McCain – Kult osobnosti na troskách osobnosti

52991BD1-9B31-4DC3-8645-21E4817C636E_w1023_r1_s© Michail Prouza September 2018

Pamatujete staré zlaté doby jednoduché manuální totality, kdy si fízlové dělali zápisky o sledování spoluobčanů tužkou na rukávníky? Kdy lži v novinách se daly prohlédnout mezi řádky jen cvičeným okem. A kdy oslavné ódy na naše vůdce a hrdiny socialistické práce v nás vyvolávaly pocity úcty? To je na doby, kdy novináři, spisovatelé, básníci a herci byli skutečně špičkovými profesionály oboru propagandy?

Hmm, už o tom nemusíme jen šeptat. Už nám to nepokrytě ukazují všude – v televizi, rádiu, v novinách a na sociálních sítích. Že se tady vytvořila nová sociálni třída, třída patolízalů, diletantských politických aparátčiků a morálních prostitutů, říkající říkající si ”novináři hlavního proudu”. Třída bezcharakterních plytkých zlatokopů, bezpečně usazených na strategických místech všemocného nástroje na hnětení a vymývání mozků člověčího stáda.

Je znepokojivé sledovat, do jaké míry těmhle aparátčíkům dnes narostla křídla.  Sebejistí prestituti už ani necítí potřebu balit své výmysly, zvratky a do očí bijící lži často za hranicí absurdity do méně průhledných jinotajů.  A my, “rozvinutá” společnost, konzumenti vyčerpaní každodenní honbou za skývou chleba a posedlí hraním si s nastrčeným laciným pozlátkem, jim to vše slupnem i bez důmyslně vybarveného obalu. My, kdo přitom máme denně k disposici na Internetu téměř bezednou studnu informací a příležitost ověřovat si pohádky, kterými nás vládnoucí třída krmí.

Pohřeb ještě donedávna válečného štváče a obchodníka se smrtí, kterého naši prestituti minulý týden pohřbili jako válečného hrdinu a bojovníka za svobodu lidstva, arizonského senátora Johna S. McCaina III., mohl dát mnohým z nás příležitost pocítit míru morbidní hypokracie a záludného násilí, kterému jsme systematicky a bezpřestání vystavováni.

V národní katedrále ve Washingtonu kat o morálce kázal. A česká média vyzvedla obchodníka s válkou na piedestal nadnárodního hrdiny.

 

John Sidney McCain III.

hospodarskenovinyNáhoda mi přinesla do ruky Hospodářské Noviny z 27. července, a v rubrice ‘Amerika Daniela Anýže’ článek John McCain, Osamělý Rváč. Anýž, obdivovatel a samozvaný znalec americké společnosti, v něm hladí každým svým slovem modlu Spojených Států Amerických do vpravdě oslepujícího lesku. Totalitárního lesku.

Už v samotném nadpisu svého článku svádí čtenáře k jeho vlastnímu naleštěnému chápání amerického termínu “Maverick”, který nám překládá jako “Osamělý Rváč” … Dlužno říci, že omluvně chlácholivý přídomek Maverick získal McCain mezi svými skalními příznivci spíše ve smyslu Dojemný Popleta;  a že většina  obyvatel Arizony to pak akceptovala spíše ve smyslu Trouba, kterého tady už holt musíme trpět.

Termín Maverick je jako stvořený pro manipulování čtenářova podvědomí záměrně zavádějícím překladem.  Maverick může mít tak širokou výrazovost, že pouze důvěrná znalost pozadí subjektu původního textu opravňuje překladatele zvolit odpovidající výklad tohoto termínu v češtině – a vyvarovat se zavádějící (nebo úmyslné) chyby.  Čeština skutečně nenabízí jasné ekvivalenty amerického slova Maverick. Proto bylo pro Anýže snadné záludně matoucím překladem českého čtenáře ošálit …

Fundovanou úvahu nad původem, významem a květnatostí amerického termínu “Maverick”, která vám může pomci pochopit pravý smysl tohoto slova ve vztahu jak k McCainovi tak k Anýžovi můžete najít například zde.

Pokusme se proto nahlédnout do pozadí osobnosti hlavního hrdiny Anýžovy pohádky a k pochopení charakterových rysů senátora Johna Sidney McCaina III., syna Admirála Johna Sidney McCaina Juniora, vnuka Admirála Johna Sidney McCaina II. a pravnuka Johna Sidney McCaina, člena takzvané Jižanské šlechty, takto vlastníka rozsáhlých plantáží v povodí Mississippi a 52 černých otroků …

mccainbushSám jsem o senátora McCaina poprvé myšlenkou zavadil teprve v roce 2000, když se probojoval do semifinále prezidentského turnaje.  V boji o nominaci za Republikány tenkrát podlehl budoucímu prezidentu George W. Bushovi mladšímu.   McCain mně tehdy zaujal vlastně jen tím, že rád dával lidem najevo jak fyzicky trpí, když s omluvným úsměvem a výrazem mučivé bolesti zvedal svou pravici aby pozdravil shromážděný dav.  Popravdě, byl také o něco výřečnější než jeho dobrácky se usmívající a raději málomluvný soupeř, úspěšně doléčený alkoholik George W. Bush Junior. Mimochodem, jeho otci, prezidentu G. H. W. Bushovi, jsem sám v těch dávných dobách ještě důvěřoval.

Ve finále prezidentského turnaje roku 2008 jsem už ale McCainovi otevřeně fandil.  Přestože jsem o něm samotném stále věděl jen to, že je “válečným hrdinou”, ktreý rád ukazuje své šrámy z války.  Fandil jsem mu tehdy ale jen z upřimných obav z případného zvolení znepokojivého Baracka Husseina Obamy za prezidenta Spojených států …

I-want-a-hugTak už to v demokratických zemích chodí – nehlasujeme pro něco, ale proti tomu většímu zlu.

Ale takhle málo jsem o McCainovi věděl pouze do dne, kdy přede mnou můj soused Barry Kilby, veterán vietnamské války a muž, kterého si vážím, zalistoval ve starých fotografiích a ve vzpomínkách na své nasazení ve Vietnamu.  A kdy mi vyjevil, s jakou na McCaina vzpomínají veteráni vietnamské války.

 

Pozadí zrodu kultu válečného hrdiny

ss-171118-mccain-life-02-ew_1af81188de9136658cac645c2886036c.fit-760wMcCaina nešlo přehlédnout, říkal Barry. Ve Vietnamu ho znali všichni. Pod přezdívkou “Songbird”, neboli „Ptáček zpěváček„.

“Songbird” proto, že poté, co ho Vietnamci po sestřelení vytáhli s dolámanými kostmi z jezera Truc Boch, tak nejen že jim hned z vděčnosti „vyzpíval“ vše, co o U.S. armádě věděl, ale hlavně proto, že do konce vietnamské války spolupracoval jako “disk-jockey“ s hanojským rozhlasem v jejich vysíláních pro americké vojáky …

Bombardér, který 26. října 1967 Johnny za náletu na továrnu na výrobu domácích žárovek u Hanoje pilotoval, Rusové sestřelili.  Z kabiny padajícího letadla se Songbird vystřelil skrze zavřeý poklop kabiny. Utrpěl tím zranění podobná těm, která si tenkrát s sebou z boje odnášeli piloti, kteří se museli vystřelit ven skrze neotevřený příklop kokpitu – poškození ramen a fraktury paží a nohou.

mccainrescuev MccainMOS_468x610

Padák se mu ale otevřel a snesl ho do hanojského jezera; a nebýt rybáře Mai Van On, který ho zachránil před jistým utopením (doloženo fotkami a potvrzeno při setkání obou mužů před 20 lety v Hanoji), dostal by Johnny jen jednu medaili –  in memoriam –  a hrob by měl už 51 let v Hanoji.

Vietnamci ho ale z vody vytáhli a polámané kosti i klouby mu ve špitále dali docela slušně dohromady…

polcol.0930 mccainhospital

V nemocnici také zjistili, že z rybníka vytáhli syna velícího admirála americké tichomořské flotily nasazené ve válce proti nim …

Je nabíledni, že poté, co jim Johnny řekl vše, co od tatínka o válce a o spojencích slyšel, že ho Vietnamci byli ochotni (s největší pravděpodobností z iniciativy tatínka admirála) vyměnit za příslušníky Vietkongu v americkém zajetí. Alespoň Barry i mnozí další vietnamští veteráni jsou o tom dodnes přesvědčeni.

K výměně zajatců ale nedošlo.  Podle oficielních “Starých pověstí amerických” proto, že Vietnamci odmítli přistoupit na McCainovu podmínku, kdy se dožadoval, aby propustili i ostatních 5 pilotů držených tehdy ve vietnamském zajetí.  Mnozí z veteránů vietnamské války, včetně Barryho, však dodnes věří tomu, že Johnny sám si tu výměnu nepřál.  Snad proto, že američtí vojáci se dívali na navrátivší se “ptáčky zpěváčky” s jistým despektem … a že tehdy pro něj bylo jednodušší odstěhovat se “na samotku” a spolupracovat s Vietkong rozhlasem … výměnou za lepší postel, větší porce rýže, pivo a klid na ”práci” …

A co nám o vzniku legendy válečného hrdiny McCaina říká spisovatel Anýž?

Cituji:

“ … V říjnu 1967 při americkém náletu na elektrárnu v Hanoji už ale McCain takové štěstí neměl. Byl sestřelen. Vietnamci ho zachránili před utopením. Ale jen proto, aby jej pak přes 5 let drželi jako válečného zajatce. Z toho 2 roky na samotce, s krutým mučením. Velkou část si přitom McCain mohl ušetřit. Když Vietnamci zjistili, že jeho otec je admirál, nabídli mu propuštění. Odmítl, aby to nedemoralizovalo ostatní americké vězně… ”

Aha, takže ta fabrika, kde stovky civilistů vyráběly domácí žárovky byla vlastně elektrárna!

A nakonec, zní to docela logicky; to že Mai Van On pro něj skočil jen proto, aby ho mohli léčit, 5 roků živit a demoralizovat tak jeho spoluvězně. Barry by jistě ocenil starost, jakou o jeho demoralizaci dodnes mají v českých novinách.

Na druhou stranu, myslím, že Barry říkal, že Songbird se svými spoluvězni skutečně po 2 roky z období jeho vysílání ve Vietkong rozhlase nebydlel na společné hromadné cele.

Ale jakou měl Johnny McCain mezi piloty a námořníky reputaci ještě před jeho sestřelením?

Hmm, už tehdy ho dobře znali. Tenkrát ještě pod prezdívkou “McNasty” – McVšivák –  vzpomínal Barry. Měli ho rádi hlavně proto, že nikdy nezapomínal připomenout, že je synáčkem pana Admirála.

Všichni také věděli, že leteckou akademií prolezl jen s odřenýma ušima –  že z 899 uchazečů o pilotní průkaz skončil na čestném 894. místě (viz matrice letecké akademie).  Pilotní průkaz ale přesto dostal.  Aby, ještě než ho Rusové ve Vietnamu sestřelili, mohl ve službě rozbít o přistávací plochu a o dráty vysokého napětí 4 stíhačky …

A co si o jeho pilotním umění z Vietnamu pamatuje spisovatel Anýž?

Cituji:

… dědeček John McCainvedl za druhé světové války jako admirál americké námořní operace v Pacifiku. A důstojníkem U.S. Navy byl i jeho otec John McCain, který se pak stal, rovněž jako admirál, v roce 1968 za války ve Vietnamu vrchním velitelem tamních amerických sil.

John McCain svému rodinnému předurčení nemohl a nakonec ani nechtěl uniknout. Jeho vzdorem ovšem bylo, že prestižní námořní akademii v Annapolis absolvoval jako rebel, na hraně vyhození a nakonec jako jeden z nejhorších studentů ve svém ročníku.

Nešlo o to, že by neměl na víc. Ale spíše, jak to vyjádřil jeden z jeho spolužáků z Annapolis, se tím vzpíral tíze rodinného dědictví. “

Tak to asi “vyjádřil” ten 895. spolužák –  který už ale pilotní průkaz nedostal a nemohl proto vidět, jak čistě z rebelie Johnny rozbil o zem ty 4 stíhačky, než se mu podařilo smířit se se svým původem. Ano, už od dob letecké akademie se rebel McCain usilovně snažil stydět se za svou modrou krev.

Nejvíce se ale mezi svými spolubojovníky McCain proslavil 3 měsíce před svým sestřelením, když se z jeho bombardéru A-4E čekajícího na palubě letadlové lodi Forrestal na start z ničeho nic a aniž by se Johnny dotkl spouště samovolně odpálila raketa, která loď zapálila, zabila tak 134 a zranila 161 členů posádky, zničila 20 vlastních letadel a vyřadila Forrestal z boje na 2 roky.

ussforestal ussforestal2
ussforestal3 ussforestal4

Ve zprávě o [citát] “největším požáru letadlové lodi v historii amerického námořnictva” se o roli Johnny McCaina v této katastrofické události uvádí:

“… Poručík John S. McCain III. [vypověděl, že] náhle zaslechl zvuk jakoby ‘vuufff’ a pak hluboké echo exploze. Vtom dvě letadla A-4s stojící na dráze před ním zachvátily plameny hořícího leteckého benzínu. Jejich bomby odpadly na startovací plochu paluby do kaluží hořícího benzínu …”.  

A dále, že “… Poručík John S. McCain požár přežil …”.

mccainforrestal

Více detailů o katastrofě a jejích příčinách najdete například zde.

Jak si na to (z paluby letadlová lodi Forrestal) pamatuje náš pan spisovatel?

Cituji:

“Jako vojenský pilot nastoupil McCain k U.S. Navy.V roce 1967 se nechal převelet do Vietnamu, na letadlovou lod Forrestal, kde v červenci 1967 jako zázrakem vyvázl “jen” s několika šrapnely v těle, když na palubě lodi raketová střela nešťastnou náhodou zabila 134 členů posádky.

Hmm, taky cítíte, jak prozíravý Anýž vytušil už celé 3 měsíce před hanojskou tragedií, že má co dělat s válečným hrdinou?   ” … vyvázl “jen” s několika šrapnely v těle …”. Ano, jen hrdina dokáže svá těžká zranění ignorovat a vrátit se aktivně zpět za pilotní páku svého bombardéru …

Málokterý z veteránů byl prý překvapen, když po sestřelení McCaina uslyšeli jeho hlas na Rádiu Vietkong (údajně doloženo 38 archivními záznamy vysílání rozhlasu pro americké spolubojovníky), říkal Barry. Mnohé z nich dodnes otázka jeho “heroizmu” hodně trápí. I ve jménu těch spolubojovníků, kteří zůstali dosud nezvěstní.

Přepis provolání McCaina vysílané po jeho propuštění z Vietnamské nemocnice a publikované v “Tokyo Rose” v roce 1969:

tokyorosehttp://www.trunews.com/article/john-mccane-1969-tokyo-rose-propagnda-recording-released

Vietnamskému lidu a vládě VDR:

John Sidney McCain, 624787, velitel poručík, americké námořnictvo, narozen 29. srpna 1936, Panama, domovský stát Oregon, 1967, letadlo A-4E.

Já, americký letec, jsem vinen ze zločinů proti vietnamské zemi a vietnamským lidem. Bombardoval jsem jejich města a vesnice a způsobil tak obyvatelům Vietnamu mnoho zranění, dokonce smrt.

Za útoku na město Hanoj jsem byl zajat. Po mém zajetí mě odvezli do nemocnice v Hanoji, kde mi poskytli velmi dobrou lékařskou péči. Zoperovali mi mou poraněnou nohu, což mi umožnilo opět chodit, a mou pravou ruku, kterou jsem měl zlomenou ve třech místech, mi dali do sádry.

Lékaři byli velmi zruční a znalí medicíny. Po nezbytnou dobu jsem zůstal v nemocnici abych se uzdravil a obnovil své síly. Od příjezdu do zajateckáho tábora se ke mně chovali lidsky a shovívavě.

Chovají se tak ke mně a dobře mně živí přesto, že jsem zde jako agresor, který způsobil zraněným lidem mnoho obtíží. Rád bych vyjádřil hlubokou vděčnost za ohleduplné zacházení. Nikdy na tuto laskavost projevovanou vůči mně nezapomenu. “ 

Potud vzpomínky veterána Barryho Kilbyho na Songbird Johnnyho S. McCaina III. z Vietnamu. Neliší se výrazně od vzpomínek mnoha z jeho tehdejších kolegů – jak je dnes možno snadno ověřit prostým listováním stránkami Internetu.

pow

Válečný hrdina John McCain … Je to pravda a nebo zradil své spoluvězně v zajateckém táboře výměnou za “lepší zacházení”?

Obrázek 1. V průběhu vietnamské války, Kubánci vyvinuli systém psychické manipulace vyslýchaných “show & tell”. Na obrázku je zajatec McCain v “rozhovoru” s kubánským psychiatrem Fernando Barrelem. Výslech se uskutečnil mimo zajatecký tábor, v pohodlné kanceláři vládního úředníka. V průběhu výslechu McCain přijal nabídku čerstvého ovoce, čaje a čajového pečiva.

Obrázek 2 & 3. – Váleční zajatci po 3 letech věznění.

Obrázek 4. 13. březen 1973 – Zdravě vyhlížející John McCain byl propuštěn po 5-ti letech ze zajetí.

Z 1,800 amerických válečných zajatců se ze zajetí vrátilo pouze 600.

Jak se vám, pane senátore Johne McCaine (zastupující v senátu Arizonu) podařilo tak dobře udržet své zdraví po 5 let věznění?  

Mnohé napovídá, že spása společenské reputace nevyřáděného narcise a samolibého prominentního poručíka, na jehož osobním účtě uvízly masivní materiální, lidské a morální škody vyžadovala stejně masivní PR protiútok.  Něco jako vytvoření modly legendárního válečného hrdiny.

Můžete namítat, že na Internetu lze najít také pochyby renomovaných historiků nad motivací nespokojených veteránů, kteří jen ze závisti vytahují na válečného hrdinu smyšlenou špínu. Ani tito zastánci McCaina však nemají odpověď například na otázku, proč v roce 1992 senátor J. S. McCain III., tehdy z titulu předsedy Senate Select Committee on POW/MIA Affairs [Senátní Komise pro Záležitosti Válečných Zajatců a Ztracených v Boji] zablokoval žádost spolku válečných veteránů Spojených států o odtajnění a zarazil přístup k archivním materiálům z období konce vietnamské války …

Více detailů z nařčení McCaina veterány vietnamské války z kolaborace s Vietnamci najdete například zde a zde a zde

 

Legenda válečného hrdiny

Na Internetu se můžeme také snadno dočíst i o pokračování životního příběhu poručíka McCaina po skončení prohrané války.  Vypadá to, jakoby se na něj všichni domluvili …

Po porážce Američanů v roce 1973 ho Vietnamci propustili ze svých služeb. Na rozdíl od většiny ostatních vyzáblých a zubožených navrátilců, docela zdravě a odpočatě vypadající Johnny se vrátil domů do Oregonu.

pow1 mcc2
mcc3

Tam mu dali parádní bílou uniformu a dlouhé berle a čas na to, aby si dobře nacvičil kulhání.  Aby pak mohl s nepředstíraným úsilím přikulhat o berlích na pódium, kde byl prezidentem Nixonem prohlášen válečným hrdinou a kde přijal povýšení na kapitána a několik medailí; jednu za každého ze spoluzajatců, kterým se v zajetí obětavě a nezištně pokusil zachránit život a zabránil jejich demoralizaci.

mccnixon

Jako mávnutím kouzelného proutku, na vysílání vietnamského rozhlasu pro americké vojáky i na 134 mrtvých spolubojovníků, 20 zničených letadel a 72 miliónů dolarů (528 miliónů v dnešních dolarech), které stála oprava Forrestalu bylo rázem zapomenuto …

Nedlouho po udělení medailí Johnny kulhat přestal. Až do své smrti však při každé příležitosti nezapomínal demonstrovat, jak při pozdravu nemůže zvednout svou pravici nad zmučené rameno.

Ramenní kloub je holt prevít.  Zvláště když vám ho po 5 let drtí pažba flinty vietnamského sadisty …

Všiml si toho i spisovatel Anýž, který o tom později, v komentáři k Jonnyho prezidentské kampani, napsal:

“… “John McCain je velký americký hrdina” podpořil Arnold Schwarzenegger McCaina v jeho druhé prezidentské kampani v roce 2008. Byl to výjev jako z filmu. Vedle hranatého “Guvernátora” stál šedovlasý McCain, který kvůli zraněním a zpřeráženým končetinám z vietnamského vězení ani nemohl publiku zamávat, paže zvedl jen do výšky ramen …“

Anýž bystře Jonnyho signál pochytil: končetina krutě zmrzačená v hanojském žaláři – končetina hrdiny!

Až do svého vystoupení z U.S. Navy v roce 1982 tam McCain v hodnosti kapitána vykonával na plný úvazek PR funkci válečného hrdiny.  V popisu práce měl účastnit se společenských, veřejných pietních a politických akcí, volebních kampaní, vydávání diplomů mladým kadetům a oslav státních svátků ve všech státech Unie. Všude tam měl ukazovat své válečné šrámy a demonstrovat příkladné odhodlání bít se za ideály společné všem Američanům – za demokraciké hodnoty a za svobodu lidstva na celém světě.

mccreagan mccviet

Z vlastní iniciativy začal brzy Johnny McCain vykonávat i funkci strategického poradce senátorů v jejich jednáních se soukromými zbrojařskými koncerny, které jeho bohaté zkušenosti z testování jejich výrobků v boji s respektem oceňovaly.

Co nám o této kapitole McCainova života píše spisovatel Anýž?

Cituji:

“Z vězení přezdívaného sarkasticky “Hanoj Hilton” byl propuštěn až po podpisu Pařížských dohod v roce 1973 … a byl převelen do styčné kanceláře námořnictva na Kapitolu; šlo sice o prestižní, pro McCaina však až příliš klidné místo. V kontaktu se senátory ovšem našel své další směřování – politiku ….”

Hmm, politiku a nebo spíš agenturu zbrojního průmyslu implantovanou do vlády Spojených států?

Skutečně tragické bylo, že o vánocích roku 1969 se jeho žena Carol (o rok mladší modelka a později sekretářka, dcera pojišťovacího agenta a matka 3 dětí) velmi těžce zranila při vážné autonehodě.

Po zdlouhavé a velmi nákladné léčbě zůstala Carol bohužel fyzicky těžce postiženou. Dosud se údajně může pohybovat jen s obtížemi o berlích a častěji zůstává na kolečkové židli.

Mimochodem, náročnou a dlouhodobou léčbu, která jí zachránila život jí umožnil a uhradil Ross Perot.  Známý nejen pro svou kandidaturu na prezidenta v roce 1992, ale především pro svou velkorysou pomoc často živořícím a státem zanedbávaným veteránům amerických válek a jejich rodinám. Perot dodnes výrazně podporuje hnutí veteránů za odhalování pravd o skutečném pozadí, účelu a způsobu řízení amerických válek. Podporoval také výše zmíněný boj spolku veteránů za odtajnění informací o zajateckých táborech ve Vietnamu.

carol1 carol2

Přes svůj těžký fyzický handicap, Carol se po šťastném návratu jejího manžela z Vietnamu obětavě spolupodílela na výkonu jeho nové PR funkce.  Tak úspěšně a s takovou vážností, erudicí a nasazením, že se v roce 1981 stala sekretářkou a koordinátorkou úspěšné prezidentské kampaně Ronalda Reagana.

V roce 1980 se ale 44-letý Johnny s jen o rok mladší a teď navíc postiženou Carol rozvedl.  Aby mohl legitimizovat své blízké vztahy s půvabnou Cindy Hensley, 26-letou dcerou pivovarského magnáta Jima Hensleyho a univerzální dědičkou koncernu Hensley Beverage Company Arizona, takto největšího distributora piva ve Spojených státech.

A co k této bolestivě citlivé události píše autor náší pohádky?

Cituji:

”…. ale návrat domů ze zajetí nebyl jednoduchý. Rozpadlo se mu manželství, a když byl v roce 1977 převelen do styčné kanceláře námořnictva na Kapitolu ….

… v roce 1981 námořnictvo opustil a se svou druhou ženou Cindy, s níž měl 4 děti … pak žil až do konce života …”

Také z těch řádků cítíte, jak těžké bylo pro oddaného otce rodiny být po vytouženém návratu z války domů konfrontován s bolestným rozvodem?

Náš pohádkotepec Anýž jakoby tušil, že Carol to po něm stejně nikdy číst nebude … aby ho zažalovala.

Carol, kterou těžká nehoda a válečné odloučení od jejího muže asi hodně zocelily měla o rozvodu pouze s hořkým úsměvem prohlásit:

Rozumím mu, ve 40ti se chce cítit zase na 25. Zůstane navždy mým hrdinou.”

K Johnnyho cti však budiž řečeno, že sám později otevřeně přiznal, že “z rozvodu s Carol nemůže a nechce vinit ani Vietnam ani válku, ale výlučně a pouze svou sobeckost, nezralost a ješitnost”.

Hmm, nechtěně tak sám poukázal na tři vlastnosti, které dnes jednoho jednoznačně předurčují pro dráhu profesionálního politika.

Johnny tehdy velkoryse ponechal Carol oba jejich domy a odstěhoval se do daleké Arizony – kde mimochodem nikdy předtím nežil.  Tam se s Cindy v roce 1981, 5 měsíců po rozvodu s Carol, oženil a tam také od roku 1982 začal jako politik obětavě zastupovat zájmy občanů Arizony v Senátu federální vlády. Doživotně, jak se ukázalo.

Myslím, že v české politické hantýrce se přivandrovalým prominentům říká “náplava” …

cindy

V pohádce spisovatele Anýže se o tom dočteme toto:

” … V roce 1981 opustil námořnictvo a se svou druhou ženou Cindy, s níž pak žil až do konce života a s níž měl 4 děti – se vrátil do Arizony. O rok později byl zvolen do Sněmovny reprezentantů a v roce 1986 do amerického Senátu, kde sloužil až do své smrti.”

Vrátil se!?!  Tak jakápak náplava …. že?

Mimochodem, námořnictvo opustil až 82., až když vyženil místo senátora za Arizonu.

Ale v pohádkách přeci na čase nezáleží …

 

Legenda hrdiny politika

Běh následujících let nanejvýš aktivního života Johnnyho McCaina už zdaleka není tolik zastřen kontraverzními tajemstvími s nezbytnou příchutí konspirace jako perioda vietnamská. Na bezpečném doživotním místě Senátora mohl McCain přestat skrývat svou skutečnou agendu a soustředit se bez skrupulí na svůj byznys obchodníka s válkou.

Podrobné a mnohdy až ohromující informace o další životní pouti válečného hrdiny McCaina lze snadno vyhledat a sledovat na internetu, Youtube, v tisku a dokonce i v literatuře.

Ano, i v literature. Senátor McCain totiž na nás na všechny myslel a zanechal nám po sobě několik životopisů. Knih plných cenných rad, ze kterých naši “novináři” vděčně čerpají.  Včetně autora naší pohádky John McCain, Osamělý Rváč.

salter1 salter2

Navíc nedávná léta McCainova snažení mnohým z nás mohla přímo a výrazně utkvět ve vlastní paměti.  McCain se nemálo zasloužil i o obrození našich dvou republik …

Proto jen ve stručnosti:

Po své druhé svatbě vzal teď už senátor McCain svou příležitost pevně za pačesy.  Vedle multi-biliónových zisků zbrojařských kartelů je cesta tohoto neúnavného profesionálního politika vydlážděna především válkami a barevnými a sametovými revolucemi v Thajsku, Iránu, Zálivu Sidra, v Libanonu, Granadě, Lybii, Perském Zálivu, v Panamě, Kuvajtu, Iráku, Somálsku, Jugoslávii, Haiti, v Afgánistánu, Pákistánu, Keni, v Indickém Oceánu, opět v Lybii, v Ugandě, Sýrii, Jemenu, Súdánu, Tunisu, v Jemenu, Gruzii, Ukrajině a ve všech pobaltských republikách.

mclibya

“Marco Rubio, Lindsey Graham a John McCain v Lybii s povstalci, které pomohli vyzbrojit v roce 2011, jeden rok předtím, co rebelové napadli [US] ambasádu v [hlavním městě] Benghází [kde zabili 3 diplomaty včetně velvyslance Chrise Stevense]”  

mcsyria

“Vymyslel jsem skvělý plán, jak si pořídit s krutým diktátorem. STRATEGIE BOJE S Irákem (škrtnuto) SÝRIÍ”

mcporoshenko

Obětavě pomohl i oběma našim republikám rozmělnit naše zastaralé armády, dostat nás pod ochranná křídla amerických zbrojařských magnátů a dát nadaným českým důstojníkům příležitost excelovat ve velení naší neporazitelné NATO.

Jen krutě nevybíravá smrt zabránila Johnu McCainovi v tom, aby si mohl do sbírky svých válečných trofejí zapsat i dnes zatím jen rozpracované barevné revoluce v Moldávii, Arménii, Abcházii, Venezuele a Brazílii, tolik vytouženou válku v Íránu a trofej ze všech nejcennějších – občanskou válku v Rusku. Rusko a strádající ruský lid mu “upřímně” leželi na srdci už od chvíle, kdy ho ve Vietnamu sestřelili. Krátce před svou smrtí poslal ruskému národu upřimnou zdravici:

Vladimir Putin is a murderer and thug”  neboli  “Vladimír Putin je lupič, bandita a vrah

Z pohádky Daniela Anýže John McCain, Osamělý Rváčk politické kariéře Senátora McCaina citujme alespoň pár perliček.

Chodové mají svého Kozinu, Slováci Jánošíka, Angličané Robina Hooda a Američani Spidermana. Hned v prvním odstavci své ódy na Spidermana, milovník Ameriky Anýž postavil sochu žitotního příběhu velkého syna Ameriky McCaina na piedestal, z něhož teď bude ukazovat cestu příštím generacím:

“Amerika miluje „příběhy větší než život“… republikánský senátor John McCain svým spoluobčanům ukázal skutečný „příběh větší než život sám“. Story, která ho bude přesahovat dlouhé roky poté, co v neděli ve věku 81 let zemřel na rakovinu mozku.”

O ambicích, motivech a samotném principu McCainova politického snažení autor díla přiznává:

” … [když se v roce 2008] John McCain už podruhé pokoušel o prezidentský úřad, princip, který celoživotně určoval McCainovo působení v politice … ”

Přibližuje nám strádání čestného McCaina na jeho cestě k naplnění jeho principielní ambice:

 “ … Část konzervativní republikánské základny se s McCainem … nedokázala smířit. Jeho první prezidentská kandidatura v roce 2000 ztroskotala i proto, že konzervativci, kteří tehdy podpořili George Bushe, proti McCainovi vedli tvrdou a místy lživou kampaň … “

McCainovi vrozenou upřímnost a pravdomluvnost nechal Anýž padnout za oběť brutální a nevybíravé prolhanosti podpůrců Bushe. Záludní nepřátelé zabrousili už i tenkrát do jeho vietnamské minulosti … Tak, jak to dnes opakovaně dělá nevymáchaný a nevzdělaný Donald Trump. Ten pak, jak víme zůstal nepozván na obřad státního pohřbu hrdiny …

Anýž naznačuje, že McCain se ale v politickém podnikání rychle zorientoval a bystře rozpoznal, že i on se bude muset, proti všem svým principielním prezidentským zásadám, snížit k účelové změně svého názoru:

 “ … Před klíčovými primárkami v Jižní Karolíně … McCain v jednu chvíli účelově změnil názor na symbol amerického Jihu, na vlajku Konfederace. Nejdříve ji označil za symbol “rasizmu a otroctví“, aby o pár dní později, kdy se lekl možné reakce tamních voličů, uvedl, že ta samá vlajka je “symbolem tradice”… “

Účelově měnil názor  –  a nebo tenkrát před očima voličů prostě převlékl kabát?

 “ … “Bál jsem se, že když odpovím upřímně, nemůžu v Jižní Karolíně vyhrát. Tak jsem se rozhodl kompromitovat své principy”, připustil McCain později, že se z problému pokusil vylhat. To, co může být u jiných politico metodou bylo u McCaina hned nápadné. I když by chtěl, lhát proti svému přesvědčení nikdy neuměl …“

V Hanoji ještě lhát neuměl. Lhát ho zjevně přinutili teprve záludná politika a příznivců Bushe. Vždy to však byla pouze a jen lež konstruktivní. Amerika ji potřebovala.

Stejně jako v případě Keating Five?

Anýž:“ … Jeho politická kariéra na začátku 90. let bezmála skončila v troskách, když se zapletl do skandálu Kauza Keating Five s penězi na kampaň …“

I Anýž asi v této chvili pocítil, že těch sladkostí začíná být k lehkému přejezení. To proto tady vytahuje jako jen drobnou poznámku zmínku o kolapsu úvěrové bankovní společnosti Keating?

Tenhle kolaps ale stál v roce 1989 desetitisíce klientů banky veškeré jejich životní úspory a americké daňové poplatníky 3,5 miliardy dolarů! Byl připsán 5-ti senatorům (včetně Senátora McCaina), kteří výměnou za 1,3 miliónovou pozornost od Keatinga byli ochotni zvrátit výsledky vyšetřování jeho banky senátní komisí Federal Home Loan Board, která činnost banky vyšetřovala v roce 1987.  Následný kolaps Keatingovy společnosti se významně podílel na vyvolání katastrofické krize amerického i světového finančního systému konce 80. a počátku 90. let.

Čtyři z pěti obviněných senátorů byli posléze shledáni vinnými a odsouzeni. Kdo myslíte, že byl tím pátým obžalovaným, který od soudu vyšel s pouhým poklepáním na rameno a s napomenutím?

Ano, máte pravdu.

Všichni jsme jen lidi a všichni chybujeme, i hrdinové, říká Anýž: 

“ … John McCain v životě chyboval, ale jen málokdy zradil svůj vlasní názor. A když už se tak stalo, většinou pak měl dost odvahy to přiznat – a opět se vrátil na svoji cestu … “

Na cestu, po které kráčí od letecké akademie, přes službu Americe na Forrestalu a v Hanoj Hiltonu, ke spojení dynastyí Hensley & McCain a vyženění doživotního senátorství až po ambici zachránit Ameriku jako její prezident a rozpoutat světovou válku?

Anýž:  “ … John McCain nebyl zaťatý ideolog a celý svůj politický život, pokud to cítil jako správnou věc, dokázal překračovat stranické příkopy. Často ho k tomu vedla jeho osobní zkušenost … “

Hmm, kdepak asi končí hranice překračování stranických příkopů a účelového měnění názorů a kde začíná převlékání kabátů a kam-vítr-tam-plášť, pane Anýži?

Pohádkář Anýž má trumf i proti tomuto nařčení:

 “ … V jedné sféře svých názorů – zahraniční politice – se ovšem McCain nikdy, ani pro dočasný zisk nezřekl svých názorů, i když věděl, že u voličů tím může jen ztratit. … “

“… nikdy, přes nadějné oteplení po konci studené války, nepřestával být skeptický a kritický vůči Rusku…“

Byznys je byznys, a John McCain velice dobře věděl, na které válce se dá vydělat nejvíce. Vladimir Žirinovskij, místopředseda Státní Dumy, s neklidem připomíná McCainovu reakci na shlédnutí záběrů z ulice v Lybii, kde americkým hlasem svobody probuzení a náležitě motivovaní revolucionáři sekali mačetami na kusy tělo nenáviděného tyrana a diktátora Kaddáfího, zoufale prosícího zbytky svých rozbitých úst o slitování.  McCain si měl při sledování filmu povzdechnout:

        „Putin also should suffer the same fate.“  Aneb  “Putin by měl zajít stejnou cestou.”

 

Související odstavec využil autor ódy na odkaz McCaina k tomu, aby si i při této příležitosti píchnul do prezidenta Miloše Zemana, který si s McCainem dovolil nesouhlasit:

 “ … “Některé trendy, které vidíme ve východní Evropě a upřímně řečeno i v České Republice, jsou pro mně velmi zneklidňující”, uvedl McCain v listopadu 2014 na debatě ve Washingtonu. Miloš Zeman krátce před tím zpochybnil zpravodajské informace NATO o roli Ruska ve válce na Ukrajině a postavil se proti sankcím uvaleným na Moskvu …

hardcallVedeni vírou v člověka a potřebou odpouštět připusťme, že to byla tíha jeho svědomí, která vedla McCaina k tomu, že tak soustavně a usilovně konstruoval a shromažďoval výmluvy a ospravedlnění svých konání a skutků.  Sepisoval a vydával je pro nás v 5-ti svazcích svých životopisů, kterým dnes, po své smrti, usnadňuje tvůrcům kultu McCaina dojít naplnění jejich práce. I autor článku John McCain, Osamělý Rváč se nechal vést za ruku do té míry, že by se zdálo, že jen od McCaina, mnohdy doslova, opisuje.  Uzavřeme naši zdravici jednou z výstižných citací samotného McCaina:

Anýžův záznam hlasu McCaina:

“ … „Nestěžuju si. Ani trochu. Vždyť to byla pořádná jízda. Poznal jsem velká vzrušení, viděl jsem nádherné zázraky, bojoval jsem ve válce, pomohl jsem dohodnout mír. Vytvořil jsem si pro sebe malé místo v příběhu Ameriky i v historii mé doby,“ napsal McCain ve své poslední knize The Restless Wave [Neklidná vlna], kterou vydal letos v květnu, kdy už od loňského července věděl o své smrtelné nemoci…“

Spisovatel Anýž ukončil rekviem a výzvu k nanebevzetí McCaina citací jeho nedávné odpovědi na otázku, co bychom měli vytesat na jeho náhrobní kámen:

“ … “Udělal mnoho chyb, ale sloužil vlasti. A doufám, že lze dodat: se ctí” ….  doufejme. Jen málokdo obstál tak, jako “Maverick”, osamělý rváč, John McCain. “

Váš Daniel Anýž

 

Poznámka z Arizony

Mnozí z českých a slovenských politiků a jim věrných novinářů neskrývají svou upřinmou vděčnost za McCainovu nezištnou a obětavou pomoc při nastolování progresivního demokratického společenského řádu postaveného v obou našich republikách na dnes už neochvějných základech západních hodnot, multikulturalizmu, absolutní náboženské přívětivosti, svobod sexuálního zmatení, ochran práv utiskovaných menšin a neprůstřelné politické korektnosti.  Jejich kondolence u příležitosti rozloučení se senátorem Johnem S. McCainem III. o tom mluví dostatečně přesvědčivě.

Přál bych si sdílet jejich přesvědčení, že revolucionář a válečný hrdina McCainova kalibru by si jistě zasloužil, stejně jako Lenin v Moskvě, monumentální žulové mramorem obložené mausoleum na nádvoří Senátu Spojených států amerických ve Washingtonu.

Blahopřeji i autorovi D. Anýžovi. Svým dílem právě pronikavě přispěl k položení základního kámene mauzolea a kultu nového spirituálního vůdce nás i budoucích.

gooks2

Nenávidím Rákosníky. Do smrti je budu nenávidět“    John McCain

Obávám se však, že občané Arizony, tradiční “voliči” McCaina ve volbách do Senátu posledních 35 let, takového přesvědčení a entuziazmu jako čeští politici a novináři zatím ještě nedozráli. Mimochodem, ve Státech zažité pravidlo “vdovského nástupnictví” praví, že zemře-li senátor v období výkonu své funkce, přebírá jeho roli v Senátu do vypršení jeho mandátu jeho žena.

Arizoňané museli mít Johnnyho McCaina pro jeho upřímný zájem o jejich stát a jejich všednodenní starosti nepochybně hodně rádi.  Snad právě proto jim stávající guvernér Arizony Doug Duncey v rámci své právě probíhající guvernérské předvolební kampaně slibuje, že zažité pravidlo “vdovského nástupnictví” tentokrát poruší a dalšího McCaina za Arizonu už do Senátu nepustí

Hmm, guvernér Duncey chce ty volby asi skutečně vyhrát …

Zajimavé články a zvláště pak hloubka mnohých z k nim připojených názorů široké světové obce čtenářské na téma přínosu Johna McCaina naší civilizaci najdete například zde.

https://www.thegatewaypundit.com/2018/08/john-mccain-was-the-3rd-most-unpopular-us-senator-and-they-want-to-rename-afederal-building-after-this-trump-basher/

http://www.nwoo.org/2018/09/09/mccainuv-pohreb-byl-nechutnym-predstavenim-historickeho-revizionismu/

https://www.rt.com/op-ed/437454-mccain-funeral-historical-revisionism/

www.rt.com/usa/437407-mccain-tall-tales-lenin/

https://russia-insider.com/en/john-mccain-score/ri24700

 

PDF ke stažení: MProuza – McCain-Kult Osobnosti na Troskach Osobnosti.pdf
99 Komentářů k McCain – Kult osobnosti na troskách osobnosti

 1. m.bareš napsal:

  Pan autor vše smotal dohromady, snad aby mu někdo nevytkl protiamerický postoj, ale zapomněl, také určitě úmyslně(!) – podobně jako kritizovaný Anýz, či Anýž na toto: Že Mc Caina navštívil v průběhu příprav USA prezidentských voleb, coby guvernéra Arizony náš pan president Václav Klaus, aby mu s hemeroidální proamerickou úporností vyjádřil přání volebního úspěchu. Klaus všeználek, největší zločinec, arogant a křivák v historii našeho státu ord roku 1918, včetně let válečných (kam se hrabe Hácha a Moravec), nějak nevěděl co je Mc Cain zač, kromě toho, že ví vše okolo. Klaus, jehož k USA obdiv a rádoby tvrďáctví inspirovalo podobnou zrůdu jménem Topolánek.

  Ale hra na kovboje a rázné politiky ještě Klausi neznamená, že tě každý bude obdivovat, stejně jako autora tohoto, který namlel spoustu sraček.

  Hrozný, co se zde na webu objevilo.

 2. Paw napsal:

  Jde jiste o KULT VRAZEDNOSTI A NEKONECNE ZBABELOSTI,Parasitismu a toho nejhorsiho , KTERY PREDSTAVUJE DNESNI USA.,
  Kdo SLAVI NAPOSLED SLAVI NEJLIP.

 3. Paw napsal:

  Jde o predem vybrane darebaky a schopne vseho. Jako Obama , ktery studoval na nejlepsich a nejdrazsich universitach v USA , Clinton , Hilary bohuzel ani neslozila zkousky , lehke aby kazdy afroarab a feministka prolezli. Nevadi cokoliv tito spachaji , dostanou bohate manzelky …
  Z komunity organizatora se stal ihned Obama senator !!!, to jeko kdyz babicka prodavajici ve vetesnictvi se stane reditelem velke Korporace…
  BYl umisten aby vedl vsechny teroristy a jejich akce..Vsude na svete…

 4. John_Pitralon napsal:

  Masmédia a „politici“ navedli dvacetileté kanonenfuttery do neuvěřitelných prasáren a pak z nich udělali národní hrdiny.

  „Tajná válka CIA v Laosu“ https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/83738/tajna-valka-cia-v-laosu-kazdy-den-umira-dalsi-clovek.html
  „Americké bombardování Laosu bylo tím největším v historii“ https://www.securitymagazin.cz/security/americke-bombardovani-laosu-bylo-tim-nejvetsim-v-historii-1404052589.html

 5. Tom napsal:

  Právě probíhá rozhovor s kandidátkou do senátu za Brno na SVCS: http://svobodnyvysilaccs.radiostream123.com/
  Tapin-radio
  po 17. zář 2018 19:00 – 21:00
  později v archivu: https://www.svobodny-vysilac.cz/category/archiv/

 6. weissbach napsal:

  McCain čeká až se k němu připojí další velikáni. Krvavá Madla – balkánská řeznice, Sarkozy a filantrop světového formátu Soros. Obsluhovat čerstvými oharky za předčítání sebraných spisů Václava Havla je bude Porošenko, Al Bagdádí a Štětina s Kalouskem. Samá vybraná společnost. Live show jim k tomu obstará kvalifikovaně nějakej Janda z EH a další umělci…
  Salut!

 7. Dgudhrrr napsal:

  Na Praze 4 kandiduje Benjamin Kuras. Zjistete si, kdo to je a volte jej. Patří mezi výrazné kritiky Evropské unie, multikulturalismu, islamismu a socialismu. 
  http://literarky.cz/literatura/recenze/27002-benjamin-kuras-pohbivani-svobody

  • proud napsal:

   Jo no,to bude urcite ten pravej ,prave podle toho Benjamina,zase se vychcane cpou na vsechny strany,aby to meli pod kontrolou at to dopadne jak chce!!! To umej skvele uz hodne dlouho,naoko pro lidi souperit,ale ve skutecnosti bejt jedna banda!!!

  • Maroš napsal:

   Dgudhrrr – to bol vtip, alebo si magor, alebo považuješ za magorov ostatných?! Nemal by ten tvoj Benjamín náhodou kandidovať do Knessetu?

   „Benjamin Kuras (* 4. dubna 1944 Zlín), původním jménem Miloslav Kuraš, je český spisovatel, dramatik, překladatel a publicista židovského vyznání, žijící ve Velké Británii.[1] “
   „V roce 1974 konvertoval k judaismu a změnil si jméno na Benjamin Kuras.“
   „V lednu 2009 se stal členem přípravného výboru euroskeptické Strany svobodných občanů.[5] Za tuto stranu kandidoval i ve volbách do Evropského parlamentu (Svobodní získali 1.26 % hlasů, Benjamin Kuras 3341 preferenčních hlasů).[6] Později stranu opustil.
   Ve volbách do Senátu PČR v roce 2018 kandiduje jako nestraník za stranu REALISTÉ v obvodu č. 20 – Praha 4.[7] “

   Strana svobodných občanú /zednářú židovských/ má v logu hlavu barana – možno obetného baránka zrady – možno Bafometa! Vyberte si IDIOTI!
   „Protieurópsky“ žid sa chce dostať do židovského Európskeho parlamentu!

   „Patří mezi výrazné kritiky Evropské unie, multikulturalismu, islamismu a socialismu.“ – neskutočné…
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Kuras

   • Maroš napsal:

    74-ročný dôchodca z Británie, ktorý pracoval pre BBC, ktorá patrí globalistom sa chystá usadiť v českom parlamente… Kvôli čomu asi?!

 8. stefan goga napsal:

  Stacilo napisat,ze to vojnychtive lstive STENE nemalo nikdy narodit. ZRUDA najhorsieho podliaka aka chodila po zemi.

 9. Maroš napsal:

  Odporúčam – dokument o významnom nemeckom dôstojníkovi a medzinárodnom politikovi, o ktorom história mlčí! Človek s výnimočným zmyslom pre česť a vojnové strategické a mocenské súvislosti, odporca Hitlera, ktorý mohol v určitom období – nebyť lsti Goebelsa – Hitlera zvrhnúť a potlačiť nacistický režim – prenasledovaný Hitlerom nakoniec počas vynúteného exilu u Čankajšeka dopomohol spojencom a sovietom Hitlera poraziť – rodený vojak, ktorý budil rešpekt a úctu u svojich nepriateľov, a to aj napriek tomu, že im otvorene predpovedal porážku! V porovnaní s touto osobnosťou je Mc’Caina obyčajný potkan!

  Názov dokumentu nezodpovedá obsahu dokumentu – ten, kto tento dokument takto pomenoval, zjavne nemá pojem o cti a priateľstve a teda ani o skutočnej zrade. Koho zradil? Svojho úhlavného nepriateľa Hitlera?

  „Nakoniec bol prijatý do kruhu nacistických vodcov – avšak oni do jeho kruhu nikdy nepatrili!“ – skutočný Sám vojak v poli!

  Dokument obsahuje až nedávno odtajnené informácie o pozadí kľúčových operácií 2. svetovej vojny! Bez tohto človeka všetko mohlo dopadnúť inak!
  Walther Stennes: Hitlerův přítel i zrádce…Válečný dokument CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=9ZzeKM1YrSY

 10. proud napsal:

  Cain me nezajima,ten je selhanim,zil si jako kral a jako kral si umrel,tim je pro me zivot toho gaunera vyrizenej,nechali jsme ho uniknout spravedlnosti jako mnoho a jeste mnoho dalsich.Ale tohle jde po zivotech vsech budoucich porad: https://www.biosferaklub.info/dolezita-udalost-v-oblasti-ockovania/#more-20583

 11. Nikdo napsal:

  K osobě McCaina jsem našel zajímavý článek na webu Veterans Today. Autorem a současně šéfredaktorem webu ja Mr. Gordon Duff, válečný invalida a veterán z Vietnamu. Kromě jiného je i majitelem jedné z nějvětších soukromých zpravodajských organizací v USA. Článek, je vlastně kopii dopisu, který Duff píše Vladimíru Putinovi a žádá ho o poskytnutí již odtajněných dokumentů bývalé KGB, z vietnamské války. Originál článek je na https://www.veteranstoday.com/2015/03/10/we-demand-president-putin-release-documents-vital-to-world-peace/ , český překlad – https://www.topcz.net/nase-zadost-prezidentu-putinovi-o-vydani-dokumentu-potrebnych-pro-svetovy-mir/

 12. John_Pitralon napsal:

  Historie bombardování: Od Guernicy k Hirošimě – díl 1
  https://www.youtube.com/watch?v=HKc6LGnYc5k

  • proud napsal:

   Historie lidsky zvireckosti,pohrdani zivotem i lidskou dustojnosti,nezodpovednosti a nenazranosti,lidsky pitomosti,nemame pravo rikat si clovek rozumny,uz to davno vim ze ten nazev vynalezl nekdo hodne ironicky zalozenej!

 13. Maroš napsal:

  Odporúčam – 3 hodiny, ktoré stoja za to!
  V prvej časti – história Chazarského Kaganátu a analýza spôsobu ich vlády – výpalníctvo, exekúcie, otrokárstvo – na rozdiel od Ríma – Chazari neposkytovali ani svojim občanom nič ako protihodnotu. Či znamená chimerická vláda a Chabad. Všetko toto know-how sa premieta do súčasného globálneho systému. Sú všade – všade sa skrývajú a maskujú ako riadni občania, krajania – je to mafia! Druhá časť – ako šarapatia na Ukrajine – existuje plán ukrajinských Chazarov a tých izraelských na osídlenie Ukrajiny – vytláčajú Ukrajincov biedou, úradným výpalníctvom a exekúciami. Tretia časť – Biele hnutie – ako sa zbaviť chazarského jarma!

  Inak – ako aj u nás!
  История Хазарского Каганата
  https://www.youtube.com/watch?v=O-rGO8JBDbM

  • Maroš napsal:

   A je to tu! 22. september 2018 = NOVÝ ROK 7527

   - počítaný od tzv. Stvorenia Sveta podpísaním Veľkého mieru v Azii – po najväčšom konflikte v dejinách – hroznej veľkej vojne Veľkej bielej rasy /slovanských plemien/ s Ríšou Draka – s čínskymi plemenami!
   Na počesť tohto mieru – porazené čínske plemená sa zaviazali postaviť Veľký čínsky múr so strieľňami smerujúcimi do Ríše Draka, aby tak na veky vekov zabránili neposlušným kmeňom tento mier znovu narušiť!

   https://en.wikipedia.org/wiki/File:ST.george.jpg

   Starší dokument k Novému roku 7523 /22.9.2014/
   России намного более 7523 лет!
   https://www.youtube.com/watch?v=4HT49ri5zz4
   Сотворение Мира в Звёздном Храме после войны с Китаем.
   https://www.youtube.com/watch?v=feYf-oitp_E
   Обнаружен документ древних Славян с точным описанием о Сотворении Мира.Откуда Славяне черпали знания
   https://www.youtube.com/watch?v=MaEW-lvmw6M

  • Robo napsal:

   Aký to rozdiel oproti tvojmu komentáru na tadesco, kde oni za nič nemôžu, všetko GP.

   Pekne ste mi tam vymazali moju reakciu.

   A musím uznať, že ty si vysoký level zradcu, dlho som ti veril…

   • Maroš napsal:

    Robo – si blbec – povrchný blbec! 1/ – nevieš čítať medzi riadkami, 2/ nechápeš iróniu – ako každý blbec, ktorému sa od nepochopenia najprv zatmí a potom má krv pred očami! Reaguješ ako Maďar, ktorý nechápe slovenský idióm, a preto nechápe ani slovenský vtip a hneď ide človeku po krku! Čo si ty?! Ja netvrdím o tebe, že si zradca – si len rovnaký „vlastenecký“ hejslovenský blbec, a akých – v Rusku – hovorí Pjakin! Pojeb sa – ale od neho som sa niečo naučil – od teba NIČ! Označuješ ma za zradcu? – tak ty kretén povedz, koho zrádzam – Slovensko? – seba?! Čo robíš ty piča v Čechách – si tam v exile – lebo ti tam je lepšie? No tak tam zostaň a nehraj sa na Slováka – ty Tigrid! Tvoj komentár vymazali hneď po tom, ako som naňho reagoval – ty kokot – prečo tam nie je aj môj komentár na teba – ty arménsky ANÁL?! „ste mi tam vymazali“ – kto – ja – ty MAGOR! Si choromyseľný zhrdený psychopat! Psychopat, ktorý chce, aby nás tu zomleli tie ich antisemitské a antiantisemitské MLYNSKÉ KAMENE! Chodíš ty piča na lewa net či kam do piče trollovať a rozkladať KSB a „nechápeš, ako v bežnom živote funguje téza-antitéza=riešenie, nevieš ako funguje ICH židovská cielená provokatívna činnosť, zatiaľ čo oni sa maskujú ako ty – „Slovák“?! Ja jeben na to, či ty a hocikto verí mne – ja verím len sebe, lebo jedine ja sám seba nezradím – ty magor! Akurát na tých tvojich boľševických hodnotenia a na rovnako prijebaných lajkoch na tadesco som zavislý! Aj toto je irónia – ty „javor“. Seriem na teba! „Rímske koloseum“ pre plebs – palec hore – palec dole! Komplex moci! „Maroša mám rád!“ „Maroša nemám rád – heč!“ Poslal si ma na tadesco do riti ty buzerant?! Lebo normálny chlap chlapa pošle keď tak do piče! Teba treba poslať do piče – za trest! A nie do tvojej obľúbenej arménskej rite čo máš doma – však vieš o čom hovorím!

    • proud napsal:

     “ Ja jeben na to, či ty a hocikto verí mne – ja verím len sebe, lebo jedine ja sám seba nezradím – ty magor!“………..takze si tu bud pises sam pro sebe,nebo si seres do tlamy,kdyz to tak je jak tvrdis….a ano,jeb na to,protoze tvejm vesmes picovinam verit nejde,protoze hazes veci ktery jsou lzivy a podstrceny od samyho svyho vzniku a kdyz se ti to rekne,jeste picujes a velice casto se jako zradce sam stavis,je asi nahoda ze vetsina tech co poslouchaj sioPjakina,co? ;-)

    • proud napsal:

     Pjakin je dobrej,to se mu musi nechat,dokazal vam vymlejt uz tak dost blby palice,ze jste si toho ani nevsimli,blbeckove!

    • proud napsal:

     Aspon my ostatni vime co by nas cekalo s vypicenou KSB,dalsi divnou sektou!!!

     • Maroš napsal:

      Pro-úde – všetci sa necháme dinekonečnariadiť riadiť vašimi fackami – he?! Všade, kam ztokerovaný a zhumanizovaný človek pozrie – všade had ako ty! Príde očista – je to jednoduché. Budeme necitliví, netolerantní, nehunánni! Ako vy! Žiadne odpúšťanie, žiaden Kristus! Len SANÁCIA!

      • Robo napsal:

       Nervózny?
       Nedivím sa, po takej chybe.
       Späť už to ale ne vezmeš.

       Poviem ti, kedy si urobil omnoho väčšiu chybu, neporovnateľne väčšiu.
       V ten moment, jak si súhlasil so zradou.
       Ani to už nevezmeš späť.

       • Maroš napsal:

        Javor – ja som vašej chazarskej ani žiadnej inej bande neprisahal a ani nebudem! Ste nervózny zo mňa. že vám neutralizujem tie vaše podliacke pasce – to je všetko.
        Tak skúste vymyslieť niečo nové – ale ty pes akurát tak vieš vyhrabať novú dieru – nech tam spadne ten, kto sa nepozerá pod nohy! Nervózny? Naopak – všetko podľa prieskumáckeho plánu – Vpp to možno s nervami a s časom nezvládol – ja sa tvojmu ksichtu mienim venovať! Ale – ak dovolíš – po svojom – ty mi tu tvoje pravidlá nevnútiš! Ešte tisíc takýchto tvojich prstomukazováckych komentov, a možno ľudia pochopia, že si tu len zavesená prázdna hnida! A zatiaľ nech tvoju arménku jebe do riti tvoj kamarát – takže pokračuj… Klídek – jej to robí dobre…
        Г Климов об армянах Армяне вторые евреи – ups! Zakázané! Tak aspoň úryvok…
        Почему у армян развит геморрой Отвечает академик РАН
        https://www.youtube.com/watch?v=fQdedT34PpM

    • Robo napsal:

     Už ste mi tam ten komentár vrátili, kapitán?
     Darmo sa snažíš.
     Myslel som, že tu píšeš za seba – to bolo to „veril som ti“.

     Nerob tu zo seba debílka, zhadzuješ sa.

     • Robo napsal:

      A už zas mi mazete komentáre.

      A kto ten môj prvý po x hodinách vrátil?
      Tahas to spolu s Márnym?
      Asi márne..

      • proud napsal:

       Kdybys mi veril,mezi ty previty bys nelezl:-)

       • Robo napsal:

        Vliezol som tam účelovo – ukázať prstom na kktov.
        To sa musí.

        • Maroš napsal:

         „Raz vleziem ja na ten tvoj web a len im prepošlem na linky sem – akési ty hovädo!“ – no neseriem na teba?! TY UDAVAČ! UKAZOVAŤ PRSTOM! Kokot… Jebko! Nechaj si ten prst na islámsky pozdrav – než ti ho niekto odtrhne. Ty „Javor“! To máš odteraz volací znak!

        • Robo napsal:

         Prečo dávaš svoje slová do úvodzoviek?

         Rozdávať čokoľvek môžeš sam sebe..

        • proud napsal:

         To je pravda,ale podle me to ma smysl jen tam kde te sionisticka svine,nebo jenom cechackovsky zlodejska,nevymaze.

      • Maroš napsal:

       Robo – ak ti chýba – obráť sa na admina tam – a nech tam dá kvôli vyváženosti tvojej pičoviny aj moju kokotinu dobre?! Alebo to napíš na OBLOHU! Alebo sa posťažuj tvojmu rabínovi.

       • Robo napsal:

        Som rád, že si to včera (či kedy si to tam zavesil) prehnal, aspoň si sa konečne ukázal aj ty.
        Z občasného kkta sa vykľul zradca a zapredanec.

        • Maroš napsal:

         Robo – na takých ako si ty – mám KRÍŽOVÝ šrobovák! Veľmi tým dreveným kolom neverím…

        • Robo napsal:

         Fajn. Zastrč si ho do riti.

         Som Božia Ruka Spravodlivosti, Maroš.

         Teraz dopadla na teba. Neomylne.

  • proud napsal:

   http://kopyten.clan.su/blog/izrail_priznajot_chto_khazary_ehto_evrei/2014-09-09-67 , porad mi neni jasny na co opakovat vsechny ty „snad a mozna“ a utikat od toho co je skutecne dulezity a vsechny nas ceka,na tom bysme meli vsichni delat a ne ne na zasranejch drbech odvadejicich nas od skutecnejch potreb vykopat vsechny protilidsky svine odevsad!

  • proud napsal:

   Minulost me zacne zajimat az teprve tehdy,kdyz se o ni dozvim prokazatelnou cistou pravdu,jinak ji beru jen za nastroj parchantu jak mi tlouct do hlavy bludy a smerovat me nekam kam chteji oni pro ne, ale rozhodne ne ja pro sebe !!! Jediny co tedy muzu ovlivnovat je soucasnost a budoucnost,prolhana minulost jsou jen zasrany drby,ktery sirej zasrani.Proto do ty doby kazda zminka o neovereny minulosti je hodnocena jako zradnej pokus pomoct siozidum!

   • Maroš napsal:

    Proude „Minulost me zacne zajimat az teprve tehdy,kdyz se o ni dozvim prokazatelnou cistou pravdu,jinak ji beru jen za nastroj parchantu“ – nechaj si ju naliať do hlavy v nejakom bare! Si rovnaký informačný parazit „Ja chcem vedieť!“ No tak vedz!

  • petr napsal:

   Pánové, tyhle vaše tahanice mi připomínají osud partyzánů na slovensku. Nacisti proti nim skoro nemuseli zasahovat, protože ti se většinou povraždili mezi sebou, podezírajíc ty druhé, že jsou agenti nacistů.

   To je taková slovenská tradice, kterou jsem moc nepochopil.

   • proud napsal:

    Bohuzel nejsme tady u nas moc jinaci…….aspon teda kolem me,prodaj te za zidackej gros ani nemrknou,jen aby se „zalibili“.

    • niSas napsal:

     Vokradou tě vo podíly a pak tě smáznou. Pak tlučou do hlavy zase ty svý bludy o minulosti, že gdo se z ní nepoučí…Sou stejní, jedni kradou majetkové podíly, druzí kradou minulost, třetí kradou hlasy, další to mažou a další na tom parazitujou bez háčků a čárek.

   • Jan Kowak napsal:

    O.t..
    Dobrý rám PSYchopati ! ! !

    .. práwě ssem se zas-wrátil zz Pardubic – od El komandanta
    GUstawa B.
    Děla-li sme tam ss s Krtečekm brikulose & W.P.
    .. nám wychlastal wše-chos Wajnos

   • Maroš napsal:

    Petr – všade tam, kde fungujú boľševici a trockisti – všade tam vládne rozkol! To NIE JE NAŠA NÁRODNÁ ČRTA – TO JE NEUSTÁLE ZASAHOVANIE ZVONKU A ZVNÚTRA! To sú VAŠE rozkolnícke črty – u nás ako dôsledok!
    Zavrhnuté svedectvá (2018) – Zakázaný dokument
    https://www.youtube.com/watch?v=EUBUq0P2UAk

    „Dejte zemi 20 let pokoje a klidu, a to vnitřního i vnějšího. Poté nepoznáte Rusko!“ – Stolypin!

    • proud napsal:

     „Petr – všade tam, kde fungujú boľševici a trockisti – všade tam vládne rozkol!“……………jisteze vladne,protoze vlastenci chtej pochopitelne vrahy naroda,trockisty,povesit!!! A curaky jako ses ty jakbysmet!

 14. Jan Kowak napsal:

  Ha.. Aplika-ce práwě pp.řestala fu fungowatt : /
  .. Už je TO tu za-se

 15. Maroš napsal:

  „Som Božia Ruka Spravodlivosti“ – Kult osobnosti na troskách osobnosti. Neomylne. Amen!

 16. Maroš napsal:

  Nwoo.org is ranked #116,429 in the world according to the one-month Alexa traffic rankings. Nwoo.org has the potential to earn $3,681 USD in advertisement revenue per year. If the site was up for sale, it would be worth approximately $25,767 USD.
  Nwoo.org is rated 4.5 out of 5.0 by StuffGate.
  https://stuffgate.com/nwoo.org
  - – -
  Tadesco.cz is ranked #79,338 in the world according to the one-month Alexa traffic rankings. Tadesco.cz has the potential to earn $5,402 USD in advertisement revenue per year. If the site was up for sale, it would be worth approximately $37,813 USD.
  Tadesco.cz is rated 5.0 out of 5.0 by StuffGate.
  https://stuffgate.com/tadesco.cz

   • Maroš napsal:

    Robo – som nesmierne rád, že si sa TAK PREKOTNE KONEČNE VYFARBIL! Si podliak – prekrúcaš – každý, kto ovláda slovenský jazyk presne chápe NARÁŽKU v tomto texte – ty hajzel!

    Danko pozn. – „po patričnom brainwashingu sa vrátil „do vlasti“ správne zmätený, aby takto v plnej kompetencii idiota urobil MEDVEDIU SLUŽBU tým 2 tisíc registrovaným židom na Slovensku, a presne podľa inštrukcií elít spomínaných v tomto článku – navrhol tzv. proti antisemitické uznesenie, v ktorom sú o. i. body, podľa ktorý bude okrem trestnosti popierania „holokauzu“ počas 2. svetovej vojny, trestné aj obviňovanie židov zo zabitia Krista /pochopiteľne – Božieho Syna zabiť nemožno – bol to len brutálny pokus o zabitie/, obviňovanie židov zo svetového sprisahania proti ostatným národom /pochopiteľne – za všetkým je Globálny prediktor – židia sú práveže jeho obeťou – postihnutí degeneráciami spôsobenými životom povinne uzavretej komunity Vyvolených/, obviňovania židov z vlastnenia médií, ktorými údajne riadia svetovú politiku a politiku jednotlivých štátov – pochopiteľne – všetko v skutočnosti vlastní skupina Globálny prediktor a nad ňou ešte stojí sám Satan – o ktorom je väčšina neveriacich presvedčená že neexistuje, čo je ich základný omyl!“

    Ku tomu si treba dohľadať KONTEXT – tie KONKRÉTNE idiotiny z Dankovho návrhu na uznesenie SNR! Ešte nie je schválené.

    Ďalej nemám čo dodať – len Robo – skap!

  • proud napsal:

   Kdybys premejslel……………jenze nevis ani co to slovo znamena……..

   • Robo napsal:

    Najskôr za vyše sto rokov, Maroš.

    Okrem GP tam máš ešte perlu o „blogerovi Oraclovi“ a o Pjakinovi.
    Nože sa ešte pochváľ, skopíruj.

    Mimochodom, Pjakin, to je ten chuj, ktorý ponižuje Ukrajincov?

    Maroš, máš to márne.

 17. Jan Kowak napsal:

  Moje ga-tě Pepito.. krwawý maj je-li-to ,
  .. bo porcowal ssem wčéra KOCKU a psa a a
  Zítra ssemelu Mrože – won Žu~by fakt má jag nože..

  po-potom wrhnu se na Sasína & Lak.muse

 18. Maroš napsal:

  „Robo
  Stratil si všetko.
  Tým, že si sa nechal kúpiť.
  Česť, hrdosť, svedomie. Aj slobodu.
  ..a na tie tvoje stupídne útoky nemá cenu reagovať. Nič iné nemáš a vieš to.
  0 Odpovědět“

  „Maroš

  Robo – siahni mi na česť ešte raz a ja sa spojím s Vpp a si ťa V ČECHÁCH osobne vyhľadám! Pracuješ presne ako sionistická sviňa – rozoštvávaš priateľov a spojencov proti sebe lžami! Si jedovatý had a ako taký skončíš! Takže:
  1/ Kým, čím a za čo som sa nechal kúpiť ty hovädo?!
  2/ Česť mi pošľapávaš ty a to nedovolím ANI SVOJEJ VLASTNEJ MATKE – ty hovädo!
  3/ Hrdosť mi zobrať nemôžeš – mám ju vrodenú!
  4/ Siahni mi na slobodu! – a ja ťa zabijem!

  Provokuješ, rozkladáš Koncepciu sociálnej bezpečnosti na iných weboch, dehonestuješ Pjakina, priťahuješ POZORNOSŤ svojimi výrokmi „extrémistickými názormi“ ale zásadne žiadnymi relevantnými informáciami – zdrojmi – ťaháš na alternatívne médiá pozornosť Národnej kriminálnej agentúry NAKA, aby v spolupráci s Bakalovcami a Jandovcami existoval trestný dôvod zrušiť AJ TENTO WEB ty lstivé, pomstychtivé, ale blbé ako batoh žihlavy – hovädo – „Riszo“!

  Si zakomplexovaný chudák, ktorému sa ani štúdiom okultizmu a ezoterických sračiek nedarí napĺňať mocenské a spoločenské záujmy – lebo v podstate si SOCIOPAT!
  A s takými ja zľutovanie nemám – tvoje vyjadrenie na nwoo.org – „Som Božia Ruka Spravodlivosti“ si Kult osobnosti na troskách osobnosti! Neomylne!
  Si udavač! Si provokatér! Si denuciant!

  Neviem, či máš ty hovädo ešte slovenské občianstvo, alebo už české, ale bodaj by si mal to slovenké!
  0 Odpovědět“

  „Maroš

  Ujasnime si zopár vecí ohľadom informačnej stratégie tu!

  „Právny stav v Slovenskej republike

  Na Slovensku je popieranie holokaustu trestné od roku 2001 (novela Trestného zákona č. 485/2001 Z.z.) a v novom Trestnom zákone (300/2005 Z.z.) ho upravuje § 422d. Podľa neho: „Kto verejne popiera, spochybňuje, schvaľuje, alebo sa snaží ospravedlniť holokaust, zločiny režimu založeného na fašistickej ideológii, zločiny režimu založeného na komunistickej ideológii alebo zločiny iného podobného hnutia, ktoré násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy smeruje k potlačeniu základných práv a slobôd osôb, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.“ (Účinnosť od 1. septembra 2011) Uvedená novela bola presadená v roku 2001 na návrh poslanca OKS Petra Osuského.
  Rozhodnutia Európskeho súdneho dvoru pre ľudské práva
  Európsky súdny dvor pre ľudské práva považuje holokaust za preukázanú historickú udalosť. …“
  https://sk.wikipedia.org/wiki/Popieranie_holokaustu
  http://www.infovojna.sk/article/magata-obzalovali-pre-trestny-cin-popierania-holokaustu

  Takže takže – kto nie je úplný blbec a už vie, aké boli mechanizmy vytvárania štátu Izrael, vie, že holokaust židov v Európe bol maximálny donucovací nástroj na vytvorenie potrebnej sebazáchovnej migrácie židov do Izraela – pretože nikto, kto je niekoľko storočí relatívne dobre situovaný inak nezdvihne svoj zadok, aby sa len tak presťahoval do inej krajiny a začal tam znovu! Holokaust židov je realita a basta! Ale ale!

  Druhá strana tu podsúva židov akoby jediné obete 2. svetovej vojny, a to už je cielená doktrína prisudzovať menšiu hodnotu životov iných obetí tejto vojny! Ak teraz vynechám obete vojny v Ázii – cielene sa tak dehonestujú obete VEĽKEJ VLASTENECKEJ VOJNY – 29 mliónov Rusov a občanov sovietskych republík! Prečo sa to deje?! Pretože je to súčasťou protiruskej propagandy! Protiruskej VOJNY!
  A ďalej – už nikto si nespomenie na holokaust Arménov v Turecku v roku 1915, kedy Turci vyhladili 1 a pol milióna kresťanských Arménov – tiež semitov! Prečo? – pretože je to súčasťou procesov islamizácie v Európe! A ďalej – už vôbec nikto si nespomenie na holokaust – holodomor 11 miliónov Ukrajincov spôsobený žido-boľševikmi /Kaganovič/ v rokoch 1932-33! Prečo?! – pretože je to pokračujúcou súčasťou súčasných procesov na Ukrajine – súčasťou tajného plánu výmeny obyvateľstva – genetického preformátovania rusko-ukrajinského naselenia za chazarské naselenie – komplotu izraelských a ukrajinských chazarských a chasidských židov na vytvorenie Reichu Novej Chazárie – názov prevzatý z aškenádskej = chazarsko-nemecko-poľsko-ukrajinského jazyka jidiš! A robí sa to presne metódami vlády Chazarského Kaganátu – výpalníctvom, zbedačovaním, exekúciami! Practe sa – inak z vás zaživa stiahneme kožu! Tak ako pri potlačení vnútorného povstania proti vládnucej Chimére v Ch. Kaganáte v minulosti! Zatiaľ čo vďaka Stolypinovej poľnohospodárskej reforme v roku 1905 pribudlo v rokoch 1905 až 1917 – aj napriek stratám v 1. svetovej vojne až 25 miliónov obyvateľov – žido-boľševici sa postarali o ich dôkladnú redukciu v priebehu jedného roka hladomoru! Doboha!
  A milióny Ukrajincov ZNOVU emigrujú z Ukrajiny, ale nikto im žiaden projekt nejakej novej inej Ukrajiny nepripravil! „A berú nám prácu“ – aby znižovanie miezd a celkové zderstvo malo svojho „vinníka“! Doboha!

  6 miliónov obetí židovského holokaustu – nech sa páči – môžete pátrať, či to bolo menej, alebo viac – v každom prípade – číslovka 6 má svoj špecifický magický symbolický význam – práve pre potreby satanistov, pre ktorých čím viac ľudskej krvi sa preleje – tým lepšie pre nich! Tak sa ku tomuto celému začnite stavať ako informovaní ľudia komplexne, a nie ako anti a antianti sprostí barani! V židovstve, v ich rituáloch, je obeť z radov vlastných tá najvyššia potrebná na získanie priazne Satana – a preto práve toľko! 6 – slovom ŠESŤ – SIX!
  V tom treba chápať zásadný rozdiel medzi obeťami vojny v boji za slobodu a nezávislosť a obeťami vojny kvôli okultným a rituálnym zámerom a kvôli získaniu oveľa väčšej svetovej moci!

  Takže namiesto idiotského spochybňovania holokaustu židov – treba pripomínať všetky holokausty a najme ukazovať NA ICH PÔVODCOV A NA ICH CIELE!

  Rýchlo a „POCTIVO“! – neskutočné!!!
  https://encyklopedia.sme.sk/c/1276271/rothschildovci.html

  The Young Turks Torture to Death 1.5 Million Armenians During WW1 (GENOCIDE)
  https://www.youtube.com/watch?v=Djhch-lWnpc

  Holodomor – genocide of Ukrainians: up to 10,000,000 Ukrainians died from hunger in 1932-1933.
  https://www.youtube.com/watch?v=vlozEkKU2bI
  https://www.youtube.com/watch?v=OhfYU5ywpKg

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  A „Slovensko“ – či už ako vláda alebo všetci hlupáci – tento chazarský genocídny protiukrajinský, protiruský Prasačenkov režim stále podporuje! FUCK!
  0 Odpovědět“

  Poznámka – dané sem v stave ešte neuverejnených komentárov na tadesco.cz
  https://tadesco.cz/chysta-se-finalni-holokaust-zidu/

  KTO KU MNE PRÍDE S MEČOM – MEČOM AJ ZHYNIE!

  • Maroš napsal:

   Ukážka, ako denuciant a provokatár – hádajme kto – keď Robkovi – zmazali komentáre – už sú späť – priťahuje pozornosť orgánov činných v trestnom konaní – NAKA, Bakalovho komanda – na alternatívny web tadeso.cz!!! Lebo presne takto sa to zákerne robí!!! „Skrytá ruka“ HAJZLA!

   „Riszo
   https://youtu.be/sb-glOFJ3OU Nikdy nebudem veriť tomu, že 6 miliónov židov umrelo v plynovej komore. Nikdy ani nebudem veriť tomu, že tam umrel jeden jediný žid. “ = trestný čin v SR! Dôvod na likvidáciu média! Otázka – ako sa dohodnú medzi sebou slovenské a české orgány!
   https://tadesco.cz/chysta-se-finalni-holokaust-zidu/

   A k „radosti Robkovcov“ – komentár Pjakina rozkolu v KSB!
   Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 17.09.2018 Titulky CZ
   https://www.youtube.com/watch?v=4w8Df-1pRko

   • Robo napsal:

    To je ako vystrihnuté s kriminálky, toľko konšpirácií.

    Máš veľmi selektívny zmysel pre pravdu, ak je treba.

    To už tak u zapredancov chodí..

    • Robo napsal:

     ..a k akej radosti, to bol Kon, že to príde.
     Došlo i na teba, aj to je Kon.

     • Maroš napsal:

      Magor – zožeň si čarovný prútik – robí sa z liesky a strč ho tej svojej na noc aj aj – potom získa magickú moc škodiť – tvoja stará to zistí podľa Kon-trakcií a ty to zistíš podľa Kon-taminácie svojho obrezaného javorového žaluďa odkedy si Kon-vertoval – asi na teba mali niečo finanční Kon-trolóri a teraz tu musíš ako Kon Kon-trovať aby ťa nechali chamtivca na slobode – tak sa porušuje zá-Kon.

      • Robo napsal:

       Ty si fakt frajer, Maroš, akých sa len tak nevidí.

       1. Tvoje vyhrážky na tadesku nevidím. Na telefóne, ani na PC (oboje pod mojim účtom)
       2. Kamarátka ti tam píše, úplne slušne a vecne, komentár jej neprešiel.
       3. Česť, svedomie atď si predal sám, mňa do toho neťahaj
       4. VŠADE píšem pod menom Robo, teda ani Riszo nie som ja.
       5. Stúpol som ti na otlaky, však?

       Ani vo sme by ma nenapadlo, že sa z teba vykľuje taký chudák.

       Opakovane útočiť na moju ženu..

       Si fakt chlap jak sa patrí, Maroš..

       Podaj si ruky s vpp a páľte spolu…kam chcete.

       • Robo napsal:

        A vpp sa pýtať nemusíš, vy zmrdi mate aj iné možnosti, napríklad podľa IP.

        No len poď, kľudne za ruky s vpp.
        Vás kktov si podám kľudne oboch a rád.
        Aj za cenu zlomeného nosa napríklad.
        Stojí mi to za to.

        • Maroš napsal:

         Denuciant Robo – to, čo mi neuverejnili na Tadesco – visí tu u admina – asi má rovnaký dôvod to neuverejniť. Do tvojej židovskej ženy – podľa Vpp – sa navážam preto, že sa tu ty kokot sion provokatérky – hraješ na ŽIDOBIJCU! Tak ma tá chuderka „ktorej sa to inak netýka“ – veru netrápi!
         To je riziko tvojho – vášho podnikania – SRAŤ SI DO HUBY! Od Tadesco ma mailom vyzvali, aby som sa zdržal komentárov na túto tému, pretože už dostali predvolanie na vysvetlenie na políciu! Ty hajzel – už tomu rozumieš?!

        • Robo napsal:

         O čom rozprávaš, ty chuj maďarský, zradcovský?
         Co chceš naznačiť?
         Už som ti jasne povedal, že vystupujem zásadne pod vlastným menom.

         A čo mám chápať?

         Rozprávaš sračky, aby si prehlušil svoju zradcu, ty sviňa

        • Robo napsal:

         …svoju zradu…

         A koment na tadesco si mal, stiahli ste ho až teraz.

         Fakt si úbožiak.

        • proud napsal:

         Ser na nej na blba z kotaru. „V roku 1700 Peter I. zrušil slovanský letopočet, podľa ktorého bol vtedy rok 7208. Aj týmto spôsobom bolo „vymazaných“ 5508 rokov historického dedičstva slovanských národov.“.Kdyby vedel aspon tohle,nikdy by nenaletel na nejakou historii,ze s ni operuje o nem jasne rika komu slouzi sioposranec horsi turka!
         https://www.biosferaklub.info/povodny-slovansky-letopocet/#more-20642 , ty knihy bych si rad precetl.

        • Robo napsal:

         Aké knihy, Proude?

        • Robo napsal:

         Aha…drahé, jak sviňa av ruštine..

         Mám doma ešte iné, ku ktorým som sa zatiaľ nedostal..

        • Robo napsal:

         Mimochodom, aká NAKA, aký mail, ty zapredaný uklamaný maďarský druhotriedny agent?

         Tie tvoje choré výplody sú tam zas.

         Vrana vrane oči nevykole a môže si písať, čo chce. Desaťkrát viac, než ostatní.
         Pretože len provokuje a to sa u vás smie, to je váš pracovný nástroj.

        • proud napsal:

         Jiste,zlodeje a kriminalniky si policie predvolava,ale mela by je rovnou strilet,specialne brnenskyho zmrda zlodejskyho a tobe aspon zkopat tlamu!!!

    • Robo napsal:

     Maroško, kokotik, do kedy tu chceš hrať sprostonárodné divadlo?

     Mne by vôbec nevadilo, že si kktik, ved to vieš.

     Mne vadí každý zapredaný kktik!

     Každý z vás debilov si myslí, že do nás môže kopať., fascinujúce.

     Maroško, nože príď za mnou, adresu už ti Márny hádam dal.
     Neslubuj a vezmi vpp za ručičku a príďte!

     Po slovensky si sa už naučil, aj na vlak trafí.

     ŽIADNY z nás sa nechová, ako ty a tvoj milenec vpp.
     A žiadny z vás dvoch nemá na to, sa mi postaviť. Nikomu z nás.

     Si „silný“ len tu, hoviadko. Jak svojho času Jinsky.

     Svoju pravú zradcovskú tvár bez duše už si dostatočne ukázal.

   • Robo napsal:

    Toľko hlúposti a úbohosti, aby si prehlásil, že si zradca. Zapredanec.

    Slušne som ti napísal, čo si o tebe myslím:

    „Robo

    Takže Maroš, oni za nič nemôžu, to GP, tak je?

    A bloger Oracle chápe, tak je?

    A pochopil pána Pjakina, tak?

    Bež do rite, Maroš“

    …a ty sa hneď takto prejavis.
    Zas sa mi podaril neomylne zásah, ja sa proste nemýlim!

 19. Maroš napsal:

  Proud – napísal na mňa – “ slovanský letopočet, podľa ktorého bol vtedy rok 7208. Aj týmto spôsobom bolo „vymazaných“ 5508 rokov historického dedičstva slovanských národov.“.Kdyby vedel aspon tohle,nikdy by nenaletel na nejakou historii,ze s ni operuje o nem jasne rika komu slouzi sioposranec horsi turka!“ – ty nie si sprosté luhárske prasa – ty si si tupé luhárske prasa! Rozoštvávač – podliak, šmelinár, ojebávač, šmejd – presne ako ťa popísal Vpp! DÔKAZ!!! Pozrieť dátum uverejnenia!

  “ Maroš napsal:
  23.8.2018 (2.06)
  Ilonka – nechce sa ti zájsť si do Žiliny – S.S. banda určite bude potrebovať dobrú neochromologičku – dochádza im munícia – 22. septembra máme Nový rok 7527, takže bude treba vyfutrovať to obdobie do 6. storočia, keď sme konečne vyliezli z Pripjaťských močiarov –
  http://www.nwoo.org/2018/08/21/k-50-vyroci-srpnovych-udalosti/

  O. i. som to zavesil tesne pred termínom Nového roku 7527 aj tu aj na tadesco! Prode – si debil! Zlomxselný SPROSTÝ debil! Skap! MÁŠ TO HORE PRIAMO V TOMTO ČLÁNKU! Kto komu kope hrob – sám doňho spadne!

  “ Maroš napsal:
  21.9.2018 (23.45)

  A je to tu! 22. september 2018 = NOVÝ ROK 7527

  - počítaný od tzv. Stvorenia Sveta podpísaním Veľkého mieru v Azii – po najväčšom konflikte v dejinách – hroznej veľkej vojne Veľkej bielej rasy /slovanských plemien/ s Ríšou Draka – s čínskymi plemenami!
  Na počesť tohto mieru – porazené čínske plemená sa zaviazali postaviť Veľký čínsky múr so strieľňami smerujúcimi do Ríše Draka, aby tak na veky vekov zabránili neposlušným kmeňom tento mier znovu narušiť!“

  „U nás je pozemková reforma založená na tom – kto koho zahrabe!“ – Chruščov!

  Robko – zahrab svojho Prouda – ja na oplátku zahrabem teba – ja som pre takých ako vy dvaja, nikdy nepracoval – za čo nepovažujem obdobie zneužívanie ako užitočného idiota v prípade, že ste – VY SIO PROVOKATÉRI – mohli mať zo mňa dojem, že Maroša tu použijete ako „tiežžidobijcu“! Nie – vy sa tu pozabíjate a požeriete sami – a tých posledných – kvôli smradu a nákaze z vás – inak sa nedá – už zahrabeme sami!

  • proud napsal:

   „Kdyby vedel aspon tohle,nikdy by nenaletel na nejakou historii,ze s ni operuje o nem jasne rika komu slouzi sioposranec horsi turka!“ – ty nie si sprosté luhárske prasa – ty si si tupé luhárske prasa! Rozoštvávač – podliak, šmelinár, ojebávač, šmejd – presne ako ťa popísal Vpp! DÔKAZ!!! Pozrieť dátum uverejnenia!“……………..vubec nemas v ty svy tupy kokoti hlave poneti,siozmrde.

   • Maroš napsal:

    Proude – tomu sa hovorí dvojitý Alzheimer! Ty skapeš na to, že si zlomíš väz – denuciant a „popravca zradcov“ – sioboľševik denuciant Robo skape na paranoju tak, že sa sám obesí!

 20. Maroš napsal:

  Sociopati s mocenským komplexom, manipulatívni narcistickí egocentrici, v podstate úchyláci – patrí to aj na ženy, ale teraz hovorím o denuciantovi Robovi – provokatérovi „židobijcovi“, ktorý v podstate nenavídí aj svoju druhú – židovskú ženu, ktorá je manipulatívnejšia ako on a onedlho sa zmení na škaredého chlapa, ktorý ho začne mlátiť a brať mu všetky peniaze – momentálne v prdeli, pretože zaváhal, keď – ZRADCA – opustil svoju prvú ženu a deti, pretože takýto manipulatívny úchylák má predstavu, že on môže opustiť všetkých, ale nikto nemôže opustiť JEHO!

  Je vskutku zaujímavé vrátiť sa ku komentárom Vpp o Robovi a Proudovi, ktorých Vpp osobne poznal a pozná a ja toto poznanie teraz udržiavam pri živote, lebo je to stále aktuálne pri práci s takými zmrdanými jedovatými hadmi, ako sú dvaja psycháči Proud a Robo – obaja s komplexom moci, ktorý nie a nie naplniť mimo svojho okolia, pretože sú to zároveň prvoplánoví kreténi. Takže – poďme na vec!

  “ Vladislav po přestávce napsal:
  27.3.2018 (9.40) - torzo -
  „Já jsem tvoji ženu viděl a slyšel. Takže podle stejné logiky, podle jaké můžu vidět třeba Karlův most a pak říct, že je starobylý, plný různých soch a umělců, dole teče Vltava a jsou tam mraky turistů, můžu i o tvé ženě říct, že je hloupá, vzhledem připomíná čítankovou židovku, je nudná, ošklivá a tebe si vodí jak medvědář medvěda“

  “ Vladislav po přestávce napsal:
  20.3.2018 (12.33)
  Jo, a abych nezapomněl – dobře si nalešti tu svoji satanistickou motorku.
  Lebka a zkřížené hnáty – to je přece takový pravý slovanský symbol!“

  Epilóg:
  „Jejich rukopis je nezaměnitelný. Potřebují společnost, do níž se infiltrují, nejdřív rozbít napadrť, podle toho svého dobře vymyšleného proroka: „první budou posledními a poslední budou prvními“. “
  „zajímavá věc – jakožto parazité oni nikdy nic skutečného nenabízejí. Jsou to všechno jen cetky, šméčka, prázdné fráze, pozlátko, plky.“
  „…Ještě že mají jeden druhého. Ve dvou se to lépe táhne a oni umí táhnout velice dobře – tento server do propadliště dějin.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!