Přehled zpráv – RusVesna 17.8.2018

sud_441; Ukrajinský soud vynesl rozsudek nad „Putinovou důvěrnicí“. Ukrajinský soud odsoudil aktivistku veřejného hnutí „Dobrovolníci vítězství“ ke třem letům podmíněně.

2; Na Ukrajině zahájil svou činnost Státní úřad pro vyšetřování. Jedná se o zcela nový policejní orgán.

3; Jen polovina ukrajinských maturantů dokázala vyřešit matematickou úlohu se zlomky pro osmou třídu.

4; Proč Ukrajina posílá do Běloruska agenty a diverzanty? Proti komu je namířena taková diverzní práce? Je evidentní, že nikoli proti příteli a partnerovi Ukrajinu – Bělorusku…

5; Západní Ukrajina je území bez budoucnosti. První pětiletka po vítězství Majdanu končí na Západní Ukrajině splněním všech zadaných úkolů: Byly vymýceny všechny připomínky sovětské minulosti, na každém rohu vlají evropské vlajky, čínští partneři pozdvihli výrobu vyšívanek na bezprecedentní úroveň. Probíhají další práce na zvýšení důstojnosti a prohloubení evropskosti. Slušně žít se ale dá jen pokud pracujete v zahraničí.

6; Domnělá vítězství. Co stojí za prohlášením Ukrajiny o údajném dobytí 15 čtverečních kilometrů území Donbasu? Jednoduchá odpověď: Je potřeba nějak vysvětlit zvýšený počet ztrát v řadách ukrajinské armády na Donbaské frontě.

7; Jak může Trump uznat Krym? Americké „enfant terrible“ bourá a ničí všechny bariéry, které byly kolem něho vystavěny a šokuje tím i vlastní tým.

8; Hlavní efekt sankcí není ekonomický. Neočekávaný a svěží pohled na protiruské sankce, kterých mají už všichni plné zuby. Sankce úspěšně sjednotily ruský národ a zvedly pocit vlastenectví mezi obyvatelstvem. Na rozdíl od doby ještě před pár desetiletími Rusové už dnes nehledí na Západ se závistí a obdivem, nýbrž s opovržením a nelibostí.

9; Němci chválí Ladu. Vesta je takřka ideální automobil. Na rozdíl od rumunských „Dacií“ Lady dosahují rozumné ceny, aniž by musely činit velké ústupky ve výbavě.

10; Blíží se vážné události. Do Moldávie přijelo 55 pracovníků CIA. Po celém světě je už dávno známo, že vládní federální agentura „Peace Corps“ jsou juniorské jednotky výzvědné správy CIA.

11; „Lesní bratři 2.0“ aneb jak zachránit syrské ozbrojence. Osud syrských ozbrojenců opakuje historii konce Velké vlastenecké války, kdy se nacistům dařilo vyhýbat se trestům díky podpoře zvenčí.

12; Zločiny kolosálních rozměrů. Kdo a jak se na Ukrajině zmocňuje miliard z veřejných rozpočtů? Zveřejněné cifry jsou více než přibližné a nejspíš nezahrnují ani většinu skutečnosti. Dokonce i ve zkorumpované Nejvyšší radě už schvalují extra zákony postihující nejkřiklavější případy, jako je například nelegální vývoz a pašování načerno vykáceného dřeva.

13; Došlo na další střety mezi ukrajinskými poslanci Mosijčukem a Ljaškem na téma účasti na pochodech homosexuálů.

14; Ilovajský kotel se zopakuje nedaleko Kyjeva a Černigova. A nikoho to neznepokojuje. Točí se film o „hrdinném boji ukrajinských patriotů“.

15; K čemu nám je ten Sencov? Alexandr Koc si myslí, že Rusko nepotřebuje toto každodenní divadlo světového rozměru spočívající v lomení rukama nad osudem „kulturního činitele“ po celém světě.

16; Ukrajina zasadila Spojeným státům úder do zad. Ukrajina prodala motory pro bojová letadla do Číny, což je v rozporu se zájmy USA. Možná to bude vítaná záminka pro ukončení podpory USA Ukrajině.

17; Dojemné obrázky, Jak bývalí ozbrojenci a jejich děti vítali ruské vojáky. Byla vydána nová reportáž ze Sýrie.

18; Proč Polsko usiluje o rozmístění vojenských základen USA na svém území? Podle slov polského ministra obrany rozhovory k této otázce postupují více než úspěšně.

19; Na Ukrajině zemřelo čtyřleté dítě na uštknutí hadem. Nemocnice neměla protijed. Ukrajina je prostě přestala kupovat.

20; Mezinárodní experti varují před reálnou chemickou hrozbou v Donbasu. Ředitel Mezinárodního centra pro chemickou obranu a bezpečnost ve Varšavě informoval o problému chemické hrozby v Donbasu.

21; Objevily se záběry z předávání nového bombardéru s vlastní inteligencí. Na záznamu je letoun předveden z různých úhlů, detailně byly ukázány podvozek a ocasní část letadla.

22; Cílem je návrat celého Novoruska, ze kterého Rusko nesleví. Rusko je zainteresováno na průmyslových podnicích v Donbasu a na profesionálech, kteří na tomto území ještě zůstali.

23; Tanker jako kořist. Ukrajina se zabývá pirátstvím. Už týden je ruský tanker Mechanik Pogodin zablokovaný v přístavu Chersonu. Posádka se obává obsazení lodě policií.

24; Čína trénuje údery na USA, říká Pentagon. Peking cvičí své ozbrojené síly pro údery na Spojené státy a jejich spojence, jsou přesvědčeni na americkém ministerstvu obrany.

25; Ruská centrální banka odebrala licenci Moskevské směnečné bance.

26; Na Krym přijela na „prohlídku“ delegace z Norska. V čele delegace je šéf veřejné organizace Norská národní diplomacie“ Hendrik Weber.

27; Na Ukrajině informovali o užitečnosti přerušení dopravního spojení s Ruskem. Pokud s nimi bojujeme, proč bychom tam jezdili…, blýsknul se svou hlubokomyslnou úvahou ministr infrastruktury Omeljan.

28; Pozváním Putina se Německo dopustilo aktu diplomatické zrady, píší polská média. Němečtí politici ujišťují, že na setkání Putin – Merkelová je třeba hledět v širším globálním kontextu.

29; A máme tu druhé kolo rvaček mezi ukrajinskými poslanci: Mosijčuk zaútočil fyzicky na Sergeje Šachova ve výtahu. Nakonec museli agresivní poslance roztrhnout ostatní uživatelé výtahu.

30; RUSAL se rozhodl získat status ruské firmy. RUSAL plánuje změnit registraci a zaregistrovat se jako ruský rezident.

31; Na Krymu navrhli vypravit vlak přátelství s Německem. Ministr pro vnitřní politiku, informace a spoje Krymu navrhl spustit provoz vlaku přátelství Berlín – Moskva – Simferopol.

32; V Kyjevě zadržela policie několik desítek ozbrojených lidí. Kyjevští policisté odvrátili konflikt vedle stavby v Darnickém obvodě.

33; USA mohou kvůli Číně zrušit vojenskou pomoc Ukrajině. USA těžko nechají bez povšimnutí dodávku ukrajinských leteckých motorů Číně.

34; Dojde k sociálnímu výbuchu. Ve Státní dumě varovali před následky zavedení vízového režimu s Ruskou federací ze strany Ukrajiny.

35; Bývalý šéf ruské centrální banky: Rusko není ohroženo bankrotem. Před dvaceti lety Rusko bylo nuceno vyhlásit technický bankrot v oblasti státních dluhopisů v částce více než 72 miliard dolarů. Jednou z příčin byl pád cen ropy na neuvěřitelných 9,1 dolaru za barel. V důsledku krize tenkrát hospodářství Ruska přišlo o 96 miliard dolarů a HDP se propadl na jednu třetinu. Zahraniční dluh přesáhl objem celého hospodářství. V tu chvíli vzrostla na trojnásobek inflace. Nic z toho v tuto chvíli neprobíhá ani nehrozí.

36; Ruskému kapitánu bylo ve Švédsku sděleno obvinění. Nákladní loď BBC Lagos uvízla na mělčině v noci 3. srpna nedaleko přístavu Helsingborg v průlivu Öresund.

37; V USA informovali, jak Ukrajina poškodila sankcemi sama sebe. Sankce, které Ukrajina uvalila na Rusko, se odrazily negativně na samotných Ukrajincích.

38; K čemu USA potřebují skandál s dodávkou ukrajinské techniky Číně? Ukrajina jen znovu potvrdila svou závislost na vnějších světových hráčích.

39; Ukrajinské ministerstvo zahraničí blokuje dohodu s EU o otevřeném nebi. Ukrajina nemůže přijímat rozhodnutí v dané otázce v jednostranném modu, odpověděli na ministerstvu.

40; Deset lidí spadlo z mostu kvůli turistovi, který pořizoval selfie-fotografii. Kvůli chvilkové neprůchodnosti mostu se v jednom místě nahromadilo tolik turistů, že most nevydržel a deset z nich spadlo do vody.

41; Není cesty zpět. Na Krymu komentovali zveřejnění mapy s ruským Krymem na německé televizní stanici. Německá televizní stanice 3Sat ukázala na svých stránkách mapu, na které je Krym vyznačen jako ruské území.

42; Černomořská flotila otestovala „Syrský val“. Syrský val je metoda vedení boje z předem vybudovaných podzemních úkrytů.

43; Nad Kyjevem létá vojenské letectvo. Obyvatelé jsou vyděšení. Nad hlavami Kyjevanů dnes prolétávaly stíhačky.

44; Ukrajina nebude přerušovat nákladní železniční spojení s Ruskem, prohlásil ministr. Ministr Omeljan prohlásil, že nákladní přeprava je regulována závazky Ukrajiny v rámci Světové obchodní organizace.

45; Velení ukrajinské armády odzbrojuje vojáky před přehlídkou. V jednotkách chybí obrovské množství zbraní. Nakolik se ukrajinské vojensko-politické vedení bojí svých vlastních obránců?

46; Ruská garda převzala do výzbroje nejnovější ostřelovací pušku. První kontrakty na dodávky nejnovější ostřelovací pušky „Točnosť“ (Přesnost) jsou už podepsané. Byly zahájeny dodávky pro Ruskou gardu.

47; Vytvoří Rusko a Německo alianci proti USA? V sobotu 18. srpna navštíví Putin pracovně Berlín, kde bude jednat s německou kancléřkou .

48; Donbas: Zástupci Červeného kříže se dostali do palby ukrajinské armády. Představitelé Mezinárodního výboru Červeného kříže byli nuceni se ukrýt v bunkrech.

49; Turecko zahajuje proces náhrady dovozu amerického zboží. Turecko má v úmyslu vybudovat místní výrobu zboží, jehož dovoz překračuje 30 miliard dolarů.

50; V Srbsku byl uzavřen vojensko-patriotický tábor s ruskými instruktory. V současné době probíhá poslední fáze demontáže tábora. Ten už de facto neexistuje, říká srbský ministr vnitra.

51; Rusko poslalo Spojeným státům protestní nótu kvůli uzavření diplomatických zastupitelstev. Rusko poslalo Státnímu departmentu USA protestní nótu v souvislosti s pokračujícím porušováním norem mezinárodního práva ze strany Washingtonu.

52; Ukrajinská moc se pokouší zastrašit Janukovičovy obhájce, říká advokát. Janukovičova obhajoba si myslí, že trestní případ proti advokátům založený prokuraturou je pokusem o jejich zastrašení.

53; Na Ukrajině odhadli ztráty v důsledku přerušení železničního spojení s Ruskem. Ministr prohlásil, že počet turistů cestujících z Ukrajiny do Ruska se v poslední době beztak výrazně snížil.

54; Ruská vláda se vyslovila proti zabavení nadměrných příjmů velkým společnostem. V Kremlu prohlásili, že zformulují stanovisko ohledně návrhu Belousova poté, co svůj názor vyjádří vláda.

55; Bývalý příslušník ATO hodil na svého bratra granát. Policisté zločince zadrželi a nyní se rozhoduje o uvalení vazby.

56; Saakašvili oznámil, že se vrátí na Ukrajinu, až Porošenko opustí funkci prezidenta. Dále oznámil, že jeho strana „Hnutí nových sil“ se určitě zúčastní parlamentních voleb na Ukrajině.

57; Ukrajina otestovala novou raketu s plochou dráhou letu. Na jihu Oděské oblasti byla provedena další etapa zkoušek ukrajinské okřídlené rakety.

58; Na Ukrajině vyšla kniha s vyobrazením Krymu jako součásti Ruska. Na svou obhajobu zástupkyně vydavatelství podala poněkud podivné vysvětlení. Prý se jedná o chybu ilustrátora.

59; Ukrajinců za poslední půlrok ubylo o více než 120 tisíc. Počet zemřelých podstatně (téměř dvojnásobně) převyšuje počet živě narozených dětí. Odhadovaný počet obyvatel Ukrajiny je nyní 42,264 milionu.

60; Ruské ministerstvo vnitra prověří koncertní činnost Laimy Vaikule. Veřejná rada při správě ministerstva vnitra pro Moskvu zaslal žádost o prověrku o´koncertní činnosti umělkyně.

61; „Kazachstán 2018“ je jako „Ukrajina 2013“. Elity Kazachstánu se samy vrhají do rukou USA, aby si s nimi zaoceánský „přítel“ pohrál jako s Ukrajinou.

62; Lvov se topí v přívalech dešťové vody. Město zatopil mohutný liják. Na některých místech dosahuje hladina vody v ulicích jednoho metru.

63; V Gorlovce došlo k výbuchu. Informuje o tom šéf administrativy města Ivan Prichoďko. Výbuch nesouvisí s válečnými událostmi. Došlo k explozi plynové bomby. Ke zraněním osob nedošlo. Poškozeno bylo šest garáží a pět automobilů.

64; Vězeňský (homo)sexuální skandál kolem neonacistů z „Tornada“. Za mřížemi si neonacističtí úchylové nic neodpírají.

65; Lucenko byl nadšený z fotografie místopředsedkyně parlamentu Iriny Geraščenkové v plavkách na vodním prkně (paddleboard). Jako „Pocahontas“, přirovnal svou kolegyni k bájné Indiánce.

66; V USA informovali, jak dlouho ještě zůstanou v Sýrii. Prohlášení o Sýrii učinil asistent státního tajemníka pro otázky Blízkého Východu David Satterfield. Zůstanou prý až do konečného vítězství nad Islámským státem.

67; Drsné zatčení na kontrolním stanovišti. SBU předvádí, jak „jsou občané očekáváni doma“ (název propagandistické akce). SBU slibuje vřelé přijetí, ale video ukazuje pravý opak.

68; Vůdce ukrajinských neonacistů kandiduje na funkci prezidenta Ukrajiny. Je to tentýž neonacista, který se vyznal z lásky k Pinochetovi.

69; Ruští novináři se dostali do palby v Donbasu. Natáčecí skupina Alexandra Sladkova, válečného dopisovatele VGTRK se dostala do palby ukrajinských vojáků v Donbasu.

70; Polští pohraničníci vylovili z řeky nelegálního migranta z Ukrajiny. Sám Ukrajinec, když si uvědomil, že byl odhalen, se skryl před Poláky v řece.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!