Juncker, chasník ischiasník a evropští „ostatníci“ jednali s Trumpem

junckerV televizních zprávách často vidíme setkání politiků NATO nebo EU. Je jich velmi mnoho a tak je běžné všechny nejmenovat, zabralo by to mnoho času a my bychom přišli ve veřejnoprávní TV o spoustu důležitých a pro veškeré dění  podstatných informací, kterými nás toto medium zahrnuje ze zahraničí i z domova. Ještě že ne i ze záhrobí.

V televizi se například informovalo, kromě průběžného podrobného zpravodajství o nešťastných mladých Thajcích v jakési jeskyni, i o setkání presidenta USA Trumpa, předsedy Evropské komise Junckera a ostatních evropských státníků v Bruselu. Ti však pro stručnost zpravodajství nebyli všichni vyjmenováni. Jen bylo řečeno, ze setkání se zúčastnili i ostatní čelní státníci ze všech zemí EU či  NATO.

Doporučil bych našim moderátorům i režisérům TV zpráv zkrácení zbytečně dlouhého sousloví „ostatní státníci“ pro ještě větší stručnost na  „ostatníci“. Takové slůvko nám schází a přitom by bylo ve všech směrech výstižnější. A z televizních zpráv bychom se dověděli ještě víc.

Jistě jsou zpravodajové a politologové, kteří znají všechny účastníky těchto setkání, tak jako jejich individuální názory, které evropští státníci nepochybně mají, prosazují je a sdílejí. Svědčí o tom usnesení z jejich setkání, jakož i plnění závěrů těchto porad, jak se říkávalo v bývalé komunistické televizi, kde se ještě konstatovalo, že setkání se konala v srdečné a přátelské atmosféře, plné vzájemného porozumění a důvěry. Určitě ani ta dnešní setkání se nekonají ve vzduchoprázdnu.

Myslíte si však, že evropské politické elity a jejich zvyků je stejně znalý i prezident USA Trump? Podle toho, jak se k těmto evropským špičkám chová, jsou naše evropské politické osobnosti většinou pod jeho rozlišovacím prahem. Je to ostatně i pod rozlišovacím prahem běžného občana, který často dokáže lehce vyjmenovat sestavu několika hokejových nebo fotbalových týmů. Kolik by takový občan vyjmenoval evropských státníků? Říkejme tedy těmto evropským představitelům stručně „ostatníci“.

Americký prezident Trump zná jen ty evropské politiky, kteří mu lezou příliš na nervy, tedy kteří dávají veřejně najevo, že nechápou jeho heslo „America first“ a jsou přitom jakž takž slyšet a vidět. Moc jich není. Pochybuji, že i ti nejhlasitější a nejviditelnější z nich jsou tak hloupí, že v soukromí nechápou, co heslo „America first“ znamená.

Co veřejně předstírají, že nechápou a v čem nesouhlasí s Donaldem Trumpem? S ruskou hrozbou? Všichni se moc bojíme a zbraně z US za 1% HDP nakoupíme! Ale za 4% to nezvládneme, tak velká hrozba to zas není. Musíme se také postarat o uprchlickou nehrozbu. Ta nás přijde na mnohem víc procent HDP. I když ho svým způsobem zvýší, jak by jistě potvrdili ekonomové.

Bojí se energetické závislosti na Rusku? Jistě a moc!  Ale kupovat násobně dražší plyn z USA, abychom byli nezávislí? To také jejich hospodářský rozum nebere, protože ho nemají o moc míň než americký prezident.

Bojí se však ostatníci schůzky v Helsinkách? Vyslovují přece neustále různé obavy a pochybnosti. Žádné bezprostřední veřejné dopady z helsinské schůzky Trumpa s Putinem na bezpečnost EU a na pevné obranné společenství NATO vsak nehrozí.

Ruská hrozba se určitě ještě verbálně zvýší, aby se nákup nezbytných zbrani z USA udržel na zvýšené úrovni, potřebné z hlediska vojenského průmyslu USA a jejich obchodní bilance. Třeba bude kvůli tomu nutno vybudovat a vyzbrojit i paralelní EU-NATO strukturu, včetně potřebných generálů. Třeba i post pro dalšího českého generála bude, aby generál Petr Pavel nebránil Českou republiku sám.

I energetickou bezpečnost je nutné před ruským plynem ubránit odběrem drahého, ale nezávislost EU zajišťujícího amerického plynu. Byť k jeho odběru bude potřebná daleko složitější infrastruktura, která ještě schází a jejíž vybudování bude dražší než položení Nord Streamu II po dně Baltu. Terminály vybudujeme, úkoly dané USA splníme. Určitě verbálně.

Po Helsinkách dají bruselští hlavy dohromady a žádné řešení z té dohromadnosti zase navenek nevyplyne, což vsak uvidíme až později. Na distribuci zbraní, plynu i uprchlíků se eurosoudruzi hromadně ani v zákulisí kuloárů nedohodnou. Navenek verbálně ano. I v RVHP se vždy všichni na všem navenek dohodli, pod vedením SSSR. A jak to dopadlo!

Možná jen, že povícero předních EU politiků po všech následujících evropských sešlostech dostane záchvaty ischias. Ale na ten pohled na ischiasníky, jejich chůzi, jsme zvyklí z našich ulic, po uzavírací době restaurací a vináren. Tak se u nás pohybují normální bavící se lidé, ne ischiatici kteří se o nás musí 24 hodin denně v sídle EU v Bruselu i na jeho 28 detašovaných pracovištích starat.

At žije EUnuchie a všichni naši čelní „ostatníci“! Starší z nás pamatují obsahové podobně závěrečné zvolání z předlistopadového období.
10 Komentářů k Juncker, chasník ischiasník a evropští „ostatníci“ jednali s Trumpem

 1. Maroš napsal:

  Je to jednoduché – ťažká choroba je dôvod na odstúpenie z funkcie – do ktorej toho super plateného kokota navyše nikto ani nezvolil! Či alkoholizmus, či ischias – či ischias z alkoholizmu – tento degenerát nech už ide do piče aj celou EU!

  • Maroš napsal:

   Poznámka – tie pampersky zn. Ischias pre EU „kozmonautov“ by som chcel mať – nie je väčší labúž, ako si nasrať a nachcať na verejnosti a tváriť sa pritom suverénne. „Mein Fuhrer!“

 2. přemítač napsal:

  Člověk si říká, že ho musí litovat. Není už znechucen jen tím neustálým kolotočem? Proto sáhne po láhvi? Svět, který je tu prezentován je i pro něj hrubý a neustálé dialogy s představiteli států a maskami,které prezentují, musí prostě unavovat. Jakási noblesa, elitárnost, skrývající neskutečnou povrchnost, on chce snad odkrýt právě pomocí láhve či sektu něco upřímnějšího a nestrojenějšího. Nu což, znak čtyřcípé hvězdy je jen ve 2D klasika převedeno do 3D prostá svastika, žena upínající se k nebesům symbol ženské stránky ducha? Každý člověk má mužskou stranu a ženskou i negativní i pozitivní. Smutné je, že alkoholismus je norma této společnosti, kde dobrovolně většina přijala i pouhý akt seznamování s podtextem vykresleným s elegantní skleničkou v ruce a krásným úsměvem. Zajímalo by mne, kolik z těchto tzv. státníků si je vědoma toho, čeho jsou součástí. Každá idea byť by byla sebedokonalejší v přítomném okamžiku i se záměrem nejdobřejšího dobra by v sobě stejně nesla zhoubné jádro, které se nám vyjevuje právě dnes v plné nahotě, ale tak to má být a idea jakéhokoliv směru bude opět vytvořena, aby dál táhla motivaci lidí. Jen mne mírně irituje macron se svou ženou, to opravdu tvoří pár tak dlouho? Nebo je to plánovaný scénář pro lidi a pro dokonalou iluzi lásky?

  • proud napsal:

   „Člověk si říká, že ho musí litovat. Není už znechucen jen tím neustálým kolotočem? Proto sáhne po láhvi?“…………..po ty sahne pubertak ze zvedavosti a kdyz je normalni,za chvili ho to prejde,nebo slaboch! Muzes bejt znechucenej jak jen chces,ale pokud jsi normalni,resis to s ohledem na sebe i ostatni aktivne a zdrave,hlavne neovlivnenej zadnym svinstvem.

  • proud napsal:

   Zrovna v soucasny dobe resim jednoho alkoholika navic s iq tykve,respektive nechavam ho resit,jsem jenom „katalyzator“,protoze jestli se dostane konecny reseni opravdu zpatky jen ke me,pak bude trifazovy.1/ prave probiha , 2/ domluva a vysvetleni,pokusy o dohodu od onech domluv az po strachy, 3/stazeni idiota z obehu.Pricemz zalezi jen na nem co si zvoli.Jsem jenom nastrojem a davam sance i pres primy fyzicky napadeni,ktery si v ozraly nevedomosti dovolil, kdy jsem ho poprve nechal odkracet po svejch,coz nikdy a zasadne 2x nedelam.

   • přemítač napsal:

    On i ten alkoholismus má své opodstatnění. Lidská duše co pije, chce vidět svět kolem sebe v harmoničtější podobě. A nedokáže ten vnitřní vztek vylévat na ostatní, tak ho nalévá do sebe. Myslím, že to krásně ukazuje to tzv. prozápadní či proruské myšlení u každého jednotlivce. Stačí opravdu sledovat řeč těla. Na fráze, na ty bych nehleděl (persona-maska) Zastánci západního světa, kdo jsou? Jsou to vesměs ti, kdo se ztotožnili se zvířecí tržní podobou, ale jsou na straně, která jim přinesla „výhody“ „rentu“ ap. Proto budou vždy obhajovat systém, který jim tuto devízu umožnil, protože oni sami se tzv. odvážili jít cestou „rváčů“ bez slitování. Ale neuvědomují si, že bez těch oškubaných by tu oni i se svýma „výhodama“ nebyli. Smysl pro komplexnost světa postrádají. Proto jejich čas je omezený a nastane změna, kdy ti lidštější s obráceným nastavením budou „profitovat“ a vše co zvířecí „pud“ vydobyl nebude mít význam. Novým významem a podstatou bude charakter člověka. Jeho osobnost, ty ostré lokty a bezohlednost budou postupně získávat cejch ostudy a hanby. (ale platí to pouze pro plebs) A až tu nebudem, bude tato železná morálka opět nežádoucí. Ale to mi je fuk. Vše je o převlékání kabátů v dlouhodobém hledisku 100-200 let. Jak pokrytečtí jsme jen v pohledu na sebe, zde po revoluci jsme všichni demokrati ne? Ale 300 km na východ, tam jsou konzervy, tam pořád vlaje rudá vlajka a blablabla. Trapárna do očí bijící, a všechna svoloč co mele ty svý hemzy do kamer, nevím zda mají pocit, že dělají smysluplnou činnost. Dnes se povýšili lidé, kteří hezky mluví, ale za zády úmysly zkreslují oproti těm co mluví škaredě a kolikrát to myslí dobře. Co naplat politici jsou naše zrcadla, zrcadla naší bezbřehé naivity, kterou si sami volíme. (a nemyslím tím papírky ze schránky jednou za 4 roky) zas-tupci rádi otupují mysl. U toho alkoholu je neuvěřitelné, že i půl litru 6% alkoholu dokáže napáchat škody na 3 roky, než se to spraví do původní funkčnosti neuronů? Tak na „zdraví“. Živijó.

  • Maroš napsal:

   Premítač – Macron – klasický oidipovský komplex – „motherfucker“. Tento svet ovládajú psychopati a úchyláci. Bez ich psychopatie by na nich to nadnárodné riadenie nič na vydieranie nemalo. Existujú úrovne kariérnych pohovorov /Brtstvo smrti/, ktoré sú prioritne založené na priznaní svojich hriechov, pochybení a čiernych /najlepšie násilných, vražedných/ myšlienok – ako také tým hore nevadia, a je dobré, že dotyčný je „správna špina“. O čom inom je spovednica u farára?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!