Přehled zpráv – RusVesna 1.9.2018

zaharchenko_791; Bylo zveřejněno datum a čas pohřbu Alexandra Zacharčenka. Rozloučení bude zahájeno zítra v 9:00 hod. v Doněckém divadle opery a baletu.

2; V Doněcké republice potvrdili zadržení ukrajinských diverzantů, kteří spáchali vraždu Alexandra Zacharčenka.

3; Byly zveřejněny poslední záběry s Alexandrem Zacharčenkem při kladení květin u pomníku Iosifa Kobzona.

4; Doněcká republika uzavřela od 1. září všechny hraniční přechody na území Republiky.

5; Zacharčenko zahynul, ale dílo, pro které obětoval život, bude pokračovat. Novinář Andrej Babickij se vyjádřil k smrti nejvyššího představitele Republiky a prozradil, proč by se objednatelé vraždy neměli radovat.

6; Na Ukrajině proměnili Den znalostí v rojení banderovců. Děti se na Ukrajině staly objektem drsné a cynické propagandy, jejímž cílem je vychovat přihlouplou a snadno manipulovatelnou generaci.

7; Překvapení pro Porošenka. Příští setkání normandské čtyřky se může změnit na proruské. V Evropě byl odstartován proces, který posune normandský formát směrem nevýhodným pro Ukrajinu.

8; Co stojí za prohlášením Kyjeva o schopnosti zlikvidovat jakoukoli flotilu v Azovském moři? Kyjev se pokouší odpoutat pozornost veřejnosti od ukrajinských provokací v Azovském moři.

9; Americká policie zastřelila hvězdu seriálu „Pohotovost“ (ER - Emergency Room) Vanessu Marquez. Původně se měli jen přesvědčit, zdali je herečka trpící psychickými poruchami v pořádku. Došlo ke konfliktu, při kterém herečka vytáhla dětskou pistolku. To stačilo k tomu, aby ji policisté zastřelili.

10; Kdo stojí za smrtí Alexandra Zacharčenka? 31. 8. zahynul nejvyšší představitel Doněcké republiky. Podezřelí byli zadrženi a jsou drženi na území Doněcké republiky. Marija Zacharova prohlásila, že za jeho vraždou stojí kyjevský režim, který v minulosti používal tyto metody zastrašování osob s odlišným názorem a dalších nepohodlných osob.

11; Hlavním cílem moldavské vlády je podřídit zemi Rumunsku. Plachotnik a spol. se pokoušejí donutit lidi, aby „sami“ dospěli k názoru, že Moldávie není udržitelný stát.

12; Je k dispozici informace o seznamu cílů amerických úderů na Sýrii. Plán byl připraven americkými rozvědčíky.

13; Die Zeit: Německo by mělo hájit „Severní proud – 2“ a neposlouchat Washington. Evropští představitelé jsou přesvědčováni, že výstavba ruského plynovodu do EU je politický projekt.

14; Navrhují USA Indům místo S-400 nákup svých nekvalitních protivzdušných komplexů, které jsou nesrovnatelně horší než ruské? Nedávno přišla informace, že Indie se chystá nakoupit ruské protivzdušné komplexy S-400 a USA hrozí odvetnými sankcemi.

15; Likvidační seznam „elit ukrajinského národa“. 30. srpna zveřejnil časopis Novoje Vremja další žebříček stovky vrcholných politiků „kralujících“ veřejnému mínění. Nikoli z výsledného pořadí, ale z konkrétních čísel obliby vyplývá tragická neoblíbenost ukrajinských politiků mezi obyvatelstvem.

16; Nashledanou v nebeském batalionu Ruského jara, Alexandře Vladimiroviči. Největší bolest prožíváme v důsledku toho, že v Donbasu už nezbyl prakticky nikdo, za koho jsme se modlili během horkého léta 2014, píše Anna Dolgarjova.

17; Rozsáhlá příprava. Ukrajinská armáda se intenzivně připravuje k útoku. V poslední době podniká Ukrajina významné úsilí v rámci konání cvičení, která probíhají na všech úrovních.

18; Proč Zacharčenka nemohli zabít vlastní lidi? Oděský novinář Jurij Tkačov komentoval fámy šířené na sociálních sítích. Uvádí několik argumentů, proč je vyloučeno, aby vraždu organizoval někdo „zevnitř“.

19; Letadlo Boeing začalo hořet po přistání v Soči. Jsou zranění. Letadlo letící s z Moskvy přejelo o 200 metrů přistávací dráhu a narazilo do plotu.

20; Byly zveřejněny podrobnosti uložení bomby, která zabila Zacharčenka. Kavárna Separ, kde došlo k teroristickému činu, byla velmi pečlivě střežena právě kvůli návštěvám hostů z vedení Doněcké republiky.

21; Byly zveřejněny záběry ukazující, co se nyní děje u kavárny Separ, kde byl v důsledku teroristického činu 31. srpna zavražděn Alexandr Zacharčenko.

22; V Doněcké republice byl zveřejněn počet mrtvých a zraněných v důsledku teroristického činu proti Zacharčenkovi. Oficiální čísla zveřejnilo v sobotu ráno ministerstvo pro mimořádné události. Zahynuli dva lidé (Zacharčenko a člen ochranky, který vstoupil do místnosti jako první). Zraněno bylo dalších dvanáct lidí.

23; Útoční jaderná ponorka USA připlula ke Středozemnímu moři. Ponorka Newpoort News typu Los Angeles je vyzbrojena raketami Tomahawk.

24; V Luganské republice byl vyhlášen stav zvýšené bojové pohotovosti. Informoval o tom nejvyšší představitel Republiky Leonid Pasečnik.

25; Cestující z letadla shořelého v Soči komentují událost: Panika samozřejmě byla, ale posádka se zachovala profesionálně. Všechny cestující uklidnili, seřadili a odvedli.

26; Nejvyšší představitel Luganské republiky se zúčastnil panychidy za Alexandra Zacharčenka. Výnosem vedení Luganské republiky byl vyhlášen třídenní smutek v souvislosti se Zacharčenkovou smrtí.

27; Zacharčenkův poradce informoval o tom, kdo organizoval vraždu nejvyššího představitele Doněcké republiky. Přiznání poskytly podezřelé osoby, které byly zadrženy v této souvislosti.

28; V Kremlu předpověděli zvýšení napětí v Donbasu po smrti Alexandra Zacharčenka. Tato provokace zničila vyhlídku na zahájení realizace Minských dohod, dodali v Moskvě.

29; Moskva skončila druhá v žebříčku nejfotografovanějších měst světa. První je New York, za Moskvou následují Paříže a Londýn. Praha je na dvanáctém místě.

30; Vlivný polský list Przegląd Sportowy zveřejnil mapu s ruským Krymem. A není to ani zdaleka první případ mapy, která odráží skutečnou realitu o Krymu. Stále častěji se lze s takovými mapami setkat po celém světě.

31; Ukrajinská média lhala o poskytnutí autokefalie ukrajinské církvi ze strany Konstantinopolu. Prohlášení o tom, že Konstantinopolský patriarchát schválil rozhodnutí poskytnout Církvi na Ukrajině autokefalii, je prostě lež, na kterou se chytila i některá ruská média.

32; Ukrajinská armáda připravuje po zavraždění Zacharčenka útok. Ve velení Doněcké republiky dokonce už zveřejnili pravděpodobné termíny. Rozvědka Armády Doněcké republiky zaznamenala rozmisťování útočných skupin ukrajinské armády v Mariupolském směru.

33; U břehů Sýrie odstartovala rozsáhlá cvičení ruské námořní flotily a ruského letectva. Manévrů se účastní 26 válečných lodí a také více než 30 letadel a vrtulníků.

34; Porošenko přijel na McCainův pohřeb. Porošenko spojil svou účast na smutečních akcích se setkáním s delegací Kongresu USA.

35; Příklad nezdolné odvahy. Vojenský dopisovatel projektu WarGonzo Semjon Pegov píše o Alexandru Zacharčenkovi, který včera zahynul v důsledku teroristického činu.

36; V této zemi se studovat nedá. Na internetu se živě probírá studium Porošenkových dcer v Londýně. Uživatelé sociálních sítí jsou rozhořčeni tím, že dcery nejvyššího představitele země nechtějí studovat na Ukrajině. Pověsti ukrajinských univerzit by určitě nesmírně pomohlo, kdyby si prezidentovy dcery vybraly některou z nich.

37; V Doněcké republice byly znovu otevřeny hraniční přechody. Informoval o tom během tiskové konference v Doněcku ministr obrany Vladimir Kononov.

38; Po Zacharčenkově zavraždění není setkání v normandském formátu možné, říká Lavrov. Putin označil vraždu za podlou a zdůraznil, že ti, kdo si zvolili cestu teroru, určitě nechtějí hledat mírové řešení konfliktu.

39; Velvyslanec Iráku komentoval informaci o nevpuštění letadla ruského letectva do vzdušného prostoru země. Informace o tom, že letadlu ruského letectva bylo zakázáno využít vzdušný prostor republiky pro tranzit, jsou lživé.

40; Donbas. Ukrajinská armáda poslala do vzduchu letectvo. Informoval o tom dnes ministr obrany Doněcké republiky Vladimir Kononov.

41; Před čtrnácti lety došlo v Osetii k nejkrutějšímu teroristickému aktu v historii současného Ruska. Vypořádat se se smutkem pomáhaly i kláštery.

42; Pro boj s Ruskem vyvinuli v USA hybrid mezi F-35 a F-22. Výrobce představil vojákům „hybridní verzi stíhačky s kombinovanými charakteristikami F-22 a F-35, píše Defense One.

43; Svaz dobrovolníků Donbasu se vyjádřil ke smrti Alexandra Zacharčenka. Vedení Svazu dobrovolníků Donbasu znalo Alexandra Zacharčenka jako svého kolegu a přítele.

44; Volker prohlásil, že Ukrajině je třeba pomoci dodávkami zbraní. USA jsou připraveny rozšířit dodávky zbraní Ukrajině, aby posílily její námořní a vzdušné síly.

45; V Itálii reagovali na Zvraždění Zacharčenka. Itálie je připravena poskytnout pomoc při vyšetřování incidentu.

46; Chmurné perspektivy. Západní média reagovala na zavraždění Alexandra Zacharčenka. Většina komentářů se shoduje, že smrt politika zhorší situaci v Donbasu.

47; V Doněcké republice informovali o zdravotním stavu ministra Timofejeva a dalších zraněných pří výbuchu. Timofejev utrpěl mnohačetná střepinová poranění a popáleniny, poznamenal Kazakov.

48; Putin informoval o tom, jaké vlastnosti mu pomohly dosáhnout úspěchu, Prezident Ruské federace Vladimir Putin je zvyklý analyzovat příčiny, které mu brání dosahovat ještě větších úspěchů.

49; Doněcké ministerstvo státní bezpečnosti informovalo, kde se nacházejí teroristé, kteří spáchali atentát na Zacharčenka. Tiskový důstojník ministerstva Michail Popov sdělil, že zadržení pachatelé se nacházejí na území Doněcké republiky.

50; Atentát na zvíře. Nad organizátorem „vraždy“ Arkadije Babčenka vynesli podivný rozsudek. Šéf SBU upřesnil, že German spolupracoval s vyšetřovateli a plně doznal svou vinu. Trest ve výši 4,5 roku se běžně udílí za kruté zacházení se zvířaty. Za vraždu člověka se dává doživotí, komentoval rozsudek Anatolij Šaríj.

51; V Luganské republice komentovali falešné zprávy o útěku premiéra. V Radě ministrů Luganské republiky prohlásili, že premiér nemá žádný účet na sociálních sítích, tudíž všechny informace z tohoto zdroje jsou lživé.

52; Šéf SBU Vasilij Gricak komentoval možný podíl ukrajinských diverzantů na Zacharčenkově vraždě. Zadržení pachatelé nemohou být ukrajinskými diverzanty, protože Ukrajina žádné nevyslala.

53; V Nejvyšší radě vyzvali, aby se Ukrajina připravila na pomstu za Zacharčenka. Po vraždě nejvyššího představitele Doněcké republiky Alexandra Zacharčenka ukrajinskými tajnými službami je třeba se připravit na reakci ze strany Republik Donbasu.

54; Rusko prodalo Ázerbajdžánu zbraně za 5 miliard dolarů. Informoval o tom prezident Ázerebajdžánu Ilham Alijev na základě výsledků rozhovorů s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem.

55; Oleg Carjov píše o cílech teroristického činu v Doněcku a o napjaté situaci na Ukrajině. Vražda nejvyššího představitele Doněcké republiky Alexandra Zacharčenka svědčí o tom, že Kyjev nemá v úmyslu se vzdát své teroristické činnosti.

56; Ruská pobřežní ochrana údajně zadržela už 99. ukrajinskou loď. Minulou noc prý pobřežní ochrana FSB Ruské federace zadržela ukrajinské plavidlo Amadore.

57; Jatka v černé poušti. Ruské letectvo a syrská armáda likvidují zbytky Islámského státu. Píše se o tom v nové reportáži ze Sýrie.

58; Medveděv komentoval zavraždění Zacharčenka. Ruský premiér zaslal telegram s vyjádřením soustrasti příbuzným a blízkým Alexandra Zacharčenka.

59; Ceremoniálu rozloučení se Zacharčenkem se zúčastní Poklonskaja a Aksjonov. Píše se to na stránkách Ministerstva zahraničí Doněcké republiky.

60; Porošenko nalezl na Ukrajině dalšího „hrdinu“ – senátora McCaina. Všichni jsme si ho zapamatovali na Majdanu, když při teplotě minus 26°C vyšel ven nedostatečně oblečený, aby pozdravil tisíce lidí, kteří stáli na Majdanu, řekl Porošenko.

61; Jatka v Itálii. Žena s nožem zaútočila na kolemjdoucí ve městě Canneto sull´Oglio na severu Itálie.

62; Piloti v hrůze. Ukrajinská armáda poslala k linii fronty v Doněcké republiky vojenské letectvo. Důstojník Národní policie Doněcké republiky komentoval vzniklou situaci.

63; Nastal čas tvrdé odpovědi. Na Krymu vyzvali k likvidaci ukrajinského teroristického státu. Předseda krymského parlamentu Vladimir Konstantinov prohlásil, že ukrajinský terorismus ohrožuje celý kontinent.

64; Kvůli ruským letadlům poslalo Japonsko do vzduchu stíhačky. Stíhačky japonské armády doprovodily ruská letadla, informuje stránka japonského ministerstva obrany.

Zdroj: http://rusvesna.su/news




3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 1.9.2018

  1. KRTECEK napsal:

    ZKUSTE SI PŘEČIST CO PISE K TOMU SOUSEDNI WEB A VZNIKAJICI DRUHÁ HVÉZDA

    HzNR co se děje na NR zkusim tady dát o tom jakvstanou novi bojovnicí

    http://www.nová republika.cz/2018/08/prispevek-novinare-norkina-o-zemrelem.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!