Na MS vybublala z chorvatského mužstva protiruská nenávist

inx960x640Nenávist letitá, ale jak vidno, s vytrvalými kořínky. Autor druhého chorvatského gólu v ruské síti hráč Vida společně s asistentem hlavního chorvatského kouče Vukovičem natočili po vítězném zápase s Ruskem společné video a rozeslali jej po sociálních sítích. Hráč Vida na něm zvolal „Sláva Ukrajině!“, což je populární heslo účastníků ukrajinského převratu na Majdanu, a asistent hlavního chorvatského trenéra Vukovič k Vidově výkřiku dodal: „Tohle vítězství je pro Dynamo Kyjev a Ukrajinu.“

Protiruské a fašistické emoce, pocházející z dob tzv. chorvatského nezávislého státu, se tak projevily jako živé i po 77 letech, kdy v dubnu 1941 pod patronací hitlerovského Německa Paveličův plnokrevný fašistický stát vznikl, a osmitisícová chorvatská legie pak po boku wehrmachtu dobývala území SSSR a účastnila se i útoku na Stalingrad.

Světová fotbalová asociace naštěstí na tuto první politickou a protiruskou provokaci pohotově zareagovala a to tak, že asistent trenéra Vukovič od ní obdržel pokutu ve výši 15 000 švýcarských franků a byl šupem poslán domů, zatímco hráči Vidovi prošel delikt s napomenutím.

Doufejme, že obojí bude už k politickému klidu na MS stačit.
7 Komentářů k Na MS vybublala z chorvatského mužstva protiruská nenávist

 1. Maroš napsal:

  Protisrbské je zároveň protiruské... Vatikánski latino-"slavjani".

  • Vaska napsal:

   jsou to především ustašovci - a byly větší svině než nacisti a banderovci

   • novapalo napsal:

    Ustašovci sú geneticky a teda aj duchovne piráti ešte z dôb Rímskej ríše. Ustašovci nie sú geneticky Slovania, aj keď rozprávajú chorvátsky. Ustašovci žijú na pobreží mora a nie vo vnútrozemí. Čím ďalej od mora, tým menej Ustašovcov.

 2. nula napsal:

  Když teď aktuálně sleduju SF Chorvatsko-Anglie a slyším tam to pískání na Demagoga Vidu, kdykoliv se dotkne míče, tak by mě zajímalo, jestli pískají Rusové, kteří si koupili lístky s vidinou toho, že bude hrát jejich mužstvo, a pokud ano, tak komu z těch dvou zemí vlastně fandí víc, jestli Chorvatsku nebo Anglii.

  Angličany mají Rusové zafixované jako národ, který, v podstatě objektivně doloženě, stál v pozadí rozpoutání obou světových válek díky intrikám a manipulacím jejich vládních představitelů, zatímco Chorvati jsou zase národ, který, jak je popsané i v článku, se otevřeně postavil na stranu "fašismu", jak říkají Rusové nebo dřívě Sověti (označení nacismus je v tomhle případě přesnější, protože ty pojmy se zaměňují) a aktivně se účastnili tažení do SSSR (ale to i dobrovolníci z Velké Británie v řadách divizí Waffen-SS).

  Těžká volba Ruského fotbalového fanouška... :) Ale tak někteří Rusové jsou dnes schopní adorovat i Ádu, tak to neberou asi tak úplně doslova a smrtelně vážně.. :)

  Rakitič, Perišič... tyč!

  • nula napsal:

   A teď jsem zase zvědavej, jestli dnes večer budou nějaký konflikty Anglických fanoušků v Ruských hospodách a ulicích. Angličtí fanoušci moc prohrávat neumí.
   Ale pohled na ty kyselý ksichty anglickejch pazgřivců a jejich černých přisluhovačů se dá srovnat snad jedině s brečícím Neymarem. :D

   Copak asi Demagog Vida natočí za video tentokrát? :P

  • m.bareš napsal:

   Je to celkem trefně napsané. Chorvaté odpravili jugoslávského krále v 1934 nebo 35, a vytvořili nacistický stát, za který by se erc naáckové stydět nemuseli. Překvapuje mne, že tolik let po novodobém rozbití Jugoslávie je v některých Chorvatech tolik nenávisti k Srbům a obdivu k Ustašovi. Škoda. Chorvati jsou pro mne taky Slovani a držím jim palce nejen ve fotbale.
   Na druhou stranu je to trochu jako u nás. Chorvatská prezidentka vystudovala v USA, a některým Chorvatům asi západ imponuje.
   Když jsem byl naposled v Podgoře, kde nacisti vybombardovali vesnici a partyzánský přístav, kde partizáni opravovali své bárky a procházel tamní hřbitov, viděl jsem tam už i nehezké odkazy na "údajné vrahy" ustašovských hrdinů. Stejné tendence přepisovat historii jako u nás. A vůbec tím neříkám, že válka a i odplata některých obyvatel na ustašovských nacistech nebyla krvavá a byla vždy spravedlivá. Ale proti zvěrstvům tamního válečného režimu...?

   • Žabák napsal:

    Je to tak. Chorvati, Poláci a ČR. Země, kde je to tak 50/50. Když přijedete jako turista do Prahy a zeptáte se někoho na Rusko, tak si odnesete z ČR dojem, že USA nejsou zas tak nepřátelská země v porovnání s těma podpindosama co makaj na německý důchody s úsměvem.
    Na druhý straně na malejch městech už to tak horký není.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!