Přehled zpráv – RusVesna 3.8.2018

pvo_pancir_raketa1; Syrská protivzdušná obrana zlikvidovala nepřátelský cíl na západ od Damašku. Syrské systémy protivzdušné obrany dnes byly použity a zlikvidovaly nepřátelský objekt zjištěný na západ od Damašku.

2; K čemu stavět silnice tam, kde stejně brzy projedou tanky? Ozbrojenec z pluku Ajdar se vyjadřuje k výstavbě silnic v Donbasu. Za chvíli na Západní Ukrajině řeknou: „My tu bojujeme a vy jim stavíte silnice?

3; Státní pokladna Ukrajiny zeje prázdnotou. Porošenko si přeje, aby do ní přispívalo Rusko. Musí ale vědět, že od Ruska nemůže čekat ani kopejku.

4; Celý arzenál. SBU ukázala zbraně údajně zabavené Skupině Naděždy Savčenkové. Generální prokurátor oznámil, jak přesně Savčenková plánovala uskutečnění teroristického aktu v Nejvyšší radě.

5; Test na pevnost. Jak může rubl zareagovat na zavedení amerických sankcí na ruské státní obligace? Ve čtvrtek 2. srpna američtí senátoři předložili do Kongresu USA návrh zákona na zpřísnění protiruských sankcí.

6; Sexuální obtěžování a modřiny na těle: Hrůzy v útulku pro děti ve Volyni. Dům dětí na Západní Ukrajině se stal pro desítky ukrajinských dětí peklem.

7; Obránci se vypařili. Proč mlčí ti, kteří ještě včera „zachraňovali“ Savčenkovou před Putinem? Vyšetřování v případu pokusu o státní převrat, z jehož přípravy jsou podezřelí Ruban a Savčenková, bylo ukončeno.

8; Sen o levném salámu. Je to pořád stejné: Stále po něčem toužíme, ale nejsme ochotni pro to cokoli udělat. Silný ukrajinský stát, jednotná ukrajinská církev, levné potraviny… Všechny tyto sny zůstanou nesplněny.

9; Případ Skripalových. Bubliny s „novičkem“ už jsou dvě. Vyšetřovatelé pokračují v hledání nádoby s tímto jedem, kterým byli otráveni Sergej Skripal a jeho dcera Julie.

10; Sám voják v poli… Jak Bělorus zlikvidoval a zranil třicet ozbrojenců. Ke dni 2. srpna (Den výsadkových vojsk) bylo zveřejněno blahopřejné video od běloruských výsadkářů: Vojenské přátelství ve vzduchu je bez hranic.

11; Tajný ruský „Hlavonožec“. Existuje jedna zbraň, o které nám Vladimir Putin ani Sergej Šojgu zatím nestihli nic říct. Jde o ruské bezposádkové ponorky se zvýšenou autonomií s názvem „Cefalopoid“.

12; Z Oděsy lidé utíkají navždy, říká obyvatel Oděsy o velkém exodu: Všichni moji přátelé jsou buď již pryč nebo se chystají k odchodu.

13; Američané jsou vyzývání, aby nerecyklovali prezervativy. Centrum pro kontrolu a prevenci pohlavních chorob USA se obrátilo na obyvatelstvo USA s nezvyklou prosbou: Neperte kondomy.

14; Trojúhelník smrti na hranici s Izraelem se stal koncem Islámského státu na jihu země. Vojenský dopisovatel Oleg Blochin se stal svědkem ukončení operace ruské a syrské armády proti Islámskému státu.

15; Fanatická nenávist, shromáždění, hepatitida. Pro švédské fanoušky byly vydány drsné instrukce, jak se chovat na Ukrajině.

16; Totální nezávislost: Ukrajině došly peníze. Na účtech ukrajinské státní pokladny už nezůstaly prakticky žádné peníze. Zatímco na počátku července státní pokladna disponovala částkou 9,388 miliard hřiven, na počátku srpna je zůstatek 1,995 miliardy hřiven.

17; Ruské a ukrajinské kozáctvo. Pět hlavních rozdílů. Pokusy o srovnání ukrajinského a ruského kozáctva byly prováděny už odedávna, ale málokdy byly korektní.

18; Kyjevské nádraží je márnice, ve které leží všechny naděje na pozitivní změny. Miliony cestujících, kteří rok co rok procházejí tímto peklem, mají jediné přání: být odtud co nejdřív pryč.

19; Američan, který nelegálně připlul na Čukotku, požádal v Rusku o politický azyl. Na Čukotce byl zadržen občan USA, který nelegálně připlul k břehům Ruska z Aljašky a požádal o politický azyl.

20; Trump uvádí Američany průměrně sedmkrát denně v omyl, píše The Washington Post. Podle výpočtů deníku za 558 dní svého úřadování pronesl Trump 4.229 tvrzení, která neodpovídala pravdě.

21; Ruská centrální banka odebrala licenci moskevské Nové průmyslové bance.

22; Bojové možnosti byly rozšířeny. Iskander-M zasahuje i námořní cíle. Při vývoji komplexu nebyla tato schopnost součástí zadání.

23; Ruský penzijní fond: 80% pracovníků s nárokem na předčasnou penzi zůstává v práci i po dosažení důchodového věku. Většina pedagogů, zdravotnických a tvůrčích pracovníků, kteří mohou předčasně odejít do penze tak nečiní.

24; Ruské ministerstvo zdravotnictví vyjmenovalo nejnemocnější a nejzdravější regiony Ruska. Mezi nejzdravější patří například Kavkaz. Ale i zde dochází k překvapením. Nejhůř je na tom Altajský kraj následovaný Petrohradem. V průměru připadá za rok 1,6 nemoci na obyvatele.

25; Neviditelný chalífát: O nové hrozbě v Sýrii. V prohlášeních zcela neznámých příslušníků Islámského státu (Vilájata Bádija) je obsažen jak posměch, tak i hrozba. V každém případě jde o reálné nebezpečí.

26; Počty zraněných příslušníků ukrajinské armády rostou. Ve štábu okupantů informovali o bojích v Donbasu. 3. srpna ráno štáb okupačních sil informoval o situaci na linii dotyku.

27; Konec zrádce: Rusofobní zpěvák s krajně nepříjemným hlasem (známý jako „profesor Lebedinskij“), který emigroval do USA, veřejně informoval o svém šílenství. Je očividné, že tento stav je zcela zákonité vyústění pro všechny, kteří nedokáží žít ničím jiným než nenávistí.

28; Plody „nezávislosti“: Legendární volejbalový klub Ukrajiny „Lokomotiv Charkov“ se potácí na hranici své existence. V této sezóně byl klub nucen vzdát se účasti na evropských pohárech a mistrovství Ukrajiny.

29; V Rusku bylo odvráceno 19 teroristických činů. Informoval o tom zástupce generálního prokurátora Ruské federace Alexandr Buksman.

30; Linková loď „Kníže Vladimir“ zahajuje pravidelný provoz ze Soči na Krym. Komfortní devítipalubový parník je skutečným plovoucím hotelem.

31; Rusko zvýšilo export zemědělské produkce o téměř 30%. Rusko za pouhých pět měsíců roku 2018 zvýšila export produkce zemědělského komplexu o téměř třicet procent.

32; Rusko potrestalo země Západu ztrátami ve výši miliard dolarů ročně. Ruské potravinové embargo platí už čtyři roky.

33; Naší rodině je vyhrožováno, říká Trumpův syn. O opakovaných výhrůžkách informoval pro televizní stanici Fox News Eric Trump.

34; Ve Švédsku policie zastřelila chlapce s Downovým syndromem kvůli dětské pistolce. Matka oběti informovala, že její dvacetiletý syn byl invalidou a kromě slova „máma“ ani neuměl mluvit. Policisté, kteří byli přivoláni na oznámení výskytu „podezřelé osoby se zbraní“, chlapce zastřelili poté, co nereagoval na výzvu, aby zahodil „zbraň“.

35; Vrah bývalého plukovníka Budanova zemřel ve vězení. Před pěti lety byl Jusup Těmirchanov odsouzen na patnáct let odnětí svobody za vraždu Jurije Budanova v červnu 2011.

36; U Oděsy vybudovali dětské hřiště na hřbitově. Na snímcích je vidět prolézačky a houpačky v národních barvách Ukrajiny v těsné blízkosti hrobů s kříži.

37; Moderní dálnice místo „kavkazské serpentiny“. Proč nelitovat peněz na výstavbu dálnice do Soči? V současné době se jediná silnice Džubga – Soči (dvouproudá horská serpentina) nachází na hranici dopravní propustnosti.

38; Novináři z Ruské federace zavraždění v Africe chápali, co po nich útočníci chtějí, píší média. Je pravděpodobné, že vrazi hledali kromě peněz ještě něco dalšího, ale jejich prioritním cílem byl jeden ze tří Rusů – „ten velký svalnatý“.

39; „Káva s příchutí popela“. Porošenko ukázal svou oblíbenou (mimochodem rusky psanou) knihu o bojích v Donbasu, přičemž vyšlo najevo, jak chudá je jeho knihovna.

40; Na prahu pekla. Senátoři USA předložili návrh zákona o zpřísnění sankcí vůči Rusku. Svůj výtvor senátor Lindsey Graham nazývá „úderem ze samotného pekla“.

41; Rostoucí nedůvěra. Vyhodí Francouzi Macrona z politického Olympu? Podpora prezidenta Francie dosáhla v zemi rekordního minima. 61% lidí vyjadřuje naprostou nespokojenost s prezidentem. Ústavní reforma plánovaná Macronem je v ohrožení.

42; Porošenko vyznamenal pseudovědce Andreje Avdějenka – „historika se smyšlenými fakty“. Kuriózní protokol demonstruje extrémní nedokonalost mechanismu udělování titulů a státních vyznamenání na Ukrajině.

43; Že jsou špatné silnice? Turčinov má řešení: přesedněte na helikoptéry. Turčinov si zcela vážně myslí, že kvůli špatnému stavu silnic by Ukrajinci mohli začít využívat vrtulníky jako alternativu k pozemní dopravě.

44; Volby v roce 2019 přijdu Ukrajince na 4,3 miliardy hřiven. Uskutečnění prezidentských voleb v roce 2019 bude stát 2,355 miliard a parlamentní volby dalších 1,950 miliard hřiven.

45; Kuchali břicha těhotným a čtvrtili duchovní. O nejhroznější válce současnosti. Tato válka ale pokračuje dosud. Jen na ni všichni zapomněli. Jednou z jejích zvláštností je nelidská krutost. Po zkalené řece Kongo plují zohavená těla. Řeč je o tzv. „Velké africké válce“ – nejkrutějším vojenském konfliktu od 2. světové války.

46; V Černigovské oblasti se převrátil mikrobus s dětmi. V Něžinském okrese Černigovské oblasti se převrátil mikrobus s cestujícími, mezi kterými byly i čtyři děti. Řidička nezvládla manévr předjíždění, zavadila o svodidla a položila vozidlo na bok příčně přes silnici.

47; Apokalypsa je blízko. Klima na Zemi se otepluje a zhoršuje. Jen v červenci letošního roku padlo 118 teplotních rekordů. Uplynulý rok byl nejteplejším od začátku teplotních měření.

48; Polský voják zmlátil americké vojáky. V polském městě Złocieniec v Západopomořanském vojvodství byl zatčen polský voják, který zbil dva americké vojáky.

49; Výzvědná skupina ukrajinské armády skončila svůj pokus na minovém poli na přístupové cestě do Luganské republiky. Komise inženýrské služby štábu tzv. OO (dříve ATO) zahájila prověrku v jednotkách ukrajinské armády.

50; Výbušné kšefty. Dva vojáci v Zakarpatsku prodávali od června 2018 po kilogramech náboje, plastickou trhavinu a TNT.

51; Úřady Středoafrické republiky mají dotazy na ty, kdo poslali novináře do Afriky. Vyšetřování okolností smrti tří ruských novinářů ve Středoafrické republice pokračuje.

52; Liberální specnaz: Novaja gazeta „zachraňuje“ stovky Rusů z vězeňských cel v Doněcké republice. Nejvyšší soud Doněcké republiky prověřuje smyšlené informace uvedené liberálním periodikem.

53; Špatně jste mě pochopili. Rumunský ministr vzal zpět svá slova o raketách umístěných na území Rumunska, aby nedráždil Rusko. Rumunský ministr obrany Mihai Fifor dovedl napětí mezi Moskvou a NATO do bodu varu.

54; V USA vyšel dokumentární snímek o vlivu Vladimira Putina na Trumpa. Trailer snímku je možné si pustit už dnes.

55; Ukrajinské ministerstvo školství dnes zveřejnilo seznam nejžádanějších odborností v zemi. Jedná se ale spíše o žebříček „nežádaných“ profesí.

56; Ve Velké Británii zveřejnili jméno „nejpoctivějšího“ kandidáta na ukrajinského prezidenta. Je jim Anatolij Gricenko. Britský list The Economist věnoval článek politické situaci na Ukrajině.

57; V Dněpropetrovsku vystřelili dívce na ulici přímo do obličeje. Střela zasáhla její tvář. Dívka musela být převezena do nemocnice.

58; Ukrajinský voják přeběhlý na stranu Doněcké republiky informuje o neuvěřitelně hluboké krizi ukrajinské armády. Vojáci úspěšně rozkrádají vše, co nestihli rozprodat jejich velitelé.

59; V USA se chystají omezit práva Ruska v Interpolu. Jde konkrétně o právo vyhlásil pátrání po osobě.

60; Ruští novináři měli konflikt s místními obyvateli, tvrdí médie Středoafrické republiky. Byli kvůli tomu dokonce zadrženi policií.

61; Náčelník kyjevské policie není proti držení lehkých drog. Náčelník hlavní správy Národní policie Kyjeva Andrej Kriščenko se vyslovil pro dekriminalizaci držení lehkých drog.

62; On si hrabe miliardy a my přehrabujeme odpadky. Kyjevané hodnotí šance Porošenka na druhé volební období. Otázka zněla „Měl by Porošenko vůbec podávat kandidaturu na nadcházejících volbách“?

63; Pod ochranou ruských „Tygrů“. Vojska OSN se už nebojí opouštět základnu a zaujímají postavení na Golanských výšinách.

64; Usik komentoval myšlenku poskytnutí ruského občanství. Připomeňme, že boxer odmítl titul „Hrdina Ukrajiny“. Prohlásil, že nehodlá měnit své občanství, i kdyby mu to nabízel celý svět.

65; Putin podepsal zákon o zvýšení DPH. Ruský prezident rovněž změnil limit na reklamy v televizi. Příslušný dokument byl zveřejněn na oficiálním portálu právních informací.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!