Kumulace funkcí a případ tlouštíka Michela Canova

CpXKNsvW8AIynoMI. Pan Canov učil chemii na gymnáziu. Možná ještě učí. Byl to ras. Studenti a hlavně studentky se ho bály, ale měly ho i rády. I moje dcera prošla se čtyřkou a odřenýma ušima jeho tvrdým školením.

II. Pan Canov také vykonává funkci starosty v Chrastavě. Vykonával ji a vykonává ji zřejmě dobře. Lidé ho chválí. Když přišly velké povodně v roce 2010, byl starostou na svém místě. Asi věděl, kde sehnat peníze, atd., o to ale nejde, situaci zvládal dobře, místní tvrdí.

III. Přišly poslední volby do Senátu a on do nich kandidoval. Protikandidátem byl pan Vávra z Frýdlantu, který, jak hlásí zasvěcení, potřebuje peníze na dokončení obnovy pivovaru. Frýdlantsko je chudý kraj a v Senátu je k EU dotacím asi blíž. Vyhrál starosta Canov. I studentky z gymnazia, čerstvě plnoleté, žertem říkaly, že ho budou volit, aby se Canova zbavily. Jeho předvolební plakáty byly akční. Jestli je mám popsat: Tak si představte Canova v kleci či dětské postýlce, jak ručičkama klecí cloumá.. .a mě hned napadlo Nerudovo „…jak lvové bijem o mříže, jak lvové v kleci jatí…“ Byl nezávislý kandidát, který má tah na bránu, jak se říká. Údajně. Když se hlasovalo o poslání tří set našich vojáků k ruským hranicím, opět údajně k ochraně Pobaltských států, hlasoval pro.  Kandidoval za Nezávislé kandidáty, rozhodoval se tedy nezávisle.  Tím bych mohl skončit. S konstatováním, jak se ze svobodného pána Canova na tvrzi Chrastavské stal nácek. Nebo jím byl už dříve. I náckové byli a jsou často velmi pracovití a systematičtí.

IV. Přemýšlím, co vede schopné či všehoschopné lidi v lokální politice a občanském životě, aby se ve vyšších funkcích proměnili ve z+rdy a z+rdíčky. Kulaťoučký Canov je zářným dokladem. Co je vede k tomu, aby zastávali více pracovních pozic, než může normální občan, který – ať je v libovolné práci, manažer, dělník či prodavačka – musí hákovat a pracovat svědomitě. Canov není zdaleka sám vícekapacitní politik. Vzpomeňme oranžového politika z Brna, který byl v několika správních radách, Hušek či Hašek se jmenuje. Či starosta Teplic a senátor za ODS Tubera-Kubera. Ten navíc se svou láskou k cigaretám … počítám, pokud jich čtyřicet denně vykouří a vykouří labužnicky, nějakou dobu to také trvá. Připočtěme ještě dobu, než se dobelhá do koutku vyhrazeného kuřákům a zpět a zařadí se do senátního pracovního procesu, protože zmeškal důležité pasáže procedury. To jsem jmenoval jen dva ze senátních povalečů. Ženou je peníze, nuda v jedné práci, pocit vlastních výjimečných schopnosti, nedostatek sebereflexe, vědomí vyčůránků, že Senát je zbytečná instituce, plná zbytečných lidí a že si tam bez námahy přilepší? Že snáze dosáhnou na prostředky „pro lid ve svém obvodě“ či pro sebe? „Lišnije ljudi“, zbyteční lidé, by je nazval Maxim Gorkij.

V. Blíži se komunální a Senátní volby. Pokud někoho zajímají a pokud někdo věří v buržoazní demokracii, je nutné toto: Na schůzích se ptát nejen, kdo opraví fotbalovou tribunu ve vsi, či přispěje na hospic ve městě, ale: Na globální otázky, které mohou vypadat zprofanovaně a vyčpěle – mír vers. válka, role USA a Ruska, EU, NATO a chtít odpovědi, konkrétní ano/ne a pořádně dovysvětlit. Žádné okecávání. Tito lidé jsou perfektně školení jak mluvit a nic neříci. A je nutné, aby je slyšelo více lidí. Být drzí, nesmlouvaví a neodbytní. A otázky mít dobře připravené, promyšlené a od více lidí. A nenechat se vyprovokovat – od ovčanů, provokatérů, hodných idiotů a dalšího lidského slizu, kterého je všude plno.

VI. Představte si, že vám, více tazatelům, lokální kandidát, dobře zapsaný v místě, s patra odpoví: „Vážený spoluobčane, nejsme na schůzi zahraničního výboru, ale v Dolním Křoví řešíme problém, kdo vykope kanalizaci pod smaltovnou. Nezlobte se, ale váš dotaz není k věci.“ S tím zašumí souhlas ovčanů, pohlížeje na vás tazatele jako na blbečky. Zkrátka nenechat se odradit a narušovat kandidátům jejich navyklá politická klišé.
6 Komentářů k Kumulace funkcí a případ tlouštíka Michela Canova

 1. Jan napsal:

  Jede paní z Frýdlantu dýja dýja dá…

 2. petr napsal:

  Moc korumpuje.
  Absolutní moc korumpuje absolutně.

 3. benmil napsal:

  Pojem „lišnij čelovek“ vytvořil a uvedl do života Gončarov, ne Gorkij

 4. proud napsal:

  Vypada spis na Michala Chanova z Chanova,jeho panelak uz ale strhli :-))))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!