Přehled zpráv – RusVesna 2.8.2018

lukashenko_151; Lukašenko po svém údajném infarktu žertoval o svém pohřbu a svém dvojníkovi. Prezident Běloruska s humorem zareagoval na fámy o svém infarktu.

2; V ruském městě Ufa strávila tříletá dívenka noc na nechráněné střeše balkónu v patnáctém patře. Událost včetně záchrany dítěte vyvolává víc otázek než poskytuje odpovědí.

3; Vloupali se do tisíců počítačů. V USA byli zadrženi tři Ukrajinci. Informuje o tom americké ministerstvo spravedlnosti.

4; Boxer Usik nadále šokuje „patrioty“. V odpovědi na otázku zástupkyně kanálu Anatolije Šaríje Usik začal chválou na činnost mediálního experta.

5; Na Kyjevem okupovaném území Donbasu explodovaly stovky kusů munice. O uskutečněné operaci informuje tisková služba správy ukrajinské Státní rady pro mimořádné události v „Doněcké oblasti“.

6; V USA za bílého dne ukradli žraloka z akvária v oceanáriu. Zločin byl pečlivě naplánován. Jeden z pachatelů hlídal na záchodě s dětským kočárkem a dva další vylovili žraloka.

7; Kdo a jak trénuje na Ukrajině ozbrojence pro Bělorusko? Ukrajina je považována za polygon, kde ozbrojené křídlo běloruské opozice získává reálné zkušenosti.

8; V Rakousku dostali policejní psi botičky a postavili jim i bazény. V přestávkách mezi plněním úkolů psi odpočívají v klimatizovaných prostorách.

9; V Sýrii vítali beduíni ruské vojáky. Píše se o tom v další reportáži ze Syrské arabské republiky.

10; Zkapalněný plyn z USA do Evropy? Jen strašák pro Rusko nebo velké nic v krásném obalu? Dohoda Německa se Spojenými státy je svého druhu ústupek v reakci na nevměšování USA do výstavby Severního proudu 2 důležitého pro německé hospodářství.

11; Občanská válka se z Donbasu přesouvá do centra Ukrajiny. Majdan se rozlézá po celé zemi. Politické spory stále častěji končí na Ukrajině vraždami, rvačkami, často za použití nožů.

12; Prostě zavřeme plyn… Infrastruktura NATO je závislá na ruských energetických zdrojích. Pokud Rusko uzavře ventil, vojenská infrastruktura NATO v Evropě bude mít velký problém.

13; Plán NATO: Válka Moldávie s Ruskem a verbování Srbů. Všem účastníkům „Platinového lva“ dali úkol, aby přesvědčili Srby vzdát se své lásky k Rusku ve prospěch „euroatlantické rodiny“.

14; Sýrie: Paranoia Izraele a tvrdý hlas ruské diplomacie. Nové časy na Blízkém Východě stojí na síle ruských zbraní, věrnosti spojenců a tvrdém hlasu ruské diplomacie.

15; Němci nás chtěli zlikvidovat, Rusové „jen“ osvobodit, říká polský politik. Polsku nehrozí agrese ze strany Ruska. Moskva nemá zájem na tom, aby použila sílu proti Polákům.

16; Ukrajina pochopila, že o Oděsu si může otírat boty. My Oděsané jsme se považovali za tolerantní, ale Haličané na nás hleděli jako na slabochy a 2. května 2014 nás demonstrativně znásilnili.

17; Rusko neposlalo vojska na Donbas. Nová verze „Putinova mazaného plánu“: Oni schválně neposlali vojáky, aby nás mohli vinit z útoků na civilisty, říká propagandista batalionu Donbass.

18; Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo tajné dokumenty o Výsadkových vojscích. Začátek Velké vlastenecké války urychlil vytvoření nového typu vojsk.

19; Společnost Tesla informovala o rekordních ztrátách ve výši 717,5 milionu dolarů za 2. čtvrtletí 2018.

20; Nejbohatší Rusové od začátku roku ještě dále zbohatli o 14 miliard dolarů.

21; Senát USA je připraven vyčlenit 250 milionů dolarů na potřeby obrany Ukrajiny. Senát USA schválil obranný rozpočet země, ve kterém je naplánována pomoc Ukrajině ve výši 250 milionů dolarů.

22; Nové sankce USA proti Rusku mohou oslabit rubl o 15%. Pokud se američtí zákonodárci rozhodnou zavést proti Rusku nejtvrdší sankce, může se hodnota rublu propadnout až o 15%.

23; V Dněpropetrovsku našli oběšence na plotě mateřské školy. Muži bylo v okamžiku smrti zhruba třicet let.

24; Iskander jako nová zbraň pro boj s plavidly NATO. Operativně-taktický komplex Iskander-M je jedním z nejnebezpečnějších typů ruských zbraní.

25; Kreml je silně podrážděn kroky Arménie, tvrdí zdroje. Arménské spory nesmírně poškozují image Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti.

26; Zacharova komentovala informace o stopách mučení na tělech novinářů z Ruské federace zavražděných v Africe. Připomeňme, že se včera na internetu objevila fotografie dvou zavražděných – nejspíše Orchana Džemala a Alexandra Rastorgujeva.

27; V Rusku se objeví nové dopravní značky. Nejde ale o kontroverzní typy jako šikmý přechod a podobně, o kterých se živě diskutuje.

28; Rusko by mělo Usikovi udělit občanství, říká poslanec Státní dumy. Usik se narodil na Krymu v Simferopolu a Krym je součástí Ruska. Kterákoli jiná země by Alexandrovi udělila občanství.

29; Zplnomocněnec při prezidentovi Ruské federace navrhuje nahradit důchodový věk odpracovanými léty. Pro odchod do důchody by měla rozhodovat délka pracovní praxe a nikoli věk.

30; Ukrajina zuří kvůli nelichotivému hodnocení od premiéra Maďarska. Ukrajinské ministerstvo zahraničí označilo prohlášení Viktora Orbána o nepravděpodobnosti vstupu Ukrajiny do NATO a EU za nepřijatelná.

31; Neznámé letadlo málem způsobilo pád ruského letadla na trase Antaliya – Moskva. K mimořádné události došlo nad Černým mořem. Viník incidentu nereagoval na výzvy posádky ruského letadla.

32; V USA se propadlo parkoviště s automobily. Pod závalem se nacházejí desítky aut, které se během vteřiny proměnily ve šrot.

33; V Bělorusku se převrátil autobus vezoucí Rusy a Ukrajince z Kyjeva do Tallinu. Řidič nejspíš usnul za volantem. Do nemocnice bylo dopraveno dvanáct cestujících.

34; Jak zadržet Rusko? Pentagon snižuje počty vojáků v Africe. Jde především o jednotky zvláštního nasazení?

35; Zástupce šéfredaktora Centra Chodorkovského byl předvolán k výslechu v případu vraždy ruských novinářů v Africe. Výslech ve Vyšetřovacím výboru trval několik hodin.

36; U města Tula byl zadržen kocour – drogový kurýr, který měl nepozorovaně dopravit drogy do věznice. Zvíře však bylo známo nejen vězňům, ale i dozorcům.

37; V Charkově utekl černošský mladík dvěma policistům. Bylo zveřejněno směšné video zaznamenávající neúspěšný pokus dvojice strážníků zadržet narušitele na prospektu Vítězství v Charkově. Akce skončila kuriózním fiaskem.

38; Krym je a zůstane ruský, říká šéf slovenské delegace. Delegace slovenských politiků a podnikatelů ze Slovenska se nachází na Krymu na pracovní návštěvě do 3. srpna.

39; Velké vítězství Ruska. OSN začíná hlídat sporné syrské-.izraelské území. Rusko vytvořilo podmínky pro obnovení činnosti mírových sil OSN na Golanských výšinách.

40; Porošenkova druhá fronta? Ukrajina přesouvá vojska na hranici s Maďarskem. Nedávno se 128. horská útočná brigáda ukrajinské armády účastnila trestních operací v Donbasu.

41; Severeme Moskevskému patriarchátu všechny chrámy, vyhrožuje odpadlík Filaret. V „Kyjevském patriarchátu hledí chtivě na Kyjevsko-Pečorskou a Počajevskou Lavru.

42; Fond národního bohatství Ruska nepatrně vzrostl. Za červenec o 0,11%.

43; V Maďarsku se objevil ministr pro rozvoj Zakarpatska. Kyjev začíná panikařit.

44; Svátek výsadkových vojsk. Vzdušná a výsadková vojska jsou spolehlivou avantgardou ozbrojených sil Ruska a základ vojsk rychlé reakce.

45; Ukrajina zabere Kubaň a Čína Sibiř. Ukrajinský historik slibuje Rusku rozpad. Impérium se definitivně rozpadne. Oddělí se Tataři, Baškirové, Jakuti, Ural, Kavkaz, Don. A je otázka, co bude s Leningradem.

46; Neposlouchali naše doporučení. Bylo zveřejněno prohlášení zastoupení Středoafrické republiky o smrti novinářů z Ruské federace. Text prohlášení rozšířilo ministerstvo pro spolupráci s médii.

47; Ukrajinská armáda se bojí diverzních skupin z Doněcka. Nepřítel pokračuje v ostřelování teritoria Doněcké lidové republiky.

48; Tři biatlonistky z Ruska odešly do národního mužstva Ukrajiny. Ve Svazu biatlonistů Ruska vysvětlili odchod vysokou konkurencí v ruském týmu.

49; V Dněpropetrovské oblasti explodovalo auto s poslancem. Za jízdy explodoval mikrobus Volkswagen T4 s poslancem městské rady v kabině.

50; Armáda Ruska obklíčila Ukrajinu. Ukrajinští „vojevůdci“ bijí na poplach. Ruská armáda obklíčila území Ukrajiny ze severu, východu a jihu, říká bývalý zástupce šéfa Generálního štábu ukrajinské armády, generál Romaněnko.

51; Advokát Naděždy Savčenkové zvážil možnost výměny do Doněcké republiky. Jde o scénář, při kterém by Savčenková souhlasila s obviněními prokurátorů a za to by se dostala na seznamy pro výměnu zajatců.

52; Usik si ve složité situaci počínal velmi důstojně. O tom, proč se v Kyjevě snaží zpolitizovat Usikovo vítězství.

53; Kličko: Ilja Muromec je Ukrajinec a Rusové se nám ho snaží ukrást…

54; Samozřejmě budeme bojovat. Výsledky průzkumu v ulicích Doněcka. Otázka zněla: „Co budete dělat v případě útoku ukrajinské armády?“

55; Kadyrov poblahopřál výsadkářům ke Dni výsadkových vojsk. Speciálně se pak ještě obrátil na velitele výsadkových vojsk.

56; Čistokrevný separatista. Ruský novinář uprchlý na Ukrajinu se rozhodl kopnout si do Usika. Není náhoda, že Usik boxoval v Moskvě a objímal se s Rusy, myslí si zástupce generálního ředitele televizní stanice ATR.

57; Neočekávaný zvrat v „Severním proudu – 2“: Byla vypracována alternativní trasa. Připomeňme, že Dánsko je posledním státem, který blokuje průchod plynovodu přes své území.

58; Titul „Hrdina Ukrajiny“ je reliktem sovětských dob. Je třeba změny. Jurij Lucenko už navrhl svou variantu.

59; Krvavá statistika. OBSE zveřejnila počet obětí války v Donbasu od počátku roku. Čísla zveřejnil šéf mise na Ukrajině Alexander Hug. Od počátku letošního roku zahynulo přes 160 lidí.

60; Ukrajina neexistuje! Ty vaše vlajky jsou debilní! V Krivém Rogu se soudce dověděl pravdu. Odvážní mladá žena, která se nebála jít do slovní přestřelky se soudcem v soudní síni, prohlásila, že se považuje za občanku SSSR.

61; Za něco takového dáváme přes držku! Ukrajinští neonacisté hrozí Maďarsku vojenským odporem. Jedna z variant podle názoru neonacisty je vyslání jednotek ukrajinské armády do Zakarpatska a začátek bojových příprav.

62; Sýrie: Trojúhelník smrti na hranici s Izraelem se stal koncem Islámského státu na jihu země. Vojenský dopisovatel Oleg Blochin se stal svědkem konce operace ruské a syrské armády proti Islámskému státu na jihu Sýrie.

63; USA vyjmenovaly podmínky pro obnovu vztahů s Ruskem. Šéf národní rozvědky Dan Coats řekl, že se Rusko musí přestat vměšovat do amerických záležitostí a ovlivňovat volby.

64; Kašlem na Porošenka. Nechali jsme si modré barety. Ukrajinští výsadkáři masově slaví „nesprávný“ Den výsadkových vojsk. V roce 2017 Porošenko svým výnosem přesunul oslavy Dne výsadkových vojsk na 21. listopad.

65; Cesta do Evropy: Arkadij Babčenko navrhl Ukrajincům, aby se obešli bez teplé vody. Takového přežitku ze sovětských dob je potřeba se navždy zbavit.

66; Ukrajina je země trpící sankcemi. Rusko nikoli, říká britská banka. Pokud společnost vytvořená Ukrajinci zkusí otevřít účet v britské bance, nejspíš bude odmítnuta.

67; Ukrajina si sama může za to, že ji nepřijímají do EU ani do NATO, říká maďarské ministerstvo zahraničí. Není to naše vina, ujišťují v Budapešti.

68; Luganské ministerstvo státní bezpečnosti: Kyjevské tajné služby našly nový způsob získávání tajných informací o republice. Ministerstvo doporučuje věnovat u elektronické pošty pozornost přesné adrese odesílatele.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna 2.8.2018

  1. proud napsal:

    „2; V ruském městě Ufa strávila tříletá dívenka noc na nechráněné střeše balkónu v patnáctém patře. Událost včetně záchrany dítěte vyvolává víc otázek než poskytuje odpovědí.“……………a? Mainstreamova cerna kronika?……..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!