Přehled zpráv – RusVesna 14.9.2018

podvodnymi_lodkami_klassa_ogayo1; Proč se USA nedaří nové atomové ponorky? USA v nejbližším desetiletí posílí ponorkovou flotilu o nejnovější jaderné ponorky třídy Columbia.

2; Šokující přiznání: Zadavatel Babčenkovy vraždy je agent SBU. Na Ukrajině se chystá vojenský převrat. Byl jsem naverbován Alexandrem Alexandrovičem Skipalským

3; Dánsko je připraveno prodat Ukrajině vojenská plavidla. Dánsko může prodat Ukrajině tři kusy minolovek. Plavidla budou stát 102 milionů euro.

4; Stálá zástupkyně USA při OSN se rozčilovala, že zpráva o sankcích proti KLDR byla změněna kvůli Rusku. Ve středu stálé zastoupení Ruské federace prohlásilo, že skupina expertů Výboru 1718 vyhověla výhradám ruské strany.

5; Na ruském ministerstvu zahraničí informovali, jak se USA snažily ovlivňovat vyjednávání o statusu Kaspického moře. USA a několik dalších zemí se pokoušely ovlivnit rozhovory o statusu Kaspického moře.

6; Ve Velké Británii byl zatčen třiasedmdesátiletý expert na chemické zbraně, který mluvil ve vysílání Russia Today. Několik pracovníků policie se po domovní prohlídce v domě vědce začalo cítit špatně.

7; Armáda Doněcké republiky a „Angel“ splnily důležitou humanitární misi v nejžhavějším místě Republiky. Jižní směr je jedním z nejžhavějších bodů na linii dotyku.

8; Porošenko projednal s Volkerem sankce proti Rusku. Projednali také otázky energetické bezpečnosti.

9; Minské dohody: Blízká smrt nebo existence v pozměněném formátu? Už počátkem října vyprší platnost zákona o zvláštním statusu Donbasu, který je základem vyjednávacího procesu.

10; Neschopný podnikatel. Petr Porošenko přichází o příjmy. Po podání daňového přiznání si postěžoval, že jeho příjmy z podnikání klesají.

11; Konec hegemona. Putin zničil naděje Washingtonu. Sankční politika západních států byla v mnohém zaměřena proti jedinému člověku – Vladimiru Putinovi.

12; Plán úder na jihu Doněcké republiky, příjezd důstojníků NATO a sebezničení skupiny specnazu ukrajinské armády. Minulý týden bylo tři dny ticho a poté začalo ostřelování po celé délce fronty, ale v podstatě hlavně z lehkých zbraní.

13; Jsou všude. Kreml vypnul mobilní telefon specialistovi pro boj s Ruskem. Historici se dosud přou o to, jestli bývalý ministr obrany USA křičel „Rusové jdou!“, než vyskočil z okna psychiatrické léčebny.

14; V plášti Sojuzu prý byly nalezeny další stopy od vrtáků, píší média. Na plášti vesmírné lodi Sojuz MS-09 nacházející se u Mezinárodní kosmické stanice, kde byla nedávno objevena díra, byly prý nalezeny další stopy po vrtání. Později byla tato informace dementována.

15; O vodu připravilo Krym Rusko, a nikoli Ukrajina, prohlašuje Klimkin. Nebyla to Ukrajina, kdo odřízl Krym od vody. To udělalo Rusko, prohlásil ministr zahraničních věcí Ukrajiny Pavel Klimkin.

16; Státní department USA slibuje nové tvrdé sankce proti Rusku. USA pracují na druhém balíku drsnějších sankcí proti Rusku, které mají být zavedeny už v listopadu.

17; Požáry a panika. V USA došlo k 70 výbuchům plynu. Je jedna oběť. Téměř současně ve třech městech USA začaly vybuchovat plynové láhve a hořet domy.

18; Ukrajina vysílá skupinu námořního specnazu do oblasti Azovského a Černého moře. Ukrajina pokračuje v posilování vojenské přítomnosti v Azovském a Černém moři.

19; Evropský tisk informuje o zadržení „dvou ruských špiónů“. Zadržení špiónů bylo výsledkem společné operace tajných služeb Nizozemska, Švýcarska a Velké Británie.

20; V Rusku nastává Tichomořská epocha. Rusko se odvrací od Evropy a obrací se tváří k Východu, varuje německý tisk.

21; Japonsko za posledních 24 hodin ztratila více než Kurily. Od této chvíle už existuje odpověď na jakoukoli obviňující otázku, „proč Rusko nepodepisuje mírovou smlouvu s Japonskem“.

22; Dieta kanibalů a prokletí motoristů. V USA udělili Schnabelovy ceny. Cena se udílí za činy, které nutí nejprve k smíchu a poté k zamyšlení.

23; Projekt „Lídr“. V Rusku se objeví tři nové jaderné ledoborce. Jedním z hlavních úkolů nových atomových plavidel je zajištění celoroční průchodnosti Severní mořské cesty.

24; Skandál ve světovém tenisu. Česká tenistka Barbora Strýcová označila tým sester Williamsových za smečku psů. Velký skandál vznikl po finále US Open, ve kterém Serena Williams obvinila z rasismu a sexismu hlavního rozhodčího.

25; Volkswagen zastavuje výrobu kultovního auta. Tento model se v německém automobilovém koncernu vyráběl od roku 1938.

26; Petrov and Boshirov: čekisté, příslušníci hlavní správy rozvědky nebo jen pašeráci? Experti se vrhli do diskuse, jak hluboko klesla úroveň ruských tajných služeb. Jasně že klesla. A v Sýrii se Islámský stát samozřejmě zlikvidoval sám od sebe...

27; S-400, Buky a Tory likvidovaly „neviditelné“ rakety. Byly zveřejněny působivé záběry z vojenského cvičení Vostok 2018. Manévry Vostok 2018 doslova okupovaly nebe nad Republikou Burjatsko. Komplexy protivzdušné obrany zastavily raketových útok na Zabajkalsko.

28; Porošenko odpověděl na otázku o účasti na prezidentských volbách. Připomeňme, že Ukrajina bude volit nového prezidenta n a jaře 2019.

29; Jeff Monson získal glejt poslance Moskevské oblasti. Nyní sportovec žije v Krasnogorsku, zabývá se organizací bezplatných dětských akcí a otázkami ekologie.

30; V Ruské gardě informovali, kdo byl autorem myšlenky vyzvat Navalného na souboj. Připomeňme, že ve své videovýzvě ředitel Ruské gardy Viktor Zolotov slíbil, že naklepe opozičního bloggera jako řízek.

31; Pracovníci SBU spáchali skupinové znásilnění obyvatelky Luganska. Informovalo o tom ministerstvo pro státní bezpečnost Luganské republiky.

32; Boj pokračuje. Ukrajina vyhrála odvolání ohledně dluhu ve výši 3 miliard dolarů. Soud schválil rozhodnutí o provedení nových slyšení ve sporu o výplatu dluhu.

33; Šéf VTB vymyslel plán odmítnutí dolaru. Šéf banky VTB Andrej Kostin vypracoval plán dedolarizace ruské ekonomiky, který se skládá ze čtyř částí. Jednou z nich je i převod dolarových vkladů na rublové.

34; Proti poslanci nejvyšší rady Geraščenkovi bylo zahájeno trestní řízení podle článku nezákoné obohacení.

35; Je hrozná škoda, že nepobyli ve městě déle, řekl biskup Salisburský o Petrovovi a Boširovovi. Připomeňme, že v interview pro šéfredaktorku RT oba Rusové vyprávěli, že přijeli do Salisbury, aby spatřili světově známou Salisburskou katedrálu.

36; Kurs rublu vyletěl nahoru po rozhodnutí ruské centrální banky o zvýšení úrokové sazby. Rubl podstatně posílil vůči dolaru a euru po rozhodnutí Centrální banky zvýšit klíčovou sazbu na 7,5%.

37; Tak čau! Porošenko se znovu „rozloučil“ s Ruskem. Na summitu NATO mi prezidenti a premiéři jeden po druhém říkali: Dveře NATO jsou pro vás otevřené.

38; Rusko se zcela zřeklo ukrajinských součástek pro vojenskou techniku. Ruský vojenský průmysl přešel na kvalitní tuzemské náhrady.

39; Chtějí nám poroučet a učit nás, jak máme žít. Představený Ukrajinské pravoslavné církve moskevského patriarchátu se obrátil na pravoslavné věřící. Metropolita Kyjevský a vší Ukrajiny informoval o svém vztahu ke krokům Konstantinopolského Patriarchátu.

40; Útok ukrajinské armády se odkládá. Pod rouškou cvičení stahuje ukrajinská armáda dělostřelecké komplexy k jižním hranicím Doněcké republiky.

41; Kyjev: Do voleb se výměna zajatců v Donbasu neuskuteční. Vždyť slyšíme Medvedčuka, že řeší tenhle problém s Putinem a s Porošenkem. Jeho se ptejte, přesměroval otázky Leonid Kučma.

42; Zachránil rodinu. Podnikatel ubodal v Tatarstánu lupiče, kteří se vloupali do jeho domu. Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní řízení podle článku „Vražda spáchaná za hranicí nutné obrany“. Vzhledem k tomu, že lupiči byli ozbrojeni střelnými zbraněmi, dá se předpokládat výsledek.

43; Šéf ukrajinské církve tvrdě odpověděl na zločinné kroky Konstantinopolského Patriarchátu. Byzanc se stala Tureckem. Svou rodnou vlast dovedl k tomu, že z pravoslavné oblasti se změnili na muslimskou zemi.

44; Doněcká republika. Činnost bývalého vedení ministerstva příjmů a daní bude vyšetřována ministerstvem státní bezpečnosti, ministerstvem vnitra a generální prokuraturou.

45; Ukrajinská armáda ostřelovala předměstí Doněcka. Vznikly velké škody. Ukrajinští okupanti dnes přes den ostřelovali obec Staromichajlovka na západě Doněcka.

46; V Kremlu komentovali návrh na převod dolarových vkladů na rublové. Peskov nekomentoval prohlášení šéfa VTB Andreje Kostina o tom, že banka by mohla takovou operaci provést.

47; Turčinov promluvil o „tisícileté historii ukrajinských námořních sil. Turčinov učinil „historický objev“, když prohlásil, že historie ukrajinských námořních sil sahá více než tisíc let do minulosti.

48; Je to ostuda. Volker vyčetl Ukrajině špatný vztah k obyvatelům Donbasu. Ukrajinské úřady musí dělat více pro obyvatele území, které nemají pod kontrolou, myslí si zvláštní představitel Státního departmentu pro Ukrajinu.

49; Právní aspekty sankčního soupeření. Čím jsou vlastně sankce z právního hlediska? Proč mají platit zákony USA mimo jejich území?

50; Merkelová promluvila o důležitosti „Severního proudu – 2“ pro Německo. Přitom zdůraznila, že Ukrajina musí zůstat tranzitní zemí pro plyn.

51; Už to začalo! Ruský hlídkový člun zastrašil ukrajinské pohraničníky v azovském moři. Ukrajinští pohraničníci se báli byť jen přiblížit ke kulometu, aby čelili „agresorovi“.

52; To bude katastrofa! Ruské ministerstvo zahraničí varovalo před realizací silového scénáře v Donbasu. Lavrov promluvil o nepřípustnosti realizace silového scénáře řešení konfliktu v Donbasu.

53; Trumpův spolustraník se prohlásil za vinného ze spiknutí proti USA. Američan se dohodl s vyšetřovateli, aby se vyhnul dalšímu soudnímu procesu.

54; Ruská pravoslavná církev ruší styky s Konstantinopolským Patriarchátem. Vladimir Legojda informoval o výsledcích dnešního mimořádného zasedání Svaté synody.

55; Francouzské ministerstvo zahraničí odsoudilo slova Předsedy Nejvyšší rady Andreje Parubije o Hitlerovi. Francie rozhodně odsuzuje jakékoli schvalování nacismu.

56; V Radě federace se vysmáli Turčinovovu prohlášení o tisícileté historii ukrajinských námořních sil. Brzy nám bude tvrdit, že historie ukrajinského letectva je taky tisíciletá. A skončí u vyprávění o jeho začátcích v podobě „staroukrajinských létajících koberců“.

57; Generální tajemník NATO komentoval nákup ruských S-400 Tureckem. Stoltenberg prohlásil, že pro NATO je důležitá operační kompatibilita. Turecké úřady samy označují nákup S-400 za své suverénní právo.

58; USA mohou zvýšit dodávky zbraní na Ukrajinu, říká Volker. USA zvažují možnost poskytnutí většího množství smrtících zbraní Ukrajině.

59; Na internetu se vysmáli Porošenkovi, který „ručičkou mává Rusku“. Uživatelé Twitteru zareagovali na slova ukrajinského prezidenta Petra Porošenko, který se už poněkolikáté symbolicky „rozloučil“ s Ruskem.

60; V Doněcku došlo k mohutnému výbuchu. Podle předběžných zpráv došlo k výbuchu v oblasti Bosse.

61; V Ruské pravoslavné církvi promluvili o stoleté válce Konstantinopolského patriarchátu proti Moskevskému. Válka Konstantinopolského patriarchátu proti Moskevskému trvá už bezmála sto let.

62; Krym: V Armjansku byl vyhlášen režim mimořádné situace kvůli chemickým zplodinám. Mimořádný stav bude vyhlášen v pátek ve městě Armjansk a okolních vesnicích na severu Krymu.

63; V Doněcku může být otevřena pobočka ruské banky. V Doněcké republice se může objevit filiálka jedné z ruských bank.

64; Útok, honička a dopravní nehoda. Obyvatel Oděsy ukradl své auto z odstavného parkoviště poté, co zbil ochranku hokejkou. Během honičky najel do plotu výchovného zařízení.

65; Generální tajemník NATO obvinil Rusko z bránění vstupu Makedonie a Černé Hory do Aliance. Podle jeho slov je mnoho příkladů pokusů Ruska vměšovat se do politických procesů v různých zemích NATO a partnerských zemích.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!