Přehled zpráv – RusVesna 10.7.2018

mid_rf_171; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na prohlášení o vině Ruska při útoku na občanku Velké Británie. Prohlášení Gevina Willamsona, že Rusko má cokoli společného se smrtí ženy v Amesbury, je jen stará dobrá mantra na téma „Za všechno může Rusko“. Měli byste začít dělat něco jiného. Co třeba zahájit pečlivé vyšetření události?

2; Za výkřik „Sláva Ukrajině“ bude Chorvat muset zaplatit vysokou pokutu. Disciplinární výbor FIFA pokutoval asistenta trenéra chorvatského národního mužstva za nesportovní chování.

3; Doněcká republika: Policie zadržela výrostky, kteří krutě zavraždili staršího muže. Kořistí zločinců byly peníze, mobilní telefon, stříbrný řetízek a boty.

4; Británie se stává kolonií. Skandál ve vládě, odstoupení ministra zahraničí a nový ministr. Jak sdělila kancelář premiérky na Twitteru, královna byl ráda potvrdila nového ministra zahraničí.

5; Sláva Ukrajině! Bělehrad nechť shoří! Objevilo se nové skandální video s chorvatským fotbalistou. Po skandálním videu obránce chorvatského národního mužstva Domagoje Vidy byly na internetu publikovány nové provokační záběry.

6; Účastnice útoku na vojáka ATO v Kyjevě dostala podmíněný trest. Lapinskaja byla propuštěna z vazby.

7; Milodar pro Kyjev. Proč Ukrajina a USA konají společné cvičení v Černém moři? Na jihu Ukrajiny 9. července odstartovala vojenská námořní cvičení za účasti amerického vojenského loďstva a řady dalších zemí.

8; Není důvod pro kompromisy. Proč Porošenko a Duda neuctili společně památku obětí Volyňského masakru? Polský prezident Andrzej Duda označil události Volyňského masakru za etnickou čistku.

9; „Sláva Ukrajině!“ Ukrajinci masově útočí na stránky FIFA na Facebooku. Desítky tisíc reakcí s textem „Sláva Ukrajině!“ a negativní rating stránky jsou výsledkem útoku.

10; Ukrajina je země lynčování. Ukrajinští nacionalisté se stále častěji uchylují k beztrestnému násilí na ideových odpůrcích.

11; Vezou zlato. Národní mužstvo Ruska ve volejbale se stalo mistrem Ligy národů. Dostat se mezi favority je čím dál složitější, V souladu s novými pravidly musí mužstva sehrát 15 zápasů za měsíc.

12; Od Salisbury do Amesbury. Proč Velká Británie tráví své občany Novičkem? Vzorky látek, které způsobily otravu lidí, se posílají do laboratoře, v jejímž okolí k oběma případům došlo a kde se tyto látky vyskytují. A z útoků viněna země, která leží tisíce kilometrů daleko.

13; Drzí boxeři a policie v Millerovu. Vyhnou se viníci trestu? Čím déle se vyšetřuje, tím je případ podivnější.

14; Porošenko panikaří. Ukrajincům se už nelíbí NATO a EU. Porošenko dříve opakovaně prohlašoval, že více než 60% obyvatel podporuje ideu vstupu Ukrajiny do NATO. Teď už to neříká a navíc ustupuje od myšlenky referenda.

15; Ve Spojených státech stanulo před soudem roční dítě. Během přelíčení bylo dítě bez rodičů. Soud rozhodl o jeho „dobrovolném“ odjezdu ze země.

16; Nejlepší výlet v životě. Brit se div nerozplakal, když odjížděl z mistrovství světa ve fotbale konaného v Rusku. Sedmnáctiletý fanoušek anglického národního mužstva vystavil na YouTube video o svém odjezdu z Ruska.

17; V NATO jsou připraveni k bezprecedentnímu kroku vůči Ukrajině. V předvečer summitu NATO o tom píší experti z vlivného amerického analytického centra Heritage Foundation. Během summitu se bude konat zasedání věnované Ukrajině. Na něm vystoupí prezident Ukrajiny Petr Porošenko.

18; V Rusku uprostřed července napadl sníh. V jednom z okresů Burjatska neočekávaně napadl sníh.

19; Ukrajina: Byl vyhlášen nábor dětí do „Školy pro zničení odvěkého nepřítele – Ruska“. Dmitro Jaroš vyhlásil otevření dětské školy pro diverzanty pro budoucí válku zaměřenou na zničení Ruska.

20; Rusové čekají zvýšení inflace. Inflační očekávání Rusů v červnu výrazně vzrostla v souvislosti s růstem cen benzinu.

21; Ať vystoupí Putin a všechno vysvětlí. Jedna otrava nestačí! Hrozba roste! Královna v nebezpečí! Všude kolem jsou Putinovi lidé! Policie nemá sebemenší indicie, natož důkazy o jakékoli roli Ruska. To však tisku a politikům nebrání rovnou označit Rusko za viníka a vyzývat jeho nejvyšší představitele k podání vysvětlení.

22; Pracoval jsem přesčas a bez nároku na mzdu. Trumpův řidič podal žalobu na prezidenta USA: Počet pracovních hodin řidiče kolísal mezi 50 a 55 týdně a plat mu nezvýšili od roku 2010.

23; Nové ruské letadlo „oslepí“ protivníka. V Rusku se vyvíjí unikátní letadlo, které bude instalovat překážky schopné paralyzovat nepřítele, sotva se objeví nad bojištěm.

24; V Litvě opilí vojáci ostřelovali porodnici. Vojáci zemí NATO jsou obrovskou silou, ohrožující zejména vlastní obyvatelstvo.

25; Rusofobní nákazu chytil Chorvat Vida v kyjevském Dinamu, říká bývalý premiér Ukrajiny. Rusofobie v Chorvatsku je tradiční záležitost. Je to spojeno s podporou Srbska ze strany Ruska, připomněl Azarov.

26; Lezl mi pod sukni a praštil mě láhví po hlavě. Opilý americký voják zaútočil na servírku v Oděse. Ukrajinská národní policie odmítla přijmout oznámení poškozené.

27; Zvýšení cen plynu je vraždou Ukrajiny, říká poslanec Nejvyšší rad. U nás není plyn jen drahý, ale přímo neskonale drahý. Ani jedna země na světě nemá tak vysoké náklady obyvatel za plyn.

28; Měli jste shořet spolu s těmi dětmi! Kolegové uvězněného náčelníka hasičů likvidujících požár obchodního centra urážejí lidi, kteří se podílejí na soudním procesu.

29; Americký senátor, který pobýval v Moskvě, srovnal ruské politické vedení s mafií. Politik z USA vyzval k „zadržování“ prezidenta Ruska Vladimira Putina. A hlavně mu nedůvěřovat, dodal John Neely Kennedy.

30; Růst důchodů Rusů v roce 2019 bude činit nejméně 7%.

31; Elon Musk se jen zviditelňuje na úkor thajských dětí, které uvízly v jeskyni. Šéf SpaceX a Tesly honem přiletěl do Thajska se svou podomácku vyrobenou miniponorkou a už stihl i osobně pobývat v jeskyni.

32; Ukrajina střílí v Donbasu – to je přece normální, říká Kurt Volker. Zvláštní představitel Státního departmentu pro otázky Ukrajiny učinil náhlé prohlášení: Střílet na města a vesnice v Donbasu je porušením příměří. A bránit svou vesnici či město je také porušením příměří… Jaký je v tom rozdíl?

33; Nemohu uvěřit, jak jsou ty děti skvělé, říká dánský potápěč, který se zúčastnil speciální operace v Thajsku. Ony byly nuceny dělat to, co by nedělalo žádné jiné dítě. My jsme se strašně báli paniky z jejich strany, říká Dán.

34; Aliev informoval o roli Ázerbajdžánu při výměně moci v Arménii. Samozřejmě jsme hráli svou roli při vyhnání Sargsjanova kriminálního režimu z politické scény Arménie, prohlásil ázerbajdžánský prezident Ilham Alijev.

35; Ve Státní dumě zhodnotili slova amerického senátora o „mafii v ruské politice“. Místopředsedkyně Státní dumy poznamenala, že politik z USA sklouzl k rétorice bezmocné hysterie.

36; Reálný kurs rublu vzrostl meziměsíčně o 0,8%.

37; Velitel 36. brigády ukrajinské armády rozkázal ostřelovat města Donbasu. Velení ukrajinské armády vystupuje proti přítomnosti ukrajinských „dobrovolníků“ a ozbrojenců z nacionalistických batalionů na frontě.

38; Všechny děti i trenéra už vyvedli z jeskyně v Thajsku. Příběh záchrany vězňů podzemí, kteří strávili v zatopené jeskyni 2,5 týdne, je více než úžasný.

39; Ukrajina zaplatí Chorvatovi 15 tisíc dolarů za skandální video. Takto chtějí v Ukrajinské fotbalové federaci kompenzovat Vukojevićovi pokutu FIFA.

40; Ukrajina žádá Rusko, aby spolu vybudovaly podnik na jaderné palivo. Kyjev prosí Moskvu, aby obnovila spolupráci v jaderné sféře a rozvíjela dvoustranné vztahy.

41; Američan se 30 let úspěšně vydával za saúdského prince. Nakonec ho prozradila láska k vepřovému masu.

42; Vlastní prasata došla. Ukrajina zvýšila dovoz vepřového na osminásobek. Informuje o tom Ukrajinská asociace chovatelů vepřů.

43; Uralvagonzavod prezentoval unikátní „tajnou“ tramvaj. Vozidlo je natolik inovativní, že všechna tajemství ruští výrobci ani nemohou zveřejnit, Přímo z výstavy míří prototyp na testy.

44; Na Ukrajinu nepustili britského novináře. Warrena nepustili na Ukrajinu a navíc mu zakázali vstup do země na tři roky.

45; K vůdci nacistů z S14 vtrhli policisté. Odpoledne v jeho bydlišti u Kyjeva proběhla domovní prohlídka.

46; Porošenko popřál Trumpovi, aby Putina dokázal „umravnit“. Protože znám ruského prezidenta, mohu se vsadit, že mu jde o naši porážku.

47; Ostuda USA v Kosovu. Srbský stařík pronikl na základnu NATO jako „agent CIA“ a tři hodiny se potuloval po objektu. Je známo, že šlo o šestašedesátiletého důchodce jménem Petar.

48; Evropská unie žádá Trumpa, aby mlčel. Předseda Evropské rady vyzval prezidenta USA Donalda Trump, aby přestal neustále urážet své evropské spojence.

49; Strategie inovačního vývoje do roku 2020 nebude splněna, tvrdí Čubajs. Strategie schválená Ruskem nebude splněna, řekl předseda představenstva společnosti Rosnano Anatolij Čubajs.

50; Trump označil Putina za soupeře. Odmítl jej označit za přítele nebo nepřítele. Podle jeho slov bude setkání s Putinem nejjednodušší ze všech setkání, které na své cestě do Evropy plánuje.

51; V Donbasu byl zlikvidován karatel ze Západní Ukrajiny. Přitom v ranní svodce štábu okupačních sil se o ztrátách mezi karateli vůbec nehovořilo.

52; V Kremlu odpověděli americkému senátorovi, který srovnal ruskou politiku s mafií. V Kremlu nenosíme růžové brýle, takže víme, že americký establishment se nachází v zajetí stereotypů a pod děsivým vnitřním rusofobním tlakem.

53; Mám pro Putina maličký dárek, říká Trump. Americký prezident řekl, že si pro ruského prezidenta připravil drobný dárek. Novináři i veřejnost se o něm ale doví až v okamžiku předání.

54; Ukrajinské ministerstvo zahraničí tvrdě zkritizovalo FIFA. Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyčetlo Mezinárodní fotbalové asociaci kritiku Domagoje Vidy a Ognjena Vukojeviće.

55; Byla zadržena členka Pussy Riot kvůli neplnění rozhodnutí soudu. Marija Aljochina se vyhýbá uloženým veřejným pracím, sdělila její advokátka Svetlana Sidorkina.

56; Erdogan vyvolal devalvaci měny, když jmenoval svého zetě ministrem financí. Turecký měnový trh, který prošel třistaprocentní devalvací liry za posledních šest let, utrpěl další šok.

57; Generální prokurátor Ukrajiny se zúčastnil útoku na stránky FIFA. Cílem akce bylo snížení ratingu organizaci na internetu.

58; Vůdci neonacistů z S14 bylo sděleno obvinění. Policie Kyjeva obvinila vůdce neonacistické skupiny S14.

59; V Nejvyšší radě požadují zrušení smlouvy s Ruskem o Azovském moři. Dnes večer byl návrh předán k projednání vedení parlamentu.

60; Na Krymu dnes ve věku 57 let zemřel Brežněvův vnuk Andrej Jurjevič Brežněv.

61; Ozbrojenci zrazení Spojenými státy odevzdávají americké rakety ruským vojákům a přecházejí k Asadovi.

62; Země NATO musí zaplatit Spojeným státům za ochranu, říká Trump. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že země NATO musí uhradit Spojeným státům výdaje na obranu.

63; Vzpoura na lodi. Nejvyšší soud Ukrajiny zrušil rozhodnutí Stockholmské arbitráže o mnohamiliardovém dluhu. Informoval o tom šéf Fondu státního majetku Vitalij Trubarov na své stránce v sociální síti.

64; Na ruském ministerstvu obrany komentovali zprávy o smrti skupiny ruských vojáků při útoku Islámského státu v Sýrii. Jedná se o lživou informaci. Všichni ruští vojáci jsou živi a zdrávi a plní své úkoly.

65; Evropský soud pro lidská práva přiřkl kompenzace vrahům ruských vojáků. Štrasburský soud schválil rozhodnutí ve věci „Abdulkadorv a Dachtajev vs. Rusko“ za porušení práva na spravedlivý proces.

66; Už je známý první finalista letošního fotbalového mistrovství světa. Francie si zahraje finále s vítězem zápasu Anglie – Chorvatsko.

67; To je extrémní riziko. Expert ocenil perspektivy nových projektů s Ukrajinou pro Rusko. Ukrajina chce obnovit společné projekty s Ruskem v oblasti jaderné energetiky.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!