Přehled zpráv – RusVesna 5.9.2018

maidan_11; Lavrov označil viníky státního převratu na Ukrajině. Západ obviňuje z událostí Rusko a zavádí kvůli tomu sankce. Počíná si ale nečestně a nezdvořile. Stačí připomenout podepsanou dohodu s Janukovičovým vedením a opozicí, která už druhý den přestala platit a Janukovič musel uprchnout. Západ (Polsko, Německo a Francie) který dohodu garantoval, neudělal ani to nejmenší.

2; Expert: Ceny ropy dosáhnou během tří měsíců 90 dolarů za barel.

3; Naftogaz vypočítal pokutu pro Gazprom za neplnění rozhodnutí soudu. Ukrajina oznámila zahájení nuceného vymáhání financí a podporu obstavení aktiv Gazpromu u soudů.

4; USA využívají dolar pro trestání neposlušných zemí, řekl Lavrov. Washington využívá dolar jako páku pro nátlak na země, které chce nějak potrestat.

5; Armija 2018: Robocop od Kalašnikova, chytrý obrněný transportér a „adjutant“ pro protivzdušnou obranu.

6; Zmlátit, natočit si to a zdrhnout. Nový krutý koníček nezletilců v Rusku. Mezi nedospělými výrostky roste popularita natáčení šokujících videí, kde přepadávají své vrstevníky nebo kohokoli, kdo je slabší a nemůže se bránit.

7; Sezóna podzimních vražd. Existovala slabounká naděje a relativní klidnou agónii Porošenkova režimu, ale bohužel se stala ještě přízračnější.

8; Skutečný hrdina Ukrajiny Ivan Kudrja proti McCainovi. Po návratu z pohřbu Johna McCaina Petr Porošenko okamžitě požadoval přejmenování jedné z kyjevských ulic na počest McCaina. Volba padla na ulici pojmenovanou po bojovníku proti fašismu.

9; Už je známý plán útoku ukrajinské armády na Doněckou republiku. Nepřítel stahuje vojenskou techniku k jihu Doněcké republiky.

10; Všechno vypadalo jako u předchozího příměří, tj. že alespoň zpočátku nebude ostřelování. A místo toho došlo k vraždě nejvyššího představitele…

11; Jsou k dispozici informace o plánu ukrajinské armády na přerušení dopravního spojení s Ruskem. Ministerstvo státní bezpečnost odhalilo ukrajinské tajné služby, které připravovaly diverzi.

12; Útočné uskupení ukrajinské armády na jihu, sestřelené ukrajinské drony doněckou protivzdušnou obranou, smrt nejvyššího přestavitele. Tento týden byl opravdu bohatý na události.

13; Jak žije Doněck po smrti Alexandra Zacharčenka? Vojenský dopisovatel KP.ru Dmitrij Stěšin informuje o životě města.

14; Heslo „Sláva Ukrajině!“ se objevilo na uniformě ukrajinského národního mužstva ve fotbale. Nedávno se heslo Hitlerových poskoků stal i oficiálním vojenským pozdravem na Ukrajině.

15; V Kyjevě vysvětlili rizika plynoucí ze zrušení smlouvy o přátelství s Ruskem. Práva Ukrajinců a přátelství s Ruskem dnes v Kyjevě hájí člověk s příjmením Rabinovič.

16; Lidé v Donbasu se stali pro Kyjev nepředvídatelnými. Bumerangový efekt smrti nejvyššího představitele Doněcké republiky. Ukrajina definitivně ztratila spojení s Donbasem. Ukrajina prostě obyvatelům Donbasu vůbec nerozumí. A Donbas se sjednotil jako nikdy předtím.

17; Je na čase změnit vztah k Rusku, říká rakouská ministryně zahraničí. Karin Kneissl, jejíž svatbu nedávno navštívil Putin, vyzvala k tomu, aby bylo Rusko vnímáno jako partner.

18; Na Urale došlo k zemětřesení. Vznikly značné škody. Za okny hlasitě vyli psi. A lidé vybíhali z domů, píše očitý svědek na stránce v sociální síti.

19; Pro pivo bude v Rusku ustanovena minimální cena. Ruská státní regulace alkoholu chce aplikovat zkušenosti s tvrdým alkoholem i na pivo a stanovit minimální cenu.

20; Turistickou daň mohou zavést ve všech regionech Ruska. Ve vládě se projednává možnost zavedení turistické daně na území celého státu od roku 2020.

21; Kyjev chce vést hranici s Ruskem po Azovském moři. Majdanovská moc přišla s otázkou uznání Azovského moře jako teritoriálních vod.

22; Na čem ujíždějí vojáci? V Kyjevě prohlásili, že drogová závislost v ukrajinské armádě nabývá ohrožujících měřítek. Informuje o tom řada ukrajinských médií.

23; Krize z neplacení. Proč Ukrajinu čeká prudký nárůst cen v nejbližších měsících? Hrozící růst cen potravin a komunálních služeb včetně energií se stal v poslední době jedním z ústředních témat ukrajinských médií.

24; Děsivá nehoda mikrobusu u Moskvy. Jeden mrtvý. Došlo k čelní srážce mikrobusu s kamionem. Nehoda se stala na silnici M-1.

25; Soud v Kyjevě operativně a nenápadně vynesl rozsudek nad předpokládaným organizátorem atentátu na Babčenka. Ale otázek je stále více než odpovědí.

26; Údajně zachraňoval svět. Trumpův asistent vyprávěl, jak kradl dokumenty z prezidentova stolu. Oficiální komentáře zatím nejsou, ale dohody, o kterých asistent mluví, skutečně nebyly dosud vypovězeny. Trump prohlásil, že mu nikdo žádné papíry nekradl.

27; Vždyť jsou tady lidi! Prezentace knihy o Donbasu. Zítra proběhne v Moskvě prezentace knihy Jevdokije Šeremeťjevové, která už čtyři roky pomáhá lidem strádajícím válkou.

28; Ukrajina opraví vrtulníky pro tureckou policii, říká Avakov. Kyjev vyhrál příslušný tendr v ceně 40 milionů dolarů, pochlubil se ukrajinský ministr vnitra.

29; Vojenská policie Ruské federace vyčistila zónu u Golanských výšin od těžkých zbraní. Syrští ženisté vycvičení ruskými vojáky jsou připraveni odminovat krajinu.

30; Doněcké ministerstvo vnitra zveřejnilo fotografie mužů, kteří jsou hledáni v souvislosti se zavražděním Alexandra Zacharčenka. Podle informací ministerstva tito muži navštívili kavárnu Separ 31. srpna krátce před výbuchem.

31; U předpokládaného vraha policisty v moskevském metru našli doma zkrvavené tričko. O okolnostech vraždy policisty je stále mnoho nejasností. Vypadá to, že se vrah policistu napadl, ten v sebeobraně vystřelil, ale kulka se v malé místnosti několikrát odrazila od stěn a vlétla policistovi do oka.

32; Poslanec Nejvyšší rady žaluje předsedu Parubije. Obracím se na velvyslanectví evropských zemí, v první řadě na Německo, s prosbou o posouzení výroků předsedy ukrajinského parlamentu, který vychvaloval Hitlera, a obecně počínání ukrajinské moci.

33; Sýrie oficiálně uznala Abcházii. Prezident Abcházie Raul Hadžimba nedávno přijel na oficiální návštěvu Sýrie.

34; Londýn požaduje urychlení zavedení nových sankcí proti Rusku. Velká Británie požaduje od EU co nejrychlejší zavedení nových sankcí.

35; Situace je katastrofální. Británie nedokáže po Brexitu ochránit své teritoriální vody. Nemáme dostatečné množství lodí, abychom mohli hlídat teritoriální vody a výlučnou ekonomickou zónu.

36; Britští prokurátoři ukázali flakon od voňavky údajně obsahující Novičok. Do Velké Británie přiletěli Rusové Petrov a Boširov 2. března a odjeli po dvou dnech, tvrdí v Londýně. Velká Británie zveřejnila jména Rusů podezřelých z otrávení Skripalových.

37; Marija Zacharova komentovala zveřejnění fotografií v Londýně v případu Skripalových. Poznamenala, že Londýn měl už dávno přejít od veřejného obviňování a informačních manipulací k praktické součinnosti po linii policejních orgánů.

38; Skripalovi byli otráveni důstojníky GRU (Hlavní správa rozvědky), tvrdí britská premiérka. Podle jejích slov bylo rozhodnutí přijímáno na nejvyšší úrovni vedení GRU nebo dokonce v samotném politickém vedení Ruska.

39; Rychlé čluny Armády Doněcké republiky hlídkují v Azovském moři. Hlídky garantují bezpečnost jihu republiky před možnými provokacemi ze strany ukrajinské armády.

40; Ve Finsku byla zahájena pokládka potrubí pro „Severní proud – 2“. Jak se upřesňuje ve zprávě, plavidlo bude tyto práce vykonávat každý den včetně víkendů.

41; Doněcké ministerstvo vnitra oznámilo zrušení pátrání po dvou mužích v souvislosti se Zacharčenkovou vraždou. Oznámila to tisková služba ministerstva.

42; V Dněpropetrovsku surově zbili karatele. Policie po nahlášení útoku přijela až za půl hodiny a za tu dobu stačili útočníci zmizet.

43; SBU horečně hledá kanál úniku informací o útoku ukrajinské armády. Ukrajinští okupanti svými akcemi opět zmařili příměří.

44; Ukrajinská delegace v Minsku odmítla uctít památku Alexandra Zacharčenka minutou ticha. Zástupci ukrajinské delegace demonstrativně opustili místnost a neodpustili si ani neslušné komentáře.

45; Rusko požaduje mezinárodní vyšetření Zacharčenkovy vraždy. Gryzlov prohlásil, že Rusko požaduje provedení mezinárodního vyšetřování pod záštitou OBSE.

46; Nápor neznámého onemocnění zasáhl cestující letadla letecké společnosti Emirates. Cestující byli umístěni do karantény.

47; Ukrajinci utrácejí za jídlo většinu svých příjmů. Na oblečení a obuv připadá pouhých 5,9% – zhruba 419 hřiven měsíčně.

48; Ohnivé peklo. Su-34 zlikvidovaly objekty teroristů v Idlíbu. Byly zveřejněny záběry z úderů. Jak informovali na ministerstvu obrany, dva stíhací bombardéry Su-34 rozbombardovaly sklady teroristů, kde se montovaly a skladovaly drony.

49; V OBSE posoudí možnost mezinárodního vyšetřování Zacharčenkovy vraždy. Zvláštní zástupce OBSE prohlásil, že v organizaci slíbili, že projednají možnost mezinárodního vyšetřování smrti nejvyššího představitele Doněcké republiky.

50; Opilý Němec prorazil závory a projel z Polska na Ukrajinu. Pohraničníci museli použít speciální prostředky, aby vozidlo přinutili zastavit.

51; Pomohl box. Starosta italského městečka zneškodnil ozbrojeného migranta. Podle jeho slov mu ke správné reakci na útok pomohl právě box, kterému se věnoval několik let.

52; Na Krym dorazila americká delegace. Čtyřčlenná delegace veřejných činitelů z USA přijela na třídenní návštěvu Krymu, aby na vlastní oči ověřila reálnou situaci na poloostrově a pravdivě informovala doma o životě obyvatel Krymu. Oznámil to organizátor návštěvy Valentin Kozubskij.

53; V Kyjevě začal muž střílet v trolejbusu. Když policisté požádali o předložení dokladů, cestující vytasil zbraň a vystřelil do okna.

54; V prvním čtvrtletí 2018 bylo z Ruska vyvedeno 17 miliard dolarů, což je více než šestkrát více než ve čtvrtém čtvrtletí 2017.

55; Británie odmítla předat Rusku informace o podezřelých ve věci Skripalových. Ruské ministerstvo zahraničí požadovalo poskytnutí informací od britského velvyslance v Moskvě Laurieho Bristowa.

56; Ukrajinští diverzanti byli přesunuti na hranici s Krymem, hlásí ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky. Pro uskutečnění provokací na hranici s Krymem dorazily diverzní a výzvědné skupiny SBU.

57; USA se „rozzlobí“ v případě krveprolití v Idlíbu, říká Trump. Americký prezident slíbil, že celý svět a USA se budou moc zlobit, když v syrské provincii Idlíb dojde ke krveprolití.

58; Byla odhalena nesrovnalost na fotografiích Skripalových „travičů“. Uživatelé internetu odhalili nesrovnalosti na záběrech z bezpečnostních kamer. Na dvou různých záběrech z téže kamery je na sekundu stejný čas.

59; Trump komentoval informaci o rozkazu zavraždit Asada. V nové knize „Strach: Trump v Bílém domě“ se popisují rozpory uvnitř administrativy Donalda Trumpa. Trump prohlásil, že kniha je totálním výmyslem a otázka zabití Bašára Asada se nikdy nezvažovala.

60; V Nejvyšší radě informovali, kdy se na Ukrajině mohou objevit základny NATO. Předtím Klimkin prohlásil, že otázka rozmístění základen NATO může být na pořadu dne těsně před vstupem Ukrajiny do Aliance.

61; Kdo může za ekologické problémy v krymském Armjansku? Prohlášení představitelů hlavní správy rozvědky ukrajinských ozbrojených sil o situaci v Armjansku jsou záměrnou lží a dezinformací.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 5.9.2018

  1. Tomi napsal:

    Nazdárek hošánci. Boli ste na hubách? :D
    U nás dažde. Vagina vlhne. Je plodná. Dnes 4 košíky. NajsamŠťastie sú 2 košíky bedlí. Zajtra budú „rezne“ :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!