Ester Ledecká a tak dále

ester-ledeckaČeským sportem otřásají skandály, napsal nedávno náš pravicový tisk. Ozval se poté, co v tisku a samozřejmě v reálu probíhalo dohadování či handrkování o výši super podpory pro super občanku České republiky a super sportovkyni Ester Ledeckou, schopnou vítězit na snowboardu a zároveň na sjezdových lyžích, což se ve vrcholovém sportu na špičkové úrovni nevidí.

Na jedné straně bafuňáři v první linii, tj. členové příslušného sportovního výboru zastupujíce stát, na straně druhé otec Janek Ledecký a závodkyně Ester. Teď panuje příměří. To jest dohoda žádná, vzájemné osočování utichlo. Lépe říci, panovalo. O víkendu se k tématu objevily opět zprávy.

Napíšu svůj názor, kontroverzní, krátký, ale můj. Píšu ho, když při krátkém rozhovoru, který jsem s kýmsi měl, padla poznámka, že je Ester výjimečná a že si prostě může klást podmínky. Tak o co vlastně jde.

Jde právě o tu „výjimečnost“.

Nejdřív ke sportu a ke slečně Ledecké. Je pravda, že sportovní výkony Ledecké jsou vynikající. Také je pravda, že výjimečné podmínky, tady je slovo výjimečné velmi důležité, jí buď úplně, nebo z převážné části, zajistil otec Janek Ledecký.  Zdaleka ne každý má výjimečné podmínky. A je dost možné, že mezi nevýjimečnými by se našel občas někdo, kdo by sice nebyl tak výjimečný jako Ledecká, ale byl by dobrý – lepší než průměr. Kdekoliv: Ve sportu, v kultuře, ale hlavně v práci a v životě. To poslední vzhledem k celospolečenskému úpadku ve všech ohledech je hlavní.

Proto mi handrkování bafuňářů s „manažery“ Ledecké připadá jako sprosté vydírání ze strany sportovkyně. A nevolím diplomatičtější výraz. Ledecká se také nechala slyšet, že nemusí závodit za Česko. Oukej. Také si při olympiádě v Soči přisadila, že „Putin tady staví jakousi Potěmkinovu vesnici, zatímco v Rusku“ … přesnou citaci si nepamatuju, ale ke kopáčům do Ruska se zařadila. Jinak by to milé Novinky ihned necitovaly. Sláva, medaile a mediální pozornost jí samozřejmě chutnala, bez ohledu na to, kdo olympiádu a její zařízení připravil.

Bylo by asi nejlepší, kdyby si výjimeční lidé typu Ledecké a jejich bohatí rodiče, sponzoři a další udělali světovou výjimečnou superligu v daných disciplínách, sami ji sponzorovali, sami si připravovali terény, sami si nejlépe kupovali areály pro své superzávody a superturnaje.  Mně osobně je jedno, za koho bude Ledecká závodit. Zda za Čechy, Evropany, židy, světoobčany či další. Pózování s naší vlajkou před televizními kamerami a počítání medailí, aby se medii řízený národ český nafoukl a tetelil blahem, mě nechává v klidu. Nepletu si vlastenectví s vlastenčením.

Ledecká to bezpochyby vyhraje. Bez výjimek. A my ostatní to bez výjimek zaplatíme.

Ester Ledecká není zdaleka jediná, která si myslí, že je víc, než je. Ani u nás, ani ve světě. Máme tady hvězdu Koukalovou, bez které nám bude smutno, tak jako  občanům USA bez Sereny Williams,  výjimečně vyvinuté krasavice v éře boje s dopinkem (hlavně proti Rusku), statečné ochránkyně žen, genderistky, asi sexistky, feministky a další –istky.

Co tedy na závěr? Čirý idealismus, co jiného: Ignorujme vrcholový sport a važme si sportu obyčejného, sportu pro každý den, do kterého nezasahují příliš peníze, a není předmětem politických šachů. Vím, že jde o vágní větu, ale ve společnosti, kde peníze jsou na prvním i posledním místě, mě nic jiného nenapadá.

Sám za sebe mohu říct, že mám od vrcholového sportu pokoj. Je tolik hezkých věcí na světě, které nejsou výjimečné.
45 Komentářů k Ester Ledecká a tak dále

 1. petr napsal:

  Vám to možná jedno je, ale státu by to nemělo být jedno, zda mu někdo získá zlatou medaili nebo ne. Vzhledem k tomu jak jsme bezvýznamný stát a ještě nás přejmenovali na druhou čečnu, by politici Ledeckou měli nosdit na rukou, bez ohledu na to jaká povahově je a co říká.

  Protože s takovou jednoho dne nás někdo okupuje nebo převálcuje a bude z toho jen titulek na 10. straně vedle zpráv že zemětřesení v indonézii si vyžádalo 50 mrtvých.

  Když globální politice nerozumíte, tak o ní nepiště.

  • m.bareš napsal:

   Petře zdravím,
   já si nemyslím, že titulky na páté,či desáté straně Reuters, New Yourk Timesů. či Mladé Fronty dnes, jsou důležité. Jsou bezvýznamné. Tak bezvýznamné, jak jsou strašná, hloupá a bezvýznamná media vůbec.
   Je-li podle Vás globální politika to, jak se pánové a dámy Společnosti národů scházeli v Davosu u sklenky šámpáňa, či totéž ve spoustě veledůležitých organizací jako EU, OSN, atd., nebo jak elegantní gentlemani Made in UK volí opatrné bezbarvé fráze, prosím. Je to Váš názor, já mám jiný. Nezapomeňte se ale rozhlédnout. Ve světě nebo třeba třeba v tramvaji v Praze. A trochu poslouchat.

   • petr napsal:

    Vzpomeňte na mnichovskou zradu. Tehdy to bylo považováno obecně za skvělý krok, obětovat jakousi „západoasijskou zemi jejíž jméno ani neumí vyslovit“ Hitlerovi a získat tak krátké oddálení 2. světové války.

    Za socializmu nám dělaly jméno kvalitní a laciné strojírenské výrobky a průmyslové celky na klíč. Dnes je průmysl rozkradený nebo v majetku německých korporací takže se nemáme čím prezentovat, zvlášť když je na výrobku zahraničních montoven v ČR napsáno „made in EU“.

    Svět si za těch 30 let nestačil zvyknout ani na „czech republic“ a už z nás ti šmejdi udělali Czechii, která nic neříká ani nejbližším sousedům.

    Takže to jaké povědomí o nás mají v cizině je zatraceně důležité pokud nechceme dopadnout jako Arméni. A těch pár směšných a bezvýznamných milionů pro Ledeckou je pakatel za službu jakou prokázala naší zemi.

    Zkuste si spočítat kolik by to stálo bilionů a kolik desítek let by trvalo nové vybudování kvalitního průmyslu aby „made in czechoslovakia“ ve světě zase něco znamenalo.

    Proč si myslíte, že Putin se svým nabitým harmonogramem jezdí pózovat před různé nové výrobky průmyslu od vojenské techniky až po tu civilní? Přesně z tohoto důvodu. Aby změnil ten západními médii léta šířený mem o ruských ožralých mužicích v zemljankách.

    • m.bareš napsal:

     Petře zkusím odpovědět, krátce, jestli to půjde.
     S dobrou pověstí, která šla z obchodu a exportu našich výrobků za socialismu, naprosto souhlasím.
     Vzpomínám si, jak jsme v Chile, při jedné cestě do hor, stopli vojáky a ti nás vezli. když jsme jim řekli, co jsme zač, rozproudila se debata. Velmi chválili naše transportéry a samopaly. Bylo toho víc, už si nepamatuji. Bylo to někdy v roce 2003 nebo čtyři, Pinochetův režim už nebyl, ale policie a armáda měly veliký respekt. Vůbec se tam k nám lidi moc hezky chovali, na Chile nedám dopustit. Atˇ šlo o prodavače v železářství, řidiče autobusu, žebračku, či rančera v horách v kempu. (Tady odbočím, že je škoda, že 11. září se vzpomínají pouze spadlé mrakodrapy NY a mlčí se o tom, že ten den o pár desetiletí dříve armáda Pinocheta rozbombardovala prezidentský palác v Santiagu, zabila Allenda a v následujících měsících povraždila s pomocí CIA asi třicet tisíc vlastenců.)
     Píšu ti proto, že pro LIAZ byla Jižní Amerika světadíl s poměrně velkými odběry. To samé arabské státy dávaly přednost našemu sklu a šperkům před Swarowskim, atd.
     Dneska je ale doba jiná. Jednak media jsou schopná udělat ze všeho naprostou bramboračku, vede se prostě informační válka před válkou skutečnou, která se připravuje. A pak všechno je pouze o tom „Co za to!“ A tak proč by fenomenální sportovkyně Ester nevyužila situaci. „Zítra už třeba nebude“. Podívej se fakt na tu k+ávu Koukalovou a zajdi do kteréhokoliv sportu, třebas k Peltům do Jablonce. Globalizace je hrozná a odcizení původnímu záměru naprostý. To, co Karel Marx jako odcizení popsal v ekonomice, kdy kapitalista sbírá peníze / nadhodnotu a námezdně pracující (vzhledem k dnešku hodně zjednodušuji) hodnotu tvoří, se přes nejrůznější systémy, struktury, přerozdělování usadilo a prosáklo všude. Svět se prostě sám sobě odcizil a my s ním. Tyhle mediální snahy a manipulace tady musely být od nepaměti, ale bude to čím dál horší a rvačka o zrno zesiluje.

     • petr napsal:

      Jediné o čem kauza je, je to, že jsou sportovní bafuňáři nepříčetně nasraní, že jí ty prachy musí dát a nemůžou si je rozkrást mezi sebou jako obvykle.
      A tak budou jejich manželky nasrané, protože s tím počítaly v rodinném rozpočtu na lyžování ve švýcarském resortu a rodinný pobyt na Maledivách.

      Tak je to se všema „státníma“ prachama. Papalášové a bafuňáři už je mají dopředu rozporcované a vřískají vzteky, když si je v tichosti nemůžou přerozdělit do vlastních kapes a musí je použít na účel na který byly původně určeny.

      Sáblíková nás roky zásobuje medailema, politici se s ní všude fotí, ale že by teda postavili stadion kde by ona mohla trénovat a pak třeba vychovávat novou generaci bruslařů, tak to ne.
      Ledecká není hloupá a nechce skončit jako dobrák Sáblíková která dělá šaška politikům a hejtmanům a nic z toho nemá.

      • m.bareš napsal:

       Tak jsme v té diskuzi skončili na začátku.
       O lidech, kteří ve sportu pracují, jsem nepsal. Nebudu urážet tu většinu, která něco dělá a díky nim sport existuje. Psal jsem o Ledecké. Ta skutečně není hloupá. Je vychytralá, vyčůraná, hamižná a sobecká. Ať si to teda užije a její fandové s ní.
       S tím za sebe končím.

       • proud napsal:

        Ach ta zavist a neprejicnost……………….tak to zni,jestli to neni pravda,pak to samozrejme neplati.

       • proud napsal:

        Jinak se nestydim za to ze urazim lidi co ve sportu „pracujou“,tedy kradou!!! Naopak me celkem sere urazeni sportovcu! Nikoliv vykrmenejch tatiku na nich tyjicich!

       • proud napsal:

        Pochybuju totiz ze sportovci sami udelali ze sportu dojnou kravu,na to totiz nemaji dost casu paklize chteji na zavodni draze nekym bejt.

       • proud napsal:

        Bejt vrcholovej sportovec a neznicit se si vyzaduje hodne casu a znalosti.

       • Petr C napsal:

        Pane Bares naznam pani Ledeckou neznam tak nemuzu popsat jaka je. Ale sport je v dnesni dobe velice nakladna zalezitost. Vybaveni, cestovne, ztrata casu, tym, pojisteni a spousta dalsich vydaju. Ta pani udelala pro Cechy mnohem lepsi jmeno nez vselijaka banda parazitu, kteri se nazyvaji politici, byrokrati a podobne. Vy se divite ze chce zaplatit?

        • m.bareš napsal:

         Petře: Já o voze vy o koze. Každý mluvíme o něčem jiném. Já tvrdím: Ledeká je dobrá sportovkyně, ale hamižného charakteru – využít situace, dokud to jde.
         Vy tvrdíte: Ledecká -“Nebudu přece blbá, zítra nebude.“ – to je úplně jiná věc.
         Proud před vámi mluví o závisti – podsouvá mi závist, naprostý nesmysl. Dál mluví o Sáblíkové, která „dělá režimu idiota“ – není předmětem diskuse. Dál mluví o pracovnících ve sportu jako o příživnících a paušalizuje – asi nikdy nic pro sportovce nedělal (ani dresy pro žáčky v okresním přeboru po zápase nevypral, když na něj přijde řada). Staví do protikladu „dříče“ sportovce a ty, co se na nich přiživují – nesmyslné překroucení tématu.

         Závěr pro mě : I schopní lidé v jakékoliv činnosti mohu mít charakter a taky nemusí. Ledecká ho jednoznačně nemá. Byla jí nabízena lukrativní smlouva, kterou jiný sportovec u nás nemá. Nejsme NHL, kde lítají miliardy nebo Bayern – žijeme v rozkradeném Česku. Pokora židům chybí a nejen jim – nic nového pod sluncem. Kdo má hodně, chce ještě víc a ztrácí sebekontrolu.

         Pokud lidé potřebují modly – Jágra, Ovečkina, Kluse, Elvise Preslyho, Ronalda -neodsuzuju to, je to ale úplně jiné téma.

        • proud napsal:

         Nepodsouvam zavist,jen jsem napsal co me napadlo,tim smerem me reakce ovlivnila,vnutilo se to samo a psals to ty,ja reagoval s tim ze kdyz to neni pravda,neplati to.Bavis se s kdysi uradujicim mistrem republiky v zavodni strelbe,do vojny,kterej jako mladej a blbej par tech prasat taky zivil,ale bylo mu to jedno,chtel strilet,ne kecat………..neni tedy divu ze o sportu nic nevim,mistre baresi:-)))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         ……….a povez baresi,znas Ledeckou osobne a tak vis ze je to ona kdo je jakej pises ze je a ze to neni zadna rada jakyhosi dalsiho parazita, kterej vytvari „celebritam“ takzvany knowhow za odmenu? Aby to s nima nebylo jako s takzvanou „historii“ a podsouvanejma kecama o ni,jakoze kdo ji nezna,neni zivotaschopnej a podobne,ac by kazdyho mela nejdriv zajimat soucasnost a budoucnost na ktery dosahne,nez blbost dedecku.;-)

        • Petr C napsal:

         Vas prekvapuje ze z uspechu chce vytriskat co se da? To dela v teto dobe kazdy sportovec. Staci zraneni a zitra nebude nic. Tady v tom je asi jedno jestli zid, nebo nezid. Ja nepisi ze hamizna neni, jen se mi zda ze posuzovat jeji charakter podle par clanku je trochu unahlene.

  • proud napsal:

   Statu,tedy nam,by to jedno nebylo,jenze jsme v kolonii,uz ani v republice ne……..

 2. Jochen napsal:

  At jde jezdit za Tel Aviv.Klido pido.

 3. petr366 napsal:

  Ester držím palce. Bafuňáři, funkcionáři a jiní mafián mi vždy lezli krkem. Pokud by nebyla Ester zcela výjimečný fenomén, tak by ji k úspěchu nepomohlo ani kdyby byla dcerou třeba Bakaly.

  • Jan Kowak napsal:

   Prej Ester LOudowà.. já newim Holki.. Oud má..
   Malý péro , no ni ?

   Michala
   ps : krte – má eště ten Taloš TU buginu ?
   .. Pokud mi sslewï asi tag 66 Milionúch čárka , Zabi-ju Hoo..

   M

   • Jan Kowak napsal:

    .. teď ssem si wzpměl – El komandante KRTe , že U Krakena
    Na Václawce by-la dnes.ka po.ránu Ester LOudoeá & Kočičkoeá..

    Obě nahoře Bez.. běs Děss ti po-wim : (

    KÁM SE SE SE serou na twý 2 milenky..

    Magyaro.lůl , kedwezsem .

    ps : prej , neumí Maďarsky ???

    M

   • petr napsal:

    Ledecká má malý péro? No asi jo.
    To se to pak vyhrávají medajle, když ženská zdědí chlapskou fyziognomii (po tatovi střízlíkovi rozhodně ne), a nemusí se pracně přešívat jak sestry Williamsovy.

    Nebo že by jí namáčeli dudlík ve steroidech?

  • proud napsal:

   Tak nejak,holka dre,umi a mela by mit podporu,ale ne takovou,jakoze kolik z ni kapne,to uz neni o sportu,jenze nic jinyho uz nezustalo,jenom prachy.Je to mlada nezkazena (doufam) holka ktera dela neco co ji bavi a je skoda kvuli svinskejm prachum zajebat KAPITALISTICKY takovej talent.Jestli bych mel neco dokazat a bejt dobrej jen za cenu ze uzivim nejaky vyzirky,sel bych radeji k lopate nez cpat kdejakejm kurvam!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Dobroděj napsal:

  Nemám ke sportu nějaký vyjímečný vztah, pouze je hanba, jak se zachovali „bafuňáři“, kde Ledecký jasně řekl, jak lžou a co je to za pakáž!!! Bez sportovců by nebyli nic a po aferách, kde je předmětem trestního stíhání rozdělování státních peněz na sport je nutné naprosto přehodnotit a hlavně zkontrolovat, kam dotace na sport jdou!! Když nemají rodiče peníze a nedají „všimné“ , tak jejich syn nebude „dobrý“ hokejista!!! To jsou zločiny, které je nutné odhalit, vyšetřit a změnit, aby dotace pomáhaly, právě tam , kde je talent a rodiče nemají peníze na náročnou přípravu!!!!

 5. benmil napsal:

  Všechny olympiády, jakož i ostatní nadnárodní šou, jsou Potěmkinovy vesnice, zatímco…

 6. benmil napsal:

  Ponechám stranou otázky charakteru, hamižnosti a orlích nosů. Nicméně považuji za absurdní, aby stát podporoval profesionální sport, nemluvě o tom, že sám profesionální sport je absurdita. Pokud jsou na sport nějaké peníze, měly by jít na podporu zdraví a tělesného rozvoje mládeže, na hřiště, bazény, míče a ostatní tělovýchovné nářadí. Příklad z poměrně nedávné doby: Slovan Bratislava vylobboval pro Bratislavu mistrovství světa v hokeji. Ale zatímco vyplácí horentní odměny svým hráčům, rekonstrukci stadionu musel zacálovat stát, resp. město. Má-li se podporovat profesionální sport, proč nepodporovat třeba profesionální rybáře, vynálezce, dělníky nebo adminy fake news webů?

  • proud napsal:

   Spravna pripominka patrici k budoucim zmenam,jenze momentalne je to jak to je,da se zavodnikum,penzistum se sebere,ale cinkal jsi proto prece,nebo ne?………

  • proud napsal:

   A bude hur v kolonii ktera se zbavuje vseho co ma do privatnich rukou,i rukou cizincu,ale pritom ma sama hodne co hradit,kde na to ma vzit a jak dobrej je tedy takovej postup zrejme schvalovanej ne zastupcema ktery si volite,ale sefama co si rikaj zastupci a vy k tomu mlcite. Tim pochopitelne mizej veskery vase vyhody ale dane co za ne byly naopak rostou a porostou i kdyz za ne dostanete NASRANO!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!