Přehled zpráv – RusVesna 7.7.2018

made_in_usa1; Právo na kompenzaci: Rusko vede odvetný úder proti USA. Rusko zavedlo odvetná cla na dovoz zboží z USA ve výši 25 až 40%.

2; Pokud se Ukrajina pokusí získat Krym a Donbas silou, bude to znamenat její konec, říká bývalý ministr obrany. Bývalý ministr obrany Ukrajiny vysvětlil, jaké následky bude mít pokus dobýt zpět Krym.

3; Ochránci lidských práv se zlobí kvůli popravě teroristů. V pátek japonské úřady oznámily popravy sedmi členů sekty Óm šinrikjó.

4; Největší vojenská základna amerického námořnictva se může ocitnout pod vodou. Základna amerického válečného loďstva je největší vojenskou námořní základnou na světě.

5; V Kyjevě byla postřelena novinářka. Střelec byl zadržen. Byl jím pracovník podniku Ukrenergo.

6; Američan se může dostat do vězení za nevrácení DVD do půjčovny. Občanu USA hrozí zatčení v případě nezaplacení pokuty (44 dolarů půjčovně a 174 prokuratuře) za DVD, které nevrátil včas do půjčovny. Dotyčný žil ve státě Oklahoma , kde si vypůjčil DVD. Když se stěhoval do jiného města, vzal si ho s sebou.

7; Ruskojazyční nemají právo se k čemukoli vyjadřovat. Ukrajinští nacionalisté de facto zbavují své odpůrce občanských a lidských práv.

8; SBU začala chytat obyvatele Luganské republiky jedoucí pro důchod na Ukrajinu a nutit je ke spolupráci. Muže zadrželi přímo v budově Penzijního fondu, obvinili jej ze separatismu a dopravili na SBU.

9; Jak ozbrojenci z Ruska „zachraňovali“ vůdce japonské sekty vrahů. Ozbrojenci ukryli v roce 2002 zbraně do boxerských pytlů a na Jaroslavském nádraží přemluvili průvodčího, aby je převezl na Dálný Východ.

10; Už je známo, kdo si vymýšlí směšné popisy zboží na AliExpress. Jedná se o programový systém s umělou inteligencí. Společnost má mezi internetovými obchody působícími v Rusku největší okruh zákazníků.

11; Na cestě k ekologické katastrofě. 100 kilometrů od Donbasu se bude těžit břidlicový plyn. Pokud budou práce zahájeny, Donbas může přijít o pitnou vodu a ekologická katastrofa může dorazit až do Ruska.

12; Nacisté v Kyjevě zaútočili na turisty s ruskou vlajkou. Pozdě večer vznikl na Kreščatiku konflikt kvůli ruské vlajce. Není bez zajímavosti, že napadení byli rovněž Ukrajinci.

13; Tanková ostuda Ukrajiny. Bylo vydáno pokračování tristního, ale poučného povídání o stavu ukrajinských ozbrojených sil.

14; Ukrajina ohrožuje teritoriální celistvost Ruska. Kyjev sní o tom, že prohlásí Ukrajinu za následnický stát někdejší Ukrajinské lidové republiky a zabere území od Sanu po Don včetně Kubaně a Voroněžské oblasti.

15; To je to nejlepší, co jsem kdy viděl! Jak světové mistrovství ve fotbalu boří mýty o Rusku. Mistrovství vyvrátilo všechny lži kolující na Západě v rámci informační kampaně proti Rusku.

16; Vlak bezplatné zdravotní péče zde končí. Pacienti jsou žádáni aby opustili vagóny. Tento týden zdravotnická komunita v Rusku bouřlivě projednává odchod dalších a dalších lékařů ze systému státního zdravotnictví. Lékaři opouštějí systém státního zdravotnictví kvůli neustálým přesčasům, emocionálního přetížení a nedostatku odpočinku.

17; Americké Javeliny nestřílejí a jsou životu nebezpečné pro ukrajinské vojáky. Životnost motorů je vyčerpána, ale byla prodloužena zvláštním rozhodnutím těsně před odesláním na Ukrajinu.

18; Trump chce kamarádit s Putinem, stěžuje si bývalý poradce amerického prezidenta. Mnoho vysoce postavených osob v USA je znepokojeno nadcházejícím setkáním Trumpa a Putina v Helsinkách.

19; Hrozí komunální katastrofa. Ukrajina zůstane bez pitné vody. V podnicích vodního a kanalizačního hospodářství vznikla kritická situace s desinfekcí vody. V polovině června oznámil podnik Dněproazot, který je jediným výrobcem tekutého chlóru na Ukrajině, že zastavuje výrobu kvůli růstu cen plynu.

20; Už ani jedno letadlo. Itálie ruší program nákupu amerických F-35. Odmítnutí nákupu amerických F-35 označila italská ministryně obrany za „volbu strategické povahy“.

21; NATO má dva problémy: Trumpa a Putina, říká bývalý hlavní velitel sil Aliance v Evropě. V předvečer summitu NATO mají evropští spojenci vážné obavy, že Trump opět „nadělá paseku“ jako na G7.

22; Cena ropy vyletí ke 150 dolarům za barel, říkají západní experti. Navíc jakýkoli nedostatek v dodávkách povede k ještě většímu skoku cen.

23; Theresa May je připravena odvolat Borise Johnsona. Po ministru zahraničí mohou následovat další ministři.

24; Rusko podlehlo ve čtvrtfinále Chorvatsku na penalty a na mistrovství končí.

25; Na Ukrajině prudce stouply ceny ovoce, zeleniny a chleba. Statistiku publikuje ukrajinský statistický úřad.

26; Chtěli ze mě udělat kata, Zakladatel diverzní skupiny Azova vyprávěl šokující pravdu o mučení na Ukrajině. Nefalšované eskadrony smrti jsou vytvářeny na Ukrajině Odborem kontrarozvědky SBU s vědomím prezidenta Porošenka.

27; Ukrajina je technicky připravena obnovit dodávky vody na Krym. Ukrajinští stavbaři oznámili, že budování hráze na Severokrymském kanále se dostalo do cílové rovinky.

28; Lživá zpráva ruských tajných služeb. V ukrajinské Radě pro národní bezpečnost a obranu odmítají informace o nefungujících Javelinech. Není náhodou, že se falešný dokument objevil v předvečer setkání Putina s Trumpem.

29; Fotbalové mistrovství: Jsou příliš bílí, než aby směli zvítězit? Irský novinář Bryan MacDonald píše o svérázném vnímání mistrovství světa západními médii. Ruskému týmu je vyčítán nedostatek etnické pestrosti v národním týmu.

30; Luganská republika: Ukrajinská armáda rozmisťuje tanky v soukromém sektoru. Situace v obci se zhoršuje. Občany nesouhlasící s postupem ukrajinské armády zatýkají a odvážejí neznámo kam.

31; Očitý svědek natočil úder blesku do Boeingu 737. Na Curyšském letišti udeřil blesk do Boeingu 737-800 patřícího turecké letecké společnosti Sun-Express.

32; Na Ukrajině informovali o ztrátě kontroly nad Azovským mořem. Azovská krize je následkem nečinnosti ukrajinské moci během posledních čtyř let v oblasti vojenského námořnictva.

33; Mistři světa v tuposti, Na Ukrajině zveřejnili „Putinův tajný výnos“, podle kterého se mají řídit výsledky zápasů na mistrovství světa ve fotbale. Putin údajně přikázal, že finále mají hrát Rusko a Francie.

34; Trump urazil OPEC, říká íránský ministr. Předtím zástupce Íránu v OPEC prohlásil, že kvůli poruchám v dodávkách způsobených Trumpovými výroky může cena ropy vzrůst.

35; Ukrajinská armáda připravuje útok u Gorlovky. V ukrajinské armádě už znají vítěze v disciplíně „počet dezertérů a sebevrahů“. Je to 36. samostatná brigáda námořní pěchoty.

36; Velvyslanec Ukrajiny je rozhořčen „chybným a nezodpovědným“ článkem o Jaltě v rakouských médiích. Velvyslance Ukrajiny ve Vídni Alexandra Ščerbu naštval příliš pozitivní popis Jalty.

37; Kazašské ministerstvo zahraničí komentovalo možnost přerušení styků s Ruskem. Budování vztahů s Ruskem je předurčeno historickými, geopolitickými a dalšími faktory. Přerušení těchto styků by pro Kazachstán bylo nepřijatelné,nelogické a kontraproduktivní.

38; Rakovinný nádor. KLDR obvinila USA z kladení „loupežných požadavků“. KLDR kritizovala rozhovory o denuklearizaci Korejského poloostrova se státním tajemníkem Mikem Pompeem.

39; SBU informovala o odvrácení katastrofy na Jihoukrajinské jaderné elektrárně. SBU společně s Národní policií realizují komplex neodkladných vyšetřovacích krok.

40; V Ruské pravoslavné církvi informovali o možných následcích poskytnutí autokefalie ukrajinské církvi. Metropolita Volokoamskij prohlásil, že možné poskytnutí autokefalie může mít nedozírné následky pro celý pravoslavný svět.

41; Anglie postoupila do semifinále fotbalového mistrovství světa v Rusku, když vyhrála na Švédskem.

42; V Moskvě byl zadržen účastník oloupení britského novináře. V současné době policisté hledají dalšího spolupachatele zločinu.

43; Sýrie: Ruská komunita v Aleppu, Čečenci a důstojníci ruské armády. Byla vydána další reportáž ze Sýrie.

44; Ukrajinci masově jezdí na Krym. Počet Ukrajinců, kteří navštívili Krym, v červnu ve srovnání s květnem výrazně vzrostl.

45; U Lvova třináctiletá dívenka zabila nožem svého opilého otce. S dívkou nyní pracují psychologové.

46; Vojska USA utrpěla ztráty v důsledku „vnitřního útoku“. „Antiteroristická vojenská operace v Afghánistánu začala v roce 2001.

47; Zemřel autor „Aktu vyhlášení nezávislosti Ukrajiny“ Levko Lukjaněnko. „Nezachránili jsme ho. Opustil nás“, říká blízký přítel zemřelého Vladimir Javorivskij.

48; Ve Státní dumě odpověděli na prohlášení Státního departmentu USA o „potlačování svobody médií v Rusku“. Legislativa Ruské federace neomezuje novináře Radia Svoboda, Hlasu Ameriky ani dalších médií při vyhledávání a šíření informací. A status zahraničního agenta neznamená omezení novinářské práce, prohlásil člen výboru Státní dumy pro informační politiku Anton Gorelkin v reakci na slova tiskové mluvčí Státního departmentu USA Heather Nauert.

49; Ukrajinci zchudli o 22 miliard hřiven. Za první čtvrtletí 2018 se úspory Ukrajinců snížily o 22 miliard hřiven.

50; Krach ozbrojenců USA. Armády Ruska a Sýrie přebírají kontrolu nad hranicí s Jordánskem. Vojenský dopisovatel Oleg Blochin pobýval v tento historický moment přímo na místě událostí.

51; Plavidla amerického vojenského námořnictva vplula do Černého moře za účelem účasti na cvičeních s Ukrajinou. Plánuje se, že manévry se uskuteční od 9. do 21. července.

52; V Salisbury informovali o podezření na další otravu. Pracovník policie byl hospitalizován v Británii s podezřením na otravu nervově-paralytickou látkou.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!