Přehled zpráv – RusVesna 12.9.2018

vzryv_v_idlibe1; Britský novinář vyvrátil západní mýty o „armageddonu“ v Idlíbu. Jediná masivní uskupení, které jsem tam potkal, byla stáda ovcí a v okolí Aleppa i velbloudů, poznamenává Robert Fisk z listu The Independent.

2; Automobily s Ukrajinci se srazily v Polsku. Jsou oběti na životech. V důsledku čelního střetu dvou automobilů zahynula devatenáctiletá dívka, dalších šest lidí utrpělo zranění.

3; Ukrajinský soud pokutoval vojáka ukrajinské armády, který na sociální síti informoval o špatném stavu techniky v Donbasu. Obviněný nepřišel na zasedání, ale poskytl soudu písemné prohlášení, ve kterém plně doznal svou vinu.

4; Svět stojí na prahu superkrize, varuje hlavní analytik Rockefellerovy banky. Problém je v tom, že existují obyčejní analytici, známí analytici, jsou zkušení analytici a je tu Marco Kolanovic.

5; Pětaosmdesát dní Slavjanska. Vzpomínky na obranu města. Příslušník domobrany a vojenský dopisovatel Alexandr Žučkovskij popsal nejdramatičtější epizody bojů za toto legendární město v roce 2014.

6; Junta: Čím jsou si podobné převraty v Chile a na Ukrajině? Před pětačtyřiceti lety, 11. září 1973 došlo ve vzdálené latinské Americe ke krvavému převratu.

7; Rezavé vítězství ve spodkách. Ukrajinci se vysmáli své armádě a Porošenkovi. Porošenkova klauniáda vyvolala bouřlivou reakci uživatelů internetu.

8; Z Krymu do Evropy? Jak se stát politickou běženkyní a obětí „krvavého režimu“? Mladé dámy, které se nenaučily pořádně skládat verše, nesmírně touží po slávě, skandálech a poté po možnosti utéct do Evropy. Komentář k osudu Nasti Dmitruk, která je autorkou veršů „nikdy nebudeme bratři“. Opěvovanou Ukrajinu nakonec opustila.

9; Ukrajinští „patrioti“ jsou v šoku. Ukrajinci masově hlasují pro obnovu SSSR, vyplývá z průzkumu. Sociologické šetření proběhlo od 4. do 20. června 2018 ve všech oblastech Ukrajiny. 43% obyvatelstva Ukrajiny (v Donbasu 51%) vypovídá, že jejich život v dobách SSSR byl lepší než dnes. Opačný názor zastává 42% (v Donbasu 31%). V centrální části Ukrajiny jsou obě skupiny vyrovnané. Jen na Západní Ukrajině je poměr spokojených a nespokojených 54%:31%.

10; Na Ukrajině se otevírá nová fronta. Dnes na Ukrajině vznikla situace, ve které koexistují tři církve, které se nazývají pravoslavnými.

11; Rubová strana ukrajinského patriotismu. Vzniká dojem, že obrovské množství ukrajinských občanů se rodí, žije a umírá výhradně kvůli Ukrajině. Ale je tomu skutečně tak? Známý videoblogger Andrej Vadžra dokazuje, že všechny ty vlajky, hesla, písně, vyšívanky, flashmoby, žlutomodré ploty, přísahy, klečení, pochody, věnečky, skákání, kolektivní modlitby a další patriotická veteš naprosto neodrážejí pocit monolitní jednoty milionů patriotů, připravených obětovat život za svou vlast.

12; Plášť Sojuzu záměrně navrtali američtí astronauti, píší ruská média (Kommersant). Bylo to prý provedeno proto, aby mohli co nejdříve dopravit na Zemi jednoho ze svých kolegů, který onemocněl.

13; Letectvo, dělostřelectvo, rakety. Na Ukrajině oznámili přesun vojsk k Azovskému moři. Informoval o tom velitel Pozemních vojsk ukrajinské armády generálplukovník Sergej Popko.

14; V Pentagonu nevěří ve vojenské spojenectví Ruska a Číny. O možnosti aliance draka a medvěda zapochyboval ministr obrany USA James Mattis.

15; Ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj očekává za rok 2018 inflaci nad 3,4% při nynějším kursu rublu.

16; Vyhráváme nad Západem v informační válce. Dmitrij Kiseljov (RT) zdůvodnil, proč si to myslí. Důkazem je, že RT a Sputnik jsou pronásledovány. To hovoří za vše.

17; OSN se pokouší donutit Kyjev ke splnění rozhodnutí soudu o vyplácení důchodů obyvatelům Donbasu. Předtím Nejvyšší soud Ukrajiny prohlásil za nezákonné přerušení výplaty penzí obyvatelům Donbasu.

18; Lavrov: My víme, jak se v USA zrodil obraz „zlého Ruska“. Podle jeho názoru tohoto stavu dosáhly USA pomocí „ruské stopy“ v případu Paula Manaforta.

19; Ukrajina stojí na prahu hladovění, upozorňují OSN a Státní statistický úřad. Kalorická hodnota stravování průměrného Ukrajince se trvale snižuje. A základ stravy je škodlivý, protože je nejlacinější.

20; Nová obrněná technika USA změní pravidla vedení války na souši, píše americký tisk. Poprvé za dlouhý čas list National Interest chválí nikoli ruské, nýbrž americké zbraně.

21; V Izraeli se objevila biblická předzvěst Konce světa. Narodilo se červené tele.

22; Putin navrhl japonskému premiérovi podepsání mírové smlouvy. Pojďme uzavřít mírovou dohodu bez jakýchkoli předběžných podmínek, navrhl ruský prezident Šinzó Abemu.

23; Putin promluvil o Petrovovi a Boširovovi. Podívali jsme se, co je to za lidi, a víme, kdo jsou. Rád bych se na ně obrátil, aby nás dnes slyšeli.

24; Bylo zveřejněno datum návratu Admirála Kuzněcova do výzbroje ruského vojenského námořnictva. Připomeňme, že letadlový křižník byl v únoru loňského roku dopraven do Severomorsku ze Středozemního moře za účelem modernizace.

25; Otevřené nebe: USA nepřipustili nový Tu-214 k pozorovacím letům. Nezdůvodňují to však nesplněním požadavků na letadla podle smlouvy, ale politickými otázkami.

26; Na pobočce Sberbanky v Moskvě došlo k zajetí rukojmích, píší média. Bližší informace zatím nejsou k dispozici.

27; Úder na Sýrii je varováním pro Asada, říká šéf Pentagonu. Byl varován. A my pak posoudíme, jestli se vzpamatoval, prohlásil pateticky James Mattis.

28; USA chtějí rozmístit v Řecku nové vojenské základny. Jde o vytvořen nových námořních a leteckých základen, upřesňuje The Wall Street Journal.

29; Požár v chemičce u Nižního Novgorodu. Na místě jsou zranění. Média s odvoláním na vlastní zdroje píší, že v důsledku mimořádné události došlo i k úmrtí.

30; Čtyřiadvacet hodin v Donbasu. Štáb okupantů informuje o ztrátách ukrajinské armády.

31; Ve Státní dumě navrhli zákaz prodeje sladkostí dětem do 14 let. Kromě toho mohou výrobcům sladkostí uložit, aby na etikety umisťoval varovné nápisy podobné jako u tabákových výrobků.

32; Východní ekonomické fórum. Západní média byla nucena přiznat triumf prezidenta Ruska. Zvláště jasně je vidět obraz přátelství Moskvy a Pekingu v souvislosti s Trumpovým rozhodnutím neúčastnit s ani jednoho z nadcházejících asijských summitů.

33; Šéf banky VTB vyzval k urychlení odstoupení Ruska od dolaru. Odstoupení od dolaru a přechod na účtování v národních měnách je nutné zahájit už nyní.

34; Byly vyjmenovány nejnešťastnější země planety. Ve světě jako celku se index štěstí nachází na nejnižší úrovni za posledních deset let. Nejnešťastnější zemí je Středoafrická republika. Další jsou Irák, Jižní Súdán, Egypt a Írán.

35; Volby v Doněcké a Luganské republiky jsou „nelegitimní“, tvrdí Volker. Zvláštní představitel USA pro Ukrajinu tvrdí, že volby nejvyšších představitelů Republik Donbasu a volby do místních parlamentů porušují logiku Minských dohod.

36; Ostřelování po celé délce linie dotyku. Instruktoři NATO provádějí aktivní přípravu ozbrojenců ukrajinské armády a banditů z nacionalistických jednotek.

37; Přání otcem myšlenky? Ukrajinská média oznámila zavraždění Anatolije Šaríje. Špatná zpráva je, že byl Anatolij Šaríj zavražděn. A dobrá zpráva je, že jej „zavraždila“ jen ukrajinská média.

38; Je zapotřebí profesionálů. CO čeká Armádu Doněcké republiky a Donbas? Podle Basurinova názoru po smrti Alexandra Zacharčenka je v ozbrojených silách cítit chybějící lídr.

39; Ukrajinská novinářka děkuje blbečkům z Mirotvorce za její propagaci. Podle Jeleniných slov je Mirotvorec jejím promo-manažerem. Použila přitom ruské slovo „dolboďatěl“, které označuje nepoučitelnou osobu opakující jednu a tutéž chybu i po opakovaném upozornění.

40; Přebytek ruského rozpočtu překročil za období od ledna do srpna 3% HDP. 1,962 bilionu rublů představuje 3,1% ruského HDP.

41; Japonské politické vedení nehodlá přijmout Putinův návrh na mírovou dohodu. Tokio se drží ideje uzavření mírové smlouvy za podmínky předchozího vyřešení teritoriálního sporu.

42; „Travič Skripalových“ Petrov slíbil, že se setká s novinář. Předtím prezident Ruska Vladimir Putin vyzval Alexandra Petrova a Ruslana Boširova, aby „zašli do médií a něco o sobě pověděli“.

43; V Kyjevě byly obstaveny akcie dceřiných společností bank VEB, Sberbanky a VTB. Soud dále zakázal bankám, jejichž akcie byly obstaveny, uskutečňovat likvidaci nebo reorganizaci právnické osoby.

44; Viktorija Skripal prohlásila, že zná „traviče“ ze Salisbury. Podle jejích slov skutečný Alexandr Petrov není podobný muži na fotografii zveřejněné Scotland Yardem.

45; DO Státní dumy předložili návrh Soubojového kodexu Ruska. Návrh Kodexu a zákona o jeho přijetí vypracoval a předložil do parlamentu poslanec za Liberálně-demokratickou stranu Sergej Ivanov. Ve skutečnosti nebyly souboje v Rusku legální vlastně nikdy.

46; Byli jste dobytek a zůstali jste jím. Náměstek ukrajinského ministra Jurij Grymčak sprostě nadával v přímém přenosu. Ke slovní přestřelce s bývalým ukrajinským ministrem dopravy Jevgenijem Červoněnkem došlo během politické talk-show.

47; USA a Japonsko otestovaly protiraketový systém Aegis. Japonsko získalo americký systém Aegis v loňském roce.

48; Ty ku...vo! Nejraději bych tě zabila... Ukrajinská rusofobní spisovatelka Larisa Nicoj se naštvala na ministryni školství kvůli učebnici ruštiny. Slíbila, že se obrátí na SBU a Generální prokuraturu.

49; Proč Rusko nezahájí trestní stíhání proti „podezřelým“ v případu Skripalových? Rusko odmítá vést vyšetřování proti Londýnem podezřelým dvěma Rusům v souvislosti s případem Skripalových pro zjevnou neopodstatněnost.

50; Ve Státní dumě slibují rychlou odpověď na obstavení akcií dceřiných společností ruských bank na Ukrajině. Odvetná opatření nenechají na sebe dlouho čekat.

51; Ve Švédsku podali žalobu proti „Severnímu proudu – 2“. Je to už druhá žaloba podaná společností ClientEarth. V květnu si skupina stěžovala na projekt ve Finsku.

52; Vyostření na jihu Doněcké republiky. Ukrajinská armáda zahájila intenzivní palbu. Palba je vedena převážně od obce Širokino.

53; V Doněcké republice zveřejnili fotografii muže hledaného v případu vraždy Alexandra Zacharčenka. Policejní orgány zveřejnily fotografii muže, který se nacházel v kavárně Separ v den Zacharčenkova zavraždění.

54; Ukrajina nikdy nebude dodávat vodu na ruský Krym, hlásí ukrajinské ministerstvo zahraničí. Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin prohlásil, že Ukrajina nikdy nepodepíše kontrakt na dodávky vody na Krym.

55; USA redislokují lodě vojenského námořnictva a letectva kvůli hurikánu. Více než 30 vojenských plavidel se přesunulo do bezpečnějších vod Atlantického oceánu.

56; V Donbasu zahynul voják ukrajinské armády. Informoval o tom starosta osmdesátitisícového města Šostka.

57; Trump podepsal výnos o sankcích za vměšování do voleb. Výnos počítá s povinností amerických tajných služeb zahájit vyšetřování ohledně vměšování do volebního procesu.

58; Trumpův poradce informoval, jaké budou sankce za vměšování do voleb. Výnos o zavedení sankcí za vměšování do voleb podepsaný ve středu umožňuje uvalení širokého spektra sankcí.

59; Redaktor Andrej Norkin vysvětlil, za co vyhodil ukrajinského experta ze studia. Hostem přenosu byl šéf představenstva ukrajinského Centra strategických studií Pavel Žovnirenko. Počínal si vyzývavě, ignoroval žádosti, aby přestal moderátora přerušovat. Nakonec požádal o vypnutí mikrofonu a vyzval experta, aby se vzdálil.

60; Čím by mohla skončit legalizace soubojů v Rusku? Souboje byly v Rusku zakázány prakticky vždycky, přesto jsou známy případy konání soubojů i v současnosti.

61; Co se skrývá za strategií územního rozvoje Ruska? Projekt Strategie územního rozvoje Ruska byl předložen k posouzení vládě.

62; Internetu byla předpovězena katastrofa. Evropský parlament potvrdil nový zákon, který aktivisté prohlásili za katastrofální pro celý internet, informuje The Independent. Jde o povinnost používat filtr veškerého obsahu ohledně porušování autorských práv.

63; Velká Británie obvinila Rusko ze lží v případu Skripalových. V Londýně komentovali prohlášení Vladimira Putina o tom, že ruské vládě je známo, kdo jsou ti „podezřelí“.

64; Ruská pravoslavná církev: Návrh ukrajinské autokefalie nepodporuje ani jedna z místních církví.

65; Dо Kyjeva dorazilo letadlo s raněnými karateli. Do Hlavní vojenské klinické nemocnice v Kyjevě dorazilo 12. září letadlo se zraněnými ukrajinskými vojáky z Donbasu.

66; V USA se Rus Pjotr Levašov přiznal k hackerství. Občan Ruska se u soudu v USA označil za vinného z trestného činu hackerství. Dvacet let prý řídil sítě robotů, které mu umožňovaly shromažďovat informace z infikovaných počítačů, rozesílat spam a šířit viry využívané pro podvody.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!