Přehled zpráv – RusVesna 6.9.2018

vselenskiy_patriarh_varfolomey1; V ukrajinské pravoslavné církvi obvinili patriarchu Bartoloměje z provokování nového Velkého rozkolu. Prohlášení Konstantinopolského může vyústit v opakování Velkého rozkolu v církvi.

2; Soud propustil do domácího vězení neonacistu, který bodl nožem policistu. V noci 17. srpna ozbrojenec neonacistické skupiny S14 bodl policistu nožem. Ukrajinské soudy asi už nepovažují takové počínání za příliš závažné.

3; Něbezňa vyzval USA, aby zveřejnily seznam pravděpodobných cílů svých úderů na Sýrii. Ruská strana vyzvala USA, aby zveřejnily seznam cílů, které hodlá Pentagon podrobit svým úderům.

4; Stálá představitelka USA v OSN vyhrožuje Rusku, Sýrii a Íránu „odvetnými kroky“. Nikki Hailey prohlásila, že Rusko, Sýrie a Írán by se neměly ani pokoušet hrát proti USA.

5; Vekselberg, Děripaska, Prigožni: tři stratégové pronikání ruského byznysu ve světě. Existuje několik strategií, které ruský velký byznys využívá pro své pronikání do zahraničí.

6; Rogozin se vysmál závěrům Velké Británie ohledně případu Skripalových. Rusko prohlašuje, že zveřejněná jména Moskvě nic neříkají a znovu vyzvalo Británii, aby přešla od obvinění a informačních manipulací ke spolupráci.

7; V Nejvyšší radě Ukrajiny informovali o „kolosálních zásobách plynu“ na Ukrajině. Za deset let Ukrajina prý bude moci zahájit export obrovských množství plynu.

8; Mezinárodní federace novinářů požaduje okamžité propuštění šéfredaktora RIA Novosti Ukrajina Višinského zadrženého v květnu v Kyjevě.

9; Ukrajinské ministerstvo zahraničí si udělalo velkou ostudu, když zveřejnilo podvrženou informaci o gigantickém melounu. Pohleďte, jaké melouny plodí štědrá země Chersonské oblasti. Přitom šlo o fotografii rekordně velkého melounu ze Spojených států.

10; Bojujeme s Čínou. Američany vyhánějí z Afriky. Slovo „válka“ není přehnané, ale přesným a doslovným citátem z projevu Steva Bannona, který přivedl Trumpa do Bílého domu.

11; Od války k míru. Ruské červené barety hlídají Sýrii. Informuje o tom nová reportáž ze Syrské arabské republiky.

12; V jedné ze lvovských nemocnic nechali dítě pět hodin krvácet. Odporné následky ukrajinské zdravotnické reformy. V nemocnici města Lvova operovali dítě s komplikovanou otevřenou zlomeninou až po pěti hodinách.

13; Od McCaina k Hitlerovi. Nové modly ukrajinských elit. Nejvyšší představitelé země se přiznávají k lásce k nacistům a militaristům.

14; Je součástí moldavského plánu NATO válka s Ruskem? Washington ani tak nepřipravuje Moldavany na válku s Ruskem, jak spíše plánuje likvidaci tohoto samotného státu v dněsterském regionu.

15; Západ se zlobí na Ukrajinu. MMF nechce už poskytovat úvěry. MMF pravidelně formuluje požadavky vůči vládě země, ale po jejich splnění vznikají nové a nové výhrady.

16; Idlíbská fronta. Nová taktika „letectva“ ozbrojenců, údery ruského letectva a strategie teroristických band. Vojenský dopisovatel Oleg Blochin pobýval na linii fronty u provincie Idlíb a informuje o aktuální situaci.

17; „Eins, zwei – Polizei…“ Na Ukrajině chtějí nacistický pozdrav učinit povinným i pro policii. Už neuslyšíme žoviální „Zdravíčko, seržante Petrenko!“, nýbrž vždy jen chrčivé „Sláva Ukrajině! – Hrdinům sláva!“.

18; Lavrov ukázal novinářům jeho oblíbený žertík ohledně otravy Skripalových. Na internetu se objevují spousty dalších fotokoláží a jiných vtípků ohledně Petrova a Boširova.

19; „Severní proud – 2“ se už nedá zastavit, píše americký tisk. Vlivný list Forbes konstatuje očividný fakt.

20; Trump: Setkání s Putinem bylo jedno z nejlepších v mém životě. V Helsinkách se 16. července konaly první plnohodnotné rozhovory prezidentů USA a Ruska.

21; Stíhačky amerického letectva vzlétly, aby zastavily ruské Tu-95. Už podruhé za poslední rok. Minule americké stíhačky vzlétly v květnu tohoto roku, aby zastavily strategické nosiče raket.

22; Medveděv slíbil, že se obejde bez nových daní. Vláda v nejbližších šesti letech neplánuje zvyšování úrovně daňové zátěže.

23; Skripal pracoval i pro íránskou rozvědku, píší média. Nedávno New York Times psaly, že v roce 2016 Skripal navštívil Estonsko, aby se tajně setkal s pracovníky estonských, lae také českých a španělských tajných služeb.

24; Posádka Mezinárodní kosmické stanice dostala za úkol najít stopy vrtání na Sojuzu. Kosmonautům bylo nařízeno přivézt na Zemi veškeré důkazy.

25; Osud Ukrajiny visí na vlásku, píší švýcarská média. List Neue Zürcher Zeitung píše, že na Ukrajině nastaly osudové časy.

26; Merkelová poprvé schválila postup Ruska v Sýrii. Je třeba podniknout pokusy, aby byly poraženy radikální síly, souhlasila Merkelová, když hovořila o situaci v Idlíbu.

27; Kontrola nad Tele2 se může ocitnout v rukou státu. Rostelekom může zvýšit svůj podíl v Tele2 až na kontrolní úroveň. Příslušná jednání probíhají právě nyní.

28; Delegace z USA označila referendum na Krymu za zákonné. Budu o tom informovat Ameriku. Referendum bylo skutečným vyjádřením vůle lidu na Krymu, říká zástupce americké delegace, která na poloostrově pobývá na návštěvě.

29; Američané z FBI uskutečnili u Lvova cvičení pro ukrajinské policejní pyrotechniky. Podle výsledků cvičení dostalo 28 ukrajinských pyrotechniků certifikáty od FBI o úspěšném absolvování kursu.

30; Manželka vyhnala bývalého ministra zahraničí Velké Británie z domu kvůli nevěře. Manželka Borisa Johnsona vyhodila svého nevěrného muže už v letech 2004 a 2010.

31; Smršť na Krymu. Očití svědkové publikují hrozivé obrázky. Nechybí ani ironické komentáře typu: „Počasíčko vynikající. Lehký vánek pohupuje železobetonovými konstrukcemi, kolem létají domácí zvířátka a děti do osmi let“.

32; Generální prokuratura Doněcké republiky přikázala Národní radě jmenovat úřadující hlavu Republiky. Zasedání Národní rady Doněcké republiky bylo zahájeno ve 12:00 hod moskevského času.

33; Byly vypsány volby hlavy Luganské republiky. Zasedání Národních rad obou republik probíhaly paralelně.

34; Byl zvolen dočasný šéf Doněcké republiky. Zvolen byl Denis Pušilin. Předtím generální prokuratura Doněcké republiky prohlásila jmenování Trapeznikova za odporující ústavě Doněcké republiky.

35; Bylo stanoveno datum voleb řádné hlavy Doněcké republiky. Ve stejný den proběhnou i řádné volby poslanců Národní rady Republiky.

36; Hodí je rybám… Jak rychle potopí ruská armáda americkou flotilu? Dokonce i virtuální hry „Námořní bitva“ vypovídají o rostoucí ruské převaze na moři.

37; Elon Musk okusil drogy v přímém přenosu. Moderátor se ho zeptal, zdali bral drogy i dříve. Podnikatel odpověděl kladně.

38; Ruské ministerstvo financí: V nejbližších šesti letech nemá smysl zvyšovat daň z příjmů fyzických osob. První vicepremiér a ministr financí Ruské federace Anton Siluanov prohlásil, že v nejbližších šesti letech se tato daň nebude měnit.

39; Trenér ukrajinského národního mužstva Ševčenko to schytal ve rvačce fanoušků s českou policií. K potyčce došlo na českém stadiónu po skončení zápasu Ligy národů Česko – Ukrajina.

40; Daily Telegraph informoval, jak Petrov a Boširov dostali britská víza. Podle názoru britských úřadů obvinění necestovali pod vlastními jmény.

41; Na internetu se vysmáli náčelníkovi policie Oděské oblasti za nalezené „protivzdušné rakety“. Došlo ke komické záměně: Šlo o zemědělské „rakety“ určené k rozhánění bouřkových mraků kvůli odvrácení krupobití. Ruské slovo pro krupobití („grad“) je současně i názvem raketometů.

42; Nově zvolený šéf Doněcké republiky učinil první prohlášení. Prohlásil konkrétně, že všichni ministři od dnešního dne dostanou přívlastek „dočasný“. Až do voleb 11. listopadu 2018.

43; Rusko varovalo Pentagon před útokem na oblast, kde je umístěna americká základna v Sýrii. Na ministerstvu obrany v USA se obávají možné konfrontace.

44; Vynucený krok. Grojsman avizoval nové zvýšení cen plynu pro Ukrajince. „Jak jinak máme vracet mezinárodním institucím peníze, které jsme si mimochodem nepůjčovali my?“ Takže za současné zvyšování cen plynu může vlastně Janukovič…

45; Zacharova: Máme představu o tom, kdo stojí za vraždou Alexandra Zacharčenka. Opakovaně jsem říkala, že je to otázka vyšetřování. Ale v každém případě cítíme a chápeme, kdo za tím může stát, prohlásila ve zjevné narážce na podíl ukrajinských tajných služeb.

46; Ministra spravujícího příjmy a daně Doněcké republiky obvinili z nelegálního nabytí majetku za stovky milionů rublů. Timofejev ve skutečnosti zneužil důvěry, které se těšil u nejvyššího vedení Doněcké republiky.

47; Kreml: Šancí pro kontakty Putina a Porošenka je po událostech v Donbasu stále méně.

48; Putin reagoval na Erdoganův návrh o příměří v Idlíbu. Erdogan upřesnil, že výzva ke složení zbraní se musí týkat všech teroristů. Putin v obecné rovině souhlasil, ale namítl, že některé bandy (například An-Nusrá) nejsou pod kontrolou žádné ze smluvních stran.

49; Ve Velké Británii obvinili Rusko z vytvoření 37 smyšlených verzí v případu Skripalových. Velká Británie je znepokojena činností ruské vlády a nikoli ruského lidu.

50; Ukrajina proti BBC. Ukrajinský ministr pro informační politiku Jurij Stěc je rozhořčen materiálem o ruském Krymu a napsal dopis generálnímu řediteli BBC Tonymu Hallovi.

51; Mají v hlavě jen toho Putina. V Rusku se vysmáli chybě CNN. Televizní stanice RT se vysmála kolegům ze CNN za to, že za účastníky summitu v Teheránu označili „Putina, Rúháního a Putina“. Třetím účastníkem byl ve skutečnosti Erdogan.

52; Prostě jsem vám sebral vaše podnikání… Jak ministr příjmů a daní Doněcké republiky páchal do nebe volající trestnou činnost. Majetku největších dopravních společností Doněcké republiky se nezákonně zmocnilo doněcké ministerstvo příjmů a daní.

53; Ruská družice „s velkýma ušima“ se pokoušela zjistit tajné informace, hlásí francouzské ministerstvo obrany. Země Západu včetně USA už v minulosti opakovaně obviňovaly Rusko ze špionážních skutků. Rusko tato obvinění důsledně odmítalo.

54; V Doněcké republice byli jmenováni dočasní vicepremiéři. Příslušné výnosy podepsal dnes nový dočasný šéf Doněcké republiky Denis Pušilin.

55; Úderná skupina ukrajinské armády se za jediný týden zmenšila o 1.500 lidí. Při formování úderné skupiny velení okupačních vojsk zapomnělo na své někdejší rozkazy a zve na pomoc neonacisty z UDA (Ukrajinská dobrovolnická armáda).

56; Západ zvyšuje hysterii kolem Idlíbu, aby zabránil porážce teroristů, říká Něbezňa. Západní země si nepřejí vítězství nad posledním bodem srocení teroristů v Sýrii.

57; Koalice USA zahájila cvičení na východě Sýrie. Síly koalice pro boj s uskupením Islámský stát v čele s USA zahájily v pátek na východě Sýrie vojenská cvičení.

58; V Ruské pravoslavné církvi slibují odpověď na jmenování vlastních biskupů na Ukrajině patriarchou Bartolomějem. Informoval o tom předseda Synodálního odboru pro vzájemné vztahy církví a veřejnosti a médii při Moskevském patriarchátu.

59; V Doněcké republice byla schváleno nové složení Rady ministrů. Denis Pušilin provedl dnes řadu kádrových změn ve vládě Doněcké republiky.

60; Trump hrozí Číně novými cly. USA jsou připraveny zavést cla na výrobky z Číny za dalších 267 miliard dolarů.

61; Ruské ministerstvo financí se snaží přilákat kapitál do Ruska pomocí zrušení DPH na zlato. Ministerstvo financí navrhuje úplné zrušení DPH na zlato kvůli tomu, aby se do Ruska vrátil kapitál z jiných jurisdikcí.

62; Ukrajinské ministerstvo zahraničí zareagovalo na vypsání voleb v Donbasu. Ukrajina tradičně přesouvá odpovědnost na Rusko. Volby označuje za porušení Minských dohod a vyzývá mezinárodní společenství, aby zesílilo tlak na Rusko.

63; USA přesouvají do Německa další vojenský kontingent. Přesun těchto vojáků má skončit v roce 2020, říká se v prohlášení velvyslance USA.

64; Ruská pravoslavná církev: Setkání patriarchů Kirilla a Bartoloměje se pokoušeli zabránit. Setkání patriarchů v Istanbulu se konalo navzdory odporu některých sil.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 6.9.2018

  1. Paw napsal:

    Merkel chvali Rusko , protoze potrebuje teroristy v EU a ma jich nedostatek…Je taky vo strach usporadat nekde a kdekoliv nejaky demokraticky volby. Protoze Vsude voli Putin !! A jak chce a jak se vyspi..Potom „lid“, vzdy zvoli spatne ,jako v USA.

  2. Paw napsal:

    Problen s Brexitem vypukl az potom, kdy jeden z vlady rekl na verejnosti , ze dle smernic a zakonu EU , ta ma /a tedy kazdy clensky stat/, za povinnost ,prijmout a umistit nekolik stovek milionu , opakuji nekolik stovek Milionu ilegalnich uprchliku, kdyz ti maji pravo, opakuji Pravo se usadit v EU a EU MUSI jim poskytovat vse ,uplne vse co zadaji…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!