Přehled zpráv – RusVesna 9.7.2018

horvatiyabolelshchiki1; Přiznání chorvatských fanoušků o Rusku, o ruských lidech a fotbalovém mistrovství světa. Před zahájením šampionátu některá západní média vydala řadu provokačních materiálů.

2; Fotbalový zázrak dospěl ke svému konci: Rusko vypadlo z turnaje, píše Le Monde. Vystoupení ruského mužstva zůstane v paměti fanoušků jako grandiózní moment a jako důvod k hrdosti.

3; Syrská armáda zasáhla letadlo izraelských ozbrojených sil. Syrská agentura SANA informovala, že na leteckou základnu v provincii Homs byl veden letecký úder.

4; Britské úřady oficiálně informovaly o prvním úmrtí kvůli Novičku. Policie zahájila vyšetřování případu jako vraždy.

5; V Lotyšsku našli cestu k záchraně před vymíráním. Ve vládě Lotyšska jsou silní lidé: Je třeba přemýšlet o čistotě národa a ne o nějakých hloupostech.

6; Přežívat pod palbou nás naučil Motorola. O válce, pravdě a práci pod palbou píše režisér dokumentarista, rodem z Doněcka, vojenský dopisovatel Maxim Fadějev, který točí film o Donbasu od počátku roku 2014.

7; To je nějaká výživná voda… Hladovějící terorista se zabývá tvůrčí činností. Ukrajinský režisér Oleg Sencov odsouzený za terorismus informoval o svém „utrpění“ v ruské věznici.

8; Spojené státy se hrnou do Kaspického moře na zádech islamistů. Není vyloučeno, že za vyostřením na turkménsko-afghánské hranici stojí snaha USA zapustit kořeny v kaspickém regionu.

9; „Vezměte mě mezi Estonce“ aneb „Kdo potřebuje vyhořelého liberála?“ Madam Jevgenija Sergejevna Čirikova z obce Chimki nedochází, že pronásledování ruskojazyčného obyvatelstva je cílená politika estonských úřadů.

10; Čistě anglický Novičok. Medializovaný námět s další otravou jedem Novičok nesmírně připomíná detektivky Agathy Christie.

11; Seznamte se: Jsem Generrální prrokurrátorr Jurrij. Dokonce i v ukrajinském panoptiku politiků, kde je jeden exemplář výraznější než druhý, vyčnívá ráčkující Jurij Lucenko nade všechny.

12; Proč nelze srovnávat Krym, Abcházii a Podněstří aneb Poslední šance na spojení obou břehů Dněstru. V západních médiích často srovnávají Podněstří, Abcházii a Krym a obviňují Ruskou federaci z okupace těchto teritorií. Nic není dál od pravdy. Srovnání kulhá na obě nohy.

13; Žertík „o chorvatském scénáři“ aneb Provokace s nepředvídatelným finále. I vyhrávat se musí umět, stejně jako prohrávat. Bohužel ne všichni lidé mají dost rozumu, aby projevili zdrženlivost.

14; Krvavý neúspěch v Sýrii. Ozbrojenci z Ruska podnikli pokus o průlom a byli zlikvidováni. Vojenský zdroj informoval o podrobnostech z bojů.

15; Jak si Rusové navzdory porážce dokázali vydobýt velké vítězství? I porážka ve čtvrtfinálovém zápase je v mnoha ohledech pro Rusko vítězstvím.

16; V USA spadl vrtulník na obytné domy. Na místě události zasahují hasiči a experti Federální správy řízení letového provozu. Jsou oběti na životech.

17; Na Ukrajině více než 5 milionů lidí sledovalo zápas Rusko-Chorvatsko. Zápas byl označen za nejlepší utkání z mistrovství 2014 až 2018 a jednou z největších sportovních událostí roku 2018 v ukrajinské televizi.

18; Velvyslanectví Ruska v USA radí CIA, aby si opravili mapu Ruska a další údaje. Ruské velvyslanectví v USA doporučilo, aby si na mapu CIA doplnili Krym a opravili údaje o rozloze země a počtu obyvatel: 17,125.191 čtverečních kilometrů rozlohy a 146,9 milionu obyvatel.

19; S Banderovou pomocí. Vůdce OUN je připraven se stát prezidentem země. Velitel ukrajinského nacionalistického batalionu OUN se zúčastní voleb prezidenta na Ukrajině.

20; Pracující důchodci dostanou v Rusku od 1. srpna přidáno.

21; Kdy Lenin přijímá návštěvy? Na co se potají fanoušci v Moskvě? Na dobrovolníky pomáhající fanouškům šampionátu světa ve fotbale se obracejí s nejrůznějšími dotazy a prosbami.

22; Smrt bunkrům! Bomby probíjející beton znovu přicházejí do módy. V posledních letech se výkonná a průbojná munice stále častěji používá pro boj s teroristy, kteří používají podzemní úkryty.

23; Musk testuje miniponorky pro záchranu dětí v Thajsku. Zkoušky probíhají v Los Angeles.

24; Čínským médiím zakázali kritizovat Trumpa. A to přesto, že se od minulého týdne rozhořívá obchodní válka mezi Pekingem a Washingtonem.

25; Auta bez volantu a palivo ze zkumavek. Perspektivy ruského automobilového průmyslu. Vědci z předních vysokých škol v Rusku pracují na tom, aby automobily jezdily lépe, měly co nejméně poruch a byly lacinější.

26; Indonésie koupí od Ruska stíhačky Su-35 za miliardu dolarů. Cenu kontraktu a harmonogram dodávek zveřejnil informovaný zdroj v odvětví.

27; Generální tajemník NATO mi čistil holínky a norský losos je nechutný. Hlavní ekolog Norska ví, jak státy ničí přírodu. Ale úřady ho donutily mlčet.

28; V Thajsku odstartovala druhá etapa evakuace dětí ze zatopené jeskyně. První etapy se zúčastnilo 90 potápěčů, z toho 18 pro přímou práci s dětmi. Více než 70 zajišťovalo související činnosti.

29; Ruské ministerstvo financí výrazně zvýší výdaje na sociální sféru. Ruské ministerstvo financí v nejbližších třech letech plánuje významně zvýšit výdaje na zdravotnictví, vzdělání a sociální politiku.

30; Rusko se nikdy nestane přítelem a spojencem USA, říká americký politik. V USA jsou přesvědčeni, že Donald Trump by měl při setkání s Vladimirem Putinem projevit ostražitost.

31; V Moskvě byl zmlácen poslanec Státní dumy. Obětí byl poslanec za frakci Liberálně demokratické strany Ruska.

32; Dovedli to až do krajnosti. Chorvatská média píší o Vidově provokaci. Je pochopitelné, že ukrajinští fanoušci jsou nadšení jeho výkřikem „Sláva Ukrajině“. Nabízí se analogie mezi banderovci a ustašovci.

33; V Doněcké a Luganské republice se ztratilo spojení Vodafone. Od 9:010 nefunguje operátor ani v Doněcké ani v Luganské republice, informuje tisková služba Ministerstva spojů Doněcké republiky.

34; Dva ruští fotbalisté se dostali do „mužstva objevů“ letošního šampionátu. Symbolické mužstvo objevů pokračujícího šampionátu světa sestavila vlivná americká sportovní televizní stanice ESPN.

35; Měla křeče, z úst jí šla pěna. Byly zveřejněny podrobnosti ze smrtelné otravy v britském Amesbury. Přítel obětí říká, že před otravou (jak tvrdí Londýn „Novičkem“) dvojice narkomanů vypadala úplně normálně.

36; Všechno má ještě před sebou. Ukrajinský fotbalista podpořil Smolova, který nedal penaltu Chorvatům. Bývalý útočník ukrajinského národního mužstva podpořil útočníka ruského národního mužstva.

37; Zachar Prilepin oznámil, že opouští Armádu Doněcké republiky. Myslím, že na nějaký Haag mému batalionu i mně osobně by to určitě stačilo, píše Prilepin.

38; Bylo zveřejněno pět důkazů, že Chorvat Vida je po všech stránkách padlý na hlavu. Problémy s alkoholem, rvačky atd. Podle všech ukazatelů je ten kluk opravdu hodně vyšinutý.

39; Karatelé ostřelují Donbas zápalnými minami. Velení 36. samostatné brigády námořní pěchoty ukrajinské armády zvolilo novou antihumánní taktiku provádění diverzních akcí.

40; V Rusku vyvíjejí letadlo – zabijáka družic. Nové letadlo nahradí ve Vzdušných a kosmických silách IL-22PP „Porubščik“.

41; Theresa May si usmyslela, že přijede do Ruska na finále mistrovství světa ve fotbale s účastí Anglie, píší média. Připomeňme, že před začátkem světového mistrovství britské úřady a členové královské rodiny hrdě vyhlašovali bojkot fotbalovému svátku.

42; Z jeskyně v Thajsku bylo zachráněno několik dalších dětí. Operace pokračuje. Prozatím mají rodinní příslušníci zakázáno objímat své zachráněné děti.

43; Porošenko a spol.: V Bruselu začal summit EU-Ukrajina. Předcházející summit se konal před rokem v Kyjevě. Tehdy se strany nedokázaly shodnout na společné deklaraci nebo závěrečném prohlášení.

44; Turecko může předat Rusku leteckou základnu Incirlik, říká Žirinovskij. Podle jeho slov Erdogan v Turecku nepřipustí jakékoli oranžové revoluce.

45; Rusko navýšilo export obilovin o 50%. Za roky 2017 až 2018 Rusko zvýšilo export obilovin na 52,422 milionů tun.

46; Chorvaté se omlouvají, proukrjainského Vukojeviće vyloučili z mistrovství světa 2018. Chorvatský fotbalový svaz schválil rozhodnutí o vyloučení Ognjena Vukojeviće z mistrovství.

47; Na Ukrajině našli pytle se skartovanými miliony hřiven. V lesíku u města Dněpropetrovsk byly objeveny desítky pytlů s rozmělněnými ukrajinskými bankovkami Národní banky země.

48; Británie vystrašená „ruskou hrozbou“ zvýší svou přítomnost v Atlantiku. Podle slov admirála Philipa Jonese to učiní region prioritním a umožní pravidelně sem vysílat vojenské lodě a letadla.

49; Britský ministr zahraničí odstoupil. Předtím kvůli neshodám s Theresou May odešel i britský ministr pro Brexit David Davis. Oba byli stoupenci tvrdšího postupu při odchodu z EU.

50; Rada Evropy kritizovala ukrajinský návrh zákona o blokování internetových stránek. Návrh zákona, který umožňuje bez přivolení soudu blokovat stránky, ohrožuje svobodu slova.

51; Porošenko řekl, jak má v úmyslu se sbližovat w EU. Zástupce vedení EU zatím nekomentoval, nakolik hluboká by měla být integrace zmíněná Porošenkem.

52; Duše básníka nevydržela… Zacharova komentuje odchod britského ministra zahraničí citací veršů, které sama doplnila o slovo „ostudu“.

53; Rastanský kotel: Život pod okupací ozbrojenců a po příchodu ruské armády. Byla zveřejněna nová reportáž ze současné Sýrie.

54; Je to chyba. Tusk kritizoval podporu evropských zemí projektu „Severní proud – 2“. Proti realizaci „Severního proudu – 2“ vystupuje řada zemí – například Ukrajina a USA.

55; Britské ministerstvo obrany obvinilo Rusko z útoku. Britský ministr obrany obvinil Moskvu z podílu na smrti otrávené ženy.

56; Premiér Polska jmenoval podmínku pro usmíření s Ukrajinou. Podle slov Morawieckého „existují zločiny, pro které se nedostává slov i po 75 letech“.

57; Rusko musí souhlasit s rozmístěním mírových sil OSN v Donbasu, říká Porošenko. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko znovu zveřejnil své plány rozmístění mírových sil OSN v Donbasu.

58; Medicína po ukrajinsku: Uljana Suprun vystupuje proti návlekům v nemocnicích. Podle jejího názoru ochrana před infekcemi tímto způsobem je pochybná a navíc to návštěvníky poškozuje finančně.

59; Prezident Srbska promluvil o svých emocích v souvislosti se zápasem Rusko-Chorvatsko. Alexandr Vučić se přiznal, že nemohl poslouchat komentáře během přenosu zápasu na státní televizi.

60; Kritické množství bylo nashromážděno. Proč odstoupil ministr zahraničí Velké Británie? Experti si myslí, že Londýn stojí na prahu vážné politické krize.

61; Nejsou peníze. Ukrajina se poprvé nezúčastní Dětské Eurovize. Pěvecké soutěže se Ukrajina účastní od roku 2006, avšak letos poprvé byla nucena odmítnout účast kvůli nedostatku financí.

62; Porošenko v televizi vyprávěl o 400 let trvající válce Ukrajiny s Ruskem. Gajdukevič vyjádřil názor, že ozbrojený konflikt v Donbasu je totéž, co činil Sagajdačnyj u zdi Kremlu.

63; Projev britské premiérky vyvolal v parlamentu hlasitý smích. Premiérčin projev opakovaně přerušoval hlasitý smích členů parlamentu.

64; Na Ukrajině jsou rozhořčeni „pronásledováním“ chorvatského fotbalisty, který natočil skandální video. Ukrajinská fotbalová federace poděkovala Vidovi za „veřejný projev úcty k Ukrajině“.

65; Záchranná operace v Thajsku: Byly evakuovány další čtyři děti. Druhá fáze unikátní záchranné operace na severu Thajska byla úspěšně zakončena.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna 9.7.2018

  1. vilon napsal:

    K bodu 15: Rusi mohli postupiť už v riadnom hracom čase, keby tréner tvrdošijne netrval na nasadení Kudrjaševa. Ten spackal čo mohol, mizerný hráč, asi sa tam dostal cez familijné známosti. Veľká škoda. Sledoval som ruské zápasy skoro všetky, a tento hráč tam svietil nemohúcnosťou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!