Přehled zpráv – RusVesna 27.9.2018

tayfun_21; Změny klimatu stály svět už 320 miliard dolarů. Ztráty způsobené živelními pohromami spjatými se změnou klimatu činily jen za rok 2017 zhruba 320 miliard dolarů.

2; Porošenko vystoupil před poloprázdným sálem Valného shromáždění OSN a spícím Klimkinem. Na minulém zasedání OSN Porošenko rovněž vystupoval před prázdnými křesly.

3; Zacharova komentovala informace o „skutečném jménu“ Boširova. Propagandistům ze spolku Bellingcat se podařilo zjistit skutečné jméno „podezřelého“ z případu Skripalových Ruslana Boširova. Nová dezinformace byla uskutečněna hned po vstoupení Theresy May v Radě bezpečnosti na téma zbraní hromadného ničení, během něhož vyslovila obvinění na Adresu Ruska. D“kazy žádné, jen se pokračuje v informační kampani, jejímž hlavním cílem je odvést pozornost od hlavní otázky, co se vůbec v Salisbury stalo, poznamenala Zacharova.

4; USA zatahují svět do nelítostné ekonomické války, říká Erdogan. Podle jeho názoru Turecko a Německo musí společně s dalšími zeměmi odvrátit destruktivní obchodní konflikty.

5; Do tajných jednotek ukrajinské armády přijíždějí vojenští instruktoři zemí NATO, hlásí ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky. Vojenské jednotky S6898 a S7158 jsou utajované a v oficiálním seznamu jednotek ukrajinské armád chybějí.

6; „Plynový útok“ na Ukrajince nabírá na obrátkách. Na úsvitu nezávislosti Ukrajiny málokdo předpokládal, že právě „plynová otázka“ se stane kritickou.

7; Plukovník Služby vnější rozvědky Ruské federace se vyjádřil k nápadným shodám okolností v případu Skripalových. Jak ve skutečnosti funguji tajní agenti?

8; Neúnavný snílek. Jaký test navrhl Porošenko absolvovat OSN? Formulace otázky ukazuje na Porošenka jako na zkušeného manipulátora. Porošenko navrhl na 73. zasedání Valného shromáždění OSN, aby organizace prošla testem akceschopnosti a její schopnosti řešit složité konfliktní situace. Tím testem se má stát vyslání mírových sil OSN na Donbas.

9; Vrhl zemi do Hitlerovy náruče. Jakou roli v historii Polska sehrál Józef Piłsudski? Ačkoli je Piłsudski zakladatelem Druhé Polské republiky, stal se zároveň i jejím hrobařem.

10; Katastrofa Il-20 je záměrnou izraelskou provokací. Tragédie Il-20 nebyla ani zdaleka náhodná. Podle zpráv ruského ministerstva obrany vzniká dost jednoduchý obrázek.

11; Lavrov definoval Porošenkovo místo ve světové politice. Jeho úroveň je „náhodné setkání u záchodů“. Vážné rozhovory Porošenko nevede.

12; Flotile USA hrozí zánik v důsledku ruských zbraní a vnitřních problémů, píší američtí analytici. Americké flotile předpověděli zánik v případě začátku války.

13; Všechno je ztraceno! Pomocník karatelů přiznal tristní stav ukrajinské armády. Národ je prakticky odzbrojený a stojí před stále sílícím nepřítelem, děsí se Kasjanov.

14; Netanjahu. Katastrofa Il-20 mohla mít i tragičtější následky. Moskva v rámci opatření na zvýšení bezpečnosti vojáků v Sýrii během dvou týdnů dodá Damašku komplexy S-300.

15; MMF předložil Ukrajině čtyři podmínky. Připomeňme, že pátá tranše MMF měla být vyčleněna do konce roku 2017, ale v podmínkách končícího roku 2018 stále ještě není. Podmínkou je například zvýšení ceny plynu o 23%, protikorupční reforma, schválení vyrovnaného rozpočtu a reorganizace Státní daňové služby.

16; Americké letadlové lodě nejsou připraveny bojovat, píše americký tisk. Rychlost nasazení americký skupin s letadlovou lodí se snížila za posledních 25 let na minimum.

17; V Německu chtějí novou EU bez „zrádců typu Orbána, Salviniho a dalších. A protože vyloučit z EU není možné, navrhuje se rozpustit Evropskou unii a zlobivé státy do nové už nepřijímat.

18; Šéf Goznaku: Papírové peníze budou v Rusku ještě dlouho aktuální. V Rusku papírové bankovky zatím zůstanou hlavním platebním prostředkem. Zatím se neplánuje přechod na plastovou analogii.

19; Maďarsko zablokovalo konání komise Ukrajina – NATO. Připomeňme, že vztahy mezi oficiálním Kyjevem a Budapeští se za poslední rok a půl nažhavily prakticky na kritickou úroveň.

20; Ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj a silný rubl do konce roku. Ministr Maxim Oreškin vyzval, aby se nepostupovalo emocionálně při nákupu a prodeji měn.

21; Na Ukrajině se zamotali do verzí „hrdinného průlomu“ do Azovského moře. Situace v Azovském moři se zkomplikovala koncem března, když ukrajinští pohraničníci zadrželi rybářskou loď Nord.

22; Supervýkonné dělostřelecké komplexy Pion a minomety Ťulpan procházejí modernizací. Uralvagonzavod už v roce 2019 dokončí práce na modernizaci jednoho z nejvýkonnějších dělostřeleckých komplexů na světě.

23; Svět se Trumpovi doslova smál během jeho projevu v OSN. Vystoupení prezidenta USA Donalda Trumpa na zasedání Valného shromáždění OSN vyvolalo smích v sále.

24; Změna pojmů? V Rusku už nebudou invalidé. Na expertní úrovni probíhá hledání nových pojmů a formulací.

25; V Luganské republice startuje měsíc dobrovolného odevzdání zbraní. O cílech chystaného opatření a právních základech pro jejich realizaci informovali na ministerstvu vnitra Republiky.

26; Strategické partnerství: Co lze čekat od setkání Putina a Alijeva v Ázerbajdžánu? Experti poznamenávají, že vztahy Moskvy a Baku se rozvíjejí krajně pozitivně jak v politice, tak v ekonomice.

27; Děsivá dopravní nehoda v Kyjevě. Zahynul pracovník policejního specnazu. Policista narozený v roce 1995 jel do práce taxíkem.

28; Rusko a šest zemí SNS zahájily rozsáhlé manévry a prověřují bojovou připravenost svých protivzdušných systémů. Tréning, kterého se účastní více než stovka letadel a jednotky spojeného systému protivzdušné obrany, řídí ruské letectvo.

29; Ve Státní dumě odpověděli na Porošenkovy výpady na adresu Ruska. Připomeňme, že při svém vystoupení na Valném shromáždění OSN v New Yorku prezident Ukrajiny prohlásil, že Rusko se pokouší okupovat Azovské moře.

30; Trump obvinil Čínu z vměšování do nadcházejících voleb. Oni nechtějí, abychom já nebo my zvítězili, proto jsem prvním prezidentem, který hodil rukavici Číně.

31; Ukrajina se chystá vybudovat Lunární základnu. Ukrajinská asociace Kosmos má na rok 2019 ambiciózní plány.

32; Z Kyjevsko-Pečorské Lavry byla ukradena ikona sv. Jiří. Bylo zahájen trestní případ podle článku 185 Ukrajinského trestního zákona „Krádež“.

33; Státní duma definitivně schválila důchodovou reformu. Státní duma podpořila návrh zákona o důchodové reformě v konečném třetím čtení.

34; V Kyjevě postavili pomník „Ruky Kremlu“. Tímto názvem překřtili uživatelé sociálních sítí podivnou modrou ruku instalovanou nedaleko místa, kde dříve stával Lenin.

35; Kandidáti na funkci šéfa Doněcké republiky. Kdo je kdo a jaké má šance? Reálné šance z těch deseti mají jen dva: Denis Pušilin a Pavel Gubarev.

36; Přizpůsobíme své postupy. Běloruské úřady se vyjádřily k perspektivě rozmístění americké vojenské základny v Polsku.

37; Ruské ministerstvo práce komentovalo fámy o plánech zrušení pojmu „invalida“. Na ministerstvu vysvětlili, že k upřesnění daného pojmu musí dojít, aby se pomohlo invalidům bariéry, které jim komplikují život.

38; Díky, Matičko Rusi, že jsi umravnila Izrael. Poprvé za mnohá léta nějaký stát dá Izraeli na srozuměnou, že není normální dělat si co ze mu zamane.

39; Ukrajinci s moukou a makaróny se pokoušeli proniknout do Běloruska. Dva Ukrajinci v podroušeném stavu se pokoušeli v mikrobusu s potravinami proniknout na území Běloruska.

40; Ukrajinská armáda střílela po automobilu zdravotníků. Jsou oběti na životech. Navzdory dobře viditelnému označení a nevojenskému vzhledu automobilu ukrajinští ozbrojenci zahájili ostrou palbu.

41; Porošenko se vrátí z USA s „dárečky“: starými odepsanými čluny za 10 milionů dolarů. Slavnostní ceremoniál předání vojenského odpadu, za který Kyjev bude muset ještě zaplatit, proběhl dnes za Porošenkovy účasti.

42; Indie je připravena podepsat kontrakt na nákup pěti pluků nejnovějších ruských protivzdušných raketových systémů S-400.

43; V Polsku byl Ukrajinec odsouzen k doživotí za vraždu. Polská policie zadržela Sergeje několik kilometrů od hraničního přechodu v Dorogusku.

44; Za dvojí občanství budeme odebírat ukrajinské, slibuje Lucenko. Budou-li důkazy o dvojím občanství, je třeba to trestat, řekl ukrajinský generální prokurátor.

45; V Doněcké republice byli zakázáni Svědkové Jehovovi. Rozhodnutí soudu je konečné a nelze se proti němu odvolat.

46; Šok: Po Kyjevu jezdí automobil s doněckou poznávací značkou. V Kyjevě místní obyvatelé zpozorovali automobil Peugeot s doněckou SPZ.

47; Manželka Rusa Buta, který sedí v americkém vězení, informovala o opakované žádosti o jeho návrat do Ruska. Viktor But si odpykává v USA 25 let vězení kvůli obvinění z přípravy spiknutí s cílem vraždy Američanů.

48; Porošenko chce převychovat Rusko. Porošenko oznámil nové poslání Ukrajiny v kontextu vztahů s Ruskem.

49; Britské ministerstvo zahraničí zhodnotilo pravděpodobnost války s Ruskem. Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt odhadl míru pravděpodobnosti vzniku vojenského konfliktu.

50; USA se lekly Ruska a Číny a stahují komplexy Patriot z Blízkého Východu, píše Wall Street Journal. V příštím měsíci se Spojené státy chystají odvézt z Blízkovýchodního regionu čtyři protivzdušné raketové komplexy Patriot.

51; Na Ukrajině byla na žádost Ruska uvalena vazba na známého bankéře Alexeje Aljakina. Podnikatel v roce 2013 obdržel ukrajinské občanství, ale v létě 2018 mu bylo zrušeno.

52; Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví spatřuje v neochotě obyvatelstva nechat se očkovat ruku Kremlu. Uljana Suprun prohlásila na Valném shromáždění OSN, že ruští kybernetičtí roboti podkopávají důvěru Ukrajinců k vakcinaci.

53; V Kremlu komentovali nové sankce Ukrajiny. Rusko zatím ještě nezformulovalo jakákoli odvetná opatření po zavedení sankcí proti ruským společnostem za spolupráci s Krymem.

54; Ukrajinští „aktivisté“ polili fekáliemi automobily ruských diplomatů. Kromě toho „nelhostejní Ukrajinci“ vypustili u aut kola a strhli poznávací značky.

55; Kreml odpověděl na informace o „skutečném příjmení“ Boširova. Předtím Putin prohlásil, že dva Rusové, které Británie podezírá z otravy Skripalových v Salisbury, jsou civilní občané.

56; Kudrin informoval o míře chudoby v Rusku. Reálné příjmy obyvatelstva Ruska letos poprvé od roku 2013 vzrostou, ale úroveň chudoby v zemi je nadále vysoká. 19,3 milionu (13,2% populace) mají příjmy nižší než životní minimum.

57; Fond miliardáře uprchlého do Londýna přišel o 18 miliard rublů ruských důchodců. Soukromý penzijní fond „Buduščeje“ (Budoucnost),který ještě nedávno patřil miliardáři Borisu Mincovi, se stal rekordmanem ve výši ztrát.

58; Zacharova komentovala incident s Porošenkem, který vešel omylem do místnosti ruské delegace v OSN. Zdá se mi, že si Porošenko spletl dveře nikoli v roce 2018, nýbrž před čtyřmi roky, kdy nastoupil do funkce prezidenta, soudě dle toho, co dnes probíhá na Ukrajině.

59; Izraelský prezident informoval OSN o tajném jaderném skladu v Íránu. Netanjahu z tribuny OSN informoval o tajném skladu s tunami jaderného zařízení a materiálů.

60; Konstantinopol zdůvodnil poskytnutí autokefalie Ukrajině. Ruská pravoslavná církev poukázala na řadu nesrovnalostí v argumentech Konstantinopole.

61; Záběry se střelbou komplexu Bastion vyděsily Brity. Britský bulvární The Daily Express komentoval video z cvičení Severní flotily.

62; Bělorus se vrhl z osmého patra do odpadové šachty. Opilého obyvatele Minska vyprošťovali pomocí horolezecké techniky.

63; Ruská pravoslavná církev odpověděla na „zdůvodnění poskytnutí autokefalie Ukrajině. V Rusé církvi už dříve prohlásili, že zveřejněné dokumenty prokáží neoprávněnost současných nároků Konstantinopole na Ukrajinskou pravoslavnou církev.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!