Přehled zpráv – RusVesna 4.8.2018 až pondělí, 6.8.2018

rossiyskaya_voennaya_policiya1; Rusko přinese na Golanské výšiny klid, píší evropská média. Na Golanských výšinách je rozmisťována ruská vojenská policie.

2; Deutsche Welle vydala varovný materiál o vojensko-patriotické výchově v Rusku. V Rusku prý armáda vymývá dětem mozky a vštěpuje jim nenávist.

3; Pomalu, ale jistě. Arménie bere kurs na NATO. Jak se předpokládalo, nové vedení v Arménii se postupně vzdaluje Rusku.

4; Ukrajinská státní pokladna je prázdná. Situace je čím dál varovnější. Vést válku v Donbasu za své peníze už Kyjev nedokáže.

5; Evropské měně je dvacet let. Cesta od nadšení ke kocovině. První desetiletí fungování měny bylo pro Evropu svátkem, v druhém přišla kocovina.

6; Jak Rusko a Čína mohou zlikvidovat americké letectvo. Jediná varianta, jak se vyhnout problému je vytlačit americké letectvo za hranice doletu.

7; Proč musí Chodorkovskij na sebe vzít vinu za smrt novinářů v Africe. Středoafrická republika zůstává jedním z nejnebezpečnějších bodů ve světě. Probíhá tam doslova válka všech proti všem.

8; Švédský lékař dostal zákaz činnosti, když prozradil neočekávanou pravdu o migrantech. 80% migrantů zapsaných jako děti bylo dospělých.

9; Vyostření v Kosovu. Srbové a albánští ozbrojenci se připravují na konflikt. Prezident Srbska svolal mimořádné zasedání Rady národní bezpečnosti v souvislosti se situací v Kosovu.

10; Neobvyklý výsledek sankcí USA proti obrannému průmyslu Ruska. V souvislosti s tím, jak senátoři USA projednávají zaveden nejtvrdších sankcí vůči Ruské federaci, vyvstává otázka, co s těmi starými.

11; Krásný nový svět, ve kterém chceme a budeme žít. Strach z globálního konfliktu za účasti jaderných mocností není výsadou ruské společnosti. Narůstá po celém světě. V Evropě dokonce více než v Rusku nebo USA.

12; Boje v Donbasu: Karatelé mění taktiku a bojují mezi sebou. Západní instruktoři učí ozbrojence taktické a palebné přípravě kvůli ozbrojeným provokacím ze strany ukrajinské armády.

13; Důležité vítězství ruské diplomacie na japonské frontě. Rusko přesvědčilo Japonsko, aby vytvořilo skupinu expertů pro otázku protiraketové obrany USA v Asijsko.Tichomořském regionu.

14; Všechno se změnilo. V Rostovské oblasti zažalovala matka lékaře za to, že syna nepustili do armády. Šestnáctiletého Vadima, který toužil po kariéře vojáka, lékaři léčili jen na papíře.

15; Vrtulník Mi-8 havaroval v Krasnojarském kraji. Zahynulo 18 lidí. Při dopadu na zem explodovaly obě palivové nádrže.

16; Situace v ukrajinské armádě je tristní, říká bývalý ministr obrany Ukrajiny. Gricenko informoval o příšerném materiálně-technickém zabezpečení vojsk, absenci kvalifikovaných kádrů a o korupci.

17; Žena na Ukrajině chtěla prodat tříletého syna do pracovního otroctví za 2,5 tisíce dolarů.

18; Německým médiím se ztratila Merkelová. Naposledy kancléřku viděli minulý týden ve společnosti jejího muže Joachima Sauera.

19; V září všechno začne. Situace je děsivá, říká ukrajinský vojenský expert. Kreml bude aktivně destabilizovat situaci zvláště na jihu – v Chersonu, Berďansku a Mariupolu.

20; Ruské ministerstvo zahraničí informovalo o 54 sankčních záchvatech USA. Dokonce i američtí politici trpcí hlubokou rusofobií začali přiznávat, že pokusy tímto způsobem tlačit na Rusko nefungují.

21; Kazachstán získal od Ruska přístup k vojenskému signálu GLONASS. Vysoce přesný signál GLONASS se využívá pro vojenské cíle včetně navádění zbraní.

22; Extrémní vedra zastavila dva reaktory jaderné elektrárny ve Francii. V Německu bylo několik jaderných elektráren donuceno snížit zatížení.

23; Zvýšení cen plynu povede k bankrotu na Ukrajině, říká poslanec Nejvyšší rady. Můžeme čekat velmi nebezpečnou situaci už na podzim, která se promítne do ořezání podstatných výdajů státního rozpočtu.

24; Liberalizace se ukázala jako chyba. Rakouské úřady zakáží marihuanu. Takřka čtvrtina Rakušanů během svého života užívá marihuanu.

25; U Chersonu opilý vojenský komisař zabil svým autem mladý manželský pár. Po manželích zůstaly dvě nezletilé děti.

26; Nesprávný odhad a nevysvětlitelný postup posádky. Byly zveřejněny podrobnosti z havárie Mi-8 v Krasnojarském kraji. Připomeňme, že v důsledku pádu vrtulníku 4. srpna ráno zahynulo 18 lidí, kteří se nacházeli na palubě.

27; Ukrajinská armáda zahájila mimořádnou rotaci vojáků v okolí Doněcka. Nepřátel zvýšil intenzitu ostřelování podél linie dotyku.

28; USA zahánějí Írán do Izolace. Proč je to nebezpečné? Úkolem Američanů je zabránit Teheránu v prodeji ropy a zlikvidovat režim ajatolláhů.

29; Odražení útoku nepřátele a přechod do protiútoku. Byly zveřejněny záběry z Doněcké republiky. Ukrajinská armáda nezanechává pokusů destabilizovat situaci na linii dotyku v Donbasu.

30; Experti varují: Zrušení hotovosti je nebezpečné pro spotřebitele. Stále více žijeme ve skleněném domě. Prakticky každý náš krok se zaznamenává nebo je sledován.

31; Soud na Ukrajině potrestal muže, kterého přivázali ke sloupu s tabulkou „Jsem pro Rusko“. Podle rozhodnutí soudu kromě 50 hodin veřejně prospěšných prací musí „narušitel“ zaplatit soudní výlohy ve výši 352 hřiven.

32; Turecko zmrazí účty amerických ministrů, říká Erdogan. Je to odvetné opatření Ankary na sankce ze strany USA proti tureckým ministrům.

33; V Petrohradě policie velmi sametově honila příliš zpolitizované homosexuály. Nejvýraznější homosexuály pracovníci ministerstva vnitra dokonce nesli na rukou.

34; Starobylí Ukrové jsou prarodiči všech Slovanů. Šokující historie Ukrajiny. Vědecko-historický traktát „Ukrajinský národ“ je skutečným klenotem.

35; Garik Sukačov: Krym je náš (ruský), protože jsme (my Rusové) za něj tři sta let bojovali. Muzikant také prohlásil, že města na Krymu byla vždy ruská.

36; Skutečný Putin už zemřel. Rusku dnes vládne jeho dvojník, píší ukrajinská média. Ukrajinská média vytvořila další rekord v žurnalistické ubohosti.

37; Poklonskaja připravila „závažné dokumenty o korupci poslanců Státní dumy. Politička si nemyslí, že zasedání její parlamentní komise bylo zmařeno kvůli jejímu vztahu k penzijní reformě.

38; Sloužím Rusku! Hollywoodská hvězda Steven Seagal dostal důležitý post na ruském ministerstvu zahraničí. Informují o tom oficiální zástupci ruského ministerstva zahraničí.

39; Konec Evropy: Na Přehlídku homosexuálů (Gay parade) museli jít povinně vojáci, policisté a pracovníci ministerstva zahraničí. V sobotu ve Stockholmu proběhl tradiční pochod homosexuálů, na kterém by nebylo mnoho divného, kdyby se do toho nevložily státní instituce…

40; Od Klička odešla manželka. Hollywoodská herečka Hayden Pannettiere se rozešla s ukrajinským boxerem Vladimirem Kličkem.

41; Jak bylo organizováno „sebeupálení“ krymského Tatara u budovy krymské administrativy? Skutečný krymský Tatar podrobně rozebírá zaranžovaný provokační fejk.

42; Po Křížovém průvodu u starouška Filareta se Porošenko už týden neobjevil na svém pracovišti. Ohledně toho, kde se nyní nachází Porošenko, existuje u ukrajinských médií několik verzí.

43; Ukrajina chce získat peníze od Ruska za Krym a Donbas. Oznámil to ukrajinský ministr Vladimir Omeljan.

44; Steven Seagal komentoval své jmenování na ministerstvu zahraničí Ruské federace. Nedávno se psalo, že bude zaujímat veřejnou politickou funkci. Vždycky jsem se snažil přispět ke zlepšení rusko-amerických vztahů.

45; Ruský velvyslanec ve Velké Británii informoval o zničení důkazů v případu Skripalových. Velvyslanec Ruska v Londýně prohlásil, že během vyšetřování incidentu v Salisbury se likvidují prakticky všechny důkazy.

46; Ukrajině hrozí epidemie tuberkulózy. Příslušníci ATO roznášejí nákazu, úřady tají statistiky. Má se za to, že až třetina obyvatelstva Země je infikována Kochovou bakterií (Mycobacterium tuberculosis) a každou vteřinu dochází k nakažení dalšího člověka.

47; Vystrašit, ohlušit a zbavit ho elektřiny. Jak zvítězit nad nepřítelem, aniž by bylo nutné zabíjet? O stávajících a budoucích technologiích zbraní, které vyřadí člověka, ale nezpůsobí mu nevratné fyzické poškození.

48; Za co dostávají Ukrajinci v Evropě drakonické tresty odnětí svobody? Ukrajinci objevili nové bílé místo na pracovním trhu v Evropě. Je to velmi ziskové, ale hrozí za to extrémní tresty: Přeprava nelegálních přistěhovalců.

49; Putin zastavil útok ukrajinské armády v Donbasu. Informoval o tom spisovatel a poradce šéfa Doněcké republiky Zachar Prilepin. Útok byl zastaven tím, že Putin jednoznačně odpověděl v přímém přenosu na otázku, co bude Dělat Rusko, pokud ukrajinský útok začne během fotbalového šampionátu.

50; Nekontrolovatelné kácení lesů na Ukrajině se dostalo na seznam planetárních hrozeb. Britská ekologická organizace se zabývala výzkumem nelegálního kácení a vývozu kulatiny z Ukrajiny do Evropy.

51; V albánském městě Kučova nesoucím kdysi Stalinovo jméno, se objeví letecká základna NATO. Samotná výstavba bude zahájena ještě letos.

52; Srbská vojska byla uvedena do bojové pohotovosti. Prezident obvinil zahraniční tajné služby z kosovské krize. Srbská vojska byla uvedena do zvýšené bojové pohotovosti v souvislosti s konfliktem kolem Kosova.

53; Nová referenda v Doněcké a Luganské republice. Budou nebo nebudou? Západ zpochybňuje konání i výsledky referend z roku 2014, ale přesto se bojí uspořádání a výsledků navrhovaného opakovaného referenda, protože ví, že by dopadlo stejně. Západ si osobuje právo rozhodovat o tom, který národ má a který nemá právo na sebeurčení.

54; Tálibové osvobozují Afghánistán od Islámského státu. Podporuje to Rusko? Afghánskému hnutí Tálibán se podařilo očistit od Islámského státu oblast Darzáb.

55; V ukrajinské nejvyšší radě informovali, na čem závisí status Donbasu. Zákon o zvláštním statusu Donbasu byl schválen už v říjnu 2014. Prodloužení platnosti zákona závisí na postoji mezinárodních partnerů, prohlásil předseda Nejvyšší rady Andrej Parubij.

56; Podivné sbližování USA a Kazachstánu. Partnerství a plány na svržení moci. Není pro nikoho tajemstvím, že se USA už mnohokrát vměšovaly do vnitřních věcí suverénních zemí.

57; Porošenko hraje vabank. Tento podzim čeká Ukrajinu bankrot a nová lidská jatka. Už letos na podzim se čeká na Ukrajině „deset ran egyptských“.

58; Čínská armáda podpoří Asada v Sýrii, píší média. Vojenskou operaci proti džihádistům zahájí vedle Ruska a Íránu také Čína.

59; V Lotyšsku přiznali „národní tragédii“. Lotyšský lid nelze považovat za šťastný, protože se pod tímto termínem skrývá důstojný život člověka. A v Lotyšsku zuří ekonomická a demografická krize. V zemi se nacházejí cizí vojska, podvádí se s pojmy „svoboda a nezávislost“, bohatství země bylo rozkradeno v procesu privatizace, zemi ovládá kriminálně-oligarchická vláda, země ekonomicky zaostává, prožívá demografickou krizi, rozpadá se systém vzdělávání, vědy a zdravotnictví, propagují se sexuální úchylky a homosexualismus…

60; Na Ukrajině informovali o paradoxním efektu protiruských sankcí. Proti velkému Rusku sankce prostě nefungují. Naopak přiměly zemi k rozvoji vlastního průmyslu, který zastoupí zbytečné dovozy.

61; USA se vrhne na výrobu ledoborců, aby čelily arktické převaze Ruska. Pobřežní ochrana USA má pouze dva ledoborce, zatímco Rusko 45.

62; Byl spáchán pokus o atentát na venezuelského prezidenta pomocí dronů nesoucích výbušninu.

63; V USA se ve státě Oklahoma zřítilo letadlo. Všech šest osob na palubě zahynulo. Záchranáři viděli oběti uvnitř letadla, ale nemohli se k nim přiblížit kvůli požáru.

64; USA nejsou schopny udržet dohody v tajnosti, říká ruské ministerstvo obrany. Příslušníci ruské armády potvrdili, že šéf generálního štábu Ruské federace skutečně zaslal dopis svému kolegovi z USA v tajném režimu.

65; Ukrajinská fotbalová hvězda strávila dovolenou na Krymu. Bývalý fotbalista ukrajinského národního mužstva a doněckého Šachťoru Vjačeslav Ševčuk byl spatřen na jedné z pláží Jalty.

66; Na Ukrajině „dekomunizovali“ Žigulevské pivo. Ukrajinské uvědomělé pivovary rozhodly, že „žiguli“ je něco ruského a komunistického, a pivo přejmenovali na „Vídeňské“.

67; Bitva o zrno. V Doněcké republice odminovávají pole hektar po hektaru. Úroda v Donbasu se doslova musí vybojovat.

68; Francouzský soud může na žádost velvyslance Ukrajiny uzavřít zastoupení Doněcké republiky. Rozhodnutí bude vyneseno 6. srpna.

69; Tři vojáci NATO (pravděpodobně z České republiky) zahynuli v Afghánistánu. Americké velení operace Rozhodná podpora potvrzuje ztráty.

70; Válka nám pomáhá. Církevní odpadlík Filaret považuje konflikt v Donbasu za užitečný. Pomáhá nám samotný Bůh. Jak? Dopustil tuto válku, prohlašuje lžipatriarcha ukrajinské pravoslavné církve.

71; Zachar Prilepin: Čas na Ukrajině pracuje pro nás. Spisovatel Zachar Prilepin se vyjádřil k cestovnímu ruchu na Ukrajině a k celoukrajinským tendencím, které jsou krajně nepříjemné pro kyjevský režim.

72; Kyjev: Rusko využívá vojenské námořnictvo a nepouští lodě do naších přístavů. Přicházíme o stovky milionů hřiven. Ministr infrastruktury tvrdí, že počet lodí, které připluly do přístavů v Mariupolu a Berďansku, se snížil o 10%.

73; Na Dněpru opilý kapitán člunu naboural do plovoucí restaurace.

74; Na Donbas budou dodány pušky od Islámského státu. Rozvědka Doněcké republiky využila svého „krtka“ v SBU. V nejbližší době dodá kanadská společnost North-Eastern Arms na Ukrajinu automatické pušky NEA-15.

75; V Kyjevě muž šavlí rozsekl hlavu kolemjdoucímu. Dnes za bílého dne v historickém centru Kyjeva muž napadl šavlí kolemjdoucího a zranil ho na hlav a rameni.

76; Už je známa národnost obětí teroristického útoku na vojáky v Afghánistánu. Šlo o tři vojáky z České republiky. Potvrdila to zástupkyně českého ministerstva obrany Jana Zechmeisterová.

77; Moskva zavádí odvetný zákaz na zboží z USA. Jde o odvetné opatření Ruska na již dříve uvalená cla ze strany USA na ocel a hliník.

78; V Alpách havaroval německý Junckers z dob 2. světové války. Bylo dvacet obětí na životech. Tento bombardér byl sběratelský kousek vyrobený v roce 1939.

79; Honili ukrajinské vojáky na motocyklech a likvidovali jejich techniku v Izvarinském kotli. Byl zveřejněn článek o to, jak před čtyřmi lety končila společná operace Domobrany Doněcké a Luganské republiky na likvidaci Izvarinského kotle.

80; Na Kyjevem okupované části Luganské republiky byl zabit voják. Ke zločinu došlo za okolností typických pro ukrajinskou armádu.

81; Na Západní Ukrajině byl objeven kontejner s radioaktivní látkou. Nález byl předán pro dočasné uložení do Chmelnické jaderné elektrárny.

82; Státní department USA si pozval pověřence pro záležitosti Ruska k podání vysvětlení. USA předtím požadovaly od Ruska ukončit vměšování do vnitřních záležitostí země.

83; Byl vyhlášen lov na Ukrajince – autory proruských komentářů na facebooku. Ukrajinské státní zaměstnance, kteří zanechávají proruské komentáře v sociálních sítích, je třeba přinejmenším vyhodit z práce.

84; Na internetu uživatelé podpořili vyjádření muzikanta Sukačova ohledně Krymu. Tři sta let o něj Rusové bojovali a všechna krymská města byla vždy ruská.

85; Vytlačí Ukrajina Rusko ze zbrojního trhu pomocí obrněného transportéru BTR-60? Uvede Ukrajina v dohledné době do provozu BTR-152 a BTR-40?

86; V soutěží „Inženýrský vzorec“ zvítězilo Rusko. Soutěže se zúčastnila mužstva z Ruska, Běloruska, Srbska, Číny a Pákistánu.

87; Atentát na prezidenta Venezuely: Vykonavatelé, drony a zahraniční stopa. K odpovědnosti za sobotní pokus na Madura se přihlásila ilegální skupina „Flaneloví vojáci“.

88; Americká média jsou nemocná a snaží se vyvolat Třetí světovou válku, říká Trump. Prezident Turm znovu tvrdě zkritizoval americké sdělovací prostředky.

89; Nacionalistka Larisa Nicoj opět panikaří: Ukrajinci kupují ruské televizory!

90; Komentátorům ukrajinské televizní stanice během zápasu ukradli mikrofony. Ke krádeži došlo přímo na komentátorské tribuně.

91; Ukradl ho Putin! Ukrajinci spekulují kolem Porošenkova zmizení. Nepřítomnost Porošenka na pracovišti vyvolává spekulace.

92; Do Lvovské oblasti přišla zima. Ve Lvovské oblasti v neděli 5. srpna došlo k plošnému krupobití. Kroupy pokryly volné plochy jako sníh.

93; Kyjev a Sumy jsou oblasti s největším výskytem případů týrání zvířat. Za první pololetí 2018 bylo na Ukrajině zaregistrováno 154 trestních případů týrání zvířat.

94; Kadyrov vyzval k začištění Idlíbu od teroristů podle čečenské zkušenosti. Syrská armáda za podpory Vojenského letectva Ruské federace v poslední době dosáhla významných úspěchů.

95; Sny vnuka významného banderovce. Jak Habsburk nahradí gubernátora Moskala. Západoukrajinský veřejný činitel prohlásil, že na místě nynější Západní Ukrajiny (sedm oblastí) musí vzniknout nový státní útvar.

96; Jaderná noční můra Hirošimy a Nagasaki. Dodnes se vedou spory, zdali bylo oprávněné použití ničivé zbraně proti civilistům, když Japonsko beztak stálo před kapitulací.

97; Ukrajina jako model budoucích temných věků. Je Ukrajina předzvěstí a modelem budoucích temných věků lidské civilizace?

98; Kdo jsou nemajetní Rusové? V nejbližších šesti letech stojí před Ruskem úkol snížit počet chudých na polovinu.

99; Ukrajina a církevní spor. Z čeho bude poslepována „jednotná ukrajinská církev“?

100; Kdo touží po Madurově smrti? Na prezidenta Venezuely byl spáchán pokus o atentát pomocí dronů s výbušninou. Kdo za tím stojí?

101; Kurdové jsou připraveni vyslat oddíly na pomoc syrské armádě. Velitel kurdských ozbrojených formací YPG učinil prohlášení.

102; Ukrajina stojí na prahu velké občanské náboženské války. A v čele nového útoku na pravoslaví stojí tentokrát sami pravoslavní.

103; Ubohost v přiléhavém tričku a baseballové čepici. Kdo byl a je Oleg Ljaško? Dokonce i mezi poslanci Nejvyšší rady a vrcholnými představiteli euromajdanovského režimu si tím nejsou jisti.

104; Porošenko připravuje „sekeru“L pro úder na své nepřátele. Na politické mapě nečekaně vznikla další strana „Demokratická sekera“.

105; To jsou určité ruské kosmické síly! Došlo k mohutnému výbuchu u letecké základny USA, který vylekal vojáky a málem vyvolal jadernou apokalypsu. Píše o tom populární britský list Daily Mail.

106; Řítíme se vstříc nevídané geopolitické katastrofě 21. století. Jakákoli velká mocnost, pokud není schopna včas a moudře reagovat na proud nesmlouvavého času, je odsouzena k historickému krachu.

107; Američtí výrostci se budou „vměšovat“ do voleb. Demokratická strana USA organizuje soutěž pro teenagery, ve které budou mít za úkol prolomit systém voleb v USA.

108; Před rokem zahynula Irina Berežnaja. Včera to byl rok ode dne tragické smrti ukrajinské političky a ochránkyně lidských práv Iriny Berežné, která zahynula v Itálii při dopravní nehodě.

109; Postapokalypsa: Strašlivá radiace a jaderná výheň. Pravděpodobnost jaderné války je tu vždy. V SSSR tuto skutečnost vnímali dost dobře a kvalitně připravovali obyvatelstvo na tuto alternativu. Dnešní pokusy v Rusku organizovat civilní obranu připomíná spíš bojovou fantasy.

110; V Číně došlo k úspěšnému testu nadzvukového dronu. Informuje o tom Čínská akademie aerokosmické aerodynamiky.

111; Oděští nacisté zaútočili na duchovního Moskevského patriarchátu. Informuje o tom tisková služba místní eparchie.

112; Armata má tajnou zbraň, píše National Interest. Tajnou zbraní Tanku T-14 Armata je komplex aktivní ochrany Afganit.

113; Navrhujeme zvýšení plateb Rusů za komunální služby kvůli růstu DPH. Ministerstvo pro hospodářský rozvoj navrhuje zohlednit růst DPH v cenách energií pro obyvatelstvo.

114; Američan zadržený na Čukotce byl poslán na rehabilitaci. Ruští pohraničníci zadrželi občana USA, který doplul k čukotským břehům na malé lodi.

115; Bude Trumpova nová limuzína bude delší než Putinův Aurus? Jezdit bývalým Obamovým služebním autem už Trump nebude muset dlouho. Ale o novém autě toho není mnoho známo.

116; Kriminální války v USA. V Chicagu byly za jediný den zabity nebo zraněny desítky lidí. Šéf městské policie přiznal, že Chicago prožilo večer násilí.

117; Bývalý šéf FIFA Blatter informoval o machinacích při volbě pořadatele mistrovství světa ve fotbale. Materiál se týká pořadatelství Kataru. Dvaaosmdesátiletý Joseph Blatter vedl organizaci od roku 1998 do roku 2015.

118; Děsivé zemětřesení v Indonésii. Stovky mrtvých a zraněných. Počet obětí může ještě vzrůst, protože se záchranářům se zatím nepodařilo dostat do špatně přístupných oblastí.

119; Čtyři miliardy euro za rok. Německá média píší o neuvěřitelných objemech korupce na ukrajinských celnicích. Je to více než desetina příjmů rozpočtu a dvakrát více než suma, kterou chce Ukrajina získat od MMF.

120; Všude kolem jsou nepřátelé. Proč se Lukašenko odvrací od Ruska? Lukašenko se vždy vyznačoval nezávislou povahou, ale v poslední době množství výhrad vůči Rusku vzrostlo.

121; Ukrajinský ministr slibuje, že přeruší veškeré železniční spojení s Ruskem. Jde skutečně o kompletní přerušení veškeré železniční dopravy.

122; Rusko přežije jakékoli sankce USA, říká expert Moody´s. Ekonomika Ruska je schopna vydržet dokonce i málo pravděpodobný scénář rozšíření sankcí na státní dluh, myslí si v agentuře.

123; Přežilo jich jen 25%. Jak Japonsko vrhlo 400 tisíc žen do vojenských veřejných domů. Korejka Kim Hak Sun veřejně dosvědčila, že byla jednou z obětí tohoto masového zločinu.

124; Je to útok na Saúdskou Arábii. Království se rozhádalo s Kanadou. Mezi Ottawou a Rijádem se rozhořel diplomatický skandál, který vyprovokoval kanadská ministryně zahraničí. Kanadská ministryně zahraničí vyzvala Rijád k propuštění zadržovaných veřejných aktivistů. Saúdská Arábie odvolala svého velvyslance z Ottawy, prohlásila kanadského velvyslance za nežádoucí osobu a zmrazí veškeré nové obchodní a investiční transakce s Kanadou.

125; Timošenková se chystá získat Krym a Donbas zpět. Vůdkyně Baťkivščiny mimoděk připustila, že je to pro ukrajinskou armádu složitý úkol.

126; V Donbasu voják ukrajinské armády zastřelil seržanta ze samopalu. K vraždě došlo v důsledku konfliktu, který vznikl mezi ukrajinskými vojáky.

127; Benzín v Rusku pokračuje ve zlevňování. Průměrná cena benzínu se v Rusku za poslední týden opět snížila.

128; Vůbec to s námi neprojednával! Ukrajinské ministerstvo zahraničí se zlobí kvůli Putinově cestě na Krym. 4. srpna prezident Ruské federace navštívil zahájení festivalu „Opera v Chersonesu“, který se koná na ruském Krymu.

129; Ve Státní dumě zhodnotili plány Ukrajiny na přerušení veškerého železničního spojení s Ruskem. Šéf výboru pro záležitosti SNS poznamenal, že myšlenky na přerušení železničního spojení nebo zavedení víz by negativně dopadlo především na řadové občany.

130; V ukrajinské armádě začala epidemie záškrtu. Intenzita ostřelování ze strany ukrajinské armády podél linie dotyku se zvýšila.

131; Nikdy jsem nic podobného neviděl. V USA byly děti jako rukojmí mořeny hladem v poušti ve státě New Mexico. Dva ozbrojení muži drželi jako rukojmí 11 dětí uprostřed pouště.

132; Komická speciální operace v Dněpropetrovsku. Účastník ATO se pohádal se svým přítelem, vrazil mu do ruky granát, vytáhl pojistku a dal se na útěk.

133; V parku v Oděse ukradli během jediné noci sto laviček, které byly instalovány ten večer. Podobná situace se odehrává i s rozkrádáním kanálových mřížek.

134; Grojsman přesvědčuje Ukrajince, aby se vzdali plynu. Premiér poznamenal, že se navzdory slibům a halasným projektům nepodařilo dosáhnout soběstačnosti.

135; U letiště v italské Bologni došlo k silnému výbuchu. Očití svědkové publikují fotografie a videa z místa události.

136; Neměli sebemenší šanci. Jsou to čtyři roky od okamžiku smrti Andreje Stěnina v Donbasu. Za oficiální datum smrti fotografa se považuje 6. srpen 2014. Ale tehdy před čtyřmi roky ještě věřili, že se vrátí.

137; Místo Vídeňské opery skončili u čištění záchodů. Ukrajina se stala hlavním dodavatelem otrocké pracovní síly pro Polsko. Popis problémů, děsivých podmínek pro život a práci Ukrajinců v Polsku se v médiích množí, což ale neodrazuje další zájemce o práci v Evropě.

138; Azovské moře se stane ruským. A pak i Oděsa, říká britský plukovník. Dalším objektem blokády a další okupace bude podle britského experta teritorium mezi Krymem a Rumunskem.

139; V Oděské oblasti policista zbil člověka, který jej označil za „fízla“. Policista opakovaně udeřil muže a poté i svědka, který událost zaznamenával na kameru.

140; Kyjevští nacisté donutili Slovince, aby se svlékl. Kyjevští nacisté přinutili občana Slovinska, aby si v metru svlékl tričko s emblémy Sovětského svazu.

141; Konečně ho našli! Porošenko byl objeven v kyjevské restauraci.

142; Na Ukrajině údajně uschlo 140 tisíc hektarů lesa. Otvírá se obrovský prostor pro korupci. Papírově uschlé stromy se mávnutím kouzelného proutku mění na kvalitní kulatinu dodávanou do Evropy.

143; Zhruba 70 obětí, desítky shořelých automobilů. Byly zveřejněny podrobnosti ze strašlivého výbuchu v Itálii u boloňského letiště.

144; Obránce sovětských pomníků ve Lvově byl nalezen mrtev. Organizace vedená zavražděným obnovovala hroby vojáků Sovětské armády a starala se o památník Truchlící Vlast-matka a řadu dalších.

145; Je lepší být Rus: Stoupenci Donalda Trumpa si oblékli šokující trička. V amerických médiích a sociálních sítích to vyvolalo pozdvižení.

146; V USA byli uneseni čtyři Rusové. Byli zadrženi pracovníky FBI.

147; V Idlíbu hoří pneumatiky, začaly vzpoury. Ozbrojenci provádějí zatýkání. V provinciích Idlíb, Hamá a Aleppo začínají bojové srážky mezi islamisty a stoupenci usmíření s Damaškem.

148; Dárečky z fronty? Kousíček ATO se objevil i v nákladním vlaku ze Záporožské oblasti. Vagón s dárečkem v podobě bedny s granáty byl objeven ve vlaku převážejícím kaolin.

149; Připravuje se vyhoštění. Řecký velvyslanec byl předvolán na ruské ministerstvo zahraničí. Dnes řeckého velvyslance v Moskvě Andrease Friganase předvolal na ruské ministerstvo zahraničí.

150; Vojáci americké armády mají zakázáno používat aplikace s geolokací. Zákaz, který vstupuje v platnost okamžitě. Se týká jak služebních, tak i soukromých elektronických zařízení.

151; Ukrajina se dohodla na společné výrobě letadel s USA a Českou republikou. Dohoda předpokládá také přípravu personálu a pilotů podle platných programů NATO.

152; Jsou to ruští špióni! V aplikaci pro seznamku našli u britské pilotky tajemství stíhačky F-35. Dnes o tom píší všechna britská média.

153; Láska lidu: Pomník UPA znovu polili „krví“. Informoval o tom vůdce místní neonacistické organizace.

154; Ukrajinská armáda opět zahájila palbu na Doněck. Hoří domy. Ukrajinští okupanti zahájili palbu na Staromichajlovku v Kirovském obvodě města.

155; Ruský školák si odváží zlato z mezinárodní olympiády v zeměpisu. Ruskému týmu poblahopřála ministryně školství Ruské federace Olga Vasiljeva.

156; Dortem do obličeje. Švédský král si vymyslel, jak rozveselit Putina. V roce 2001 se král Švédska Carl XVI Gustav podruhé vydal do Ruska na oficiální návštěvu. Přiznal se, že je členem organizace lidí, kteří někdy dostali dortem do obličeje.

157; Ukrajinské peklo: Obyvatel Žitomiru vyvezl osmiletou dceru za město, zavraždil ji a spáchal sebevraždu. Zanechal dopis, ve kterém vysvětlil svůj čin existenčními problémy.

158; Sýrie: Ruští vojáci objevili na pozici OSN výrobu bomb a pásů pro sebevražedné atentátníky.

159; Rusko je velmi silná mocnost. Ukrajinský diplomat šokoval „patrioty“. Krajně nezvyklé prohlášení na ukrajinského funkcionáře si dovolil dnes ukrajinský diplomat Vladimir Chandogij.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 4.8.2018 až pondělí, 6.8.2018

  1. niSas napsal:

    Čím dál „lepší“. V roce 2012 sem už věděl, že změny nebudou o dobrém. Konec světa nepomohl. Politika není o politice, ale inwesticích do oblbování. Stále stejný kecy a stejný gsichty. A pokračuje to v odkrývání. Že i zasocializmu tady vládli židi. Nakupírovali si uši, vlasy a ani z cigánama nebylo možné hnout, páč to jsou jejich levobočci. A mají i naše levobočky, ty si pěstují jako květinky na ukazování. A jejich děti nám hráli pohádky, filharmónium, psali romány, eseje, básničky, prostě všechno to, co sme se učili jako malí blboni v jejich školách a učili se poslouchat nadřízené, „vrchnost“,. Proto mě to furt neštymovalo, že proč nejde dělat něco levně v násobku užitku pro blboně. Proto se li di učili o zaostalém vyrábění v tunách, páč voni to jako předžvejkané suroviny nechali socialisticky vyvážat za pět prstů svým rodným nalezlým v sousedních, co dím, i cizokrajných zemích, gde si taky nakupírovali uši, vlasy a ani z cigánama nebylo možné hnout, páč aji tam jsou jejich levobočci. A mají i naše levobočky, ty si pěstují jako květinky na ukazování. A jejich děti nám hráli pohádky, filharmónium, psali romány, eseje, básničky o hloupých králech, tupanských princatách a tak to šlo dokud lidi mají v gebulách vymeteno až na podlahu. Dneska nás jako neziskově zachaňují a vůbec, „pomáhají“ gde můžou. Ta první fáze mně trvala pár měsíců. Ta druhá trvala dýl, páč mně nešlo na rozum jak by to bylo možný aby tady vládla jakási pasgřivecká minorita, že to ani néní možný, dyk o tom se nigde nepsalo. A stále více podrazů do teho zapadá, tak co s tím. Demosgráca je jejich trojský vynález, volit se smí i žába na prameni, gdyž bude mít papír a tak není zbytí vážení. Dojít se musí k podílům na ukradené neprodejné půdě pro trpělivě odrbávané naše syny a dcery od naší mámy. Néní zbytí na tom základě postavit „právo“ volit potřeby a ostatní umravnit do kolonky dočasných turistů. Néní zbytí vážení volit a sepisovat svoje vlastní sečítané potřeby, věcně, fakticky bez keců, mezi sebou a utvořit z teho plán proti nim. Co to znamená? Plán proti nim? No to znamená blboni, že budete dělat společně všechno to, z čeho voni nedostanou ani vindru. Soběstačnost národa je proti nim. Vlastní vědění je proti nim. Čisté a zdravé děti jsou proti nim. Vlastní kultura je proti nim. Vlastní štěstí a radost je proti nim. Prostě všechno, do čeho nebudou umět strčit svůj drzej rypák, je proti nim. Tohle se dá pochopit za dva roky. Ale bohužel je tady hodně blboňů, kerým to dělá problémy včetně kormidelníka. Píše co se líbí jim, tajdrlíkuje jak by se to líbilo jim.. Představuje si odpor jak by se líbil jim. A vostatní drůžičky krákají ódy jaké se líbí jim. Myslí už tak, jak se líbí jim. A 75% života dělají to, co se líbí jim. Heh

    P.S. Máš svolení Laku, to vysvětlit (V)elkému (K)ormidelníkovi Ať se poraděj VK s MK..Muheeeee

  2. niSas napsal:

    Aji ten frantínskej echkonóm spočítal našu ztrátu eurohujerství za posledních sedum let na dva a půl bilióna. Aji poslední blboň ze zvláštní školy, by přišel na nápad to rozdělit třeba na deset dílů. Nadělat z teho deset odvětví, keré každé nadělá biliónovou hodnotu pro naše lidi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!