Geopolitika, terrafarming, terraforming

terraforming-shell-mars-131004c-02-e1455659301163-580x452Co je geopolitika, ví i absolventi studia sociálních věd. Rozumí jí však jen Henry Kissinger a prosazuje ji neziskově jedině George Soros. Její provozování globálně garantují USA. Co je terrafarming je nutné vysvětlit i když to každý farmář a ekolog na první pohled pochopí. Je to pozemská produkce trvale udržitelných zdrojů. Výroba palmového oleje tam, kde kdysi byly indonéské deštné pralesy a sojových bobů, tam kde kdysi byly deštné pralesy v Amazonii. Možná ten termín ekologové začnou používat.

V české kotlině je terrafarming skromnější, zde farmáři produkují řepku olejnou a kukuřici tam, kde kdysi sedláci a rolnici pěstovali brambory nebo pšenici. Nejlépe umí terrafarming Monsanto a v Evropě ho aktivně politicky propagují zelené či ekologické strany a je podporováno ekofondy, aby komisaři v Bruselu všechny své zdroje trvale udrželi.

Co je terraforming ví každý, kdo viděl Total Recall se Schwarzeneggerem nebo čte sci-fi či sleduje současnou astronomii jako vědu. Co dokáže statný Arnold na Marsu s pomocí americké vědy a techniky, je zde lidem předvedeno díky Holywoodu. I o demokracii se na Marsu postaral. Jde o perspektivní budoucnost lidstva na této planetě, až vybydlí Zemi, v čemž si nejedno etnikum i cele společenské systémy počínají velmi zdatně.

Uvedené oblasti lidského myšlení a podnikání spolu úzce souvisí a proto se o nich zmiňuji. Současné počasí totiž dává zabrat nejen nám, ale i australským protinožcům. Způsobilo globální sucho a jejich dobytek je už teď v situaci, do které se ten nás dostane až v zimě. Krmivo kvůli suchu ani u nás pro něj nebude.

Geopolitika se kromě prosazování lidských práv a hodnot věnuje i distribuci surovin, jako jsou různé potřebné chemické prvky a ropa. Poněkud stranou pozornosti jsou potraviny, ale i o ně jde. Přesněji řečeno, o ně půjde především. Pochopitelně až budou mít všichni zajištěna všechna práva a hodnoty. Nejen díky jim jest totiž lidstvo od počátku svých dějin živo.

Prozatím se globální kulturní, vědecké a politické elity věnovaly, kromě šíření lidských práv a hodnot, především zastavení oteplování naší planety. Teď nastolí tyto elity jako svůj úkol i zajišťování deště, vody a zavlažování. Co jim zbývá než nadále poroučet větru a dešti? Teplo a vlhko ostatně nějak souvisí, což lze vidět ve zbývajících deštných pralesích.

Kéž by lidé věnovali více pozornosti terraformingu Země, místo aby plánovali přetváření Marsu i nově objevených exoplanet na obyvatelné! Mohli by pak něco udělat i s pozemskými končinami, jako jsou Sahara, Kalahari, Atacama nebo Gobi. Je tam přece útulněji než na sto světelných let vzdálené exoplanetě nebo i o něco bližším Měsíci nebo Marsu.

Z hlediska životního prostředí, dopravních problémů a lidského života jsou totiž i dna světových oceánů, včetně Mariánského příkopu, dostupnější a pro člověka bezpečnější než všechna mimozemská tělesa, co jich ve vesmíru je. Přišlo by to rovněž daleko levněji. I věda by našla své uplatnění. Nechť mi nebozí Steven Hawking i Carl Sagan tyto kacířské nápady z onoho světa odpustí.

Je možné, že Země bude opravdu díky geopolitice a jejím provozovatelům brzo neobyvatelná. Nebude to poprvé, co ji živé organismy takovou učinily. Začaly s tím už prokaryota, první živé organismy vůbec, které svými životními způsoby zničila atmosféru kyslíkem, který v ní předtím nebyl. Následkem toho došlo k takovému globálnímu ochlazení, že na jednu miliardu let nastalo období, které je pojmenováno jako "ledová koule". Žádná doba ledová, sem tam ledovec, ale celá Země se změnila v ledovou kouli! Kdyby byli mezi prokaryoty ekologové, zabránili by jim v tom.

Život na Zemi však přetrval i navzdory několika hromadným vymíráním. Ať bylo teplo nebo zima, hlavně když byly dostupné pozemské živiny. I lidstvo přežije bude-li mít co jíst, tedy pokud se vědci a politici začnou věnovat terraformingu Země a ne exoplanet. Americký prezident k tomu může vydat směrnici, tak jako tu předchozí kosmickou, o letech na Mars a do jiných světů. Farmáři včele s Monsanto se začnou opět věnovat zemědělství a zanechají produkce trvale obnovitelných zdrojů a terrafarmingu. Nic v tomto světě není trvalé.

Přece jen se však zamýšlím, zda takový přístup politiků USA a zbytku světa je v dohledné době reálný. Spíš se mi zdá, že spoléhají na něco jiného, o čem nám, dle konspiračních teorií, neřeknou. I když třeba v USA se o tom opravdu hodně šušká a dokonce se o tom točí filmy a nejen dokumentární. Elity USA a zbytku světa buď jsou mimozemského původu nebo s mimozemšťany spolupracují. Jak jinak si vysvětlit jejich chování? Lze zajistit lidstvu dostatek potravin tiskem bankovek a zbrojním průmyslem? Tak lze lidstvo pouze početně redukovat. To vsak záměrem žádných elit určitě není.

Snad FED opravdu ve Fort Knox skladuje nejen tisíce tun zlatých reserv, ale i UFO technologie. Mají snad elity USA, pokud jsou pozemského původu, smlouvu s UFO? Protože jen takové eventuality mohou přežití lidstva s ohledem na současné počínání USA a jim věrného spojeneckého NATO/EU zajistit.

Australský premiér Turnbull možná i kvůli suchu rezignoval. Přeložíte-li si jeho jméno, napadne vás, že by bylo vhodné pro mnohé světové i lokální lídry. Všichni se umí otáčet. V této souvislosti všem doporučuji zvážit, zda je lépe dojit tlustého býka nebo hubenou krávu. Až půjdete zase k volbám, zamyslete se nad tím, protože ještě stále jsou mnozí z vás nezasaženi inkluzivním genderovým vzděláním a umíte krávu od býka či vola rozlišit.
27 Komentářů k Geopolitika, terrafarming, terraforming

 1. niSas napsal:

  V celé zemi se blboni přemlouvají o potřebnostech a přednostech námezdní práce, né pro své rodiny, ale pro cizí

  kapitalisty, keří něgde šlohli balíky bankocetlí a hledají gde náš praštěnej tesař nechal díru. Mudrují o třetinových platech ,

  daňových násobilkách a proletářských nářcích při námezdní "práci" a jejího řízení ve prospěch jakéhosi bůžka

  ROBOTníka, kerý se nechá mrskat KAPITÁLem v celku bez sebemenšího uchopení rozumu do dlaně s tou pitomě

  ohranou votázkou, co s tím? No a páč se to nesleduje a nevyvozují se z teho žádná ponaučení, páč za daných okolností,

  je to jediné náboženství, keré si blboni pamatují, je těžké cokoliv vysvětlit. Tyhle škody se udávají za výdobitky doby a víra

  v ně má pré lidi uzdravit. Tak to je vážení dia-gnóza hrozící trvalým poškozením šišinky, páč zjednodušeně řečeno, stát se

  nigdy nestaral o blaho synů a dcer od naší mámy. Nigdy to nebylo jeho cílem, páč ti, synové a dcery byly dycky

  zaúčtováváni jen jako lidský zdroj, stejně jako uhlí, dnes élektrický proud, kradená ropa atd. Jiný nebyl ani socializmus a

  blboň co si myslí, že kapitalizmus korporací je nějakou méně bolestivou variantou cesty k blahu zavěšenou místo

  neviditelné mrkve před osly, už to asi nestihne pochopit, páč jediné pochopení na něj přijde až bude čichat a pozorovat

  hemžení cvrčků ve škarpě.

  Od rozdělení blboňů na levé a pravé, ti leví slintají po soudružských polibcích a zprávách kolik "práce" se vyvezlo, kolika

  spokojeným odběratelům v cizině "naše" robotárna postavila elektráren, vodáren, přehrad, pivovarů, cukrovarů...a blboni

  u nás stály fronty na banány, hajzlpapír, kola Favorit a na auta Favorit přespávali extra blboni u prodejny.A nelitují, že by

  chtěli opáčko páč nechápou, že cílem režimu, néní uspokojit naše syny a dcery. A ti praví blboni, co ti na to říkají? Jim

  nevadí že od nás zase tečou pryč ty podělané bankocetle, vyprané potem blboňstva, co dobíhá k cizáckejm píchačkám

  aby je kua od nás nevyhodili. Jim je totálanálfekál buřt všechno normální, hlavně že mají ty falešné pětníky na kartičkách,

  co s něma ostentativně pípaj a hýkaj u placení. Nu, blahoslavení chudí duchem.

  • .lak napsal:

   A že jo.
   Je zachrání neoliberalismus. Nenávisti k tvořícím. A budou vyživení s nesouměřitelně bohatými majiteli banksterů kteří si prostě bankocetle tisknou. Ti stádníci (bú, mé ee, bééé e) co se s nimi snově vezou na mozolech, potu a slzách. Nebo to tak není?

   • niSas napsal:

    Gdyž voni je ve škole učej, že naši předci neznali kolo, spali v korunách stromů, jedli žížaly a kořínky a že byli šťastni, gdyž přivandrovali šmejdi s drábama, keří jim ukázali pluh a místo gde mají vorat a plnit dodávky. Sou tak zpitomělí z dojíždění za robotou, že si nedokáží představit hojnost kolem sebe a na dosah ruky. Že aji vesnice už nepatří do našeho světa, páč kerej blboň by dojížděl na pole za humna se plácat v blatě, že už tehdá to kon-struovali jako AD-restní koncentrační tábory, gde si jako, na voko, mohli volit svýho starostu, kerej se přece vo ně starál kudy chodil a šmejdil a práskal a donášel ty papíry s plněním dodávek. No, a někteří si to tak představují dodnes. Heh

 2. Maroš napsal:

  Kto sa chystá na Mars - nezabudnúť so sebou zobrať 4 vytyčovacie kolíky na claiming, knihu návštev-svedkov Jehovových a katastra nehnuteľností! A Roundup! Proti zeleným mužíčkom! Človek nikdy nevie!

 3. Ing. Miloslav Dědek napsal:

  Autor článku výstižně, zajímavě a věcně správně popisuje základní problémy lidstva, přičemž u některých problémů naznačuje možnosti jejich řešení. Autor článku má i smysl pro humor. Na jeho otázku: "Zda je lépe dojit tlustého býka nebo hubenou krávu?" odpovídám. Nejlepší je dojit tlustou krávu. Ale k věci:
  Současně existující globální finanční systém respektuje celý svět, přičemž tento systém v podstatě slouží především těm lidem, kteří mají největší majetky, tj. tzv. "lidem velkých peněz", kterým umožňuje v privilegovaném postavení vládnout světu a v neomezené míře využívat vše, co svět poskytuje. Lidé velkých peněz podporují existenci společenské vědy zvané "ekonomie" přesto anebo právě proto, že celá ekonomie je jen uměle nafouknutá bublina. Je nafouknutá pomocí velkého množství nesmyslných výrazů, které v konečném důsledku jsou jen prázdnými pojmy. Nic neznamenají, nic nevyjadřují, nic neřeší. Je to jen o jednom, jak zakrýt krádež za bílého dne. K tomu je možné dodat, že ekonomie je věda založená na dogmatických premisách vycházejících z předpokladu, že lidi jsou většinově ve své podstatě bezohlední sobci, kteří se sdružují ve společenstvích, v nichž v podstatě platí zákony džungle. V současném zastaralém a nefunkčním pojetí ekonomie prognózují ekonomové budoucnost podobně jako meteorologové počasí. Současné pojetí stávající společenské vědy "ekonomie" je odsouzeno k zániku.
  V současnosti si už stále více lidí uvědomuje, že stávající mocensko-politické uspořádání světa je totálně nespravedlivé. Dnes už je zcela zřejmé, že je třeba pokud možno urychlit vývoj mocensko-politického uspořádání světa. Jednu možnost řešení uvedeného globálního problému popisuje
  OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA - http://miloslav7.blogspot.com/2018/04/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html V případě, že se vám jeví v dopisu popisovaný politický vývoj lidstva nereálný, potom vám doporučuji seznámit se s TEORIÍ VŠEVÝVOJE - http://miloslav7.blogspot.com/2014/01/teorie-vsevyvoje.html což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému.
  Otevřený dopis politickým stranám ve všech státech světa jsem poslal politickým stranám a hnutím v ČR. Reakce KSČM na tento otevřený dopis je uvedena v článku: ODPOVĚĎ KSČM NA OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA - http://miloslav7.blogspot.com/2018/08/odpoved-kscm-na-otevreny-dopis.html

  • John_Pitralon napsal:

   Většinu těch jakoby "ekonomů", ve skutečnosti blbců, kteří v podstatě jen uvádějí nic neříkající čísla ze statistik, by opravdu bylo vhodnější vyhnat do produkční sféry a po pár letech by nejspíš zazpívali Internacionálu.
   Makroekonom vidí klesající nezaměstnanost - ale nevidí to množství kontraproduktivně odváděné práce navíc mnohdy pro cizí elementy, která v důsledku vede jen k regresi společnosti.

   • Maroš napsal:

    John Pitralon - " mnohdy pro cizí elementy" - ??? Anonymita práce, anonymita peňazí - šmejdi a fušeri z povolania! A oni tento systém nazvali ISO! Robiť-vyrábať pre niekoho niečo s láskou - orieškovú tortu, vyprážanú šnicľu, vankúšik, búdu pre psa - kto to kurva má zkontolovať, že? Lebo presne TOHOTO sa týka to známe - "Keď dvaja robia to sté - nie je to to isté!"

    • John_Pitralon napsal:

     Ono to nemůže být tvořené z lásky ale z klamu. Protože svojí takzvanou "prací" jen kryjí špinavý papír vytištěný známými prasáky a myslí si, že potom budou prosperovat. Asi proto, že Venca Pravdoláska něco zachrchlal a ukázal véčko.

 4. proud napsal:

  Hloupej Honzo, něco o placaté Zemi tam nemáš?

  • proud napsal:

   Sam ses hloupej,hlavne pekna svine!......

  • proud napsal:

   To jsou ty deti kretenu co vysli s iq tykve ze sesty tridy zakladni skoly,kvuli veku,po ovoci pozname je,rovnej rovnyho si hleda,vrana k vrane seda.Takovejm pak nezbejva nez krast nicky,na vic nemaji.Vim o cem tocim,jednoho takovyho dobre znam prave ze skoly,nastesti z jiny tridy.Pak se zivil vselijak,od stace ke staci,nikde dlouho nevydrzel,protoze vykradal kolegum skrinky,hlavne po vejplate.

 5. Maroš napsal:

  Geopolitika = Gašparkopolitika - lebo to Geo je irelevantné - Zem nemá politiku - šimpanzy majú politiky - takže správne - Homopolitika - nie geopolitika! Pederasi! - nie pedoFili! Treba začať používať slová správne podľa ich pôvodného obsahu!

 6. petr napsal:

  Řada přehrad v tradičně suchých oblastech je 1-3 metry pod svým normálním letním stavem !! Od jejich postavění se nic takového nastalo, to vám řekne každý pamětník.

  Je to náhoda, nebo nám to tu haarpují, aby se z toho stala poušť (na kterou jsu muslimové zvyklí) ?

  Jak to, že se srážková oblačnost vždy záhadně rozptýlí na hranici Moravy (jižní morava a polabí jsou nejsušší oblasti) ?

 7. Ing. Miloslav Dědek napsal:

  Slíbil jsi poslat to v azbuce Putinovi a v němčině Makrele, ale skutek utek!

 8. .lak napsal:

  Šlohni na stavbě japan a pošli to v tokijském zařízení koženou labskooderskou a námořní plavbou. :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=LtGPh_fmMrk

 9. Maroš napsal:

  ??? - už pred sebou vy dvaja aj prdíte?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!