Přehled zpráv – RusVesna 7.7.2018

putin_myach1; Vydali ze sebe všechno, zveřejnil Kreml Putinovu reakci na hru ruského národního mužstva. Peskov dodal, že ruská vláda přeje úspěch všem mužstvům, která se probojovala do semifinále.

2; Přátelství skončilo dřív, než začalo. Kim Čong-un se odmítl setkat se státním tajemníkem USA. Severokorejské ministerstvo zahraničí publikovalo prohlášení, ve kterém vyjádřilo krajní lítost a nespokojenost s výsledky rozhovorů.

3; Pro obnovu Donbasu se budou hodit zkušenosti z Portorika po devastaci v důsledku hurikánu Maria, říká bývalý ministr financí Ukrajiny. Vidím to jako poučný proces.

4; Proč Itálie odmítá nákupy amerických stíhaček F-35? Řím je považován za důležitého partnera Spojených států v programu vývoje a výroby letadla.

5; Ukrajina prohrává s Ruskem „válku“ v Africe. Ukrajina má vážné problémy v diplomatických vztazích s africkými zeměmi.

6; Pane Andropove, jmenuji se Samantha Smith a chci se vás zeptat, proč chcete ovládnout svět nebo alespoň naši zemi? Po Brežněvově smrti napsala tehdy desetiletá americká dívenka dopis nejvyššímu vedení Sovětského svazu. Poté byla v roce 1983 do SSSR pozvána, aby se přesvědčila, jak to v SSSR skutečně chodí. Zahynula o dva roky později při leteckém neštěstí.

7; Nejaponské Japonsko. Američané se v červnu 1945 zmocnili celého ostrova Okinawa. Výsledky 2. světové války zformovaly zcela nový světový řád.

8; Cesta Ruska: Je zapotřebí mluvit s Američany? Pokus Donalda Trumpa začít mluvit o zrušení role světového četníka a o nových vzájemných vztazích s Ruskem nesmírně vyděsil americkou elitu.

9; Děti se pokoušejí zastavit ozbrojence. Dramatický název další reportáže ze Sýrie.

10; Za cenu života. Jak námořníci sovětské ponorky zachránili svět před katastrofou. V červenci 1961 sovětská ponorka K-19 unikla jen o vlásek katastrofě, která by s sebou přinesla jadernou havárii obrovského rozsahu.

11; Vrať se domů. SBU provádí „lišáckou“ operaci proti obyvatelům Donbasu. Ukrajinské tajné služby aktivizovaly hledání členů „fejkového“ programu „Čekají tě doma“. Naštěstí se první oběti tohoto podvodu obrátili na ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky. SBU chtěla zavazovat lidi ke shromažďování informací vojenského a sociálně-ekonomického charakteru v Republice za možnost užívání programu „Čekají tě doma“.

12; Nový humbuk vzniká na Ukrajině kolem protitankových raketových komplexů Javelin. Řeší přesně ty problémy, jejichž existenci vehementně popírají jen proto, že o nich informoval „nepřítel“. Ukrajina zaplatila peníze za šrot. Část komplexů byla dokonce už prodána na Blízký Východ. USA jsou teď pro změnu připraveny předat Ukrajině vyřazené lodě pobřežní ochrany.

13; Doněcká republika: Bojovníci NATO nastoupí místo dezertérů v Donbasu. Oblast kolem Azovského pobřeží: K čemu povedou vojenská námořní cvičení Ukrajiny a NATO?

14; V týlu nepřítele. Jak jsou vybaveni bojovníci Sil speciálních operací v Rusku? List National Interest si myslí, že ruský specnaz silně zaostává za americkým v úrovni technického vybavení.

15; Dva hráči ruského národního mužstva oznámili konec ve fotbalové reprezentaci.

16; V Kanadě bývalá novinářka po dvaceti letech informovala o „nevhodných dotycích“ kanadského premiéra Trudeua. Nebudu tento incident nijak rozviřovat. Pokud vznikne diskuse, bude pokračovat bez mé účasti.

17; Americký senátor zajel do Ruska a pochopil, že sankce jsou bez efektu. Skupina amerických kongresmanů a senátorů přijela do Ruska už 30. června.

18; „Sláva Ukrajině!“ Chorvat, který vstřelil gól, se rozhodl popíchnout Rusko. Je příznačné, že tento bývalý obránce Dinama Kyjev už zařadil zpátečku a vymlouvá se, že šlo jen o nejapný vtípek. Chorvatský fotbalový svaz zase říká, že šlo o vyjádření poděkování za podporu ukrajinských fanoušků. FIFA ale za takovýto projev může uložit trest.

19; U Charkova spadlo dítě do ohně při oslavách svatého Jana Křtitele (Ivana Kupala = Jan Křtitel – tzv. „Kupadelné svátky“ jsou oslavou letního slunovratu v poslední dekádě června). Pětiletý chlapec, který při oslavě spadl do ohně, byl dopraven do jedné z charkovských nemocnic v kritickém stavu v důsledku rozsáhlých popálenin.

20; Přetahování o plutonium. Americký gubernátor ochránil jaderné zájmy Ruska. Úřady Jižní Karoliny prostřednictvím soudu donutily vládu USA dodržovat dohody s Ruskem ohledně zpracování zbraňového plutonia.

21; Rusko národní mužstvo se v Moskvě setkalo se svými fanoušky. Podle posledních informací na akci přišlo 24 tisíc lidí. Pro nás je strašně důležité poděkovat našim fanouškům, říkají hráči. Tvoříme jeden celek s vámi a naší zemí!

22; Volker vysvětlil postoj USA ohledně uznání Krymu za ruský. Trumpova slova prý tisk překroutil. Volker odpověděl i na to, zdali Ukrajina přijde o podporu Západu kvůli problémům s ultrapravicovými hnutími a s korupcí.

23; Zemřel ozbrojenec ATO, který vyhlásil hladovku v nemocnic. 27. června Blizňuk nacházející se v nemocnici vyhlásil hladovku kvůli dostupnosti adekvátní lékařské péče.

24; Prezident Portugalska to dal Trumpovi sežrat. Vlastně si vyměnili role: Při podávání rukou strhl portugalský prezident Trumpa k sobě, jako to dělává americký prezident jiným státníkům.

25; EU se zbavuje sovětských zbraní a prodává je Ukrajině. Přes hraniční přechod Čop se na Ukrajinu dostalo z České republiky 33 samohybných houfnic 2S1 Gvozdika ráže 122 mm.

26; Na Krymu komentovali Volkerovo prohlášení ohledně statusu Krymu, že Washington neplánuje Krym uznat za ruský. Poslanec Státní rady Krymu Vladislav Ganžara upozornil, že tuto otázku Trump stejným způsobem interpretoval i v předvolební kampani, takže těžko může jít o dezinterpretaci tiskem.

27; Za neuvážený výkřik chorvatského hráče „Sláva Ukrajině“ hrozí peněžitá pokuta nebo i diskvalifikace na dva zápasy…

28; Ve Státní dumě komentovali slova amerického senátora o neefektivnosti sankcí. Washington nezruší sankce, protože tím USA sledují své zahraničně-politické zájmy.

29; Na Ukrajině se posmívali smrti vojáků ukrajinské armády v důsledku exploze minometu. Podle názoru „aktivisty“ spojeného s výrobcem minometů podnikem „Majak“ tím jen došlo k „přirozenému výběru“ v rámci evoluce.

30; Americká noční můra. V Kongresu kritizovali Trumpovu migrační politiku. Člen sněmovny reprezentantů Kongresu USA demokrat Filemon Vela řekl, co znamená 34. okres Texasu na hranicích s Mexikem.

31; Nejsme banánová republika! V Německu byl tvrdě zkritizován velvyslanec USA. Prezident USA Donald Trump v červnu pohrozil, že USA zavedou dovozní cla ve výši 20% na automobily z EU. A jednáním pověřil velvyslance. Německo se vzbouřilo, protože o takovýchto věcech se jedná obvykle na zcela jiných úrovních.

32; Ve Státní dumě komentovali chuligánský výstřelek chorvatských fotbalistů. Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) musí tvrdě reagovat na videovýzvu hráče chorvatského mužstva. FIFA prozatím udělila hráči výstrahu.

33; Na Ukrajinu přiletěla letadla s příslušníky americké námořní pěchoty. Společná cvičení vyprovokují Kyjev k nepromyšleným krokům, protože u něj vytvářejí iluzi, že s podporou USA si mohou dovolit vše.

34; Kluci, jste fakt skvělí, říká Slepakov o ruském mužstvu. Písničkář Semjon Slepakov komentoval vystoupení ruského národního mužstva, které označil za mohutné a úžasné.

35; V Kyjevě vymysleli „supertah“, který má zajistit vstup do NATO. Teď jde jen o to, přistoupí-li na to NATO, zapochyboval ukrajinský politolog.

36; Jak Západ přemlouval Ukrajinu, aby nevyhlašovala válečný stav. Skandálně známý poslanec Geraščenko tvrdí, že Západ byl v roce 2014 jednoznačně proti takovému opatření.

37; Putin už jde okupovat Chorvatsko… Reakce světových médií na výsledek čtvrtfinálového zápasu Ruska s Chorvatskem.

38; Španělské národní mužstvo propustilo trenéra, se kterým prohrálo v osmifinále světového mistrovství s Ruskem.

39; Britští fanoušci po svém vítězství nad Švédskem spáchali pogrom na prodejnu IKEA. Anglické mužstvo prošlo do semifinále potřetí v dějinách.

40; Blogger ze Lvova demonstrativně přešel na ruštinu. Šlo o odpověď na výtky a fyzický nátlak ukrajinských nacionalistů týkající se toho, jak píše o ATO a jejích účastnících. Blogger se hájí, že všechny jeho texty vycházejí z autentických osobních výpovědí účastníků. Blogger říká, že pro něj ukrajinština začala být symbolem tlaku na svobodu názoru, projevu – prostě jazykem totalitarismu.

41; Zvítězíme nad Donbasem. Vyšší síly s námi spolupracují, říká ukrajinská lékařka. Známá ukrajinská lékařka promluvila o blížícím se vítězství Ukrajiny nad Donbasem.

42; Velvyslanec Chorvatska při oslavách vítězství jeho mužstva na světovém šampionátu vyhodil oknem gauč a ještě to natočil na video.

43; Ve věku nedožitých 85 let zemřel spisovatel, novinář a patriot Valerij Nikolajevič Ganičev.

44; Ruské ministerstvo financí straší prudkým poklesem cen ropy. Ministerstvo financí Ruské federace prognózuje nový propad cen ropy na světových trzích.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!