P.C.Roberts: USA jsou jedinou zbývající koloniální mocností

????????????Spojené státy existenci nezávislých vlád v Latinské Americe nikdy nepovolily. Pokaždé, co lidé zvolili vládu, která reprezentovala je a nikoli ekonomické zájmy USA, Washington takovou vládu svrhl. Popovídal nám o tom nejen námořní generál Smedley Buttler, ale i mnoho informovaných lidí dalších. Takže v tomto ohledu žádné pochybnosti nejsou.

V současnosti napíná Washington síly ke svržení vlád ve Venezuele a Nicaragui, za levnější prodeje ropy a běžné úplatky osobní si už koupil vládu Ekvadoru, a na jeho mušce figuruje i vláda Eva Moralese v Bolivii. Nu a tzv. předpráci na odstranění reformních a nezávislých vlád Hondurasu, Argentiny a Brazilie už obstaral režim Obamův.

Reformní vlády v Latinské Americe – s výjimkou Castrovy Kuby – ke svému svržení vždy přiloží i své vlastní polínko. A to tím, že dovolí washingtonským agenturám, jako jsou např. Národní nadace pro demokracii, nebo Americká agentura pro mezinárodní rozvoj, či nejrůznější neziskovky, aby zorganizovaly a zafinancovaly opoziční skupiny, které pak společně s Washingtonem v zemích od USA na jih znovu nainstalují vlády Washingtonu na slovo poslušné.

Marx, Lenin a Mao pochopili, že nedokážete svrhnout utlačovatelskou třídu, pokud necháte noviny a média v jejích rukou, jak to třeba až dosud činí prezident Ortega v Nicaragui, kterého se Washington snaží zbavit vlády už od dob Reaganových. Ortega přežil i nedávný pokus o státní převrat, ale Washington zkouší své štěstí i nadále, a penězi na podporu svého muže K. Zeese v této zemi nešetří.

Stejnou chybu jako Ortega učiniul i Hugo Chavez ve Venezuele a jeho následník tu chybu opakuje. A i současná vláda Kuby pomalu leze do pasti a krok za krokem se stává americkým vazalem, jakým byla za vlády Batistovy.

Organizace amerických států byla vždy v kapse Washingtonu a spočívá tam samozřejmě až dodneška. A Latinská Amerika svůj koloniální statut trpně přijímá a nikdy ji ani nenapadne přijít vládě, kterou se Washington právě snaží s vrhnout, na pomoc. Je impotentní, protože její vládci byli Washingtonem buď koupeni, nebo zastrašeni.

Pochopitelně, Washington vždy předstíral, že je velkým přítelem i ochráncem demokracie, ale pokaždé, co se nezávislá a z voleb vyšlá vláda v Latinské Americe objevila, Washington se dostavil a takovouto vládu svrhl.

V r. 2015 první americký černý prezident a „velký přítel utlačovaných“ prohlásil, že „Venezuela představuje pro národní bezpečnost a mezinárodní politiku USA velkou hrozbu“ a podepsal zákon o sankcích na Venezuelu uvržených. Záminkou pro tyto sankce byly i akty násilí Washingtonem v zemi zorganizované a následné zatčení těch, kteří se násilí dopustili.

Washington samozřejmě ony zatčené označil za „politické vezně“ a jejich zatčení na „porušení lidských práv venezuelskou vládou“.

A presstitutky to i takto a s nevzrušenou tváří veřejnosti podaly.

Jinými slovy: venezuelská vláda znásilnila washintonské lidské právo svrhnout vládu venezuelskou.

Vláda, která se nestydí vyslovovat i takovéto nejabsurdnější lži a současně se pokouší svrhávat demokraticky zvolené vlády, je vládou, zasluhující jen a jen odsouzení.

Svět je však buďto podplacen, nebo má prostě jen strach otevřít ústa.

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2018/07/30/the-united-states-is-the-only-remaining-colonial-power/

 
13 Komentářů k P.C.Roberts: USA jsou jedinou zbývající koloniální mocností

 1. Paw napsal:

  Vzbudim se rano , dam si kafe a raduju se ze mne nic psaciho nenapadlo,zadna osobni krize se na mne nevymrstila toho rana a pac nerad pisu predevsim. Ani psacim strojem pres hlavu jsem zatim nedostal..Ale pak zase na mne vyskocily ty strasidla Ekonomicky. ZASE jeden vysoce "slavnej" ekonom /taky lidskych kapes/,kricel o predpovedi, zarucene prave a nove svetove krize...
  Ale zkusim psat aby se to aspon dobre cetlo..Jo.Po peti pivech.
  Kdyz my ale uz davno vime , vime ,ze ta posledni este ksakru neskoncila..Higledyyy.
  Jako treba ta I.svetova valka, ktera mela ukoncit vsechny valky , ale na potvoru vsecky uplne valky zacala !! Piigledy.
  Ale dyz pustite demokraty na svetovy mir, pravda sou este takovy Optimisti, ktery pripoustej.....Co jeden muze cekat z toho..Neco hroznyho akorat..Zadny hrozny ale , ani cervenyho ani bilyho..
  Jeste bych tak uznal a rozumel z dalky a vopatrne ,ze Ucetnictvi je zalezitost dulezita, pracne , slozita a bez toho se zadna vejplata neobejde...Ale s tim vobejdou E., na mne prisly e. otazky ,
  co jako Veda Ekonomicka ?
  Zirame jak se rozvinula a roste a vsude pak jako nasledek rostou dluhy astronomicky. Potrat na ne tak akorat..
  Potrati sli potrati a doufali ze se neztrati,ani ze posledni petku neztrati...Taky mnoho statu se potapi hospodarsky, nebo-li Zbankrotuji. Asi nemaj dost hospoddd..arskych ekonomu,expertu.
  A kdo asi za to muze ? Jasny ,ze ty dluhy..
  Pokracovani za chvili , mam zase zizen...
  A pak jeste krici ,co vsechno se na nas vali , kdyz prave voni experti , jsou ta Zabizna na prameni ...Zive Vody.
  Neuveritelny vyvoj se vyskytl v oblasti MonstrDluhu. To ma kazdej.
  Kdo nechce tak jich ma jeste vic !! Beda. Ktery bidy tohle delaj, aby se napakovali...??
  /asi nemaj dost hospoddd/.

 2. Paw napsal:

  Pokracovani zizne , eh chci rict ...Ale zjistuju ,ze stroj mi Zpackal text , tak za nic nemuzu, to je sichr. Jenom pokracovat...Vono se to jen muze zlepsit..Oddluhovaci stanice jeste nejsou zavedeny, jenom nejaky Karanteny, co se nazyvaji sankce ,ale ty prej dokonce pomahaji tomu oddluhovani ...Zahada. Je rec vo barbarech hystericko-ekonomickych..a posvitit si je treba na tu tridu utlacovanych..Ani zizen uz mne tak netrapi..
  Rust dluhu pomoci podpurnych Organizaci , jako EU, NATO /vsadim se ze gen.Pavel nedostane svoje miliony vstoupi zpet do KSC/, WT,WTO /tu zbourali/,W.Bank, hraje vabank,US Treasury-Usury. Nekdo by mel kazat tem Usakum aby uz prestali kolonizovat a aby se podivali na brity , nad kterejme slunce nezapadalo nikdy a ted maji zase zatmeni ve dne v noci, dokonce az z Asie ,asi muzou cekat tu strasnou tsuuunami. A navic se rozpadli na atomy a molekuly..
  Vykradani bezohledne majetku kazdou vladou a furt , majetku vseho lidu se nazyva Privatizace /ekonomickazarucene/a zadny vlade nikdy ty podniky nepatrily.
  Kradou z ciziho a veda zase slouzi.
  Ale rozkradaji ..Dal.A cim dal, tim vic.Nemaj nikdy dost.
  Z toho velmi bohatnou a zlate koryto na ne ceka po vykopnuti. Od tech , kterym zlaty koryto prodali a ktery zdimaji capital z toho a z nas hlavne.. Pracujici po vykopnuti ceka jen vsedni bida. Ovsem ekonomicka.
  Obrovske majetky ziskane clenstvim ve vladach, statnich byrokratu, PAK SE NESMI ZA ZADNOU CENU ZPRIVATIZOVAT..
  Pres. Obama si prihral 400 milionu a plat mel 400 tisic rocne , minus dan. Asi hodne setril...Ze jo?
  Privatizace , takova je prisne zakazana a nedotknutelna , pripominam..Herky...Jde o soukromy majetek !
  Aby nekoho nenapadlo znarodnovat privatizaci. Za to sou prisny tresty...A zapadnete do advokatskych soudu..
  Rozmnozeni banditu ,chci rict ekonomu ma pak nasledky. Kradeze za bileho dne a zadny troskareni,manipulace, giganticke podvody /Enron/, Jeste kolosalnejsi Hedge Funds, kdyz zmanipuluji zvyseni akcii o 1 cent,zisk je v milionech.
  A nic jineho cele dny nedelaji..To se nazyva "insider trading", u nas to zname jako ja na brachu a bracha na mne...
  Manipulace s menou pak prinesla brachovi Sorosovi pohadkove jmeni /ovsem musel se delit s tema co prihravali/,co nejen vedeli napred, ale zmanipulovali FREE TRH, jak ma investovat aby se mu vratilo stanasobne.
  Na druhou stranu mladi makleri maji moznosti a schopnosti ,/to dela to vzdelani/ zruinovat obrovske banky a fin. spolecnosti /Barclay/.
  Postarsi Geniove a Laureati ty Slavny ceny /skoda ze Svejk nezije , urcite by dostal taky,si zalozili Saving&Loan inv., merchant Banku a kdyz zkrachovali Splachli sebou jeste dalsi bohace I chudaky do pekla.

 3. Paw napsal:

  Obrovske US statni miliardove pujcovaci korporace Freddie a Mary taky zkrachly. Ale Cina , ktera v tom mela penize , rozkazala ,ze zkrachovat nesmi.
  Zavedeni pohybu penez pres pocitace a telephony, pak ukazalo ze mnozstvi a vyskyt podvodu neni mozne zastavit a mluvi se zde o nekonecnych moznostech ziskovych podvodu.Iniciative se zde, meze nekladou a nic pachatelum nehrozi vyjma dalsi zisky.Ktere drive nebyly mozne......
  Vseho je daleko vic , daleko nez by se na prvni druhy, treti atd. pohled zdalo...Sakra ,zase nemam na pivo..
  Stada, velka ekonomu zamestnavaji vlady a jeste vetsi soukrome korporace..Da to rozum, ze se to nezlepsuje.
  Ani nemuze.
  A co nejde nahoru de zase dolu..Taky vzhledem k rostoucimu poctu tech, eh, ekonomu. Vono neni ani nic jinyho mozny!!
  Bankeri, makleri, burzovni manipulatori, ekonomove a profesori, reditele a poradci, minstri finance atd. se vsichni na ty ekonomii poradne VYRAJTUJOU...Za svoje platy. Vlastne za nase...Ale babicka zase vi svoje...Mnoho psu,zajicova smrt. Trump je pro nektere odpurce horsi Mandelinky Bramborove, velkeho nepritele a skudce komunismu.
  Ale kdyz uz je rec o parazitech, prijde to na stejno,parazit jako president/, ale pozor od prirody se ucime,ze spolu s jejich rozsirenim rozsiruji take nakazlive
  nemoci, epidemie a smrt.
  Tyhle co vysavaji penize jsou horsi o to ,ze nemaji nikdy dost. Nikdy nevodpadnou jako kliste , nebo pijavice...Jejich aktivity /nekonecny/ pak prinaseji jednotlive krachy, ktere se pak spojuji v retezovou nuklearni reakci do vybuchu katastrofy v celem svete....
  Kdy se I pivo dobre uchlazene rychle vypari..Je lepsi jit aspon neco z toho piva zachranit ...
  Ted nevim, nektery dou radsi studovat tu Kleptokonomii...

  • jan nowak napsal:

   Hurará.. tag už je skoro deset hodin i Zde
   .. w jewropě / SEČ /
   A de se g Hongowi - na Gambáče - heč !

   Stó-ji u něj 13 wočí.. já mam ale Slewu
   .. a pí-ču TO na futro & prej pí.. ch.. ..Že. u ??

   M
   ps : Mrožůw koment čist nebudu , bo nemá To cennu : Q

 4. Paw napsal:

  Tady je to tzv.Pivni Sodovka , je to nacpany bublinkama a ledove studeny, aby to zakrylo ze je to smejd bez uplne chuti..Stoji 6 dolaru..Vic nez 6x vic. A mne to nechutna.
  U nas se lidi este nenaucili tak vokradat jako tady ...

  • proud napsal:

   Zkus cistou,nebo citronovou vodu,ne kupovanou,prave rozmrazenou,prodlouzis si zivot a poslouzis svymu zdravi :-)

  • proud napsal:

   Kua tady zas bude takovy vedro,ze zbejva jedine les,nebo zustat zalezlej.......

 5. proud napsal:

  Apropo,znas nekoho od vas kdo si na netu rika Qwertz?Je to Cech,starej,ale moc sikovnej pan :-) .Pozdravuj ho ode me,on uz bude vedet ;-).

  • jan nowak napsal:

   .. ta-dy Qwrc.. OUDe ~ mam was iss Dass na Drátě .. Ú
   Dej... -- ... --- ... souřadnice & slezz z

   Z toho Lusstru aa a mam tě !!

   Jakub Jenda

 6. Paw napsal:

  Okupace EU a USA je mimo globalizaci dulezitejsi , kdy stat jim okupantum plati najemne,penize a taky zarucuje pujcky od bank a beztrestnost za ucelem si je KOUPIT..
  Daleko dulezitejsi je, ze se do nich skladaji nadeje imperialnich fasistu celeho sveta. At krici gen. Pavel jak chce,nynejsi vojacek NATO na hranicich Ruska , kdyz dostane rozkaz vpred POBEZI AKORAT NA BRUSEL..Zpravy ty neblahe a udesne se mezi nimi siri o radeni okupantu a strach se siri a vojacek ma strach o sve deti, sourozence, rodice , pratele a jejich zivoty...Tez panicky strach z utoku na Rusko, o tom za moment....Afroarab je prizvan na pomoc zlepseni bojeschopnosti NATO. Kdyz Spanelsky ministr tvrdi,ze potrebuje vsechny afroaraby do Spanelska , kde je 50% mladych bez prace a 34% lidi,pak je jiste Afroarabsky velici general ve sluzbach Sarabie...Nikoliv clen Spanelske vlady. Jako u nas Havel, nebo Herman /predevsim !! German/a fasista , a cech na beton neni
  a nikdy nebyl. A nikdy nebude , kdyz se dozije !.. Usacek pak je zverbovan z tech nejnizsich vrstev spolecnosti, drugovych zavislaku, prodejcu vseho, malych zlocincu, beznadejnych nicemu,kteri se uchylil aby unikli zakonu...Gen. Karpinski asi "zena" a dobry priklad jak, za 5 minut terazky tunova generalka vseho feminismu,se vyznamenala nikoliv v boji ,probuh jen to ne, a zadny otazky kolik nepratel sama vlastnorucne ve valkach zastrelila z kancelare/aby si ta mnozstvi povyseni zaslouzila/ ,jo!!!, ale velela vedeni veznice, kde se obecne sodomizovali tyrali lide Iraku. Ostudna zvrhlost pod vedenim a schopnosti velitelu...
  V Afganistanu chlastaji v jednom kuse , pro zabavu se prevlikaji za zenske a kdyz nektery z nich slapne na minu, osocuji generala/Mc Chrystal/, a pisou rodicum plactive dopisy, dale stiznosti aby generala odstranili,...Je toho hodne..A neni treba psat, kazdy to vi...
  Naproti tomu Putin se denne v Kremlu modli, aby byl co nejvice spinen zapadnimi Kanaliemi...Dnes je Putin Rusko a Rusko je Putin a kdyz urazeji Batusku urazeji cely narod a tak DODAVAVJI POTREBNOU MOTIVACI ruske armade, dnes nejlepsi na svete. A dnes pomoci svobody, zabezpecene uzasnymi zbranemi...Vyridili rychle a snadno cecence a v Syrii tez. Neni jednoduche motivovat vojacka aby bojoval v zahranici... Je pravda ze fanatismus zaslepuje a zblbne spolehive kazdeho a tak teroriste maji povest,ze nepriteli vytvari jatka kdyz skacou pred kulomety... pred kulomety..Mluvi se o Bilych helmach, ze vedly teroristy ISIS a obstaravali propagandy, kdyz mazali na deti zvireci krev , davali jim snupnout cpavku atd...

 7. Paw napsal:

  Ani vysledky Usaku v Syrii nepresvedcili nikoho, ani Pentagon...Tim se dostavame k hlavni casti deni ,dneska. Kdy se roji primo stiznosti na strane jedne ,ze vyhodili komunismus dverma a hned prilit voknem /I tu zed pro nej zbourali/,ale kdyby komunismus neexistoval, museli by si ho fasisti VYMYSLET. Taky jak vime z Rima, kde prevzali a staveli hodne na recke civilizaci....Dneska je komunismus bidne a nedostatecne nahrazovan cikorkou Antirusismu a AntiPutinismu a vse s ohlusujicim povykem pobihajiciho a zdivoceleho stada vepru.Proc ? Probuh,tolik silenstvi najednou..
  My dnes vime,ze bez valek imperialisti,fasisti a dedici hitlerovskeho nacismu nemaji nadeji na preziti I bez tech prohrannych , jen jistota nase I jejich ,ze potom vyprovokuji tu posledni /je tady moznost ,ze to bude ted Iran/, ktera je zahubi , jako napr. cara v Rusku,v Turecku, Rakousku-Uhersku ,Britu, ta prvni svetova. Druha zase u nas a jinde..Mezitim uvaluji nezmerna utrpeni na svet a casto vyvaznou bez spravedlivych trestu, bohuzel.
  Velky diskuse o ruske revoluci nedavaji odpoved na existence vyskyt a cinnost malych bolsevickych bunek, cetnych teroristickych skupin, Combat napr. vedene velmi zahadnym Azefem...Stalin napr. jeden cas pracoval pro Rotschildy v Baku, kde tez vyssavali Rusko bratri Nobelove, kteri se postarali dynamitem o hrozne tragedie , ktere ani ceny Miru silenym Obamistum nic nespravi, samozrejme naopak...Trockij a Lenin dostavali/a byli odmenovani stedre/, to vime odkud...
  Dedecek my druhy zeny byl kozesnik ve Svycarech a chodil s Leninem na pivo a daval mu penize. Ale kdyz se vratil do Prahy a byl znarodnen 48 a strasne zuril a kricel na ne, kdyby to Lenin vedel.../ Kdo ty mnozstvi teroristu Podpdoroval a dlouhy cas.... Valky musi bejt I kdyby se melo strilet !!By rekl Svejk. Ale Stalin se prave z tehoz duvodu valky obaval, jako cert krize.
  A celkem oduvodnene,protoze Wehrmacht byla zdaleka nejlepsi armada na svete.. Tonouci se I stebla chyta a tak zautocil na Finsko, a podplacel Hitlera surovinami a vsim a tou smlouvou...Byl presvedcen ,ze ho rusky lid okamzite odstrani, za jeho nelidske zlociny...

 8. Paw napsal:

  A tak se rika ,ze prvni mrtvy ve valce je Pravda. Podle toho uz valcime dlouho...Uz od ty posledni valky..Ale vime,ze ty nic nikdy nevyresily a vse je zase brzy pri starem.. Horsi je to s okupacemi.
  Tak, kdyz Trump zacal kvilet o ilegalnich uprchlicich , vydelal si oficialni nenavist tech elit a jejich sluhu, kteri na nej velmi nenavistne utoci , protoze zoufale potrebuji prave ty , daleko kvalitnejsi afroaraby, u kterych je nadeje ze jako ochotni teroristi a fanatici nahradi ty dnesni chciple, ustrasene a casto mirumilovne..A prevazne I evropske atrapy.../A ze se opet nejak, pomoci masakru zachrani/...
  Muzes do nich nacpat miliardy rocne , padesat let a nic se nezmeni...Naopak je to stale horsi...
  V kancelarich se to zase mnozi urvanymi idioty ale predevsim a zaroven take zase velmi I zbabelymi nicemy...
  Svoboda v Rusku dela zazraky a podepira Rusko "velkymi" zbranemi.
  Ale zapadni Monsanto, Dow Chemicals a dalsi , pomoci vysoce vyskolenych vedcu /drive prukopniky vedy, a nadeji na lepsi svet/,se snazi jako Zombie, silenymstvim bez omezeni /berserk/ znicit svet vsemi moznymi vynalezy a genetickymi epidemiemi /zvedavec/,a jsme zase u ty Pedagogiky zacatku a konce ,strasliveho zniceni vseho ziveho...konec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!