VYHODNOCENÍ LETOŠNÍHO HORKÉHO LÉTA A SUCHA „Z ŠIRŠÍHO ÚHLU POHLEDU“

40048356_1878075962271206_2452070466500689920_oSoučasná studená fronta od severozápadu ukončuje rekordní vlnu tropických veder s teplotami okolo a většinou nad 30 stupňů tentokrát na území celé republiky. (O pokusu o bleskové povodně na Moravě jsem psal 19.7., to byl také poslední skutečný déšť, který Morava toto léto obdržela). Geoinženýry pečlivě řízené sucho, které extrémní léto způsobilo, zasáhlo přesto většinu republiky. I přes občasné lokální letní bouřky, které přinesly sem – tam nějaké srážky, je ale celková bilance vody ve svrchní půdě žalostná (viz obrázek v komentáři). Dopad na zemědělství tak je a bude zásadní. Nedostatek vody ovlivnil rostlinnou i živočišnou výrobu. Někteří farmáři zvažují redukce chovů dobytka kvůli nedostatku pastvy na loukách a tenčícím se zásobám sena z minulých let. V rostlinné výrobě utrpěli a utrpí nejvíce zřejmě pěstitelé brambor, cukrové řepy, dále pak ovocnáři a vinaři na Moravě. Většina tuzemských producentů potravin tak bude muset své výrobky zdražovat.

Nebudu zde dnes rozebírat, jak a čím se řídí počasí. Koho to zajímá viz. odkaz v komentáři.

Jsou-li za letošním extrémním létem (tento rok v podstatě v celé Evropě) lidé, které já nazývám Geoinženýři či Klimateroristé, co či jaké cíle by tímto sledovali?

 

Zde je 11 hlavních klíčových odpovědí:

1.) „Bitva o vodu“ obecně a pitnou vodu obzvlášť.

2.) Postupná likvidace malochovů a farmářů

3.) Postupná likvidace tuzemských pěstitelů

4.) Postupná likvidace klasického včelařství a „ticho včel“. Úly ničí tyto faktory: extrémní vedro (přehřátí úlu), sucho, pesticidy v zemědělství, wi-fi a mobilní sítě, Varroáza atd. Nebudou-li včely, nebudou opylovači a nebude úroda.

5.) Zvyšování závislosti pěstitelů a farmářů na státu a jeho dotacích (příprava k úplné závislosti na celoevropském poté světovém dotačním aparátu)

6.) Závislost na dovozech zahraničních potravin nižších kvalit

7.) Donucení pěstitelů k pěstování geneticky modifikovaných plodin (GMP či GMO), které budou extrémní vedra a „rozmary počasí“ zvládat lépe

8.) Rozvoj a podpora umělých velkopěstíren a velkochovů – konglomerátů, které se tak stanou hlavními dodavateli potravin do regálů supermarketů (převažují již dnes)

9.) Lidé totiž dají přednost nižší ceně a koupí si tak menší kvalitu nebo GMO. Tím definitivně pohřbí domácí malochovy, farmáře a pěstitele.

10.) Zavádění tzv. proteinové stravy. Ano, cosi jako „Amarouny“. Přičemž nejvíce proteinů je v hmyzu a jeho larvách. Tedy hmyzí strava. Toto si vyžádá velkou mediální přesvědčovací kampaň. To ale dnes není žádný problém. Lidé jsou již tak zpracovaní a zmasírovaní, že je média ve vcelku krátkém čase dokážou přesvědčit cílenou reklamou o téměř čemkoliv.

11.) „Bitva o vodu“ bude mít i vztah k migraci. Sehraje svou roli při obhajobě migrace. Ostatně jsou a budou ještě sušší místa na Zemi, než je Česká Republika.

39960957_1878004258945043_623580194262745088_o

Možná vás stejně jako mě při sepisování tohoto mírně zamrazilo, kam až může dojít „obyčejná debata o horkém létu“. Ale důsledky jsou a budou ve zkratce zhruba takové, jak bylo popsáno výše, budou-li architekti Nového Světového Řádu ve svých plánech důslední. Zatím se jim tedy plány daří. Vysoký podíl na tom má samozřejmě i fakt, že většina lidí ve věcech znamení doby a formování Nového Světového Řádu duchovně pohodlně, zarytě a bezpečně spí jako ty šípkové Růženky (to jsou vesměs ti, jimž se toto sdělení bude zdát býti výplodem chorého mozku). A když se náhodou na chvíli probudí, zajdou si na výborného hambáče do Mekáče. Možná, že tak ani za čas pro svůj hluboký spánek nepřijdou na to, že a proč se jejich oblíbený BIG MAC BURGER přejmenoval na BUG MAC BURGER (Bug znamená anglicky brouk).

 

Údaje z vlastního měření Havířov: Sledované období 6.7. - 24.8.

počet dnů celkem: 50

z toho s teplotami pod 25 stupňů: 6

v rozmezí 25 - 30 stupňů: 11

v rozmezí 30 - 35 stupňů: 22

nad 35 stupnů: 11

- měřeno na stanovišti ve stínu -

 

Celkový úhrn srážek za měsíc Červenec: 110 mm (tj. litrů na metr čtvereční), z čehož polovina spadla mezi 18.-20.7.

Celkový úhrn srážek za sledované období v měsící Srpnu: 27 mm

 

Jak se řídí počasí: http://orgo-net.blogspot.com/p/proc-se-manipuluje-pocasi.htm

Dopad na zemědělce: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10253066674-zpravy-ve-12/218411012000822 od minuty 15:25 - 17:35

Dáte si mňamku? https://www.lidovky.cz/hmyz-jako-jidlo-evropane-si-musi-zacit-zvykat-foo-/dobra-chut.aspx?c=A130125_154357_dobra-chut_mc

Tisková zpráva ČHMÚ http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/tiskove_zpravy/TZ_sucho_22082018.pdf

Měsíční zpráva ČHMÚ – Červenec: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/hydro/sucho/Zpravy/2018/07_cervenec_2018.pdf

 

Lukáš T.
108 Komentářů k VYHODNOCENÍ LETOŠNÍHO HORKÉHO LÉTA A SUCHA „Z ŠIRŠÍHO ÚHLU POHLEDU“

 1. Maroš napsal:

  "Najnovšie vedecké objavy odhalili", že príčinou zániku mayskej civilizácie bol POSTUPNÝ DEFICIT UHLÍKU V PÔDE! ???
  Ide o to, že do pôdy sa uhlík môže dostať len prostredníctvom organickej hmoty - hlavne prostredníctvom koreňov rastlín - teda ako asimilát cukrov pri fotosyntéze! Lenže - na toto treba vodu - bez vody nebude humus a pôda bez humusu - neudrží vodu! Takže správne a úplne by tá informácia mala znieť, že príčinou zániku KAŽDEJ pozemskej civilizácie bude postupný deficit uhlíku a vody v pôde!

  Bez ohľadu na iné chemické formy života - základom kolobehu živýn na tejto planéte je UHLOVODÍKOVÝ CYKLUS!!! A ten začína produktom fotosyntézy - VODA + CO2 + CHLOROFYL = CUKOR + KYSLÍK!

  Teda - pokiaľ budeme na pôde pestovať "len golfový trávnik" - v pôde zdevastujeme väčšinu zásob humusu a pôda postupne nedokáže udržať potrebné množstvo vody - humus je tá nádrž - nielen minerálny sorpčný komlex intov a kapilár! Takže - nejde len o hospodárenie s vodou - bez správneho hospodárenia s pôdou nebude ani jej cyklické odparovanie a vlhká klíma! Geoinžinierstvo a chemtrails ako kontrola zrážok je teda len jedna vrstva problému - správnym hospodárením s humusom a plnou vodnou kapacitou pôdy dokážeme dočasne a percentuálne čeliť geoinžinierskej vojne cudzích mocností, ktoré sa snažia z našich krajín vyhnať obyvateľstvo výrobou púšte tu! Čím nehovorím, že je najvyšší čas začať to svinstvo "sundávat" dole! A začal by som na hrade!

  • Maroš napsal:

   Už z logiky veci - "boj proti CO2 ako zdroju oteplenia" /čo je inak blbosť, ale dobre/ - práve viazaním CO2 do organickej hmoty - dreva, celulózy - ho teda ako voľný vieme z prostredia dostať "inde". Takže pokiaľ zmrdi kontrolujú zrážky a znižujú fotosyntézu - naopak - pomáhajú množstvo voľného CO2 zvyšovať! Ale kto sa tým bude zapodievať, že - keď cukor je "biely jed" a podobné pičoviny pre negramotných blbcov! ešte aj metán sa tvorí kvôli nedostaku kyslíku v dôsledku nedostatku fotosyntézy - nechajte si prevzdušňovať žumpu a zistíte, že namiesto metánu sa tvorí voda a CO2!

   • Maroš napsal:

    V období karbónu = teplo, voda, CO2 - bolo na Zemi o 50% kyslíku viac! Takže nejde o oteplovanie ako také, ale že nefunguje parametrická rovnica ako za zlatej éry života Zeme v období dinosaurov! Nefunguje kvôli zlému - neparametrickému hospodáreniu s uhlíkom a vodou!

    • .lak napsal:

     A proto mají vjedci klerikální vzdělání rouhači a kacíři, vážně. :-D

    • Josef Švejk napsal:

     Tak, tak, vědče. V karbónu bylo lidstvo mnohem moudřejší. Umělo mnohem lépe nastavovat parametrické rovnice. Mnohem intenzivněji provzdušňovali žumpu a nestarali se jen o "minerálny sorpčný komlex intov a kapilár"! Prostě správně hospodařili s půdou, humusem i rovnicí VODA + CO2 + CHLOROFYL = CUKOR + KYSLÍK!

     • Maroš napsal:

      Jožka Švejkú kožka - obrovskí dináči mali taký výšku, ktorá im zaručovala, že nemali okrem tej fazule v hlave nasraté - a tak žrali a srali a udržiavali humusový sorpčný komplex! Vos habebit humus! Ako z koho - zo mňa popol a poltergeist - nech to má táto civilizácia čím skôr za sebou!
      "Poručíme větru dešti - ať to chčije až do Pešti!"
      REVOLUCE JEDNOHO STÉBLA SLÁMY
      https://www.youtube.com/watch?v=BpYl8Wrg6RM

 2. Ladislav napsal:

  Chybí mi tam možná nejdůležitější bod: Argument pro klimatické alarmisty, že za "globální klimatickou změnu" může člověk vypouštěním CO2 do ovzduší. To ospravedlní zavedení tuhé globální diktatury typu NWO, kdy všechny přírodní zdroje budou pod kontrolou globální vlády (OSN?). Samozřejmě budou snahy omezovat průmyslový rozvoj založený na fosilních palivech se všemi negativními důsledky.

  • Žabák napsal:

   Člověk za to může taky. Nejedná se jen o vypouštění skleníkových plynů, ale i o hospodaření v krajině a vytváření obřích městských aglomerací, která si dokážou vytvářet vlastní mikroklima. V létě rozpálený beton a asfalt mění vzdušný proudy a v zimě vytápěný paneláky zvednou průměrnou teplotu.
   Mimochodem největší problém sou lodě, kdy jedna taková kontejnorová nebo civilní loď vypustí to co 160 000 osobních automobilů. K tomu letadla atd. Bavíme se pouze o míře do jaké člověk spoluzapřičiňuje změnu klimatu.

   • Ladislav napsal:

    To, že CO2 je skleníkový plyn, je mýtus: jeho podíl v ovzduší je 0,04% a na ohřívání ovzduší nemůže mít podstatný vliv zvýšení jeho podílu v atmosféře vlivem činnosti lidí. Daleko větší vliv na klima má vodní pára (mraky). Oblačnost je uměle vytvářena jednak pomocí chemtrails, jednak mikrovlnným zářením. Ruský vědec L.A. Pochmelnych tvrdí, že na ohřívání atmosféry mají vliv i vn rozvody elektřiny.
    Viz video zde:
    http://leva-net.webnode.cz/products/prumyslove-rizeni-pocasi-l-a-pochmelnych/

 3. Maroš napsal:

  Calango Lengo - Morte e Vida Sem Ver Água on Vimeo.flv
  https://www.youtube.com/watch?v=bh5GtyP0PK4

 4. Rocco napsal:

  Cenzura prolomena: Vojenský program „chemtrails“. Důkazy pronikají už i do mainstreamových médií

  Meteorologové po celých USA začali promlouvat proti údajnému tajnému vojenskému program rozprašování chemtrails v naší atmosféře.
  Podle expertů je naše obloha záměrně zamořována hliníkem, baryem, olovem, arzénem, chromem, kadmiem, selenem a stříbrem jakožto součástí amerického vládního programu geoinženýringu za účelem odlidnění planety.
  V posledních letech o geoinženýringu už maličko referující i média mainstreamu, kdy jej líčí jako nezbytné zlo, které musí přijít, aniž by plně vyzradila to, o čem jsme roky sbírali důkazy, což ukazuje, jak se U.S. ARMY už dávno vměšuje do zemského klimatu.
  V tomto videu bývalý meteorolog vysvětluje, že ta anomální radarová zobrazení jsou důsledky vojenského rozprašování drobků do atmosféry:
  „Pak, až uvidíte tyto vlny velice zřetelné oblačné pokrývky vstupovat do regionu. Tak to není déšť, to není sníh. Věřte nebo ne, vojenské letadlo prolétající tímto regionem rozprašuje drobky: maličké drobečky hliníku, občas jde o plastové nebo i metalizované papírenské výrobky, ale ty se používají i jako protiradarové pomůcky, a tady to zjevně provádí. Teď už to nepotvrdí, ale býval jsem mnoho let u Námořní pěchoty a mohu vám teď už říci, přesně tohle to je.“

  https://zpravy.dt24.cz/veda/meteorologove-odhaluji-americky-vojensky-program-chemtrails-dukazy-pronikaji-uz-i-do-mainstreamovych-medii/

  • proud napsal:

   "Podle expertů je naše obloha záměrně zamořována hliníkem, baryem, olovem, arzénem, chromem, kadmiem, selenem a stříbrem jakožto součástí amerického vládního programu geoinženýringu za účelem odlidnění planety."............a ted se nad timhle zamysli,co na tom nesedi...........Tim v zadnym pripade nepopiram chemtrails.

   • Rocco napsal:

    No tak ne odlidnění, ale "jen" kontrolovat počasí?!
    Proudíku, armáda má vždycky válečné účely.

    • proud napsal:

     To samozrejme,jisteze manipulujou pocasim jako se zbrani,ale zatim je to o moci,kdyby chteli takhle zabijet,byl by to poradnej fofr,padali bysme jako mouchy.Uz to samo o sobe je duvod,proc tomu nesmi vladnout zadna armada a zadny prodejny vudcove,ale vsichni lidi to musej mit pod kontrolou!

 5. Maroš napsal:

  Nemám kam, tak sem...

  Opäť pádny argument proti zavedeniu centralizovanej zdravotnej dokumentácie e-Health!
  https://moneymag.cz/aktuality/10320-osobni-udaje-pacientu-v-ohrozeni-zdravotnicka-zarizeni-napadaji-hackeri
  https://lifebibles-zivotnibible.blogspot.com/2011/01/100-zpusobu-jak-zmizet-zit-svobodne.html

  Inak - kvôli zaujímavostiam zo sveta odporúčam občas mrknúť na "neutrálnu" mainstreamovú stránku Globe24.cz

  "Americká internetová společnost Google má k dispozici internetový formulář, pomocí něhož Evropané mohou požádat o odstranění údajů, které ve výsledcích vyhledávání považují za nežádoucí. Firma tak reaguje na nedávné rozhodnutí evropského soudu, podle kterého lidé mohou od Googlu požadovat, aby na ně internet "zapomněl"."
  Poznámka - MÁ TO VŠAK JEDEN PORIADNY HÁČIK!!!
  "Lidé, kteří se rozhodnou žádost podat, mimo jiné musejí předložit digitální kopii průkazu k ověření totožnosti, například platného řidičského průkazu, vybrat z nabídky 32 evropských zemí tu, jejíž zákony se na žádost vztahují, poskytnout internetovou adresu každého odkazu, jehož odstranění požadují, a vysvětlit, proč je tato adresa "ve výsledcích vyhledávání irelevantní, zastaralá nebo jiným způsobem nevhodná"." - A TO JE POTOM OVEĽA JEDNODUCHŠIE ROVNO SA PICNÚŤ DO HLAVY!
  https://globe24.cz/technika/60145-jak-zmizet-z-internetu-takhle-po-sobe-zametete-vsechny-stopy

  • niSas napsal:

   Zaplatíš abys byl všude vidět, aby každej našel tvoje zbóží, názory nebo kecy a gdyž to změníš nebo jsi vynesen na hnůj, gdyž zaplatíš klidně tě před tebou smažou. Paměť národa z teho sice nebude, ale velké voko na tebe stejně nigdy nezapomene.

 6. JIŘI napsal:

  a co vyrobit toto : Pyramida jako kondenzátor a výrobník vody https://polahoda.cz/assets/uploads/files/newspapers/75f3f-polahoda_srpen_2013-(1).pdf

 7. houbeer napsal:

  Nedavno mi poslal kamos odkaz na indickeho creators,ten postavil stupu ze slitiny kovu v horach,kde je defacto poust.kolem se kondenzuje voda,hlavne v noci.lide maji pitnou vodu a zavlazuji se nove stromy....

  • proud napsal:

   Zajimavy,ale myslim ze pyramida z kamenu bude lepsi kvuli dostupnejsimu materialu,funguje i kuzel a podobne.

   • houbeer napsal:

    Jo proude,odkaz mam na fb-zkusim to najit jinde.toz kolem kovu se nabali uchvatne balvany ledu,ktere obrostou kov a takova 10m stupa pak vydrzi cely leto.
    Ps.takovych napadu a lidi je vice....
    Pstonofak-naval rejzi nebo ti sejmu honga aj toho co schovavas...

    • proud napsal:

     Ten kov muze bejt lepsi nez sutr,je si rikam ze v pripade maleru bude nedostupnej a bez maleru,takova kovova pyramida vyjde asi taky pekne draho a jeste by se musela narezat na dily,to by vcelku nikdo nikam neodnesl:-).Nebavime se o pyramidce vysoky jeden, dva metry,ze.Aby to s vodou za neco stalo pocital bych strizlive minimum tak 5 metru?.....

      • proud napsal:

       dikec

      • proud napsal:

       Tohle je ale neco tosku jinyho,i kdyz taky dobrej napad,jen ne vyuzitelnej vsude. Me slo o ty pyramidy kde se v nich srazi voda z pary a zachytava se do nadrze,to si muze kazdej postavit na zahrade,nebo pozemku a mit vodu pro kazdej pripad,treba zrovna letos je vody minimum a takova pyramida by se naramne hodila,pri cene vody.

      • proud napsal:

       Ovsem reseni je to ciste technicky,vsimni si,protoze poradny reseni by bylo zkopat vsechny kdo vodu prodavaj do kulata a stejne tak zmrdy s chemtrailsama.Za chvili bude chtit ten tupej ksindl i penize za vzduch k dejachani.

       • houbeer napsal:

        jo jednou jsem potkal ve svajcu starsiho dedulu co chodi po horach a jak jen muze sabotuje evian a dole ve meste se snazi proti nim jit take vsemozmne legalne,jenze asi tak 90 procent lidi ho mely za blazna....

        k pyramidam. ok-asi je povicero reseni jak podomacku zachytavat vodu,to by chtelo ucelenou publikaci.ja celkem vim jak nalozit se zahradou a kombinaci plodin-stromu aby spotreba vody byla minimalni,ale takhle pro cloveka znam jen to co nabizi priroda.

       • houbeer napsal:

        jo az prijdou mi nakazovat ze jako nemuzu cerpat ze sve studny vodu tak bude mela...

        • proud napsal:

         to prijde na to jak prijdou,aspon u me by na to prislo hodne,nejsem z tech co by v nedostatku upiral vodu druhejm,samozrejme "primerene"

        • niSas napsal:

         Ale proud řekne, že tvoje voda patří všem. A může systémově pokračovat, tvoje půda patří všem, tvé stromy patří všem...

        • proud napsal:

         Ber to tak ze neexistuje nic co da nazvat "tvoji",nebo "moji" vodou,exstuje jen tvoje,nebo moje studna,na vodu vlastne vsech..........,namitnes ze to ma hacek a budes mit pravdu,protoze pri drzosti vodu prodavat muzu klidne drze tvrdit ze v moji studni je moje voda a bejt stejna svine a prodavat ji v mnozstvi ktery si sam urcim.Ovsem tim moc ten spravnej postoj jakej ma bejt,neukazu.

        • proud napsal:

         Tak prosty jak si to vysvetlujes Sasine to neni.Takze klidne rejpej a prevracej tebou nepochopeny nazory dal . :-)

        • proud napsal:

         Lehce ti napovim,zahrada je tvoje stejne tak jako to co si na ni pestujes,na tu plati soukromy vlastnictvi.Ovsem na hektar uz by platilo spolecny vlastnictvi s tim,ze co na nem vypestujes je tvoje,protoze jsi to ty kdo se o nej stara a pestuje,coz ovsem samozrejme nemuze platit o vode stejne jako o vzduchu.Ale znova upozornuju,ze to jsou jen napady a vetsina by rozhodovala o tom,jestli se uskutecnej a jak,nebo ne.

        • niSas napsal:

         Jak velkou máš zahradu..?

        • proud napsal:

         Ani ti nevim,malou,nejakejch cirka 50 x 20,nebo trochu mensi a jeste na tom stoji dum,garaz a zahradni domek .Abych byl spokojenej,potreboval bych minimalne jeste dve takovy,nezastaveny :-),Ale vystacim i s timhle.

        • Petr C napsal:

         Proude, zde se nejedne o vodu. Ale o princip. Samozdrejme ze slusnost je se ovodu podelit. Ale svinstvo od uradu ze se do toho serou. Ja nevim jak vy, ale mne studna stala hodne penez a namahy. A ti parchanti mi budou prikazovat co mam delat? Navic kdyz na suchu svoji servilnosti a patolizalstvim jsou velkou pricinou stavu.

        • proud napsal:

         Jenze pozor,kdyz se ptas na zahradu,musis se ptat na celkovou filozofii a znalosti,protoze nedaleko mam les a ten me dokaze uzivit v pripade pruseru i bez zahrady a uvazani k ni pestovanim ;-)

        • proud napsal:

         Souhlas Peto s tim svinstvem,ale je to tady uz kolonie a dikatura prevlecena za vznostny idealy,ale nalhany.Proto jsem napsal ze by zalezelo jak by prisli,jsem svine na svine,takze by se taky mohlo stat ze kdyby si prisli otevrit drzku,hodil bych do studny granat a poslal je do prdele!!! Ale kazat o kapitalismu a vlastnictvi a pak chodit krast vodu a udelat si na to zakon,je vrchol vseho.

        • niSas napsal:

         Kolik máš lesa..?

        • proud napsal:

         Jinak je to Peto siroky tema.Oni by si chteli vzit zadarmo vodu kterou si nechavaji zaplatit,coz je na prokopnuti srani,to je fakt,jenze jak k tomu prijdou lidi kolem bez studny,kvuli svinim kolonialistickejm bych jim tu vodu uprel? A samozrejme bych taky daval prebytky,moje studna znamena ze vodu musim mit v prvni rade ja.

        • Petr C napsal:

         Les vas uzivi? A co dalsich 10 000 000, uzivi vas vsechny? Nebo jen vy budete mit pravo na les? Ja mam kolem sebe stovky km2 lesu, zkusenosti a v lese bych schopen prezit jen urcitou dobu.

        • Petr C napsal:

         Ja nastesti s vodou nemam a okoli ve kterem bydlim take ne. Ovsem kolem hori stovky km2 lesa a vody take nemaji nazbyt.

        • proud napsal:

         Les je mesta,ja tady zadnej nemam a ani nechci.V mym lese jinde lovej a zijou v sezone nasi lidi,kamosi co jsem nechal "za sebou",to se bavime o zalesnenym uzemi v divocine Wisconsinu,cirka 2x2 kilometry.

        • proud napsal:

         Peto,ano,les me uzivi,respektive se v nem uzivim "sberem" sam.Ostatni maj stejnej narok se v nem uzivit taky,ovsem pochopitelne cim vic lidi co vedi jak,tim je potreba ten les vetsi :-)

        • proud napsal:

         Kdyz hori les,krvaci mi srdce...........

        • proud napsal:

         "ze jako nemuzu cerpat ze sve studny vodu ".............to bych se hodne dlouho smal,nez bych s nima vyrazil vrata:-)

        • Petr C napsal:

         Oto se jedna. V pripade hladu pujdou lide plenit lesy a to co znate vam bude k nicemu. Pokud teda nejste kanibal.

        • proud napsal:

         ....... s tim ze at zkusej prijit znova a jinak,protoze kdyz nebudu cerpat ja,nebude cerpat nikdo!

        • proud napsal:

         Peto,mozna u vas,tady by sli nejdriv rozkradat supermarkety,protoze les jim je na hovno,v nem by dokazali maximalne lovit flintou,mozna do ok ktery bych jim likvidoval,ale jinak by se v nem dokazalo uzivit doslova "nekolik" lidi,z toho tedy strach nemam.

        • proud napsal:

         Mozna by se jich uzivilo vic,treba by se jich dalsich par nedokazalo opakovane priotravit pri trose stesti,ale jenom v sezone,od pozdniho jara do podzimu.

        • Petr C napsal:

         Ohen pro les je castecne dobry. Ovsem tu je jina situace. Asi pred 20 lety cervotoc zamoril par desitek tisit km2 lesa. Stromy uschly, vlada zakazala jejich kaceni a velkym pilam se to nevyplati. Je tam nebezpeci zpracovani. Ale v celku tuto situaci zavinily svoji necinnosti zase byrokrate.

        • proud napsal:

         Jo no,v tomhle pripade byl ohen nejlepsi moznosti,les se zmatori a bude zdravej,zvlast kdyz to "osetril" ohen.I kdyz zalezi o jakej les slo,jaky kultury.Stary duby a buky nic nenahradi a bude se na ne cekat hodne dlouho,to bude mit nedobrej vliv na okoli.

        • proud napsal:

         Leda by slo o "rizenej" pozar a tyhle stary zdravy kultury se zachranovaly.......?

        • Petr C napsal:

         Proude supermarkety by padly behem nekolika hodin. Vzdyt vysadky mestanu do lesa mate uz ted. A to hlad neni. Navic musi byt pricina hladu. U nas jak hori, tak nekdy v poledne je tma jak v noci. Pres dym se nedostava slunce a v srpnu tu je zima, listi uz je zlute zahrada je na tom bidne. Pokud se neco takoveho stane u vas, jsem zvedavy jak vas les uzivi.

        • Petr C napsal:

         Tady duby a buky nemame. Tu se ovsem jedna diky sucharum o uplne jiny pozar. Zar je mnohem vetsi nez u normalniho lesniho pozaru. Par mest bylo evakuovano. A pokud prijde do Evropy sucho neceka vas nic jineho.

        • proud napsal:

         V pripade pozaru je to v riti,neni co resit.

        • Petr C napsal:

         Ono hodne lidi si predstavuje ze pokud prijde nestesti, jich se to tykat nebude. Maji skleniky, vodu a plne mrazaky. To je omyl. Sam jsem letos poznal jak moje presvedceni ze jsem vcelku nezavisly je mylne. Par tydnu jsme meli tmavo z koure a nedalo se delat nic.

        • proud napsal:

         Proto se odjakziva tak dobre prodavaji plany sliby a lzi.

 8. Maroš napsal:

  Situ neviem posúdiť - bezpečnosť hrádze vs. klimatické následky /tá voda zmizne!/, ale problém vidím vo vodohospodárskych idiotoch, ktorí - lebo ich to v škole neučili - nie sú desiatky rokov schopní prísť s novou technológiou! To nie je sranda - to je fakt - táto lobby nepustí nové myšlienky, ktoré sú mimo ich stereotypov - prosto - ak existuje moderná stavebná architektúra - pre tých VODOHOSPODÁRSKYCH DEBILOV žiadne inovátorstvo neexistuje! Profesor Hudec /zomrel v 106 rokoch/ - otec Gabčíkova, sa trefne vyjadril, že cca citujem - "Zatiaľ čo naše vysoké školy vypustili do sveta zhruba 40 TISÍC vodohospodárskych inžinierov - žiaden z týchto ľudí ešte neprišiel s novou myšlienkou!"

  Rogerovo pravidlo: "Projekt ti schvália vtedy, keď v prípade jeho neúspechu nebudú niesť zodpovednosť za tento neúspech - a v prípade očakávaného úspechu budú mať na tomto úspechu svoj podiel!

  O tom to celé kurva je, že debili nevedia - napríklad lekážovaním - hrádzu opraviť bez toho, že by nevypustili nádrž celú! Otázka - a čo keď nejaký kokot príde s hrozbou útoku na hrádzu - potom ju "pre istotu" vypustia tiež? Lebo ide o ustálenú biocenózu - nejde len o vodu a vyhynutie obrovského množstva organizmov, ktoré udržiavajú vodu čistú - ide o oxidačný proces a mineralizáciu, čo podporí bujný rast rastlinných organizmov a siníc, ktoré po napustení túto nádrž a jej vodu definitívne otrávia!!! To už bude iná voda ako je teraz! Viem o čom hovorím!

  https://jihlava.idnes.cz/rybnik-vypusteni-aopk-velky-parezity-rasna-vysocina-petice-priroda-voda-ochrana-hraz-reko-gxr-/jihlava-zpravy.aspx?c=A180829_085134_jihlava-zpravy_mv

  • proud napsal:

   "Radobyochrance" nemusim,ale v tomhle jim davam za pravdu,rizeny vypusteni rybnika a oprava hraze je mi milejsi nez jeji protrzeni a nasledny skody!!! Vzdyt se kurva zase napusti! Bejt skodolibej,poradim jim at nevypoustej a privalovou vlnu nasmerujou rovnou do baraku blbcu co otravujou s peticema beze smyslu.

   • Maroš napsal:

    Proude - "Vzdyt se kurva zase napusti! " - tvoj kokot sa napustí, keď sa ti mechúr vypustí! Poručíme větru dešti! SA TO! Japonec Sato spraví všetko - všetko sa dá napraviť, len nie sprosté rozhodnutia sprostých boľševikov! Čo presakuje?! Hrádza?! Hovno! Ak by presakovala hrádza - už by bola dávno pretrhnutá! Presakuje podložie! Večný problém všetkých pevných hrádzí! Riešenie - okolo priesaku urobiť novú hrádzu - nádrž - vyrovnať tlak vody!

    • Maroš napsal:

     Zásadne - proti vode VODOU! Nie betónom!

     • proud napsal:

      Jiste,proti vode vodou,kdyz pod hrazi nezijou lidi,ze? Ty by sis to mozna lajznul,je vytopit,ja ale ne.

    • proud napsal:

     Je to mozny Marosi,ja to nevidel,reagoval jsem jen na to co a jak bylo napsany,nemuzu vedet jestli je kokot ten kdo to psal,nebo jestli ty :-).Takze meritum veci popsany clankem je pro me jasny,vypustit,opravit a nechat zase natyct. Jestli je to jinak,pak je neco spatne kdyz to vyslo bez dodatku odborniku.

    • proud napsal:

     Mimochodem,mozna sis vsimnul ze sucho konci,necekals snad ze bude vecny,ze ne? :-)

    • Kuzma napsal:

     Brilantní, běž jim to poradit. Co až začne prosakovat i nová hráz? ...Aha vyrobí se pod ní další, opravdu geniální řešení.
     Voda po opravě pak samozřejmě nateče. On totiž rybník funguje tak, že do něj z jedné strany permanentně voda natéká a z druhé odtéká, což asi nemusím vysvětlovat, protože je tu jak vidno spousta odborníků.

     Ad pyramida na vodu- to bude fungovat pouze za předpokladu, že kamení uvnitř pyramidy bude mít nižší teplotu než aktuální rosný bod. Stačí pár tropických nocí, kamení se ohřeje a nesrazí se ani kapka. Ti inženýři nejsou zas takoví blbci. Není v tom žádná alchymie...

     • niSas napsal:

      Kuzma
      Pyramída néní kunda, je to kokot a gdysi naleštěný.

     • Maroš napsal:

      Kuzma - rybník nie je matematická rovnica o 2 kačičkách v tvojej detskej vaničke
      "On totiž rybník funguje tak, že do něj z jedné strany permanentně voda natéká a z druhé odtéká, což asi nemusím vysvětlovat, protože je tu jak vidno spousta odborníků."
      - keď ťa mamina umyje a natiahne ti predkožku späť na bimbiša - zostane po tebe vo vani čiara špinavého ponoru a mokrý uterák, takže - z rybníka nikdy nevytečie to isté množstvo vody aké do rybníka natečie, lebo pochop - urob si rybníček a zistíš, koľko sa ti z neho ZA DEŇ! odparí, vyčvachce a vypije! A keď rybník slúži dennodennému zásobovaniu 4 dedín - tak si zrátaj, kedy sa tá bačorina napustí - ako boh dá, kedy sa usadí, kedy vyhnije ten organický bordel - minimálne z uhynutého bentosu! Lebo inak je to, keď sa nejaká nádrž napustí a začne sa pomaly využívať až po rokoch!

      " Co až začne prosakovat i nová hráz? …Aha vyrobí se pod ní další," - hádam si myslel "pod ňou" betónovú injektáž, nie hrádzu, ale dobre! Poviem to inak vy blbci! Drevená loďka sa utesní tak, že drevo napučí vodou! Ak takúto loďku vytiahne niekto na sucho s tým, že ju tam nechá hore bruchom viac ako jeden dva dni - no tak vám garantujem, že drevo popraská a spoje sa uvoľnia - a už nikto to nedá dohromady tým, že ju dá opäť na vodu! Bude ju musieť vysmoliť!
      A toto urobí aj tesniaca vrstva organického gleja a ílu na dne rybníka! Pri napúšťaní rybníka potom vznikne situ, že voda najprv prenikne do prasklín pôvodnej tesniacej vrstva dna a začne si pod tlakom hľadať cestu von v podloží! A ona si ju nájde! Choďte s vypúšťaním prírodných nadúrovňových nádrží do riti! Ale najprv choďte do Afriky - keď začína obdobie sucha! Robiť reklamu Coca Cole!
      Mighty Creation- Lung Fish can hibernate for 4-5 years without any intake.mp4
      https://www.youtube.com/watch?v=SYPzK-fDWDs

      "Ad pyramida na vodu- to bude fungovat pouze za předpokladu, že kamení uvnitř pyramidy bude mít nižší teplotu než aktuální rosný bod. Stačí pár tropických nocí, kamení se ohřeje a nesrazí se ani kapka" - jaj bože - z tvojej fyziky ma už bolí ruka!
      Kuzma! Každý blbý saharský chrobák vie, čo je to nočná inverzia! Detto - každý príslušník saharskej hávede vie, že pod rozpáleným kameňom je chladnejšie, ako na rozpálenom kameni! Však si to vyskúšaj! Človek sa spotí, keď dosiahne aktuálny rosný bod?
      Vieš o tom, že v podloží je chladnej vody habadej - aj keď metre - desiatky metrov hlboko - stále sa vyparuje - aj keď nevzlína! A kondenzuje na prekážkach - jednoduch sa molekuly vody spájajú - to sú adhézne - priľnavé a kohézne - súdržné vlastnosti vody! A viem o čom hovorím - ako mi sused jebe barák veľkou kopou hrobého štrku pri mojej zadnej stene, a ako predchádzajúci majiteľ toho môjho baráku vyťažil pri dome piesok a do jamy nahádzal stavebný šit a odpad - a mám tam podzemnú nádrž kondenznej vody, ktorá má prerušené kapiláry a nemôže prirodzene vzlínať do trávnika - ktorý tam vykapáva, ale stenu mám vlhkú - lebo chalupa bez betónových odizolovaných základov! Takže ťa Kuzma poprosím- však vieš čo!

      • Kuzma napsal:

       Nejspíš si to už nikdo nepřečte a když, tak reakcí bude další plamenná řeč, ale:

       Víš, že jsi v podstatě potvrdil to co říkám já? Vezmem to po pořádku. Tvrdíš, což je pravda, netvrdil jsem opak, že se z rybníka permanentně voda odpařuje, vsakuje do podloží, prostě se ztrácí, čili odtéká. Aby byla hladina rybníka +/- konstantní, musí se objem odtoku přibližně rovnat objemu přítoku a je na světě matematická rovnice, celkem jednoduchá. Kdyby tomu tak nebylo, tak prostým odpařením a vsakem (což nejde zastavit) by v rybníce voda ubývala a vyschl by. Původní reakce byla na to, jak jsi se pokoušel naznačit, že voda sama nenateče. Sám jsi nepřímo potvrdil, že nateče.
       Pak tu máme zmatení pojmů- rybník je umělé vodní dílo vyrobené člověkem, není to přírodní nádrž. Proto lze taky rybník stavidlem vypustit. Přírodní nádrž zpravidla vypustit nelze, aspoň ne neinvazivní cestou. Jako každá věc vyrobená člověkem, i rybník potřebuje určitou údržbu. Pokud jsi danou věc neviděl, tak ti celkem nepřísluší házet rozumy, jak by se to mělo dělat.
       Dál je potřeba vědět, co je to rosný bod- je to teplota, při které je vzduch 100% nasycen vodní párou, takže pára začne kondenzovat. Teplota rosného bodu závisí na teplotě okolního vzduchu a jeho relativní vlhkosti. Pokud je relativní vlhkost vzduchu nižší než 100%, je teplota rosného bodu vždy nižší, než teplota vzduchu. Člověk tedy dosáhne rosného bodu, pokud bude v prostředí, kde voda začne kondenzovat v cca 36,5 stupni celsia. Pak se skutečně člověk začne potit a na kůži se bude srážet voda. Byl jsi někdy v parní sauně?
       Noční inverze je spíš pojem z meteorologie, než z fyziky. Na poušti (a ne jen tam, i tady máme někdy inverzní počasí, princip je stejný), kterou tu zmiňuješ, pak dochází k tomu, že chladnější vzduch z hor klasne dolů a v důsledku toho se na poušti v noci ochladí až pod bod marzu. V takto chladném vzduchu vychladnou i předměty (kameny) volně ložené v prostoru. Ráno se oteplí a protože kamení je chladnější než rosný bod ovzduší, začne se na kamení srážet voda. V současném počasí ani nemusíme na poušť, stačí, když si zítra přivstaneš a podíváš se třeba na zaparkovaná auta na ulici. Přes noc auto vychladne, a když se ráno trochu oteplí, začne se na chladnější kapotě srážet voda. Kapilární jev, který tu zmiňuješ, je trochu něco jiného. Když naleješ do sklenice vodu, okraje sklenice budou přitahovat molekuly vody a tím pádem bude okraj hladiny mírně výš, než hladina. Kapilára je tak tenká trubička, že když se její jeden konec ponoří do vody, tak v ní bude hladina vody výš, než hladina kam jsme ten konec ponořili. K tomuto jevu dochází v podzemí, při přirozeném transportu podzemních vod a taky v té hromadě štěrku, co máš za barákem- vzlíná do toho vlhkost z půdy, ne ze vzduchu.

       No, jak říkám, jestli to dočteš až sem, tak očekávám reakci v podobě dalších urážek a nesmyslných příkladů s vaničkou, kachničkou, pinďourem, předkožkou a další relevantní argumenty, vyvracející principy z fyziky základní školy.

       • proud napsal:

        "vzlíná do toho vlhkost z půdy, ne ze vzduchu."..............udelej si betonovej bazenek,nad nej postav dreveny plato na kterym udelej pyramidu z kameni..............v bazenku budes z ty pyramidy mit vodu ze vzduchu,tedy kondenzovanou,nikoliv ze zeme a ted bez za roh a tam se triskni 3 x po hube za tu pitomost cos napsal :-)))

  • Petr C napsal:

   Maros, samozdrejme ze dirava hraz se da spravit i bez vypusteni vody.
   https://ascelibrary.org/doi/abs/10.1061/40663%282003%2921
   Ta hraz sedi na 1 700 km2 jezeru. Tenkrat hrozilo ze protrhnuti vytopi cela mesta.

   • proud napsal:

    Verim ze takova technologie bude,ale podivej se na ten "rybnicek",ma smysl to prodrazovat? :-)

    • Petr C napsal:

     To by si meli rozhodnout lide kteri jsou tim afektovani. Ja chci jen rict ze hraz se da spravit bez vypusteni vody.

     • proud napsal:

      Jasny,v pohode,a s tema lidma mas uplnou pravdu,jde prece o jejich domovy,jasne ze nejakej kazisuk kterymu nic nehrozi ze sebe bude delat "ochrance" neceho o cem vubec nema paru,protoze dal par korun za dovolenou.Rika se tomu bezohlednost.

      • Maroš napsal:

       Proude - vaša komunistická materiálna logika sebestredného boľševika, ktorý myslí len na to, čo zajtra - nefunguje na vyšších princípoch! To nie je o čvachtaní sa na nafukovačkách na nejakom rybníku! To je vodojem kurva! Najmenší vodojem je pohár vody! Ak 5 dní nebudeš piť a dovtedy neskapeš - ti garantujem!!! - že za ten pohár vody TY KONKRÉTNE necháš vytopiť aj zrovnať so zemou 4 dediny - len aby ti natieklo!
       ".Rika se tomu bezohlednost." - říká se tomu OMEZENOST!

       Všetky tie 4 dediny bez vody pôjdu do piče tak ako išli do piče dediny na východe Slovenska - ktoré naopak - nemali peniaze ani na oveľa menší vodojem, ako tento na Jihlavsku!
       Na púšti nemá cenu žiaden barák! Ani v blbom americkom filme! V normálnej krajine by sa to dalo vyriešiť kvalifikovaným hľadaním riešenia a potom referendom! Tak nech tú nádrž vypustia! Rozpadne sa im keď vyschne íl! Ak by si mal o tom len trochu vedomostí - vedel by si, ako sa buduje - glejovo-ílovité dno práve u nadúrovňových juhočeských historických rybníkov a takýchto nádrží! Sú to hrubé sendvičové vrstvy lístia, organickej hmoty = glej a ílu! Hrubý film! Ktorý keď sa zoschne - tak sa roztrhne! Takže ak sa im ju aj podarí znovu naplniť - pre boľševikov je to len vaňa - kvalita vody otrávená silicami ukončí čvachtanie sa na nafukovačkách, vodu na pitnú budú musieť chemicky upravovať, bude to hnus, a navyše - prestanú dobre spávať, pretože narušené dno môže začať presakovať aj pár sto metrov od hrádze - a vodička si prerazí preferovanú dráhu - a budú tam mať artézku studňu - vyvieračku a vodička sa im pekne časom vyplačká! Aj rybníky majú svoju históriu!

       Téma: Klíma a uhlíkovo-vodný sorpčný komplex pôdy! Pre vedca JOZEFA ŠVEJKA špeciálne!
       Kniha: Dokučajev - Ruská černozem
       Poznámka - tieto dobové vedomosti si treba dať dohromady s vtedajšou Stolypinovou poľnohospodárskou reformou /1905/ rozvrátenou boľševickými opicami a s ich sovietskym korporátnym poľnohospodárstvom, ktoré aj u nás rozvrátilo tradičnú stabilnú krajinu!

       "Kniha z knižnice OZ Biosféra: Ruská černozem – Vasilij Vasiljevič Dokučajev, rok vydania 1936
       10. júla 2015 Náučná a faktografická knižnica OZ Biosféra
       Dokuchaev_1888Profesor Vasilij Vasiljevič Dokučajev (1846 – 1903), predchodca súčasných propagátorov permakultúry. Ruský prírodovedec, geológ, mineralóg, zakladateľ modernej komplexnej pedológie a pôdoznalectva, autor mnohých komplexných výskumov. V knihe „Ruská černozem“ V.V. Dokučajev rieši a rozoberá príčiny sucha.
       Zhrnutie: Vasilij Vasiljevič Dokučajev bol schopný vidieť problém sucha v celej jeho šírke a navrhol riešiť hlavne jeho príčinu. Sucho nie je jav klimatický, ale takmer výlučne jav spojený s pôdou a terénom, vytvorený z väčšej časti našimi poľnohospodárskymi postupmi.

       V.V. Dokučajev naznačuje, že v minulosti boli oblasti černozeme niekoľkokrát viac zalesnené a klimatické podmienky tam neboli také suché a nestabilné. Problém nie je v samotnom suchu, ale v posilnení ich negatívneho vplyvu na poľné hospodárstvo. Dôvodom je ničenie lesov, prírodných nádrží a rozorávanie masy pôd. Pokiaľ sa privedie terén krajiny k podobnému stavu ako je prírodný, tak sa mikroklíma bude regulovať a suchá prestanú spôsobovať škody. To si vyžaduje množstvo pásov lesa, vodné nádrže, rybníky, vysadenie roklín, úžľabín, zatrávnenie a prerušenie erózie pôdy.
       Geniálne pokyny V.V. Dokučajeva pre vytvorenie produktívneho dizajnu terénu sa začali uvádzať do praxe v najvyspelejších krajinách až v druhej polovici 20. storočia. Iba nedávno sa objavili vedné obory, ktoré založil ešte V.V. Dokučajev, ako agroekológia, agrocenóza, krajinotvorba. Teraz hlavne dizajn terénu a krajinotvorba ponúkajú najviac stabilné a spoľahlivé výsledky po celom svete.
       V.V. Dokučajev písal, že vyriešiť problém sucha je možný, ale je preto potrebné vážne študovať a skúmať všetky faktory prírody, meniť terén, napraviť systém spracovania pôdy a sformovať nové vedomie poľnohospodárov." - myslené ešte koncom 19. storočia!
       https://www.biosferaklub.info/kniha-z-kniznice-oz-biosfera-ruska-cernozem-vasilij-vasiljevic-dokucajev-rok-vydania-1936/

       Kniha vyšla v roku 1936 - 33 rokov po smrti Dokučajeva - a aj tak hovno z toho! Dokučajev sa na poľnohospodárskych univerzitách neučí DODNES! Hovädá! Lebo kam pozrieš - všade ne ministerstvách sú zašití boľševici! Táto krajina neskape na sucho - táto krajina skape na boľševikov!

       • Maroš napsal:

        Deja vu!
        Hladomor na Ukrajine a žido bolševizmus sionismus, izrael, žid, judaismus, talmud)
        https://www.youtube.com/watch?v=OhfYU5ywpKg

       • proud napsal:

        Neni ti pomoci,vole,vis kdo je to BOLSEVIK?Znas smysl toho slova? :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Uz dlouhy leta se bavim vasi pitomosti,chytraci:-)))))))))))))))).Hadej proc skoncil onen predchudce komunismu,socialismus! Povim ti to,skoncil,protoze nabrakl uplne jinej kurs nez jak ho sion vymyslel a naplanoval,moulo,takze onen "komunismus" kterej se vyvinul nemel s tym sionistickym nic spolecnyho a bejval by ten sion znicil........ a ted se zas dal predvadej,magore z utrzeny zemicky cigosu,co dela dobrovolne blbce za zbytek eurodrobnejch :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

   • Maroš napsal:

    Petr C - diki - plánujem aj svoje veci /v minulosti ma s tým ministerstvo poslalo do riti/ poslať obom stranám do toho Telče. Ono - človek občas predbehne dobu, takže doba dobieha teraz - bude zaujímavé, ako sa rozhodnú obe strany. Asi som/sme momentálne práve teraz v správnom čase na správnom mieste! A o tom, že tak je, si treba aj uvedomovať. Mienim to riešiť - principiálne - v Jihlave som bol naposledy v roku 1977, ale to nie je podstatné, ďakujem za tvoju "cezhraničnú" - cez pol sveta reakciu!

 9. r.m. napsal:

  Systematic Changes in Cloud Radiative Forcing with Aerosol Loading for Deep Clouds in the Tropics
  https://journals.ametsoc.org/doi/full/10.1175/JAS-D-15-0080.1
  Jie Peng
  State Key Laboratory of Earth Surface Processes and Resource Ecology, College of Global Change and Earth System Science, Beijing Normal University, Beijing, and Shanghai Institute of Meteorological Science, Shanghai Meteorological Bureau, Shanghai, China
  --
  Mean changes in shortwave and longwave CRF from very clean to polluted conditions ranged from −192.84 to −296.63 W m−2 and from 18.95 to 46.12 W m−2 over land, respectively, and from −156.12 to −170.30 W m−2 and from 6.76 to 11.67 W m−2 over oceans, respectively. [ Průměrné změny krátkovlnných a dlouhých vln CRF z velmi čistých na znečištěné podmínky se pohybovaly v rozmezí od -192,84 do -296,63 W m-2 a od 18,95 do 46,12 W m-2 nad zemí a od -156,12 do -170,30 W m-2 a od 6,76 do 11,67 W m-2 oproti oceánům.]
  (znečištěním se rozumí aerosoly)

 10. Kuzma napsal:

  Na celé teorii o chemtrails mi není jasný, proč by si ti "vládci světa" sami dobrovolně otravovali jedy prostředí, ve kterém musí taky žít. To přeci nedává za mák smyslu, nebo jo?

  • proud napsal:

   Dava,si myslim,otravujou jak jen minimalne to jde,aby zustal zachovanej jejich smysl chemtrails,to je hejbani pocasim.Kdyby opravdu chteli zabijet,zjistili bysme to "vzapeti".Navic se domnivam,ze ti kdo to maji na triku jsou krapet dal a maj nejakej postup jak se cas od casu vycistit.Uz jen podle pravidla,ze na kazdou zbran existuje protizbran,na kterou ne,tu by neprodavali.

   • Maroš napsal:

    Proude - si obmedzený hlupák! Ožeň sa s čiernou vdovou - tiež neskapeš na druhý deň! Keby blbosť nadnášala - už by si bol dávno v nalepený na dekle v tejto Petriho miske! Tvoja logika zodpovedá malému mozgu po nezvládnutom salte vzad! Fakt si ťa už živo predstavujem, ako za každou pičovinou, čo tu vypotíš, to klbko nervov pred PC urobí otočku vzad aj s tým šerbľom čo máš pod zadkom! Raz som videl jeden pár venčiť beagla - pes na mňa pozeral akože nič - a potom ho jeblo dozadu o zem! Mal padúcnicu - ale ozaj na posranie!
    https://www.youtube.com/watch?v=rYxRCuBtE_Y
    "Kdyby opravdu chteli zabijet,zjistili bysme to „vzapeti“

    • proud napsal:

     Mozna jsem hlupak Marosi,ale jsem realista a nedelam ze sebe picu s odkazama na i-dnes! Takys mel koupenou dovolenou u toho rybnika,kokote?:-)

     • Maroš napsal:

      Proud - určite si hlupák - na tej piči idnes sa objavia aj užitočné články, detto na Globe24.cz
      Si zlomyselný špecialista na odvádzanie pozornosti od dôležitých informácií, spochybniť, zneistiť - DEZORIENTOVAŤ!!! Tvoje vstupy nemajú nič spoločné so zdravou polemikou a skepticizmom, pretože polemika a skepticizmus používajú argumenty - ty používaš len svoje boľševické "názory" a "pocity" - pocity, ktoré sa ťa v skutočnosti netýkajú - to je len tvoja maska! Odpovedz mi kurva - ako je možný hladomor na najúrodnejšej pôde sveta! Odpoveď - len ak je to mocou a silou presadzovaný zámer! A vždy sú za tým nejakí židoanarchisti a židoboľševici! Opakujem ešte raz - tvojou úlohou tu je dezorientovať ľudí! Pre mňa už dlhodobo si jedna zlomyselná sionistická sviňa - a raz ťa to dobehne!

  • Maroš napsal:

   Kuzma - choď na Nový Zéland - jedno zo sídiel GP a zistíž, že tam nestriekajú! Všetko sa realizuje na "severnej pologule" alebo inak - v Stredozemi - zemeplacky. Chemtrails prebehnú pár desiatok kilometrov a potom klesajú - takže je to geograficky lokálne. Si píš, že ONi to svinstvo nedýchajú - to, že to dýchajú ich lokaji - prezidenti - nie je podstatné. ONI aj určite majú protilieky a prostriedky-technológiu na sanáciu prostredia. Tvoja argumentácia vychádza z nedostatku predstavivosti, že ONI nie sme my! ONI nie sú ako my. INI nežijú tam, kde my - doboha!

  • r.m. napsal:

   sledujte peníze, budete chytřejší:
   https://www.mesec.cz/clanky/jak-funguji-derivaty-spojene-s-pocasim/
    21. 11. 2014
   Finanční trh nabízí deriváty na počasí, které pokrývají celou škálu faktorů od sněhových srážek, mrazu, horka, dešťových srážek až k hurikánům. Vysvětlíme si, jak fungují.

   • Kadel napsal:

    Selským rozumem je jasný, že to slouží především k zajištění firem proti možným ztrátám, jejichž biznis je závislý na počasí. Je to prostě něco jako kdyby ses pojistil proti mrazu. I kdybych 100% věděl jaký bude počasí, tak stejně lze otevřít jen takový kontrakt, který je krytý stejným objemem kontraktů opačných, čili to při kladným vypořádání kontraktu asi nebude žadnej velkej vejvar (myšleno v relacích velkého kapitálu).

  • asar napsal:

   A čo ak tí vládcovia sveta vôbec nie sú ľudia? Skynetu a jeho robotom zlé ovzdušie vadiť nemôže.

   • Maroš napsal:

    Asar - oni ozaj nie sú ľudia - tak sa tomu sebevraždeniu venujú len ľudia - "keď je nás tu toľko, že sa bojíme sami seba"!

 11. Maroš napsal:

  Tip na video z tadesco
  VODOHOSPODÁRSKA!!! chyba /blbý názov videa Klimatická chyba - zapadnuté video/ - zásadné - už pokusmi overené vodozdržné opatrenia v krajine!
  Zdieľajte! Než budete zdieľať zemské lože.
  https://www.youtube.com/watch?v=oFOqiVyOzUw

 12. Rocco napsal:

  Chlapi, sakra, nešifrujte pořád, kdo to má pak luštit!

 13. HVzV? napsal:

  EL COMANDANTE NOWAK URWALI JSME SE VŠICHNI S ŘETĚZU

  a děláme politiku na NR,kde se to waři a smaži jak se patři.
  Denně se tam maže až 40 skvělých přispěvků borců a Honolulu prý chce konečně uspořádat bál,kde vybere od kapitalistů penize na zrušeni čz kapitalismu BEZ přivlastků v tom blbém česku,kde každému měsične ukradnou skoro deset tisic měsičně a všichni domorodci tomu tleskaji a ještě si daji ukrást hlas prolhaným tiskem a tv,aby prý ty volby vůbec neplatily.
  Tady si fořti váli šunky a člověk,aby všechno dělal sam nadáva naš preses WIKINGER a honi pana Krttyečka jako nadmutou kozu,aby založil konečně druhou hvězdu.
  JE TO TAM MARAS JAK BYK!

  nEŽ ,ABY SE TU NĚCO DĚLO MUSREL BY TU pUťKA POSLAT SWOJI ARMY a nebo tak něcojinak tu bude klid a nic!

 14. Maroš napsal:

  Nowak-Kowak-Krowak dostal syfla od mexickej Marie a teraz sa mu jeho dyslektický mozog jebe na sračkovitú Prawdu!
  https://www.youtube.com/watch?v=8srSOIpWEhE

 15. HVzV? napsal:

  WIKINGER VZKAZUJE,ŽE DĚKUJE ZA ZÁJEM A TĚŠI SE NA

  připadné nejen el comandatovské destruktivni přispěvky ale i ty od zdejšich lidových komentátorů.
  V noci si prý pouštěl kvalitni porna nebot mit dvě milenky je fuška.
  Vzkazuje,že ho na NR zastupuje pan Krteček-anonymně a dnes ráno už tam jsou od něho komentáře o tom jak udělat NATO pro ČR zbytečným a jak vydělat v boji za mir miliardy a ty si rozdělit mezi sebou.
  Rovněž tam má okomentovat neco horšiho než ZNÁRODNĚNI a navrhnout ten solidárni stát,kde finančně silnějši fašisti maji být přitáhnuti silněji ke kase a platit více dani,když jsou nenažrani atd.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!