Přestaňte nás děsit!

petrsokol

Pozoruhodnou snahu – korunovanou i občasnými úspěchy – vyvíjí zpravodajská redakce ČT na to, aby ze zákoutí našich univerzit rozsetých po území republiky i mimo hlavní město – vykutala a posluchačstvu předvedla nejrůznější místní (po pražsku řečené venkovské), docenty, doktory a vůbec duchovní velikány, samozřejmě předem už pečlivě vybrané a proto zaručující, že budou z televizních obrazovek hovořit stejným jazykem, jakým hovoří redakce ČT sama.

Strategickým cílem tohoto tažení je vyvolat ve veřejnosti dojem, že to, co se vysílá z Kavčích Hor, se v podstatě neliší od toho, co si elity, a hlavně pak ty nejvyšší, univerzitní, povídají nejen v Praze, ale i v Brně, Olomouci, Plzni či Ostravě atd., z čehož si už pak pohodlně a svobodně může každý pro sebe odvodit závěr, že právě tady, na průsečících onoho celostátně univerzitního a pražsky televizního se nejpravděpodobněji nalézá onen kadlub jasného rozumu a zdravého úsudku, k němuž má každý možnost buď se přidat, anebo naopak zůstat stát opodál ( což jej samozřejmě kvalifikuje pro kategorii lidí duchovně méně vyspělých a tedy podřadnějších).

Laskavý čtenář už zajisté pochopil, že tento program je promyšleně zacílen především na lidi mladé, kterým chybí zkušenosti k posouzení, je-li to, co se jim takto nabízí, pravdivé, lidsky ryzí a spravedlivé, ale zato jim nechybí žádostivost být brán za informovaného a politicky tedy správně postaveného Takže tito mladí se budou pochopitelně tlačit do onoho houfu prvního, s pýchou lidí vyšší kategorie si budou v tramvajích listovat časopisy Respekt a Reflex, a silou vůle budou zavírat oči i uši před rozporností toho, co si v těch časopisech přečtou a co se ve světě i u nás bude skutečně dít (ty informace k nim bezděky anebo náhodně totiž občas připutují).

A pak i onen politolog z olomoucké univerzity, který se na včerejším odpoledním programu ČT, doprovázejícím sněmovní jednání o důvěře vládě, šklebil odporem při pomyšlení nad tím, že o osudu nové vlády budou snad v budoucnu rozhodovat i poslanci strany tak nanicovaté, jako je strana komunistická, volená samozřejmě voliči stejně nanicovatými, se jednou v daleké budoucnosti možná chytne za nos a zauvažuje, jestli tímto svým nářkem ideu demokracie onoho odpoledne 11. července na obrazovce ČT nevraždil. Cožpak demokracie nehlásá, že před její tváří jsme si všichni rovní, že jeden hlas má miliardář i podavač cihel, a stejně rovny jsou si i politické strany, protože z rovných hlasů rovných občanů se vytvořily?

Ale zapněte si dnes ( a zítra i pozítří tomu bude stejně), televizor, nalaďte si ČT, a uslyšíte stejné bědování desítek redaktorů a jejich hostů nad naší novou vládou a monstrózní i nebezpečnou úlohou, kterou prý teď bude v politice hrát strana komunistická. Uslyšíte i cosi o současném nástupu druhé republiky po republice první, a pocítíte palčivou chuť vykřiknout: O jaké první republice to mluvíte, vždyť žádná taková nebyla, protože po sametu, bohužel, přišla hned republika druhá, v mnoha ohledech tak podobná někdejší republice druhé, Háchově, a zčásti i republice socialistické – jen ta znaménka byla tehdy a teď prostě jiná. Což platí dodnes.

Takže nás přestaňte děsit, máme tentokrát, naštěstí, pro strach uděláno.

 
9 Komentářů k Přestaňte nás děsit!

 1. Kadlik napsal:

  Proboha co chcete vzdyt je to jejich deni chleba a napln prace desit lidi vsichno preci vime ze vydeseny ovce se snadnejc ovladaj! Ale bat by se spis meli oni pac nejni daleko doba kdy nehoho vydesej tak ze lakne az ztoho na ty kavky hodi bombu !

 2. .lak napsal:

  Retadují tak Qalitně že nepopsané listy jednoduše o pičí.

  Z ae :-D
  sibolet
  Ale.milý Šlaku bez tečky,to ti juká kdejaý schwanzenberg doma ze záchodové mísy?

  0-6 OdpovězČvc 14, 2018 16:39

  Návštěvník
  .lak
  Jak říkal “ať kůň chlastá sám. Jenom dodám kde chce jen ne na panském.
  Vtipné šibe lete. A zásadně si myslím že vše by se mělo nazývat správně. Nikoliv zavádějícím způsobem ale podle skutků a nikoli školometných deformací formantů sebezáhub. Sociopatická unie (semitotalmudickýchafromuslimů funkčně) a nikoli evropská. Dám z odkazu lustrující komentář. Ono to přímo souvisí se vzdělaností kdy jakýkoliv šuplik musí být o jednom k.ypla fachidiota s titulem a to tedy v příšerném zamýšleném závaru ostrých loktů nositelů totalit s nejrůznějších příčin od zelených mozků po religiozní není či jen destruujícím obyčejným hlupáctvím. A zde humus se zmatením jazyků babylonu sedí a prosťáčci nevěří protože neví a ani nemohou. Kdy se znalostmi mamu, papu jsou mimoni.

  Anonymní13. července 2018 10:07
  Jaký užitek má obyčejný občan, dělník, prodavačka, řidič, zaměstnaný u soukromníka z legalizace drog, drogového byznysu a léčby drogově závislých na kerou musí povinně přispívat? Jaký užitek má z legalizace registrovaného partnerství a adopce dětí homosexuály, když evropská společnost vykazuje nízkou porodnost? Jaký užitek má obyčejný občan z migrační politiky na kterou musí povinně přispívat, jaký užitek má z povinného přimíchávání biologickcýh složek do paliva, kromě zvýšených nákladů na pohonné hmoty a zanesení palivového systému sazemi? Jaký užitek má ze solárního byznysu ? To všechno je snaha evropských elit za své zájmy, chaotizace společenského vědomí a boj za zájmy různých neziskovek s migrací. Mimochodem dovozy migrantů z části zřejmě různých kriminálníků a migrujících válečných propuštěnců či zběhů, kteří mají větší práva v Evropské zemi, než samotní Evropané. Je to dlouhodobá předem připravená politická agenda, ve které nejde o válečné migranty ale o
  zahuštění Evropy jinorodým obyvatelstvem podle strategie col. Barnetta, náměstka min. obrany Rumsfelda. Dovozy, právní servis, pomoc migrantům značně prodražují a pomáhá se nejvíc flexibilním jednotlivcům. Za tyto prostředky by se dalo mnohem efektivněji pomoct migrantům v jejich Afrických zemích a odpadaly vy náklady na školství, asistenty, ubytování, dopravu, státní zprávu, jako policisty, soudy, vězeňství, zdravotnictví. Ale právě o to jde. Migrační politika má za cíl rozbití sociálního systému Evropských států. Evropské státy by mohly dát peníze svým důchodcům, kteří v aktivním věku Evropu vybudovali, ale cílem je, aby důchodci nedostali nic a jejich peníze, aby dostali migranti, kteří pro Evropu nic neudělali.

 3. r.m. napsal:

  Havel jmenoval do vlád dva estébáky a bylo ticho, že by špendlík pádem rachotil

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!