Přehled zpráv – RusVesna 8.8.2018

gosdep_121; Státní department USA vyzval Rusko, aby stáhlo svá vojska z Abcházie a Jižní Osetie na pozice před událostmi z roku 2008.

2; Další „hrdina ATO zůstal bez výhod. Pořád nějak lidé nechtějí uznávat hrdinství těch, kteří ještě včera posílali do rodných vesnic židle a záclony nakradené obyvatelům Donbasu.

3; Sociální sítě si pěstují generaci tříletých dětí, říkají západní vědci. Generace hipsterů se setrvačníky na koloběžkách se mezi námi zvyšuje. Jejich náboženstvím je úspěch jejich blogu na YouTube a jejich dopingem jsou lajky.

4; Aritmetika Pentagonu proti algebře Kremlu. Ještě nedávno západní vojenští experti vůbec nevnímali ruské ozbrojené síly jako vážnou hrozbu pro USA nebo NATO.

5; „Přinucení k míru“. To byl název operace ruské armády v pětidenní válce v Osetii. Válka v Jižní Osetii v roce 2008 významně ovlivnila dějiny nejen na Kavkaze, ale i v samotném Rusku.

6; Kruh nepřátel se uzavírá. Proč se Ukrajina rozhádala s Maďarskem? Je za tím zákon o vzdělávání, který diskriminuje národnostní menšiny včetně maďarské. A další úder „mladé evropské republice“ uštědří nejspíš Rumunsko.

7; Bylo zveřejněno obsáhlé a velmi zajímavé interview s českým senátorem Jaroslavem Doubravou. Trestat bylo potřeba před čtyřmi roky Schwarzenberga za návštěvu demonstrace na Majdanu a ne mě dnes za návštěvu Krymu.

8; Gastarbeiteři jsou pro Ukrajinu páteří ekonomiky. Komu a proč chce Kyjev zrušit vlaky a autobusy do Ruska?

9; Euromajdan v Moldávii se odkládá. Státnímu departmentu došly sušenky. Ještě nedávno byly protesty stoupenců prozápadního moldavského politika Nastase v centru pozornosti novinářů celého světa. Dnes po nich ani pes neštěkne.

10; Na Ukrajině informovali o paradoxním efektu sankcí proti Rusku. Efekt v důsledku omezujících opatření se stal základem posílení ruského průmyslu a hlavně zemědělství.

11; Ruské nezranitelné rakety budou připraveny k použití v roce 2020. Podle Putinových slov jsou tyto rakety schopny zasahovat své cíle rychlostí dvacetkrát vyšší než rychlost zvuku.

12; Případ Skripalových. Britské ministerstvo zahraničí neočekávaně vyvrátilo protiruskou lež. Případ je ale nadále nevyčerpatelným zdrojem pro fantazie britských médií.

13; Pevně to drž! „Hrdina ATO“ vložil kamarádovi granát do ruky, vytáhl pojistku a utekl. Ve zdravém státě zdravý humor!

14; O jakém führerovi mohou Ukrajinci snít? Pološílení ukrajinští patrioti jsou jako paraziti, kteří si nedají pokoj, dokud nezničí organismus, ve kterém žijí.

15; Jak Rusko buduje výrobu nových družic. V Rusku byl vytvořen podnik, který zahrnuje celu cyklus výroby modulů užitečné zátěže pro budoucí družicové systémy.

16; Rosněfť předehnala Sberbank a znovu (už podruhé) se stala nejdražší společností v Rusku.

17; Šílená smyčka jako typický manévr ukrajinské politiky. Jaký úkol vyřeší Ukrajina zablokováním dopravního spojení s Ruskem?

18; V Německu matka prodávala devítiletého chlapce pedofilům. Trýznění dítěte bylo nahráváno na video.

19; Černošský cizinec přivezl do Charkova smrtelnou nemoc. Malárie je nebezpečné onemocnění přenášené komáry a provázené těžkou horečku, extrémním pocením a zimnicí.

20; Veteráni ATO zaplňují statistiku psychiatrů a neuropatologů na Ukrajině. Kým jsou účastníci ATO, o tom i na Ukrajině málokdo pochybuje. Veteráni ATO se proslavili často ještě více než hitlerovci.

21; Putin v Helsinkách učinil Trumpovi řadu návrhů ve vojenské oblasti, píše Politico. List tvrdí, že dokument v ruštině dostal od oficiálního ruského zástupce.

22; Hořící Cchinvali – vzpomínky na „pětidenní válku“. Místní obyvatelé Cchinvali vyprávějí o tom, jak bránili rodné město a co za těch několik dní museli prožít.

23; Vždyť mohla uletět do Ruska! V Estonsku hledají bojovou raketu a omlouvají se za ostudné odpálení. Španělské stíhačky budou dočasně „vyhnány“ z Estonska. Na nebi nad Baltským regionem je vystřídají Portugalci.

24; Choval se neadekvátně. Útočník na Samyho Naceriho vypovídal o rvačce s hercem. Muž tvrdí, že Samy Naceri a jeho bratr začali řádit ještě v klubu a počínali si neadekvátně.

25; Porošenko: Podporuji suverenitu Gruzie. „Imperiální ambice“ a „věčný sklon k okupování cizích teritorií“ – Ukrajinský prezident používá stále stejné oblíbené slovní obraty.

26; Uralvagonzavod vytvoří útočný robotický tank nezasažitelný pro Ruční protitankové granáty. Robototechnický komplex se vyvíjí na šasi představujícím alternativu Armaty.

27; U gruzínského velvyslanectví v Londýně byl zadržen Graham Phillips. Na výstavě o „pětidenní válce“ v Jižní Osetii obviňoval Gruzii z toho, že britskému publiku poskytuje nepravdivou informaci o událostech ze srpna 2008.

28; Rusové nastřádali více než 32 bilionů rublů. Rusové v první pololetí 2018 zvýšili své úspory o 1,5 bilionu rublů. Ve výsledku úspory dosáhly 32,3 bilionu rublů.

29; Vyřešit problém deficitu vody na Krymu pomůže Ministerstvo obrany. V ruské vládě byla zveřejněna opatření, která budou schválena v tomto směru v nejbližší době.

30; Hlídejte sami sebe a ne Rusko, vyjádřil se Puškov o odpálení bojové rakety nad Estonskem. Připomeňme, že včera španělská stíhačka omylem odpálila bojovou raketu na ve vzdušném prostoru Estonska.

31; Přání otcem myšlenky. Ukrajinská média oznámila vraždu Olega Carjova. Oleg Carjov osobně zprávu vyvrátil.

32; Naftaři požádali Vladimira Putina o tři biliony rublů. Ropné společnosti mají v úmyslu dosáhnout změn daňové úpravy pro ropný trh, což jim umožní získat navíc tři biliony rublů.

33; Ruská Ústřední volební komise schválila tři žádosti o referendum o zvýšení důchodového věku. Všechny tři žádosti odpovídají požadavkům článku 6 zákona o referendu, konstatovala komise.

34; V USA přiznali, že se Saakašvili utrhl z jejich vodítka, říká Sergej Ivanov o agresi Gruzie. Podle jeho slov Condoleezza Rice v osobních debatách opakovaně ujišťovala, že Saakašvili nepřekročí červenou čáru vůči Jižní Osetii.

35; Proč Porošenko vnutí armádě nacistický pozdrav „Sláva Ukrajině – Hrdinům sláva!“? Jaké má prezident motivy k znovuzavedení nacistické symboliky do ukrajinské armády?

36; Proč se stydět před divochy? Ochránkyně lidských práv Monťan se zle obořila na britskou velvyslankyni kvůli její provokativní otázce, ve které napsala název státu s malým „u“.

37; Na pláže Mariupolu moře vyplavilo uhynulé ryby. Náčelník Azovské stráže na ochranu ryb varuje, že koupat se ve vodě, kde se rozkládají mrtvé ryby, je nebezpečné pro zdraví.

38; Na Ukrajině zveřejnili nejnovější výsledky výzkumu preferencí pro prezidentské volby. Na prvním místě se umisťuje Timošenková a její podpora není zanedbatelná ani mimo západní Ukrajinu. Julija Timošenková 17,7%, Anatolij Gricenko 10,7%, Oleg Ljaško 8,5%, Petr Porošenko 8,3%, Vladimir Zelenskij 8%.

39; Pod ukrajinskými vojáky explodovala nástražná mina, kterou tam položili jejich soukmenovci. Ukrajinští okupanti ničí obce v Donbasu.

40; Savčenková požaduje od prokuratury Ukrajiny jednu hřivnu odškodnění. Úřad prý poškodil její čest a důstojnost, tvrdí kontroverzní „hrdinka“.

41; USA dodaly Velké Británii vadné součástky pro ponorky, píší The Times. Incident se může odrazit na programu obnovy jaderných ponorek Velké Británie.

42; Saakašvili chce vyměnit svoje genitálie za Jižní Osetii a Abcházii. Vždycky jsem říkal, že jsem ochoten si je sám uříznout a poslat je výměnou za naše teritoria, navrhl nerovnou výměnu Michail Saakašvili.

43; V Oděse se bývalý manžel pokusil odpálit svou ženu – policistku granátem. Při zpracování získané informace policisté zjistili, že je muž připraven přejít od slovních hrozeb k činu.

44; Zápach v Chesonu. Obyvatelé města zuří, úředníci obviňují drůbežárnu. Už několik dní si obyvatelé všech částí Chersonu stěžují na nesnesitelný smrad.

45; K čemu může vést Porošenkovo přání uzákonit nacistický pozdrav v armádě? Porošenko přikázal vypracování návrhu zákona, který umožní nahradit stávající vojenský pozdrav v ukrajinské armádě na výkřiky „Sláva Ukrajině!“ a „Hrdinům sláva!“.

46; Manželka prezidenta Sýrie zahájila léčbu rakoviny. U manželky Bašára Asada bylo přikročeno k první fázi léčení zhoubného nádoru, který byl odhalen v raném stádiu.

47; Opěvovatel banderismu natočil klip o mytí evropských zadnic. Hudebník Fajfura, který opěvoval banderovský režim, natočil nový klip věnovaný zradě ze strany bývalých vůdců.

48; Kyjev nikdy nebyl hlavním městem Ruska. Ukrajina zakázala dovoz učebnice anglického jazyka kvůli tomu, že obsahuje věty „zkreslující“ ukrajinskou historii.

49; Obyvatelé okupované části Luganské oblasti ničí vlastní železnici. Za rok zmizely další čtyři kilometry kolejí.

50; V Kyjevě se drolí Patonův most. Na jednom z pilířů Patonova mostu v Kyjevě začaly opadávat obkladové kameny.

51; Trump předal Putinovi dopis s neočekávanou nabídkou. Poselství prezidenta USA doručil Vladimiru Putinovi senátor Paul Rand.

52; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Gorlovku. Ukrajinští okupanti zahájili minometnou palbu na Gorlovku dnes kolem páté hodiny odpoledne.

53; Pardon, to se občas stane… Španělská ministryně obrany se omluvila Estonsku za odpálení bojové rakety. Raketu ale dosud nenašli.

54; Setkání se Zacharem Prilepinem v Moskvě. Spisovatel bude vyprávět o Donbasu, o nové knize a dalších zajímavostech. 9. srpna se bude konat první veřejná akce za účasti spisovatele po jeho návratu z Doněcké republiky.

55; Ukrajinu bylo potřeba přinutit k míru stejně jako Gruzii, říká bývalý šéf rozvědky Černomořské flotily. Operace na přinucení k míru v Gruzii ukázala, že silové metody jsou mnohdy efektivnější než diplomacie.

56; Letectvo ukrajinské armády může zaútočit na Donbas. Ukrajinské letectvo bude posíleno o 30 bojových letadel.

57; Příslušníci ruského ministerstva pro mimořádné události zachránili Ukrajince v Azovském moři. Rusové zachraňují Ukrajince, zatímco kyjevský režim chystá přerušení železničního spojení s Ruskem v reakci na „útoky v oblasti Azova“.

58; Vystoupení nositele Nobelovy ceny v Oděse bylo zrušeno kvůli hrozbám nacionalistů. Svetlana Alexijevič je známá svou podporou Ukrajiny v konfliktu s Ruskem a odsuzováním „agresivního světa Beriji, Stalina, Putina a Šojgu“.

59; Provokatérce z Pussy Riot byl zakázán výjezd z Ruska. Člence punkové skupiny Pussy Riot Marii Aljochinové byl omezen výjezd za hranice Ruské federace kvůli tomu, že se vyhýbá uloženým veřejně prospěšným pracím.

60; Jeden z vůdců ozbrojenců byl roztrhán na kusy při pokusu zmocnit se vlajky Sýrie.

61; Porošenko věnoval svému synovi luxusní dar a odevzdal mu nemovitosti u Kyjeva. Patří-li k tomu i nevolníci, zatím není známo.

62; Vojenský dopisovatel Graham Phillips byl propuštěn na svobodu. Jak se už dnes psalo, britský novinář byl zatčen u velvyslanectví Gruzie v Londýně, když uváděl na pravou míru lživé informace o okolnostech války v Jižní Osetii.

63; Ukrajinská korida: Rozzuřený býk málem nabral na rohy policistu v Nikolajevské oblasti. Býk začal dupat po manželském páru ve dvoře domu a nabírat je na rohy.

64; To máte za Skripala! USA zavedou sankce proti Rusku na základě neprokázaných obvinění z Londýna. Připomeňme, že Londýn nijak nedokázal podíl Ruska na otravě Skripala a jeho dcery.

65; Kyjev požaduje od Londýna potrestání Grahama Phillipse. Připomeňme, že byl zadržen na velvyslanectví Gruzie v Londýně na výstavě věnované výročí války 08.08.08.

66; Neonacisté v maskách a s baseballovými pálkami rozmlátili kavárnu v Oděse. Na návštěvníky zaútočili slzným plynem.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 8.8.2018

 1. petr napsal:

  Abcházie a Osetie jsou americkými státy?
  Nějak jsem si nevšiml že by na americkou vlajku přibyly další dvě hvězdičky
  :-)))

  • .lak napsal:

   No to nám může být celkem jedno. Ale kdo myslíte že sanuje výměnu obyvatel kalegri cestovkou dvou kontinentů. Nejsou to zřejmě podlokajníci kteří za jidášův peníz nechali nasednout na mrtvého koně všechny kterým mají sloužit.
   Ze zvědavce.
   dnes 16:38
   RE: již staří bolševici…

   Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a00:x:x:x:x:x Reakce na 365699
   Kdyby trockisti nezavraždili Stalina, tak by se kapitalizmus rozsypal už v 60. letech.
   Protože chazarští trockisti okamžikem jeho smrti začali rušit veškeré výhody pro pracující a měnili režim na korporátní fašizmus severokorejského typu, tedy tu prastarou davově-elitářkou kastovní společnost.

   Víte že kdyby v roce 1990 západ nepřevzal pod svoji kontrolu neukradl surovinové (a další) zdroje východního bloku, tak by DO PŮL ROKU ZKRACHOVAL ?

   365704
   https://www.svobodny-vysilac.cz/2018-08-07-repriza-poradu-historie-na-ruby-s-hosty-pavlem-a-dr-vitovou-27-dil-122-min/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!