Porušení zákona v přímém přenosu aneb průzkum bojem

Každý, kdo někdy v Praze organizoval veřejné shromáždění, dobře ví, že je marné pořádat tyto akce v blízkosti budov Parlamentu ČR, neboť to legislativa nedovoluje. V příloze zákona 252/2016 Sb. jsou adresně vypsána místa, kde jsou shromáždění nezákonná a jako první je uvedena Sněmovní ulice v Praze 1. Mohu dosvědčit, že i při pouhém sbírání podpisů na petici jsou aktivisté postávající u petičního stánku umístěném na protějším chodníku v dohledu budovy Sněmovny vždy legitimováni a policie průběžně monitoruje jejich pohyb.

Ve středu 11. července 2018 se v rozporu s platným zákonem ve Sněmovní ulici shromáždilo několik desítek lidí. Přítomní policisté umožnili demonstrantům oblehnout hlavní vchod do Sněmovny, v níž probíhalo jednání před hlasováním o důvěře vlády. To, že policie nezakročila, znamená, že kdosi nezákonnou nátlakovou akci zaštítil.

Zatímco poslanci v obležené Sněmovně debatovali o tom, zda absolvování   Vojenského gymnázia Jana Žižky je nesmazatelnou skvrnou v životopise zákonodárce, za vraty Sněmovny jim řvoucí a pískající „lid“ předváděl, jak křehkou pozici má v naší republice zákon, když i policisté, kteří jej mají chránit, mohou přijímat a plnit rozkazy k jeho porušení. Průběh středečního večera a noci ukázal i slabost silového ministra vnitra, když nedokázal (zdánlivě nepopulárním) rozhodnutím dát ulici před Sněmovnou jménem zákona vyklidit.

 

Účel světí prostředky

Chceme – li události středečního večera a noci rozklíčovat za pomoci starého politického a jezuitského sloganu, že účel světí prostředky, musíme postupovat od známého k neznámému. Užité prostředky jsme viděli v přímém přenosu, a nebyl to jen kompars v setmělé ulici, ale i narážky některých opozičních politiků z tzv. Demobloku vyslovené do mikrofonu v jasně ozářeném sále Sněmovny. Z oněch provokujících odkazů na probíhající demonstraci bylo zřejmé, že mezi nezákonným srocením pod okny a některými zákonodárci v sále je souhra. Co bylo účelem toho  spektáklu, v němž roli statistů sehrála i nečinná policie?

Vylučovací metodou zjistíme, že záměrem dramaturgie nebylo zvrátit závěrečné hlasování. Podle závazných dohod měla vláda důvěru předem zaručenou (i s rezervou několika nepřítomných poslanců) a zrežírovaný povyk pod okny, přestože trval dlouhé hodiny, nemohl výsledek hlasování ovlivnit. Co tedy bylo účelem oné nátlakové akce?

 

Průzkum bojem

Myslím, že se jednalo o testování, kdy Demoblok vyslal vládě jasný vzkaz ve smyslu: Pohleďte na tu nezákonnou demonstraci přímo u vrat Sněmovny, kterou média ochotně přenášejí. Tak ukažte, co jste s tím schopni udělat!

V tomto testu lidsky obstál premiér, když se dokázal postavit tváří v tvář agresivnímu davu. Politicky však vláda u občanů důvěru ztratila ještě dřív, než ji od poslanců získala. Neboť ukázala, že toleruje nezákonné prostředky z obavy, aby policejním zásahem nepopudila „lid obecný“ a nerozpoutal se nějaký majdan. Ten ale nehrozil. Stačilo na obou stranách úzké Sněmovní ulice včas postavit  zábrany a použít tlampače. Z opakované citace zákona 252/2016 Sb. by nejen demonstranti ale i televizní štáby a diváci u obrazovek pochopili, na čí straně je právo. Pokud by se průběh odehrál takto, nemohli by poslanci z Demobloku dál rozněcovat „spontánní nesouhlas“, protože by tím naváděli k porušování platných zákonů. Ostatně je poněkud absurdní, že mnozí z těchto opozičních poslanců, kteří před kamerami tak horují pro občanské svobody a fyzické obležení Sněmovny vnímají jako chválihodnou angažovanost, stejnými ústy považují svobodu slova na internetu za hrozbu demokracie.

Takzvaný průzkum bojem, jehož jsme byli svědky v průběhu středečního večera a noci na čtvrtek, předznamenal, jaké nátlakové prostředky jsou schopni někteří opoziční politici uplatňovat v budoucnu. Současně však tento test naznačil, že vláda, která není schopna ve jménu zákona jednat ani „doma“, jen stěží najde sílu a odvahu k hájení zájmů České republiky a její legislativy na mezinárodním kolbišti.

 

Do první zrady

Je možné, že důvěra vládě, vyslovená několika poslanci za ČSSD podmínečně „až do první zrady“, brzy vyprší a že podpis pod touto zradou bude patřit ministrovi zahraničí (ČSSD), který v souběžné funkci ministra vnitra porušil shromažďovací zákon, který v roce 2016 on sám signoval jako tehdejší předseda Sněmovny. Tím chci říct, že vědomé porušení zákona, ke kterému v přímém přenosu došlo, nebude-li zahájeno jeho transparentní vyšetřování dle hesla: padni komu padni, může být prvním krokem k předčasným volbám. Neboť nátlakové metody podobné fašistickým jsou s demokracií stejně neslučitelné jako někdejší komunistické praktiky užívané při získávání moci a zastrašování politických protivníků. Každý, kdo tyto metody užívá a každý, kdo jejich užití nezabrání, ačkoliv k tomu má kompetence a oporu v zákonu, patří před soud a nikoliv do zákonodárného sboru, neboť se podílí na vytvoření nebezpečného precedentu.

 

Démon souhlasu

V setmělé Sněmovní ulici se během nátlakové akce objevily i transparenty s portrétem Milady Horákové. Ženy, jež byla za totalitního režimu v přímém rozhlasovém přenosu odsouzena k smrti. Existují i filmové dokumenty z onoho procesu. To, že se 11. července roku 2018 zneužitá tvář Milady Horákové znovu ocitla před kamerami, aby zaštítila nezákonnou akci, je nejen vrcholně nevkusné, ale doslova otřesné. Žena, k jejíž popravě přispěla mediální kampaň, která vyvolala v tehdejší zmanipulované veřejnosti démona souhlasu s trestem nejvyšším, přece nemůže dnes sloužit jako „beranidlo“ při ataku na Sněmovnu a na rozum statisíců diváků, kteří nezákonnou akci sledovali u obrazovek!

Manipulace s vědomím občanů je totiž v době internetu mnohem obtížnější než kdykoliv dříve. A pár desítek komparzistů mávajících portrétem Horákové – oběti totalitní zvůle – nemůže ve veřejnosti probudit démona souhlasu s návratem totalitních praktik.

 

Vyhodnocení testu

Je „pátá kolona“ skutečně tak tupá a nevzdělaná, jak se jeví? Vyhodnocení testu, kterým měla zjistit, jak bude nová vláda reagovat na zastrašování, sice pro vládu (snad s výjimkou premiéra) dopadlo tristně, ale ani v táboře Demobloku fanfáry nezazněly. Očekávaná podpora „lidu obecného“ nenastala a z debat na internetu je zřejmé, že láhev hozená ze tmy na premiéra, zapůsobila na vědomí televizních diváků jako signální světlice. Ozářila scénu a během jediné vteřiny jsme měli jasno o tom, kam až tyto nezákonné metody mohou vést. Z výsledků středečního riskantního testu tedy nejlépe vyšli občané. Policie v jejich očích ztratila kredit, ministr vnitra byl vyhodnocen jako ustrašenec a „pátá kolona“ zřejmě dostane výpověď (nejen z budoucí Sněmovny ale i z dnešního „vedlejšáku“). Premiér získal chybami protivníků prodlouženou šanci k tomu, aby přehodnotil záměry, které jej kdysi do politiky přivedly. Nevím, zda je schopen tu osudovou výzvu pochopit. A přijmout. Jeho voliči v to doufají. Nás ostatní, kteří svoji důvěru nestavíme na víře ani na ojedinělém emotivním zážitku, může premiér přesvědčit o své státnické kompetentnosti jen svými budoucími skutky. Pro začátek třeba tím, že znovu otevře provokativní kauzu „novičok“. Pokud to dokáže se stejnou odhodlaností, s kterou dal otevřít vrata Sněmovny obléhaná zverbovanými řvouny, vykročí na cestu suverénního politika. Je to obtížná a riskantní cesta, ale k obnově suverénního státu žádná jiná nevede.
22 Komentářů k Porušení zákona v přímém přenosu aneb průzkum bojem

 1. Rocco napsal:

  Madam Procházková, a jiný problém nemáte?!

  A že v Česku sedí v budově Parlamentu podvodníci, zloději, tuneláři, defraudanti Babiš, Toman, Faltýnek, kteři si jaksi ukradli naše státní podniky, to jakože 25 let nevidíte?

  Kruh se uzavírá, tunelářské mafie už nepotřebují zkorumpované politiky, už mají rovnou vládu.

  • .lak napsal:

   Aby toho nebylo málo z pandořiny skříňky. Komentář z AE a moje reakce.
   ______________________________________________
   jenda
   K tomu Slovanství a křeštanství. Všiml si někdo,že uplynulo 850 let od okamžiku co křesťani zničili Slovanskou Arkonu a přeživší se “s radostí” nechali pokřtít? Asi ne, protože se slavil příchod dvou Řeků, co nám, Slovanským poloopicím a negramotům “přinesli” písmo a láskyplné křesťanství.

   00 OdpovězČvc 17, 2018 13:14

   .lak
   Tedy značně zredukovali významové prostředky kdy tedy hlaholice byla řečeno počítačově o řád lepší komunikační prostředek. A kultura mečem a křížem tedy byla civilizace prolongovaná do dnes a v současnosti tedy okrášlují evropu multikulturalismem 7. století 14náct? století neměnného islamismu. A když do záhonu růží budete dávat pořád plevel co myslíte že tam zůstane, no. Je to nebývalá tragédie co se v eu děje a katastrofou je že si to hubení platí.
   https://www.youtube.com/watch?v=2hoqfTCsHew
   Musíme ovšem uznat kromě vytelpaných že se temnáři konqisty inkvizice činí jako čerti když se žení.

 2. jan nowak napsal:

  .. Furt ne~wim co má Oud za Ribič.ky .. asi ty Stříbrr.ňáky.. ww Yakuze
  Karlos & já..
  Chowáme f aqwarium um Žralose ..

  Hamršmída : 8
  M

 3. jan nowak napsal:

  .. a wona ..proud šepta-la la : popolo.halassem páS.-ka mi do doprde-le.. do
  Do psa bych kop : /
  & pag Ha.. přetr.ha..lase

  ..ref : šepta-la mi polohalasem ..kurwa , bo-je TO ňáká Mariina smyčez či-čo ?

  .. a znowa : wwona mi i Híďeň kurwa Baráátom eg ez Máďarůll.. ežiš ešém.. mrdám ti Mámu : /

  Regwárt kekedwéšem : ))

  .. já newim jag tam něgdo ww bažinách mo-že .id ?

  • jan nowak napsal:

   .. a Marek Specnaz cz Chlíwek ři.kal .. že prej mí dá – swou starou so
   Solární na.biječ-ku.. ale won newí že do to-ho patřej le.oni od Tes-li zza 58 ss zzá
   .. Sněhuláků.. & před.staw ssi Mroži – že se Kladně stawí ke Chemtrails

   Dago

   • Maroš napsal:

    Nowaku – „& před.staw ssi Mroži – že se Kladně stawí ke Chemtrails“ – ak myslíš Chlíbka – tak to chcu bidet! Zaves sem linku.

    Inak ku článku – dobitie Bastily aj Zimného paláca boli protiprávne akty súdruhov – tak čo sa tá súdružka profesionálna revolucionárka rozčuľuje, že si iná lúza akurát od nej nepýta dovolenie? Jáj – vlastná medicínka jej nechutí?

    • proud napsal:

     „tak čo sa tá súdružka profesionálna revolucionárka“…………..k tem revolucim,celou definici demokracie znas,myslim.Operuje se umyslne jen s prvni pulkou,navic nevysvetlenou,a to sice ze demokracie je vladou lidu,jenze ta vlada lidu byla vlada mensinova ve meste plnym otroku,to se uz ale nerika.Ta druha pulka rika ze demokracie je vecna revoluce.Takze cely je to, ze „demokracie je vladou lidu a vecnou revoluci“. Pouziva se u ty definice jediny slovo jako komunismus,nebo socialismus,tedy cokoliv o soudruzich? Odpovez si sam.

    • jan nowak napsal:

     Boga jego Mária.. už ssi nepamatuju co gde kecal..
     .. mam ho napřášit jag jirik i w ke-rý minu.tě & neumim dát Linkossák : (

     .. wo Korálowi ři.kal že je Demagog & pí-če na citu-ji : “ Dezinformační www
     web “ – Hel.. če by-lo za něj trapně.. & by-la celá Rudá ..ale

     Ssem si ři.kal.. že dyž je furt jag mistr Oud ss Biskou we Lese tag
     .. nahoru nemů-že widět – ten Kozí chlíwek ww Kocourkowě

     Kocourkowě
     Micha Lea

     • proud napsal:

      Odkud ty vis ze znam par lidi z BIS? :-),mimochodem,bejvalejch hodne dobrejch nasich sportovcu v bojovejch sportech,byli za nami v Ameru,svyho casu,protoze tam par jejich sportovnich kolegu zije.

     • jan nowak napsal:

      .. už sem si wzpoměl – no ni ?
      Prokremel.ská propaganda aneb – kremrole na Dřífkáču..

      Ala newim či jednič.ka le-bo dwojka : /
      ps : čekni i ty kokomenty

 4. proud napsal:

  Lenko,tak jsem si cast clanku precetl a prijdes mi nejaka zmenena,“divna“.Mozna jeste prijdes na to proc a cim.

 5. jan nowak napsal:

  Psa-la Ra-ja na Tadescu
  Bo tam pan Mrož pos.ral descu

  Balil to-tiž Alue ~ Kkta měl už tu-he ..

  Dyž dostal BAN.. do do.prdele ři.kal – že ssme ne-přáte.le
  .. stěžowal si U Jandy – prej ssme wši-chni No-Sandy

  Pag s TM skočil na Wesmírnou ko..
  .. Micha Leu a zmizel mi ze záběru

  Administratoři ww wšech zzemí SPOJTE SE a dělejte ty Chlíbky delší.. bo juž newim
  co ssem psal ho-re & co psát do-le : o

  Grrr

  • jan nowak napsal:

   Krteček & Drátek

   Krteček našel Drátek a myslel
   .. že je TO Žížala – by.la to wšak mina..

   hehe.. 1/2 roku ssi Zde ani newrz : ))
   Swuj baret odhazu-ju w dál .. ha zz Geronemohem w Lužič.ku tam

   ps : ssem rád že krysy opustily loť ®

   gdo se bojí musí od Lesa – Řáholce
   .. Oud nebyd-lí w Kocourkowě , ale s Haarpíkem w Jíčíně !

   A mam tě Ha~de : /

 6. Jindřich napsal:

  Nu chtělo by si poslechnout ten rozhlasový přenos ze soudního jednání Dr. Horákové a bylo by ještě zajímavější, kdo byl redaktorem a přenášel tento proces ? ( pan Ruml starší )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!