Přehled zpráv – RusVesna 7.8.2018

shucmanshaftal1; V Haliči instalovali pomník člena Schutzmannschaftu, který likvidoval civilní obyvatelstvo. Ve městě Čertkov v Těrnopolské oblasti byl „vybudován“ pomník nacistického kolaboranta Petra Chamčuka, který jako člen Schutzmannschaftu v letech 1941 až 1943 střežil koncentrační tábory a likvidoval civilní obyvatelstvo Ukrajiny a Běloruska. Busta nacistického zločince je postavena na podstavec původního památníku sovětské armády a její obrovská hmota je v poměru k relativně subtilnímu podstavci zcela nepřiměřená.

2; Medveděv vysvětlil, proč uznal neuznané republiky. V roce 2008 zaujímal Medveděv funkci prezidenta Ruska. Jako jeden z hlavních důvodů uvedl, že v čele Gruzie tenkrát stál psychicky nevyrovnaný Saakašvili.

3; Koukněte se na Putina.. Ve Francii dávají Macronovi Putina za příklad. To, co se děje u nás, by v Rusku nebylo myslitelné, stěžuje si francouzský list Boulevard Voltaire.

4; Byl jsem v Evropě. Porošenkovu týdenní nepřítomnost vysvětlila jeho administrativa „soukromou cestou“. Porošenko je podezírán z neohlášeného odjezdu na zahraniční dovolenou.

5; Ukrajina si zvyká na život bez peněz. Minulý týden začala nová etapa oblíbené zábavy ukrajinských expertů – probírat možnou novou tranši úvěru od MMF.

6; Prostředky hromadné intoxikace. Kdo se na Ukrajině topí ve vlastních lžích? Za měsíc bylo v pěti oblastech Ukrajiny zadrženo jedenáct moderátorů opozičních skupin na sociálních sítích.

7; Porošenkova rozhodující bitva. Petro „Zlodějenko“ proti Timošenkové, Gricenkovi a Západu. S blížícími se prezidentskými volbami začíná politická scéna na Ukrajině připomínat boj pavouků ve sklenici.

8; Kde je hůř – v Donbasu nebo v Sýrii? Semjon Pegov a jeho „horká místa“. Proč milovat válku? Nejhorší služební cesta v životě. Jak se stát vojenským dopisovatelem. Bylo zveřejněno obsáhlé interview Semjona Pegova.

9; Cílem je válka. Stane se Ukrajina ohniskem Třetí světové války? Světovou válku není tak snadné rozpoutat, jak se někdy zdá. K tomu jsou nutné hory zbraní a také provokátoři-demagogové.

10; K čemu potřebuje Rusko bezpečnost Izraele? Hlavní hrozbu pro bezpečnost Izraele představuje samotný stát Izrael.

11; Drogová válka, na kterou na Ukrajině zapomněli. Ukrajina se vryla do pamětí v první řadě jako hlavní tranzitní území pro všechny druhy drog.

12; Situace na frontách Donbasu se významně změnila. V Luganské republice explodovaly vlastní miny pod výzvědnou skupinou nepřátele z 59. Samostatné motorizované pěchotní brigády.

13; Hnůj pro Porošenka. Jak SBU imitovala pokus o státní převrat, za který pak zavřeli Savčenkovou a Rubana. Kdo si na Ukrajině vymýšlí vojenská spiknutí?

14; Byla odtajněna jména Rusů zadržených FBI. Dříve se psalo, že FBI zadržela čtyři občany Ruska pro podezření z praní špinavých peněz a spiknutí za účelem podvodu.

15; Sýrie: Ruští vojáci objevili na pozici OSN výrobnu bomb a pásů pro sebevražedné atentátníky.

16; K čemu je Rusku těžký útočný dron? V nejbližší době dostanou jednotky ruské armády principiálně nová bojová vozidla schopná nahradit člověka na bitevním poli.

17; Kdy nastane poslední den Evropy? Jaké mýty krouží kolem neoliberálních reforem a k jakému výsledku ve skutečnosti vedly?

18; Rusku se Západ mstí za „špatné chování“. Nekonečná eskalace sankčního tlaku časem zvyšuje náklady pro samotné trestající.

19; Němečtí důchodci utekli z domova důchodců na rockový festival. V Německu dva starší občané utekli z domova důchodců, aby navštívili jeden z největších rockových festivalů v Evropě – Wacken Open Air.

20; Ukrajince čeká další zdražení chleba o 35%. Kvůli neúrodě se předpovídá zvýšení ceny mouky a obilí.

21; Stanou se USA plynovým carem? Washington sní o tom, že zbaví Rusko „páky politického vlivu“ v podobě závislosti zemí EU na ruském potrubním plynu.

22; Twitter zablokoval účet babičky, která psala příspěvky na podporu Donalda Trumpa. Každodenně zhruba čtyři hodiny denně psala tisíce příspěvků na jeho podporu.

23; Salám a polotovary mohou v Rusku významně zdražit. V Rusku prudce vzrostly nákupní ceny masa a zanedlouho povede tento faktor k silnému růstu cen v obchodech.

24; Ekonomika Ukrajiny se zhroutí. Poslanec Mosijčuk se vyjádřil k nápadu zrušit veškerá železniční spojení s Ruskem. Pokud budou uzavřeny hranice, jak se pak lidé dostanou domů? Poštou?

25; Ruská vláda vyčlení zemědělcům pět miliard rublů na nákup paliv. Ruský premiér Medveděv se rozhodl vyčlenit pět miliard rublů pro zemědělce z rezervního fondu vlády.

26; Celý svět zničíme do základů. USA zavedly první blok sankcí proti Íránu. Přitom Evropa křečovitě slibuje, že učiní vše, co bude v jejích silách, aby Írán nevypověděl smlouvy ohledně jádra.

27; Timošenková navrhla Porošenkovi a Grojsmanovi, aby vyjel do zahraničí vydělat peníze. Viděla jsem zprávu, že v Polsku se konal festival mýdlových bublin. Připomnělo mi to ukrajinskou vládní strategii. Dodala kousavě.

28; Porošenko chce začít bojovat proti vměšování Ruska do ukrajinských voleb. Pan prezident si v Evropě evidentně dobře odpočal…

29; V Německu probíhá pokládka potrubí pro „severní proud – 2“. Práce byly zahájeny a běží podle plánu navzdory zoufalým pokusům řady západních vůdců zabránit realizaci projektu.

30; Bojová plavidla ruské námořní flotily vplula do Lamanšského průlivu. Ve skupině bojových plavidel je i raketový křižník Maršál Ustinov a velké námořní bojové plavidlo Severomorsk.

31; V Rusku byl vytvořen „věčný“ jaderný reaktor pro jaderné ponorky. Reaktor má vydržet po celou dobu životnosti ponorky. Vytvoření „věčného“ reaktoru má kolosální význam pro bojovou připravenost ponorkových sil ruského vojenského námořnictva.

32; Ukrajinští potápěči našli u Krymu více než tisíc nábojů z Druhé světové války. Od 16. června skupina podvodních ženistů každodenně vylovila a likvidovala dělostřeleckou munici.

33; Ruským benzinovým pumpám hrozí drakonické pokuty za šizení na množství benzinu při tankování. Ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov slíbil uvalování velmi citelných pokut benzinovým pumpám za podmíru.

34; V Moskvě skupina Bělorusů zmlátila hvězdu filmu Taxi Samyho Naceriho. Známý herec utrpěl uzavřené zranění hlavy. Útočníci už byli zadrženi.

35; V Rusku už je připraven modernizovaný bombardér Tu-22M3M. Modernizace umožní rozšíření bojových možností letadla a významné prodloužení životnosti parku dálkových nosičů raket.

36; Sláva Ukrajině! Hrdinům sláva! Tyto nacistické pozdravy se stanou oficiálním vojenským pozdravem. Ukážeme světu, že tohle je ukrajinštější a více naše, raduje se z této Porošenkovy iniciativy ukrajinský ministr obrany Poltorak.

37; U města Sumy probíhá festival konopí. Organizátoři slibují „degustaci konopných jídel připravených podle národních receptů.

38; U ukrajinského města Vinnica došlo k havárii dvou kamionů značky DAF převážejících melouny. V důsledku nehody zahynul gruzínský řidič.

39; U Dněpropetrovska havaroval místostarosta, když se projížděl na kole. Lékaři hodnotí jeho zranění hlavy jako extrémně vážné a připouštějí jen nevelké šance na to, že oběť nehody přežije.

40; Na frankfurtském letišti došlo k mimořádné evakuaci. Na jednom z největších evropských letišť byla zastavena přistání i vzlety kvůli informaci, že se do bezpečnostní zóny dostala nepovolaná podezřelá osoba.

41; Ukrajina musí bezodkladně přerušit i autobusové spojení s Ruskem, říká Porošenkův zástupce pro Krym Izet Gdanov. Přerušení železničního spojení je jednoznačně správným řešením, ale je třeba přerušit i spojení autobusová.

42; Gruzínský prezident označil viníky ze ztráty Abcházie a Jižní Osetie. Připomeňme, že v noci na 8. srpna 2008 Gruzie uskutečnila pokus o silové ovládnutí Jižní Osetie.

43; Muž přežil poté, co se mu při dopravní nehodě „utrhla hlava“. Lékařům se podařilo zachránit mladého Američana, jemuž po nehodě zůstala hlava viset pouze na kůži, cévách a nervových vláknech.

44; 9Instituce Evropské unie požadují po členských zemích zpřísnění pravidel poskytování občanství. Nové normy ohledně poskytování občanství budou připraveny už letos na podzim.

45; Kyjevského rappera Dmitrije Rešetnika bodli nožem do obličeje a jeho domácího mazlíčka (mývala) zkopali.

46; Evropa v důsledku veder trpí nedostatkem zeleniny. Nejvíce postiženy jsou Francie, Nizozemsko, Německo, Velká Británie, Maďarsko a Polsko.

47; U Kyjeva trenér děti v bojovém umění Taekwondo surově do krve zbil starší ženu za to, že jej vyzvala k dodržování pořádku. Vytkla mu, že odhodil prázdnou láhev na zem a ne do odpadkového koše.

48; Obrovský požár v USA je patrný i z kosmu. Plocha požáru dosahuje téměř 115 tisíc hektarů.

49; Jedovatý mrak na nebi. Došlo k úniku kyseliny dusičné u Dněpropetrovska. Samotná kyselina, ale i pouhé výpary mohou být pro člověka smrtelné.

50; USA dominují. Rusko s námi nic nenadělá, říká americký generál. Generál John Hyten označil ruské zbraně za slabého konkurenta.

51; Porošenko se rekreoval nedaleko Putinovy chaty. Více než týdenní nepřítomnost Petra Porošenka v Kyjevě vyvolala velké pozdvižení v mediálním prostoru.

52; Zatlačíme na ně a izolujeme je. Na Ukrajině vysvětlili smysl návrhu na zrušení autobusů do Ruska.

53; Působivé záběry. Batalion Somali připravuje bojovníky pro nový úsek fronty. V jednotce legendárního Michaila Tolstych (Givi) probíhá speciální výcvik.

54; Na Kypru nabourali vstupní bránu do ruského generálního konzulátu v Limassolu (Lemesos). Policie okamžitě zareagovala a psychicky nemocného muže zatkla.

55; Karatelé ukrajinské armády zabili dvě ženy sloužící v armádě Doněcké republiky. Nepřítel zvyšuje intenzitu ostřelování obcí Doněcké republiky.

56; Ukrajinská armáda zahájila dnes v 19:00 hod. palbu na jihu Doněcké republiky. Pod palbou se nachází obec Sachanka.

57; Stíhačka NATO omylem odpálila nad Estonskem bojovou raketu. Španělská stíhačka Eurofighter, která je součástí mise NATO v Estonsku omylem odpálila raketu, která pak musela být ve vzduchu zlikvidována.

58; Na Ukrajině se připravují na vojenskou přehlídku, na které bude předvedena nová technika. Ukrajinský ministr obrany Stěpan Poltorak osobně prověřuje průběh přípravy vojáků.

59; Co se na Krymu změnilo od ukrajinských dob? Dojmy obyvatele Oděsy. Ceny, ústřice, silnice… Oděský novinář Jurij Tkačov se podělil o své dojmy ze své cesty na poloostrov.

60; Řecko bez udání důvodu odmítlo vydat vízum kněžím ruské pravoslavné církve. Odmítnutí následovalo po výměně protestních nót mezi Aténami a Moskvou.

61; Soud s Naftogazem přiměl Gazprom zastavit zvyšování dluhu. Gazprom zmrazuje programy zahraničních půjček kvůli soudním tahanicím s Naftogazem.

62; Někteří uživatelé internetu litují, že Porošenkova nepřítomnost na Ukrajině netrvala déle.

63; Budou evakuovány tisíce lidí. Ukrajinu očekává nová katastrofa. V obci Novgorodskoje v Donbasu hrozí, že se protrhne jímka s jedovatými odpady.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
12 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 7.8.2018

 1. petr napsal:

  Viděli jste ten poslední rozhovor s Medvěděvem? Vypadal jak zmoklá slepice, i se tak tvářil. Že by mu Putin konečně někde v ústraní nakopal koule a řekl že příště mu je uřízne, jestli bude dál zrazovat ruský lid?

  https://www.youtube.com/watch?v=2mYSef5HfcQ

  Myslím že podpíndosníci čuměli jak kočce do prdele, když tohle slyšeli přímo z Medvěděvových úst. Tak proto si ho tam liška podšitá Putin schválně nechával, aby vyřídil pindosům že jsou vyřízení pokud nezačnou poslouchat.

  • Rocco napsal:

   Paní Nina Tomasieski není žádná senilní stařenka, jak trapně naznačujete, je o dva roky mladší než Donald Trump, jí je 70 let, Trumpovi 72 let, a už si vymohla obnovení svého účtu na Twitteru.

   https://twitter.com/MAGANinaJo

   https://www.businessinsider.com/nina-tomasieski-twitter-donald-trump-2018-8

   • proud napsal:

    Asi bych ho taky 70 lety babce obnovil,uz ze slusnosti :-)

    • Rocco napsal:

     Hlavně kdyby zaměstnanci firmy Twitter byli pilní jako paní Nina, tak by Twitter nebyl ztrátový. :-D

     • proud napsal:

      Kdovi jak to z temhla „ztratovejma“ vecma je,asi je jim to jedno,stejne jako u treba fizlbooku,nebo googlu.Kdyz to na sebe jeste i vydela,tim lip.Oni ty data co sesbiraj budou ztratovy nejspis jen jako.

   • Paw napsal:

    Zase Medvedev lze ,co je to za proradnyho hnupa. V Gruzii ROZKAZOVALO ASI TISIC USACKYCH tajnych „Poradcu“ a naridilo silenci aby zautocil..
    Bestialniho teroristickyho Sakala si tam do
    vlady Usaci predtim nacpali !! To vse se vedelo v Rusku.

  • Paw napsal:

   Vsecko se kapitalisti odvazovali, kdyz bylMedvedev president. vedeli ,ze je slabota a my vidime jaky rozdil je v osobnostech ..Gruzie napadla Osetii zakerne, Putin to musel spravit, napadeni a zniceni Lybie, napadeni Syrie atd..Je to chudak a nikdy nemel byt v nejake funkci. Bohuzel Putin je loyalni..Multikulturalismus jsou pouhe besneni a masakry ilegalnich nenavistnych a zakernych teroristu a zradnych , zakernych parazitickych posluhu ve vladach…
   Sex je to samy , dloubat se kolikem „nekde“, sex bejt nikdy nemuze, to samy je s dalsima transexualama atd. co nikdy sex bejt nemuze a ti co nejvice jeci ALE , vi nejlip ze to je nesmysl /proto tak strasne kvici/a muzou o tom jecet jak chteji…To samy je s pruvodama , kde pisti ze jsou proud. To zase prozrazuje ze vi o jake ohavnosti jde , ale jsou zaplaceny ..
   Nikoho normalniho ani nenapadne , proc by mel hystericky kvicet a bejt Pysnej na neco coje samozrejmy a vrozeny a predevsim uplne NORMALNI…Tedy faisisti, teroristi posluhove a paraziti vseho druhu se snazi presvedcovat o tom co vi ze jesou puste zhovadilosti, , nesmysly a casto zvracenosti…

  • .lak napsal:

   Drobná perlička ze zvědavce. http://www.zvedavec.org/nazory-7696.htm

   dnes 18:07
   RE: Zapad nas Zaprodal

   Qwe 37.?.?.? Reakce na 365729
   Ze nas Zapad kdykoliv hodi pres palubu, netreba pochybovat. Nicmene, v tomto pripade nesouhlasim se slovem „zaprodal“. Zadnou smlouvu o pomoci, pokud k nam prijdou vojska SSSR s nami nemel…
   _____________________________________________________________

   Západ nás zaprodal jak imbecily či postižené horším intelektovým deficitem hříček privilegovaných a už si to přiznejte
   Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 107.?.?.?
   No? Pane to jste mi nahrál. EU taky nemá smlouvu o pomoci členům ale pro migranty dvou kontinentů ano. Ovšem vlastním víceméně direktivně a úkosem proxy armádu, chci-li být slušný. A že to nepovažují za normální a ani byť toleranci účastníky je snad zřejmé i kam dospějí s mustrem lavírujících nicneděláků, ať jedněch či druhých. O vazalech takto zpracovaných extrémní totalitou arogance a korupce moci s choutkami, vášněmi výměny obyvatel kalegri a nic jiného to není než odstranění vás plátců sebezáhuby, snad ani víc píp. :-D °!° °!°

   • Paw napsal:

    Podivejte se na to takhle i s NATO /drive Wehrmacha nacisti/:
    MNICHOV 1938 jeste neskoncil. Hlavne pro nas . Akorat se prestehoval do Bruselu a Berlina..A konci zase okupaci novych HITLERU a znicenim naseho naroda…

 2. Rocco napsal:

  Putin letos nejel na tradiční srpnovou dovolenou a Porošenko na něj zoufale zbytečně čekal u chaty?!

  „51; Porošenko se rekreoval nedaleko Putinovy chaty. Více než týdenní nepřítomnost Petra Porošenka v Kyjevě vyvolala velké pozdvižení v mediálním prostoru.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!