KDYŽ NÁROD VRÁVORÁ

565-634x357Žijeme ve zvláštní době plné paradoxů. V časech, kdy hodnota je vyjádřena penězi, úroveň množstvím pozlátek a ryzost povahy vyjadřuje módní trend a vlastnictví hmotných statků. Kdy hrdost je k smíchu, odvaha přepych a postoj je póza. Jsme svědky doby, v níž tradice jsou pro smích, umění je kýč a dědictví podlehlo amnézii. Národ je v rozkladu, vrávorá a je rozpolcen. Časy hrdinství a udatnosti jsou zapomenuty, překrucovány a v zločin ohnuty. Ideály jsou degradovány na nářek v hospodě a nekonečné žvanění, jež neoslovuje nic a nikoho, stalo se standardem. Zapomenuto jest, že nejvyšším platidlem je hodnotná lidská práce, ctností schopnost obětovat se a víc než přepych a styl je disciplína a pokora.

Fatálním nedostatkem, jenž dá se nazvat základním stavebním kamenem, je společný a jednotný myšlenkový směr. Stmelující idea držela národy vždy na nohou ve chvílích, kdy rozhodovalo se o bytí a nebytí. Nyní je náš národ, toho času ve stavu beznaděje, zpola slepý, téměř hluchý a nechá se snadno opít rohlíkem. Stačí jen přijímat všudypřítomné žvásty bez odporu a pak je, s pózou moudrého, papouškovat. Umlčováni a dehonestováni jsou dnes však ti, co měli by mluvit nahlas, a ti, kteří koryt si hledí, měli by zametat ulice.

Mlčky se přihlíží absenci hodnot již v útlém mládí. Vzory mladé generace jsou dnes mediální figury, groteskní hrdinové a postavy počítačových her. Pro nastupující generaci je sociálním statusem vlastnictví mobilního telefonu namísto prosazení díky schopnostem a dovednostem. Výchova upadá – není čas. Zapomíná se, že vzorem mladého člověka mají být rodiče, taktéž v názorové harmonii. To je první nutný záchytný bod, od kterého se následně odvíjí vše ostatní. Takových případů je však jako šafránu a nastupující generace si sebou nese degenerativní změny coby důsledky laxního přístupu, rodiči počínaje a státem konče. Systém nevychovává důstojné nástupce, jimž je vlastní úcta k vlastnímu národu a v tomto smyslu jsou schopni sebeobětování. Nikoliv, vychovává konzumenty, poklonky a figury bez hodnot.

Národ vrávorá. Z kdysi silných stali se slaboši, z udatných zbabělci a z pyšných a nezdolných zbývají uplakanci a žvanilové. Pravděpodobně jedinou a možnou vzpruhou je sestup na úplné dno. Nutnost podstoupit existenční zápas a tváří v tvář čelit takové hrozbě, která stojícího na jedné noze srazí k zemi, nebo ho donutí, aby přenesl se přes bolest, začal věřit sám v sebe a konečně se znovu pevně postavil na obě nohy, o kterých kdesi v hloubi duše ví, že jsou zdravé.

Budiž tak naší ctností víra v nápravu a skálopevné přesvědčení, že boj ještě nekončí. Bude končit tehdy, kdy my sami řekneme, že je po všem. Naší povinností je předávat naše myšlenky dál, byť může nás frustrovat pocit, že házíme perly sviním. Náš společný směr a stmelující vidění světa bude rozhodujícím faktorem při výchově dalších generací. Mějme na paměti, že přežije a zvítězí jen ten, kdo vytrvá a zachová si víru v sebe sama. Ten, kdož namísto rezignace hlasitě se ozve, místo slz zatne zuby, nepoklekne, ale postaví se zpříma, bude kdykoliv připraven na konfrontaci, neustoupí, půjde pevně po cestě, kterou si zvolil a donutí ustoupit toho, kdo zastoupil mu cestu.

Zdroj: https://www.facebook.com/jednotkabrigada/posts/2108152869501920
23 Komentářů k KDYŽ NÁROD VRÁVORÁ

 1. bp napsal:

  Co k tomu dodat... smutné leč pravdivé shrnutí dnešních dnů.
  Věřím však, že pokud přežijeme úpadek USA, tak se pravé hodnoty opět začnou pomalu navracet zpátky. Pro některé západní země bude již pozdě, ale u nás po menší národní očistě by to mohlo dopadnout dobře.

  • HVzV? napsal:

   KDYŽ JSME TU ČETLI TEN ČLÁNEK TAK JSME SE TU ZAČALI CHECHTAT

   nebojte se ničeho drazi domorodci,vše za vás vyřeši NEPOLITICKÁ Společnost voličů OSV která už má PROGRAM a vizi o které se nikomu ještě nesnilo.
   Zdá se,že kromě el comandanta ji jakoby nikdo nečetl.
   Hleďte se podivat na prvnich pět bodu o naši skvělé budoucnosti na PANELU DISKUSE O BUDOUCNOSTI NA NR A zkuste misto vrávoráni a nářku starých bab zkusit ty body rozbit na mraky .

   JEDNAJI TOTIŽ O PENĚZICH A JAK SE V NICH TOPIT,ABY DĚLNICI A ROLNICI ZBOHATLI A MELI NA PIVO,CIGÁRA,KOŘALKU A ŽENSKÝ,podily na půdě a na rozpočtu a stači chtit!
   Vstupte volotrkové do ČESKÉ školy brouků,kteři se tam nauči jak křižit kusadla a uvidite ten dym!

   A ne že ne ANO!Je to pravda nebo ne?Co vy na to?

 2. niSas napsal:

  Národ je po krvi spojený rodový strom podílníků po předcích na neprodejné půdě, neprodejném rozpočtu, o kterém všichni po krvi spojení synové a dcery od naší mámy rozhodují společně rovným podílovým dílem, jakmile převezmou dědictví po svých předcích.Obyvatelstvo míchané s turisty, námezdními dělníky v montovnách a nosaáči v řídících strukturách jsou davem, keří do poslední chvíle zastávají názory, že všechno patří všem a nic nikomu, že tím vzniká jejich právo sklízet z dědictví po cizich předcích, o které odvěků věků opíraly jen lopaty, krumpáče, kola a jiné hárampádí. Ti se nigdy nepřizpůsobili našim obyčejům a vždy čekali na prostření stolu. Ti všichni mají plnou hubu "práce, o kerou se okradení synové a dcery musí rvát aby mohli žít nějak s dobou. Voni se vůbec nejraději hádají o společné, veřejné statky, keré mají jedinou smůlu, že dycky nakonec skončí buď v pařátech zbohatlíků nebo zarostlé v kopřivách. A to z jednoho prostého důvodu, že nemají žádný mechanizmus jak tomu zabránit, jak to účelně využívat tisíc let. Proto po jedné či dvou generacích vylítnou do vzduchu jako OP Prostějov nebo je cizáckej majitel zahrabe buldozery pod zem jako cukrovary atd. Národ je bioogický druh člověka jednoho druhu, stejně jako tykve, okurky a pod, páč splaňuje a kříží se s druhým, pokud vzdálenost od druhého je příliš malá. Národ je sadba. Každej vidlák ví, že udržet sadbu bez nežádoucího zakřížení vyžaduje určitou dischciplínu, pravidla a prostor pro každou sadbu tak aby se mohla vyvýjet udržitelně a bez genetických deformací. Ale dále to rozvíjet, a eště tady, to nemá valný smysl. Gdo už pochopil, ví.

 3. proud napsal:

  https://www.youtube.com/watch?v=0hD9kcD9CFY&feature=youtu.be , prislo majlem,a co me hned uhodilo do usi,ze to vlastne vubec neni jenom o nasi vode,napasujete to na vsechno v kolonii.

  • John_Pitralon napsal:

   Po puči v 89 probíhá legalizovaný organizovaný zločin ve všech sférách. Lidi se vyhazují z práce po mnoha letech činnosti jen tak, židokorporáti je nahrazují vlastními dětmi a kámoši a je to fajn a legální. A mnoho dalších nosáčovin, jakože vojáci do první linie se najímají na termínovaný kontrakt.

   • niSas napsal:

    Žid(l)okavárníci vybírají činži obecní, krajské a státní a nosáči jim na to "poskytují" ty bankocetle. Takhle jednoduchý to je. Zaprodaná čvarga v každé zemi dělá, že to nechápe a lidským zdrojům donekonečna lžou , že jim bourají baráky, kácej stromy a voraj lány prostřednictvím zahnané "pracovní" síly jvůli starosti o blboňské blaho. Ani nevíme kolik jich je.

 4. proud napsal:

  Jen tak mimochodem...........nevravorame,ale uz jsme padli na hubu,takze je cas na vstavani,o drzeni balancu ani nemluve.Neni dobry si zlehcovat realnou situaci nejakym "vravoranim",kdyz je mnohem horsi!!!

 5. niSas napsal:

  Vidí tady něgdo nějakej národ?

 6. petr napsal:

  A nikdo nechce vidět, že to šlo s morálkou do háje od doby, kdy začala vymírat předválečná generace vychovaná ještě křesťanskou morálkou Rakouska-uherska.

  Což je neoddiskutovatelný sociologicko-historický fakt, jakkoliv církev jako takovou nemusíme mít rádi. Ten zlom v morálce je tu zřetelně patrný. A další zlom nastal když se do vedení dostali vnuci této generace, zcela zničení komunistickým materializmem.

  Jeden příklad za všechny: Husák pocházel ze silně veřící rodiny evangelíků a na jeho zemi mu záleželo. Té mladší komunistické sebrance co tu starou gardu v 80. letech odstavila od moci aby mohli rozkrást naši zemi, už nezáleželo na ničem, jen na plných kontech.

  • proud napsal:

   "komunistickým materializmem"...................ale no taaak,jeste ty s tim zacinej,kdes mel jakej materialismus krome nenazranejch jednotlivcu co vetsinou zacli krast a skoncili bud ve vlade,nebo v base?:-)))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!