Přehled zpráv – RusVesna 16.6.2018

bondy_ssha1; Rusko se zbavilo poloviny bondů USA. Ruská federace snížila v dubnu své investice do pokladničních poukázek USA.

2; Turčinovova manželka ostře vystoupila proti LGBT. Vyslovila se proti komunitě LGBT a prohlásila, že to odchylka od normy.

3; V Radě federace vysvětlili rozhodnutí Ruska zbavit se části amerického státního dluhu. Americké ministerstvo financí oznámilo, že Rusko v dubnu snížila své investice do pokladničních poukázek USA o polovinu.

4; Kalhotky – to už je příliš. Ukrajinský poslanec vyzval k omezení prodeje spodního prádla. Poslanec za Baťkivščinu se obrátil na radnici města Těrnopol, aby majitelům trhů vyslala varování, že není vhodné během církevních svátků prodávat ve městě spodní prádlo.

5; V USA informovali, jak Su-35 může sestřelit F-22. The National Interest informoval o „tajném způsobu“, s jehož pomocí letadlo Su-35 je schopno sestřelit stíhačku F-22.

6; V Kongresu USA navrhli zvýšení objemu pomoci Ukrajině. USA navrhují zvýšení kapitoly pomoci poskytované Ukrajině z rozpočtu na rok 2019 prostřednictvím programu Státního departmentu.

7; Totální katastrofa: Bývalí pracovníci podniku Tesla kritizovali společnost Elona Muska. Několik pracovníků Tesly s podmínkou anonymity vyprávělo portálu Business Insider o práci ve společnosti Elona Muska.

8; NATO organizuje provokace v bezprostřední blízkosti hranic Ruské federace. Dvojí standardy USA a NATO: Západ se pokouší Ruskou federaci vyprovokovat.

9; Sýrie: Domobrana se zmocnila nákladu zbraní určených pro ozbrojence. Armádní zdroj informoval o podrobnostech a poskytl fotografie z místa událostí.

10; Opravdu nikdy nebudeme bratry? „Sny o bratrské Ukrajině můžeme pohřbít. Nic takového už nebude, přinejmenším v dohledné budoucnosti“, říkají skeptici. Běžné ruské obyvatelstvo ale vnímá nepřátelství pouze ze strany stávající politické moci, která nevyjadřuje postoje většiny obyvatelstva Ukrajiny.

11; Po těžkých ztrátách opustily hlavní síly ukrajinské armád dvě obce u Gorlovky. Ukrajinská armáda téměř přestala využívat těžké zbraně. Ale i při tak nízké intenzitě ostřelování nadále trpí civilní obyvatelstvo.

12; Už nemá smysl lhát. Nizozemsko odsoudí Rusko kvůli Ukrajině. Ze zcela jasných důvodů to svět nyní nezajímá, ale brzy bude Rusko souzeno a odsouzeno.

13; Ruská vojska Západního vojenského okruhu v Podněstří byla uvedena na nejvyšší stupeň bojové pohotovosti.

14; Členové australské jednotky zvláštního nasazení zabili invalidu a z jeho protézy si udělali pohár na pivo. Pokračuje odhalování nových podrobností o válečných zločinech australských jednotek v Afghánistánu.

15; Rusko podkopává morální autoritu USA, říká šéf Pentagonu. Putin se snaží snížit atraktivnost západního demokratického modelu, rozčiluje se James Mattis.

16; Kreml zmírní penzijní reformu. Diskutující v pořadu „Vedomosti“ vyjmenovali různé varianty změkčení nepopulární reformy.

17; Protiruská hysterie v Norsku. Obyvatelstvo je strašeno „záludnými ruskými okupanty“. V kdysi neutrální skandinávské zemi probíhá mnohaletá rusofobní kampaň.

18; Japonské stíhačky málem narazily do civilního letadla chystajícího se k přistání. Stíhačky F-15 vyletěly, aby zastavily zahraniční letadlo u japonských hranic.

19; Jak s tímhle máme střílet? Ukrajinský tankista vyprávěl o děsivém fiasku ukrajinské armády na soutěži v Německu. Nejnovější ukrajinský tank T-84 Oplot se začal sypat už v první den soutěže.

20; Fotbalový fanoušek ztloustl až na hranici invalidity, aby se dostal na mistrovství světa ve fotbale. Aby dostal zvýhodněné vstupenky, musel prokázat BMI v hodnotě 35.

21; Sýrie: Situace se nažhavuje, USA hrozí, že všemi silami bude chránit ozbrojence. Izrael jde na ruku Moskvě. Byly zveřejněny podrobnosti o operativní situaci v okolí Jižní zóny deeskalace.

22; Nad Donbasem přinutili nouzově přistát letadlo. K incidentu došlo přímo v zóně konfliktu nedaleko linii dotyku.

23; V Doněcké republice byl zveřejněn počet civilních obyvatel zabitých a zraněných ukrajinskou armádou za poslední týden. Dva zabití a 13 zraněných. Každý týden „příměří“ přidává na seznam obětí další obyvatele Doněcka a Gorlovky.

24; V důsledku krádeže kabelů se ve Lvovské oblasti zastavily vlaky. Ti, kdo zrovna neodjeli pít kávu do Vídeňské opery, z nějakého důvodu kradou na Ukrajině kabely.

25; Síť skrýší s výbušninami byla odhalena během posledních 24 hodin v Charkově. Úctyhodná zásoba výbušnin byla nalezena poblíž vojenského komisariátu v Charkově.

26; V mém srdci zůstane navždy. Putin se rozloučil s Govoruchinem. Prezident řekl, co pro něj osobně znamenal Stanislav Govoruchin.

27; Navigace málem zavedla Švýcary jedoucí na mistrovství světa ve fotbale do Doněcké republiky. Fanoušci si naplánovali nocleh v hotelu ve frontové Amvrosijevky.

28; Návrh zákona o penzijní reformě byl předložen do Státní dumy. Současný věk odchodu do důchodu byl stanoven ve 30. letech sovětskou mocí pod vedením Iosifa Stalina.

29; „Krvavý šampionát“. Na Ukrajině vydal vlastní kalendář k fotbalovému mistrovství. Řadoví Ukrajinci ale ve skutečnosti mají k mistrovství rozumný vztah a prohlašují, že by do Ruska jeli, kdyby měli tu možnosti.

30; Pentagon přiznal, že jejich „Černí jestřábi“ pokulhávají za Mi-17. Američtí vojáci také zveřejnili charakteristiky, podle kterých Mi-17 předčí vrtulníky Black Hawk.

31; Na Ukrajině byl uzavřen jeden z největších strategických podniků. Závod DněprAzot zastavil svou práci na neurčito kvůli vysoké ceně plynu pro průmyslové spotřebitele.

32; Kašleme na Minsk. Velení ukrajinských okupačních sil je připraveno použít v Donbasu letectvo. Připomeňme, že podle Minských dohod jsou lety v okolí linii dotyku kategoricky zakázány.

33; Zemřel významný dirigent Gennadij Rožděstvenskij. Informovala o tom stránka Moskevské konzervatoře.

34; Ukrajinská armáda spolu s neonacisty uskutečnila vojenskou přehlídku v okupovaném Mariupolu. V řadě evropských zemí a dokonce i v Kongresu USA je „Azov“L považován za militantní neonacistickou organizaci.

35; Pláže na Havaji jsou prázdné kvůli padání „vlasů Pele“. Tenké vulkanické sklo je schopno ničit tkáně, pokud se dostane do organismu.

36; V Čerkassech explodoval automobil. Zahynul známý podnikatel. Oběť zahynula v důsledku ztráty velkého množství krve, aniž by se probral z bezvědomí.

37; Hrdinům války: Unikátní práce člena specnazu Doněcké republiky a kresby dětí jsou posílány po různých městech Ruska. Jde o projekt všeruské výstavky „Ať nikdy není válka“.

38; Rozvědka Doněcké republiky shromáždila důkazy o páchání válečných zločinů veliteli ukrajinské armády. Informovalo o tom operativní velení ozbrojených sil Doněcké republiky.

39; Patriarcha Kirill informoval o tom, jak je možné vykořenit v Rusku zlodějnu. Představený Ruské pravoslavné církve Kirill vyprávěl pracovníkům podniku, jak lze v Rusku vymýtit nešvar rozkrádání. Nepotřebuje tolik nové technologie, peníze a úvary. Musíme změnit hlavně člověka.

40; Ukrajinská armáda opouští pozice a zavádí tvrdou cenzuru pro média. Ukrajinští teroristé se s pěnou u huby snaží dokazovat, že nic neopouštěli.

41; Ve Lvově hodili do obchodu výbušný balíček. V důsledku výbuchu zaplnil místnost štiplavý kouř s chemickým zápachem.

42; Celá kabina auta byla potřísněna krví a kousky lidské tkáně. Byly zveřejněny podrobnosti výbuchu v Čerkassech: Podle slov očitých svědků neměla oběť šanci přežít.

43; V Luganské republice komentovali prohlášení o útoku na opěrný bod ukrajinské armády. Předtím štáb OOS (dříve ATO) Ukrajiny informoval o vyostření situace v okolí Luganska.

44; Ministerstvo práce vysvětlilo, komu vzrostou důchody po zvýšení důchodového věku. Zvýšení měsíčních pojistných penzí v roce 2019 se plánuje uskutečnit cestou jejich indexace.

45; Indie vstupuje do obchodní války s USA. Indie zvýší dovozní cla na zboží z USA.

46; The Sun podvedl Rusa a vydával snímky z psychiatrických léčeben za běžný život v Ruské federaci. Britský list ukradl snímky ruského fotografa a pozměnilo komentář k nim.

47; Porošenko projednal s Macronem vyslání mírových sil na Donbas. Prezidenti Ukrajiny a Francie projednali bezpečnostní situaci v Donbasu.

48; U Kremlu najel automobil do davu zahraničních fanoušků. V důsledku incidentu bylo zraněno osm lidí.

49; Avakov informoval, jak Ukrajinci kritizují policii. Nestyďte se kritizovat policisty, prohlásil Avakov.

50; Byly zveřejněny působivé záběry: Kosmický monitoring výstavby stadionů pro světové mistrovství ve fotbale. O tomto projektu informovala tisková služba organizace „Ruské kosmické systémy“.

51; Šachy a kniha o huspenině. Jaké dárky dostává Porošenko. Prezident Ukrajiny dostal v minulém roce 74 dárků.

52; Byly zveřejněny záběry z nájezdu automobilu do zahraničních fanoušků v Moskvě. V centru Moskvy řidič taxi najel do davu zahraničních fanoušků. http://rusvesna.su/news/1529170872

53; V Arménii byli zadrženi čtyři Rusové. Tajná služby Arménie informovala o zadržení kriminálního bosse Artura Asatarjana a čtyř občanů Ruské federace.

54; Jak se odrazí zvýšení DPH na životě Rusů? Vláda navrhuje v příštím roce zvýšit sazbu daně z přidané hodnoty na úroveň většiny evropských zemí.

55; Byly zveřejněny záběry z útoku. Bezpilotník OBSE zaznamenal moment odpálení rakety Armády Doněcké republiky. Mise OBSE v Donbasu zveřejnila záběry a informovala o podrobnostech.

56; Zařadil zpátečku. Britský ministr zahraničí vzal zpět své hrozby, že bude bojkotovat světový fotbalový šampionát v Rusku. Johnson poznamenal, že mezi Angličany a Rusy není nic než přátelství.

57; Velvyslankyně USA v Kanadě dostala dopis s bílým práškem a hrozbou zabitím. Kanadští policisté a jejich američtí kolegové provádějí vyšetřování.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!