Přehled zpráv – RusVesna 11.7.2018

policiya_malayzii1; Malajsie vydala Rusku uprchlého zločince, který je obviněn z podvodu obzvláště velkého rozsahu. Na podezřelého byl vydán mezinárodní zatykač.

2; „Kosmická policie Ukrajiny“. Na internetu se vysmáli nové iniciativě Avakovova úřadu. Uživatelé Twitteru se vysmáli myšlence ministerstva vnitra na vytvoření vrtulníkové policie.

3; Ukrajinská zpěvačka Anna Sedokova prohlásila, že Oděsané a Kyjevané fandili ruskému národnímu mužstvu ve fotbale.

4; Neočekávaný obrat: Politické vedení Belgie odjelo do Ruska a nevítalo Trumpa. Král Philipp a mistr zahraničí Didier Reynders se nacházejí v Petrohradě.

5; Porošenko řekl, čeho se nejvíc děsí Rusko. Ukrajinský prezident také prozradil, co je největší hrozbou pro ruskou agresi. V podstatě v obou případech mluvil o potřebě jednoty a rozhodnosti na Ukrajině.

6; Přehlídka sebevrahů v ukrajinské politice. Nad hlavou Petra Porošenka se stahují mračna.

7; Čína se připravuje na válku s USA. V doslovném smyslu. Japonská média zveřejnila interní dokument Centrální komise armády Čínské lidové republiky s jasně vyloženou strategií boje s USA.

8; Krvavá historie rozhádala Ukrajinu a Polsko, píše Gazeta Wyborcza. V poslední době Polsko přišlo o spojence v Evropě a nyní klesá i jeho význam pro Ukrajinu, píše polský novinář.

9; Globalizace je ponoření do tmy. Proč elity stále méně přijímají odpovědnost za události ve státě? Proč už nejsou schopny rozhodných kroků?

10; Amesbury – obvinění Ruska podle předem připraveného scénáře. Velká Británie bez jakékoli fantazie kopíruje už jednou použitý postup.

11; Sýrie: Proč se armáda USA tak drží At-Tanfu? USA vyhlásili zónu 50 km okolo At-Tanfu za zakázanou zónu.

12; V očekávání útoku ukrajinské armády. Fronta ožila, ztráty jsou na obou stranách. Minulý týden začalo nové, „žňové“ příměří, které vydrželo 9 hodin a 44 minut.

13; Nesmysl o sumerském původu Ukrajinců má tuhý kořínek. „Potomci starověkých Sumerů“ se považují za autory velkých vědeckých objevů.

14; Zázračná záchrana v jihoafrické Pretorii. Letadlo se rozpadlo, ale cestující přežili. Letadlo vykonávající charterový let se prakticky rozletělo na kousky.

15; Kosmodrom Bajkonur si bere oddechový čas. Kosmický resort Ruska schválil rozhodnutí dočasně pozastavit starty raket z kosmodromu Bajkonur.

16; Globální oteplování: V Grónsku s od ledovce oddělila obrovská kra. Začátek odlupování šestikilometrové kry byl doprovázen ohlušujícím hlukem, který trval kolem pěti minut.

17; Půjdou po něm všichni, kdo na to nebude pohodlný. Podzim bude pro Porošenka noční můrou, myslí si uprchlý poslanec Nejvyšší rady Alexandr Oniščenko.

18; Jak Julija Timošenko bojuje o funkci prezidenta. Kyjev musí odmítnout Minské dohody, posílit armádu, domlouvat se na přerušení palby v Donbasu, prohlásila Timošenková.

19; Ukrajina: Spalničky si vyžádaly životy lidí. Na následky komplikací při průběhu onemocnění zemřelo v prvním pololetí roku 2018 už dvanáct lidí. Z toho osm dětí a čtyři dospělí.

20; Ruská centrální banka zrušila licenci samarské „Gazbance“.

21; Na Ukrajině připravují sankce proti ruským vydavatelstvím. Zakázané ruské publikace bude na Ukrajině možné nadále získat, jen nesrovnatelně dráž.

22; Masakr na počest „hrdinů Ukrajiny“. Dnes je Národní den památky obětí genocidy občanů Polské republiky spáchané ukrajinskými nacionalisty.

23; Řecko vyhošťuje ruské diplomaty. Přitom v Aténách tvrdí, že doufají v rozvoj přátelských vztahů s Moskvou.

24; Změny registračních značek. V Rusku se mění pravidla registrace automobilů. Dokument, který se připravoval od roku 2011, se dotkne milionů ruských občanů.

25; Byla zveřejněna příčina smrti Brežněvova vnuka na Krymu. Sedmapadesátiletý Andrej Brežněv zemřel včera v Sevastopolu na infarkt.

26; Přece jen pocítili lítost. Věk odchodu žen do důchodu mohou ještě zkrátit. Poslanci plánují zařazení podstatných změn do návrhu zákona o důchodové reformě, říkají zdroje.

27; Šojgu zmínil hlavní problém ve vztazích mezi Ruskem a USA. Už dávno chci svým americkým kolegům darovat glóbus, aby se názorně seznámili s tím, kdo koho ohrožuje.

28; Moskva odpoví na vyhoštění ruských diplomatů z Řecka. Rozhodnutí Atén vyhostit ruské diplomaty u bylo komentováno tiskem.

29; Trump: Moskva plně kontroluje Německo pomocí plynu. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že Německo je plně kontrolováno Ruskem.

30; Vypadá to na pěknou noční můru… Začíná summit NATO. Nejen že do Bruselu přijel Trump, který terorizuje Evropu, ale čekají i Porošenka…

31; Tisíce protestujících zapalovaly dýmovnice u budovy Nejvyšší rady Ukrajiny. Náměstí Ústavy bylo zavaleno kouřem.

32; Estonsko slíbilo Ruské armádě v Tallinu smrt. Mohou přijít do Tallinu během dvou dnů, ale také zde zemřou. A oni to vědí. V rozhovoru pro list Politico to tvrdil velitel jednotky speciálních sil estonské armády plukovník Riho Ühtegi.

33; MMF znovu odloží rozhovory s Ukrajinou, říkají západní experti. Analytici velkých investičních bank varují: existuje riziko tichého zastavení programu úvěrování Ukrajiny.

34; Ruské ministerstvo práce odmítá změkčovat důchodovou reformu. K roku 2024 má průměrný důchod v Rusku vzrůst na 20 tisíc rublů, slíbil nedávno ministr financí Anton Siluanov.

35; Šojgu zhodnotil možnost přímého střetu Ruska a Ukrajiny. Ruský ministr obrany doufá, že se evropským politikům podaří uplatnit svůj vliv na Kyjev.

36; Ruská delegace opustila zasedání Parlamentního shromáždění OBSE. O okolnostech události informoval šéf ruské delegace a místopředseda Státní dumy Petr Tolstoj.

37; Ruské tajné služby připravovaly technogenní katastrofu na Ukrajině, tvrdí SBU. Ukrajinská tajná policie tvrdí, že jde o kybernetický útok na objekt kritické infrastruktury země.

38; Merkelová odpověděla Trumpovi na slova o „Německu jako rukojmím Ruska“: Německo je samostatný stát, který schvaluje samostatná rozhodnutí. Připomeňme, že dnes v Bruselu v rámci citelné krize ve vztazích západních mocností začal summit NATO.

39; Porošenko půjde před soud, říká bývalý ministr obrany Ukrajiny. Podle jeho slov je nyní úroveň nedůvěry k Ukrajině nejvyšší za celá léta, kdy země spolupracuje s EU.

40; USA rozvázaly ruce karatelům z ukrajinské armády. Přední ukrajinská média obviňují vojenské vedení z utajování ztrát.

41; Kyjevské úřady oznámily hrozbu uzavření metra. Jsou zablokovány pokladny podzemní dráhy, což může zastavit funkci metra, říká místostarosta Kyjeva.

42; Ekonomika Ruska se ukázala jako nejsilnější mezi deseti největšími rozvojovými zeměmi. Velkou váhu přitom sehrálo výrazné snížení vnějšího dluhu.

43; Ukrajinským ministrům zakázali jakékoli kontakty s Ruskem. Požadavek je spojen s včerejším dopisem ministra energetiky a uhlí adresovaném Rosatomu, který šokoval „patrioty“.

44; Přichází lynčování. Ukrajinská nacistická poslankyně Irina Farion vysvětlila svou výzvu „bít ruskojazyčné občany“. Vyjádřila přesvědčení, že všichni, kdo se pokoušejí prosazovat ruštinu na Ukrajině, rozumí jen jazyku síly.

45; „Doktorka smrt“ řekla Ukrajincům, jak si prodloužit život. Uljana Suprun pokračuje v dovzdělávání Ukrajinců na sociálních sítích.

46; Cesta do Evropy: V Kyjevském metru mlátí policie bezbranné lidi obušky. Na síti se objevilo video, na kterém pracovník ukrajinské policie mládí obuškem člověka, který vůbec nekladl odpor.

47; Chorvatští fanoušci rozvinuli v centru Moskvy vlajku s nápisem „Díky, Rusko!“. Fanoušci chorvatského národního mužstva rozvinuli červeno-bílou kostkovanou vlajku s nápisem v ruštině.

48; Na Ukrajině chtějí „zrcadlovými opatřeními“ bojovat s Ruskem v Azovském moři. Podle mého musí být uvaleny minimálně sankce ze strany EU a dalších zemí na ruské přístavy, myslí si ministr Omeljan.

49; Výtečné setkání Trump projednal s Merkelovou „severní proud – 2“ a vojenské výdaje. Měli jsme výborné setkání. Projednáváme obranné výlohy a hovoříme o trhu, prohlásil Trump.

50; Ukrajinská televizní stanice byla pokutována částkou 4miliony hřiven za koncert k 9. květnu. Národní rada pro rozhlasové a televizní vysílání rozhodla, že úryvek koncertu snižuje důstojnost občanů Ukrajiny a podněcuje mezinárodní nepřátelství.

51; Rusko může „utáhnout šrouby“ v Kerčském průlivu, odpověděli ve Státní dumě na hrozby z Kyjeva. Ministr infrastruktury Ukrajiny Vladimir Omeljan nedávno navrhl zavedení sankcí proti ruským přístavům v Černém moři.

52; Odmítáme genocidu! Před velvyslanectvím Ukrajiny ve Varšavě proběhla „protibanderovská“ akce. Protestní akce proti propagaci ideologie ukrajinských nacionalistů proběhla ve Varšavě před budovou ukrajinského velvyslanectví.

53; Ukrajinský soud prodloužil vazbu šéfredaktorovi RIA Novosti Ukrajina. Soud v Chersonu prodloužil do 13. září vazbu vedoucímu portálu RIA Novosti Ukrajina Kirillovi Vyšinskému.

54; Stovky ukrajinských turistů uvízly v Turecku. V Turecku byly odloženy čtyři letecké spoje, kterými mělo odcestovat domů 543 Ukrajinců.

55; Skandál: Lotyšsku spisovatel označil Rusy za „zvířata“. Spisovatel fantasy z Lotyšska Didzis Sedlenieks považuje Rusy žijící v Lotyšsku za zvířata.

56; Rosstat: Rusové jedí příliš mnoho škodlivé stavy. Kolem 40% dospělé práceschopné populace (19-60 let) v Rusku trpí nadváhou vyvolanou nadbytečnou stravou.

57; U Lvova zatkli pedofilního účastníka ATO, který pracoval v dětském táboře. Propuštěn může být na kauci více než 92 tisíc hřiven, informovala tisková služba prokuratury Lvovské oblasti.

58; Operace v syrské poušti. Tornádo na cestě ruských vojáků. Informuje o tom nová reportáž ze Sýrie.

59; Porošenko zareagoval na skandál kolem chorvatských fotbalistů. Historie vztahů Ukrajinců a Chorvatů sahá svými kořeny do hloubi věků.

60; Proč je třeba fandit Anglii proti Chorvatsku? V dané situaci mezi ustašovskými banderovci a Brity to ani jinak nejde.

61; NATO má v úmyslu použít článek o kolektivní obraně v případě „hybridní války“. V případě hybridní války může Rada schválit rozhodnutí o uplatnění článku 5 Washingtonské smlouvy.

62; Ruský turista v tureckém letovisku zmlátil opilého Ukrajince. Občan Ukrajiny byl hospitalizován po rvačce s Rusem.

63; FIFA vydala varování Chorvatsku za nacionalistický transparent na světovém mistrovství ve fotbale. Fanoušci chorvatské ho mužstva vyvěsili transparent chorvatských nacionalistů v jednom ze zápasů ve skupině.

64; Fanoušci vypískali chorvatského fotbalistu, který křičel „Sláva Ukrajině“. Kromě toho diváci během prvního poločasu několikrát výhrůžně bučeli, když se Vida dostal k míči.

65; Díky, Rusko! Jak lékaři zachránili život dcery šéfa FIFA. Sedmiletou dcerku prezidenta FIFA naléhavě operovali v Petrohradě na komplikovanou apendicitidu. Funkcionář přijel lékařům osobně poděkovat.

66; Chorvatsko zvítězilo v prodloužení nad Anglií a postupuje do finále. Chorvaté si zahrají finále s Francií.

67; V Radě federace odpověděli na prohlášení NATO o provokacích ze strany Ruska. V dřívějším prohlášení summitu Aliance se říkalo, že Rusko provádí provokační činnost u hranic NATO. Šéf mezinárodního výboru Rady federace označil tvrzení za absurdní.

68; Rusko odpoví vojenskými opatřeními na posílení NATO v Černomořském regionu, říká Senátor. Poslední aktivita NATO rozhodně nevyzývají Rusko l politickému dialogu.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!