Diana Johnstone: Neposlušné Maďarsko

Orban-ViktorCNN objevila nedávno paradox. Jak je možné, ptala se, že v r. 1989 byl Viktor Orban západem oslavovaným liberálním vůdcem, vyzývajícím k odchodu sovětských vojáků ze země, a dnes je maďarským premiérem, tulícím se k prezidentu Putinovi? Duté hlavy! Důvod obojího zůstává přece tentýž. Dnes stejně jako i dřív, chce Orbán, aby jeho země byla nezávislá. Toužil po tom v minulosti a touží po tom i dnes.

V r. 1989 bylo Maďarsko satelitem Sovětského svazu. Cokoli Maďaři chtěli, museli to přizpůsobovat direktivám z Moskvy a komunistické ideologii. A cokoliv Maďaři chtějí dnes, musí to přizpůsobovat direktivám z Bruselu a ideologii Evropské unie. Tzn. „naším společným hodnotám“.

Avšak co jsou tyto „společné hodnoty?“

Není tomu tak dávno, co Západ, to je Amerika a Evropa, vyhlašovaly svoji příchylnost ke „křesťanským hodnotám“. Ty totiž v sobě kromě jiného obsahovaly i západní odsouzení bezvěreckého Sovětského svazu.

Tohle už je ovšem minulost. Dnes jedním z důvodů, pro který je Orban považován za hrozbu našim společným evropským hodnotám, je jeho odvolávání se na maďarskou představu „křesťanského charakteru Evropy a na roli národů a kultur“. Nu a na oživení křesťanství v Maďarsku, stejně jako v Rusku, se proto na Západě dnes pohlíží s velkým podezřením.

Takže řečeno na rovinu. Křesťanství už dnes mezi „západní hodnoty“ nepatří.

A co je tedy dnes nahrazuje? Měly by to zřejmě být ony „naše společné zájmy“, kterými by mohly být míněny demokracie a svobodné volby.

Ale ouha! Orban byl velkou většinou hlasů zvolen znovu premiérem, avšak vedoucí liberál EU Guy Verkostadt nazval výsledek této volby „voličským mandátem, který Maďarsko vzdaluje od demokracie“. Nu a jelikož tedy volby mohou národy od demokracie vzdalovat, nemohou přece představovat základ „našich společných hodnot“. Lidé prostě mohou pod vlivem tzv. populizmu volit špatně – což je záležitost velmi nedobrá a stresující.

Takže jak z toho ven? Řekněme tedy, že skutečné a funkční společné hodnoty EU jsou vyjádřeny v jejích dohodách a smlouvách a jde tedy o svobody čtyři. Ale pozor, nefiguruje mezi nimi např. svoboda vyjadřování, protože mnohé evropské státy si vytvořily zákony proti tzv. „nenávistným projevům“, které mohou mít až nedozírný dosah a sám termín „nenávistné projevy“ je otevřen interpretaci stejně nedozírné.

Takže ty svobody EU jsou jiné a jsou to: volný pohyb zboží, osob a kapitálu v celé EU. A otevřené hranice. To je základ EU. Prostě dogma volného obchodování.

Problém doktríny otevřených hranic spočívá v tom, že se neví, kde se má ta otevřenost zastavit? A jestli se vůbec má někde zastavit?

Když Angela Merkelová oznámila, že stovky tisíců uprchlíků jsou v Německu vítány, rozumělo se tomu tak, že jsou vítáni imigranti všech druhů a typů, kteří na pobídnutí německé kancléřky začali Evropu zaplavovat ve velkém stylu. Jednostranné německé rozhodnutí se automaticky vztáhlo na celou EU, charakteristickou dnes hlavně neexistencí mezistátních hranic.

Pro otevřené hranice mají různé země buňky větší či menší, ale je jedna země, která pro ně nemá buňky vůbec. Tou zemí je Maďarsko. Stát malý středoevropský s populací nižší než 10 milionů, který nikdy neměl nic společného s koloniálním systémem a proto nikdy neokusil spolunažívání s národy v Africe či Asií, což ovšem okusily už Britanie, Francie, Holadsko a Belgie. Jako jeden ze států, poražených v 1. světové válce muselo Maďarsko odevzdat velkou část svého území sousedům, zvláště pak Rumunsku. Masovou imigraci do své země Maďaři pak na své kůži nikdy nepoznali, protože pro potenciální imigranty by byl velkou překážkou velmi specifický a obtížný maďarský jazyk. Takže lze říct, že Maďaři jsou spojeni se svou národní identitou víc než národy jiné, a proto se cítí být masovou imigrací ze strany zcela odlišných kultur víc ohroženi.

Možná, že to od nich není nijak zvlášť hezké, ale změnit se to nedá. Je to tak, jak je, a jak oni to cítí.

Nedávno Maďarsko velmi přesvědčivě znovu zvolilo Orbana premiérem, a to jako výraz souhlasu s jeho odmítáním nekontrolované imigrace do země, což v EU vyvolalo pověsti o Orbanovi coby diktátorovi. Nu a Viktor Orban ve svém nedávném projevu před Evropským parlamentem na tyto výtky reagoval takto: „Buďme upřímní. Chtějí odsoudit Maďarsko a Maďary, kteří rozhodli, že naše země se zemí přistěhovalců nestane. S respektem, ale tak pevně, jak je to možné, odmítám hrozby proimigrantských sil a odmítám vydírání Maďarska a Maďarů, založené na lžích. Informuji vás, že jakkoli rozhodnete, Maďarsko nelegální imigraci zastaví a bude své hranice bránit. I proti vám, bude-li to nezbytné“.

Orbanův projev vyvolal poprask. Někdejší belgický premiér a horlivý evropský federalista Guy Verkostadt ve tweetu adresovaném svým kolegům z Evropského parlamentu napsal: „Nemůžeme dovolit ultrapravicovým populistickým vládám, aby stahovaly demokratické evropské státy na oběžnou dráhu Vladimira Putina“. A varoval: “Nalézáme se v bitvě o přežití evropského projektu. V zájmu Evropy musíme toho muže zastavit“.

Nepřipomíná vám tato výzva ZASTAVIT MAĎARSKÉHO PREMIÉRA výzvu členů zdravého jádra KSČ směrem k Moskvě a Brežněvovi, aby zastavil československé reformisty z roku 1968?

Ne?

Mi ano.

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2018/09/17/is-hungary-the-last-remaining-european-country/

 
101 Komentářů k Diana Johnstone: Neposlušné Maďarsko

 1. KRTECEK napsal:

  KDO A CO STOJI OBJEVENI SE MNOHA KRUTÝCH ORBANÚ

  mezi domorodci v ČR ‚odhaluje diskusní rubrika u stejného článku u sousedů

  http://www.novarepublika.cz/diana-johnstone-neposlusne-madarsko.html

 2. HVzV? napsal:

  HVzV je prý zakázáno dávat odkazy na NR a vitro ČSSD to nechce pustit.
  Musime to zkusit dát exta zvlášt v přispěvku, nebot by i toto sděleni bylo spolu s odkazem zgumakováno.
  Pokud se to neobjevi hned za timto přispěvkem a hned oznámime to vedeni OSV a uvidime co se bude dit.

 3. HVzV? napsal:

  EL COMANDANTE NOWAKu ALIAS KOWAKu EL COMBATANTE WP SDĚLUJE

  že byla zjištěna FAKTEM blokáda politické ruky NEPOLITICKÉ OSV tedy prvni hvězdy HVzV na triku TŘI HWEZD,kterým vnitráci ČSSD chtěji zatnout pipec cenzurou, nebot se boji o své zuby,které zatli do svých koryt.
  Proto se i domnivaji,že tim nebudeme moci plnit váš jasný přikaz

  KOVATI ŽELEZO DOKUD JE ŽHAVÉ A TAK MÁME BÝTI V PRDELI.

  Pan el combatante compañero KRTECEK už je informován a pokusi se prý navrtat do té cenzury diru uvidime zda se mu to podaři.

  A DOZVIME SE TAK KDO A CO STOJI V CESTĚ OBJEVENI SE STOVEK KRUTÝCH ORBANŮ V ČR,NEBO TAKY NE…

 4. KRTECEK napsal:

  Někdo mi tu krade čísla a pomlčky,nech ho smrt pojebe.

  http://www.nová republika.cz/2018/09/diana a John stone a neposlušné Maďarsko.html
  Podivejte se všichni jak ten cíp ten odkaz zdemoloval,tak jsem to vůbec nenapsal

 5. KRTECEK napsal:

  SOROS ZALEZ DEJ PRACHY TY LAKOMČE

  Nebo ti rozryju i chodník

  http://www.novarepublika.cz/2018/09/diana-johnstone-neposlusne-madarsko.html

 6. hel napsal:

  Ne, to mi tedy opravdu nepřipomíná nic z roku 68..toto vyjádření Verkostadta je agresívní a manipulativně podsouvá lež, že Orbán není žádný vlastenec se zdravým rozumem, odpovědný za osud svého národa, ale pouhý Putinův zaprodanec…je mi zle už z podobných CHUCPE keců!!

  • proud napsal:

   hel,je rozdil mezi nacionalistou a mezi vlastencem,obema ale zalezi na vlastnim narode,jen kazdymu za jinou cenu.

   • proud napsal:

    A Orban rozhodne neni vlastenec!!! a uz vubec ne Putinuv „agent“,ja ho taky nemusim,ten dostat tu moznost je z nej novej Madarskej Hitler!

    • hel napsal:

     Orbán a Hitler? to nevím, proč…pod všechna jeho vyjádření, včetně ta od ministra zahraničí jeho vlády bych se dokázala podepsat..a nacismu nefandím

     • proud napsal:

      hel,vzpomen nebo zjisti si jeho vyjadrovani k madarskejm mensinam v okolnich statech a budes mit jasno.Jak by ses ty napriklad chovala k cesky mensine napriklad v Nemecku,nebo Polsku,na Slovensku?……Ja tak,ze v jaky zemi zijete,tak je vam nadrazena nad vasi a jeji zakony a zajmy byste meli hajit,naprosto logicky.Ne jako Orban podnecovat mensiny k neposlusnosti a navrhum odtrzeni se a pricleneni se k Madarsku,to je typicky Hitlerovsky jednani,stejna politika,tak to zacinalo,jak dopadla uz vime.

     • proud napsal:

      Ze je promadarskej mu samozrejme chvalim,o tom zadna,ale porad je potreba videt jak je promadarskej.Mimochodem,nez jsem emigroval,byl jsenm nejakej cas v Madarsku,ti kreteni nas nenavidej stejne jako muslimove………

     • proud napsal:

      Z Madarska stejne jako z Nemecka udelali trojsky kone Evropy,obe republiky jsou umele vytvoreny.

     • HVzV? napsal:

      Z DISKUSNICH PŘISPĚVKŮ VYPLÝVÁ,ŽE MNOZI ČEŠI

      obdivuji pana Orbána,za jeho odvahu postavit se neomarxistickému Bruselu,která našim prý zástupcům chybi.
      Že by všichni Češi chtěli prý zase strejdu HITLERA?
      To Slovensko,které prý mluvi skoro celé maďarsky má v gatich před mirným vlastencem ORBÁNEM,když ho už stejně jako Česko anektovali už z Makrelovska sakum prásk?

  • Maroš napsal:

   hel – tvoj chucpe kec… Tvoj nemecko-český chazaroprotektorát už funguje, tak prečo by nefungoval ten maďarochazarský na Slovensku – že?!
   Originally Posted by Simo Niveus Formidonis View Post
   These people aren’t Hungarians. They are Jews. /+ Orbán!/
   https://www.stormfront.org/forum/t729752-8/
   http://www.chelemendik.sk/Orban_chce_novu_buducnost_pre_Madarov_174178627.html

 7. hel napsal:

  no, moc často sem nechodím, ale vidím, že zdejší „přispěvatelé“ jsou schopní rozbíječi jakéhokoliv odporu proti tomu, co s námi provádí světová rádoby elita..jinak by právě v této době necítili potřebu zpochybňovat důvěryhodnost zrovna Orbána:-/

  • proud napsal:

   Cas ukaze,za sebe,rad bych se mejlil…….

  • Maroš napsal:

   hel – na južnom Slovensku nežiješ ta, ale ja! Ak by tu presadili autonómiu, tak všetky problémy – aj migrantov hodia na perifériu Veľkého Maďarska – sem! Ako môže doboha fungovať V4, keď jeden iredentistický sion sľubuje Maďarom, že si opäť odhryzne zo Slovenska! A potom si odhryznú aj Poliaci – a zo Slovenska zostane len rovná čiara na encefalograme – hej?! Aby bolo jasno – celá Wiedeň je zadrbaná imigrantmi! No tak bude zadrbaná aj Budapešť – a potom nech si Maďari riešia priority! Posun islamizácie je paralelný s maďarizáciou – o tom je maďarská zástava – islám na hranici Rakúska. Mimochodom – ten obrázok má zosvetlenú zelenú farbu – zelený pás v maďarskej zástave je farebne totožný s islam geen! Za komunistov bol trávovo – priamo zelený! Symbolika má zásadný PODPRAHOVÝ význam – ZVYKAJTE SI! Orbán mení kravaty podľa toho, ku komu HORE smerujú jeho prejavy!
   https://www.newsweek.com/hungarys-orban-threatens-build-fence-romania-431394

 8. HVzV? napsal:

  STREJDA ORBÁN JE CHLAPCI A DĚVČATA SILNÝ POLITIK

  jako pan de GAULE A ČURČIL a žádný Hitler,TEN TO POSRAAL!!!!.
  V demokracii potvrzuji své fujery občané volbami a to se tam V magyare děje opakovaně!
  Nezapomeňte,že Maďarsko chráni sebe a ostatni státy včetně slovačisek ochranou svých hranic.Bylo prvni,které přerušilo INVASI IS a všichni ví,že má jednu z nejleopšich úprav práv národnostnich menšin včetně Slovenska a Srbska.

  EU VADI ZAPOJENI OBČANŮ DO POLITICKÉHO ROZHODOVÁNI A HLAVNĚ VADI POLITICKÁ DISKUSE,NEBOT DISKUSE JE DEMOKRACIE!

  Proto zajisti stejně jako za tzv.komunistů brzy cenzuru a ohlupovadla budou dále tvrdit,že občané jsou neschopni správně rozhodovat ve volbách.
  Jde ve skutečnosti o nadřazenost politické třidy Šmejdů,která usiluje udělat svým spojenim politiky a korpoprátní oligarchické menšiny ze všech občanů voličů otroky shrbených hřbetů a nizkých platů A TOB UDE TEN FAŠISMUS jak to nazývá historie

  PŮJDE TO UDĚLAT HOLENKOVÉ ,PRÁVĚ JEN,KDYŽ SI DOVEZOU TERORISTY A TI UŽ TU TYRANII BUDOU STRACHEM Z NICH UDRŽOVAT NOŽEM A DYNAMITEM A TAK USKUTEČNOVAT VLÁDU MENŠINY BOHÁČŮ NAD VĚTŠINOU OVČANŮ a ne,že ne ANO!!.

  Tak se tu dále můžete mezi sebou bit ostrými myšlenkami,aby jste brzy NA TO zjistili,že vám kdosi vykrad kapsy na plech!

  • Maroš napsal:

   HVzV? – „Nezapomeňte,že Maďarsko chráni sebe a ostatni státy včetně slovačisek ochranou svých hranic.“ = „Nezapomeňte,že Nemecko chránilo sebe a ostatni státy včetně Česka ochranou svých a protektorátných hranic před komunizmem“ – a Hitler to posral…

   • proud napsal:

    Debile ublizenej,kulakovskej,do lagru s tebou!

   • houbeer napsal:

    A marosu,preco si obcane jakehokoliv uzemi nemuzou vyhlasit ref.o odtrzeni-pripojeni?z akehokolvek duvodu.je to dosti osemetne,ale tak nech lide se projevi.ze by se kouskoval svet?tak nech aj hej.ale nemyslim si to.

    • proud napsal:

     Jiste ze by si lidi rozhodovali uplne jinak,toho se prave mocni bojej a posilaj vsude svy nablbli slouhy,vyrojilo se jich i tady prehrsel,staci se divat kdo a jaky picoviny a z jakejch zdroju sem haze,samej kamaradicek zlodeju a kulak otrokar co mu sebrali louku a dali ji vsem,hlavne jejich pobouchany zmrdi siodeti!Lehce je poznas.

    • Maroš napsal:

     hobeer – u vás sa to stalo v Sudetoch – Nemcov ste preto vyhnali, takže tam to znovu nehrozí. Ale na Tešínsku áno – preštuduj si generála Šnejdárka – tak nechajte Poliakov nech si odtrhnú kus Česka a Sliezsko – veď aj tak je to všetko nemecký protektorát a z cudzieho krv netečie! Maďari, ktorých Slovensko na rozdiel u vás – nevyhnalo – si autonómiu nevyhlásia BEZ VOJNY! Keby Slováci v Békešskej Čsabe chceli vyhlásiť autonómiu Slovenska – na druhý deň by viseli! Ale do toho vás Čechov už nič. Maďari si môžu vyhlásiť autonómiu v USA – nakopú ich rovno do piče! Kto si tu chcete zakladať svoje hipisácke štátiky – dopadnete ako osada bezdomovcov!

     Houbeer – práve si – v tvojej hlave zrušil územnú celistvosť a hranice štátov – práve si naplnil ciele tejto neomarxistickej EU! Však načo hranice, keď mariška rastie všade! A Arabi a farební sa v jej pestovaní vyznajú najlepšie. Autonómiu Slovenska nepotrebujp vyhlásiť miestni Maďari na juhu, ale ich do toho tlačia sionisti, pretože potrebujú zdroje Slovenska a nie kvôli maďarčine, ktorou si bez problémov kváka kedy chce kto chce! A potom sem navozia všetok odpad z Európy – vznikne V5 a sem navláčia aj ten imigračný bordel z Rakúska!

     „preco si obcane jakehokoliv uzemi nemuzou vyhlasit ref.o odtrzeni-pripojeni?z “ – máme ústavný zákon o jednoznačnej územnej celistvosti! Toto nesmie byť predmetom referenda!
     Slovensko je mimo tých kniežacích štátov – spolu s Moldavskom – jeden z najmenších štátov v Európe.
     CHOĎTE SI ODKRAJOVAŤ Z INEJ KRAJINY!

     • houbeer napsal:

      Arabi neumi pestovat.vis marosu,jsem spis neco jako zemsky(lokalni)vlastenec.seru na nejake hranice a rep.kde vladnou vsade kurwy.seru na nejaky slovany a madary a germany,zajimaji me lide v danem uzemi nevelkem a jejich ,,kult u ra“.je mi fuck jestli jsem v nem.span.nebo cesku.nacitujem krajinu,moznosti a hlavne lidi s kteryma se potkavam.

      • houbeer napsal:

       Seruna v4 a slovanske unie pazmrdu pokrizenych horemspodem.kde jsou dobri lide,tam se da dobre zit.ne kde jsou nejaci slovaci,rusi,ci kdo.ale snazim se ,,vstrebat“dejinne souvislosti,napr.vyhnani ze sudet apod.jsou to krivdy minulosti a zajmy kurew elit nahore soucasnosti.

       • houbeer napsal:

        Ja jsu z brna,coz bylo ,,nemecko“a kurwajsme hajzli vyhnali a zejsme jako zase moravaci.leda hovno.takovych lidi co jsem poslal do chuju za jejich lokajnost systemu kurew a devek z brna,jako i ze slovenska atd.neznamena,ze sa nekamaradim ze slovaky,slezany,germany,hispanci,rimany,….

       • Petr C napsal:

        Houbeer, jenze pokud se nikdo tem paznechtum kteri maji dobyvacne a mocenske touhy nepostavi bude tech mist kde se da dobre zit min a min. Vasi vnuuci muzou o nejakem volnejsim zivote slyset jen v pohadkach.

        • houbeer napsal:

         Postavit se jim?jako jak?to je petre moc obecne.verim,ze se nejde jim postavit od shora.nybrz praveze od lokalnich-mistnich komunit,kde lide aspon spoluutvareji nejakou ,,kulturu“,hodnoty,….

        • proud napsal:

         To se houbeere bohuzel pletes,musi celej narod,jinak z toho bude hned dalsi rez ,s komunitama.A pokud jsou lidi v komunitach jako ty,tedy zadny vlastenci,budu jeden z prvnich co prijde zradcum ustrelit palici,bohuzel:-(.Jsem pro souziti vsech se vsema,ale jako vlastenec svyho naroda s vlastencema narodu ostatnich.S necim takovym jako jsi ty,bohuzel,to pujde jedine do kytek.Viz. houbeer napsal:
         24.9.2018 (16.59) .Vyhnani zradcu ze sudet byl akt Slovanskyho milosrdensvi,spravne meli bejt vsichni postrileny zato kolik nasich lidi meli na svedomi!!!

        • proud napsal:

         A bud si jistej,ze kdyby je vcas neodsunuli,dopadlo by to tak!

        • houbeer napsal:

         Narod neni,kazdyho seres a shazujes a chces si je privlastnit jako narod?narod je na vymyslenym velkym uzemi pro potreby kurew nahore.a citujes jako koho?ja nic takovyho nepsal,uz ti taky hrabe?

        • proud napsal:

         houbeer napsal:
         24.9.2018 (16.59),tos nepsal ty? Narody tu byly na svejch uzemich ktery si hajili mnohem driv nez prisly svetovladny ambice nwo,o tom se snad hadat nemusime.Ale narody spolu nemusej bojovat ani se nenavidet,to bylo nastaveny umele.

        • houbeer napsal:

         Jako celej narod s kokotama co jsou jako vpp prej do 16.stol cisty mrdky?nebo jako narod s debilnima obcanama kam se podivas?ne dekuji.a prijd si strilet,ty zasrane jeden.z vlastni frustrace bes socializace.my aspon mame jeden druheho v komunitach,narozdil od vas izolovanejch kecalku

        • proud napsal:

         Jak myslis……

        • houbeer napsal:

         16:59 jsem psal.nikoliv tebou uvadenou citaci,ja nemam zadny konkretni nazor na odsuny,prestrelky o kulky,zabirani chalup a paleni poli…..

        • houbeer napsal:

         Umele jsounastaveny narody.lide se lisili udoli od udoli a hory od hor

        • houbeer napsal:

         Vis,my uz totiz mame vsechno a vse patri vsem,hec.(v idealu)

        • houbeer napsal:

         Omlouvamse vam vsem za spam a zaplneni sloupce odpovedi.
         Nic proti tobe proude nemam,stale te beru.ale strilet ani pres diskuzi na me nebudes.tos me vytocil.aniz by jsi chtel pochopit,tak jdes strilet

        • niSas napsal:

         Si myslím, že nejdříve je porod, pak je rod a pak je národ. No a proč je to tak?

        • proud napsal:

         houbeer napsal:
         24.9.2018 (16.59)

         Seruna v4 a slovanske unie pazmrdu pokrizenych horemspodem.kde jsou dobri lide,tam se da dobre zit.ne kde jsou nejaci slovaci,rusi,ci kdo.ale snazim se ,,vstrebat“dejinne souvislosti,napr.vyhnani ze sudet apod.jsou to krivdy minulosti a zajmy kurew elit nahore soucasnosti.

         Jak te ctu,vidim jak jsi mimo,proto pisu: jak myslis.Jestli vyhnani sudetaku je podle tebe krivda minulosti,pak si vlastne ani uz nemame moc co rict,ses schopnej se hadat i ze existujou 4 rasy,misto jen jedny a bandy odpadliku co maj barvu podle opice se kterou se zkrizili jejich odpadlicky predci. Ta dobrota Slovanu a Arijcu se nam tisickrat vymstila kdyz nas ta zver kterou bylo potreba nevyhanet,ale vybijet,napada,nebo na nas parazituje.

        • proud napsal:

         Kdepak houbeere,psal jsem ze teprve pujdu a za jakejch okolnosti pujdu,spatne to chapes:-),ale pisu taky ze neni divu.

        • Petr C napsal:

         Ano, od lokalnich mistnich komunit. Jenze z vlatnich zkusenosti vim ze skoro kazdy narod ma jine mysleni. Treba muzu byt kamarad s Anglicany, ale nikdy s nima nebudu souhlasit v dulezitych vecech. Proto jsem pro dodrzovani hranic a statu. Nebo negri. Muzu si s nima popovidat, ale nikdy s nima nemuzu splupracovat. Tak samo to je s Cinanama a pod. Da si rici ze znam hodne lidi ruznych narodu a vidim rozdily. Kazdy narod ma svoji identitu. Bylo by skoda pokud by se utvorila bezforemna masa, ktera nema historii a nevi ke komu patri.

        • proud napsal:

         Souhlas Peto,presne tam mirim,se vsema bejt kamarad,ale mit svoje doma a aby ho meli i oni,domluva spoluprace misto bomby,ale nemisit se a dat si pokoj kdyz je treba.Spolupracovat abysme se meli vsichni dobre,ne ze na jednom konci vyhazujou jidlo a na druhym umiraji hladem,napriklad.

        • houbeer napsal:

         Sasine a jaka ,,kurwa“rodila tak se taky pocita do naroda?slova nejsou zivot samotnej.petre,ja mam jinou zkusenost a domluvim se s kymkoliv,jen z blbcem to je tezky.takze narod jsou jako cesi,moravaci,a buhvijaci slovaci?nebo jako narod jsou cechoslovaci,coz proud zazdi do polomadaru…apod.vzdyt jste ultra rasisti

        • houbeer napsal:

         Ty brdo petre,a ty jako patris ke komu?hehe

        • proud napsal:

         ohanis se tady zastavanim se fasistickejch sudetaku co nas chteli vymlatit vsechny a co pise Maros nectes,co vyrvavali Slovaci nez se odtrhli s tou vsi novotou co jsme jim tam nastaveli na vlastni ukor te taky nezajima,co ty ses vlastne zac? :-)

        • proud napsal:

         Ty budes taky jednim z tech co si o nej kazdej idiot muze utrit curaka i s botama a sam ani nepipnes………..ale na ty co si libit kdekterej ksindl nenechaj budes jeste hejkat……….

        • proud napsal:

         Vsak si zkus zit v divnym multikulti kde co udoli a co kopec kazdej pes jina ves.Pak prijdou boreckove co vas po vsech udolich a kopeckach zmlatej do kulata a povladnou vam,protoze se jeden druhyho ani nezastanete,proc taky,co vas zajima jiny udoli,ze? Premejslis ty vubec? :-))))))))))))))))00

        • proud napsal:

         Nepremejslis:-))),chces to jako Sasin,pekne rozhazet po hektarcich aby se to lip dobijelo a nehrozila jednota proti nepriteli,pochopitelne.

        • proud napsal:

         At se to komu libi nebo nelibi,jen v jednote je sila a nikdy nebude jednota mezi otrokarem a otrokem,bohatym a chudym,spravedlivym a nespravedlivym,poctivym a zlodejem,komunitou a zbytkem sveta a podobne,jedine naoko!!! Spravedliva jednota se musi vybudovat,z nebe hotova nespadne a zadnej vudce ani sekta ji nezaridej.

        • houbeer napsal:

         A ty jses jako fuhrer co bys sjednocoval a chranil pod zastavou kdejakou co si prectes u sidorova.ovecky pod sebe….lide v ,,udolich“ se zajimaji o svoje okoli a podle toho konaji.jed do ruska jim vykladat o jednom narode a rase.

        • niSas napsal:

         Houbíre, matka dá fakticky do dítětě 99% sebe a po otci tam je to 1%, Po kom myslíš že to dítě je?

        • Petr C napsal:

         Houbeer, ja patrim ke Slovanum. Vzdy jsem si rozumel vic s lidma tam od nas. Pry i indiani maji slovanske geny a jejich byvala kultura a totemy se podobaji nasim.
         Ja se take domluvim z kazdym a mam pratele od Equadoru po Thajsko. Ovsem vsichni jsou jini. Vidim to treba u manzelstvi. Malo kdy smisena manzelstvi vydrzi dlouho. A kdyz uz jsou jejich vztah je nezdravy. Jsou narody ktere maji kolonizaci v genech. A my to nejsme.

        • houbeer napsal:

         Jo a jednota se buduje v realu.v komunitach.kde jsme si rovni.a mame snemy,….ne slovama na netu o jedne rase a jakymsi krizeneckym narodu,kterej neni.jsou jen synove a dcery.tot souhlas se sasinem.ne uz tak ,,od nasi mamy“….

        • houbeer napsal:

         Sasine,rika se,ze syn je kdyz otec mel pri poceti ,,energeticky navrch“ a dcera opacne….

        • houbeer napsal:

         Jo petre a k jakym,z jakeho udoli?vzdyt to je k smichu.patris sociokulturne-mentalne do toho jaka byla tva matka a otec.nepopiram geny,jenze nikdo nikdy nezmeri rovnici mezi genem(vajco,spermie)dusi a vychovou

        • houbeer napsal:

         Sasine to nemyslis vazne,mel jsem te za premyslyvyho-neni to ani pul na pul ani jak uvadis,je to nemeritelne.je vic spermie,vajicko,duse co se ,,vteluje“do materie zarodku?….kdo rodil.mozna vi neco o zazraku stvoreni a tudiz ma pokoru a ne odsuzujici detinsky nazory

        • niSas napsal:

         Houbíre, matka do toho musí dát 99% těla a duše nebo jak to chceš pojmenovat a devět měsíců to dítě modeluje. A za devět měsíců se toho stane, že?

        • niSas napsal:

         Houbíre a dále jsou představy, že první gen do panny tvoří kostru, rámec budoucí vytosti a druhá představa je, že matka, budoucí, sbírá geny jeden po druhém a vytvoří z něj jeden nosný párový gen a na poslední už tak nedbá. Mě se líbí docela představa Xiněviče, kerý říká, něco podobného jako ty, že velká láska, vzplanutí, čí zajiskření u početí, předběhne uložené geny, viz tvoje pomyslná kurva, a může z teho vzejít čistý potomek, ale opět se to nějak dělí, gdyž do teho musí matka vložit 99% své živy a tata na to stejně může jen zírat. Proto se říká, že matka, ta je jistá vždy.

        • houbeer napsal:

         A jak by k tomu prisla moje karolinka,kdyby mela do kazdyho ditka davat toliko,co by asi z ni zbylo?:))proc musi…pri poceti uz je clovek uvnitr v okamziku,to je ,,zazrak“.tehotenstvi je vjem-sociokulturneemocni

        • Petr C napsal:

         Vy jste se mne ptal ke komu patrim, tak jsem odpovedel. Nejsem internetovy Slovanista, ale vyrostl jsem na Morave a ta se snad pocita jako slovanska. To ze ziji v Canade je je proto ze tu mam klid od lidi a jakz takz od civilizace.
         Cose tyce vychovy. U adoptovanych vetsinou maji geny navrch a muzete vychovavat jak chcete. Samozdrejme jsou vyjimky.
         No o jednote v komunity mi povidejte. Tady v komunite zije jeden negr. Bohuzel on je nejvetsi lempl v komunite. Do kamosovy komunity se dostalo par negru, kamos vyrvaval jak jsme si vsichni rovni. Po par mesicich souziti nebylo vetsiho rasisty. Moji nejlepsi pratele jsou anglicane jejich pohled na zivot je uplne jiny nez pohled lidi ze tkz slovanskych zemi. Neboli jejich dedove byli kdysi nejvetsi rasiste a oni jsou najednou ovecky. Jsou snatno ovladatelni. Duce (kralovna) rekne jdeme kolonizovat, jdou kolonizovat, duce rekne a ted jsme demokrate, budou demokrate.

        • niSas napsal:

         Houbíre, o stvoření víme prdJen sem přidal pár svých představ a jednu, kterou dávám dopředu. Dá se to uchopit i tak, že do továrny můžeš navézt materiálu kolik chceš, ale jen na něčí rozhodnutí z fabriky vyjede samopal a né dětský kočárek. Eště dále je to jen vo tom, esli chceš z dětí nadělat otroky státu nebo jim přiznáš podíy na neprodejné půdě, rozpočtu, právo do teho kecat svými potřebami a kontrolovat jak jim to de. Někteří raději ty otroky, keré si nechaj vyškolit státem, což je korporace, kerá dává jako myškám z rendlíku.

        • proud napsal:

         Debilem ses narodil a debilem zustavas a zustanes,Sasine.

      • Jan Kowak napsal:

       Houbeere.. ty máš tu kultůru , bez háků i čááker jag OUD.
       TO juž ři-kal strej-da Heidrich .. že tě stře-lí
       .. za 5 baků ; )
       I ss two-jí Fizkulturou.. Rypatou , aha – sorry – já měl ww w
       replay .. w ww Pale Robowou – juž wim : ))

       Admine , eště jeDnou zkusim ty nowý Smajlí-ci..

     • proud napsal:

      Prober se,Madari vam nakopou zadky kdy si vzpomenou,sami jim lezete na talir! Mate jedinou kliku,ze jsou jako vy EU a musej poslouchat,co na tom ze se vic kroutej.Ale s vama by zametli hodne rychle!!!

      • proud napsal:

       Je jich 2x tolik co vas a kdyz se tak ohanis historii,povim ti co by se stalo kdyby po vas vyjeli,a stane kdyz vyjedou,vlezete jim do prdele posranej ciganskomadarskej mixe stejne jako jste do ni vlezli Hitlerovi a zradili vsechny kolem,diky nam jste meli aspon nejakou kulturu,ted uz mate hovno,chces se vsadit? :-)))))))))))))))))))))))

      • Maroš napsal:

       Proude- Maďari mali vždy navrch len na začiatku nejakého zákerného útoku – keď išlo kto z koho – nafasovali! Historické výpovede vojakov, ktorí s nimi bojovali, alebo boli v zajatí, hovoria jednoznačne – zbabelci – ako Cigáni! A keď ide o prežitie – požerú sa medzi sebou bez akejkoľvek národnej, či ľudskej hrdosti! Preto sa u nás nesmie spomínať rok 1919, ani rok 1939 – aby u nás nevznikla tradícia a povedomie, že keď nás napadnú – vždy prehrajú! Zajať Slováka – rozpárať mu za živa brucho a nacpať mu tam baganče – to vedia, ale bojovať nie – a seriem na teba! Preto musíme mať „až“ 14 tisíc vojakov a preto im ČR teraz prezbroje pechotné zbrane pre 200 tisíc vojakov. Však nech tých blbých Slovákov konečne vykántria! Teraz predávate zbrane Prasačenkovi a Orbánovi a potom ich budete vy sioni predávať aj Turkom! Hocikomu. Toto zariadil ten vyjebanec Havel, keď zrušil výrobu zbraní na Slovensku!
       Na riadne vyzbrojené Slovensko by si žiaden Maďar nikdy netrúfol – vždy len prekvapko!

       • proud napsal:

        Budiz ti prano tvoje stesti z nevedomosti……….Jinak ze nas zprasili a prasej dal je mi znamo,netajim se tim.Nakonec proto jsem tady aby si to uvedomil kazdej nez se z nej stane dalsi Sasin ,Maros a vam podobny,co jim „ukradli“ louku pro dobro vsech.

       • Jan Kowak napsal:

        O.t.. Mroži – uwáága – keď ti chçi-ju do howoru..

        .. Ale w 1.who zz Řijna wod-wwi RÃ ra ra ráá swuj fungl Nowej
        Gešew .. ten , kurwa.. jag sse nejmu-je..hohonem

        Ssákra Mroži – juž ho mam !

        KRAEN sse nejmu-je je-ho ww wista ?

        A nebo ne ..
        Gdo TU kešku najde = je-je !

        Nulo.. 1. 10. 2018 t.r. U Krakena Na Václawce 11/148

       • Robo napsal:

        No ved hovorím, že si Maďar!
        Z tepla útočiť na ženy, o ktorých navyše nič nevieš.

        Skončil si, maďarský zapredanec.
        Si už len prázdna schránka, ktorá niečo píše na klávesnicu.

        Než sa mi zas budeš vyhrážať – PRÍĎ, maďarská zapredaná kurvička!

        • Maroš napsal:

         Denuciant Robo – choď si do lesa vyhliadnuť ten javor, na ktorý sa obesíš a fest. Ja nie som Maďar a zároveň so skutočnými Maďarmi nemám problém – tak ako sme ho nemali tisíc rokov – než došlo k R-U vyrovnaniu a iniciatívu prevzali maďarskí židovskí bankári a vojnoví štváči – preštuduj si krach viedenskej burzy 1872 – ty sion! Od vraždy Kušnírovej som sa rozhodol, že si v budúcnosti na pripomenutie budem uvádzať národnosť – LUŽIČAN! Po maďarsky neviem, aj keď niečo rozumiem. Žijem v zmiešanej obci, kde až na pár zarputilých odporcov Slovákov absolútna väčšina Maďarov hovorí bez problémov po Slovensky. Takže – s týmto ma uraziť nemôžeš a na tú tvoju náhradnú hajtru veruže seriem!
         https://www.youtube.com/watch?v=zw6g7JllmZo

        • Robo napsal:

         No veď ja ani nehovorím,že si obyčajný Maďar, ty manipulátor.

         Ty si totiž zapredanec maďarskej národnosti!

         Ešte hodne úsilia ta bude stáť zakryť svoju zradu a aj tak márne, Maroško Klingáč!

        • petr napsal:

         To je pozoruhodné, Marošu. O krachu vídeňské burzy jsem neměl ponětí. A že za osamostatněním Uher stáli „maďarští“ siobankéři, to jsem taky nevěděl.

         Jen jestli si to trochu nelakuješ narůžovo, to láskyplné soužití s maďary staletí předtím. Nějak tam nepozoruju ten rozkvět jaký nastal na slovensku za ČSR a později ČSSR.

         Ikdyž, to rozbití monarchie si naplánoval GP a jako vždy k tomu použil židy, jak k rozkrádání monarchie, tak ke vzniku nových revolučních států s francouzskou trikolorou. Takže se vlastně není co divit.

     • petr napsal:

      Marošu, to je zákon příčiny a následku, neboli, to co si navaříš, to si taky sežereš.

      Nacionalističtí hejslováci si navařili samotný slovenský štát, protože čehůni jim nevoněli. Tak teď si vy všichni vyžerete maďaróny (a co hůř, sio-maďaróny), kteří se s váma tak mazlit nebudou, tak jako staletí předtím.
      A to za situace, kdy vám mladí houfně prchají na západ protože doma se neuživí. Zůstanou vám tam jenom ošklivky, lemplové a množiví cigáni co vás brzy přečíslí.

      Vážně vám stálo to osamostatnění za to?

      • proud napsal:

       Vzdycky jsem byl proti rozdeleni,ale ted si rikam,jestli nakonec nebylo pro nas lepsi.Protoze co je ti platny bejt vetsi a silnejsi,kdyz to co to dela ti vzdycky vrazi nuz do zad,mozna je to takhle lepsi a to spatny nechat vyhnit.Jen muzu doufat ze ti dobri najdou v nejhorsim cestu zpatky.

      • Maroš napsal:

       petr – rozdelenie Československa bolo plánované z vonku!
       Zožeň si jedno vydanie Enzo Russo – „Štrnásta nula“ – originál vyšiel v roku 1986 – teda už v kontexte s plánmi Perestrojky a Glasnosti a budúceho rozvratu USSR – začali u spojencov! U nás to vyšlo v roku 1991-92! Ja som to bohužiaľ čítal až po funuse – náhodou – ako román o modernej mafii – na tú dobu išlo o cezhraničný odkaz pomocou beletrie. Takže žiadni Slováci v roku 1986 nič také neplánovali a hovno vedeli aj o budúcom prevrate v roku 1989. Takže do piče aj s „protagonistami“ roztrhnutia ČSSR – žiaden Pithart ani Mečiar neboli skutočnými osnovateľmi osanostatnenia – tak ako Masaryk a Beneš neboli osnovateľmi ČSR! Keby neboli šli do Pittsburgu na pokec – Slovensko by vzniklo samostatne – Martinskou deklaráciou 30.10.1918 – úplne nezávisle na výsledkoch v Pittsburgu. ČSR presadzoval M.R.Štefánik – z taktických dôvodov – lebo Maďarsko.. Detto – Beneš aj Masaryk potrebovali Slovensko – z taktických dôvodov – lebo Poľsko a sused Nemecko. Tak tu nekňúraj a buduj si svoju ČR – ja tu točím o tom, že aká je pravdepodobnosť, že nám nakoniec ČR vpadne do chrbta aj Maďarmi!.

       Kniha o plánovanom prerastaní mafie do štátov Varšavskej zmluvy.
       https://knihy.abz.cz/prodej/strnasta-nula

       • proud napsal:

        To neni spatnej napad,jestli je vas vetsina siozmrdu tvyho razeni,na ukrainu s vama,coz jste nakonec vzdycky dokazali,naposled kdyz jste libali prdel Hitlerovi a fasistum!!!

        • proud napsal:

         …..na posledni chvili honem prevlikali kabaty a jeste v roce 2000 byli partyzani:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

       • petr napsal:

        No dejme tomu. Ale já si to porevoluční vřískání slovenských nacionalistických užitečných idiotů a mečiarovských mafiánských struktur, dodnes pamatuju. Za takové situace byl společný stát nemožný. Pořád by někdo fňukal, že je čehůni utiskují, i kdyby do slovenska šla většina investic ze společného rozpočtu tak jako za 40 let komunizmu.

        A i kdybych neměl pravddu, jak tvrdíš, tak dodnes na internetu vřískající slovenští nacionalisti jsou zárukou toho, že už se nikdy nespojíme. Leda že byste postavili koncentráky a tam je všechny svezli.

        Takže jsme v patové situaci, ČR je na hranici životaschopného státu se svými mizernými 10 miliony. Slovensko se svými 5 miliony je odsouzeno k ukrainizaci a do role věčné kolonie.

        Jak říkal Pjakin, to co fakticky sociologicky a politicky rozděluje skutečný stát od neživotaschopných státností a kolonií, je hranice 10 milionů občanů. A to myslím že sedí.

        • Maroš napsal:

         petr – ešte mi povedz, 1/ Ktorá africká kolónia má menej ako 10 mil. obyv., 2/Prečo ešte existujú „kolónie“ ako Vatikán, Lichtensteinsko, a Rádio Luxemburg, 3/ Koľko Annunaki-ov treba, aby s Húnmi ovládli všetky nepredajné podiely na zemeplacke, 4/ Kde – v ktorom bare – link – zase „zradca a Maďar“ Pjakin toto vypotil – asi mi to ušlo – aj ako tá „islamizácia“ pomocou KSB. Len nie prosím ťa z nejakej DVTR Voda a Nealko a pod.

         Lebo – je ešte, alebo už nie je tá atómbomba funkčná?! Mali sme ich tu plnú prdel – komu ich Kocáb a Havel vykšeftovali?! „V záujme mieru kolónií“?

        • Robo napsal:

         Volám sa báťuška Pjaťkin a som najlepší politik vo Vesmíre.
         A Maroš môj najlepší besný pes.

         http://www.dvtr.eu/rozpravky-pjakina/

 9. proud napsal:

  Slovensko bych nechal dobrejm Slovakum a zmrdy jako ses ty bych vybil,uz zadny vyhaneni zmrdu aby se vratili s nozem do zad,hned vystrilet!!!

 10. Maroš napsal:

  „Tartária dojela“ na kataklizmu – zmrdi tam dojeli až potom!

  …prejsť na článok zadarmo – dole!
  Los Magyaros candidato on Prezidento des Slovakos – mafiozo secondo…
  https://www.aktuality.sk/clanok/626315/komentar-daga-danisa-bugar-by-mal-vysvetlit-milionovy-majetok/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok3&utm_campaign=HP-new2

  • Jan Kowak napsal:

   A wo-čem wůbec je.. ten článek – čeknul sse jen Nad~pis NEPOSLUŠNÉ..
   .. ha – juž TO mam :

   Tenisky já mááám & wše-chny DO~DO ..prdele ss ni-ma nakopáám : ))

   ps : ssem to na-sal sám , z Hložkem..

  • proud napsal:

   Picu kataklizmu,na kretenismus dojela,kdyz se rozhodla dal nezabijet odpadliky,ale jen je vyhanet,to se ji vratilo i ve forme vatikanskejch zmrdu,mimo jine.Prirodni kataklizma s atomovkama,ten je dobrej :-)))))

   • Jan Kowak napsal:

    Boga jego Mária.. Proud sse nám zwrátil z U.S.A.. ja-ko
    .. halas z Ameriky , halas Boží & moderatizátor
    ppanelowejch
    Dyzguzí.

    Až sse wrátí z C.. Petr C & Máňa z Mechika a Houbeer ze Španěl..

    .. ssleduj-te to – Goši – Mrož juž pí~če hore ( we 14 : 15 ) po Hispánsky : o

    ps : proude.. teď sem si wzpoměl , jag’s ss před rokem
    Shæně 40% kořal.ku – Hong je-zdí pro chlast do PYRNY..

    ..což je asi tag 10 mil před Karl Marx Štatem ( ajn Kesl atď.. ) , jag tam tu-hle někoho zabi-li..
    Gde ssem TO čet ?
    .. teď newim ??

    A wozí mi odtam-taď RUM , KRTku – dobře se drž – a ten
    má Šedesát Voltů a je TO O.75 l.
    .. stojí 7,50 ,- eur !!!

    ps : No ne-kup to !

 11. Maroš napsal:

  Článok rozbaliť dole – „pokračovať v čítaní článku zadarmo“ – video o spolupráci Orbána s oligarchiou – z jej záujmov sa dajú vydedukovať záujmy Maďarska o zdroje na Slovensku….
  https://www.aktuality.sk/clanok/626945/prvy-madarsky-terorista-ako-madari-zatocili-s-ahmedom-h/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok3&utm_campaign=HP-new2

 12. Maroš napsal:

  „Podle dřívějšího vyjádření Ministerstva zahraničí Maďarska je vidět, že Ukrajina považuje maďarskou národnostní menšinu v Zakarpatské oblasti za hrozbu pro stát.“
  https://ac24.cz/-/bude-ukrajina-valcit-s-madary-natocili-kolonu-armady-smerujici-do-zakarpati?redirect=%2F

  „Konflikt mezi Kyjevem a Budapeští o vydávání maďarských pasů obyvatelům Regionu na maďarském konzulátu ve městě Berehovo v Zakarpatské Oblasti dosáhl nové úrovně. Ukrajina se rozhodla zahájit trestní stíhání. “
  „že pokud se během vyšetřování SBU zjistí, že mají nějaké osoby, které zaujímají post starosty, hejtmanů, ministrů, důchodců nebo vojenského personálu, dvojí občanství, budou zbaveni ukrajinského občanství.“
  „Velvyslanectví České republiky v Kyjevě odmítlo informaci, že Praha má v úmyslu vydat masově české pasy obyvatelům Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Prohlášení je zveřejněno na internetových stránkách Velvyslanectví České republiky na Ukrajině.“
  https://ac24.cz/-/konflikt-na-ukrajine-a-v-madarsku-ma-uplne-novou-uroven-jsou-do-toho-zapleteni-i-cesi?redirect=%2F

 13. proud napsal:

  „Proč se tyto i mnohé jiné vynálezy masově nezavádějí?

  Za prvé: užitečné vynálezy zlevňuji život, zatímco hlavním cílem světového systému je dosáhnutí maximálního výdělku jakýmikoli způsoby.

  Za druhé: pokud se člověk osvobodí od otrocké dřiny, zvedne hlavu a pochopí, že má nad sebou pána. Za dveřmi pak budou otázky: z jakého důvodu tento pán řídí jeho život?

  A za třetí: propast v technologické vyspělosti mezi elitou a „stádem“ je principiálně důležitá, protože pomáhá upevnit vládu globálního mocenského systému. Jaké technologie myslíte již vládci našeho světa vlastní a používají? Jsem přesvědčen, že propast mezi nimi a tím, co slouží nám, je pravděpodobně stejně velká jako mezi kosmonauty a africkými domorodci.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!