Přehled zpráv – RusVesna 25.9.2018

mid_rf_41; Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo USA, aby střízlivě a s rozvahou přistupovalo ke krokům Ruska po prohlášení o předání S-300 Sýrii.

2; Nezávisle na výsledku voleb nepřistoupí Ukrajina na ústupky Rusku, říká Volker.

3; Bílé přílby, které uprchly ze Sýrie, se usadí ve Velké Británii. Britská vláda je připravena přijmout do země členy organizace Bílé přílby, která operovala v Sýrii, včetně členů jejich rodin.

4; Proč ukrajinští neonacisté přijímají islám? Ukrajinské tajné služby spolupracují s islamisty a poskytují jim pomoc při přípravě teroristických činů na území Ruska.

5; Pro tenhle stroj neexistují překážky. Čeho všeho je schopen ruský proudový obojživelný letoun Be-200? Produkt Taganrožského leteckého závodu je jediným reaktivním letadlem ve své třídě.

6; Opatření ekonomického zastrašování. K čemu může vést zesílení tlaku Trumpovy administrativy na Čínu? Washington se rozhodl zvýšit tlak na Čínu.

7; Ukrajinská armáda pokračuje v dělostřeleckém teroru proti Doněcké republice. Ukrajinská armáda ostřelovala čtvrť kolem Gagarinovy šachty v Gorlovce.

8; Krvavá jatka ve školách v USA a jejich tajné příčiny. Pohled zevnitř. Realita je taková, že pistole je efektivní při útoku a krajně neefektivní jako obranná zbraň.

9; Velká Británie prohrává ještě nezahájenou studenou válku s Ruskem. Pro anglické politiky je pohodlné spekulovat na téma ruské agrese.

10; Tragédie ruskojazyčných Ukrajinců a lhostejnost ruské veřejnosti. Ke Lvovskému okresního soudu přišla žaloba na změnu statusu regionálního ruského jazyka v Charkově a Charkovské oblasti.

11; Juščenko srovnal obyvatele Donbasu s populací nacistického Německa. Vysvětlil, že kvůli propagandě lid v Donbasu se změnil stejně jako Němci podporující Hitlera.

12; Spirálu smrti ztraceného letadla MH 370 zrekonstruovali do 3D podoby. Na základě výsledků mnohaleté vyhledávací operace, kterou financovaly vlády několika zemí, letadlo stejně nebylo nalezeno.

13; Porošenko s manželkou přiletěl do USA na zasedání Valného shromáždění OSN. Očekávají se „upřímné díky“ a pohádky o tom, že OSN byla založena díky Ukrajincům.

14; Šéf Federální antimonopolní služby označil ruskou ekonomiku za polofeudální. Ruská ekonomika zůstává málo konkurenceschopná, zaostalá a polofeudální, prohlásil šéf FAS Igor Artěmjev.

15; Nová hrozba: Google šmíruje uživatele prostřednictvím svého vyhledávače. V jednom ze svých oznámení na sociálních sítích Google inženýrka Googlu Adrianne Porter potvrdila, že společnost změnila proceduru autorizace.

16; Ropa zdražila na maximum od ledna 2014. Cena ropy nadále roste Brent už dosáhl maxima za poslední čtyři roky.

17; Čeká nás noční můra. Izraelská média jsou zasažena panikou kvůli dodávkám ruských S-300 do Sýrie. Izraelská média aktivně probírají předání ruského protivzdušného komplexu S-300 Sýrii v příštích týdnech.

18; Ukrajinská námořní flotila v Azovském moři bude bleskově zlikvidována v případě konfliktu s Ruskem, píše americký tisk. Stojí nám za to, abychom riskovali svou flotilu kvůli pomoci Kyjevu, táže se časopis The American Conservative.

19; Putinovi naschvál. Proč Polsko kope kanál v Baltském moři mimo území Ruska? O politických a ekonomických motivech budování Baltského kanálu, z nichž nejdůležitější je překonat závislost na Rusku.

20; Ve Společenství nezávislých států informovali o plánech teroristů vytvořit chalífát ve Střední Asii. Teroristé se také pokoušejí aktivizovat spící buňky v regionu.

21; Volker oznámil podmínku pro konání voleb v Donbasu. Svou myšlenku zvláštní zástupce Státního departmentu pro otázky Ukrajiny zveřejnil ve vysílání rozhlasové stanice Echo Moskvy.

22; Osud dolaru vyřeší jediné slovo. Vysloví je (nebo také nevysloví) na své závěrečné tiskové konferenci šéf Federálního rezervního systému USA.

23; Zdroje informují o podrobnostech z dodávky S-300 a komplexů radioelektronického boje do Sýrie. Připomeňme, že příslušné plány byly zveřejněny včera ruským ministrem obrany.

24; V USA se zřítil most pod projíždějícím vlakem. Dvacet vagonů soupravy se zřítilo do řeky. Nikdo nebyl zraněn, protože vlak převážel písek a sojový olej. Žádné nebezpečné látky se do řeky nedostaly.

25; Škirjak odhalil „latentní separatismus“ v Oděse. Dnes je to hrozba všeobecná, ale Oděsa zde zaujímá zvláštní místo, dělá si starosti poradce ukrajinského ministra vnitra Arsena Avakova Zorjan Škirjak.

26; Pracovníka Státního departmentu USA zavraždili na Madagaskaru. Fakt smrti amerického diplomata už potvrdili ve Státním departmentu.

27; Střílejte ještě… Během ostřelování Donbasu explodoval ukrajinský minomet Molot. Ukrajinští „hrdinové“ nadále mrzačí sami sebe.

28; Čeljabinská správa FSB uznalo člena domobrany Doněcké republiky za teroristu kvůli obraně Donbasu. Informoval o tom známý člen domobrany Michail Polynkov.

29; V Rusku slíbili Ukrajině citelné následky za revizi dohody o využívání Azovského moře. Předtím ukrajinský ministr zahraničí prohlásil, že Kyjev je připraven zrušit platnost dohody s Ruskou federací o statusu Azova jako vnitřního moře dvou zemí.

30; Turecko je připraveno darovat Soči další zimní Olympiádu. Úřady tureckého města Erzurum chtějí v případě vítězství jejich žádosti o pořádání zimních Olympijských her věnovat část soutěží Rusku.

31; Na ukrajinskou „eskadru“ v Azovském moři zaútočil ruský „Mangust“. O tajných provokacích vůči plovoucímu šrotu informovali na vojenské prokuratuře Ukrajiny.

32; Fitch: USA si nedovolí zavést sankce proti ruskému dluhu. Mezinárodní ratingová agentura Fitch neočekává zavedení sankcí USA proti ruskému státnímu dluhu.

33; Ukrajina dostane od Ruska „nepříjemnou odpověď“ na ukončení platnosti dohody o přátelství. Informoval o tom zástupce Kyjeva v podskupině pro otázky bezpečnosti v Třístranné kontaktní skupině v Minsku.

34; Nová ATO? Kyjev stahuje vojska k Zakarpatsku. Na internetu se objevily videozáběry s vojenskou technikou ukrajinské armády, jedoucí ze Lvovské oblasti do Zakarpatské.

35; Musíme vyslat Ukrajincům jasný signál, říká poslanec Státní dumy. Je třeba usnadnit proceduru získání povolení k pobytu pro tisíce obyvatel Ukrajiny, říká šéf výboru Státní dumy Sergej Gavrilov.

36; Ukrajinská média vypustila zprávu o zatčení „Taškenta“ v Moskvě. Je to opravdu tak? Poradce zemřelého šéfa Doněcké republiky Alexandra Zacharčenka Alexandr Kazakov oznámil, že fámy o zatčení „Taškenta“ (Alexandra Timofejeva) neodpovídají skutečnosti.

37; Ukrajinští vojáci v opilosti stříleli na sebe vzájemně. Velitelé brigád ukrajinské armády utajují fakta o nebojových ztrátách a vydávají je za ztráty bojové.

38; Zkrocení paličáka: Ukázalo se, že Rusko dokáže odpovědět. V Izraeli si mnuli ruce a lebedili si, jak všechny bombardovali a ještě budou bombardovat. A vy, Rusové, to musíte strpět. Radovali se předčasně.

39; Izrael vyhlásil, že bude pokračovat ve své operaci v Sýrii. Vojensko-politický kabinet Izraele předepsal armádě Izraele, aby pokračovala v operaci proti íránským silám v Sýrii.

40; Ruská pravoslavná církev pozastavila společné bohoslužby s konstantinopolskými hierarchy. Zahraniční církev odstupuje od spolupráce v biskupských shromážděních, pokud tam budou přítomni zástupci Konstantinopole.

41; Ukrajinská pravoslavná církev (Moskevský patriarchát) požaduje od konstantinopolských exarších, aby opustili Ukrajinu. Ve Svatouspenské Kyjevsko-Pečorské lavře se 25. září konalo zasedání Svaté synody (koncilu) Ukrajinské pravoslavné církve.

42; Naftogaz požaduje po Gazpromu 110 milionů dolarů. Předtím soud ve Švédsku zrušil pozastavení rozhodnutí arbitráže, ve které Gazprom musí vyplatit Naftogazu 2,6 miliardy dolarů.

43; Čína nepustila loď amerického válečného loďstva do Hongkongu. Čína zamítla žádost Washingtonu, aby americká vojenská loď mohla navštívit Hongkong.

44; Doněcká republika: V nejbližší době se plánuje otevření filiálky ruské banky. Pravidelné zasedání vlády proběhlo pod vedením dočasného šéfa Doněcké republiky Denise Pušilina.

45; Takovou reakci jsem neočekával, ale je to normální. Účastníci Valného shromáždění se vysmáli Trumpovu projevu. Sál odpověděl smíchem na začátek vstoupení prezidenta USA Donalda Trumpa na Valném shromáždění.

46; Erdogan demonstrativně opustil zasedání Valného shromáždění OSN během Trumpova projevu.

47; Erdogan ve svém vystoupení vyzval k reformě Rady bezpečnosti OSN. OSN se čase vzdálila od svého poslání být garantem nadějí lidí v otázkách míru.

48; Téměř tři čtvrtiny Ukrajinců neschvalují kurs zvolený jejich zemí. 73% Ukrajinců si myslí, že Ukrajina se nevydala správným směrem.

49; U ruských hranic byl pozorován americký dron. V poslední době aktivita zahraničních výzvědných letadel u ruských hranic roste.

50; Juščenko srovnal Luganskou a Doněckou republiku s Třetí říší. Kyjev se chce odříznout od Minska. Bývalý prezident Ukrajiny Viktor Juščenko informoval o tužbách ukrajinských oligarchů ohledně Donbasu.

51; Ukrajinský dobytek. Spisovatelka a rusofobka vyvolala skandál kvůli ruské populární hudbě. Informovala, že jela do Lvova s řidičem, který celou cestu poslouchal ruský popík.

52; Trump vyzval celý svět, aby bojoval se socialismem. Trump v úterý z tribuny OSN vyzval všechny země světa, Aby bojovaly proti socialismu, který konkrétně existuje například ve Venezuele.

53; Vicepremiér Ukrajiny obvinil ukrajinskou pravoslavnou církev (Moskevský patriarchát) ze sebeizolace. Prohlášení ukrajinského funkcionáře bylo učiněno navzdory slibu prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka nevměšovat se do záležitostí církve.

54; Moldávie bez Ruska nepřežije, říká Dodon. Moldavský prezident dočasně zbavený moci to prohlásil během „přímé linky“.

55; Signál flotilám NATO: Su-34 zlikvidoval skupinu lodí cvičného nepřítele nejnovějšími raketami. Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo záběry, na kterých jsou údery stíhaček pomocí nejnovějších protilodních raket Ch-35U na námořní cíle.

56; Macron hrozí nalezením alternativy k G7. Informoval o tom na Valném shromáždění v souvislosti s jednostranným odstoupením USA od Pařížské dohody.

57; Zacharova komentovala Trumpův projev v OSN. Trump ve svém projevu na Valném shromáždění zmínil Rusko pouze jednou, a to v souvislosti s energetickou spoluprací mezi Ruskou federací a Německem.

58; USA už nebudou platit do rozpočtu OSN. Trump prohlásil, že USA se staví za to, aby se princip financování OSN změnil na dobrovolné příspěvky.

59; V Konstantinopolu komentovali rozhodnutí Synodu Ukrajinské pravoslavné církve ohledně exarchů. Hierarcha Konstantinopolského patriarchátu a arcibiskup Telmiský Iova (Geča) poznamenal, že před deseti lety to nebyli jen exarchové, ale sám Patriarcha, kdo přijel do Kyjeva bez pozvání ze strany Ukrajinské pravoslavné církve.

60; Ukrajinský diplomat vyhrožoval zástupci Krymu v OSN. Molochov vystoupil se zprávou, ve které věnoval pozornost „krymským sankcím“ ze strany USA, EU a Ukrajiny.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 25.9.2018

  1. To napsal:

    Kisku nepustili na podmienku. :D :D :D :D :D

  2. proud napsal:

    :-))))))))))))))))))))))))))))muhehehe,ale pobavilo,sami neskrejvaj k cemu ze jsou „volby“ :-))))))))))))))))))))))))))))))) . „2; Nezávisle na výsledku voleb nepřistoupí Ukrajina na ústupky Rusku, říká Volker.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!