Přehled zpráv – RusVesna 10.9.2018

nacionalisty_21; Ani krajní levice (komunisté), ani krajní pravice (nacionalisté) nemá v Rusku ani v Evropě šanci na úplné uchopení moci. Například už jen proto, že dnešní komunistické strany se staly součástí buržoazního systému a místo přípravy revoluce dodržují buržoazní pravidla. Komunistická levice ale přijímá stále více nacionálních prvků, čímž se přibližuje krajní pravici. Pokud stávající vládní moc udělá větší chybu, k moci se může dostat uskupení („národní socialisté“) založené na spojenectví obou krajních politických směrů.

2; Jak se americký dolar stal zbraní hromadného ničení. V dávném roce 1971 bývalý ministr financí USA Connally prohlásil toto: „Dolar je naše měna, ale váš problém“.

3; Už zítra nepoznáme svůj svět. Byla zveřejněna prognostická úvaha o tom, proč nová světová krize mnohokrát překoná tzv. Velkou depresi.

4; Navzdory tomu, že média už převedla Elona Muska do okruhu sporných osobností, zůstává mu jeho hlavní kapitál – armáda fanoušků. On u svých „věřících“ vytváří pocit, že někde za rohem se skrývá společnost nové rovnosti. Jde o důsledek urychlení sociálního rozvrstvení americké i světové společnosti. Jedno procento nejbohatších si výrazně polepšilo, 99% stojí příjmově na místě nebo se propadá do chudoby. Téma narůstající propasti mezi superbohatými a všemi ostatními má už svou „bibli“ – knihu Thomase Pikettyho „Kapitál v 21. století“.

5; Rusko vyjde z globální krize jako vítěz a povede za sebou ostatní. Dnes jsme prakticky dospěli k bodu nenávratnosti, kdy je Rusko vnímáno jako mizející země budoucích kyber-otroků.

6; Na Ukrajině pokračuje hanobení těla národního hrdiny Moldávie Grigorije Kotovského. Úřady města Podolska schválily rozhodnutí ponechat památník spolu s hrobem na pospas místním neonacistům.

7; Rusko poslalo na Ukrajinu obrovskou kolonu vojenské techniky. Co se děje? Kyjevská média zastrašují spoluobčany. Kreml se připravuje na eskalaci. U Doněcka byla pozorována obrovská kolona s ruskými KamAZy, křičí titulky ukrajinských médií.

8; Ironie osudu po americku. Ameriku čeká nová vlna mezirasových potyček.

9; Pašiňan otevřel Rusku přístup do amerických laboratoří. Ruští specialisté byli v Arménii vpuštěni do laboratoří USA, které se zabývají výzkumem biologických materiálů.

10; V Kyjevě se převrátil popelářský vůz a už ho tam nechali ležet v příkopě. Komunální služby „evropského hlavního města“ se nevzrušují kvůli nějakému převrácenému popelářskému vozu ležícímu u silnice.

11; Bod startovací plochou kosmodromu Vostočnyj byly objeveny dutiny. Objednatelem prací bylo Centrum využití objektů pozemní kosmické infrastruktury, které je součástí Roskosmosu.

12; Ozbrojenec ukrajinské armády předal Porošenkovi „ilegální“ noviny ze zajetí. Ručně psané noviny s názvem „Vězeňský kopr“ ukázal Porošenko jako kdysi potrhanou ukrajinskou vlajku.

13; Jako Čapajev. Bylo zveřejněno interview Zachara Prilepina o Zacharčenkovi a důvodech odjezdu z Doněcké republiky. Četné atentáty, osobní charisma bývalého šéfa Doněcké republiky a plány vrátit se na Donbas.

14; Vojáci USA ve Střední Asii se zbláznili. Přehled neobvyklých operací Pentagonu proti Rusku. Střední Asie se už dávno stala jednou z front informační války.

15; Ze 40 tisíc ukrajinských studentů v Polsku se chce vrátit na Ukrajinu jen desetina, říká velvyslanec Děščica. To je ale překvapení! Mládež nehodlá svou budoucnost spojovat s Ukrajinou…

16; Trump zvažuje možnost úderu na ruské síly v Sýrii, píší americká média. Ruské ministerstvo obrany dříve varovalo, že v Sýrii se chystá provokace s chemickými zbraněmi.

17; Z ruských obchodů zmizí kuchyňská sůl. Ale zásobovat se touto nenahraditelnou potravinou je ještě předčasné.

18; Zmařil jsem atentát na Gorbačova, říká veterán britských tajných služeb. Emeritní člen Zvláštní letecké služby Velké Británie tvrdí, že koncem 80. let se mu podařilo zachránit život sovětského vůdce.

19; další havárie popelářského vozu. V Kyjevě se za poslední den převrhl už druhý popelářský vůz. O novém incidentu informuje portál specializující se na dopravní nehody a další podobné události v ukrajinském hlavním městě.

20; V Moskvě zločinec zaútočil nožem na cestující Kurského nádraží. Pachatele zadrželi a v nejbližší době jej pošlou na lékařské psychiatrické vyšetření.

21; Megaobchod: Aeroflot objedná dalších sto letadel Suchoj Superjet. SSJ-100 je první civilní letoun,který byl od samého počátku vyvinut v Rusku. A Aeroflot jej využívá ze všech nejvíce.

22; Globální oteplování daruje Rusku „nový Suezský průplav, píše Washington Post. Severní námořní cesta umožní značné snížení nákladů na tranzit. A kontrolu nad strategickou trasou bude mít Rusko.

23; Ozbrojenec Islámského státu, který pracoval pro SBU, plánoval teroristický čin v Rusku, říká FSB. Zadržený prohlásil, že tajné služby Ukrajiny poskytují aktivní pomoc ozbrojencům Islámského státu pro organizování teroristických činů v Rusku.

24; Podněcuje církevní „smutu“ (ruská obdoba naší „doby temna“). Čeho chce vlastně Konstantinopol dosáhnout na Ukrajině? Patriarcha Konstantinopolský Bartoloměj se dost dlouhou dobu držel v rámci zvyklostí, ale náhle všechno zcela popřel.

25; Bude to šok pro obyvatelstvo. Bělorusko odmítlo úvěry MMF. Minsk má v úmyslu alokovat na lokálních trzích Ruska a Číny státní obligace v hodnotě až dvou miliard dolarů.

26; Zadržení a výslech ozbrojence Islámského státu, který spolupracoval s SBU. Objevily se záběry. Informoval o tom, že ukrajinské tajné služby zásobují ozbrojence severokavkazského podsvětí zbraněmi pro organizování teroristických činů v Ruské federaci.

27; Jižní Afrika zapadla sněhem. Žirafy a sloni se brodí závějemi. Byly zveřejněny záběry z přírodní rezervace Sneeuberg Nature Reserve, které vypadají opravdu neuvěřitelně.

28; A kdo to bude kontrolovat? Putin se pohádal s ministrem dopravy. My jsme se přece domluvili, že tyto peníze půjdou přímo do regionů, zdůraznil prezident.

29; V Rusku zhodnotili Porošenkovy fantazie o „získání informací z vojenských družic“. Prezident Ukrajiny tvrdí, že ukrajinští specialisté se naučili vykrádat informace z ruských vojenských družic.

30; V Paříži zločinec s nožem a kovovým prutem zmrzačil sedm lidí. Mezi zraněnými jsou i dva britští turisté.

31; Byly zveřejněny záběry z útoku zločince na Kurském nádraží v Moskvě. Vyšetřovací výbor Ruské federace zveřejnil video natočené bezpečnostními kamerami.

32; Mimořádná událost na Lyonském letišti. Neznámý pachatel vyvolal honičku s policií na startovací dráze. Letadla chystající se k přistání musela být naléhavě odkláněna na jiná letiště. Odlety byly rovněž odloženy.

33; Pavlenskij: Šikana ze strany francouzských dozorců. Tlupa dozorců vás povalí na zem, dusí vás, až chroptíte, kroutí vám ruce, tahají za krk a zalamují zápěstí.

34; Pád rublu se zrychlil kvůli panice mezi zahraničními investory. Pád ruské měny pokračoval i v pondělí, Kurs eura překročil hodnotu 81 rublů, dolar prorazil hodnotu 70 rublů.

35; Pokus Ukrajiny přejít v Donbasu do útoku může skončit uznáním Doněcké a Luganské republiky Ruskem. Pokud se něco takového stane, bude obětí o dost více než v roce 2014. Ale Ukrajina bude zcela jistě přinucena k míru.

36; Byla zveřejněna příčina vzniku dutin pod startovací plochou kosmodromu Vostočnyj. Vedle objevených dutin mají specialisté Centra pro využití pozemní kosmické infrastruktury další výhrady.

37; Povstání popelářských vozů na Ukrajině. Při třetím případu havárie popelářského vozu rozdrtil automobil svého řidiče. Mimořádná událost mohla skončit i větší tragédií, protože k havárii došlo těsně vedle mateřské školky.

38; Nizozemsko ukončí financování „Bílých přileb“. Podpora Nizozemska pro povstalce „nepřinesla kýžené výsledky“.

39; Ve Státní dumě komentovali spolupráci SBU a Islámského státu při páchání teroristických činů. FSB zadržela ozbrojence Islámského státu, který plánoval teroristické činy v Rusku.

40; V Luganské republice varovali Kyjev před následky použití válečného letectva v Donbasu. Budeme doufat, že v Kyjevě budou mít dost rozumu, aby nepoužili v zóně konfliktu své letectvo, říká Andrej Maročko.

41; Komise nenašla viníky přítomnosti otvoru v kosmické lodi Sojuz. Únik vzduchu na Mezinárodní kosmické stanici byl odhalen před více než týdnem v noci na 30. srpna.

42; Kurátoři z USA prověřují připravenost ukrajinské armády k útoku. K linii dotyku v okolí Mariupolu se stahují kurátoři ukrajinské armády – instruktoři ze zemí NATO.

43; Koordinátor OBSE si popovídal s válečnými zajatci v Doněcku. Tony Frisch má v plánu navštívit vězně i na dalších místech.

44; V Europarlamentu chtějí zbavit Maďarsko hlasovacích práv. Země je obviňována z porušení demokratických hodnot v různých sférách.

45; Írán zahájil výrobu centrifug na obohacení uranu. Zcela obnoven byl Teheránský jaderný reaktor.

46; Sýrie: Specnaz ruských ozbrojených sil objevil nové zajímavé nálezy a stopy zahraničních sponzorů ozbrojenců, píše se v reportáži ze Sýrie.

47; Pro nás je tento soud už mrtvý. USA vyhrožují sankcemi mezinárodnímu soudu v Haagu. Bílý dům má v úmyslu varovat Mezinárodní trestní soud v Haagu, že může proti jeho soudcům zavést sankce.

48; Zápasník MMA Jeff Monson se stal poslancem za Jednotné Rusko. Americký sportovec Jeff Monson se stal poslancem městského shromáždění ve více než stotisícovém Krasnogorsku.

49; Porošenko prodloužil termíny odvodů do ukrajinské armády. Podzimní odvody byly prodlouženo o další měsíc a budou probíhat od října do prosince 2018.

50; Pošahaní lidé. Na Krymu odpověděli na prohlášení Kyjeva o přerušení dodávek vody na poloostrov. Máme takový dojem, že ve vedení Ukrajiny se nacházejí prostě pošahaní lidé.

51; Saakašvili slíbil, že zavře do vězení „mizerného bastarda“, generálního prokurátora Jurije Lucenka.

52; Ukrajina je připravena porazit ruskou tankovou armádu v Donbasu, říká generál ukrajinské armády. Rusko nemá zájem o zlepšení vztahů ani se západním světem, ani s Ukrajinou, prohlásil generál.

53; Zjuganov vyzval Putina, aby uznal Donbas za ruský. Donbas přece budovala celá sovětská země, říká Zjuganov.

54; Na francouzském ministerstvu zahraničí zareagovali na vyhlášení voleb v Doněcké a Luganské republice. Volby plánované v obou republikách na 11. listopadu odporují minským dohodám, prohlásil zástupce francouzského ministerstva zahraničí.

55; Uprchlého poslance Voroněnkova budou posmrtně soudit. Trestní případ útoku proti bývalému poslanci Státní dumy Denisu Voroněnkovi byl poslán k soudu.

56; Ruští pohraničníci zadrželi loďku s ukrajinskými rybáři. Podle informací krymské pohraniční správy FSB Ruské federace byli cizinci zadrženi v okamžiku přistání k ruskému břehu na motorovém člunu.

57; Plynovodný systém Ukrajiny přejde do rukou mezinárodního investora. Naftogaz se chystá prodat 49% plynovodného systému Ukrajiny mezinárodnímu investorovi.

58; V Kyjevě byl nalezen mrtev člen zahraničního specnazu. Lékaři při prohlídce objevili střelné zranění do spánku.

59; V Kyjevě školák rozbil učitelce hlavu a bodl jí do zad nůžky. Na místě události operuje vyšetřovací skupina.

60; USA varují Rusko, že jsou připraveny na přímý střet, říká vojenský expert. Americké úřady prostřednictvím článků v médiích upozorňují Rusko, že jsou připraveny na přímý střet.

61; Terorista Sencov napsal závěť. Napsal závěť o své tvorbě pro případ své smrti, což mě silně děsí, píše jeho sestra na sociální síti.

62; Ve Velké Británii informovali o ruských „Čističích“ v případu Skripalových. V případu otravy bývalého pracovníka hlavní správy rozvědky Sergeje Skripala a jeho dcery Julie v Salisbury figurují další čtyři podezřelí.

63; Naléhavé sdělení Armády Doněcké republiky v souvislosti s agresí ukrajinské armády. Operativní velení Doněcké republiky vydalo naléhavé oznámení: Ukrajinská strana ignoruje závazky, které na sebe vzala ohledně dodržování režimu přerušení palby. Dnes v době mezi 21:04 a 21:30 ukrajinští ozbrojenci z okolí obce Talakovka ostřelovali obec Kominternovo za použití minometů ráže 122 mm. Celkem bylo odpáleno šestnáct min. Informace o vzniklých škodách se upřesňuje.

64; Nedají se uhasit ani se nelze schovat. Proč Pentagon zdokonaluje fosforovou munici? Průlet dvojice stíhaček F-15 a mléčně bílá oblaka v důsledku výbuchů v husté městské zástavbě na jihu provincie Deyr az-Zaur. Vznikly rozsáhlé požáry.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
6 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 10.9.2018

 1. benmil napsal:

  Skripalovi – souhrn:
  История Скрипалей.

  Подытожим факты:

  - Скрипали отравлены мощнейшим ядом, 2 грамма убьет полстраны мгновенно

  - отравлены им в ресторане

  - нет, на лавке

  - нет, в машине

  - нет, намазана дверная ручка

  - нет, отравлен чемодан

  - нет, все в доме отравлено

  - о, и гречка отравлена, вот точно она

  - но они не умерли мгновенно, а шатались уже убитые полдня где-то

  Collapse

  - но нашедший их полисмен мгновенно чуть не склеил ласты

  - но хвала богам мгновенно установлен яд

  - мгновенно введен антидот, чем героически спасли Скрипалей и полисмена

  - полисмен на второй день выписался, дай пятюню, здоровяк!

  - но Скрипали в коме, и уже никогда не поправятся

  - а нет, дочь пришла в себя

  - о, и папа ожил… чудо!

  - и они оба быстро идут на поправку, говно ваш сильнейший яд

  - ресторан оцеплен космонавтами в скафандрах

  - парк оцеплен космонавтами в скафандрах

  - дом оцеплен космонавтами в скафандрах

  - космонавты собирают в баночки высокотоксичные улики

  - они в скафандрах, так как это смертельно опасно, но рядом с ними стоят полисмены без защиты… их никому не жалко

  - лавку спилили, это такой ужасный яд, что лавка токсична через две недели

  - да, но отравлена то не лавка, а в доме ручка… то есть гречка

  - но кот выжил в отравленном доме… полисмен вот потрогал Скрипаля и чуть не помер, а кот выжил… и свинки

  - но про них забыли, и через две недели они сдохли в доме от голода

  - и их тут же сожгли, так как они отравлены сильнейшим ядом

  - две, понимаешь, недели были отравлены сильнейшим ядом и жили, а теперь сдохли и их срочно надо кремировать

  - но только свинки сдохли, кот выжил под ядом и у него был просто стресс, поэтому усыпить и сжечь ради его же блага и из гуманитарных соображений.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!