Přehled zpráv – RusVesna 18.6.2018

pytkil1; V OSN bijí na poplach kvůli mučení na ukrajinské policii. Na Ukrajině si mnoho lidí stěžuje na mučení na policii.

2; Havaj a USA. Jak se provádí skutečná anexe. V 19. století byla Havaj samostatným královstvím, na trůnu seděla královská dynastie a praktikovala zcela suverénní a nezávislou politiku.

3; Antarktida ztrácí rekordní množství ledu. Antarktida přišla za posledních 25 let o rekordních 2,72 bilionů tun ledu.

4; Ukrajina se ocitla v obklíčení nepřátel. Ukrajina si ničí vztahy se všemi sousedy. Nejprve politika Kyjeva naštvala Maďarsko, nyní je řada na Rumunsku.

5; Copak je jim jedno, v jakém s větě budou žít jejich děti? Politiku Západu vůči svým vlastním národům lze srovnat jen s řezáním větve, na které sedí.

6; Koalice USA uskutečnila úder na syrskou armádu. V důsledku této agrese byli zabiti a zraněni vojáci.

7; Rozpustí Trump NATO? Publicisté Andrej Fefelov a Konstantin Dušenov píší o tom, co čeká NATO a Pentagon.

8; Otrava pro děti. Ukrajinská učebnice dějepisu. Co si vezmeš na někom, kdo se považuje za potomka starověkých Sumerů? Ukrajinci v mnoha ohledech vzbuzují už jen útrpný úsměv.

9; Pět nejzáhadnějších vojenských základen na světě. Zeměkouli pokrývá celá síť zvenčí nenápadných vojenských objektů, které jsou schopny silně ovlivnit průběh bojových operací.

10; Kyjev je tlačítko pro spuštění Třetí světové války. Ani jedna evropská armáda NATO zvlášť, ani všechny armády NATO dohromady nejsou schopny čelit ozbrojeným silám Ruska. Nejde o kvantitu, ale o kvalitu.

11; Zmrzačené Ukrajinou. Bolest žen Donbasu. Kyjev zachází se svými ruskojazyčnými občankami s nelidskou krutostí. Bylo zveřejněno několik příběhů žen, které se provinily jen tím, že mluví rusky.

12; Mládež Luganské republiky slibuje odplatu ukrajinským vrahům. Organizátoři prozradili podrobnosti své akce. Jde o akci věnovanou smrti novinářů Igora Korněljuka a Antona Vološina. Vlastenecká asociace Donbasu uspořádali pamětní akci „S pravdou na rtech“.

13; Rozpřáhneme se na Rusko? Jen aby se nám šavle neohnula… V Pobaltí skončila velká mezinárodní vojenská cvičení NATO „Saber Strike“ (Úder šavlí).

14; Ozbrojení lidé v černém napadli a vypálili objekt poblíž ukrajinsko-moldavské hranice. Neznámí ozbrojení lidé v černých maskáčích zaútočili na vodárenskou čerpací stanici na hranici a vypálili ji.

15; Bělorusko červených luceren? „Jak proměnit Miss Minsk na soutěž striptérek“ a další plány Státního departmentu. Vlivoví agenti předem zaangažovaní Minským výkonným městským výborem, televizí hlavního města a Národní školou krásy se pustili do práce.

16; V Americe vyvíjejí mocného konkurenta ruského dělostřelectva. Vývojáři mají v úmyslu zvýšit jeho přesnost zasahování cílů v podmínkách špatné viditelnosti.

17; Ukrajinu čekají volby. Porošenkovi nepřinesou nic dobrého. Přesto míra legitimity se bude blížit nule. O prezidentský post má zájem i Savčenková. Dalším důležitým jménem je Svjatoslav Vakarčuk, který si pěstuje pověst sentimentálně-romantického hippie.

18; Moskva se stala překvapením pro hosty fotbalového mistrovství světa. Je příliš velká, hrdá a cílevědomá, než aby ji mohlo vyvést z rovnováhy jakkoli velká akce tohoto druhu.

19; Fanoušek, který přijel z Německa na traktoru, pochválil ruské silnice. Kvůli své cestě na šampionát urazil fanoušek se svým strojem více než dva a půl tisíce kilometrů.

20; Na Ukrajinu se řítí katastrofa, říká poslanec Nejvyšší rady Vadim Rabinovič. Poslanec pochopil, že evropské státy se pod rouškou ekonomické pomoci pokoušejí rozkrást národní bohatství Ukrajiny.

21; Na ukrajinském kontrolním stanovišti byl zadržen „nebezpečný diverzant“. Podle svatojiřské stuhy na zpětném zrcátku v kabině auta bdělí strážci zjistili, že muž jede na Ukrajinu podkopávat ukrajinskou státnost.

22; Polsko tlačí na EU kvůli „Severnímu proudu – 2“. V listopadu minulého roku Eurokomise navrhla změny do plynové direktivy EU.

23; USA popírají bombový útok na Sýrii. V Pentagonu se distancovali od účasti na leteckém úderu na syrskou armádu.

24; Něco takového jsme neočekávali. Co píší světová média o mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku? Světový fotbalový šampionát v západním tisku poněkud zastínil politické útoky na Rusko.

25; Jakékoli zahraniční nákupy Rusů budou zatíženy clem. Federální celní služba navrhuje uvalit cla na jakékoli nákupy v zahraničních internetových obchodech.

26; Během cyklistického závodu v Belgii řidička zranila 19 cyklistů. Řidička před pelotonem jedoucím s kopce rychlostí až 80 km/h začala na silnici otáčet vůz, ve kterém cestovaly i její tři děti. Devatenáct cyklistů bylo zraněno. K nejhorším patří otevřené zlomeniny a otřes mozku. Bylo potřeba devět sanitek, které rozvezly zraněné po okolních nemocnicích.

27; Politická bouře v Německu. Přicházejí poslední dny Merkelové u moci? V Německu narůstá politická krize spojená s následky migrační politiky kancléřky Angely Merkel.

28; Proč „umělec“ Pavlenskij, který sedí už půl roku ve francouzském vězení, nikoho nezajímá? V Rusku nadšení z tohoto „hrdiny“ překračovalo rozumné meze. Ale nakonec se ukázalo, že Lubjanka je bezpečnější než Náměstí Bastily.

29; Zemětřesení v Japonsku. Stovky lidí byly zraněny, jsou hlášena i úmrtí. Zemětřesení o síle 6,1 Richterovy škály proběhlo v japonské prefektuře Ósaka kolem 8 hodin ráno místního času.

30; Ruské vojenské námořnictvo dostane novou výsadkovou loď. Jak informuje zdroj z vojensko-průmyslového komplexu, projektové práce vede Severní projekční a konstrukční kancelář.

31; Expert zhodnotil měřítko „ukrajinské katastrofy“. My jsme se s takovou „pomocí“ setkali v 90. letech. Ukrajinu potřebují jen jako zdroj surovin a laciné pracovní síly, nic víc.

32; Příslušník ukrajinské armády vypadl z vagónu vojenského vlaku. Devětatřicetiletý „hrdina“ byl hospitalizován s úrazem hlavy a mozku a mnohačetnými zhmožděninami.

33; EU prodloužila sankce ohledně Krymu a Sevastopolu. Omezující opatření byla prodloužena o jeden rok.

34; Benzín v Rusku začal zlevňovat. Maloobchodní ceny benzínu se začaly snižovat po celé zemi.

35; V Kremlu komentovali sbírání podpisů proti důchodové reformě. Na jedné z platforem petice s požadavkem nezvyšovat věk odchodu do důchodu už získali milion a půl podpisů.

36; Ve Volyňské oblasti bylo nalezeno tělo ukrajinského smluvního vojáka. Co 13. června se nacházel ve smluvní službě ve 14. samostatné brigádě a 14. června už byl mrtev.

37; Gubernátor Zakarpatska vyzval ukrajinskou armádu k útoku. Šéf Zakarpatské administrativy Gennadij Moskal se vyznamenal novým skandálním výrokem.

38; Rusko dobrovolně vydá Ukrajině Krym, říká bývalý prezident Kravčuk. Kdysi si nedokázalo Rusko s Krymem poradit a proto jej předala Ukrajině. A nyní vidím podobné analogie.

39; Britský producent málem uhořel ve své Tesle. Zástupci Tesly označili událost za „krajně netypickou“. Sám Elon Musk dal přednost mlčení.

40; Frau Timoschenko: Kancléřka pro ukrajinský národ. Známý ukrajinský publicista Alexandr Zubčenko svým nenapodobitelným stylem hodnotí politické perspektivy Julie Timošenkové.

41; V jedné z mariupolských kaváren přerazili čelist podplukovníkovi, který požadoval jídelní lístek v ukrajinštině. Incident názorně dokládá, jaký vztah mají ve městě k ukrajinským vojákům a pokusům vnutit místním obyvatelům ukrajinštinu.

42; Ukrajinští archeologové našli v Dněpru středověké plavidlo. Vědci předpokládají, že plavidlo bylo postaveno v 16. století.

43; Zakazuji vám domáhat se svých práv. V Lotyšsku lékařka odmítla vyšetřit ruskojazyčné dítě. Dětská lékařka v rižské poliklinice poradila matce dítěte, aby si pro návštěvu lékaře brala státního tlumočníka.

44; Armáda Doněcké republiky pomáhá dětem Donbasu. Obzvláště potřebná je taková to podpora pro malé děti, kteří z nějakého důvodu zůstaly bez rodičů.

45; V Pentagonu informovali o vážném nedostatku armády USA. Potenciální nepřátelé je významně předběhli ve vývoji zbraní.

46; U Kyjeva se muž omylem odpálil, když se chlubil municí online na sociální síti. Nyní probíhá vyšetřování v rámci zahájeného trestního řízení podle článku „Nezákonná manipulace se zbraněmi, municí a výbušninami“.

47; Ukrajinská armáda buduje polní nemocnici u Ugledaru. Po přeformátování ATO na OOS se zvýšilo množství ukrajinských dezertérů ze zóny okupační operace.

48; Porošenko chce Janukovičovi vrátit status prezidenta. Petr Porošenko podal na Ústavní soud žádost o navrácení titulu prezidenta Viktoru Janukovičovi.

49; Ukrajina žádá EU, aby „deokupovala“ Krym. Je třeba přejít od politiky „neuznání“ k politice „deokupace“, prohlásil Klimkin.

50; Kolona sanitek. Do Kyjeva přepravili zraněné karatele. Množství zraněných dosud není přesně známo.

51; Zavolala sama. Vtipálek Lexus vyprávěl zábavné podrobnosti z dalšího žertíku, jehož obětí byla tentokrát europoslankyně Rebecca Harms.

52; První v dějinách. První premiéra krymsko-tatarského pohádkového filmu. V krymském hlavním městě Simferopolu se konala prezentace historicky prvního pohádkového filmu v historii krymského národa, píše News Front.

53; Kadyrov odpověděl na výzvu Státního departmentu Američanům, aby nejezdili na Kavkaz. O jakých nepokojích a teroristických aktech Státní department hovoří? To si snad popletli země a systematické masové vraždy dětí v amerických školách vydávají za události odehrávající se v Rusku…

54; OSN jmenovala hlavní výzvu současného světa. Problémy jsou globální, je třeba je řešit na globální úrovni. Za největší politický problém označili Blízký Východ.

55; Rusko – nová rizika, nové výzvy. Profesor fakulty komunikací, médií a designu Vysoké školy ekonomické Dmitrij Jestafjev řekl, co očekává Rusko.

56; Trump podpořil lid Německa,který se odvrací od svého vedení. Americký prezident poznamenal, že ve Spojených státech si nepřejí ve sféře migrační politiky kráčet po takové cestě.

57; Ukrajinští okupanti zničili dům poslední obyvatelky vesnice Želobok v Luganské republice. Žena je v nemocnici. Ukrajinská armáda během dělostřeleckého ostřelování obce Želobok zničila dům a veškerý majetek poslední obyvatelky vesnice.

58; Trump přikázal Pentagonu, aby vytvořil vojensko.kosmické síly USA, aby nezaostával za Ruskem.

59; Zvýšení důchodového věku v Rusku je horší než zločin. Lžou nám a urážejí nás. Nelze začít zachraňovat ekonomiku od těch nejchudších.

60; Cesta do márnice. Moskal promluvil o smrtelném nebezpečí ukrajinské zdravotní reformy. „Čím rychleji zdrhneme, tím víc ukrajinských životů zachráníme“. Je dobře známé nepřátelství mezi Moskalem a ukrajinskou ministryní zdravotnictví.

61; Na Krymu reagovali na prodloužení evropských sankcí. Nejvyšší představitel Krymu Sergej Aksjonov označil sankce Evropské unie proti Krymu a Sevastopolu za znak pokrytectví.

62; Naftogaz žádá soud, aby urychlil proces ve sporu s Gazpromem. Stockholmská arbitráž v prosinci a únoru vynesl rozsudky ve sporech Gazpromu a Naftogazu.

63; Ruská armáda v Idlíbu. Tisíce Syřanů utíkají před ozbrojenci. Byla zveřejněna další reportáž ze Sýrie.

64; V Moskvě byli zatčeni zahraniční fanoušci. Jsou podezřelí ze spáchání různých zločinů, informovala FSIN (Federální služba výkonu trestů).

65; Ruská centrální banka připravuje plán na zrušení monopolní moci Sberbanky. Monopol největší banky Ruské federace v platbách obyvatelstva ohrožuje neočekávaný protivník – akcionář držící kontrolní balík akcií.

66; Ozbrojení nájezdníci vybojovali na ukrajinské armádě polygon. Skupina neznámých osob se zbraněmi vyhrožovala vojákům a pracovníkům prokuratury na Tarutinském polygonu v Oděské oblasti.

67; V Rusku a v Donbasu přestal fungovat YouTube. Obyvatelé různých regionů Ruska a Donbasu dnes večer narazili na nestabilní funkci populárního videohostingu YouTube.

68; Letadlo národního mužstva Saúdské Arábie začalo hořet a muselo nouzově přistát. Motor letadla, kterým sportovci letěli do Rostova na Donu na zápas mistrovství světa, začal za letu hořet.

69; Střelba v Malmö v jižním Švédsku. Je pět zraněných. Na místo události dorazili pracovníci policie a vozy záchranné služby. Okolí bylo uzavřeno. Podle svědků se střílelo z automatické zbraně.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!