Vzpomínka na slavného spolužáka

Bostonský-magor-Lukeš-ve-vysílání-ČT-s-presstitutkou-Kubalem-a-panem-Ladislavem-JaklemNáš velký zámořský spojenec a vzor ve všem představitelném i nepředstavitelném, nás neustále překvapuje. Nejen svou uměleckou tvorbou, všemi horory, thrillery i sci-fi, ale i ostatním politickým, geopolitickým a vědeckým děním. Brzo uplyne 30 let od slavné nahrávky Milouše Jakeše, kde pohovořil o situaci v naší vlasti. Trápilo ho mnoho věcí a svěřil se s tím. Trápila ho zpěvačka Hanka, hodná holka, ale podepisuje a neví co. Byli i takoví, co pletli lidu hlavu. Myslím, že přinejmenším stejnou pozornost si žádá i nahrávka debaty profesora bostonské univerzity Igora Lukeše s Ladislavem Jaklem. Na rozdíl od nahrávky s Miloušem, která kolovala většinou jen v audio kopiích je ta s Igorem i s obrazovým záznamem. Kéž bychom viděli a slyšeli brzo pana profesora živě.

I bostonského profesora situace v jeho bývalé vlasti velmi trápí. Je totiž vydána napospas neseriózně vyhlížejícím individuím, která seriózní názory mít nemohou. Profesorovi leží i v Bostonu bývalá vlast na srdci. Napsal o tom knihu, jak se USA před Vítězným únorem o demokracii v Československu nestaraly. Igor Lukeš by se proto rád postaral.

Pamatuji si osobně nynějšího bostonského profesora, byl jsem s ním ve studijním kruhu na filosofické fakultě UK. Byly to doby, kdy potomci národních i zasloužilých umělců a umělkyní, jakož i členů Ústředního výboru KSČ nebyli při přijímání na takovou, tehdy výběrovou školu, šikanováni. Jestliže byl poměr přihlášených a přijatých zhruba 100 : 10, tak pražská mládež z dobrých pokrokových rodin prokázala vysokou intelektuální vyspělost. Z 10 studentů jich byla polovina z Prahy, z těchto rodin. Cítil jsem se v kruhu jako venkovský buran, kterým jsem ostatně byl. Nic si z nich nedělejte, jsou to prostě dvorští synci, domlouval mi docent, když jsem tam přestal kvůli tomu pocitu chodit.

Spolužák Igor svým intelektem všechny oslňoval, takže když jsem se po letech dověděl, že dělá v Bostonu profesora, spadl mi kámen ze srdce. Aspoň některé katastrofy se českému školství vyhnuly. Nic zlého jsem opravdu bostonským studentům nepřál. Ti čeští určitě o moc nepřišli. O našem budoucím vzoru, USA, jsem však začal pochybovat…

Jistě i vás Igor svou inteligentně vedenou debatou s Ladislavem Jaklem oslnil. Byl vždy takový chytrý. Se šarmem předlistopadového i předsrpnového okresního tajemníka KSČ zkrátka konstatoval, že s nějakou máničkou debatovat o bezpečnosti USA nebude nebo tak nějak.

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/218411000370719/obsah/632693-americka-reakce-na-trumpuv-postoj

Profesor zná jako vědec velmi zkušené experty na americkou bezpečnost, zná bývalé šéfy výzvědných a rozvědných služeb, kteří bránili v USA americké zájmy. Bránili je tak dobře, že demokratické volby zmanipuloval jeden zaostalý stát a ani 5 miliard dolarů k tomu nepotřeboval, jako američtí experti na Ukrajině nebo bomby v Lybii a leckde jinde.

A co teprve ten výsledek! Profesor je se situací v USA nespokojen, Trumpa rád nemá a nedůvěřuje mu. Jako vědec má k tomu vědecké důvody, dovedu si je představit. Agent zaostalého státu, kterým Trump je, demokracii i bezpečnost USA poškodí. Takové štěstí jako Ukrajina, kde zkušení američtí experti instalovali demokracii, v USA tentokrát neměli. Nevděk světem vládne. Zatímco USA všude zaváděly demokracii, v USA jim zavedl jakýsi diktátor Trumpa.

Kdyby byl Trump bezpečnostních zájmů své vlasti dbalý, musel by dát všechny tyhle experty, kteří všechny důležité agentury, CIA, FBI atd. řídili, vyšetřovat a zavřít za zanedbání elementární ochrany státu. Vždyť přece byli ve funkcích před volbami i během nich. Co tedy dělali? Pokud někdo volby v USA cinknul, jsou za to odpovědní oni. Místo toho, aby za své selhání pykali, pořádají však odpovědní experti, za které bostonský profesor ručí, na Trumpa hon. Pozdě však Trumpa honit.

Proto bych současného amerického prezidenta tak jako pan Jakl nebránil. Ale byl to napínavý a argumentačně bohatý dialog a asi mi mnohé uniklo. Za vizáž pana Jakla ostatně odpovídá maskérna veřejnoprávní TV. Ale co si má myslet obdivovatel USA o předmětu svého obdivu, když universitní profesor bráni svou druhou vlast stylem komunistického funkcionáře? Navíc tak, že se tento obránce USA vyslovuje hanlivě o hlavě své vlasti? Kde je to slavné heslo „right or wrong, my country“? Česky to zni z Limonádového Joa lépe:“ padouch nebo hrdina, jsme přece jedna rodina“.

Bylo by dobré, kdyby veřejnoprávní TV zmíněnou diskusi profesora Igora Lukeše ještě párkrát s příslušným vysvětlením divákům poskytla. Neboť ti poťouchlejší budou jeho inteligentní vystoupení šířit, jako kdysi šířili Miloušovy řeči o bojlerech.

Na rozdíl od mnoha kritiků veřejnoprávní televize se domnívám, že by bylo dobré, kdyby profesora z Bostonu zvali na Kavčí hory častěji. Pokud by to šlo, kéž by mu byl věnován celý pořad Václava Moravce. Jistě bychom o tom všichni celý následující týden mluvili. I pár minut profesora proslavilo, co teprve pár hodin.
47 Komentářů k Vzpomínka na slavného spolužáka

 1. karel husárek napsal:

  Kokotoid výborně sloužící bažinám, proto ho angažují a platí…Upřímnou soustrast obyčejným Američanům, ktreří to všechno táhnou a vzepřou se, až je zase takoví jemu podobní naženou na pořádná jatka!!

  • proud napsal:

   I tak se to da rict.

   • Paw napsal:

    A CO JE MOC TOHO JE PRILIS.
    A nebo SATAN genetikem a saboterem naseho vyvoje a take cely chod sveta se podoba jednomu lidskemu zivotu a na konci umira, protoze neni leku.
    Ale to nevadi aby se po staleti Nekricelo o propagande ideologie vzdelani a jeho kouzelne moci , ktery ma lidstvo zarucene zachranit , vyresit vsechny problemy ,snadno a rychle.
    Ale ktere nas a spolehlive nas spolehlive vede do silenstvi a posleze do jiste zahuby.
    A/ Je pak videt kdyz je toho prilis tak to i prilis skodi. S nabytim diplomu,doktoru, inzenyru /i lidskych dusi/, proKristafesoru zacnou se kout pikle ideologicke vselijak zakroucene, nejvice pravdive a rasove nadrazene jinym ideologiim /boj o Lidska Prava ideologie je velmi kruty a neuprosny, nez se ty nadradi nad ty dalsi atd..
    Pak obvykle prilitnou tragedie a masakry..
    Stoji to miliony zivotu a proc se jich nezbavit ???
    Vice diplomu ale vice inteligence. A neni jiz oblast zivota , kterou by profesury nevyucovali/y.
    Napr. Proc si Madonna navlika podvlikacky a pak je zase na verejnosti svlika a porad.
    A tak jako sirky nepatri do rukou malych deti, vzdelani skodi daleko vice v hlavach , co nevi co s tim, kdyz je nahle toho hlava plna…..
    „You do not know the truth and you can not HANDLE , the truth „! Rika general v jednom filmu…I kdyz vychazi najevo, ze sam tu pravdu podvadi, prekrucuje a zaslapava lzi v jednom kuse……
    A kdy ty lonske“ pravdy „jsou ? /A co jich bylo ?/.
    A konci s krveprolitimi…
    Nikdy se nedozvime, jak bychom byli skonceni jako UNDESIRABLES, tedy ti na odstraneni. Kdyz plna nenavisti Hillary, proti zavislymu uchylakovi Billovi, ale ktery ji mel poridit presidentstvi i kdyz jako nevedela co s tim presidenstvim bude delat,
    mimo nenavisti k tem , k nam..
    Skrze toho Billa co dostal Bibli do voka.
    Ale nemuze se od nej a jeho zavislactvi odtrhnout ??
    A take proto ze se mela na jeho hrbete dostat na TRUN demokracie za pouhych, bratru 8oo milionu.
    Tedy vzdelani by melo byt prisne zakazano , protoze skodi vice nez cigarety , alkohol, potraviny, , leceni v nemocnicich a doktory, medicinami a ovzdusi..
    Vyjevy na You Tube jsou poucne…
    Budoucnost je pak velmi pochybna kdyz statisice vysokych uceni chrli na nas dalsi zhoubne Tsunami Vzdelani vseho a niceho, chaos, zmateni mysli, casto si pleteme ucence a vedce s chovanci psych. ustavu a baziny se ohromne rozsiruji v celem svet..
    A hlavne Diplomisti straslive krici ve dne v noci a nejsou k zastaveni….
    Pak berte neco , nekoho vazne .
    Treba priklad, ze smrtelne nepratelstvi az za hrob Kapitalismu a jeho Udajne zavileho Nepritele Komunismu…

    • proud napsal:

     Tak nejak to funguje.Ale ze sis na to privstal:-)

     • Paw napsal:

      Uz jsem to cetl nekolikrat , sledujes hodiny jak prichazi a odchazi, jako ostriz, ale zahadu ti vylustim.. A pak dale dale od hradu a
      s mirem v dusi nenadale……Jo.
      Je asi 3 odpoledne a omlouvam se jeste nejsem tak senilni , abych zrovna to vodpoledne s krasnym pocasim, a s modrou oblohou a s velkym slunickem prospal..Jo.
      A ted hadej , hadej vodkud pisu..Uvidime
      jak si na tom , ty ?…
      Rekl taky slepej a sel do kina…

      • proud napsal:

       To nevim odkud pises,neni to tak dulezity,ale pises docela dobre.Pred par lety jsem mel naopak o 7 hodin min,ale ted uz jsem doma :-)

       • Paw napsal:

        Diky za uznani a doufam ze taky neco napises.
        Na spodni prispevek… Lahvace TADY rychle VYSYCHAJI z jednoho litru na 650 mililitru,ale cena jde na horu okolo 7-8 dolaru za jednu.
        Cili nechutna…Ani v noci kdy je potreba…Ty noci jsou pak plny zombie,drakulu a jinych zlych snu , ponevadz velky horko…
        Jo , tech hodin je 8 a dopredu tady u Protinozcu , uhodl jsi ,…tady v Australii…Kterou nazyvam presneji Tramtarii..
        Jeste mozna spisu neco o psani….
        Ale bez lahvacu to nejde tak snadno…

        • proud napsal:

         Zkus vodu s citronem a nadrcenou matou:-),kam se hrabe nezdravy pivo :-).

     • .lak napsal:

      rANNÍ SAVEC VÝC VILÁBE. :-D

     • jan nowak napsal:

      Časowaný pásma Oude..

    • Paw napsal:

     Poznamka k prispevku nahore.
     Mel jsem samozrejme na mysli Svedsko,kdyz jsem tohle nad psal. Svedsko je zeme , ktera se stale rychleji potapi hospodarsky a kde zavladl neomezeny brutalni terorismus ve vsech odvetvich spolecnosti .Jiste mnoho zprav se zamlcuje…
     Ze 4. mista uz klesli kolem 20.teho a fanaticke feministky ve vlade horlive usiluji o totalni zniceni statu a naroda..Jak jsem napsal , kdyz nemaji tu okovanou botu !!!, nad sebou musi si ji PORIDIT !!! A tak a z tech byli horlive UVITANI teroriste na pomoc. OVSEM TI SE DNES JIZ ZMOCNILI VLADY nad celym Svedskem a I v jinych statech /Nemecko/. Skrze prave tu neschopnost a pasivitu a tupost tech nestastnic.. A tak zlocin bestialniho barbarstvi vladne a vyviji se …
     Staci videt vzrustajici vycet znasilnovani napriklad. A beztrestnost zlocincu ,jako dalsi zlocin pachany na zenach , detech a vsech , kteri se nemohou branit a ubranit.
     Srovnej se „zlocinem“ udajneho znasilneni jistym dnes jiz mucednikem Assangem…
     Zbesile skakali mu devky do postele az dosla guma a nedostatek gumy je znasilneni !!!!
     Mozna to byl zamer pro JUSTICNI POMSTU, kdyz uverejnil zlociny Hillary a treba prodani uranu a prumyslu, Rusku , ktere ma dnes monopol.
     tedy humanni a normalni jednani Assange a straslive , zlociny kruteho nasili na vetsine svedu a strach a tragedie populace , ktere pokracuji..

  • Novapalo napsal:

   V na jar roku, 2014 keď bol prevrat na Ukrajine a k moci sa dostala Chazarská zločinecká mafia, bolo vidieť na Puninovy nervozitu. V lete povedal, keď začala občianská vojna na Donbase, že „Tá vojna je zbytočná, takéto veci sa riešia na inej úrovni.“ Odvtedy som neustále rozmýšľal na akej inej úrovni. Na jeseň roku 2014 sa už v televízii usmieval…. bolo mne jasné, že to už Putin na nejakej inej úrovni vyriešil!! Keď mesiac pred voľbami prezidenta USA začala FBI vyšetrovať Klintonovej maily, bolo mi okamžite jasné, že Trump vyhrá…… nech sa deje čokoľvek. Posledné stretnutie Putin-Trump jasne ukázalo, že sa veľké sily rozhodli zlikvidovať túto skurvenú Chazarskú mafiu nielen v USA a v Rusku, ale aj v EU a všade………. ha, ha.

 2. Dan napsal:

  Je dobre, ze takovi profesori ted zvysuji vzdelani v USA a tribi intelekty studaku v JUesej a ne u nas. Pan profesor byl za komousu kadr milujici CCCP. Pak ale najednou objevil svou oblibu pro zahnivajici kapitalismus. Tenhle Kvakin bude mit v ceske bazine take co rici. Po pul stoleti v zapadni Evrope jsem nikdy nechapal, ze skoro kazdy kdo ma diru v zadku jezdil po sametu prednaset do USA a casto jsem se ptal jak je to mozne. Ted vim, ze tam je mozne vsechno, je to zeme neomezenych moznosti, ktera vidi sve poslani v porobeni vsech zemi a parazitovani na celem svete. Neco to ale stoji a presto je to neznepokojuje. Ani tech 50 milionu obcanu na plastikovych zebracenkach, 4000 sebevrazd rocne a 1500 zabitych manzelek svymi manzely. Kdo se tim nenadchne e v Evrope oznacovan za blba a Putinova agenta.

  • Paw napsal:

   Psani o psani cestou nejmensiho odporu , kdyz to musi bejt aby to melo neco kvality a uspokojivy urovne bez muceni…..
   Jako kazdej kdyz mate papir ,pero a nekomu napsat zacina drama a radeji by jste slozili 2 wagony uhli. Zacina ve vas pracovat dojem,ze jste neandrtal a negramot k nicemu…..
   Tak bychom meli ten konec Zacatku. Jako Uvod.
   Nejlepsi je kdyz vas k tomu nejak dokopou.Jako kdyz vas hodej do rybnika a nemaj se k tomu vas ZACHRANIT. V tu ranu jste plavec slusne vykonnosti..A ve vterine jste na brehu a suchej…
   Ale priklad : Prijde rodic a rozkaze: Napis a ted hned teticce. Snadno se to rekne , ale teticku nikdo nikdy nespatril , ani fotku, nic se o ni nevi atd. atd. Trabl .
   Sedite pak bezduse u papiru uz jste 3 pera vohryzal a vysakl 3 naplne a furt nic.
   Tady je proto dulezity se nesnazit a nevrhnout se do ucebnic jak se naucit psat. V zadnym pripade. Vylitnete z mistnosti, zacnete rvat jakobejk,trpite , nejde to ,vylezete na strom nebo nakopnete policajta a furt nic. Je treba se nejak uvolnit. Opakuji Nesnazit se.
   A ted napisete vo co jde…Teticko prisla na mne zla vrchnost rodicovska, abych v napsal pod hrozbami , ale doufam ,ze to na mme neprozradite..Pisete dal , jak to je a jak se snazite a zdvorile se ptate na zdravi, na to kde teticka zije a na sousedy, taky proto v zoufale snaze ,ze vam napovi na pristi odpovedi na dalsi psani. Muzete napsat ,ze mate slibeny novy kecky,muzete si vymyslet, ze jste sel pro chleba a zachranil dve male deti od jisteho nestesti,, nakonci se muzete priznat ze to neni pravda , ale ze jste to napsal pro pobaveni /i sebe/ a bude vam to pricteno k dobru…Nez prijde odpoved na ceste nekam , obcas premyslite co napsat atak a se nepozorovane se vselijak vyvijite..Pokrok prijde a dostanete sebevedomi i nezdrave a rano pri snidani prohodite , jestli vrchnost nema zase nekoho, koho nikdo nevidel ,ze byste zase napsal za mirnej zase uplatek. Protoze rodicum spadne velka starost a uleva ,
   ze nemusi psat oni !! Takhle se to deje ale za 3-6 mesicu najednou vyseknete psani na 10 stranek a dalsich dvacet mate v zaloze…Bez usili.
   Ale prijde odpoved: Synku ja uz jsem stara a mne oci neslouzi a unavuje mne cist tak moc staci , kdyz napises tak 1-2 stranky a budu ti moc vdecna…..

   • Paw napsal:

    Tak dospejete nekdy k tomu,ze zacnete myslet ,ze muzete napsat neco vic…A zacnete pozorovat kolem vsecko,co by mohlo poslouzit pro zabavu tech kolem vas i vasi…
    Zase je dulezite relaxovat. A jeste vice psat jak VAM zobak narost. Tedy dle vasi povahy…Nikoliv jak vsichni experti vedi …A hlavne radi…Tim ziskate zaroven svuj osobity a originalni styl…
    Kazdej jsme jinej a vo to de…
    Tedy , nekdo si precte vasich 3-4 vet a uz vi rozezna bezpecne kdo to napsal…
    Ted znate nekoho , kdo muze bejt zajimavej a popisete jeho visualni obrazek , treba ,ze vejde do dveri , ty se rozleti dokoran a 170kg vchazi osoba a prkna v podlaze zoufale skripou dle gravitacnich not.
    Pouzivejte obcas neobvykle neotrele slovosledy, vety , kdyz chcete aby se ctenar zamyslele,
    ale nejprve zarazil,
    Pak se neco odehraje co si myslite, nebo jste zazil, zacina se obvykle od vaseho zivota a vasich zazitku v zivote…
    Dotycny je pak v tom povidani bud rozhodnut stat se gangsterem, bubenikem v kapele, urednikem cokoliv vy chcete a vy si nachystate sikovnej konec, aby jste taky ctenare uspokojil..
    Kdyz se dotycny napriklad ma stat ganngsterem,pisete o prknech ktere skripou jako pohrebni pochod /kdyz odchazi, kdyz se vam ulevi od nebezpeci od te osoby atd.a zakonci je bouchnuti dverma , /uz ho nemusite jmenovat a ctenar vi a je spokojen,ze ho nepodcenujete/ , spolu s vasim tusenim ,ze jiz tu osobu nikdy nepotkate z duvodu spatneho osudu ve svete zlocinu atd…Posleze je taky dobre , psat o tom co vidite z pohledu maleho ditete a ptate se uplne zakladni otazky , jo. Proc je strom zelenej. A treba prijdete na to, ze je vice zelenej nez ma bejt a jiny nesmysly..
    Nechate pak to co napisete mesic dva ulezet a vratite se k tomu…A to je tak vse….
    Ja sam kdyz neco napisu,neco kratkyho, druhej den to sleduji „cizima“ vocima, jo. A rikam si jak tohle mohl ten idiot takhle napsat, kam na to chodi, jestli nezapomnel debil trochu stimulovat ctenare a nejak a jak ? A svest ctenare ,vyprovokovat k diskusi nebo aspon k odpovedi atd…
    Nebo aspon k PREMYSLENI , kde to vse zacina…Uvidite jak poznavate i sebe..A tak si nadavam , kdy to neni jak ma bejt , nebo reknu ,jo da se to cist…Ma to spad a rytmus….
    Tedy relaxovat a casto neco napsat, nevadi co, stejne se to zahodi vetsinou….
    Pozdeji ,ctete jiny knihy a ja nekdy du do kolen z toho a zacnu besnit s tim ze : Jak to mohl tenhle grazl /a jiny horsi nazvy/tak fantasticky napsat,. jak to ze ma takovej talent a pod…Cokoliv a staci uplne kdyz napisete solidni dopis pritelkyni a vsecko dobre dopadne…….Naucite se odlisovat kvality ruznych spisovatelu a ocenit nektery neuveritelny verse i ty moderni a nesrozumitelny…
    Presto,ze si vrazim do srdce nuz, nemohu vas nevarovati sam pred sebou , nebot vskutku nevim, kdo jsem…..
    V. Nezval.
    Muzete taky napsat daleko min s filmovym scenarem…
    Malokdo pise hudbu to je tezky ale kazdej umi psat trochu a tak konkurence je tady vetsi a casto neumetelove maji prednost , kdyz maji znamosti kde se rozhoduje nikoliv dle literarani kvality dila…
    Zajimavy je kdyz pisete jenom pisete treba divadelni kus , zacnete si pripadat jako buh TVURCE , ponevadz vy rozhodujete a URCUJETE a presne co vsecko postavy mysli, delaji, nedelaji, budou konat, co reknou a co treba zalzou…To je vdecny a dela vam to dobre i kdyz pisete jen pro vlastni poteseni, bez vydelku….
    A v prubehu se tedy i sebe -poznavate a jste na ceste k lepsimu zivotu…
    POZNEJ SEBE bylo psano na recky akademii /Plato/, kde se vyskytoval i Sokrates….

    • jan nowak napsal:

     Won má doma Klokana a atomowou šrajbmašinu značky Perkeo..
     .. to bu-de asi ten.. Peter Insajder ze Swobodnýho wysírače : p

     ps : Budíčééék wstáwatt & cwičit – už je 1/2 noc !!

 3. Maroš napsal:

  Slavnej spolužák – snáď si tento čurák autor nemyslí, že bude automaticky slávny preto, že niekoho označí za slávneho spolužiaka, takže aj on bude automaticky slávny preto, že niekoho označí za slávneho spolužiaka, takže aj on bude automaticky slávny preto, že niekoho označí za slávneho spolužiaka, takže aj on bude automaticky slávny preto, že niekoho označí za slávneho spolužiaka, takže aj on bude automaticky slávny preto,…

  Maďar by povedal, že je to kokot ako fujara Trombita, ja hovorím, že je to kokot dlhý ako číslo nedeliteľné bez zvyšku, 333333333333333…
  „Ale byl to napínavý a argumentačně bohatý dialog a asi mi mnohé uniklo.“

 4. Lukaš napsal:

  Můj názor,do USA nešli přednášet,ale sami se učit USA kapitalismu.
  Jak to sleduji,podobní se budou vracet sem do republiky.V USA se schyluje k průšvihu,takže krysy opouštějí tuto loď.Teď nedávno umřel T.Hass a jaký to byl kapitalistický poradce Klausovi,až posledních 5 let zmoudřel,opustil Klause začal se káť.

  • niSas napsal:

   Vrchnost a hajzlové zlo dějský šmejdský ideologický a politický ví, že normální člověk dokáže během dvou generací, postavit dům, zasadit stromy a splodit rodinu tak aby byl totálně soběstačný, tedy nezávislý. Taková nezávislost, rozuměj voe, soběstačnost znamená, že vši, škrkavky, klíšťata a šmejdi mají smůlu. Jako hra na peška. Chodí zloděj kolem baráku a ten co bydlí v baráku to ví, že kolem obchází zloděj, ob-čan. :-) Ka-čan hledá díru dovnitř a člověk uvnitř, kerej už má dva přiražené prstíčky , véčka, v almaře, sleduje, kudy poleze dovnitř. Ále ka-čan začíná dycky písničkou, hele, ptáček…Muheeeeee A blboň jako dycky čumí, gdéé???. No a už je to v čoudu, páč než se blboň votočí, je vystrčenej na ulici dle za-kona a dostane k temu inteligentní vomáčku, že inteligentáři to mají těžký, že musej být po ruce na zavolání óbr hajzlům a zapisovat do učení jejich výblitky. Často se pak divěj, gde sem se to tak upatlal? ˇBěhem třiceti let je z baráku ruina, děcka s vydlabanýma mozkama pobíhají dokola jako Viktorka, nigde nic neroste k jídlu, jen šípkové růže voní. A to je ta pravá bída. Jó a hrabat se každej den ve zprávách, jakou mají zlo ději zrovna náladu a co jeden zlo děj řekl druhému zlo dějovi a udělat obrácené pukrle znamená, že dlabaly vrabci dlabaly, v tvojí hlavě, egelitové obaly…Muheeeeeee

 5. .lak napsal:

  přesně

 6. Maroš napsal:

  Inak… Na Papuli novej Gwineji žijú Papulánci na domoch, ktoré majú postavené na stračích nôžkach – na stromoch – a to poriadne vysoko – takže – „vychcat – úmýt nohy – a spát!“ – vymysleli Papulánci /skauti potom vymysleli nočného bobríka nepriepustnosti /moč a stolica/! – ale nie o tom chcem – narážam na „život vo veži zo slonoviny“ – pre plebs = život vo vlastnej zaprdenej bubline – ale nie o tom chcem – kurňa – si predstavte 50-60-ročného intelektuálneho kokota, ako si stojí ako bója so šnorchlom v hube na podvodnom kábli do Ameriky /X,3333333…/, potom ho po 30 rokoch vyskratuje nejaký spolužiak, a on sa preberie z bezvedomia /upchal sa mu šnorchel nejakou korytnačkou/ – a začne blúzniť o szmáckej nástenke v maturitnom ročníku a Mladej Fronte Ftedy – a ako keď sa preberie ropucha z hybernácie – začne sa robiť akože nič – život pokračuje – od bodu kedy omdlel! 1988-1998-2008-2018! – boľševici vymysleli nie komunizmus – boľševici vymysleli ZMŔTVYCHVSTANIE! Lenže je to oveľa jednoduchšie – aj basisti poznajú ten efekt – v okamihu, keď ich zavrú za kater – ich život sa zastaví – normálne mentálne vypnú, a keď ich z basy vypustia – ako „mládenci“ začnú presne tam, kde skončili! A presne o tom to je, že ten fasinger v tom jú es ej zjavne z nejakých dôvodov nežil – a znovu sa prebral až tu! „Slávny“! No a čo my teraz s týmito „múmio-ovmi“?
  Inak – stretnutie s podobným človekom som zažil ešte v 90-tych rokoch, keď sa z Austrálie vrátil po 10 rokoch človek, ktorý ako umelec mohol byť slávny tu, ale chcel viac, tak odišiel tam a zlikvidoval tak svojmu talentovanému bratovi šancu tiež byť slávny tu, a keď sa ako skrachovanec tam vrátil sem, tak jednak že ho nič nesralo, aké následky spôsobil bratovi, ktorého vyhodili z umeleckej prípravy, ale ešte sme sa mali posrať z toho, akí sme tu všetci maličkí – lebo „tá zem tam“! Takýto narcistickí týpkovia VŽDY budú pozerať na iných zvrchu – ako v stave bez tiaže /bez starosti o tých, ktorých opustili a opustia znovu/ – nezapína – že vlastne byť HORE, alebo DOLE je stále relatívne. Takže o to nakoniec ani nejde – ide o to – nezdrhávať, pretože sám pred sebou človek nezdrhne a takýto človek s útekovými „riešeniami“ nemá koho čo poučovať!

  • jan nowak napsal:

   Bóga jego TO je slátanina Mroži.. assi si to přečtu až zas ráno bo
   .. neumim čist : (

   Ha.. do teď.ka sem postrou-hal Moriaky nach.. útěku .. & ssem se zasek – ty py čo !
   .. mam Dost.
   M

   ps : až ráno hej , Mroži Q

   • Maroš napsal:

    Nowaku – už je ráno – čomu nerozumieš – že keď sa na teba pozerá Papuánec z hora z bambusovej diery, tak to ešte neznamená, že sa na teba pozerá ZHORA! On len dáva pozor, aby ti neosral – Z PODLAHY – tvoju hlavu tam dole! Si predstav ten „pohled vzhúru“ od chlapíka, ktorý „leží“ vo svojom Posche, zatiaľ čo mu ty nemehlo dvíhaš závoru!

    Ty nemáš čo naháňať moriaky – správny morák má naháňať teba! Si trúba! Ešte sa nabeháš.

    • jan nowak napsal:

     Čágo bé-lo – ROBOTI ! ! !
     .. a máme tu rráno , jag psal juž wčera Mrož Maroš zz Orbity asi ??
     Bo HORE na Mire atď.. je TO ozaj relewantní – ři.kal palubní inženýr..
     .. inženýr Kokohoutek z Atlantisu , že prej mu u.pad-la Průpiska , ale ne
     na Zem ale na strop & protože ss s nima
     Letěl o.i. jeden Uherskej kosmonaut.. asi Attila W. .. tag se pro ní bál www
     .. wohnout.

     ps : wíte Roboti , proč sou na Slowensku Kkti we welikym počtu ?

     protože se tam s nima Boga jego.. roztrh sse mu s nima Pytel.. dyž lez přez
     TATRY : o
     A pag tam eště Maďaři naháze-li cez Dunaj naprcaný Opice..

     No ni ??
     M

  • niSas napsal:

   Inteligentární debilové říkají už dnes, že gdyž všechno rozdáme a budeme mít s pijavicema, klíšťatama a šmejdama jako stejně, že na světě bude mír!
   Že stačí inteligentární vládu z umělého počítadla, že jako už přestanou problémy sebrat kopec a přestěhovat ho třeba z Ruska na Saharu, Že až poklidíme všechen blboňský dobytek, že si můžeme jako sednout , na chvíli, a zazpívat si píseň práce. Jedině za těchto blboňských podmínek bude mír. To znamená, hele voe, budeš makat na ještě větší blboně, co se budou slunit na lavičkách v parku za 21 000,- měsíčně, a ty voe, budeš po nich uklízet bordel. Muheeeeeee

   Píseň práce
   https://www.youtube.com/watch?v=Zck4Xh-Nivk

   • Eschatolog napsal:

    je to marny, Rubikon byl prekrocen

   • proud napsal:

    Za 21 tisic mesicne(ani cistyho) se ani nebudu namahat naridit si na rano budika,kdyz posranej prodavac v rakouskym Obi si vydela pres 1000 euro! Ale porad budete na tech zasranejch prachach co vas tak bezvadne ovladaj a rozdelujou lpet,srandisti:-))))))))))))))))))))

  • Maroš napsal:

   Durman – napriek tomu, že „Meghan chcel nosiť oblek v štýle smokingu“ – a kľudne by sa z nej mohla vykľuť aj lesba a bisexuálka – podstatou je, že feminizmus JE! súčasťou agendy komiuizmu – čo kráľovská rodina veľmi dobre vie! Rozvod bude a farebná Megan „Merklová“ si demonštratívne narazí nejakú známu lesbu – aby ich všetkých zosmiešnila – „že člen kráľovskej rodiny si ani nevie poriadne založiť rodinu a zabezpečiť pokračovanie“ – lebo zmyslom feminizmu je práve rozvrat rodiny! Dianu nechali zavraždiť za trochu iné veci – uvidíme, ako skončí Magie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!