Přehled zpráv – RusVesna 14.8.2018

prazhskaya-vesna1; Můžou za to Ukrajinci. V České republice zazněla grandiózní obvinění na adresu Ukrajiny. Předseda české komunistické strany Vojtěch Filip obvinil Ukrajince z potlačení Pražského jara.

2; Vy už jste dávno otroky, Vy už žádné vítězství nepotřebujete. Nechováte se jako národ, který by potřeboval vítězství, oslovil Juščenko Ukrajince.

3; Sociální síť VKontaktě se uzavírá před tajnými službami. Uživatelé budou moci skrýt úplně cokoli. Sociální síť VKontaktě slíbila, že zavede doplňková opatření, která omezí přístup k materiálům uživatelů.

4; Bývalý velitel batalionu Ajdar lituje, že neutopili Krym v krvi. Bylo potřeba Rusům zabránit ve výstavbě Krymského mostu.

5; Ohníček, stan, rybaření… Vojáci Doněcké republiky zorganizovali pro chovance dětských domovů letní rekreaci.

6; Co přivezl ukrajinské armádě americký torpédoborec a co to znamená pro Donbas? Proč USA vyslaly do Černého moře další torpédoborec?

7; USA zmrazily dohodu s Ruskem o otevřeném nebi. Washington zmrazil spolupráci s Ruskou federací v rámci Dohody o otevřeném nebi.

8; Den dobrovolníka v Donbasu. Kde je nejlepší jej strávit s přáteli? 14. srpen je svátek všech padlých i živých, kteří nezůstali lhostejní.

9; Opravdu to nebyli Rusové? V USA školáci prolomili stránky určené pro hlasování. Jedenáctiletý školák za pouhých deset minut prolomil americké stránky určené pro hlasování. A to zrovna teď, když jsou volby na krku…

10; Donbas – srdce Ruska. Výběr plakátů o Donbasu z doby občanské války. Před sto lety byl Donbas nazýván srdcem Ruska. Dnes jej nazývají „Ukrajinou“.

11; Lidem, kteří si přejí rozdělení Ruska linií Uralu, lze vzkázat jediné: Podívejte se na Kosovo. To je taky oddělená země. A jak tam žijí? Navíc to není jen problém samotného Kosova. Zeptejte se například německých policistů, co soudí o bandách zločinců složených právě z kosovských Albánců.

12; Rozprodej v Pravém sektoru. Neonacisté prodávají zbraně Doněcké republice navzdory Kyjevu a ukrajinské armádě. Ukrajinští neonacisté se začali zabývat dodávkami zbraní republikám Donbasu, protože hrozí, že je ukrajinské úřady začnou bez náhrady odzbrojovat.

13; Silný úder proti USA v Kaspické oblasti je odpovědí na agresi Washingtonu. Rusko, Írán, Kazachstán, Ázerbajdžán a Turkménie podepsaly „Ústavu Kaspického moře“ a uzavřeli je tak pro Ameriku.

14; Jak Syřané vnímají Rusko po třech letech operace ruského letectva? Blíží se hodina, kdy protiteroristická operace v Sýrii skončí totální porážkou ozbrojenců.

15; Příprava euromajdanu v Moldávii. Účastníci jsou vycvičováni v Rumunsku. Je dokonce známo i jméno hlavního ideologa protestního hnutí. Je to šestačtyřicetiletá šéfka tzv. „proevropské opozice“ Maia Sandu.

16; Ukrajina vydá Porošenka Američanům, aby ho soudili, říká Saakašvili. Podle jeho názoru čeká stávajícího prezidenta stejný osud jako bývalého premiéra Ukrajiny Pavla Lazarenka.

17; Chudáček patriot… Řidič oděského minibusu systematicky ponižuje účastníka ATO. Bývalý ozbrojenec si stěžuje kvůli posměchu: Vůbec nemůžu jezdit autobusem…

18; Rusko se spojuje s Běloruskem. Prozatím jen v mobilní síti. 10. srpna na společném zasedání byl projednán plán akcí na zrušení roamingu mezi oběma zeměmi.

19; Jako krysy. Příslušníci Islámského státu pijí vlastní moč, mrtvoly ozbrojenců se rozkládají a nikdo je nepohřbívá. Byla zveřejněna šokující přiznání zajatého ozbrojence. Vojenský dopisovatel Oleg Blochin informuje o posledních událostech z jižní syrské provincie Suvejda.

20; V Německu dosáhla pokuta za veřejné vraždění vos ceny domu. V Německu lze trestat zabití vosy podle jednotlivých spolkových zemí od 5 do 50 tisíc euro.

21; Trump podepsal astronomický vojenský rozpočet USA. Pomoc Ukrajině byla zkrácena o třetinu. V pondělí prezident USA podepsal obranný rozpočet na rok 2019 s astronomickou částkou 717 miliard dolarů.

22; Timošenková srovnala obyvatele Ukrajiny s otroky ve starověkém Egyptě. Dost jednoznačně tím přiznala, jak se chová současná ukrajinská moc ke svým občanům.

23; V USA pilot po hádce se svou manželkou naletěl letadlem na svůj vlastní dům, ve kterém byla žena i jeho děti. Muž zahynul, Průčelí domu se ocitlo v plamenech.

24; Ruské ministerstvo financí navrhlo zavedení nové daně. Ministerstvo navrhuje zavedené nové ekologické daně, která nahradí platby za negativní vliv na životní prostředí.

25; Jaderná postapokalypsa: Pravda nebo výmysl? Po jaderné válce zavládne chaos. A znovu vyvstává otázka: Má cenu o tom hovořit, když se jedná o fantastiku?

26; Maďarsko už neustoupí. Zakarpatsko čeká „krymský scénář“. Byla zveřejněna analytická úvaha o tom, proč Maďarsko vyostřuje konflikt s Ukrajinou.

27; Přišli jsme o subjektivitu. V Nejvyšší radě informovali o neefektivitě normandského formátu. Ukrajina ztratila svou subjektivitu a zcela zbytečně svěřila své záležitosti Německu a Francii.

28; Trump má problémy se zeměpisem a protokolem, píše Politico. Několik úředníků blízkých prezidentovi USA informovalo o vztahu amerického prezidenta k protokolárním akcím.

29; Čína tvrdě zkritizovala obranný rozpočet USA. Čínské ministerstvo zahraničí projevilo jednoznačnou nespokojenost, která je vyvolána negativní zmínkou o Číně v obranném rozpočtu USA.

30; Ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj navrhuje v roce 2019 zdvojnásobení cen energií pro domácnosti. Na ministerstvu si myslí, že zvýšení tarifů má v příštím roce proběhnout ve dvou etapách.

31; USA jsou připraveny uvrhnout svět do chaosu, říká ruský senátor Andrej Klišas. Spojené státy zmrazily spolupráci s Ruskem v rámci Dohody o otevřeném nebi.

32; Lidé v maskách zaútočili ve Švédsku na policisty a podpálili desítky automobilů. Na policii nevyloučili, že organizátoři žhářských útoků mohli koordinovat své akce přes sociální sítě.

33; Ukrajině předpovídají kolosální škody v důsledku přerušení obchodních vztahů s Ruskem. Rusko zůstává nadále největším obchodním partnerem Ukrajiny.

34; Na Ukrajině prudce poklesla výroba automobilů. Podník Eurocar v Zakarpatsku zůstal jediným výrobcem osobních automobilů na Ukrajině. Výroba se oproti loňsku snížila o 57%. V červenci bylo vyrobeno pouhých 221 kusů.

35; Na hranici přežití, Expert komentoval slova Timošenkové o příjmech Ukrajinců. Předtím Timošenková prohlásila, že i otroci ve starověkém Egyptě měli vyšší výdělky než současní Ukrajinci.

36; Sankce USA tlačí Německo a Rusko k těsné spolupráci, píší The New York Times. Důvodem rozšíření spolupráce je cenová a sankční politika Donalda Trumpa.

37; Rusko je znepokojeno bezprecedentním vojenským rozpočtem USA, říká ruské ministerstvo zahraničí. Moskva je znepokojena rekordními částkami vyčleněnými Spojenými státy na vojenské účely v novém obranném rozpočtu.

38; Kurs dolaru se v Rusku prudce snížil. Oproti jednotné evropské měně si rubl připsal 1,3% k dobru.

39; Nesnesitelný zápach a řeky fekálií. Ukrajinskému městu Nikolajev hrozí ekologická katastrofa. Objem odpadních vod vytékajících na povrch je takový, že se už hovoří o stovkách tun fekálií. V důsledku rozsáhlé havárie odtékají odpadní vody přímo do řeky Jižní Bug.

40; Kyjev se dostal do čela světového žebříčku zhoršování komfortu života. Za pět let se ukazatel životního komfortu v hlavním městě Ukrajiny snížil o 12,6%, což je nejhorší výsledek na celém světě.

41; Turčinov promluvil o převaze ukrajinských raket nad ruskými. Na Ukrajině a daleko za jejími hranicemi jsou známy mocné efektivní a spolehlivé protitankové raketové komplexy, prohlásil Turčinov.

42; Američané se zděsili ruských zbraní. USA vyjadřují hluboké znepokojení v souvislosti se snahami Ruska vytvořit mobilní laserové systémy.

43; Turecko vyhlásilo bojkot americké elektronice. Prezident připomněl, že Turecko má svou vlastní technologickou společnost Venus Vestel.

44; V Kremlu oznámili témata rozhovorů Putina a Merkelové. Prezident Ruské federace Vladimir Putin uskuteční návštěvu Berlína v sobotu 18. srpna. Mluvit se bude o hospodářské spolupráci, o Ukrajině a Sýrii, ale také o restrikcích ze strany USA.

45; Na Ukrajině byli nuceni přiznat, že nová „zázračná zbraň“ je pouhá maketa. Příběh se samohybnou houfnicí Bogdana je typickým příkladem stavu ukrajinského vojesko-průmyslového komplexu.

46; Vaikule vyslovila podmínky pro svůj příjezd na Krym. Přitom předtím zpěvačka tvrdila, že nepojede na Krym za žádný honorář.

47; Ukrajinská armáda trénuje diverzanty a lže o ztrátách obránců Donbasu. Síly zvláštních operací ukrajinské armády cvičí diverzanty pro přípravu a provedení teroristických aktů na území Republik.

48; Desítky mrtvých. Poblíž italského Janova se zřítil most. Pravděpodobně v důsledku zásahu bleskem. Po mostě vede placená dálnice A10. Zahynulo zhruba 35 lidí – jak ti, kteří se svými vozidly padali z mostu, tak i osoby, které se ocitly pod úlomky mostu.

49; Ukrajinec se oběsil v polské nemocnici. Občan Ukrajiny se dostal do nemocnice v den, kdy měl na poli vystřídat svého bratra.

50; Kongres USA zveřejnil návrh zákona o nových protiruských sankcích. O předložení dokumentu do Kongresu se ví už od počátku srpna a brzy poté se do médií dostal i plný text návrhu zákona.

51; Lavrov předpovídá prudké oslabení dolaru. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov si myslí, že americký dolar dříve či později oslabí.

52; Ukrajinská moc se připravuje na útěk ze země, říká Kornejčuk. Ukrajinský politický expert Dmitrij Kornejčuk informoval o aféře Porošenka a Grojsmana.

53; Byly zveřejněny záběry ze zřícení mostu v Janově. Podle předběžných zpráv se zřítila část, která procházela nad železničními kolejemi a řekou Polcévera.

54; Na Krymu odpověděli zpěvačce Vaikule, která vyslovila podmínku pro svůj příjezd na poloostrov, že klást si podmínky pro příjezd na Krym je nepřípustné.

55; Rusko vydalo všechna povolení pro „Severní proud – 2“. Práce na praktické realizaci projektu budou zahájeny v nejbližší době, poznamenali ve společnosti Nord Stream 2 AG.

56; „Situace v psychiatrické léčebně je stabilní“. Na internetu se vysmáli Turčinovovým slovům o převaze ukrajinských raket. Nejspíš si koupil nějaké čínské petardy…

57; Kyjev se zamotal do vlastní propagandy a mimoděk přiznal své zločiny. Navzdory úporné snaze pana Porošenka, který shodou okolností vykonává úřad prezidenta, udržet si svou pozici, jeho obliba strmě padá.

58; Putin přikázal rozšíření Transsibiřské magistrály a BAMu. Kapacita obou tratí musí do roku 2024 vzrůst o polovinu.

59; Ukrajinské peklo. Rodiče početné rodiny v Kirovogradské oblasti umořili hladem čtyřletého syna. V současné době se řeší otázka zbavení rodičovských práv, ale vše bude záviset na závěrech soudní lékařské expertízy a soudu.

60; Lákadlo pro Ukrajince aneb proč se bouří „Euro-Rumuni“? Lidové protesty v Rumunsku s požadavkem na odstoupení vlády ukazují na nízkost a hloupost hesel současné ukrajinské moci. Rumunsko je už několik let členem EU i NATO. Ráj ani jiný zázrak se nekonal. Proč v něj věří Ukrajinci?

61; Příštích pět let bude rekordně teplých, varují vědci. Abnormální vedra podle slov klimatologů budou prakticky nevyhnutelná.

62; Ostřelování nekončí. Ukrajinský náboj zničil důchodkyni dům. Bez obydlí, bez šatstva, bez prostředků k obživě. Osamělá důchodkyně jen zázrakem zůstala naživu.

63; Je těžké rozlišovat Putinovy dvojníky, říká ruský advokát. Nevylučuji, že za více než osmnáct let mohli najít dostatečné množství osob, které tuto roli mohou plnit.

64; Chlapec s dívkou strhli a zapálili ukrajinskou vlajku v okupované části Doněcké republiky. Chlapec i dívka byli zadrženi ukrajinskou policií.

65; USA: Ruská inspekční družice se chová nenormálně. V USA tvrdí, že chování družice neodpovídá deklarované kategorii kosmických aparátů.

66; Naléhavé sdělení velení Doněcké republiky: Ukrajinští ozbrojenci ostřelují obce Kominternovo a Leninskoje na Jihu Doněcké republiky.

67; Byla zahájena palba na Gorlovku. Byla zasažena škola. Situace na linii fronty v Doněcké republice se vyostřila.

68; Chystáme se na pekelnou noc. Ukrajinští okupanti se netají s vyostřením na frontě. Ukrajinští okupanti zcela otevřeně hovoří o vyostření situace na frontách v Donbasu.

69; Francouzský list byl přistižen při lži o Putinově lovu tygrů. Francouzská média (televizní stanice France 2) vydávala fotografii Putina nad bezvládným tělem uspaného tygra z roku 2008 za letošní Putinovo zabíjení chráněných tygrů.

70; Whisky, nože, baseballové pálky a vlajky Třetí říše. Co našli v místnosti ozbrojenců Tornada? Tisková mluvčí generálního prokurátora Ukrajiny zveřejnila fotografie pořízené po domovní prohlídce v prostorách ozbrojenců trestního batalionu Tornado.

71; Rusové se vracejí. Média informují, jak Rusko vytlačuje USA z Blízkého Východu. Rusko může v brzké době nahradit USA v roli hlavního hráče na Blízkém Východě.

72; Guvernér Ohia odpověděl na Trumpovy výpady souborem gif se smějícím se Putinem. John Kasich amerického prezidenta opakovaně kritizoval.

73; Zemřel Eduard Uspenskij. Dnes v Moskvě ve věku 80 let zemřel autor „Prázdnin v Prostokvašinu“, „Krokodýla Geny“ a dalších pohádek našeho dětství.

74; Idlíbská jatka: Děsivé exploze otřásají městy, byly zabity stovky ozbrojenců a místních obyvatel. Jen za poslední měsíc zahynulo kolem tří set teroristů i místních obyvatel.

75; Červený příliv. V USA byl vyhlášen stav mimořádné situace. Úřady amerického státu Florida vyhlásili režim mimořádné situace kvůli toxickému „kvetení“ vody v důsledku masového namnožení řas.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
57 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 14.8.2018

 1. nula napsal:

  Bohužel ten Vojta ukázal, že je buď opravdu blb nebo placená fiat opozice, jak ho někteří obviňujou (společně s Dolejšem).
  Já jsem sice KSČM volil, ale tyhle kecy, že Rusové za srpen 1968 nemůžou, protože Brežněv byl Ukrajinec, si mohl odpustit.
  Protože to hned samozřejmě vyvolalo reakci, že ani Němci vlastně nemůžou za 2.světovou a napadení SSSR, protože Hitler byl přece Rakušan. A Napoleon Korsičan…

  • proud napsal:

   Samozrejme,je to pitomost.Udivuje me,ze tohle muze rict clovek s postavenim,kdyz je to hodny akorat blba,navic jeste hodne ozralyho…..nicmene vsechno to souvisi s vuli lidu,jestlize si to nechaj lidi ukrast a zbavujou se zodpovednosti,neomlouva je to ,navic osobni zodpovednosti se zbavit nelze,jen si to nalhavat.

  • proud napsal:

   Navic moje mineni je ze Rusove rozhodli spravne,jinak uz bysme tady asi ani nebyli,ale rozfrcany nekde po svete a Polaci by se o nase uzemi moc radi postarali pro sebe! O Slovensku to plati samozrejme naprosto stejne!

  • Petr C napsal:

   Nulo, nevim kdo tenkrat sedel v politbyru, ale pokud tam byl taky pomer jak za VRSR mezi Rusy a jinyma narodnostma, tak jsou v tom Rusove fakt nevinne. Co se tyce Nemcu ti volili Hitlera s presvedceni. Rusove volili vetsinou ze strachu.

 2. proud napsal:

  „4; Bývalý velitel batalionu Ajdar lituje, že neutopili Krym v krvi. Bylo potřeba Rusům zabránit ve výstavbě Krymského mostu.“………….mozna skoda ze to nezkusili,nejspis uz by byl na Rusky Ukrajine touhle dobou poradek a zmrdi s celym Ajdarem uz by byli davno pod zemi!

  • proud napsal:

   A kdovi,nasledkem toho by se mozna houpali i nasi zmrdi a vlastizradci,takze vlastne vazne skoda, ze to nevyslo!

   • Petr C napsal:

    Proude ono to je spravna ironie. Ti kteri nejvic rvou proti okupaci Rusu v 68, se nejvic zastavaji okupace Afganistanu.

    • proud napsal:

     Nevim,prijde mi to divny,tyhle „okupace“,ale bohuzel nezbytny,paklize jsou tendence rozsirovat magorarny mimo hranice vlastnich uzemi.Osobne zastavam postoj nevmesovani se,co si doma kdo nasral,at si taky sam uklidi,nebo si v tom chcipne,ale nesmi s tim za hranice!Stejne tak ti kolem se nesmeji namahat aby se jakkoliv vmesovali a angazovali u nej doma!

     • Petr C napsal:

      Proude, nevim v te dobe mi bylo deset, takze jsem zajimal tak o to kde provest lumparnu. Teprve nedavno jsem se zacal tak trochu zajimat o sedesatyosmy.
      Po smrti Stalina slo SSSR ke dnu a k moci se dostavala klika jenz provedla prevrat koncem roku osumdesatych. Mam dojem ze ten osumasedesaty byla jen taka domluva v zajmu udrzovani studene valky. Celkove Rusko jeste nebylo pripraveno na prevrat typu perestrojka a tenkrat jeste zapad nepotreboval odbytiste pro svoje smejdy a tak jim vyhovoval stav jaky byl. Nepritel byl jasny, nemuseli hledat zadne teroristy ac si jich pro jistotu par vydrzovali. Jenze par prospecharu v CSSR se nemohlo dockat poradneho lizu a chteli vse uspechat a tenkrat jeste narazili. Prevrat v te dobe nebyl mocnostma naplanovan.

      • proud napsal:

       Zamysli se jeste jednou a vezmi v potaz trochu taktiky v pohledu nastupniho prostoru pro pripadnou valku,naraznikovou zonu.Nicim jinym ani nejsme,proto stacime zapadu jako kolonie,nasi konkurenci i armadu zlikvidoval,delame pro nej a to mu staci,na rozdil od Ruska ktery se o svoje staralo dokonce i na svuj vlastni ukor!

 3. benmil napsal:

  Pražský a kyjevský Majdan jsou jak bratr a sestra. V obou případech šlo o základny. V jednom případě ji někdo chtěl, a potřeboval záminku pro to, jak ji dostat, v druhém případě se kdosi chtěl zmocnit vybudované a zaběhané základny.

 4. Žabák napsal:

  Filipův argument není o nic hloupější, než to co je teďka v televizi.

 5. Paw napsal:

  Divnej vyrok , kterej se mi nezda ,co tim sleduje , byl jsem vsude , na Staromaku, na Narodni, na Vaclavaku a u Rozhlasu a Muzea ale videl jsem vojacky malych postav , asi z vychodniho asijske casti SSSR , lide na ne rusky ale asi nerozumeli /taky meli zakaz mluvit/ meli ostre nabrousene bodaky , ale velitele vsichni byli vsichni na prvni pohled bili , rusove a mozna Ukrajinci…To se neda vyloucit.

  • nula napsal:

   Já teda, bohužel, nebo bohudík, nejsem pamětník, ale fotřík byl ročník 43 a v té době byl jako záložák na pravidelném cvičení a tu základnu podle jeho slov obsazovali přesně tihle Asiati, o kterých mluvíš, s bílým velením.

   Na druhou stranu rozdíl mezi demokratizačním procesem třeba v Iráku ze strany demokratické armády USA a okupačním procesem ze strany vojsk Varšavské smlouvy a především tedy toho zlého, židovského SSSR, je na první pohled patrný v počtu obětí – u nás tehdy kolem 140 mrtvých, zatímco v Iráku jsou to miliony, včetně dětí, které se rozhodně na odpor demokracii nestavěly :P

   • Justass napsal:

    Chapíci mnozí diskutující nechápou jak to Filip myslel.
    Viděli jste jeho úsměv v televizi, když to pronášel?

    Měl z toho legraci a řekl to schválně, když teď nuceně máme za neprátele Rusko a nuceně za přátele Ukrajinu.

    Ironie až na půdu !!!!

    Je to zajímavé i Stalin měl v polytbyru ty samé lidi – tedy národnostně ( u židů etnicky ). Přesto
    se to temné období v SSSR dodnes nazývá Stalinské čistky. :-)

 6. Petr C napsal:

  Nulo, to jste pokadila. Ve statech ne ze zidi sedi v politbyru, ale z tama vladnou pomoci armady skoro celemu svetu. USA je jejich pest, Londyn mozek a finance.

  • proud napsal:

   Presny.USA je umele vytvorenej udernej,uzitecnej idiot,proto je taky nejvic zadluzenej,nic neni nahoda.Vzdycky je potreba se u kazdy zpravy ptat ,cim to,proc,komu je to k cemu dobry,co to ma zakrejt a podobne.Proto je taky treba se napriklad ptat,jak to ze mnohem mensi Anglie mu sefuje,cim ho drzi pod krkem,na to je vubec potreba se ptat vzdycky a u vseho,nejen u techhle dvou nejznamejsich.

 7. Petr C napsal:

  Proude, vse to jsou jenom posetilosti mocnych. Lide musi byt drzeni ve strachu a nenavisti mezi sebou. Nesmi mit cas na premysleni. Byli by nebezpecni.

  • proud napsal:

   Souhlas,jen nejde o posetilosti,ale o chladny kalkulace s lidskejma zdrojema se kterejma se kseftuje na burzach,nejsme jim vic nez dobytek,radi by abysme byli i stejne pitomi,jen ucenlivejsi.

   • proud napsal:

    …..a my jim to svym nezajmem,pohodlnosti,sobectvim a bezohlednosti ulehcujeme.

    • Paw napsal:

     Juscenko ovsem sedi v kancelari daleko a kde se zatim nestrili a na konte miliony bezpecne nakradene a uschovane v zahranici a uz jeci :
     Vy vsichni jste otroci, musite bezetdo valky a nechat se zabijet jinak jste otroci a budete..

   • Petr C napsal:

    Proude, prave ze o posetilosti. Ti lide jsou dusevne nemocni citi se ohrozeni a a trpi stihomanem. Proto to sledovani, kontrola a snaha o absolutni ovladnuti lidi. Drzeni lidi ve strachu pred krizi, valkou ohrozovani teroristy a nasilne mixovani ras. Udelat vse pro to aby se lide nepostavili proti nim.

    • Ľ napsal:

     Paradoxne, tá ich duševná choroba je spôsobená správaním sa davu. Podľa KSB je stav GP – Elita – Dav výsledkom riadenia GP. Podľa mňa je to výsledok snahy o ovládnutie človeka človekom. To viedlo k vzniku ekéhosi Globálneho Diktátora (=ten kto v snahe o ovlátnutie človeka uspel) Proste sa ľudia mali ako prasce v žite a to bolo nudné. Bolo treba akciu, nejaké vzrúšo. Vojny to ľuďom dali. Tento ekonomický model nám dáva to vzrušenie. Veď si predstavte, že všetci sa majú rovnako dobre a naozaj dobre. To by neboli žiadny zlodeji a vrahovia. Prechádzka po ulici v takej spoločnosti, kde nám na ulici nič nehrozí, to by bola nuda. Keď na teba číha zlodej či násilník, je to večšie vzrúšo.
     Toto tomu chorému tam hore vyhovuje lebo tam potom majú dôvod montovať kamery. Len je otázka či samé o sebe prispeli k bezpečnosti, alebo elita dosiahla svoje a odvolala večšinu psychopatov z ulíc.

     • proud napsal:

      „Proste sa ľudia mali ako prasce v žite a to bolo nudné. Bolo treba akciu, nejaké vzrúšo. Vojny to ľuďom dali. „………..to si sebral kde,ze zabijet se navzajem a vybijet si deti je nejaky „vzruso“??

      • Ľ napsal:

       Zdá sa že ano, keď to ľudí stále baví. Ale našťastie takých ubúda.

      • Ľ napsal:

       Takto. Prečo inak to potom robia? Pre psychopata je to predsa priam orgazmické, keď jeho obeť kričí od bolesti. Keď cíti jej strach a bezmoc. Najviac ich vzrušuje, keď vraždia a vidia ako v očiach ich obetí vyhasína život. Je to pre nich vzrušujúce.
       Žijeme v takmer čiste psychopatickej spoločnosti s minom naozaj normálnych a vyrovmaných ľudí.

       • Petr C napsal:

        Ano, mate pravdu, svetu vladnou uchylove. Staci se podivat.
        https://m.youtube.com/watch?v=mlz3-OzcExI

        • Ľ napsal:

         Sú tiež rôzne druhy psychopatov… takých extremístov ako som popísal zas toľko nieje :D ale za istych okolnosti je schopných zabíjať takmer každý. Či už pre peniaze, v túžbe po moci alebo zo strachu, že príde o svoj prepich, zo strachu že budú odhalené jeho zlé skutky (umlčovanie svedkov). Alebo aj v podstate „náhodné“ zabitie pri nejakom skrate, napr. pri hádke… Zabitie čoby vyústenie dlhodobých duševných problémov, ktorích má snáď káždý z nás na tony…
         Zabitie dobrého mena svojho brata lžou, nech je podnietená čímkoľvek…

         Takže asi tak. No a tamtí „hore“, no to sú prototypy toho čomu sa myslím hovorí sociopat. To už sú taký ako som hovoril v predošlom príspevku. Oni už majú Dušu na mieste, tam kde Boha niet, nebolo a nebude. Tam už nieje o čom.
         Pod nimi sú kdekaký tí psychopati, kdejaký narciskovia a podobne. To sú pomerne ľahko ovládateľný „bubáci“ schopný čohokoľvek, ak sú k tomu vhodne privedený. V tomto zmysle mám na mysli psychopatickú spoločnosť.

       • proud napsal:

        Kazdej lovec vi jak „chutna“ smrt.Ale dobrej lovec vi i za jakou cenu.

        • Ľ napsal:

         „Za cenu chutného mäsa“ :D

        • Ľ napsal:

         Kým sa z neho nestane korisť ;)

        • proud napsal:

         Mel jsem na mysli lovce lidi.Ale je vyzkouseny,ze to tak funguje i na lovu zvirat a je to bohuzel „navykovy“,jako drogy.K nezabijeni je potreba vychovavat,ne se odvolavat na zakony ze kterejch ma kazdej krimos leda tak prdel.

        • Petr C napsal:

         U normalnich lidi nictakoveho neexistuje. Japokud musim zabit takto udelam s nevoli a je mi neprijemne dlouho potom. Zaden navyk. Ti kteri zabiji pro radost jsou parchanti. Nic navykoveho na tom nevidim. Bavi mne vystopovat, pozorovat uzivat si jejich volnosti, ale k zabijeni citim odpor a zabiji jen kdyz mam prazdny mrazak a nebo jsem ohrozen. Coz se mi uz davno nestalo.

        • proud napsal:

         Kazdej to asi bude mit ruzny,ja lovil rad,ale to zabiti mi taky kdovijak nejelo,ale k cemu casto dochazi je jakysi vstrebani energie,pozoroval jsem to u vic kluku,ale nikdy u lovu na dalku flintou.Jen u luku nebo noze a podobne,myslim si ze velkou roli hraje vzdalenost,mozna i pristup,tezko rict,opravdu jsem to vyslovene nesledoval a nestudoval,pro me celkem pochopitelne.Jinak presne jak pises,pozdeji uz jsem casto ani nestrelil,stacilo se mi k tomu vystrelu jen dostat,kdyz uz jsem mel nalovino a bylo by to jen o tom zabijeni(co se zvere tejka).

        • Ľ napsal:

         Taktiež je rozdiel, či lovíš trofeje alebo kôli prežitiu. (Ak sa bavíme o jeleňoch)
         Alebo zabiješ v sebaobrane, ak je to nevyhnutné, bez pocitu nenávisti alebo zabiješ z nenávisti (o ľuďoch).
         Tiež je rozdiel v zabití podľa toho čo kto potom cíti. Ako to vníma.
         Napríklad tiež pomsta sama o sebe nieje špatná. v zmysle nejakej odplaty za niečo, čokoľvek. Ide o to, ako to pomstitel berie a čo cíti, čo ho pri tom poháňa.

         Napr. Nieje špatné odmietnuť pomoc tomu, kto ju pred tím odmietol mne, ak to odmietam z múdrosti, nie z nenávisti. Ale Bohu bližšie je pomôcť i v takom prípade. Avšak nekonečná pomoc tomu kto mi skôr priťaží než pomôže je vzdialená múdrosti. A Boh je múdry.

         … Sakra. Očividne ma ten korán poznačil ;D

        • proud napsal:

         „Napríklad tiež pomsta sama o sebe nieje špatná.“……ne,ona je spatna,a hodne spatna,navic skutecne zlo plodi jen dalsi zlo,ale bohuzel mam ji rad i kdyz se ji snazim nepouzivat.Je obrovskej rozdil mezi nutnym trestem a pomstou.Jinak je to slozitejsi,ale staci se drzet toho ze ja na brachu bracha na me,tedy nedelej druhejm co nechces aby delali tobe,a s bohem je to taky slozitejsi,lip udelas kdyz se naucis spolehat radeji sam na sebe,a neustale se na to pripravovat po vsech tobe dostupnejch strankach,nez na boha.

        • Ľ napsal:

         Pomsta je kolem a kolem spravodlivosť. :D záleží ako to vezmeš. Možno by bolo fajn čítat do konca, aby si pochopil, ako som to s tým pojmom myslel. Možno by si potom nepísal čo si napísal. ;)

        • proud napsal:

         No co,poznacil te koran,no :-) :-))))))))))

        • Ľ napsal:

         Poznačil. :D odpúšťať je bližšie Bohu. (Ak je to možné) Vec že Boh je milostiví :)

        • proud napsal:

         Skoda ze ten boh neni bohyne,aspon bych si zamrdal,kdyz jsou jinak k hovnu…….

        • proud napsal:

         I kdyz…………..az uplne k hovnu ne,ale jako prvotni zotroceni cloveka od GP svou ulohu splnil,u par volu ji jeste i plni,v poovcanstovani.

     • .lak napsal:

      Navazující v procesech / příspěvky ze zvědavce a lidé se chovají většinou prostřednictvím podlokajníků jako psi zapřažení v kárce na buřt na klacku.

      včera 22:04
      RE: Zánik většiny je špatně nebo dobře?

      Lovec idiotů 194.?.?.? Reakce na 365797
      Postižení jsou dlouhodobě všichni „nevyvolení“, zejména bílá rasa (Slovani). Pro ně „vyvolení“ chystají právě ono ředění, jak výstižně řekla jistá „vyvolená“ Barbara Spectre. Aby ne, když pro „vyvolené“ jsou „nevyvolení toto:

      „Gójové se narodili jedině proto, aby sloužili nám. Jiné poslání kromě služby národu Izraele na světě nemají. K čemu jsou pohani potřební? Budou pracovat, orat a žnout. My budeme sedět jako páni a jíst,“ vysvětlil rabín.

      K tomu, proč pohané vůbec žijí tak dlouho, prohlásil: „Pohani jsou jako ostatní – musí zemřít, ale Bůh jim dal dlouhověkost. Proč? Představte si osla. Když uhyne, přijde člověk o peníze. Je to jeho sluha, a proto je mu dán dlouhý život, aby pro Žida mohl dlouho pracovat.

      Takže pane Vojto, jste jen osel a ten vzdělaný být nemusí.

      včera 13:16
      RE: Tož asi tak….

      J_Pitralon 178.?.?.? Reakce na 365830
      Chtějí podržet dominanci dolaru a proto spouštějí tyto procesy a poštvávají kultury proti sobě. Západní Evropa zaplavená migranty bude slabá. Balí se to do pohádek o obohacování kultur a genofondu.

      „Petrodolar – cesta ke 3. sv. válce“
      https://www.youtube.com/watch?v=XyeAVBE9miw

      [zmaten]

    • proud napsal:

     To je Peto preci hloupost,protoze prave tak si lidi proti sobe stavej sami,to je duvod proc si nemyslim ze je nekdo kdo vladne ze stinu tisice let, az tak blbej ….spis bych hledal duvody jinde,podivej se na obycejny predsedy okresnich vyboru jak se za chvilku dokazou vzdalit obycejnejm lidem,protoze „na to maji“ a uz jim jednoduse nerozumej,pritom jim kouka slama z bot uplne stejne jako tem obycejnejm!

 8. Justass napsal:

  Omlouvám se sice od tématu, ale velmi zajímavé – NOVÝ PJAKIN:

  http://leva-net.webnode.cz/products/altajsky-seminar-v-v-pjakina/

 9. Petr C napsal:

  Myslet si muzeme co chceme, dulezite je vedet a my vime ze nevime nic. Pouze se domnivame. Cerpame z toho co nam povoli a zbytek si musime sestrojit sami. Ja neresim to jestli nam vladnou tisice let. Vcelku mi to je k nicemu. To ze funkce meni lidi lidi je znamo ovsem s funkci prijde i ten strach, aby ji neztratil. Proc si myslite ze ti nejmocnejsi se porad schovavaji za nejake loutky, z prirozene skromnosti? Vzdyt uz vlastni skoro cely svet a porad manipuluji. Ja si myslim ze se proste boji o to ze muzou o to prijit. I mezi nima probiha boj o moc. Buduji si ruzne bunkry, obrnene auta a vselijake ochranky a vy napiset blbost?
  http://whale.to/b/coleman_b1.html
  Je to v celku dobra kniha. Ukazuje na jejich paranoidu jen aby se neco neprozradilo.

  • proud napsal:

   Nehadam se,zni to celkem logicky,presto si nemyslim,ze to tak je,maji jiny mechanismy,napriklad,znas alespon jednohho jedinyho z nich jmenem? Mas predstavu kde bydli a jakou ma praci?……….Priznam se ze neznam ani jedinyho,jen jejich sluzebniky a o tech jeste vim malo abych se na ne mohl vypravit……….tak ceho se kurva maji bat? :-))) Jedine sebe navzajem.Proto ty obrneny auta a neprustrelny skla………

   • Petr C napsal:

    To je jedno koho, ale strach je strach. My obycejni tak nanejvys zamkneme auta a byty, nebo domky. Ti nejvyssi potrebuji k ochrane celou tu masinerii vojska, policajtu a soukromych armad. Samozdrejme ze my plebs nevime nic konkretniho, proto je musime porovnavat podle jejich sluhu. Stare ceske prislovi ze schody se maji zametat od vrchu neplati. Kryji se celou armadou, ktera si dala nazev elita. Proc myslite ze delaji? Ja osobne nemyslim ze nam nevladnou nejaci neznami vytecnici. Spis to budou nam zname klany, ktere zakladaji vselijake tajne spiklenecke organizace. A vypousteji famy o nejakych neznamych kteri je ovladaji. Ale to je spis vec osobniho nazoru, protoze nejake vecne dukazy o neznamych vladnich nebudou. Coz nam muze byt jedno, proto ze se neumime zbavit ani tech, ktere zname.

    • proud napsal:

     Kdo vi,i tak nejak podobne to muze bejt.Jen kdyz si na jejich miste predstavim sebe,prijde mi to jinak,cejtil bych se bezpecnejsim prave bez vsech tech pozornost pritahujicich bodyguardu a podobne,mit tu moc a ty moznosti,zil bych nekde v haciende v panensky prirode daleko od lidi,se vsema vymozenostma ktery nebudou jeste mit ani za sto let.Volna energie samozrejmost a to by bylo jen to nejmensi.

     • Petr C napsal:

      Jiste, kazdy normalni clovek si preje byt obliben u siroke verejnosti. Proto jeji veci spravuje v jeji prospech. Jenze nam vladnou psychopate, kteri jen touzi po vetsi moci a pritom se schovavaji za svoje ochrance a boji se vyjit na verejnost. Boji se smrti, proto ze co kdyby po ni byla nejaka spravedlnost? Vsak se podivejte kolika roku se dozivaji a jejich tvare jsou znamkou ohyzdnosti. Kolik lidi muselo zemrit proto aby meli nahradni organy a cerstvou mladou krev. Ti lide maji strach ze vseho.
      Co se tyce te prace. Ano pri zmnene mysleni a trochu skromnosti by to bylo mozne.

    • proud napsal:

     To je jen trocha fantazie,protoze podle me na takovej zivot ma narok kazdej z nas za 4 hodiny prace tejdne!

 10. Ľ napsal:

  Iniciatíva „Chceme veriť“ predkladá novej vláde návrhy opatrení, ktoré by mohli prispieť k obnoveniu dôveryhodnosti polície, prokuratúry a ústavného súdu.
  http://osf.sk/nezaradene/iniciativa-chceme-verit/
  Sa tu kde vzali? To jako osf strejdu Gorgiho chce riadiť SR?takto na rovinu? :D

  • Ľ napsal:

   Žiadajú nezávislosť polície od politických vplyvov, otvorenie prokuratúry verejnej kontrole ako aj dôveryhodný ústavný súd.

   Takže, politici, poslanci, prezident sú jediný ktorích si volíme (nech sú aký chcú) a oni žiadajú aby políciu riadil… Kto? Verejnosť? To podľa nich ale znamená nevolený tretí sektor. Pretože podľa ľudí z týchto organizácií je verojnosť príliš blbá a tak ju musia zastupovať. Poradili aj právnu úpravu v tomto smere. …
   Dobré, nie? Bojujú v mene oligarchov proti oligarchia, tak že podporujú predanie moci nad kľúčovími komponetmi štátu priamo do rúk oligarchom, ktorí „nezištne“ sponzorujú tretí sektor /neziskovky, mimovládky, kdejaké iniciatívi a podobne. Snáď to všetko nesponzoruje nejaká 17 ročná študentka zo sesterskej iniciatívi za slušné slovensko…

   Lol… Že som si ich nehodil do googlu už skôr :D

 11. Rocco napsal:

  Byli Ukrajinci bratři Kličkové v Milovicích? Byli. Okupovali nás agresivní Ukrajinci a teď se jich tu roztahuje 150 000!

  • jan nowak napsal:

   .. ři.kal mi tu-hle pan .. disDžokej : že prej Sasín je moc Diwokej..
   Byl sspat ..řen pod sowowý.mi Mlýny
   Jag se drápe Na břeh & při tom tom Qwí-lí.. lý lá – do kundy sse snáď Po ČESKU KRTku
   nigdá
   .. nenaučim se a nebo jóó ??

   Já newim : (

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!