Maslák běžel pomaleji – ale prokázal charakter

A to je, podle mě, víc, než kdyby běžel rychle. Po doběhu svého semifinálového běhu na 400 m, ve kterém skončil na pásce jako sedmý ( i když zaběhl lepší čas, než byl Harbigův devět let trvající světový rekord z let 1939-48) ), se ještě udýchaný dostavil k redaktorce ČT Peřinové, aby se s s ní – a skrze ní i s posluchači ČT – o své zklamání ze závodu podělil. A tady je nutno říct, že znamenitá redaktorka a jazykářka Peřinová prokázala vůči Maslákovi cit téměž až mateřský. Nabídla mu totiž uličku, kterou ze svého neúspěchu mohl před očima národa pohodlně prchnout. Řekla mu totiž zhruba toto: „Vylosovali vám nejméně výhodnou vnější dráhu. Nebyla to ona, která způsobila, že jste do finále nepostoupil?“

Přiznám se vám, že jsem v ten okamžik napětím ani nedýchal. Čekal jsem, že Maslák do téhle uličky, redaktorkou mu velkoryse otevřené, s ulehčením na srdci vběhne, začne národu pohotově vysvětlovat, jak moc je vnější dráha pro běžce nevýhodná, protože všichni běžci ostatní jsou za ním a on je tedy nevidí, tempo může proto určovat jen podle svého uvážení a nikoliv podle toho, jak běží soupeři, což je nevýhoda až gigantická, kterou samozřejmě znají jen závodníci, ale nikoliv veřejnost atd. atd., ale atlet Maslák odmítl touto sice pohodlnou, ale pro něj nedůstojnou cestou jít.

„Ne“, zatřásl odmítavě hlavou. „I kdybych měl jinou dráhu, dopadlo by to stejně“, řekl, a tím si u všech našich lidí, cenících si charakter, vysloužil větší úctu, než kdyby ve svém semifinále vytvořil světový rekord.

 
6 Komentářů k Maslák běžel pomaleji – ale prokázal charakter

 1. nula napsal:

  Dříve by se řeklo – je to kádr! A pak že prý kádry chybí :P

 2. proud napsal:

  Jak hluboko uz jsme klesli,ze oslavujeme tak samozrejmou vec…………….

  • proud napsal:

   Tenhle clovek na jiny svou zodpovednost nehaze,to je to co je potreba vyzdvihnout a naucit nas vsechny………..hehehehe,specialne ty chytroliny,co si myslej ze nic neni jejich vina,nebo spoluvina,to prece ti ostatni……….

   • proud napsal:

    To vsechno prece zidi,GP,komunisti,nebo kapitalisti,cirkve a nabozenstvi,prece ti domaci,my jsme asi jenom na navsteve,nebo jak:-)))), a podobne,jen my ne,jak bysme mohli,my je prece „JENOM!!!“ nechavame,ze?…………….

 3. Rocco napsal:

  No, žádné medaile, samá 8. místa, 9., ještě ta oštěpařka.

  • proud napsal:

   Doba se meni,za toho tolik nenavidenyho sociku jsme ve sportu bejvali „postrachem“,petiletky jsme plnily pro sebe,ted nam asi tak moc svedci ze uz nam staci umet naprosty hovno, vyjma kdy delame pod bicem a pistalkou otroky cizincum za zpropitny,presne jak GP potrebuje,neschopni blbci i bez emigrantu……….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!