Přehled zpráv – RusVesna 12.7.2018

sammit_nato1; NATO se obrátilo na Rusko ohledně Donbasu. Země NATO vyzvali Rusko, aby stáhlo svá vojska z území Donbasu.

2; Macron se zastal Merkelové proti Trumpovi. Macron nesouhlasil se slovy svého amerického kolegy Donalda Trumpa o závislosti Německa na Rusku.¨

3; Ve Státní dumě zveřejnili podmínku pro dialog s NATO. Předtím představitel francouzského ministerstva zahraničí prohlásil, že NATO potvrdí svůj přístup schválený v roce 2016 ve Varšavě spočívající v pružné obranné vojenské pozici a zachování otevřenosti dialogu s Ruskem. Rusko je připraveno k dialogu, pokud NATO bude ctít národní zájmy Ruska.

4; Izrael zaútočil na Sýrii. Letadla izraelského letectva podnikla raketové údery na objekty syrských vojsk v provincii Kunejtra.

5; Jen přinášejte svoje penízky… Trump vyzval na summitu v Bruselu členy NATO, aby zdvojnásobili své výdaje na obranu až na 4% HDP.

6; V Kyjevě byl dopaden charkovský blogger vystupující pod pseudonymem „Silniční Babaj“, který urážel policistu.

7; Kdo z vás je tu nezávislý? Kvůli čemu se hádají Trump a Merkelová? Prezident USA prohlásil, že Berlín je kontrolován Moskvou díky dodávkám ruského plynu.

8; Chorvatský fotbalista Vida se omluvil Rusům za výkřiky „Sláva Ukrajině!“. Promiňte, to je život. Člověk se chybami učí, dodal chorvatský fotbalista.

9; V USA vynalezli přelomový prostředek pro lidi toužící utéci z Ruska. Když už existuje to odporné Rusko s jeho pekelným náčelnictvem, tak proti němu musí stát „světlé bytosti“. Západní tisk využívá jakýchkoli pozitivních zpráv ze světa, aby očernily Rusko: „Podívejte, jak je to krásné! Určitě také proto, že se to nestalo v Rusku…“

10; USA zvyšují sázky v obchodní válce s Čínou. Dosud obě strany zavedly 25% cla na zboží druhé země až na 50 miliard dolarů podle schématu 34 miliard hned a 16 miliard později.

11; Bitva o ukrajinský jazyk v Mariupolu. Ruský underground, opilecké rvačky a velké spory mezi policisty. Opilého korupčníka se snaží vydávat za vzorného hrdinu války a za bojovníka za ukrajinský jazyk.

12; Konvoj Ministerstva obrany Ruské federace dorazil do města El-Hamrá. Píše se o tom v nové reportáži ze Sýrie.

13; Na čem se mohou domluvit Putin a Trump ohledně Ukrajiny? Blížící se setkání Putina a Trumpa je zajímavé tím, že na seznamu projednávaných otázek je i Ukrajina.

14; Lukašenko pozval „Miss Belarus“, aby pracovala v kolchozu. Dívka prohlásila, že se práce nebojí, ale dodala, že si není jistá, zdali se nejednalo o žert.

15; Vandalové zneuctili pohřebiště sovětských vojáků v Norsku. Tento akt vandalismu na sovětském vojenském pohřebišti byl první v historii rusko-norských vztahů.

16; Poprvé byl zveřejněn vzhled evropské stíhačky páté generace. Francouzská společnost Dassault Aviation předvedla první obrázky nejnovější evropské stíhačky.

17; Pět hřebíčků do rakve americké hegemonie. Proč se Spojeným státům těžko podaří v nejbližší době nalézt jakoukoli odpověď na nové vzory ruských zbraní?

18; Generální tajemnice FIFA promluvila o získání ruského občanství. Myslím si, že bych mohla občanství získat, protože za poslední dva roky jsem do vaší úžasné země zavítala už třiadvacetkrát.

19; Ruské ministerstvo práce zveřejnilo maximální možnou výši důchodů. Pro výpočet důchodu se bere za základ výdělek z celé doby zaměstnání za celý život a nikoli výše platu na posledním pracovišti.

20; FIFA žádá média, aby ve svých přenosech nezabírala tak často pohledné fanynky. FIFA požaduje od oficiálních médií světového šampionátu, aby méně ukazovaly atraktivní fanynky na tribunách.

21; Trump byl označen za „špióna naverbovaného v SSSR“. Časopis New York Magazine spojuje počátek politické kariéry Donalda Trumpa v roce 1987 s jeho cestou do Moskvy.

22; „Jestřáb“ na lovu. Modernizována fregata ochrání Rusko před jadernými ponorkami. Základní dění se odehrálo kolem hlavní energetického agregátu fregaty.

23; Timošenková informovala o tom, jak by měla Ukrajině získat zpět Krym. Předsedkyně Baťkivščiny požaduje, aby se nedopustila skrytá legalizace spojení poloostrova s Ruskem.

24; „Přísun dolarů za energie z Evropy do Ruska je nepřijatelný!“, rozčiluje se Trump. Prezident USA se zlobí, že Evropa utrácí peníze za nákup plynu od Ruska místo aby je investovala do zvyšování své obranyschopnosti.

25; Armáda Izraele učinila prohlášení o raketovém útoku na Sýrii. Nejprve izraelští vojáci odmítali informaci o útoku na Sýrii komentovat.

26; Gruzie se stane členem NATO, říká generální tajemník Aliance. O Ukrajině však mlčí.

27; Ve Státní dumě navrhli ustanovit Den ruského fotbalu. Autor návrhu zákona dokonce už vybral datum nového svátku.

28; Poptávka po ruském dluhu znovu překonává rekordy. Ruské ministerstvo financí na aukcích ve středu plně vyprodalo obligace federálního dluhu, přičemž poptávka vysoce přesahovala nabídku.

29; Armáda Doněcké republiky a skupina „Angel“ – společná mise na frontě. Obec Krutaja Balka zůstává jedním z nejžhavějších bodů v Doněcké republice.

30; Majdan majitelů ojetin z Evropy: Protestující blokují budovu Nejvyšší rady. Demonstranti požadují od politiků zajištění cenově přijatelné přeregistrace aut získaných v evropských zemích. Do této chvíle situaci řešili tím, že jezdili s evropskými registračními značkami, aby se vyhnuli vysokým clením poplatkům. Takových řidičů už je tolik, že dostali svůj název: „jevrobljacheri“.

31; Porošenko: NATO nás motivuje k reformám. Díky za kritiku. Gruziii v NATO očekávají, Ukrajinu nikoli. Ale Porošenka to nerozhodilo.

32; Na Krymu odpověděli Timošenkové na její plán navrácení poloostrova. Vicepremiér Krymu nepochybuje o tom, že téma poloostrova bude klíčovým tématem v předvolební prezidentské kampani na Ukrajině.

33; V Kremlu vysvětlili, zdali Trumpova slova zkomplikují jednání s Putinem. Vy přece máte představu o objemu neshod, které se budou projednávat. Jeden další výrok na tom vůbec nic nezmění, připomněl novinářům tiskový mluvčí prezidenta.

34; Kreml: Trumpovo prohlášení je jen projevem nekalé konkurence. Včera Trump prohlásil, že Německo je pod kontrolou Ruska, protože utrácí miliardy za dodávky plynu.

35; Hedvábná stezka: Dokončuje se výstavba železničních přivaděčů na Krymský most. Přivaděče ze strany Krymu a Kubaně budou uvedeny do provozu současně s železniční částí Krymského mostu.

36; Masakr na hranicích. Ozbrojenci z Afghánistánu pronikají do Turkménie a zabíjejí vojáky. Boje trvaly kolem šesti hodin a během nich zahynulo 26 turkmenských vojáků.

37; Miliardy plukovníka Zacharčenka byly převedeny do ruského státního rozpočtu. Počátkem června tato částka přišla o status věcného důkazu v soudním procesu.

38; Trump zrušil dvoustranná setkání na summitu NATO. Ukrajinská média ale připomínají, že s Porošenkem se Trump setkal.

39; Česká republika prodala Ukrajině prastaré BVP. Ukrajinská armáda pokračuje v nákupech šrotu od evropských obchodníků s vojenským materiálem.

40; Macron přijede do Moskvy a setká se s Putinem. Macronova návštěva se bude konat před cestou Vladimira Putina do Helsinek, kde se čekají rozhovory s Trumpem.

41; Nanosputnik korporace „Ruské kosmické systémy“. Unikátní práce na oběžné dráze i na Zemi.

42; Trump komentoval „krymskou otázku“. Prezident USA Donald Trump během tiskové konference prohlásil, že se mu nelíbí situace kolem Krymu.

43; Theresa May komentovala vyřazení Anglie z mistrovství světa. Nevyšlo to letos, vyjde to příště. V každém případě to byla veliká cesta, která umožnila naší zemi hrdost na národní mužstvo.

44; Macron se vyslovil proti Trumpově myšlence zvýšit vojenské výdaje NATO. Nejsem přesvědčen, že je to dobrý nápad a že odpovídá naší kolektivní bezpečnosti.

45; Na Ukrajině byl zadržen účastník ATO, který si natáčel porno s osmiměsíční dcerkou. Zadržení pedofila uskutečnili pracovníci speciální jednotky KORD a kybernetická policie.

46; V Gruzii vysvětlili, proč zemi nechtějí vidět v NATO. Některé západní země nepodporují vstup Gruzie do NATO, protože se bojí reakce Moskvy.

47; Porošenko si postěžoval v NATO na Rusko. Máme FSB po celé zemi, řekl prezident Ukrajiny.

48; V Německu zaútočili na izraelského profesora a poté ho ještě zbila policie. Policisté, kteří přijeli k incidentu, zpočátku považovali profesora za útočníka, povalili ho na zem a uštědřili mu několik ran do obličeje.

49; Timošenková se dostala do čela žebříčku obliby prezidentských kandidátů na Ukrajině, vyplývá z průzkumu. Z rozhodnutých voličů ji bude podporovat 17,1%. S odstupem za ní následují Anatolij Gricenko (9,7%), Jurij Bojko (8,9%), Vladimir Zelenskij (8,5%), Oleg Ljaško (8,1%), Petr Porošenko (7,8%). Svjatoslav Vakarčuk (6,6%), Jevgenij Murajev (4,2%), Vadim Rabinovič (3,7%), Oleg Ťagnibok (2,6%), Andrej Sadovyj (2,2%), Sergej Taruta (1,5%), Arsenij Jaceňuk (1,3%) a Roman Bessmertnyj (1,2%).

50; Ve Státní dumě informovali, proč Ukrajině a Gruzii slíbili vstup do NATO. Ani Ukrajina, ani Gruzie v dohledné době do NATO nevstoupí. Jde jen o prostředek destabilizace vztahů Ruska se sousedy.

51; Porošenko na summitu NATO potvrdil svou touhu po silovém řešení konfliktu v Donbasu. Vůbec nejsme překvapeni přáním Kyjeva využít jakékoli varianty k „vyčištění“ Donbasu, řekl šéf delegace Doněcké republiky v Minsku.

52; U Černobylu byla znásilněna známá bloggerka-cestovatelka. Čtyřiadvacetiletý nezaměstnaný tvrdí, že se tento zločin nijak nechystal spáchat, ale jen se rozhodl využít situace.

53; Obchodní válka vyvolaná Spojenými státy ohrožuje celý svět, říká čínské ministerstvo obchodu. Postup USA označilo za nepřijatelný.

54; Rostrud (Ruská státní agentura pro práci a zaměstnanost) slovy svého šéfa Vsevoloda Vukolova označil zvýšení důchodového věku za dárek podnikatelům.

55; Ve Státní dumě vyzvali Ukrajinu a Gruzii, aby si nic neslibovali od vstupu do NATO. Generální tajemník NATO Jens Stoltgenberg předtím prohlásil, že Gruzie se v budoucnu stane členem aliance, což bylo potvrzeno na summitu.

56; Vítězství na jihu země: Vojáci Ruska a Sýrie vybojovali od ozbrojenců hranici s Jordánskem. Vojenský dopisovatel Oleg Blochin v posledních dnech doprovázel ruské a syrské vojáky při zabírání hranice.

57; NATO v nejbližší době může přijít o převahu nad Ruskem Během čtyř až pěti let může NATO přijít o svou vojenskou převahu nad Ruskem, pokud členské země nebudou modernizovat své ozbrojené síly, varoval hlavní velitel evropských sil NATO Curtis Scaparrotti.

58; Varšava očekává od Kyjeva kroky ve směru „deheroizace“ ozbrojenců UPA, říká polský prezident. Takoví lidé jako Šuchevič nebo Bandera byli prostě zločinci, prohlásil.

59; Porošenko prohlásil, že projednal s Trumpem jeho setkání s Putinem. Porošenko poznamenal, že během setkání byly pečlivě projednány otázky kolem „Severního proudu – 2“.

60; Estonský premiér promluvil o zlověstné aktivitě Ruska. Podle jeho názoru jsou nyní hrozby velmi pestré a rozmanité a aktivita Ruska zlověstná.

61; USA vyhrožují Rusku sankcemi za nákup íránské ropy. USA pohrozily zavedením sankcí proti Rusku nebo jakékoli evropské zemi, pokud budou nadále kupovat ropu od Íránu.

62; Kyjev: Protestující demonstranti uzavřeli východy z budovy Nejvyšší rady a rozbili automobil poslance. Majitelé automobilů s evropskými registračními značkami, kteří protestují před budovou Rady, nepouštějí poslance z budovy.

63; Neonacisté obsadili Lvovskou městskou radu. Agresivní mládež podle slov očitých svědků vylomila vstupní dveře radnice a poškodila nábytek v zasedacím sále.

64; Nikomu se nepodaří zablokovat vstup Ukrajiny do NATO, prohlásil Porošenko. Lídři zemí NATO zdůraznili, že nikdo nemůže zabránit Ukrajině připojit se k Alianci.

65; V USA informovali o prvenství Ruska ve světovém exportu pšenice. Rusko podle výsledků zemědělského roku 2017/18 zaujala první místo ve světě v exportu pšenice.

66; Putin informoval o průlomovém úspěchu ruské kosmonautiky. Zmínil to ve svém projevu ke kolektivu státní společnosti Roskosmos.

67; Záběry z triumfu. Ozbrojenci odevzdali ruským vojákům velkou enklávu na jihu Sýrie. Vyplývá to z reportáže ze Sýrie.

68; Ve Francii odstranili slovo „rasa“ z Ústavy země. Tuto iniciativu podpořilo 119 zákonodárců.

69; Trumpovi navzdory. Česká republika odmítla zvyšovat výdaje na obranu. Česká republika nebude urychlovat růst svých nákladů na obranu, prohlásil premiér Andrej Babiš.

70; Britská policie informovala o novém incidentu v Salisbury. Podle informací policie došlo k události s mužem ve věku přes třicet let na ulici Castle Street.

71; Ve Lvově se lékařka pokusila vrhnout z okna městské rady. Ženu rozlítilo to, že poslanci neprojednali otázku zadržování platů v jedné ze stomatologických klinik ve Lvově.

72; Ruské ministerstvo zahraničí tvrdě odpovídá Severoatlantické alianci. Otevřená rusofobní prohlášení lídrů Aliance v době úspěchů Ruska na zahraničně-politické scéně už nikoho nepřekvapují.

73; Ve Státní dumě odpověděli na Porošenkovo prohlášení o „FSB po celé Ukrajině“. SBU pravidelně „informuje“ o zadržení údajných agentů ruských tajných služeb, kteří údajně připravují diverze na Ukrajině. Moskva ale taková tvrzení opakovaně odmítala.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!