Přehled zpráv – RusVesna 4.9.2018

granata_vzryv_noch (1)1; Pod ozbrojencem ATO explodoval u Nikolajeva granát.Policie zjišťuje, zdali šlo o sebevraždu nebo došlo k výbuchu v důsledku neopatrného zacházení se zbraní.

2; Evidentně došlo k porušení předpisů. Co mohlo vést ke smrti policisty v metru? Od školy toužil po tom, aby pracoval u policie, výborně se učil a nesmírně rád hrál na kytaru a zpíval. Takto hovoří o svém třiadvacetiletém spolupracovníci jeho kolegové. K jeho smrti nemuselo ale dojít, pokud by byl dodržen předpis a policisté hlídkovali ve dvojici.

3; Německé ministerstvo zahraničí vyzvalo EU, aby neseděla před Trumpem jako králíček před kobrou. Německý ministr zahraničí Heiko Maas neztrácí důvěru v USA, protože Trump – to ještě není celá Amerika.

4; Permanentní smutek. Ve školách Nikolajevské oblasti se bude vyučování zahajovat minutou ticha a hraním státní hymny. Má to být součást výchovy k patriotismu.

5; Policejní robot odpálil automobil u budovy BBC. Britská policie provedla kontrolovaný výbuch.

6; Katastrofální situace, děsí se ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin. Kolem milionu Ukrajinců každoročně opouští zemi. V Polsku podle posledních informací žije 1,4 milionu Ukrajinců.

7; K čemu potřebuje ruská armáda konvertoplán? Vzdušná výsadková vojska studují otázku nutnosti vývoje konvertoplánu.

8; Neočekávaná Trumpova výzva. Žádá Sýrii, Rusko a Írán, aby zastavily „šílený útok“. Připomeňme, že syrská provincie Idlíb prakticky není pod kontrolou Damašku. Je okupována ozbrojenci.

9; Symbol velikosti Ruska. Letní provoz na Krymském mostu přesáhl za tři měsíce celý roční objem parní dopravy z loňského roku. Od okamžiku spuštění dopravy projelo do konce srpna po mostě 2,288 milionu automobilů.

10; V Doněcké republice byl nalezen extremismus u Svědků Jehovových a byly zakázány jejich materiály. Rozhodnutím kolegia soudců byly určeny zdroje extremistické informace, jejichž šíření je na území Doněcké republiky zakázáno.

11; Kriminální výrostci uskutečnili revoluci. V příběhu Petrohradské bandy výrostků je nejvýznamnějším momentem jejich pocit beztrestnosti.

12; Japonské ministerstvo obrany odhalilo rekordní počet plavidel ruské vojenské námořní flotily. Eskadra proplula průlivem. Japonská armáda zaregistrovala 28 plavidel nejrůznějšího typu.

13; Ruská armáda dokázala ve Východní Ghútě malý zázrak. Děti se vracejí do škol. Informuje o tom nejnovější reportáž ze Sýrie.

14; Obludná genocida ukrajinských dětí. Na ruskojazyčné regiony Ukrajiny se vrhly nejrůznější nemoci. Děti jsou budoucnost a na Ukrajině je tato budoucnost už zmrzačena nenávistí a všudypřítomnou propagandou.

15; Šíření ukrajinského teroru. Příští údery budou zasazeny už v Rusku. Pokusy šířit teroristickou válku na teritorium Ruska nejsou otázkou daleké budoucnosti.

16; Na všechny se usmíval a překvapoval svou prostotou. Porošenko byl vyfotografován na londýnském letišti. Uživatelé internetu se předhánějí v komentářích a označují materiál o „demokratickém Porošenkovi“ za lacinou sebepropagaci před nadcházejícími volbami.

17; Indie hodlá Americe „naznačit“, že se nevzdá nákupu ruských komplexů S-400. Ruské systémy protivzdušné obrany jsou kriticky důležité pro zajištění bezpečnosti země, zdůrazňují v Dillí.

18; Vyloučit Krym. Ve Státní dumě dali Porošenkovi radu. Připomeňme, že včera se Porošenko chystal vyloučit Černomořskou flotilu z Krymu. Teď dostal doporučení, aby spíš vyloučil Krym.

19; Macron si postěžoval francouzským dětem na břemeno prezidentství v demokratické zemi. Na složitost své práci si dříve stěžovali i Macronovi předchůdci, Hollande a Sarkozy.

20; Rusko je připravena vyrábět vrtulníkové lodě,řekl ruský ministr průmyslu. Ruští loďaři jsou schopni vyrábět vrtulníkové lodě a prodávat je i zahraničním zákazníkům.

21; V Oděse se moře pokrylo mastnou skvrnou. Rekreanty i místní obyvatele vystrašila barva a vzhled mořské hladiny.

22; Důchodový fond dostane z rozpočtu 10 bilionů rublů za tři roky. Důchodový fond Ruské federace zůstává v deficitu a pro jeho fungování je nutných deset bilionů rublů v nejbližších třech letech.

23; Polští vyšetřovatelé znovu studují úlomky Kaczynského letadla, které havarovalo ve Smolensku. Opakovaně bylo dokázáno, že k žádnému výbuchu na palubě polského letadla nedošlo, ale Varšava se s tím nehodlá smířit.

24; Celých 84% podnikatelů v Rusku je ochotno prodat svá aktiva kvůli sankcím a nejistotě. Příčinou jsou vysoká rizika a nízká efektivita.

25; Japonsko se chystá na příchod ničivého tajfunu. Tajfun Jebi, který se blíží k Sachalinu, je japonskými specialisty označován za nejsilnější za posledních 25 let.

26; Bankomaty přestaly přijímat bankovky v hodnotě 5 tisíc rublů kvůli masovému výskytu padělků. Některé banky u svých bankomatů vypnuly možnost přijímat bankovky o nominálu 5.000 rublů kvůli vysokému procentu falsifikátů.

27; Ukrajinci krmili účastníky festivalu v USA sádlem zasmrádlým na slunci. Na festivalu byly představeny dva art projekty z Ukrajiny a lákat publikum se pořadatelé rozhodli jídlem.

28; Stíhačka MiG-27 havarovala v Indii. Úřady země již zahájily vyšetřování okolností letecké katastrofy.

29; Vyšetřovací výbor Ruské federace sdělil obvinění předpokládanému vrahovi policisty v moskevském metru. Sám obviněný tvrdí, že policistu nezabil a jen slyšel zvuk výstřelu, když stál za dveřmi.

30; Ruští vyšetřovatelé vyslechli řidiče ruských novinářů zabitých ve Středoafrické republice. Připomeňme, že Džemal, Rastorgujev a Radčenko natáčeli v Africe film na zakázku Chodorkovského.

31; Porošenko předložil do Nejvyšší rady nový návrh zákona. Po schválení předlohy poslanci se banderovský nacistický pozdrav „Sláva Ukrajině!“ a „Hrdinům sláva!“ stane oficiálním vojenským pozdravem Ukrajiny.

32; Putin za každým rohem. Proč Macrona straší „demontáž Evropy“? Evropští lídři si vymysleli obraz vychytralého a zákeřného Putina a svádějí na něj všechny své vnitropolitické neúspěchy.

33; Výbuch v centru Charkova. Jeden zraněný. Rozhoduje se o zahájení trestního stíhání.

34; Porošenko k sobě nalákal rakouského kancléře. Nejspíš bude zase žebrat o peníze. Jejich setkání bylo plné trapných situací, z nichž nejhorší byla výčitka ohledně přítomnosti Vladimira Putina na svatbě rakouské ministryně zahraničí.

35; Zával na šachtě v Záporoží. Jeden mrtvý. K závalu horninou došlo v 04:25 v noci v hloubce 940 metrů. V šachtě se v tu chvíli nalézalo 424 horníků.

36; Ukrajina se chce zcela uzavřít před ruskými médii. Ukrajinští politici se buď bojí nebo stydí.

37; Ta kulka není žádný hlupák. Proč je ruská nehlučná ostřelovací puška nejlepší na světě? Západní experti už označili poslední modifikaci ostřelovací pušky MC-116M za extrémně nebezpečnou.

38; Zacharčenkova smrt. Co bude dál. Vojenská dopisovatelka Anna Dolgarjova ze zamýšlí nad tím, jak bude Donbas žít bez Alexandra Zacharčenka.

39; Máme spojení. Doněcké ozbrojené síly uskutečnily nová cvičení. Jednotky spojařů ozbrojených sil Doněcké republiky uskutečnily plánovaná cvičení v polních podmínkách.

40; Provrtat díru do Mezinárodní kosmické stanice mohl psychicky labilní člen posádky, míní kosmonaut a poslanec Státní dumy. Únik vzduchu na Mezinárodní kosmické stanici byl odhalen v noci na čtvrtek 30. srpna.

41; Porošenko vyzval Rakousko, aby si vzalo na výkrm jedno z měst Donbasu a pozval kancléře na „oslavu výročí hladomoru“, což je nový pojem v ukrajinské „diplomacii“.

42; Už je známa příčina vypuštění nebezpečných chemických látek na Krymu. Příčinu upřesnil nejvyšší představitel republiky Sergej Aksjonov. Příčinou havárie byly nečekaně velké výkyvy teplot mezi dnem a nocí.

43; Rusko a USA neumožní OSN zakázat „vraždící roboty“. OSN by si přála zastavit invazi vraždících robotů, ale nesetkává se s pochopením ze strany supervelmocí.

44; Operace Storm. Útok ukrajinské armády povede k novým „kotlům“ a ke ztrátě území. Rozvědka Doněcké republiky odhalila rozmisťování útočné skupiny ukrajinské armády v okolí Mariupolu pod rouškou cvičení.

45; Předseda Nejvyšší rady vyzval k pochopení Hitlerova přínosu k rozvoje demokracie. Parubij v televizním vysílání označil Adolfa Hitlera za „největšího člověka, který praktikoval přímou demokracii“.

46; Skandál: Surgutským školákům vydali žákovské knížky s nesprávným znakem ruské federace. Orlice drží srp a kladivo místo imperátorských insignií. (Surgut je ruské město se zhruba 320 tisíci obyvateli.)

47; V syrském ministerstvu zahraničí obvinili USA z dodávek zbraní teroristům přes Ukrajinu. USA dodávají zbraně teroristům a využívají k tomu třetí země, prohlásil první tajemník Departmentu mezinárodních vztahů syrského ministerstva zahraničí.

48; Londýn se Putinovi neomluvil. Máme v tomto ohledu dobrou paměť, poznamenal tiskový tajemník ruského prezidenta v reakci na omluvu Borisu Johnsonovi zveřejněnou Andrejem Kostinem. Londýn se ve zcela analogické situaci k omluvě neodhodlal.

49; Jsou známy podrobnosti plánu útoku ukrajinské armády na Doněckou republiku. Nepřítel stahuje vojenskou techniku k jihu Doněcké republiky.

50; Velvyslanec Ukrajiny v Německu vyjmenoval způsoby, jak zastavit výstavbu „Severního proudu – 2“. Andrej Melnik uvažuje o variantě dohody v rámci EU nebo o amerických sankcích proti německým společnostem zapojeným do projektu.

51; Na Ukrajině ve městě Nikolajev výrostci znásilnili a zavraždili homosexuála. Nezletilci utopili svou oběť v koupelně po natočení intimního videa.

52; Rakouský kancléř vyzval po zavraždění Zacharčenka Rusko, aby se vrátilo za jednací stůl. Spolkový kancléř Rakouska Sebastian Kurz vyzval Rusko, aby se vrátilo za vyjednávací stůl za účelem urovnání situace v Donbasu.

53; Ukrajinské ministerstvo zahraničí obvinilo Rusko z finančního vydírání Rady Evropy. Podle Klimkinových slov Ukrajina věnovala dobrovolný příspěvek do rozpočtu Rady Evropy ve výši 40 tisíc dolarů.

54; Zadržení ukrajinské lodě na Krymu. FSB vysvětlila důvody. Na palubě plavidla se nacházeli čtyři občané Ukrajiny z Oděské oblasti, kteří se věnovali nezákonnému rybolovu u břehů Krymu.

55; Peklo v Idlíbu. Ruské letectvo likviduje ozbrojence před masovými popravami. Raketový křižník ruského vojenského námořnictva blokuje leteckou základnu Velké Británie. Ruský raketový křižník Severní flotily Maršál Ustinov částečně zablokoval vzdušný prostor nad vojenskou základnou Britských ozbrojených sil.

56; Zase už Novičok? V Londýně byla opět rozptýlena jedovatá látka. O incidentu informoval britská média zástupce Scotland Yardu.

57; Vražda policisty v Moskevském metru. Byla zveřejněna nová překvapivá verze. Na služební pistoli byly podle předběžných informací zjištěny otisky patřící pouze policistovi.

58; Spal na špinavé matraci, celý vagon se mu složil na čaj… Ukrajinci se vysmáli laciné sebepropagaci Petra Porošenka, který se snaží vypadat, jako kdyby měl velmi blízko k prostému lidu.

59; Divoká Ukrajina: Aktivista a úřednice se poprali kvůli sporu o přejmenování ulice. Došlo k tomu po hlasování komise pro přejmenování o změně názvu ulice Čeljuskinových na ulici Grigorije Kosynky, ukrajinského překladatele a spisovatele, „buržoazního nacionalisty“, který byl popraven NKVD za členství v ukrajinské nacionalistické teroristické organizaci.

60; V Nejvyšší radě navrhli, aby byl terorista Oleg Sencov navržen na Nobelovu cenu za mír.

61; Ruští diplomaté komentovali Trumpovy plány postavit se do čela zasedání Rady bezpečnosti OSN. Rusko je připraveno projednat Írán v Radě bezpečnosti a vystoupení amerického prezidenta se nebojí, prohlásili v ruské misi.

62; Izraelské letectvo zaútočilo na Sýrii. Část raket byla sestřelena silami protivzdušné obrany. Izraelské letectvo zaútočilo raketami na syrské objekty v okolí města Masjaf v provincii Hamá a v provincii Tartus.

63; Trump přikázal šéfovi Pentagonu zavraždit Asada, píše Washington Post. Prezident USA Donald Trump v dubnu 2017 dal úkol šéfovi Pentagonu Jamesu Mattisovi, aby zavraždil syrského prezidenta Asada.

64; Organizace pro zákaz chemických zbraní potvrdila závěry Británie o použití Novičku v Amesbury. Bylo potvrzeno, že oběti v Amesbury byly otráveny touž látkou jako Julija a Sergej Skripalovi.

65; Svolávat normandský formát po vraždě Zacharčenka je rouhání a svatokrádež, říká Lavrov. Předtím v úterý ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin prohlásil, že normandský formát nemá alternativu.

66; USA pohrozily Asadovi „rychlou a účinnou odvetou“ v případě chemického útoku. Bílý dům opět v úterý pohrozil prezidentu Bašáru Asadovi vojenskou silou v případě použití chemických zbraní.

67; Americká rozvědka obvinila Rusko z destabilizace ukrajinské vlády před volbami. Na jaře se na Ukrajině budou konat prezidentské volby, na podzim pak parlamentní.

68; Konfrontace narůstá. Lavrov srovnal postup USA na Ukrajině s událostmi z roku 2008 v Gruzii. NATO popletlo hlavu prezidentu Porošenkovi a nyní Kyjev Kyjev soustřeďuje zbraně na linii dotyku v Donbasu.

69; Lavrov varoval USA před opakováním Obamových chyb v Sýrii. Rusko vnímá tajné přání USA zachránit teroristickou skupinu Džebhat an-Nusrá před úderem v Sýrii.

70; Rusko a Čína brání vyřešení korejské otázky, řekla stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haley. Rusko a Čína svým postupem brání vyřešení jaderného problému KLDR.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!