Přehled zpráv – RusVesna 11.9.2018

gosdolg_ssha_01; Jak vysoký je daňový tlak na ruské hospodářství? Formálně nízký zahraniční dluh ruské vlády činí 50 miliard dolarů, což odpovídá 3,6% HDP. Nutno ovšem připočítat dluhy společností vlastněných z větší části státem. Ani pak se dluh nepřehoupne přes 18% HDP.

2; Sankce proti Rusku nemají žádný smysl, říká italský ministr zahraničí. V roce 2017 Salvini prohlásil, že Itálie utrpěla ztráty v rozsahu 7 miliard euro v důsledku protiruských sankcí.

3; Byla zjištěna totožnost člena zahraničního specnazu, který zahynul v Kyjevě. Mrtvý byl člen speciální jednotky a občan Izraele, důstojník tzv. Gruzínské legie Bari Bonan. Kolegové žoldáka nesouhlasí s oficiální verzí jeho smrti.

4; Na USA se řítí superbouře. Byl vyhlášen mimořádný stav, je evakuováno obyvatelstvo. Kolem milionu lidí je evakuováno v americkém státě Jižní Karolína kvůli bouři čtvrté kategorie.

5; Nesmrtelný hrdinský čin. Jak posádka KV-1 zlikvidovala v roce 1941 nejméně 22 německých tanků. To nebyl jen boj. To byl výprask hýčkaných dobyvatelů Evropy.

6; Z kostela bude mešita. Jak se Němci sžívají s migranty. Před třemi lety německá kancléřka Angela Merkelová vyhlásila politiku otevřených dveří a do země se začali hrnout migranti.

7; Proč USA hrozí sankcemi Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu? Washington je připraven zavést sankce proti soudcům Mezinárodního trestního soudu.

8; Bělorusko: Místním opozičním liberálům podsunuli ukrajinské metody. Na internetu se objevilo video, na kterém během zápasu mužstev Běloruska a San Marina skandují „Kdo neskáče, je Rusák“.

9; Případ Pavlenskij – Savčenko. Postsovětská inteligence je schopna soucítit nebo nenávidět výhradně jen na povel.

10; Finále boje o Sýrii a nejmocnější úder USA. Zdálo by se, že chemický útok na území Sýrie je vyřešený případ a není třeba jej dále zkoumat. Poslední úspěchy vládní armády vedly k tomu, že na území Sýrie kromě Idlíbu už nezůstaly oblasti, které by se nacházely pod kontrolou teroristických organizací.

11; Porošenko sestavuje novou armádu pro vyslání na Donbas. Prezident Ukrajiny se přiznal,
že za roky války proti vlastnímu lidu v Donbasu značně prořídly řady jeho armády.

12; Atentát na prezidenta Moldávie nebo jen tragická náhoda? Proč nikdo neprověří druhého účastníka dopravní nehody na spojení s tajnými službami a nezákonnými ozbrojenými formacemi – například Ukrajiny?

13; Dokáže ukrajinská „parta idiotů“ vybudovat nacistický stát? Oficiálně uznaný idiot, předseda Nejvyšší rady Andrej Parubij div nehajloval v přímém přenosu ukrajinské televize.

14; Na Dálném Východě byly zahájeny největší vojenské manévry za posledních 37 let, kterých se účastní 300 tisíc vojáků, desítky tisíc obrněných vozidel, vrtulníků atd.

15; V USA označili letadlovou loď Admirál Kuzněcov za druhou nejhorší na světě. Redakce amerického listu vyjmenovala sedm nejhorších funkčních letadlových a vrtulníkových lodí.

16; Výši dluhů Rusů bude omezena zákonem. Úroveň hraničního dluhového břemene Rusů bude omezena v závislosti na velikosti příjmu rodiny.

17; Boxer Oscar de la Hoya chce vystřídat Trumpa ve funkci prezidenta. Sportovec chtěl, aby jeho hlas byl slyšen ještě v dobách, kdy se profesionálně zabýval boxem.

18; Na Ukrajinu dorazila první lokomotiva General Electric. Skomírající ukrajinskou železnici oživí americké lokomotivy.

19; Plný mikrobus separatistů. U Kyjeva donutili řidiče autobusu pokleknout a líbat ruce matce padlého příslušníka ATO.

20; Státní department USA se bude zabývat „náboženskou svobodou“ na Ukrajině. Představitel Státního departmentu USA pro svobodu vyznání Sam Brownback navštíví od 10 do 19. září Ukrajinu, Polsko a Uzbekistán.

21; Americká elita doufá, že přečká apokalypsu na Novém Zélandu. Nejbohatší lidé Ameriky spoléhají na to, že izolovanost Nového Zélandu je zachrání v okamžiku začátku apokalypsy.

22; Poušť Sahara může vyprodukovat čtyřikrát více energie, než lidstvo potřebuje. Potřeby celé planety v oblasti elektrické energie mohou být čtyřnásobně pokryty, píše uznávaný časopis Science.

23; To je katastrofa: Ve švédských volbách vyhrál… Putin. Švédská vládnoucí strana utrpěla úder, který celá desetiletí nepoznala.

24; U Oděsy znetvořili Itala kyselinou. Jednapadesátiletý zraněný Ital byl hospitalizován v těžkém stavu.

25; Speciální daňový režim osvobodí část Rusů od důchodové daně. Využít tento režim bude možné, když si nainstalujete speciální aplikaci na smartphone.

26; Na internetu se vysmáli Porošenkovi, který chválil tankisty. Hlaveň byla ale rezavá, tankisté bez speciálního oděvu. „To už vůbec nejsou peníze na armádu? Ani na barvy a kalhoty?“, ptají se uživatelé sociálních sítí.

27; Ostřelování školy v Luganské republice. Nový zločin ukrajinské armády. Žáci byli evakuováni, informace o zraněných a materiálních škodách se upřesňuje.

28; Švédské úřady přiznaly, že nemohou zastavit „Severní proud – 2“. Všechna povolení, která byla nutná pro „Severní Proud – 2“, Švédsko už vydalo. Už není jak zastavit projekt.

29; Ruský ministr pro hospodářský rozvoj slibuje prudké posílení rublu. Kurs rublu se v příštím roce stabilizuje na úrovni 63 až 64 za dolar.

30; Byly zveřejněny první záběry ze zahájení obrovských manévrů Vostok 2018 na Dálném Východě.

31; Slibuji, že vás naklepu jako řízek. Šéf Ruské gardy vyzval Navalného na souboj. Opoziční ratlík, který se považuje za slona. Asi vám ještě nikdy nikdo nedal pořádně po držce…

32; Život se vrací do správných kolejí. Červený kaviár v Rusku brzy zlevní. Rybářský průmysl prognózuje významné snížení cen červeného kaviáru.

33; Putin se zúčastnil ceremoniálu zahájení výroby prvního tankeru Aframax na Dálném Východě. Loděnice Zvezda je ruským výrobcem velkotonážních plavidel, který sídlí v Primorském kraji.

34; Byl vypočten nejnešťastnější měsíc pro Rusy. O svá pozorování se s novináři podělil šéf Všeruského centra pro výzkum veřejného mínění. Nejdepresivnějším měsícem je pro Rusy únor.

35; Železný oheň. K narozeninám Felixe Eduardoviče Dzeržinského. Jméno Dzeržinského se pokoušeli zašlapat do bláta, ale ještě důležitějším revolučním činitelem než v poslední době hodně propagovaný Che Guevara.

36; V Kremlu komentovali výzvu Navalného na souboj ze strany šéfa Ruské gardy. Připomeňme, že příslušná výzva se objevila dnes na oficiálním kanálu gardy. Peskov prohlásil, že s nezodpovědnou pomluvou je třeba bojovat libovolným způsobem.

37; Merkelová je stejně hloupá jako Hitler, píší rakouská média. V míře hlouposti se to, co Merkelová udělala s Německem, dá plně srovnat s Hitlerovou Třetí říší.

38; V Syrském Idlíbu začalo natáčení zrežírovaného chemického útoku. Provokace se zinscenováním chemického útoku poslouží jako záminka pro raketové útoky USA a jejich spojenců na Sýrii.

39; Na hranicích se hromadí chmurná oblaka. V syrské Latakíji kryje ozbrojence turecká armáda. Vojenský dopisovatel Oleg Blochin pobýval v jedné z nejžhavějších oblastí syrské fronty – v hornaté Latakíji.

40; Příslušník ATO zaplatí čtyři miliony hřiven za rozbitou samohybnou houfnici. Soud uložil bývalému vojákovi náhradu škody ve výši 3,9 milionu hřiven za poškození samohybného palebného komplexu.

41; Ukrajinská armáda se pokouší ukázat americkým kurátorům svou bojeschopnost. Přitom dokonce i v „elitní“ jednotce se nachází vojenská technika posbíraná po celé Ukrajině.

42; V USA v důsledku děsivé nemoci zemřela Miss Universe 1995 Chelsi Smith. Vloni byla dnes pětačtyřicetileté ženě diagnostikována rakovina jater. Léčení bylo neúspěšné.

43; Vojáci z USA prováděli tajné experimenty na Gruzínech, říká bývalý šéf tajných služeb Gruzie. Docházelo k tomu v laboratořích na území Gruzie.

44; Na Krymu komentovali skandál v souvislosti s vystoupením delegace v OBSE. Ukrajinská delegace znemožnila zástupcům Krymu vystoupit na konferenci o lidských právech ve Varšavě s poukazem na to, že Krym je okupovaným územím a jeho delegáti nemohou vystupovat jménem Ruské federace. Není to nic jiného než odporný a ohavný pokus zcela přímo podupat svobodu slova.

45; Kadyrov komentoval výzvu Navalného na souboj se šéfem Ruské gardy. Kadyrov označil Navalného za podlého člověka.

46; Proč Starbucks odmítl vstoupit na ukrajinský trh? Byl zveřejněn neočekávaný důvod: Produkce Starbucks je pro ukrajinského spotřebitele příliš drahá. Připomeňme, že v Ruské federaci funguje přesně stovka kaváren Starbucks.

47; Bitva o dopravník. U Charkova došlo k hromadné rvačce se střelbou. V důsledku konfliktu byli zraněni čtyři lidé.

48; Evropská unie vystoupila na podporu Mezinárodního trestního soudu po ostrém vyjádření Trumpova poradce. Většina zemí světa uznává jurisdikci tohoto soudu. USA od samého počátku vystupovaly proti této instituci.

49; V Kremlu odpověděli na informace amerických médií o možných útocích na ruské síly v Sýrii. Peskov prohlásil, že v Kremlu už neberou vážně informace amerických médií, protože se už dávno zdiskreditovala. Orientujeme se na oficiální prohlášení.

50; V EU promluvili o nutnosti sankcí proti Maďarsku. Orbán prohlásil, že nedovolí, aby bylo Maďarsko vydíráno. Hlasování Europarlamentu o sankcích se bude konat zítra.

51; „Travič Skripalových“ se ukázal jako podvodník souzený za krádež, který podvedl půlku Oděsy. Experti také potvrdili, že z tohoto důvodu nemohl mít žádný vztah k tajným službám.

52; Na manévrech Vostok 2018 budou poprvé použity jednotky výsadkových vojsk nového typu.

53; Putin a Si Ťin-pching připravili bliny s kaviárem a napili se vodky. Nejvyšší představitelé Ruska a Číny po rozhovorech na Východním ekonomickém fóru navštívili výstavu „Ulice Dálného Východu.

54; V Kyjevě byla zadržena důchodkyně, která střílela do lidí. Žena se přiznala, že skutečně střílela, a vysvětlila, že se jí nelíbilo chování mladých lidí.

55; Rusko bude bránit diktátu USA, říká ruské ministerstvo zahraničí. Ruská federace bude klást odpor nepokrytému diktátu USA v politické i ekonomické sféře.

56; Stálý zástupce Velké Británie při OSN informovala o způsobech řešení situace v Idlíbu. Podle jejích slov má Turecko plán na vyřešení situace v Idlíbu.

57; Medveděv připustil dodatečnou korekci důchodové reformy. Podle slov ruského premiéra není třeba ukazovat svaly, ale sledovat, jak budou navrhované změny fungovat v praxi.

58; Nakolik je pravdivý americký žebříček nejhorších letadlových lodí světa? Druhé místo ruského letadlového křižníku mezi nejhoršími letadlovými loděmi je neodůvodněné.

59; Ukrajině hrozí měnová krize, píše Bloomberg. Ukrajina se dostala mezi země ohrožené měnovou krizí.

60; Odliv kapitálu z Ruska se za období leden až srpen zvýšil na 2,8-násobek oproti loňskému roku.

61; Nejnovější obrněný automobil ruského specnazu v Sýrii. V nové reportáži ze Sýrie je možné se podrobně podívat na tento obrněný automobil.

62; Více než třetina obyvatel Francie žije v chudobě. V roce 2018 se více než třetina francouzského obyvatelstva setkala s problémem chudoby.

63; Ukrajinská armáda se pokoušela zasáhnout protitankovou raketou traktor u Gorlovky. Ukrajinští okupanti se výstřelem protitankové řízené rakety pokoušeli zlikvidovat traktor na severovýchodním okraji Gorlovky.

64; V NATO jsou zneklidněni růstem počtu ruských vojenských pozic u hranic Aliance. NATO by prý mělo podporovat dosavadní přístup k Rusku odsouhlasený na summitech ve Walesu, Varšavě a Bruselu.

65; USA podporují autokefalii Ukrajiny, říká velvyslanec. Petr Porošenko uskutečnil setkání s vyslancem USA se zvláštní misí pro otázky mezinárodní náboženské svobody Samuelem Brownbackem.

66; Skandál: Redaktor NTV vyhnal ze studia ukrajinského experta. Moderátor pořadu „Místo setkání“ na televizní stanici NTV Andrej Norkin vyhnal ze studia ukrajinského experta Pavla Žovnirenka kvůli tomu, že Žovnirenko neustále moderátora přerušoval. Po několika bezvýsledných napomenutích Norkin experta vyzval k odchodu.

67; V Nejvyšší radě Ukrajiny navrhují pomocí NATO zadržovat ruská plavidla v Bosporu. Kyjev se může obrátit na země NATO, aby zadržovaly ruské lodě v Bosporu.

68; Stálý zástupce Ruska uvedl v OSN důkazy o připravovaných provokacích v Sýrii. Diplomat zdůraznil, že prezident Sýrie nemohl vydat příkaz k použití chlóru, protože syrské úřady žádné chemické zbraně nemají.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!