Přehled zpráv – RusVesna 6.7.2018

pozhar_531; V centru Moskvy vznikl požár obytného domu. Záchranáři hasí požár na ploše 200 čtverečních metrů v obytném domě v centru Moskvy.

2; Trump a Putin mohou během setkání uzavřít konkrétní dohody, říká zdroj. V Bílém domě připouštějí, že prezidenti USA a Ruska dospějí ke konkrétním dohodám.

3; Porošenko komentoval sankce EU vůči Rusku. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko uvítal rozhodnutí Rady Evropské unie o prodloužení sankcí proti Rusku.

4; Oligarchu Vekselberga obvinili z lobbismu za zájmy Ruska v USA. Majitel skupiny Renova Viktor Vekselberg údajně podporoval lobbistickou kampaň částkou kolem 1,6 milionu dolarů.

5; Proč Timošenková obvinila Porošenka z úmyslu zmařit prezidentské volby? Petr Porošenko má v úmyslu zmařit konání prezidentských voleb na Ukrajině, které se mají konat na jaře 2019.

6; Cholera: Epidemie, která změnila průběh dějin. Byly zveřejněny podivuhodné příběhy a málo známá fakta, která doprovázela jednu z nejmasovějších epidemií světové historie.

7; Místa mýtické slávy. Proč na Ukrajině mluví o možném vzniku „Murmanského“ a „Barnaulského“ pluku? Na rozdíl od ruských pluků s ukrajinskými názvy nebudou ty ukrajinské s ruskými názvy nijak souviset s vojenskou historií.

8; Evropský snobismus. Proč Evropská unie prodloužila sankce proti Rusku? Evropská unie schválila rozhodnutí prodloužit sankce proti Rusku o další půlrok. Prý to souvisí s neplněním Minských dohod. Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo rozhodnutí slovy, že Evropa promarnila další šanci na urovnání vztahů s Moskvou, a připomněla, že proces urovnání situace na východě Ukrajiny blokuje Kyjev.

9; Sýrie: Plán vzpoury v kotli. Ozbrojenci se smluvili na úderu do zad ruských a syrských vojáků. Spiknutí ale včas vyšlo najevo.

10; Lotyšsko v šoku: Rusové odhalují tajné vrahy z „Rižského majdanu“. Velvyslanec Lotyšska v NATO: Rusko znovu uskutečnila „hybridní agresi“ proti nezávislosti Lotyšska.

11; Poslední zdroje Ukrajiny: Mezi trhem a chaosem. Moratorium na prodej zemědělských ploch bylo na Ukrajině prodlouženo už jedenáctkrát.

12; V Japonsku oběsili vůdce sekty „Óm šinrikjó“ a jeho spolupracovníky. Šókó Asahara byl počátkem 90. let častým hostem v Rusku.

13; Ve vyhledávačích Chrome a Firefox bylo odhaleno rozšíření, které tajně ukládalo veškerou historii akcí uživatele. Populární vyhledávače se ukázaly jako nebezpečný špión, který shromažďoval osobní data uživatelů.

14; Nejlepší šampionát v historii. Britové poděkovali Rusku. Velvyslanectví Ruské federace ve Velké Británii zveřejnilo úryvky dopisů, v nichž Britové děkují Rusku za organizaci fotbalového šampionátu 2018.

15; Jako v Rusku. Trump přikázal vytvořit Vzdušné a kosmické síly USA. Prezident USA prohlásil, že vojenské kosmické síly jsou vojenskou nutností.

16; Tábor smrti pro zvířata. Mobilní zoologická zahrada vozí po Rusku polomrtvá zvířata. Na rozpáleném asfaltu leží nehybně velbloud. Zvířata v rozpálených klecích strádají žízní a vedrem.

17; Už je známo, kdy sovětská stanice Veněra dopadne na Zemi. Veněra, neúspěšně sovětská stanice vypuštěná k Venuši, po půl století putování po kosmu v nejbližších letech dopadne na Zemi.

18; Služby spojené s bydlením (topení, voda, plyn a elektřina) jsou v Doněcké republice v průměru pětkrát levnější než na Ukrajině.

19; NATO neposkytne Ukrajině „rozšířené partnerství“. A spěšně vymyšlený status „aspiranta“ neposkytuje žádná privilegia.

20; Búrové s rodinami plánují masové stěhování do Ruska. Potomci Evropanů z Jižní Afriky si vybrali Jižní Rusko jako cíl své emigrace z Jižní Afriky, kde čelí pronásledování.

21; Mimořádná událost na polygonu na Ukrajině. Explodoval minomet. Jsou obětina životech: Tři vojáci zahynuli, dalších devět bylo zraněno. O události informuje operativní velení „Západ“ a velení pozemních vojsk ukrajinské armády.

22; Hackeři provedli první útok na ruské banky v letošním roce. Po roce a půl klidu byla tento týden ruská banka atakována hackery.

23; USA porušily pravidla obchodu a rozpoutaly největší obchodní válku, říkají čínští představitelé. Čínská strana je nucena uchýlit se k odvetným opatřením, zdůraznili na čínském ministerstvu obchodu.

24; V Polsku havaroval MiG-29. Pilot zahynul. Bojová stíhačka dopadla půl kilometru od obytných domů.

25; Jsme jako totální kreténi, říká Trump o politice USA. Prezident USA v předvečer summitu NATO nadále děsí své partnery originálními prohlášeními.

26; EU zpřísní proceduru vstupu občanů třetích zemí na své území. Ukrajinci se tolik radovali z bezvízového styku, a nyní jim hrozí perspektiva „elektronického dotazníku s pečlivou čtyřtýdenní prověrkou.

27; Ukrajinská armáda se pochlubila přesným výstřelem ostřelovače z Kalašnikova. Ukrajinští vojáci zveřejňují na síti videodůkazy svých zločinů v Donbasu.

28; Přijeďte zase. Jsou známy miliardové útraty cizinců na fotbalovém šampionátu 2018. Na první místě co do celkové utracené sumy je Moskva. Zajímavé je, že Petrohrad figuruje až na čtvrtém místě.

29; Machinace PrivatBanky v Doněcké republice. Jak sebrat obyvatelům Doněcka byt a peníze z úvěrů? Do případu se vložil Nejvyšší soud Doněcké republiky.

30; Všichni na něj velmi čekali. Po Krymském mostu projel dvoumiliontý člověk. Od počátku roku Krym navštívilo o 24% více turistů než za stejné období loňského roku. A to i zásluhou nově postaveného a otevřeného Krymského mostu.

31; Roztrhalo je to na cvičeních. Byly zveřejněny podrobnosti z výbuchu, který zabil nebo zranil celkem dvanáct ukrajinských vojáků. Explodoval minomet Molot tolik vychvalovaný výrobek ukrajinského obranného průmyslu. Zabil patnáct ukrajinských vojáků za dva roky. Porošenko minomet Molot nakonec zakázal.

32; Saakašvili: Porošenko nasazuje do země „putinismus“. Bývalý prezident Gruzie a bývalý gubernátor Oděské oblasti prohlásil, že prezident zatahuje zemi do prostředí „rozvinutého putinismu“.

33; Vitalij Kličko absolvuje nový zápas s legendárním Lennoxem Lewisem. Uživatelé sociálních sítí se obávají, aby starostovi Kyjeva známého jeho slovními perlami nevymlátili z hlavy poslední zbytky mozku.

34; Čína zavedla odvetná cla na zboží z USA. Cla na dovoz amerického zboží vstoupila v platnost, prohlásil zástupce čínského ministerstva zahraničí.

35; Výjimečný národ? V USA ukázali záběry stovek jaderných testů. Mezi videonáměty jsou i takové, které se vztahují k operacím Tipot, Hardtec-2 a Dominic.

36; Kreml: Putin je obeznámen s reakcemi Rusů na nápad zvýšit důchodový věk. Tiskový tajemník prezidenta Ruské federace zdůraznil, že Vladimir Putin se nikdy neomezoval jen na suché zprávy z ministerstev.

37; Už je známo, kvůli čemu zabili plukovníka policie v Kyjevě. Policisté pachatele zadrželi. K vraždě došlo při pokusu prodat zlatý řetízek muži, který byl nedávno propuštěn z vězení.

38; Ty na sever, já zase na jih. Porošenko se vypravil do |Polska a Duda zase na Ukrajinu. Prezidenti Polska a Ukrajiny pojedou vzpomínat na tragické události ukrajinsko-polské historie na různá místa.

39; Doněcká republika obnovila činnost Charcyzských válcoven trub. Mírová spolupráce obou republik – Doněcké a Luganské lidové republiky, se rozvíjí bez ohledu na občanskou válku.

40; Poklonskaja odmítla tleskat kongresmanům USA, kteří přijeli do Státní dumy. Na návštěvu k ruským poslancům přijeli američtí politici v čele se senátorem Richardem Shelbym.

41; V Itálii zadrželi ukrajinskou jachtu přeplněnou nelegálními migranty. Na palubě plavidla se nacházelo 71 lidí včetně 8 žen a 15 dětí, které loď přepravovala z Turecka.

42; Požadovali prostitutky. Poláci mlátí Ukrajince už i ve Lvově. V centru Lvova došlo 5. července ke konfliktu mezi skupinou Poláků a Ukrajinci.

43; Na ukrajinském ministerstvu vnitra informovali, z kterých oblastí se chystají zahájit dobývání Donbasu. Varčenko se domnívá, že je nutné „zase začít mluvit o vítězství“.

44; Naftogaz zažaloval Gazprom o téměř 12 miliard dolarů.

45; Volker řekl, co může Ukrajina očekávat od setkání Putina a Trumpa. Setkání prezidentů Trumpa a Putina považuji za důležité. Je nepřirozené, že se nesetkávají.

46; Rusko odpovídá USA: Na americké zboží budou uvalena vyšší cla. Rusko odpovědělo na ochranné tarify USA zvýšením sazeb dovozních cel na americké zboží.

47; Příslušníci SBU se bouří a odmítají se podřizovat vojákům. Náčelník SBU pro „Doněckou oblast“ informuje Porošenka o „zločinech“ a korupčních schématech SBU v Donbasu.

48; Už je známý první semifinalista fotbalového mistrovství 2018. Je jím Francie. Dva další čtvrtfinálové zápasy proběhnou v sobotu 7. července.

49; Ukrajina obvinila Facebook ze spolupráce s Doněckou a Luganskou republikou. Ministerstvo pro informační politiku Ukrajiny se obrátilo dopisem na vedení společnosti Facebook.

50; Růst cen benzínu se v Rusku v červnu významně zpomalil. Maloobchodní ceny benzínu v Rusku v červnu pokračovaly v růstu, ale jeho tempo se významně snížilo.

51; Konec „Jižní fronty“. Ozbrojenci odevzdávají jih Sýrie ruské armádě.

52; Čím je nevýhodný pro Rusko tranzit plynu přes Ukrajinu? Gazprom bude všemi silami minimalizovat dodávky ukrajinskou cestou. Tranzit plynu přes Ukrajinu je dražší než všechny ostatní cesty.

53; Maďarsko se nadále mstí Ukrajině. Zasedání komise Ukrajina – NATO na nejvyšší úrovni v rámci summitu Aliance v Bruselu ve dnech 11. a 12. července se nebude konat.

54; Při krvavé dopravní nehodě na Kubani zahynulo devět lidí. K nehodě došlo nedaleko obce Glivenko.

55; V OBSE kritizovali ukrajinský zákon o blokování internetových stránek. Příslušný návrh zákona může ohrozit svobodný přístup ukrajinských občanů k informacím na internetu.

56; Avakov informoval o tom, jak je třeba trestat neonacisty. Poznamenal, že pro výrostky, kteří se účastní neonacistických hnutí, je pobyt ve vězení v délce několika dní vlastně jen zajímavým dobrodružstvím.

57; Jsou k dispozici informace o podmínkách, v nichž je držena Savčenková ve věznici. Tisková mluvčí Naděždy Savčenkové informovala o podmínkách ve vězení, kde se poslankyně nachází.

58; Ve Státní dumě reagovali na novou žalobu Naftogazu vůči Gazpromu. Naftogaz oznámil, že zažaloval ruskou firmu o 11,58 miliardy dolarů. Místopředseda výboru Státní dumy pro energetiku Igor Ananskich v interview pro RT prohlásil, že se jedná jen o pokus Naftogazu ukázat vedení země, že ještě existuje. Žaloba ale nemá sebemenší vyhlídky na úspěch.

59; V Polsku podezírají ukrajinskou firmu z nezákonného obchodu se zbraněmi. Oblastní prokuratury ve Varšavě se obrátila na ukrajinské policisty se žádostí o pomoc při vyšetřování.

60; Unikátní obtíže. Vyšetřování nové otravy ve Velké Británii může trvat měsíce. V současné době je cílem vyšetřovatelů co nejrychlejší určení zdroje jedu.

61; Senzace: Belgie zvítězila nad Brazílií. Belgické národní mužstvo porazilo ve čtvrtfinále světového mistrovství ve fotbale Brazílii poměrem 2:1 a postupuje do semifinále.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!