Přehled zpráv – RusVesna 13.6.2018

rezolyuciya_oon1; V Radě federace zhodnotili šance žaloby podané Ukrajinou u OSN proti Rusku. Kyjev požaduje, aby Moskva vyplatila finanční kompenzaci za škody způsobené Ukrajině a ukrajinskému lidu. Ukrajina chce Rusku způsobit újmu a získat nějaké peníze. Ani jedno z toho se jí nepovede.

2; Ukrajinská politika se zmůže jen na malé zlomyslnosti, říká poslanec. Požadavky Kyjeva na finanční kompenzaci od Moskvy vyjmenované v memorandu podaném k soudu OSN jsou jen bezvýznamné zlomyslnosti.

3; Kim Čong-un souhlasil, že přijede do USA. Kim Čong-un přijal pozvání Donalda Trumpa k návštěvě USA, informuje severokorejská tisková agentura.

4; Poklonskaja se pustila do Jefremova. Ani snít bys neměl o tom, že by Krymský most byl předán Ukrajině. Poslankyně státní dumy a bývalá prokurátorka poloostrova Krym Natalja Poklonskaja tvrdě odsoudila slova sovětského a ruského herce.

5; Ukončí-li USA státní financování Mezinárodní kosmické stanice, prohrají kosmické závody ve zbrojení jak s Ruskem, tak i s Čínou, píše Daily Mail.

6; Skutečný hrdina Ukrajiny. Jak životní příběh Sidora Kovpaka pomáhá v boji proti mýtům nacistů. Před 75 lety začala legendární Karpatská operace Sumského partyzánského sboru pod velením Hrdiny Sovětského svazu Sidora Kovpaka.

7; Umění „Třetí Ukrajiny“. Byl zveřejněn přehled nedávných „úspěchů“ ukrajinské národní kultury. V podmínkách, kdy skutečná opozice je zadušená a ekonomika prožívá úpadek, umění funguje jako šidítko a kompenzace utrpení obyvatelstva.

8; Britové jsou v šoku: Baronessa a kněz jeli do Sýrie a zjistili pravdu o Bílých přilbách. Všichni si pamatují chlapce Omrana Dakniše, který se stal na Západě „symbolem utrpení v Aleppu“. Záběry byly ale prokazatelně zinscenovány.

9; Strkají USA svá chapadla do KLDR kvůli ruskému plynovodu? Co je za prvním setkáním nejvyššího představitele KLDR a amerického prezidenta?

10; Hlavní problém Ukrajiny. Bylo by hloupé si myslet, že Ukrajinci jsou čímkoli unikátní. Jakákoli společnost funguje v závislosti na práci politiků, elit a tajných služeb.

11; Ukrajinská armáda utrpěla těžké ztráty a přerušila pokusy o útok na Gorlovku. Vojáci, kteří sloužili na frontových pozicích, informovali o podrobnostech z bojů a o tom, co se děje v okolí Gorlovky.

12; „Úder šavlí“ NATO u hranic Ruska. 18 tisíc vojáků zachraňuje Pobalťany před „ruskou agresí“. Manévrů se účastní vojáci z 19 zemí.

13; „Uralský Rambo“ se vypořádal s vrahy svého bratra a šest let se skrýval před policií. Za krutost a bojové schopnosti ho sousedé z vesnice nazývali Uralským Rambem.

14; Trup vyprávěl o tom, jaký je Kim Čong-un ve skutečnosti. Včera se v Singapuru konalo historické setkání nejvyšších představitelů KLDR a USA.

15; Parubij navrhl Velké Británii společný boj proti „ruské agresi“. Andrej Parubij navrhl britskému parlamentu vytvoření meziparlamentní skupiny pro boj proti „ruské agresi“.

16; Diplomat prozradil, kolik ukrajinští daňoví poplatníci zaplatili za pětiminutové setkání Porošenka s Trumpem. Jak se ukrajinské vměšování do prezidentských voleb v USA stalo skandálem a čí hlavy požadovali ve Washingtonu.

17; Ukrajinská armáda uskutečnila údery z těžkého dělostřelectva na jih Doněcké republiky. Ukrajinské ozbrojené síly ostřelovaly jižní vesnice Leninskoje a Kominternovo.

18; Byla zveřejněna fotoreportáž o následcích ničivého ostřelování Dokučajevska ukrajinskými okupanty. 12. června ukrajinská vojska uskutečnila ničivý úder na město Dokučajevsk.

19; Ukrpočta je ohrožena bankrotem. Společnost Ukrpočta se nachází na pokraji bankrotu. Podnik je v kritickém stavu.

20; Nizozemsko uzavřelo s Ukrajinou dohodu ve věci MH17. Připomeňme, že Ukrajina spolu s Belgií a Malajsií tvoří vyšetřovací skupinu ohledně tragédie MH17. Rusko přizváno nebylo.

21; Ostuda západních médií. Deutsche Welle opravila na žádost Ukrajiny článek o Donbasu. Svoboda tisku na Západě je zhruba takováto: Když chci, tak něco napíšu, když na mě houknou, tak to raději opravím. Deutsche Welle se nechala přinutit k opravě formulace „občanská válka na Ukrajině“ na „ozbrojený konflikt na Ukrajině“.

22; Dvojí metr: Když se Izrael zmocnil Golanských výšin, USA se s tím smířily. Ale s Krymem nikoli, píše The National Interest. Vypadá to, že list se prakticky stal ruským vlasteneckým periodikem.

23; Japonsko zuří kvůli Trumpovu odmítnutí účastnit se manévrů spolu s Jižní Koreou. V Tokiu tvrdí, že vojenská přítomnost USA v regionu je „životní nutností“.

24; Na Ukrajině nazvali „Severní proud – 2“ „ohrožením evropské civilizace“. Evropané vyměnili úctu k mezinárodně uznaným hranicím za obchodní zájmy, rozčilují se v Kyjevě.

25; Na Krymském mostu padl další rekord ohledně hustoty provozu. Pracovníci obsluhy mostu registrují nárůst provozu ve směru na Krym, ačkoli most je populární i pro cesty směrem do pevninského Ruska.

26; EU dá Ukrajině miliardu pouze za předpokladu boje proti korupci. Vytoužená finanční podpora bude přísně spojena s uskutečněním určitých reforem.

27; Zachraňte nás před Ruskem. Norsko zve americké vojáky. Oslo prosí Washington, aby prodloužil program vojenské spolupráce a zdvojnásobil počet amerických vojáků.

28; Příhody Ukrajince v Německu. Vypil vodku, zabil policajta a prohlásil, že si nic nepamatuje… Po děsivé dopravní nehodě řidič nezastavil a v důsledku toho táhl náklaďák osobní auto ještě dalších 200 metrů.

29; Byly zveřejněny postřehy k podivnému summitu v Singapuru. Nápad, že stačí na maličkou Severní Koreu jen trochu zatlačit a ona se sesype, se ukázal jako nesmysl, a Trump do nyní jasně pocítil.

30; Ruské ministerstvo financí vymyslelo způsob boje s růstem cen benzínu. Ministerstvo financí připravilo návrh zákona, který by měl omezit zvyšování cen paliva.

31; Porošenko prosí prezidenta Srbska, aby zastavil „protiukrajinskou kampaň“ v zemi. V odpovědi Vučić poděkoval Porošenkovi za postoj Ukrajiny ohledně Kosova.

32; Nejtvrdší varianta. Vláda vydala konečné stanovisko ke zvýšení důchodového věku v Ruské federaci. Příslušný návrh zákona bude předložen do Státní dumy už zítra, tvrdí zdroje.

33; Řekl jsem Si Ťin-pchingovi: Můžete odejít nebo se může přátelit, vysvětluje Trump svou poznámku na adresu čínského prezidenta. Prezident USA označil raketový úder na Sýrii za varování Číně.

34; Výroba automobilů se snížila na jednu devadesátinu. V květnu 2018 bylo na Ukrajině vyrobeno pouze 442 automobilů. Svědčí o tom údaje asociace Ukravtoprom. Před pouhými deseti lety to bylo devadesátkrát více. Ve skutečnosti dnes na Ukrajině (v Zakarpatské oblasti) funguje jediný podnik (Eurocar), ale i tam prakticky jen provádějí konečnou montáž osobních aut z dovezených dílů.

35; V Kyjevě obklíčili psychiatrickou nemocnici samopalníci se psy. Původně přišla informace, že v okolí zdravotnického zařízení probíhá speciální operace „Grom“.

36; Naléhavé prohlášení Armády Doněcké republiky o situaci na linii fronty. Informace o zraněných civilních osobách a ukrajinských teroristech se upřesňuje.

37; Ničivý uragán se vrhl na Zakarpatsko. V nejbližší době celý region pokryje další vlna atmosférické fronty.

38; Probuď se, ty idiote! Trump urazil De Nira, který jej předtím slovně napadl. Styl vládnutí amerického prezidenta překračuje meze fantazie.

39; Hlavní trenér španělského fotbalového národního mužstva byl propuštěn den před začátkem světového šampionátu 2018. Rozloučili jsme se s hlavním trenérem. Přejeme mu úspěchy v jeho další práci, řekli ve španělské fotbalové federaci.

40; V USA proběhne referendum o rozdělení Kalifornie. Navrhuje se rozdělit Kalifornii na tři státy. Podpora tohoto nápadu se ale podle průzkumů pohybuje kolem 17%.

41; Grojsman: Policejní složky proti mně a dalším členům vlády Ukrajiny chystají provokaci. Na druhou stranu i přes domnělé nebezpečí se premiér Ukrajiny chystá provést čistku v řadách policie a SBU.

42; Evropská unie potřebuje „novou východní politiku“, říká německý ministr zahraničí. V podmínkách nebezpečné absence dialogu mezi Moskvou a Washingtonem by tato politika mohla ukázat novou cestu pro spolupráci s Ruskem.

43; Fotbalisté brazilského národního mužstva oslavili příjezd do Ruska vodkou. Podle slov očitých svědků sportovci pili před tréningem, ale ochranka zabránila tomu, aby se fotografovalo, takže důkazy nejsou.

44; Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo USA z podpory terorismu. Sankce USA proti společnosti „Sovfracht“, která převážela do Sýrie letecké palivo, jsou faktickou podporou teroristů.

45; Nezbývá než doufat a modlit se, říká patriarcha o fotbalovém národním mužstvu Ruska. Patriarcha Moskevský a vší Rusi Kirill doufá v úspěšný konec mistrovství světa ve fotbale pro ruské mužstvo.

46; Ukrajinská armáda připravuje „chemickou apokalypsu“ v Donbasu. V Doněcké republice vyzývají mezinárodní organizace, aby si pohlídaly problém kolem hráze fenolového podniku.

47; Putin potvrdil složení prezidentské administrativy. Dokument vstoupil v platnost dnem podpisu.

48; Porošenko komentoval vyčlenění úvěrové tranše od EU. Porošenko očekává v nejbližší době konečné řešení Rady EU o vyčlenění nového balíku makrofinanční pomoci pro Kyjev.

49; Rusko všechno odevzdá, řekl generál ukrajinské armády. Memorandum s obviněními na adresu Moskvy podané Kyjevem u Mezinárodního soudu OSN by podle jeho slov mělo Ukrajině přinést „viditelné výhry“.

50; Švédsko vysvětlilo Ukrajině, proč povolilo výstavbu „Severního proudu – 2“. Velvyslanec ujistil, že Švédsko nemá na „Severním proudu – 2“ žádné ekonomické zájmy.

51; Na Ukrajině informovali o tajných rozhovorech s Ruskem o Donbasu. Je to uzavřená pracovní skupina Ukrajiny, Ruska, Francie, Německa a USA. Pravidelně se schází v Evropě.

52; Zásobování Krymu elektřinou bylo už úplně obnoveno. Podle informací ministerstva se poruchy dodávek elektřiny dotkly až 2,5 milionu lidí.

53; Gryzlov obvinil Ukrajinu z neustálého maření odpoutání sil v Donasu. Rusko trvá na aby Ukrajina dodržovala dohody ohledně odpoutání sil v okolí obcí Zolotoje a Petrovskoje.

54; Byly zveřejněny další záběry z nových zvěrstev teroristů v Aleppu. Byla vydána čerstvá reportáž ze Sýrie.

55; Trump označil za největšího nepřítele USA „fake news“. Po rozhovorech s prezidentem KLDR Trump označil největšího nepřítele Ameriky – neobjektivní zpravodajství NBC a CNN.

56; Na Ukrajině chtějí uzákonit jednopohlavní partnerství. Ministerstvo spravedlnosti Ukrajiny se vyslovuje pro legalizaci občanského partnerství jak pro osoby různého pohlaví, tak i páry stejného pohlaví.

57; Zástupci Kyjeva na rozhovorech o Donbasu se omlouvali za Porošenkova slova o „Minském procesu“. Ukrajinská strana poskytla vysvětlení a vyjádřila svůj postoj k těmto výrokům, řekl Sajdik.

58; Ukrajinské ministerstvo zahraničí informovalo, kdy by soud OSN mohl schválit rozhodnutí ohledně žaloby proti Rusku. Navzdory přistoupení Ruska ke konvenci mohou zpochybňovat soudní příslušnost.

59; Donbas: Jednotky ukrajinské armády si vzájemně vyměnily minometné údery a způsobily si ztráty. Jeden ukrajinský ozbrojenec zahynul, tři byli zraněni střepinami.

60; Ruští prankeři informovali, jak si pohráli s generálním tajemníkem OBSE Thomasem Grömingerem.

61; Porošenko se setkal se šéfem neuznané „Turecké republiky Severního Kypru“ Mustafou Akıncım. Setkání se konalo 12. června.

62; Trump byl navržen na Nobelovu cenu míru. Prezident Trump učinil důležitý krok směrem k odzbrojení, míru a smíření mezi Severní a Jižní Koreou.

63; Kim Čong-un přechytračil Trumpa v Singapuru. V proudu komentářů po „jaderném summitu“ v Singapuru se zdá, že si nikdo nemyslí, že by Kim Čong-un prohrál.

64; Věřící žijí déle než ateisté, říkají vědci. V posledních několika desetiletích antropologové věnují velkou pozornost tomu, jakou roli hrála víra v rozvoji lidstva.

65; SBU verbuje „ultras“ za účelem provokací během mistrovství světa ve fotbale 2018. Pracovníci Ministerstva státní bezpečnosti Luganské republiky provádějí operativní opatření zaměřená na neutralizaci hrozeb.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!