P.C.Roberts: Je Rusko zrazováno svou vlastní inteligencí?

merlin_143924289_1d5c04c1-dee0-4965-a657-66bc5961d2c6-articleLargeRuská armáda Putinovu omluvu izraelského zavraždění 15 příslušníků leteckého personálu za svou nepřijala. Armáda ví přesně, co se stalo, a neváhala zradu, které se Izrael dopustil, když zneužil naivní a lehkověrné důvěry ruské vlády v izraelské dobré úmysly, věrně popsat.

Člověk se nemůže nekompetenci Putinových nevojenských poradců ve věcech zahraniční politiky dost vynadivit. Zřejmě se mezi nimi nenachází nikdo, kdo by si byl vědom faktu, že JEDINÝM důvodem falešné washingtonské „války proti teroru“ je vyčistit Střední východ od všech vlád, které stojí v cestě izraelské expanzi. Izrael má především zálusk na jižní Libanon s jeho vodními zdroji, a chce za prvé vyřadit ze hry hnutí Hizballáh, které zatím sám porazit nedokázal, a za druhé touží s washingtonskou pomocí uvrhnout Sýrii a Irán do stejného chaosu, do kterého už Washington sám uvrhl Irák a Libyi. Nu a až se Sýrie a Irán v tom chaosu ocitnou, nebude už nikoho, kdo by Hizballáh zásoboval – a Izrael bude mít cestu do Libanonu otevřenou.

Cožpak Rusko ještě nepochopilo, že „teroristé“ jsou washintonským operativci? Samozřejmě, Washington předstírá, že někteří z těchto „teroristů“ jsou „demokratičtí rebelové“, stojící v opozici proti „syrskému diktátorovi“. Ale všichni žoldáci ostatní jsou prý „teroristy“, jejichž přítomnost na syrském území ospravedlňuje USA k tomu, aby zde v zájmu svého boje „proti

terorizmu“ udržovala své vlastní bojové jednotky. Což je samozřejmě výmluva, která prokázala svou faleš, když Washington v nedávném období utvořil obranný štít kolem posledních bojových sil Ál Kajdy, Ál Nusry a Izraelského státu.

Američtí neokonzervativci, většinou to sionisté co nejúžeji spojeni s Netanjahuem, zformovali svoji doktrínu světové hegemonie. Tato doktrína „americké výjimečnosti“ je zástěrkou, za níž se schovává skutečnost, že Washington na Středním východě funguje jako izraelský slouha.

Bohužel, jsou však všechna tato zřejmá a přehledná fakta pod úrovní chápání Putinových nevojenských poradců.

Nicméně se izraelské zavraždění ruských letců stalo tak nestravným soustem, že přimělo Putina ctít dohodu se Sýrií a během 14 dnů jí dodat obranný protiletecký systém S-300, který už Sýrie sice zaplatila, ale Rusko jej s ohledem na Izrael zatím odmítalo Sýrií dodat. Věřím, že tato zbraň umožní Sýrii uzavřít svůj vzdušný prostor proti agresi Izraele, USA a NATO, aniž by se prostor nad Sýrií musel oficiálně prohlašovat za bezletovou zónu. Což byla právě věc, které se Putin vždy vyhýbal s ohledem na „americké a izraelské partnery Ruska“. I tak se však tento hodně opožděný krok ruské vlády ruským civilním expertům, jako je např. Nikolaj Surkov, vědecký pracovník moskevského Mezinárodního institutu pro světové hospodářství a mezinárodní vztahy, zdá až příliš mnoho. Ujistil o tom ruskou televizi prohlášením, že Rusko a Izrael jsou partnery a ani jedna z těchto dvou zemí si nepřeje toto partnerství „ohrozit“.

Ano, správně. Takže to z důvodu partnerství nechala izraelská vláda sestřelit ruské letadlo? A otázka s tím související: Jak může být v Rusku brán Surkov za experta, když je to ignorant? Vždyť Rusko a Izrael nemají žádný společný zájem. Zájmem Izraele na Středním východě je chaos a nic, co by stálo v cestě jeho expanzi. Zatímco zájmem Ruska zde jsou stabilní vlády s nezávislou zahraniční politikou, které by jak Izraeli, tak Washingtonu znemožnily vysazovat teroristy na území Ruské federace. Nu a jestliže tomuto faktu Rusko nerozumí, pak zoufale potřebuje zcela nový Mezinárodní institut pro světové hospodářství a mezinárodní vztahy. Ovšem už bez Surkova.

Zdá se, že ani ruská vláda a ani ruští lidé nechápou dost jasně fakt, že Washington, Izrael a jeho vazalové v NATO jsou nepřáteli Ruska a nikoliv tedy jeho „partnery“. A že není jediné pochybnosti o tom, že zájmem obou těchto zemí je Rusko zničit. Přesto všechno má však Rusko „experty“, jako je Surkov, kteří věří, nebo předstírají že věří, že „Washington a Izrael jsou jeho partnery“.

Jestliže toto je úroveň inteligence v Moskvě, je s Ruskem a s námi všemi ámen.

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2018/09/25/is-russia-being-betrayed-by-its-own-intelligensia/ 

 
31 Komentářů k P.C.Roberts: Je Rusko zrazováno svou vlastní inteligencí?

 1. proud napsal:

  „P.C.Roberts: Je Rusko zrazováno svou vlastní inteligencí?“…………..samozrejme ze je,tak jako kazda zeme,ona „inteligence“ nechce delat,ale zit si nad pomery vsude,po celym svete!

  • proud napsal:

   Cokoliv je vic nez v kvadru nebo bilym plasti rozdavat autogramy a smrdi to manualni praci,nad tim se oskliba a kouka to honem porozdelovat smerem dolu sama neschopna zatlouct i obycejnej hrebik!

   • proud napsal:

    Uz jsme az tak daleko ze i kdyby to nekdo z ni mel,za to jak ty dole okrada si to radeji necha udelat firmou aby se predvedl.S takovejma svinema radeji nic nemit.

  • Járyn napsal:

   Minulou sobotu proběhl v Kremlu tajný palácový převrat. Armáda varovala Putina, že podá li ruku Netanjahu, je s ním konec. Medvěděv podepsal dodávku S300 do Sýrie a Irán tam přesunuje svoje protiletadlové systémy. Nikdo si neuvědomuje, jak nebezpečná situace se tam vytvořila. Podle mého názoru stojí Izrael na špatné straně. Podle posledních úmluv má Izrael za spojence Saudy a USA. Arabům se nedá věřit ani pozdrav a budou li mít sebemenší šanci Izrael zničit, nemrknou okem a budou jednat. A spoléhat se na Trampa je to samé.

  • Járyn napsal:

   A mi nejsme zrazováni. Hamáček přednesl v OSN projev, který mu napsal vrátný na americké ambasádě a přiřadil se ke kolaborantům českého národa. Ty žvásty co tam vyblekotal, to je konec ČSSD.

 2. Jura napsal:

  Rusko sice je tradičně zrazované svou elitou, ale nesouhlasím s Robertsem v tom, že nemá Rusko s Izraelem nic společného.
  Rusko má bytostný zájem na tom, aby Izrael přežil, tj. aby Izrael neschořel v 3WW, protože ta 3WW by smázla i Rusko.
  Největším nepřítelem Izraele v otázce přežití jsou samozřejmě sami židi (místní i cizí). I jim je třeba bránit v krocích vedoucích k jejich likvidaci.

 3. Ing. Miloslav Dědek napsal:

  Složitost vztahů mezi mocnostmi přesahuje únosnou míru. V současném politickém uspořádání světa pořád platí: peníze=bohatství=moc. Je neoddiskutovatelným faktem, že i na začátku 21. stol. pořád existuje na zemi mnoho bohatých velmi inteligentních lidí, kteří svůj um a schopnosti soustřeďují na vzájemné soupeření, které nepřináší žádné hodnoty, ale naopak války, tj. maření lidských životů a ničení vytvořených hodnot. Je nejvyšší čas začít něco globálně v lidských vztazích měnit. Solidní přežití lidstva vyžaduje zásadní změnu reálných mezilidských vztahů nejen v mezinárodní politice. Jednu možnou změnu v tomto směru naznačuje článek: KDO OVLÁDÁ SVĚT? – http://miloslav7.blogspot.com/2018/09/kdo-ovlada-svet.html

 4. marek napsal:

  P.C.Roberts ma uz nebavi. Skuvina nad nespravnym hrobom a nicomu v podstate nerozumie. Asi by bol najradsej aby Rusko odpovedalo vojensky a symetricky a aby sa rozhorela 3. WW. Ale nie. To iste nechce. On tomu celemu fakt nerozumie.

 5. jana napsal:

  Doporucuju knihu a přednášky Ch. Bollyna Tuhé War on Terror.

 6. Tošo napsal:

  Veru, Veru, Roberts. Rusko sa o5 nenechalo vyprovokovať a Roberts je zase na nervy z Putina, že sa nenechal vtiahnuť do konfilktu s Izraelom/Globálnym židovstvom.
  Je to idiot, alebo sebavedomí fašista snívajúci o tretej svetovej proti Rusku?

 7. niSas napsal:

  Program P.C. Roberts je NOSný program ze západu a Pjakin je NOSný program z východu. Blboňům to jako alternativa stačí. Už nemají čas na psaní vlastních potřeb a rozkopnutí dveří u sečitatelné přepážky, gde to písmo hodí do skenování a registrování jako hrdej národovec. Stačí jim pištět pod sebranými články a gdákat k temu své omyly a debilní předsevzetí. Muheeeeee

  • John_Pitralon napsal:

   Souhlas, je to nanic. Chce to vzít si příklad z pánů papalášů z tzv. „parlamentu“, kteří nemají žádný problém sepisovat na papír své nehorázné požadavky a natahují přitom ruce lidem až do kapes. Politicky uvědomělý ovčan si koupí TV přijímač nebo rádio a už po něm chtějí, aby pravidelně měsíčně cáloval pražské mediální mafii…

   • niSas napsal:

    Už to bude třicet let od plyšáku, co zas tupytelé píšou svoje potřeby. Aby mohli oni a jejich kumpáni zbohatnout, musí naši synové a dcery stále více chudnout. až na konci bídy před smrtí hladem nebo zimou se dovědí, že jim stejně nigdy nic nepatřilo, páč všechno patřilo všem.

    • proud napsal:

     Mas evidentni problem z delenim se a sobeckou nenazranosti,to vasi rodine museli kdysi sebrat ne jednu,ale hned tri louky…………..co jenom vam stejne nepatrily!:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 8. houbeer napsal:

  To petrc- http://www.armadninoviny.cz/s-300-vietnamsky-scenar-ruska-v-syrii.html
  Nevim uz kde jsme si to psali-tady vse zapada,zehejjo.jinak aktualnikonflikty….. No a preji ti jen dobre,pozdravuj rodinu od ceskyho hipika co umi i makat.zrovna jedu z prace,juz hektar nemam….

 9. Petr C napsal:

  Sionisti budou provokovat vzdy a vsude. cely ten system je zalozeny na tom ze Rusove budou porad ustupovat protoze je drzi strach z valky. Jenze Rusum jednou dojde ze oni muzou zacit vyhrozovat. Co udelaji Amici az Rusove reknou – tak synci konec. Ted zaciname my a pokud nam to nedovolite dojde na atom, uz nemame co ztratit.
  A nebo to maji zbrojari domluvene a Syrie jim slouzi pro reklamu zbrani, kde ziskavaji zakazniky.
  Take pozdravujte rodinu. Ja tech hektaru mam trochu vic, ale souzi mi jen tak pul Ha. Na vic nemam sily ani casu. Klidne vam par daruji.

  • Tošo napsal:

   Jasne. Modernizovane S-300 pre Syriu, ktore pravdepodobne zarazia alebo pri najmenšom značne ohrozia Izraelskych fašistov v ich bezhraničnom kretenizme, v kombinacii s primeranov Diplomatickou reakciou (vyhnutie sa 3 sv.) Ruska „sú jasným prejavom ustupovania“. – Sračky.

   • Petr C napsal:

    Tu se jedna o to ze ty S-300 tam mely byt uz davno, jenze zidum se to nelibilo. Zidi s tichou podporou Rusu bombardovali uzemi Syrie zcela bez potrestani. A o te treti svetove – pokud by ji amici chteli tak jak se o ni mluvi, uz davno by byla.

    • Tošo napsal:

     Ako by to odôvodnili bez toho, aby z vlastnej iniciativi poškodili vzťahy s Izraelom a vlastnú diplomaciu? Takto sa vzťahy s Izraelom poškodili a je to práca Izraela. Veď s Izraelom mali nejaké dohody a neboli s nim v konflikte (vojenskom) ale snažili sa o spoluprácu aj napriek slabej perspektíve, pretože museli. Izrael využil „žídavkov“ a západných pindosov v Rusku na presadenie (o.i. aj) zablokovania dodávok s-300 sýrskej army. Ale ako povedal Putin: „teraz tie argumenty už neplatia“. (Pretože ohrozili Ruskú armádu v Sýrii). Takto bude mať Sýria S-300 a nikto ani nepípne a keď aj áno, tak to bude márne. Hrozba zo strany Izraela sa minimalizuje bez holakaustu 2.0 a tretej svetovej vojny, pričom Rusko si s ním nebude musieť špiniť ruky a nikto ho nemôže obviňovať z nejakej neopodstatnenej agresie a podobne.

     Je to pochopiteľné, alebo to mám prepracovať?

    • Tošo napsal:

     … Mne je tiež jasné, že tie s-300 tam mali byť už dávno, ale aby bolo jasné…
     To čo nám predkladá Róbertko je nekompletný obrázok.
     ..Toto je tak na okraj. Asi 3 roky +- dozadu som ho počúval na slobodnom vysielači (myslím). V skratke proste kritizoval to čo alternatíva. („Náš človek“) a pri tom vyzýval na násilné protesty v uliciach. … A kam priviedli také protesty napríklad Ukrajinu? A ak si dobre pametám… Nebolo aj v tedy Rusko impotentné, že si tam nenabehlo? Veď Duma dala Putinovy „zvolenie“ k nasadeniu army na Ukrajine… Kde by sme dnes boli? Keby dalo Rusko Sýrii S-300 keď viac menej chceli (poniektorí) … Kde by sme dnes boli, keby tam tie S-300 dodali v čase keď mal západ najlepšie pozície v oblasti info-vojny? – tolko k Róbertkovi.

     Miesto toho pracovala Ruská diplomacia v snahe udržiavať vzťahy z každým. Z toho dôvodu mali dohody aj s Izraelom. A tu si musíme uvedomiť, že Rusko je v Sýrii takmer v obkľúčení. Preto bolo a stále je potrebné pracovať s každým a nevstupovať do priameho konfiktu s nikým okrem teroristov. Miesto šialených a bezhlavích reakcií na provokácie, Rusko upevňuje svoje pozície. Je potrebné mať dobré vzťahy aj s Izrealom a preto, aby dali najavo svoju dobrú vôľu, tak prístupili na nejaké dohody o nedodaní S-300. Ale teraz došlo k ich porušeniu.
     Tu si povedzme, že informáciu o tom, že Sýria zostrelila spojenecké lietadlo lebo mala na hovno obranu a izraelské letectvo to využilo na manéver pri ktorom bolo zostrelené lietadlo… Kto s ňou vybehol. Americké médium „5 min po útoku“.
     Podľa Pjakina to lietadlo plánovali zostreliť tak či onak a ja to zdieľam. Ale spoliehať na to, ze tento plán (manéver) zafunguje na 100%… . Rusko sa zatiaľ vyjadrilo, že Izrael nesie zodpovednosť, za túto trakickú sériu udalostí. Ale bolo tam taká malá info o odpálení rakety Francúzskym námornictvom, ktoré zachytila Ruská obrana.
     -žeby poistka, aky by ten manéver nevyšiel a on nezafungoval a tak to poriešili inak…?
     ale hneť zverejnili dobredu nachystanú správu na základe ktorej bola zodpovednosť hodená na Sýrsku obranu a Izraelské letectvo. … Budeme sa o tom hádať, keď to môžme využiť na upevnenie dosiahnutých vojenských a diplomatických pozícii? …

     • Petr C napsal:

      Na robertka kaslu nema vyznam cist jeho clanky. Staci si precist jeho minulost.
      Co se tyce Ukrainy, Rusove by si jen pustili fdalsi ves do kozichu. Co udelali, udelali dobre. Mozna meli zabrat i vychod, stejne na ne vali sankce a skodi kde muzou.
      Cim vic se ruska diplomacie snazila, tim vic ji skodili. Reknete co vyjednala?
      Kde vidite ze by Rusove ziskali nejake upevneni vojenskych a diplomatickych pozic? Dobyli co jim amici povolili a zatahli prdel kdyz amici rekli ne. V posledni dobe to bylo videt u Idlibu.
      Rusove se svym ustupovanim dostavaji do svizelne situace. Ekonomicky a diplomaticky amikum uskodit nemuzou, dokud vladne us dolar. A na poli vojenskem uz davno meli rici ne, jsou cim dal vice sevreni. Je otazka koho zajmy haji Putin.

      • Tošo napsal:

       Tak sledujte čo sa bude diať ďalej. Ale tváriť sa pro-Rusky a hovoriť, že Rusko v Sýrii ustupuje a prehráva… To je proste absolútna lož.
       No… Ja neviem… Vy chcete aby tam Americký teroristi pri útoku na idlib zmasakrovali civilistov? …
       Amíci im pivolili pomáhať Sýrii?
       Takto to prezentujú? To im žerete?
       Alebo kde ste na toto prišli?

       S-300 pre sýriu… To nieje upevnenie vojenských pozícií?
       Keby ich tam dodali hneť a Izrael a prozápadne orientovaný by začali vybľakovať o tom ako Rusko poskytuje neviem aké hrozné zbrane tomu „Šialenęmu“ Asadovi. To by bolo upevnenie Diplomacie, keby každý videl že Ruská Diplomácia je len „na oko“ a pri tom podnikajú vojenskę kroky? Ste už ozaj … ? … Na čo by potom bol Rusko formát 2+2 minister zahraničia + minister obrany. „Ak nebudete jednať s Lavrovom, budete sa baviť s Šojgu.“
       Israel sa bavil s Lavrovom a ten bol k nim velice zhovievavý keď mu povedali, ze S-300 pre Sýriu budú považovať za akt agresie a pohrozili aktiváciou svojích „židákov“ v Rusku… . Tak im to uznali a s-300 nedodali ale s tým že nebudú svojimi akciami ohrozovať Ruskú Army. (Takto sa robí diplomacia.)
       Ale Israel tie dohody porušil. Nie Rusko! A tak má teraz Rusko všetky dôvody dodať s-300 do sýrie.
       Mali možnosť sa baviť s Lavrovom, podrazili ho a tak teraz budú hovoriť s Šojgum. Ak v tom nevidíte upevnenie pozície, tak ja už fakt neviem.

       Nič. Toto nemá zmysel.

 10. Petr C napsal:

  Poskodit ruskou diplomaci? Vzdyt te skodi vsude. Samozdrejme ze s nim nebyli v konfliktu proto ze ustupovali vsude a stejne to nepomohlo. Ze proti S-300 nikdo ani nepipne?
  https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-israel-may-hit-russian-systems-in-syria-defense-minister-warns-putin-1.6027919
  A jestli to bude marne nevim.
  Prave na opak. Putinova ustupna politika zapricinila smrt vojaku pozdnim dodanim obranne techniky. Kde jste prisel na to ze nikdo ho nemuze obvinovat? Rosi budou obvinovani i z prdu ktery se nevypsouk. Prave naopak svyma ustupkama dava vic odvahy agresorum.

  • Tošo napsal:

   A kolko ich bolo? A kolko ich bolo, keď vraj Turecko zostrelilo Ruské Súčko? A kolko by ich bolo, keby Rusko odpovedalo podľa predstáv „pro-Ruských“ Fašistov?

   Koľko by ich bolo, keby vstúpili na Ukrajinu? Koľko, keby … Bolo podľa vás?
   Chojte mi do piče s takými kravinami. Bez urážky.
   Takto aspoň nezomreli zbytočne. Ich smrť nebude slúžiť nepriateľom Ruska a života na Zemi.

   A pindi sú k ničomu lebo tie S-300 tam už sú. https://dennikn.sk/1252247/rusi-dodali-syrii-protiraketovy-system-s-300-bude-to-riskantnejsie-ale-poradime-si-hovori-izraelsky-expert/

   Ale povedzte mi jednu vec. Aké by sme tu mali články, keď tam tie S-300, boli by prišli rok či dva dozadu? Sa uvedomte a „Zoberte radšej loptu/míč“ („drogy už máme“) ;)

   • Petr C napsal:

    Uz v te dobe meli vyzbrojit Syrii modernejsi technologii.
    Prave ze smrt pilotu slouzi k dehonestaci Ruska. Je to ostuda jak zidi s nima vybabrali. Vlastni technikou sestrelene vyzvedne letadlo.
    Jake bychom tu meli clanky? Na to se zeptejte admina a ne mne.

    • Tošo napsal:

     To je ale Americká verzia, že bolo zostrelené „vlastnou“ technikou. Verzia, ktorá bola zverejnená, keď ostatný (média) ešte ani nevedeli že sa niečo stalo, ale Amíci už mali vo všetkom jasno. Nikto, ani akože proRusky orientovaný to nezpochybňuje. Tak sa netvárte, že vám záleží na tom, ako je Rusko vnímané, lebo tento obraz vytvárate vy.

     Realita je taká, že Židia teraz majú kurwa problém a to kôli Francúzom a Američanom. Gratulujem. Chceli poštvať globálne židovstvo proti Rusku a poštvali ich proti sebe. Ale to jaksi nikto okrem Pjakina nepostrehol

     • Petr C napsal:

      Mi je uplne jedno jak je Rusko vnimano, to je jejich problem. Ja mam jen na vec svuj osobni nazor. Podle vasi reakce vidim ze ten nazor nesmim mit. Vy jste chytrejsi nez vetsina ruskych novin a politiku.

   • Jan Kowak napsal:

    Sasíne.. mam zas ná-wrh.. Kurwa goši a co dyby sse pani Pozorowatelka
    Přestěhowa-la sem & třeba ..teď newim , třeba Mrož psal
    .. na welikym Seweru – Mrož je Maďar o.i. a Zzíma mu
    ne~wa ?

    ps : my TO pag juź ss Hongem nějak na Konci roku wywyůčtujem..

    No ni ?
    Gdo je PRO aď dá ta-ky Like !

 11. Tošo napsal:

  Aby som to zhrnul.
  Vy a vám podobný, čo tu dnes zas a znova, ako každý iný deň kopete do Ruska, do Ruskej politiky, diplomacie atď… Vy čo zpochybňujete Putina, tak ako ste ho zpochybňovali a kopali keď začali jednania o dodaní s-300 pre Sýriu, ktoré zablokovala Izraelská diplomacia podporená kolektívnym západom a vami „vlastencami“ a kdejakými „pro-Ruskými“ Fašúňmi … Vy čo ste v tedy, tak ako aj dnes podkopávali Putina a jeho Diplomaciu na čele s Lavrovom. Vy čo ste tak podporili Izrael a západ v zablokovaní dodávok S-300 do Sýrie. Vy dnes idete zas a znova kydať, kopať a zpochybňovať, paušalizovať a podobne … Vy dnes idete písať o tom, koho zrádza inteligencia?
  Možno tak vás a hltačov vaších myšlienkových sračiek, ktoré tým svojím sračkometom čo ho máte asi cenťák pod nosom chrlíte sračky od rána do večera, deň čo deň ako tento pinďúr Robertko. Vy všetci chojte do piče pekelnej kerá vás vyvrhla na tento svet a zostante tam alebo sa normalizujte.
  - teda, prepáčte. Trochu soma sa nechal uniesť. Samozrejme, Máte kurwa velký prúser sráči.
  Česť, kluci a klučky ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!