Jak zabránit vystěhování obyvatel Horoměřic z jejich domovů po 27. srpnu 2018

Podle skandálního rozhodnutí Nejvyššího soudu ze dne 27. července 2018, dostupného zde, mají obyvatelé Horoměřic – bývalí klienti H-Systému – opustit své domovy do jednoho měsíce od tohoto rozhodnutí. Podle našeho názoru tedy jejich vystěhovávání začne příští pondělí, 27. srpna, nebo kdykoli po tomto datu. Toto průlomové soudní rozhodnutí má celou řadu pozoruhodných momentů, které probereme v pozdějších článcích. Nyní je však potřeba nějak řešit následující akutní problém: jak zabránit tomu, aby vystěhování lidí z jejich domovů fakticky proběhlo?

Začíná jít do tuhého

Kdo si myslí, že se v Horoměřicích jedná jen o osud několika desítek rodin, je na velkém omylu. Ve skutečnosti tady státní moc činí další pokus, jak okleštit svobody a práva nás všech významným způsobem. Pokud jim tento nebezpečný precenens projde, budou následovat další případy podle stejného vzoru, nad kterými se ale již nikdo nepozastaví. Jde tu tedy bez nadsázky o každého z nás a mám za to, že je nejvyšší čas pro to, abychom se zmobilizovali. Pokud jim dovolíme tohle, tak se v budoucnu již nedivme ničemu.

Je to hned za Prahou

Není možné pomáhat bez toho, abychom se dostavili na „místo činu“. Horoměřice jsou první obec za Prahou 6 a jezdí do nich autobusové linky č. 316, 355, 356 a X359.

Každý by měl místo navštívit nejdříve proto, aby se s ním seznámil, tedy

 • kde nejlépe vystoupit a jak se dostat na místo
 • motoristé si zjistí, jak je to s parkováním
 • vyměnit si kontakty s místními tak, aby vám mohli zavolat, kdykoliv budou potřebovat akutní pomoc proti násilnému vystěhovávání (vysvětlete jim, že vám klidně mají volat i vnoci)
 • vyměnit si telefonní kontakty s ostatními aktivisty za účelem rychlého hromadného svolávání, pokud se něco bude dít (někdo zavolá mně, já zavolám dalším a pak vyrazím…)
 • získat kontakty pro spolujízdu a podobně.

Jako termín prvotního „hapeningu“ tedy navrhuji pondělí 27. srpna od 16 hodin.

Později bychom se měli, v rámci svých časových možností pokud možno opakovaně, na místo vracet, hlavně za účelem

 • „hlídkování“ (jestli stát na místě nepáchá nebo nespáchal nějaké nepravosti)
 • zjišťování aktuální situace
 • dodávání síly a psychické opory místním – tedy aby věděli, že se na ně nezapomnělo
 • pořizování dokumentace pro reportáže, získávání dalších kontaktů a podobně.

Pokud se začne něco dít, měl by každý všeho nechat (pokud je to tedy možné) a pospíchat pomoct. Takto vzniklá síť vzájemně propojených lidí, kteří si chtějí pomáhat v nouzi, by se nám mohla hodit i do budoucna, ale nepředbíhejme.

Organizace zdola

Každé centrální vedení ce vcelku zranitelné, tedy pokud nemá na ochranku a pancéřovaná auta. Takové vedení stačí zatknout, obvinit, uvěznit či jinak zlikvidovat. Nehledě na to, že spousta dobrých aktivit skončila i tak, že vedoucího přestala bavit.

Domnívám se tedy, že je v dané situaci lepší „síťová organizace“, zorganizovaná zdola. Tedy sdružování do hloučků a spontánních skupinek lidí, kteří si přirozeně důvěřují mají chuť pomáhat, avšak nemají potřebu být vedeni z nějakého centra, jakož i vzájemná propojenost těchto hloučků.

Jedinou centrální autoritou má být v tomto případě bezpodmínečný morální požadavek, tedy nutnost konat dobro a bránit zlu, chránit dobré, avšak slabé bližní proti zvůli mocných. Tento požadavek bychom měli mít neustále na paměti.

Každý z nás by se měl snažit seznámit se, zkamarádit a získat konatakty na lidi, kteří mají stejné smýšlení jako my. V budoucnu se nám to může hodit. Autor tohoto článku se bude zúčastňovat také, ale asi nebude chtít hned prozradit vlastní identitu.

Jednotilvé spontánní skupinky, které takto vzniknou, by v žádném případě na sebe neměly žárlit, soutěžit o vliv nebo popularitu či spolu dokonce bojovat!!! Někteří lidé se dozajista pokusí vnést mezi nás svár, navzájem nás mezi sebou rozeštvat. Nedejme se! Měli bychom mít stále na paměti, o co se tady v důsledku jedná – tedy bez nadsázky o další existenci národa a osud celé civilizace! Proto bychom se neměli nechat se vyprovokovat k žádnému vzájemnému boji. Pokud mi nesedí něčí názory, tak od něj jednoduše odejdu, nebudu si jej všímat a najdu si jiné lidi, kteří mi sednou lépe.

Vážnost celé situace by nás měla semknout, a ne rozhádat!

Co dělat, když přijdou „čerti“

Zaprvé je potřeba si uvědomit, že vystěhovávat lidi z Horoměřic zcela jistě nebudou žádní slušní policisté. Pokud se nějací dostaví, budou to ti neslušní.

V takovém případě je potřeba dokumentovat – pořizovat snímky a videa z jejich působení a ty potom publikovat tak, aby i u nich doma věděli, co jsou zač a co si o nich mají myslet.

Dále je potřeba sledovat a dokumentovat jakékoliv porušení pravidel nebo zákonů ze strany policistů a jiných vykonavatelů státní moci. Následně na tyto osoby podávat stížnosti k patřičným orkánům a případně i trestní oznámení.

Dále je nutno bránit v páchání jakéhokoliv bezpráví a zla, se kterým nesouhlasím a považuji za svoji občanskou a morální povinnost proti tomu bojovat . V praxi to znamená například to, že pokud se nacházím na nějakém pozemku na pozvání místních a někdo mi řekne, že mám odsud odejít, tak ho neuposlechnu.

Je ale potřeba zdržet se jakéhokoliv násilí, agresivity nebo vulgarit z naší strany. Doporučuji v těchto případech použít Ghándiovskou pasivní rezistenci. K tomuto účelu je dobré mít na sobě oblečení, ve kterém si mohu lehnout na zem.

Co dělat, pokud „čerti“ nepřijdou

Zpočátku asi budeme hlavně diskutovat o aktuální situaci a taky se navzájem seznamovat a oťukávat. Teoreticky by mohli ti, kteří dokáží něco nabídnout, uspořádat pro ostatní program tak, aby byl čas lépe využit (bude-li o to zájem), například výcvik bojových umění, cvičení jógy, diskuze na zajímavá a aktuální témata, třeba jak se chovat v případě zadržení a u výslechu, pravidla pro získání zbrojního pasu a podobně. Pokud to nebude obtěžovat místní, můžete si přinést i kytary.

Je potřeba si také uvědomit, že toto vše je, mimo jiné, také cvičení se v aktivizmu. A též získávání kontaktů a seznamování se s podobně smýšlejícími lidmi, posilování sounáležitosti a vzájemné důvěry. Nejedná se tedy o ztracený čas.

Zveřejňovat, zveřejňovat, zveřejňovat

Již bylo zmíněno velmi důležité dokumentování a zveřejňování jakýchkoliv případných zásahů státní moci. Domnívám se ale, že je dobré a žádoucí dokumentovat také informace a obrazový materiál z našich „hapeningů“ i v případech, kdy se nic dramatického nodehraje. Pro vlastní dobrý pocit i pro informování národa, že nemusíme být jenom samé ovce.

S tím, že by o nás mainstream řekl něco dobrého, počítat nemusíme. Buďto nás budou ignorovat, nebo dehonestovat. Je tedy potřeba, abychom si sami vytvořili vlastní pravdivé a věrohodné zpravodajství a reportáže. Nejdůležitější je neustále vysvětlovat, co a za jakým účelem děláme.

Velmi dobré by bylo také inspirovat další země a národy, hlavně pak ty, které to potřebují nejvíc. Kdo umí, mohl by stručně informovat v cizích jazycích (anglicky, švédsky, italsky, řecky, francouzsky, holandsky, německy…) a opatřovat nejzásadnější z našich videí cizojazyčnými titulky.

Chraňme své zdraví

Každý by měl být patřičně vybaven s ohledem na povětrnostní podmínky (horko, zima, déšť…) a měl by u sebe mít dostatek pitné vody.

Nezapomínejme na dobré vychování

Asi je zbytečné připomínat, že je nepřípustné místní obyvatele jakkoliv nadměrně obtěžovat, brát od nich peníze a podobně. Nidky nezapomeňme, kvůli čemu tam jsme!

To je pro tentokrát asi tak vše. Doufám, že nejsem úplně naivní a při svých občasných návštěvách Horoměřic tam nebudu sám.

David H.
13 Komentářů k Jak zabránit vystěhování obyvatel Horoměřic z jejich domovů po 27. srpnu 2018

 1. Milan napsal:

  Ahoj, dobrý nápad! Stejně nemám odpoledne co dělat, tak se zastavím. Nemohl by mi jen někdo nakreslit mapku, kde to přesně je?

 2. proud napsal:

  Dobra, a ted co a jak,Davide.Tvou aktivitu urcite vitam a manifestace vzajemny pomoci a umeni pritom i kamaradstvi a pohody je bezvadnej napad,stejne jako ocenuju vysoko tvoje vyzdvizeni systemu pomoci a organizace bez bossu,mam radost zes pochopil onen princip proc,uplne presne.Jenze moznej problem bude nasledujici a nedokazeme mu zabranit,zastavej dodavky vody,plynu a elektriny,prestanou odvazet odpadky a starat se o kanalizaci,co pak? A koho bude jak dlouho bavit namisto bydleni,jen jakysi „kempovani? Nemyslim to zle,jen nastinuju ony moznosti ktery jsme tomuhle systemu dali a ukazuju jak nas ma v hrsti a co je potreba jeste probrat a snad najit nejaky reseni.Navic by me hodne zajimal duvod,proc maji bejt ti lide vystehovani!!! Tim jsi mel zacit,diky.

 3. proud napsal:

  Cosi jsem nasel: https://www.stavebniserver.com/zpravodajstvi/lide-z-horomeric-by-byli-radi-kdyby-us-odlozil-vystehovani/ ,ale nevim co je presne onen H-system a jak to souvisi s tema lidma,navic si rikam,ze jestli domy dostavovali svepomoci,meli by bejt kdyz uz,velice dobre vyplaceni!!! Ovsem to ze se kdosi sere o svuj H-pruser na ukor lidi a soud mu da za pravdu je vrcholem vseho a vsichni vidime cim ovcani tem vlastizradnejm zmrdum jsou a podle toho bysme s nima meli vsude a vzdycky napriste jednat!!!

  • proud napsal:

   Cimz se ovsem opet dostavame k Aktivni Organizovany Obcansky Neposlusnosti,ktera by nam v hromadnym provedeni,dala vsechno co chceme,jen se nebat do ni jit!

   • člověk napsal:

    Když víš, že zparazitovaní, většinou dobře placení zaměstnanci států, lidé s prvky kriminálnosti, mafióznosti, nenasytnosti a vše formou drogové závislosti, jsou lidé nemocní, neboť zamořeni hlenem (na němž v jejich tělech roste „komplex parazitálních organismů“ z čehož pak jejich chování), hlenem z hlenutvorné a většinou teplem zpracované stravy (všechno maso, mléčné výrobky, vejce, všechny škrobové výrobky, všechny umělé cukry aj.), tak přece nemůžeš zaůtočit proti nemocným lidem, místo proti jejich nemoci, když navíc závislost na hlenutvorné stravě je silnější než na heroinu a člověk se s těmito látkami nuceně setkává již od početí. Viz prof. Arnold Ehret. Mamka si např. dá „skvělý“ koláč a je vymalováno. Vím, vyloučit ze sebe hlen- stravu pro parazitismus, je asi to nejtěžší co existuje, hlavně zpočátku, a pak postupně vytlačit z obchodů všechny drogy, tak, aby zůstala pouze přechodová hlenuprostá strava, která (po dlouhé době) umožní lidem kvalitní žití v podstatě bez jídla a možná i bez vody, (rozhodně bez hlenutvorného „jídla“) či jen vypití litru vody plus pár kapek citrónu denně, pochopitelně postupně a za dlouhou dobu ryze přechodové stravy, se stupňující přísností a intenzitou očišťovacího efektu, ale myslím si, z toho, co je mi známo a aplikováno na mne a jiné osoby, že toto je JEDINÁ cesta, jak vytouženou harmonii na Zemi znovuobnovit a mít. člověk

    • Eschatolog napsal:

     a setrit a predat sve uspory cizimu je taky znamka zahleneni ?

    • houbeer napsal:

     heled clovicku,bych ti rad do teho kecal.ad hlen-koukni na ajurvedu-vyvazenost trech principu je pro kazdeho jine a bez hlenu je opravdu malokdo.a citron?nerikam,ze je to zlo,ale jiste vim,ze nesvedcimnoha lidem,a je dovezen kamionem…..;)(

     • člověk napsal:

      Lidé jsou různí, ovšem teplem dezintegrované lepivé drogy jsou nevhodné (a způsobující pozoruhodně stejné nemoci a parazitismus a vystěhovávání méně avšak dostatečně zparazitovatělých) u všech vyšších organismů.

      To je dobrá poznámka s tím kamionem. Pochopitelně neuvádím,a snad mohu, že pro čisté lidi je možné se živit dvěmi jablky (za jeden celý rok) nebo 5-10 švestkami (ročně), šálečkem šípků, větší hruškou, broskví, hrníčkem hroznů, malin, ostružin, borůvek, jahod, vypěstovat si ty dva citróny, apod. a to vše na celý rok. Možností (pro čisté) je mnoho. A to se ani nerozepisuji o tom, že čistí lidé mohou pravděpodobně nejíst VŮBEC (po odbourání toxických „technologií“ zahleněných).

      Ale řekněme pro myšlenkový experiment, že potřebují citrón a jiné možnosti nemají.
      1 citrón zhruba obsahuje 60ml citrónové šťávy. 1 ml cit. šťávy je obsahem asi 30 kapek šťávy. V 1 citrónu je tedy obsaženo 60×30=1800 kapek šťávy. Řekněme, že pár kapek c. šťávy denně = 10 kapek denně. To znamená, že (čistému) člověku stačí jako VEŠKERÁ strava jeden citrón na 1800 děleno 10 = 180 dní, tedy jednomu (čistému) člověku stačí jako veškerá strava zhruba dva citróny na celý rok. Vezmeme-li rozměr jedné europalety 800×1200 a do kamiónu vleze 34 europalet, celkem á 100 m3, a jestliže dáme do objemu 1 litru 6 citrónů, do 1m3 tedy 6000 citrónů, pak 1 kamión převeze 100m3 x 6000 citrónů = 600 000 citrónů a to je jídlo na celý rok pro 300 000 lidí (nemám prozkoumáno, zda kojenci, živící se mlékem zvýší potřebu citrónů u matek, proto raději zahrnuji i je). Pro kompletní výživu 10 miliónů (čistých) lidí tedy stačí přivézt 33,3 kamiónů citrónů ročně. Avšak pokud by pár kapek citrónu znamenalo polovinu (těžko říci jak to: „pár kapek denně“ dr. Barbara Moore myslela), tj. 5 kapek, pak kamiónů citrónů bude stačit pro 10 mil. lidí -17 kamiónů za rok. (a teď mi neříkejte, že nemáte z těch kamiónů citrónů v puse sliny).

      Nebo např. mohou (čistí lidé by neproměnili Zemi na supernovu) mít skutečné technologie=Nikoly Tesly a tedy kamióny poháněné „jakýmisi skleněnými válečky“ a jedeme kamionem, čistě a zadarmo. Plus použití antigravitace (Tesla použil antigravitaci pro svého kamaráda při stavbě korálového hradu na Floridě) a kamión citrónů (nebo autobus cestujících, pojídajících jednu borůvku denně, nebo i nic, tedy přesněji řečeno vzduch = bohatý na kyslík, dusík, uhlík (CO2), vodík- páry, další plyny) se může (čistým lidem) vznášet VYSOKO nad Alpami a VŠUDE ÚPLNĚ ZADARMO A DOKONALE ČISTO. Takové jsou možnosti (čistých=nezahleněných) lidí. Co se týče lidí majících „problémy s citrónem“, přesně tak, mnoho je takových a teď se na to podíváme detailněji. V tom je právě ten vtip, že oni čistí nejsou (a to velmi), neboť právě čištění se od hlenu (příčina v podstatě všech nemocí), těžkých kovů (rovněž zahleňujících) aj. , vyvolává velké nepříjemnosti a proto právě oni potřebují nejvíce (pokud nekoušou dent. amalgám=směs 50% rtuti-pak nejdříve zubař) asi tak koš citrónů celkem (avšak hlavně přestat dále užívat své drogy=hlenutvornou „stravu“). Těmto podle mne (a Ehreta) pomůže nejvíce POSTUPNÉ snižování drog až k nule, rovněž 1-2 denní půsty a po půstu vždy spolknout laxativní ovoce, např. rozmixovat s vodou sušené i čerstvé švestky a vypít nalačno, kolik se do těla vejde, půl litru, litr a držet se spíše poblíž domu, pokud je cestování na delší vzdálenost nevyhnutelné, mít sebou alespoň řádnou zásobu požadavku odpovídajícímu papíru, účinky- v krátkodobém, střednědobém i dlouhodobém horizontu, dávno dokázané – jsou fantastické.

      • .lak napsal:

       To bych dal radši jako ti z nejdlouhokověkovitějších mužů jako jediném místě na světě přežívajícím věkově ženy, tedy z moravskoslovenského (jak víno tak pálenic) pomezí nejlepší slivovici z žlutých trnek a nebádal bych tak složitě, ne že to nejde. :-D
       https://www.youtube.com/watch?v=NFZLrfiBTm8

 4. Milan napsal:

  Lokalita je vymezena ulicemi J. Š. Baara, J. K. Tyla, Janáčkova, Fibichova, B. Němcové.

  Z autobusu se vystoupí na zastávce Horoměřice a potom ca. 10 minut pěšky. Auto je možné zaparkovat u restaurace U Wočka.

  Mluvil jsem s panem Králem ze SBD Svatopluk, je rád za každou podporu ale musí se nejdřív rozmyslet, jakou formu by ta podpora měla mít.

  Mapa:
  https://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=14.3363006&y=50.1312362&z=17&rc=9goTAxYJVRfDPfJ2&rs=stre&rs=stre&ri=117951&ri=140851&mrp=%7B%22c%22%3A132%7D&rt=&rt=

 5. Ladislav napsal:

  Žádné vystěhování členů družstva Svatopluk nebude, nehledě na to, že domy dostavěli na pozemcích, které jim nepatřily. Je to politicky neprůchozí, jak už před časem psal zástupce ombudsmanky pan S. Křeček:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vystehovani-nebudou-Stanislav-Krecek-vnasi-nove-svetlo-do-pripadu-H-System-545353

  Takže zachovejte klid a věnujte se něčemu smysluplnějšímu. Třeba si nastudujte, jak to s tím H-systémem bylo doopravdy. Pravda není černobílá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!