Globální rovnováha a zachování amerického způsobu života

5b29a9831ae6623a008b458c-750-375Ministryně vnitřní bezpečnosti USA Kirstjen Nielsenová vyjádřila obavy, ze americký způsob života je ohrožen. Globálně vzniká mocenské vakuum a hrozí konec unilateralismu, prohlásila ve svém projevu na Universitě George Washingtona. Neupřesnila však, zda je americký způsob života ohrožen jen v USA nebo i ve zbytku světa. To  se zřejmě rozumí samo sebou.

Rovnováha sil v pojetí US geopolitiky

„Ničí se rovnováha sil, jež byla příznačná pro světový řád dlouhá desetiletí. Je ohrožený unipolární svět Ameriky.“ Unipolární svět však není o rovnováze, ale jen o převaze. Mocenské vakuum nevzniká, vznikl spíš mocensky přetlak. O čem to vlastně paní ministryně na univerzitě vypravovala? „Unipolární svět Ameriky“ fungoval snad jen díky věčně opilému ruskému presidentovi Jelcinovi. Bipolární svět, kdy byla globální rovnováha garantovaná možností vzájemného zničení SSSR a USA, pokračuje i nyní. Garance vzájemného zničení Ruska a USA stále platí. Tak jako za studené války.

Putin konstatoval, že pro něho, jako vůdce Ruska nemá svět bez Ruska smysl. Jednoznačně tím potvrdil pokračování studenou válkou prověřené bipolarity, kdy se vedly jen války v zastoupení a bezprostřední konfrontace mezi SSSR a USA , pravě díky vzájemně garantovanému zničení, nehrozila. Nukleární výzbroj obou velmocí ostatně garantovala zničení celého lidstva a to několikanásobně. Overkill se tomu říkalo.

V současnosti je už nutné počítat i s Čínou. Spolu s dalšími státy, které nukleárními zbraněmi disponují. Svět je multipolární, aniž by se paní Nielsenové dovolil. Nukleárních států přibylo, tak jako jaderných megatun. Jejich nosiče jsou kvalitnější. Ruské území je po rozpadu SSSR sice víc na dostřel NATO/USA než za časů SSSR, ale USA jsou stále na dostřel z Ruska a nyní už i z Číny. Dle nadsazených úvah amerických stratégů, „unilaterální rovnováhu“ ohrožuje i Severní Korea a Írán.

Každopádně americké „sanktuárium“ není chráněno lépe než za studené války před rozpadem SSSR. Na rozdíl od roku 1914 nebo 1939.  Do 1. i 2. světové války se mohly USA zapojit bez obav, byly za mořem. Chce snad nyní Trump vysušovat washingtonské bažiny ruskými nebo čínskými atomovkami? Jak je na tom Evropa a naše česká kotlina? Budou ruské atomovky barbarské na rozdíl od amerických, které jsou humánní, jak předvedl už president Truman v Hirošimě a Nagasaki?

Že to nedochází bostonskému profesorovi historie, bruselským generálům i domorodým publicistům s intelektuálním deficitem, to je pochopitelné. Jsou za to dobře placeni, tak ať si žvaní. Je jich proto permanentně dost na obrazovce TV i v sídle NATO. Ale pokud jde o ministryni vnitřní bezpečnosti USA, jde do tuhého.

 

Hodnota a cena

Americké hodnoty a  způsob života mají větší cenu než zničení USA a zbytku světa v nukleární konfrontaci? Platí opět heslo „lépe mrtvý než rudý?“ V Kremlu už rudoši nesedí víc než jednu generaci. Obraťte spis zrak k Bruselu, tam jich uvidíte dost. Abychom za americkou „rovnováhu“ a způsob života bojovali společně s ostatními členy NATO, měli bychom vědět, co to rovnováha a uvedený způsob života vlastně je.

Ze zkušeností i z elementární fyziky víme, že rovnováha vzniká pouze vyvažováním dvou i více sil. I v politice může být sil více, výsledkem je však rovnovážný stav, který se liší jen tím, zda je spíš dynamický nebo statický. Působí-li pouze jedna síla, o rovnováhu nejde. Takovou silou muže být třeba gravitace. Těleso se pohybuje jedním směrem a jde-li o člověka, může to být chvilkově velmi komfortní pocit, ale jen pokud padající volným pádem disponuje padákem. Otevře-li se fungující padák, sily se poněkud vyrovnají. Jedině v  takovém případě nekončí pád brutálním seznámením se s výsledkem gravitace, s realitou.

Unipolární představa rovnováhy paní Nielsenové je pojetí, které odpovídá spíš volnému pádu bez padáku. Pokud sledujeme vývoj USA v posledních letech, umíme si představit způsob uvažování americké ministryně. Americké elity, totiž žijí v komfortu volného pádu. I velmoci mohou rychle a tvrdě upadnout. Nejde jen o intelektuální úroveň těchto „elit“, o jejich vzdělaní. Tento stav  popisují mnozí znalci života v USA  jinde a lépe. Postačí však sledovat holywoodskou produkci, kterou máme díky naší televizi neustále na očích. „Nastavuje zrcadlo realitě“, jak kdysi v TV upozorňovali před jejím uvedením.

 

Jaká je cena amerického způsobu života a jaká je jeho hodnota?

Americký způsob života známe z těchto filmů a seriálů, kterými nás všechny kanály obšťastňují každodenně, tak jako jsme byli kdysi obšťastňováni sovětskou filmovou produkcí s různými stachanovci. Sovětští úderníci lámali rekordy v rubání uhlí, údernice v dojení krav. Teď vidíme americké bezpečnostní úderníky a údernice, kteří udeří na zločin kdekoliv v US i ve světě. A lámou v jeho potírání rekordy. V ulicích amerických měst i v afghánských pustinách.

Jaká je hodnota života v USA si můžeme udělat představu dle těchto „uměleckých“ děl. Jaká je cena tohoto amerického způsobu života zjistíte, když se podíváte na výši US rozpočtu na jeho obranu. Jakou hodnotu má Nobelova cena míru udělená Baracku Husseinu Obamovi,  který hodil ještě více bomb na více států, než jeho předchůdci? Akorát nepoužil k humanitárnímu bombardování atomovky jako Truman. Neztrácejme však naději, americký způsob života je hodný obrany za jakoukoliv cenu, včetně použití atomovek.

Jsou evropské hodnoty totéž jako hodnoty americké nebo africké. Pokud ne, tak čím se liší? Třeba nám pan Janda odpoví. Jeho Evropské hodnoty mají totiž cenu mzdy vysloužilého pornoherce. Musíme bránit krví tyto hodnoty, aby se brzo mohl konat Kábul Pride? Nějak bychom to bez amerického způsobu života vydrželi. Ani ten sovětský se u nás neujal a přežili jsme ho se zdravým rozumem. Kéž by to tak bylo i nyní.

USA prozatím globálně brání americky způsob života a jeho hodnoty za cenu likvidace mezinárodního obchodu uvalováním sankci na kdekoho za cokoliv, kdo se jim dobrovolně nepodrobí. Kdysi byl svobodný trh vzájemně podmíněn s demokratickým zřízením. Svobodný mezinárodní obchod je nyní sankcemi likvidován a demokracie přitom vzkvétá?

Kdysi nás liberální ekonomové a teoretici demokracie poučovali, že státy, které spolu obchodují, spolu neválčí. Tak fungovalo Evropské hospodářské společenství, než se transformovalo v Evropskou unii. Zřejmě po vzoru Německého celního spolku, který se transformoval z desítek svobodných království, knížectví a měst, ve druhou Velkoněmeckou říši, která skončila díky 1. světové válce. Proto nyní vidíme i v EU pravý opak svodného trhu i demokracie.

S podporou liberálně demokratické EU jsou americké sankce prosazovány. Bude se válčit, když se s mezinárodním obchodem, jako předpokladem mírového soužití, přestane? Ultimáta provázená sankcemi, která jsou Rusku stále intenzivněji kladena z Washingtonu i Londýna, jsou čím dál více na úrovni ultimáta, které poslali Srbsku z Vídně roku 1914. Kam to vedlo, pamatujeme. Kam to povede lidstvo nyní? K unilaterálnimu světu a jeho rovnováze snad, ale bez lidstva.
68 Komentářů k Globální rovnováha a zachování amerického způsobu života

 1. Maroš napsal:

  Americký spôsob života v USA – s nadmernou spotrebou „elít“ a po nich sa opičiacich Američanov – ohrozuje spôsob života inde.

 2. proud napsal:

  „Globální rovnováha a zachování amerického způsobu života“…………se v tomhle systemu naprosto vylucuje.Globalni rovnovaha je mozna jen tak ze se vsichni budou mit stejne,jinak o ni vubec nemuze bejt ani rec a ten vyraz se patri zrusit.Takze aby mohla existovat,potrebuje novej a rovnej system.

  • Eschatolog napsal:

   a budou mit v tom sytemu vsichni stejne dlouhy penisy ?

   • proud napsal:

    To by byla pro holky nuda,ne? :-))) I kdyz je fakt ze podle tech se uz nevybira,dneska uz zalezi na dylce konta,nikoli na tom jak je chlap skutecnym chlapem,proto se rodej zmrdi.

 3. John_Pitralon napsal:

  Anglosasům a dalším kolonizátorům ruplo v bedně toho dne, kdy objevili bombu. Od té doby se ještě neprobrali do rozumného života. Takže s nimi je bohužel až dodnes spolupráce nemožná.

  „Historie bombardování: Od Guernicy k Hirošimě – díl 1″ https://www.youtube.com/watch?v=HKc6LGnYc5k
  „Bombardování Jugoslávie“ https://www.youtube.com/watch?v=gelCe981y0I

 4. Josef Švejk napsal:

  Zavrhujete rubání uhlí i Americké a Evropské hodnoty – tak nějak teď netuším co vlastně tedy chcete?
  V 89tém lid zazvonil klíči, ukončil rubání a teď – „je srandovni sledovat, jak všeci běhaju jak zmokle kury, koktaju a blekotaju cosik o tym, že to je překvapeni jak cyp, kere nikdo nečekal.“ jak by poznamenal pan Větvička.
  Lid si začíná uvědomovat, že „Všechno, co nám komunisti lhali o kapitalismu, byla pravda.“ Třeba časem dojde i k závěru, že rubání není až tak špatná věc.

  • proud napsal:

   Hezky napsany:-)))))))))))))))))),ale pravdive.

  • Rocco napsal:

   Co rubat? Ostravské černé uhlí a byty ukradl Bakala a dokonce nezaplatil ani žádné daně, neboť NWR sídlila v Holandsku, RPG na Kypru.

   • Josef Švejk napsal:

    Řeč je o práci a „hodnotách“, nikoliv o uhlí, chlapče.
    PS: Bakala ukradl peníze, nikoliv uhlí, nebo byty. K čemu by mu bylo uhlí, nebo byty, když má chaloupku vytopenou a prostornou? Daně platit nemusí, od toho jste tu Vy a ostatních 10 milionů. Vy nevíte, že od určité výše příjmů se v demokracii daně neplatí?

  • Eschatolog napsal:

   rubat se bude , jiste, na povel ze synagogy si gojove budou vzajemne rubat kebule

 5. niSas napsal:

  Například o emerickém způsobu života sní proudy debilů, keří si tam můžou zajet, nahrabat si a přepočítat to šmejdským kurzem na domácí měnu a dělat ze sebe chytré šmejdy. Tak to dělají všichni blboni aji ti, co lezou ku nám, páč eště aji z teho 25 x vyfikslovaného kurzu uměj doma dělat frajery. No povím vám, je mi z takových blbě. gdyž si představím, že voni sní vo českým způsobu života, že žádné podíly na neprodejné půdě ani rozpočtu nepotřebují a už vůbec nepotřebují volit nějaké své potřeby, páč si v Ročíldově gubernii nahrabali víc.

  • proud napsal:

   Tobe z nas je blbe a my zijem jak se ti ani nezda,jelikoz jsi nikdy nesebral odvahu naucit se cizi rec,natoz si zajet vydelat normalni penize a delas tu celej zivot blbce za almuznu,jeste z toho nestesti delas hrdinskej cin.

  • proud napsal:

   Vis kdybys u me byl hrdina a poradna prirozena autorita? Kdybys ven delat nesel za normalni penize,ale zabojoval a vydelaval si je se vsema ostatnima doma,pak bys mel i narok nad nama ohrnovat nos,jenze takhle jsi jen za blbce, mas hovno,na sobe nedelas a jeste pistis,navic pistis bludy a picoviny.

   • Eschatolog napsal:

    popsal te presne, poskoku negerskych papirku

    • proud napsal:

     Je mi jedno jak me kdo popise,zalezi mi jen na tom jak se vidim sam,ne nekdo kdo potrebuje psychiatra a ocare,zvlast nekdo kdo byl nejdal ve vedlejsi vsi,pokud vubec, a teprv nachazi Ameriku a prichazi na to co jiny uz „pred lety zapomeli“:-))

 6. Maroš napsal:

  Inak – kto si nechcete pozrieť ten dokument o Terra Convexa – o výskume spoločnosti Zigurat – nedocvakne vám podstata – že vôbec nejde len o to, či je Zem placatá, ale ide o najvyššiu priororitu riadenia na úrovni svetonázoru – zmenu paradigmy na egregoriálno-matričnej úrovni – o tom je tá spoločnosť Zigurat! Zigurat je názov pre kernel – jadro pyramíd, mohýl a mauzóleí, za zigurat je možné považovať aj posvätné vŕšky – pohrebiská, kde napríklad katolícka cirkev systematicky stavia kostoly – na pohrebiskách predkov! Takže celá agenda Terra Convexa ešte nadobudne globálny rozmer! A okultná rozmer – úlohou mauzóleí je hromadiť davy okolo nositeľa nejakej idei a vytvárať energiu pre jeho egregor program! A strach začne fungovať, keď predstavia MODEL-ICH VEDECKÚ PREDSTAVU Terra Convexa – obklopenú zo všetkých strán horami ľadu, a vedci začnú špekulovať, čo by sa mohlo stať, keď sa to všetko začne topiť! V podstate globalisti už hrozia topením ľadovcov, ale ľuďom to ešte nedocvakáva – že ďalšia potopa – tejto civilizácie nadmernej spotreby, je možná a technicky uskutočniteľná! USA v roku 1959 uskutočnili 3 vzdušné jadrové výbuchy na zničenie hitlerovskej antarktickej bázy 271, ktorú nevedeli ani s Rusmi počas 2 výprav zlikvidovať! Lebo o. i. aj UFO! Vďaka tým výbuchom vznikla nad „južným“ pólom ozónová diera a USA aj preto – keby bolo treba niečo riešiť znovu – neratifikovali dohovor o ochrane ozónovej vrstvy!
  Pozrite si ešte raz tie „moje pičoviny“ v článku o domobrane!

  • Maroš napsal:

   V.M. Veličko – Egregoriálno – MaTričné riadenie – zapnúť titulky
   https://www.youtube.com/watch?v=rAv-Er02qtY
   Великие тайны. Великие тайны Апокалипсиса. Выпуск 11
   https://www.youtube.com/watch?v=t9Rnw-CMGNc

  • proud napsal:

   egregorialnojadrovoprioritne picoviny,jsi prinosem slovenstiny,kurvi si ji doma a netahej to do Cech,na to staci idiot Hox a jeho posahana banda volu!!!

   • proud napsal:

    Uz tak jsou nase rodny jazyky dokurveny ruznejma picovinama az az,ale je to zrejme porad malo,tak poslali jeste novyho verozvesta Pjakina!

    • Maroš napsal:

     Proude – myslím, že Vpp ti tu dávnejšie už ukázal, ako kurvíš češtinu ty! Na pravom pleci nám sedáva to, čo nás pobáda konať dobro – na ľavom pleci nám sedáva démon, ktorý nám nahovára zlomyselnosti! Tak si to s ním už konečne vybav a pošli ho do piče! Inak vás oboch – ako obvykle – pošlem do piče ja! Si len malá zlomyselná kurva, ktorá sa o svoje vedomosti nikdy s nikým nepodelí, lebo ich nemá!

     • proud napsal:

      Vejmluvy hochu a tvoje „vedomosti“ jsou jen podvody na ktery sam skaces,jeste je davas dal,mimochodem,cestinu nekurvim a na Slovenstinu seru,kdyz jste se urvali,k cemu je mi dobra rec 5 milionovyho hovna ze kteryho je pulka siganska a druha madarska??? Na mou cestinu se nevymlouvej,podivej se na tvoje debilni vyjadrovani,to je to o cem jsem psal!Moje cestina je v poradku,hovorova,psana jen bez hacku a carek,to je jediny co ji chybi a tomu kdo ji ovlada to nemuze vadit,zas jenom blbcum,protoze ja do ni cizi,navic debilni slova a lzi, necpu.

     • proud napsal:

      Nejakyho „Vpp“ mrdam do tlamy!

     • Jan Kowak napsal:

      Mrož má dycky prawdu.. ssi myslim a te-dy – sem !
      .. na jakym chápad-le mi ale sedí Dajmon gdyž : ssi dělám to.. Selfie : o

      Gde je po-tom wprawo ?
      A gde ww wlewo ??
      .. tu-hle sem sse fotil při ssto-ji na glawě před Zrkadlem , w PC TO
      eště 2x otočil & teď sem zz to-ho Jelen : /

      Kurwáá.. do pi-či !

      • Jan Kowak napsal:

       A já něco wim..
       áá / čárka / ..mě sse chce ně~co říct : ))

       * * * PROUD JE VŮL * * *

       Korunowanej !

       M
       ps : rrych-le ssi TO přečtě-te , ROBOTI.. bo won to pag
       Ssmázne : pp

 7. Jan Kowak napsal:

  Opr : ..sslízne : ppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

 8. Jan Kowak napsal:

  Po posel-stwíï zz 3. gaGAlaxxie ..édníí bitka wzplã-la ( teď ne-mys.lim Lauru.. & ty je-jí TYGři ři ( w moři Aut ..mrož jeje je-jich
  jí Ty tygři.. muheeee

  Sluha u ~ brodu , již je již.. Muj teploměr ku-kul.. Há.. dé f f f
  .. bych Zaapark-owal.. wwww w MOŘI aut TO ssem to do.. Doprc .owal – ~ Zmïráàm.. Teď teď teď
  Sem MROŽE sslu-há – Šestná-cet-osumdesát ssem pla-til jo.. Sasīne , aby mi .. CLIO 1,8 GtI turbo mě.. te-dy mě zas Zwrátil

  .. jůů .uuu uŽ TO Dál ne-umim ROBOTI – do pī-ču to RÁNO ..aż blé blē ..o.i.

 9. Maroš napsal:

  Blbouni – zmena globálnej pardigmy je v plnom prúde! Cieľová skupina – ľudia, ktorí zmenia myslenie NA ROZKAZ! Moslimvia! Do roka bude 1 a pol miliardy ľudí konečne presvedčených, že Zem je placatá – tak, ako to bolo do Nicejského koncilu v roku 1408!
  https://ac24Blbouni – z.cz/-/zeme-je-placata-a-americane-si-pristani-na-mesici-natocili-tvrdi-islamsky-duchovni?redirect=%2F

  A s tým paralelne prebiehajú procesy zmien technológií!
  „„Jsem přesvědčen, že kvantová setrvačnost se stane skutečným převratem v dobývání vesmíru,“ prohlásil McCulloch.
  „V konečném důsledku to může znamenat, že už nebudeme potřebovat palivo k vypuštění družic. Všechno, co budeme potřebovat, je zdroj elektrické energie, jako je sluneční energie.““
  https://ac24.cz/-/americka-armada-objednala-vyrobu-motoru-ktery-porusuje-zakony-fyziky?redirect=%2Fuvod%3Fp_p_id%3Dcom_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_lCcnss25eNbm%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_lCcnss25eNbm_delta%3D12%26p_r_p_resetCur%3Dfalse%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_lCcnss25eNbm_cur%3D1

   • proud napsal:

    Mozna je,mozna neni,k tomu pribejva zakonite dalsi problem,co vlastne Zem je a kde je,ceho je soucasti……….jestli se budu muset divat jinak na Zemi,pak nepochybne i na vesmir,ten bude taky uplne jinej,pokud nejakej!

    • Petr C napsal:

     Proude, nejlip jak odrovnat alternativu je nadelat z nich blbce. Zaplavit nas nesmyslnyma informacema. V dnesni dobe zijeme ve lzi a podfuku mocnych. Mne zajima jak jsou na tom lide a jak se chovaji k nam. On pokud vidim fronty mladych lidi pred armadou spasy na jidlo zdarma, nekteri tam pred dverma vyspavaji, je mi vcelku jedno jestli je zeme placata nebo kulata. Ovsem jestli je placata meli bychom zajistit jeji vyvazeni, aby se nahodou neprevratila.

     • proud napsal:

      Me to jedno neni,mam spadyno na alternativni energii,par nas na tom dela,byl by to dobrej nuz do zad zkurvysynum,kdyby se nam povedlo dat lidem volnou energii zadarmo,jenze,jina Zeme-jiny podminky a tomu by pak bylo potreba se prizpusobit……….

      • proud napsal:

       Kdovi,mozna proto se jeste nikomu nepovedlo postavit neco co by opravdu stalo za to,pro lidi,protoze vsichni hledame podle spatny „fyziky“. Parchanti uz urcite volnou energii maji,od Tesly,napriklad,ale lidem ji nedaji,ani povedomi o tom ze uz existuje.

      • Petr C napsal:

       Co se tyce volne energie je to zajimave tema. Na cold fusion jsem videl planky uz pred petadvaceti lety, jenze porad nic. Ja spis vidim hodne nevyuzitych vodnich zdroju. Zrovna u nas tryska voda ze zeme pod velkym tlakem. Chce to jen malou turbinku a vesnice je pod proudem. Jenze zde se nepremysli do budoucnosti a naklady by byly pokryte az za par roku. Takze nic. Mame tady deseti tisice km2 suchych lesu ktere vecne hori, obycejnou parni elektrarnu s teplarnou. Nebezpecne pro plynarensky byznys. A tak bych mohl pokracovat.

       • proud napsal:

        Je to prosty,protoze je to o prachach.

        • Petr C napsal:

         Proc? Prachy prece rozhodnuti nedelaji. Rozhoduji lide, kteri jsou voleni. Prachy by byly, jenze se pouzivaji na udrzovani parazitickych byrokratu. Oni ti byrokrati jsou jeste vetsi paraziti nez politici.

        • niSas napsal:

         Typuju, že bys vyhlásil parazitní turnaj o neprodejné podíly po předcích a to ukradené za1) na půdě. To by byl okresní přebor. Za 2) na rozpočtu, to by byl krajský nebo státní, to je už dneska jedno. A za 3) bys vyhlásil turnaj o nejblbější volební program, do kterého nesmí žádnej synek ani dcera od naší mámy a našeho táty přidat žádný požadavek, že to smějí jen zorganizované party vyhulenců. Řval by si z ampliónu jak si ukrutně demogratickej a jak všechny tupany u nás máš rád. Že jim zajistíš uhlí na topenítuny ocele na zábradlí a květáky na krky. Že máš informace od mimozemšťanů, těch co sou od země totálně mimo, a že je to taky naučíš. Večer by sis honil u Chvátala. Muheeeee

        • proud napsal:

         Peto,no tak,uz ze sebe nedelej kravu :))).Rozhodujou lidi,ale pochopitelne ze za a pro penize a nikdy to jiny nemuze bejt kdyz prijde na to ze nekdo muze mit vic nez druhy a prakticky bez prace a bez namahy.Delali by to ty lidi zadarmo? Co myslis????

        • proud napsal:

         Ja si myslim ze „zadarmo“,mysleno za vsechno, s tim ze to ma kazdej by to urcite nedelali,naopak,delali by pro vsechny,za to vsechno.Vsivarny by se proste a jednoduse prestaly vyplacet!

        • proud napsal:

         A uplacet by taky nebylo koho a cim,kdyz by vsichni meli vsechno,stacilo by jen dat vedet co zrovna chteji a potrebujou.Kriminalnici by taky byli nahrany,vetsina,zustali by jen ti co si nemuzou pomoct,takze spis nemocni,kleptomani,pedofilove a podobne.Tech je ale oproti zlodejum minimum.

        • Petr C napsal:

         Proude, vy vidite svet jinak nez ja. Ono zruseni penez by fungovalo jen jak vymena sluzebnika. Pokryt vsechny potreby ktere by chteli lide, na to by nevystacily zdroje zadne planety.

        • niSas napsal:

         Ty blboňu, lidi serou na všechno, nepotřebujou všechno. Potřebujou žít normálně bez blbońských propagací proletariátů. Potřebujou podíl na neprodejné půdě. Co to je. Podíl je území, gde nepáchneš se žádnou vyhláškou o zpoplatnění vody, jabloňových haluzí, sazí v komíně, vší v kabátě, nemocí v a plísní v v trávě. Tam prostě nepáchneš, jedině že by ti byl život nemilý. To je podíl svrchovaného podílníka, kerej navíc rozhoduje společně s ostatníma o prostoru země, gde patří to tvoje jako všem. A to tím způsobem, že vytyčují požadavky mantinely v průmyslu,školství, zahraničních vztazích a vůbec ve všem čeho se jich cokoli může dotknout. A mají ten podíl sobě neprodejný, páč prodej čehokoliv je systémové zlo. Celá země je jejich a o celé zemi společně rozhodují, ale jen přímí podílníci po předcích. A proto že to nechápeš, vysvětlím tak. Po předkovi jsou v řadě potomci. Potomci potomků prostě počkají než se stanou dědici po předcích a do té doby si můžou hrát na pískovišti nebo mečovat jako ty dřevěnými klacíky draky.

        • proud napsal:

         Nemas pravdu Peto,v tomhle ma Sasin nahodou v prvnich par radcich recht.Lidi chteji klidnej a plnej zivot,ale kazdej jsme jinej a mame jiny zajmy,jiny naroky,naprosta vetsina vetsina lidi je normalnich a to ze muzou,neznamena ze musej, a to i dneska,natoz az by meli ony vedomosti co jim jsou tajeny a vedeli by ze maji svoje zivotni jistoty a nemusej jak kreteni hrabat pod sebe! Porad zapominas premejslet o budoucnosti po budoucnu a ne jako socasnej nablblej a nenazranej ovcan co nevi co bude zejtra.

        • proud napsal:

         Ostatni Sasinovi vyblitky ani nectu,nemaj smysl.

        • Petr C napsal:

         Proude, tak se jdete zeptat lidi co by delali v pripade ze by si mohli dovolit co chteji. To ze budete dedit kus kameniteho pole neznamena ze si muzete dovolit vse. Ten kdo si to mysli vetsinou toho moc na poli neoddelal. Ono cim vic clovek toho ma tim je mensi jeho skromnost.

        • niSas napsal:

         Proud. „Ostatni Sasinovi vyblitky ani nectu,nemaj smysl.“ .. Muheeeeeee

        • proud napsal:

         To uz udelali Peto jini,na to jak jsme zpitomeli systemem odpovidali ty lidi naprosto vyborne,prekvapili,to jen ty jsi pesimistou;-)

        • Petr C napsal:

         Nejsem pesimista. Znate to prilovi – podej ruku a urve i rameno? Ja vidim lidi jaci jsou. A tu v tom soudim i podle sebe. Kdysi jsem byl stastny za rozbiteho Forda ktereho jsem koupil za ctyri stovky. Ted si vozim prdel v Porschi a uz premyslim nad necim lepsim. Kdysi mi na prestehovani stacil batoh, ted bych potreboval par tiraku. Tak samo to vidim kolem sebe. Proc myslite ze tolik lidi vsazi?

        • Petr C napsal:

         To jednou prijel na navstevu znamy znameho. Dovedel se ze mame firmu, tak chtel pracovat jen za dobre slovo. Samozdrejme ze jsme ho platili jak ostatni. Asi po dvou tydnech prace dostal asi kolem $ 3 500 na ruku a zdalo se mu to malo. Tak nejak to bude i z tema odpovedma v ankete.

        • proud napsal:

         Vlastne si odpovidas sam,ja nikdy nepotreboval porsi,natoz kamion kramu,jen dobrou zbran,dobry naradi a zdravi.Mas recht,jak zacnou prachy menit lidi,je pruser.Proto taky byly vymysleny a zavedeny.

        • proud napsal:

         Nikdy za nima ve skutecnosti nestalo nic jinyho,nez touha po moci,bezohlednost,sobeckost a nenazranost.

        • Petr C napsal:

         Proude, ten kram to je vse pro firmu a auto take. Nekdy musim (musel)jezdit kvuli praci az osumset km. A to cim jak nejrychleji. A tycesty tady nejsou tak velke jak ve statech. Ja osobne nejradeji jezdim v opryskanem trucku. Ja jen pisi ze cim vic si muzete dovolit tim vic si proste dovolite. Lide si proste vzdy vyberou to lepsi. Vy treba nejste ochotny pracovat zdarma. Ja pro zname delam zdarma s radosti, beru to jako samozdrejmost. Beru to tak ze tu nejsme kvuli penezum, penize tu jsou kvuli nam. Take jsem si vsiml ze na penize nejvic nadavali ti, kteri pro ne nejvic otrocili.

        • proud napsal:

         Nejspis poznali jejich cenu a doslo jim co jim provadej.Prachy a s nima spojena moc je ta nejhorsi droga co existuje.Zvlast kdyz se k nim dostanou kreteni co by je za normalnich okolnosti priroda bud nenechala narodit,nebo je co nejdriv potom zabila.

        • Petr C napsal:

         Proude pro vas jsou penize droga? Penize prece maji slouzit nam a ne my jim. Jinak mate pravdu pro nektere jsou penize droga. To jsou nemocni lide. A ti si vzdy najdou nejakou drogu.

        • proud napsal:

         Myslim ze davno vis ze ne,pohrdam jima i tema kdo jsou „lacina kunda“ a tim presouvaj svoje penize k jinejm aby si na jejich ukor krasne zili.Vejmluvy ze nemuzou jinak uz davno neberu,kazdej ma pravo volby,problem je hloupost a nejednota.

        • proud napsal:

         „Masmédia a „politici“ navedli dvacetileté kanonenfuttery do neuvěřitelných prasáren a pak z nich udělali národní hrdiny.“…………napsal PetoJohn_Pitralon mimo jine jinde,ale uvedl tak bezvadnej priklad o tom proc je potreba se prubezne vzdelavat,pak te totiz zadna pica do niceho nenavede,to jde a funguje jen se stadnima ovcanama.Tata mi vzdycky na moje vysvetleni ze ostatni delali a tak ja taky rikal:“Az budou ostatni skakat z oken a zabijet se,taky budes ,protoze ostatni?“. Mel pravdu.

   • Maroš napsal:

    Petr C – tipujem – o rok budeme múdrejší – všetci samozrejme nie. Pamätaj si túto situáciu.

    • Petr C napsal:

     Maros, to se rika kazdym rokem. A zda se vam ze svet je moudrejsi a moudrejsi?

     • proud napsal:

      Presne to me taky napadlo:-).A ne,neni,ani nemuze bejt,protoze na sobe nepracuje,jen place na spatnejch hrobech a drbe,misto aby se zabejvali lidi lidma a svou budoucnosti a prestavali bejt ovcanama a prodavali se jak levny kurvy gaunerum.

  • Jan Kowak napsal:

   Nemam.. Çasso.prostor TO çist – & nejmu-ju ss3 Çau čeče sku..
   .. Na tadesku Mroż po.. Popo posral des-ku .. proč si si kazí te Dis-ku sspát-ky U léét ..sisisi si w Mrroži AUT je-nom.. lá lalalá la la⚓ ..la lala làá.. Bych wzlēé.tl ..tltl..tl tl tl tl

   Tl je-nom ..jj

   Gotwald & Glożek – eweryboody !
   M

 10. Petr C napsal:

  Proude to vase – nepracuje na sebe. Ja jen ze mi to pripomina hlasky komunistu. Clovek ma zit a ne byt obklopen porad jen nejakym studovanim a prevychovovanim sama sebe. Clovek nemusi na sobe pracovat aby videl to co se deje. Muzete napsat co ma chudy clovek, ktery zivi rodinu delat aby se prodaval jak levna kurva? Ma krast jak politici?

 11. proud napsal:

  „Clovek ma zit a ne byt obklopen porad jen nejakym studovanim a prevychovovanim sama sebe. „……………a kvalita zivota? Ne vsechny hlasky komunistu byly spatny,nebo slo jen o pozerstvi.Ziju a makam na sobe neustale,jaksi samozrejme.Stejny delas nejspis i ty,jen si to neuvedomujes.Jen ovcani to nedelaj,tupe jdou z prace spat a z postele do prace aby jeli jednou za rok na 14 dni k vysnenymu znicenymu mori kde se s podobnejma mackaj jak sardinky a vdechujou smrad chemickejch,jedovatejch oleju na opalovani ktery vubec nepotrebujou,na to ztratili rok zivota,zbytek maji na marodeni…….tomu rikas „zivot“?

 12. stefan goga napsal:

  No damo neokonu a ste v PRDELI.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!