Otevřený dopis Michala Semína členům rady České televize ve věci dezinformačně-denunciačního pořadu Newsroom

newsroomct24-anmVážení členové Rady ČT,

normalizační Československá televize měla několik pořadů a „moderátorů“, které sledovali jen kovaní bolševici nebo političtí masochisté. Jejich „veřejnoprávní“ hodnota však byla nesporná – připomínali nám, v jak absurdním režimu žijeme. Úplně stejný pocit jsem měl, když jsem si v neděli pozdě večer pustil pořad Luboše Rosího Newsroom. Stejná dikce, tentýž zápal v očích, burcující publikum do boje proti rozvracečům socialismu, pardon, liberální demokracie. A nebyl tentokrát sám – patrně inspirován osvědčenou praxí Státní bezpečnosti, která mne i moje tehdejší souputníky vyslýchala zásadně v tandemu, vzal si Rosí na pomoc neméně uvědomělou soudružku.

Nikdy předtím jsem jí neviděl, ale umím si představit, že jich je na Kavčích horách celá rota. Prvním a hlavním terčem jejich denunciační tirády byli organizátoři Krameriovy ceny, udělované Asociací nezávislých médií. Smrtelným hříchem ANM je již to, že v porotě nezasedají jen lidé z tzv. alternativních médií, ale i hlavního proudu – Tomáš Kňourek z Rady ČRo nebo šéfredaktor MfD Jaroslav Plesl. V zásadě stejná provokace, jako by v porotě na udílení novinářských cen za „socíku“ seděli vedle Rzounka s Kojzarem Uhde s Vaculíkem. Proč? K rysům totalitního režimu patří karanténní rozdělení společnosti na ideově zdravé a škůdce, proto představa, že by spolu mohli vést jakoukoli diskusi, je z principu nepřijatelná. Tehdy Kojzar, dnes Rosí.

Věčně rozhněvaný Rosí ve svém „politickém školení mužstva“ do omrzení opakoval, že se na Krameriově ceně podílejí „dezinformační“ weby. A nezapomněl zdůraznit, že server AC24 je v hledáčku ministerstva vnitra. Estébácké praktiky jako vyšité. Jistě, i mimo média hlavního proudu se tu a tam objeví zjevná pitomost, šířená patrně předsudečnou zaujatostí a nedostatkem profesionality. O to ale v daném sporu nejde. Politrukům z ČT vadí, že na uzlová témata doby – vztah k evropské integraci, řízené masové migraci, Rusku či neomarxistickým výdobytkům tzv. liberální demokracie – pohlíží autoři i čtenáři z „alternativy“ jinak, než pražská kavárna. A to se neodpouští.

Jinak si neumím vysvětlit, proč se veřejnoprávní zhodnocení rozsáhlé publicistické práce Petra Žantovského (právě listuji jeho nejnovější knihou Média a politika v digitálním světě, která svědčí o nesporných odborných kvalitách autora) scvrkne do jediné věty „jinde než na dezinformačních webech ty jeho plky snad ani vycházet nemohou“. ČT však odhalila ještě jeden ideozločin – v konkurenční TV Prima. Považte, přinesli o udílení Krameriovy ceny reportáž, aniž by ji opatřili denunciačním komentářem!

Jedním z účastníků letošního předávání cen byl i Václav Klaus ml., jenž pronesl oslavnou řeč na adresu legendy exilové publicistiky Alexandra Tomského. Také na něm nenechalo propagandistické duo nit suchou, i když v jiné souvislosti. Po internetu koluje fotografie, na níž je tato nejvýraznější tvář již patrně beznadějně „veřejnoprávní“ ODS spatřena ve společnosti Zdeňka Pernici, předsedy Slušných lidí, proslavených nedávným protestem při divadelním festivalu v Brně. Jako by to samo o sobě nestačilo – pan poslanec se ani poté, co to na něj prasklo, za své těžké provinění proti liberálně demokratickému zřízení nekaje! A tak mají mediální hyeny pré.

Vážení členové Rady ČT, neobracím se na vás se žádostí o jednání s ředitelem Dvořákem, požadující výměnu moderátora Newsroomu či personální změny na jakýchkoli pozicích v ČT. Je to stejné, jako bych v letech osmdesátých apeloval na ÚV KSČ, aby si prohodili svoje fleky Lenárt s Mohoritou. Věřte, nevěřte, dnes, stejně jako tehdy, není problém jen v lidech, ale v samotném systému. K zjednání nápravy z vaší strany to proto bude vyžadovat rozhodnější a odvážnější činy, než jen podání stížnosti na odvysílání jednoho „obsahově nevyváženého“ pořadu.

 

Michal Semín

místopředseda Akce D.O.S.T.13 Komentářů k Otevřený dopis Michala Semína členům rady České televize ve věci dezinformačně-denunciačního pořadu Newsroom

 1. Martin Rubáš napsal:

  Katastrofa. Je nehororázné, že tato stoka je financována z peněz daňových poplatníků. ČT si na nezávislost už ani trochu nehraje. Je to bruselská propaganda. Je ale dobré, že ČT už je všem lidem k smíchu. ČT je kanál a stoka. Ty jejich diskuse s Moravcem, vždy si tam pozvou tři lidi s identickým názorem, není to žádná diskuse. Lidé jako Jaques Rupnik, nebo Bělohradský jsou tam pečení vaření. ČT je neomarxistická stoka. Ale věří ji už jenom 18 procent čechů, takže OK.
  http://www.epshark.cz/clanek/484/ct-je-zlocinecka-organizace

  • .lak napsal:

   Je to jejich pojetí hledání ježka v kleci a že ho /vinday/ €pskými ho.notami. :-D
   https://www.youtube.com/watch?v=NP4SqqFAPpY
   http://smit.wz.cz/zrcadlo/view.php?cisloclanku=2016050001
   A ještě ou dala
   https://pravyprostor.cz/socialisticke-peklo-aneb-co-nebylo-k-dostani/
   .lak 9.7.2018 03:57:58 Odpovědět
   Hlavně nebyli tvrdé sparty za 8 ale pod pultem za 10 jo. Tenkrát byli bony za bůra a dnes to vlastně neplatí už taky kobliha kterou budete platit restitučně a už i zaplatili jako diag humen za krev danou zadarmo na seriál. A co nova 10. miliard z kapes všech. Poldovka sklad materiálu v pindostanu za miliardy nic? ANO nic. Válečné reparace, nic. Ještě sudeťáci teď řvou když sem byli pozvaní na osídlení a potom se přihlásili k říši nepřátel? Byl to odsun nepovedených hostů a chtěli by se hojit, není normální nic v tomhle bandustanu. :mail:

   • HVzV? napsal:

    PODRAZNIKŮM Z TV A TISKU JE A BUDE VŠECHNO JEDNO

    dokud jim nebude hrozit jejich eliminováni a tedy i propuštění,
    Budou si totiž stále myslet,že občané,kteři je stále plati jsou bezmocni ,protože jim společně s SSDK tj SJEDNOCENÝMI STRANAMI DRŽITELŮ KORYT stači dále krást prolhanymi informacemi hlasy a tedy i naši občanskou moc za což od SSDK jako jejich chlebodárců mohou stále ,plynout naše tim způsobem ukradené penize a tak budou dále permanentně lhát a manipulovat dokud se nejprve té třidy SSDK nezbavime a teprve pak mohou být ti křiváci propuštěni k dispozici prcaku,kde nafasuji vidle.

    Ono už jsme v OSV dostali informaci,že prý dokonce majitelé velkých peněz se necití vinni,nebot přeci si nebudou ničit mašinu na penize a riskovat,že budou jednou postaveni před soud a jměni jim bude zabaveno,ale kladli ten maras za vinu nenažrané tzv středni nomenklatuře,která se chce napakovat, protože penize rozhazuje a pak je nemá.

 2. Marek napsal:

  Kdo ještě dnes sleduje ČT ????
  Jakž-takž pravdivé a nezmanipulované zprávy jen na Primě.. Jinak je to hrůza.

 3. Marek napsal:

  Kdo ještě dnes sleduje ČT ????
  Jakž-takž pravdivé a nezmanipulované zprávy jen na Primě.. Jinak je to hrůza.
  Jo a tady samozřejmě

 4. Žabák napsal:

  Televizi a rozhlas nemám, tudíž žádné výpalné neplatím. Řeči o tom, že je to povinné sou nesmysl. Stačí čestné prohlášení, dokumenty pro odhlášení sou k dispozici na poště.

  • proud napsal:

   „Televizi a rozhlas nemám,“……………to jsme dva;-),a dokud nebude rozhlas s televizi jaky maji bejt a nebudou slouzit komu maji(pravdive nam vsem),ani se je mit nechystam.

   • Žabák napsal:

    No já v tomhle lituju Slováky, tam mají tzv. zásuvkový zákon a to je o tom, že el. zástrčka, neboli elektřina v bytě = musíš platit koncesionářský poplatky. Ale u nás to takhle není. Pokud televizi a rozhlas nemáte, tak prostě neplatíte. Záměrně je kolem toho úplně zbytečný chaos. Přitom tiskopis pro odhlášení je k dispozici na poště a čestné prohlášení stáhnete z netu. Poslat doporučeně a nazdar.

    • jan nowak napsal:

     Pe-ču.. ssi zrowna Kachno ww troubě ROBOTI..
     .. a Hongwa manŽel-ks ,že NE.. žr rej jí waří a s TO já ne.. já ji Peču..
     Upiku i Krta ..a co ja.ko – peču i grtka ..no ni ?

     muheeee !
     M

   • Maroš napsal:

    Proude – u nás stačí, že máš elektrický prúd a si potenciálny čierny odberateľ „verejnoprávnych“ sračiek – a že keď ťa donútia platiť, tak holt tie sračky im tam nenecháš – filmy a predpoveď počasia – a keď to nestihneš vypnúť – tak ťa dostihnú ich sračky tak či tak. He he! Ja si tie ich sračky chytám v bezďáckej zemľanke na kryštálku! To bol vtip. Bezďák musí skoro vstávať, inak mu kuki stihnú vyprázdniť kontajnery. To bol tiež blbý vtip.

    K článku – autor dopisu je imbecil – know-how, ako sa to správne robí, má pred nosom – Show Jana Krausa „jehož obdobu pod názvem Show Jana Krause uvádí na Prima TV“ – /odkaz pre Mareka TU!/ – ktorý po druhej sionistickej „nežnej revolúcii“ v ČT /ktorú spolu riadil/ v roku 200o2001 /toto bolo treba – ako českú mediálnu Bastilu ešte dobiť – „oslobodiť“ – po roku 1989!/ si fakticky „protokolárne“ sprivatizoval časť verejného času, časť verejných peňazí a časť verejných názorov – INDE – a to si ani nemusel nechať prioperovať židovský nos – stačí všetko brať s humorom – ľudia, ktorí sa chytajú za bruchá – nemúžu sa chytať za hlavu – všakže?! O tom je „objektívna“ TV Prima – u nás je to analogicky „milovaná“ TV Markíza. Ja tomu hovorím – krížová paľba mediálnych sračiek „zľava-zprava“. Ale keď tá bedňa nepustí…

    Tu /vo Wiki/ Kraus spomenutý UŽ nie je /vymazali ho z diania/ a práve o to ide! „Nie je za ničím“ – hoci v tom období vystupoval proti vedeniu ČT veľmi aktívne a bol veľmi viditeľný – zrejme mal našlapnuté do budúceho vedenia ČT – ups! – niekto rozhodol inak! Nová generácia budúcich 20-tnikov už o tom nevie ani hovno – a milý strejda „rezident“ ich baví na Prime. V roku 2001 prebiehal boj o Markízu – a hlavne sa organizovala jej „záchrana“. Takto si vás ZABEDNENCOV podávajú pekne z oboch strán. Pretože tretia strana – skutočne objektívna a pravdivá – existovať nesmie!
    Takže sorry jako – takúto pičovinu na záver nenapíše ani Áj dží en Dědek!
    „Vážení členové Rady ČT, neobracím se na vás se žádostí o jednání s ředitelem Dvořákem, požadující výměnu moderátora Newsroomu či personální změny na jakýchkoli pozicích v ČT. Je to stejné, jako bych v letech osmdesátých apeloval na ÚV KSČ, aby si prohodili svoje fleky Lenárt s Mohoritou. Věřte, nevěřte, dnes, stejně jako tehdy, není problém jen v lidech, ale v samotném systému. K zjednání nápravy z vaší strany to proto bude vyžadovat rozhodnější a odvážnější činy, než jen podání stížnosti na odvysílání jednoho „obsahově nevyváženého“ pořadu.“
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Krize_v_%C4%8Cesk%C3%A9_televizi
    Torzo z čias krízy ČT ktorá trvá dodnes! Idiotom napr. na Slovensku vôbec nezapína, ako sa môže riaditeľ konkurenčnej TV Markíza – Mika – stať riaditeľom verejnoprávne RTVS /a naopak/! ???
    Rekapitulácia tunelovania ČT v rokoch 200-2001
    „Zatiaľ čo obidve pondelkové večerné spravodajské relácie v réžii nového vedenia odvysielala ČT prostredníctvom súkromnej televízie Prima, v nedeľu poskytla svoju techniku a zamestnancov televízia Nova. Predstavitelia oboch súkromných televízií uviedli, že svoje zázemie poskytli za bežných obchodných podmienok. Zamestnanci Primy sa od vysielania verejnoprávnej televízie verejne dištancovali a vo svojej spravodajskej relácii vyjadrili s týmto krokom svojho vedenia kategorický nesúhlas.
    Kvôli kríze v Českej televízii žiada predseda Snemovne a ODS Václav Klaus vládu, aby zasiahla, urýchlene konala a zabránila porušovaniu zákona v ČT. Minister kultúry Pavel Dostál však s Klausom nesúhlasí. Podľa neho nemá totiž vláda voči ČT žiadne právomoci a navyše by mohol byť tento krok považovaný za snahu Zemanovho kabinetu ovládnuť verejnoprávnu televíziu.“
    https://korzar.sme.sk/c/4711029/v-ceskej-televizii-stale-zuri-boj.html

 5. jan nowak napsal:

  Boga.. je-go Mária dyť uža Mmmluwim mmormmmoň-ki ?
  .. jag Brežnéw !

  boga~je-go..
  Marfu & MRoŽi.. ži~de : ))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!