Přehled zpráv – RusVesna 6.9.2018

raspad_evropy1; EU se nachází ve smrtelném nebezpečí, říká Oettinger. Günther Oettinger si myslí, že Polsko, Maďarsko, Rumunsko a Italská vláda chtějí oslabit nebo dokonce zničit EU.

2; Porošenko komentoval prohlášení Velké Británie o podezřelých v případu Skripalových. Samozřejmě se to neobešlo bez připomínky Ukrajiny.

3; Inflace ve Venezuele dosáhla za rok závratných 200.000 procent. Jen za srpen inflace dosáhla 223%.

4; Na ruském ministerstvu financí vysvětlili, proč efekt sankcí se bude s plynoucím časem snižovat. Skupina senátorů předložila k projednání horní komory kongresu USA návrh zákona s celým balíkem protiruských sankcí.

5; „Raptory“ a elitní oddíl specnazu ruské námořní flotily v rámci cvičení zastavily diverzanty nepřítele v Sevastopolském zálivu. Posádky protidiverzních člunů „Gračonok“ a „Raptor“ zastavily neznámý rychlý motorový člun.

6; Putin a Erdogan hodili rukavici Trumpovi. Oba prezidenti hájí zájmy svých zemí a pravidelně se staví na stranu spravedlnosti bez strachu před agresí Washingtonu.

7; Fašistické univerzity. Jak se propaguje neonacismus na Kubani podle ukrajinského vzoru. Bohužel to vše absolutně nezajímá vlastenecké organizace ani poslance ani policejní orgány.

8; O vytváření paralelní reality. Co se na Ukrajině a v Rusku zveřejňuje o Krymu? Obyvatelé Krymu jsou sami překvapeni, co se o nich píše v ukrajinském tisku. Nejde jen o snahu vidět na Krymu neexistující problémy, ale ukrajinské vedení se nadále chová, jako by rozhodovalo o tom, co se na Krymu bude dít.

9; Čečenci vystrašili Němce. Ti začali zpřísňovat pravidla migrace. Německé tajné služby odvrátili teroristický čin, z jehož přípravy je podezřelý muž pocházející z Čečny.

10; Krvavé plány USA. Od jatek ve městě Rakká až po kruté popravy v Idlíbu. Trump žádá Asada, aby v Idlíbu nelikvidoval teroristy, které Amerika stvořila, protože je USA potřebují k Asadovu zničení.

11; Kyjev si našel nové krmení pro kanóny v případě útoku na Donbas. V ukrajinské armádě v poslední době vysoké počty smluvních důstojníků (počítají se na tisíce) opouštějí službu v ukrajinské armádě.

12; Ukrajině je „evropská Afrika“. Je až neuvěřitelné, kolik společných znaků má Ukrajina s některými africkými zeměmi. Tyto shody lze označit až za mystické.

13; Švédsko vystoupilo proti výstavbě „Severního proudu -2“. Většina politických stran ve Švédsku se vyslovuje pro zablokování výstavby ruského plynovodu.

14; Estonsko tvrdí, že chytilo dva ruské špióny. Předpokládá se, že muži vice než pět let předávali ruské rozvědce tajné informace.

15; Nová oběť? Mosijčuk prohlásil, že Maksakovová bude zavražděna v rámci pomsty za Zacharčenka. Vypadá to, že Kyjev chystá nového obětního beránka.

16; Jal malý vypínač zničil Boeing a 121 lidských životů. 14. srpna 2005 letadlo nevelké letecké společnosti Helios Airways havarovalo nedaleko Atén.

17; Sankce jsou jedna věc a zbrojařské dohody USA s Ruskem jedou podle rozvrhu, píší německá média. List Handelsblatt si všímá pokrytectví Washingtonu, který tlačí na EU, ale nadále čile obchoduje s Moskvou.

18; Čína zvýší dovoz plynu z Ruska. Čína má v nejbližší době v úmyslu navýšit dodávky zemního plynu z Ruska.

19; S Ruskem je nebezpečné bojovat. V Oděse vznikl skandál kvůli školní učebnici. Na stránkách učebnice označují dvouhlavou orlici za „symbol velikosti“ a varování před tím, že s Ruskem je nebezpečné bojovat.

20; Moskva, Chanty-Mansijská autonomní oblast a Baškirie byly prohlášeny za regiony s nejefektivnější daňovou politikou. Z hlediska daňové politiky v roce 2017 jsou nejefektivnějšími regiony tyto tři regiony.

21; Donbas nikdo nenechá na holičkách. Pohled z Moskvy na stav armády Doněcké republiky a nejbližší budoucnost. Ve vysílání ruské federální televize vojenský korespondent informoval o situaci v Doněcké republice po vraždě nejvyššího představitele Republiky.

22; V centru Kyjeva se zřítil vrtulník. Došlo ke zranění osob. Vrtulník dopadl na Truchanův ostrov uprostřed Dněpru.

23; Rusko chce obnovit výrobu největšího obojživelného letadla. Spojená společnost leteckého průmyslu zahájila práce na projektu na obnovu výroby letadla A-40 Albatros.

24; Ukrajinský poslanec po rekreaci na Krymu pochopil, proč se poloostrov vrátil pod Rusko. Jevgenij Balickij se během své dovolené na Krymu poptal místních obyvatel na referendum.

25; Putin navštíví největší vojenská cvičení Vostok 2018. Nejvyšší velitel provede inspekci jedněch z největších manévrů v historii moderního Ruska.

26; Vdova po Alexandru Zacharčenkovi pobývala na frontě. Budu vám pomáhat tak jako vám pomáhal můj manžel, slíbila Natalja Zacharčenko.

27; Byly zveřejněny podrobnost z havárie vrtulníku v Kyjevě. Oběma zraněným je přes šedesát let, byli hospitalizováni s mnohačetnými poraněními.

28; Zpěvačka Julija Samojlova se údajně rozhodla emigrovat z Ruska. Zpěvačka, která reprezentovala Rusko na Eurovizi 2018, natočila příslušné video.

29; Lipecký Porošenkův Roshen prodává zákusky do USA, říká bývalý poslanec. Lipecká továrna Roshen nadále úspěšně funguje a prodává svou produkci dokonce i do USA.

30; Penzijní fond vyhlásil indexaci důchodů pro rok 2019. Výdaje na výplatu důchodů jsou určeny v závislosti na rozhodnutích schválených na základě výsledků televizního vystoupení Vladimira Putina k penzijní reformě.

31; V říjnu může lidstvo zůstat bez internetu. V „Den X“ se může uživatelům internetu stát, že uvidí na svých počítačích nápis „server failure“ nebo „SERVFAIL“. Na ten den je plánována první historická změna kryptografických klíčů, které chrání systém názvů domén.

32; Požár v podniku Togliatti. Jsou oběti na životech. Na místě události operují vyšetřovatelé.

33; Rublu se předpovídá dlouhodobá stabilita. Ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj nevidí v dlouhodobém horizontu důvody pro oslabení rublu a čeká zachování stability.

34; Příhody příslušníku ruské správy vnější rozvědky v Anglii. O podezřelých v případu Skripalových. Medializovaný případ Skripalových je prakticky vyřešen. Přinejmenším to tvrdí britští policisté a britská premiérka.

35; Ukrajinskými debily, kteří jsou dnes u moci, ve světě hluboce opovrhují, říká milionář z Ukrajiny. Smějí se jim, pohrdají jimi, nechtějí se s nimi bavit, píše s lítostí ukrajinský podnikatel na základě studia zahraničního tisku.

36; Vypadá úplně zdravě, říká zplnomocněnec pro lidská práva o Sencovovi, který údajně 115 dní hladoví. Je při smyslech a klidný, setkávat se s ochránci lidských práv a zástupci náboženských skupin nepotřebuje.

37; Nešikovně skočil a spadl do ohně. Jak se příslušníci ukrajinské armády mrzačí v Donbasu. Přitom okupační velení vydává všechny nebojové ztráty ukrajinské armády za bojové.

38; Ruský ministr pro hospodářský rozvoj odpověděl na otázku o slabém rublu anekdotou o Brežněvovi, který svou prohru ve fiktivním závodě s americkým prezidentem komentoval slovy: „Umístil jsem se na pěkném druhém místě, kdežto můj soupeř byl až předposlední“. Ruská měna je totiž z šesti měn rozvíjejících se ekonomik „pátá nejslabší“, tj. vlastně „druhá nejsilnější“. V Rusku existuje sankční příběh, který znervózňuje investory, připomněl Maxim Oreškin.

39; Vrtulník havarovaný v Kyjevě je nejdražší na Ukrajině a patří milionáři z Porošenkova týmu Juriji Kosjukovi. Na internetu se už objevily záběry z okamžiku pádu stroje.

40; Ve Velké Británii „vysvětlili“ jak se mohlo stát, že „pachatelé otravy“ se mohli objevit v téže sekundě na různých záběrech. Prý se jedná o dvě zcela identické chodby sledované dvěma různými kamerami…

41; Parubij: Když jsem mluvil o Hitlerovi, měl jsem na mysli Putina. „Změnit vás bude těžké, protože jste ve vleku Putina a ruské propagandy. Hanba vám!“, obořil se na své kritiky v Nejvyšší radě.

42; Francie je připravena provést úder na Sýrii. Informoval o tom šéf generálního štábu francouzských ozbrojených sil.

43; Teroristy jsme zabíjeli, zabíjíme a budeme zabíjet, prohlásila Zacharova. Rusko bude pokračovat v likvidaci teroristů na kterémkoli místě Sýrie, a to i v Idlíbu. Do země se musí vrátit mír.

44; Já nedojedu ani do Altaje. Alexandr Petro komentoval zprávy o svém podílu na případu Skripalových.

45; V britské vládě hodili odpovědnost za případ Skripalových na Putina. Přímo nebo nepřímo nese velkou odpovědnost, prohlásil britský ministr pro otázky bezpečnosti.

46; Ukrajina je zklamaná. Francouzský soud povolil činnost zastoupení Doněcké republiky v Marseille. Zároveň šéf zastoupení Hubert Fayard označil rozhodnutí za „velké vítězství Doněcké republiky“.

47; Jmenování Trapeznikova nejvyšším představitelem Doněcké republiky je neústavní, Republika potřebuje co nejdřívější volby, říkají poslanci Národního shromáždění.

48; Šok z Británie. Na otravě Skripalových se podílel „SMERŠ“ (sovětská kontrarozvědka likvidující špióny). Londýn „odhalil strašlivé tajemství“ Alexandra Petrova. Britové nalezli „nezvratný důkaz“ podílu Alexandra Petrova na otravě Skripalových.

49; Žádné zabavování nadměrných příjmů podnikatelům nebude, říká Siluanov. Nic se zabavovat nebude, ač by to nějaké doplňkové příjmy do státního rozpočtu skutečně chtělo.

50; Zpěvačka Samojlova neočekávaně popřela vlastní prohlášení o své emigraci. Předtím Samojlova informovala o své touze emigrovat z Ruska do Evropy.

51; Proč Britové věří na „ruské agenty“? Novinář Andrej Medveděv vysvětlil, proč obyvatelé Velké Británie věří na „zlé agenty GRU“.

52; Přátelství Ukrajiny s Ruskem. Porošenko udělal poslední tečku. Ukrajinské ministerstvo zahraničí připravilo přehled nutných opatření pro ukončení platnosti dokumentu.

53; Trump podezírá své okolí ze spiknutí, tvrdí zdroje. Prezident USA Donald Trump podezírá většinu svého okolí z podílu na úniku informací z Bílého domu.

54; Bylo zveřejněno video z „traviči“ Skripalových. Záznam byl podle médií pořízen několik minut po otravě Sergeje Skripala a jeho dcery.

55; Západ souhlasí se závěry Británie v případu Skripalových. V Kremlu odmítli veškerá obvinění z podílu na událostech v Salisbury.

56; Bývalá pevnost ozbrojenců pod ruskými vlajkami. Děti islamistů připravily ruským vojákům neočekávané setkání.

57; Koktejl lží. Stálý představitel Ruské federace o zasedání Rady bezpečnosti OSN ohledně případu Skripalových. Rusko čekalo, že uslyší na zasedání Rady bezpečnosti OSN něco nového v případu Skripalových, ale místo toho slyší jen samé lži.

58; Velká Británie vyhrožuje Rusku novými sankcemi. Londýn zváží otázku rozšíření sankcí proti Moskvě v souvislosti s novými informacemi v případu otravy bývalého agenta GRU.

59; U Porošenka informovali, proč dohoda o přátelství s Ruskem nebyla vypovězena dříve. Ukrajina mohla dohodu roztrhat a aplikovat jakékoli sankce proti Rusku hned „po začátku agrese v únoru 2014“. Smlouva byla prý důležitá pro přípravu žalob proti Moskvě u mezinárodních soudů.

60; McFaul chce donutit ruské banky, aby hájily zájmy USA. V Bankovním výboru Senátu opět probíhají slyšení ohledně protiruských sankcí.

61; Sýrie: Příslušník Islámského státu zajatý specnazem hodil přes palubu americké kurátory. Podrobnosti jsou v další reportáži ze Sýrie.

62; Putin předložil Státní dumě návrhy změn k důchodové reformě. Putin navrhl řadu změn, které umožní maximálně změkčit dopady přijímaných rozhodnutí.

63; Strelkov se vrací, aby udělal pořádek v Donbasu, hlásí ukrajinská rozvědka. Hlavní správa rozvědky se znovu rozhodla šokovat Ukrajince konspirologicko-schizofrenními nesmysly.

64; Stálá zástupkyně USA při OSN vyzvala Rusko, aby vydalo „vrahy“ Skripalových. Nikki Haley vyzvala Rusko, aby vydalo Velké Británii podezřelé z otravy Skripalových.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna 6.9.2018

  1. Paw napsal:

    Zrejme , kdyz Trump zada , bude potrebovat teroristy na dalsi 9/11 !! A ted je jich kvuli rusum na celym svete Nedostatek !! Taky umrel jejich vudce a velky uhlavni pritel Mc Cain.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!