JAK SE BAVÍ ROVEŇKOVSKÁ MLÁDEŽ

KODAK Digital Still CameraPsát v srpnu o 1.máji? Proč ne, alespoň získáte malý přehled o tom, jak se v Roveňkách baví děti a mládež. V roce 2017 jsem zhlédl prvomájový průvod v Lugansku, letos jsem byl zvědav na Roveňky. Oslavy 1.máje v Roveňkách se konaly v Parku kultury Hrdinů Velké vlastenecké války. Shromážděným občanům byly nejprve předneseny projevy činitele vlády LLR a starosty města. Mezi občany jsem uviděl zástupce německého Rot Frontu (kteří přijeli na Antifašistickou konferenci) i místních komunistů s vlajkami. Nečekané setkání bylo s Innou. Setkali jsme se v říjnu 2017 na Světovém festivalu mládeže a studentstva v Soči, kde byla členkou delegace LLR. Inna je vedoucí dětského tanečního souboru, který zde také vystupuje.

Po oficiální části následoval kulturní program. Nejprve jsme vyslechli několik básniček a písní, poté jsme sledovali vystoupení nejrůznějších dětských a mládežnických tanečních souborů z Domu kultury Maxima Gorkého, Střediska volného času a místních škol. Taneční vystoupení byla prokládána hrami a soutěžemi dětí i dospělých.

Po skončení kulturního programu jsme se s přáteli procházeli po parku, kde byly v provozu různé atrakce pro děti, restaurace a kavárny, fontány. Při pěkném počasí jsme tak přijemně strávili sváteční den.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR, Roveňky, LLR
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!