Amatérská okénka profesionálního zpravodajství ME v atletice

Je známou skutečností, že politici a vůbec všichni ostatní veřejní činitelé si za své zástupce nikdy nevyberou lidi chytřejší, schopnější a informovanější, než jsou oni sami. A to už z prostého pudu sebezáchovy. Ti chytřejší, schopnější a informovanější jejich zástupci by je totiž nejen zastínili, ale přirozeným během jevů a událostí by je po čase z jejich postavení i vystrnadili.

Docela jako by tohle platilo i u sportovních redaktorů – a to když si vybírají ať již své spolupracovníky dlouhodobější, jako třeba své spolukomentátory, anebo spolupracovníky krátkodobější, třeba experty, se kterými právě o probíhajících či právě skončených sportovních událostech vedou ve studiích řeč. Konkrétně mám teď před očima oblíbeného sportovního redaktora Zárubu, který si za „expertky“, s nimiž diskutuje o právě probíhajícím berlínském Mistrovství v lehké atletice, vybral dvě bývalé atletky reprezentantky. Ženy to velmi sympatické, sportovně zasloužilé – ale že by svými odbornými postřehy přibily posluchače k židlím v momentu, kdy otevřou ústa, se bohužel říct nedá. Spíš si v momentech jejich projevů zaběhnete do kuchyně třeba ohřát polévku, a pokud to sportovní redakce či Záruba, mysleli takhle – to znamená: nečumte na obrazovku jako přikovaní a najděte si čas i na své nejběžnější lidské potřeby! – pak tahle moje esej není nic než omyl.

Ale mám nepříjemný pocit, že takto celá ta věc zamýšlená přece jen nebyla. A že stojí spíš tak, že redaktor Záruba někoho ke svým rozpravám o probíhajících dějích mistrovství potřeboval, ale nepotřeboval k nim nikoho, kdo by o nich věděl o dost víc, než o nich ví on sám.

A tak se na obrazovky během vzrušujících bojů na ME vplížila trapnost a nejistota dvou žen, na jejichž bedra byl vložen úkol, na který vpravdě nestačí. Ale protože jsou ze sportu zvyklé překonávat i cíle nedosažitelné a jsou též vděčny muži, který si z tisíců dalších možností právě jen je dvě pro tento úkol vybral, rozhodly se s ním poprat na férofku.

A tak se s ním perou, a není pro nás, bohužel, žádnou výhrou, když cítíme, že je to možná lítější boj, než jsou ty, které před našimi zraky probíhají na dráze olympijského stadionu.

 
13 Komentářů k Amatérská okénka profesionálního zpravodajství ME v atletice

 1. Pomalý Šíp napsal:

  Já jsem to ME nazval:
  Mistrovství Evropy a naplavenin v atletice 2018.
  Vždyť ve finále běhu na 100 m měli 4 atleti původ v Jamaice. Vítěz, oba turci a ještě někdo, na jméno si nevzpomínám ..

  • proud napsal:

   Nebyli to ve skutecnosti Kurdove? Tam bych se nedivil ze musej umet rychle behat,hlavne mimo Evropu :-))

   • Pomalý Šíp napsal:

    No, kdyby to byli Kurdové, tak asi nebudou v tureckém repre, ale úplně někde jinde …

    • proud napsal:

     Vsak se tomu taky smeju:-),ale jinak jen zasnu jak se jim dari nas na vsech frontach zaplacavat vsim moznym aby nas nenapadlo si delat doma poradek v realu a uz vubec ne se k tomu organizovat a sjednocovat,tahle schopnost zda se mi je cim dal tim horsi,vim i proc,ale to je na dlouho,nechce se mi tolik psat,ale kdyz se kazdej zepta sam sebe,prijde na to,kdyz nebude mit iq tykve. ;-)

 2. Pomalý Šíp napsal:

  Něco ke kvalitě komentátorů.
  V maďarštině se „zs“ čte, na rozdíl od polštiny, jako“z“.
  Samo s sebou to komentátor četl polsky jako „ž“.

  • benmil napsal:

   To se mýlíš. V maďarštině se zs čte jako ž.
   Nejspíš si to pleteš se sz: To je v maďarštině čte jako s, v polštině jako š.

 3. Maroš napsal:

  „A tak se s ním perou, a není pro nás, bohužel, žádnou výhrou, když cítíme, že je to možná lítější boj, než jsou ty, které před našimi zraky probíhají na dráze olympijského stadionu.“

  MEMENTO!: „Člověk nesmí pracovat jen fyzicky, musí také pracovat duchem, modlitbou, protože pak už může jen doufat, že Spirit vyléčí Zemi i jeho samotného.“ – prevzaté z článku o „úplne“ iných veciach…
  Amen!

 4. proud napsal:

  „Je známou skutečností, že politici a vůbec všichni ostatní veřejní činitelé si za své zástupce nikdy nevyberou lidi chytřejší, schopnější a informovanější, než jsou oni sami. A to už z prostého pudu sebezáchovy. Ti chytřejší, schopnější a informovanější jejich zástupci by je totiž nejen zastínili, ale přirozeným během jevů a událostí by je po čase z jejich postavení i vystrnadili.“………………………….vystrnadili???????????? Snad kdyz uz,tak pravem nahradili,ne?…………

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!