Lenka Procházková: KAPITULACE NEBO ODPOR? – Projev na demonstraci na Václavském náměstí k výročí Mnichova 30.9.2018

mnichovska-zradaZaložení první republiky bylo těžce získanou trofejí ve štafetovém běhu, který trval po mnoho generací. Naši předkové, kteří před sto lety vběhli do cílové rovinky, však dobře věděli, že nesmí usnout na vavřínech, neboť i vítězný věnec lze rozdrobit k ochucení cizí polévky. Jako bobkové listy. Proti hltavosti souseda se však spojenecké smlouvy s přespolními ukázaly jako bezzubá pojistka. Odvolaná mobilizace více než milionu odhodlaných a dobře vyzbrojených mužů a následná kapitulace vytvořily trauma podobně hluboké jako kdysi Bílá hora ale v trpkosti odlišné. Zrada má jinou příchuť než porážka v bitvě.

Přijetí rozsudku bez boje přesto mnozí dodnes vnímají jako nečestnou kapitulaci. Ve skutečnosti za „nás“ tu kapitulaci podepsali jiní, když porušili mezinárodní právo i smlouvy a pod záminkou, že zachraňují mír v Evropě si prodloužili čas na vyzbrojení pro válku. Lež o porušování lidských práv českých Němců o jejichž „útlaku“ věděli posuzovatelé jen to, co Henlein na pokyn Hitlera vykřikoval, nás připravila o třetinu území včetně opevnění. Československo přestalo být obrany schopné a o půl roku poději se torzo někdejšího demokratického státu v srdci Evropy rozlomilo na dva ostatky podřízené říšské moci. To jsou známá historická fakta, která ani rozmlžováním nezmizí.

Kromě vnějších hranic státu však existují i vnitřní hranice, které si každý národ vytváří a jimiž udržuje svou identitu a existenci.

K obraně této vnitřní, nebo chcete-li duchovní tvrze, se v českých dějinách vždycky našlo dost lidí, mužů i žen na slovo vzatých, kteří odmítli kapitulovat před cizími převýchovnými vlivy a drželi obleženou baštu pro své následníky. Vždy se ale našlo i dost défétistů či přímo kolaborantů. Tento vnitřní boj o charakter národa probíhá napříč časem až do současnosti.

V období druhé republiky uvolnil kolaborantům cestu právě ten čtyřstránkový rozsudek z Mnichova. I když věděli, že porušuje mezinárodní právo a naši ústavu, přijali jej a podřídili mu své činy i zločiny.

Dnes to má opačnou chronologii. Naši současní zpochybňovači práva českého státu na suverenitu zrazují národní zájmy už v předstihu a tím sami umetávají cestu k říšskému diktátu. Netýká se to jen politiků, kteří nás zastupují, ale i těch, které nikdo nevolil, a přesto zastupují něčí zájmy. Devótní tón mainstreamových médií působí, jakoby v zemi byla okupační vojska. Ze škol mizí portréty demokraticky zvoleného prezidenta. Umělci dobrovolně vyhlašují své závazky k říši a místo lvíčka se prezentují červenou kartou nebo trenýrkami na klopě, aby zviditelnili, že patří k páté koloně a neuznávají demokratické principy. Takto označkovaných je zatím menšina. Ovšem rybí oko „veřejnoprávní“ televize slzí dojetím. Kdo přejímá obraz světa a domova podle předvýběru ČT a ČRo, musí mít pocit, že trenýrkáři a vítači cosi podstatného statečně zachraňují. Podobný způsob lidové osvěty zvolil i pan Moravec, čímž myslím Emanuela, toho protektorátního ministra. Ten taky burcoval mládež ke startu za Novou Evropu, pod skvělým vedením Říše. Kontroloval protektorátní tisk, naháněl umělce do jednoho šiku a spolu s nimi se pokoušel převychovat národ. A jaký to býval předtím vlastenec! Vždyť právě on chtěl držet hranice do posledního muže a poslední kulky. A když nám po mnichovském rozsudku zbyly jen ty vnitřní hranice, udržení té duchovní tvrze, pan Moravec držel s Němci. Když prohráli, tu poslední kulku si vpálil do hlavy, po vzoru svého Vůdce.

Současný „zápas o duše“ mladých, ale nejenom mladých lidí je veden důmyslněji. Pravda, na přípravy byl delší čas. A tak si obránci vnitřních hranic ani nevšimli, že zdi naší pevnosti se vlivem propagandy poznenáhlu drolí. Až teď, když se nám ta bašta rozpadá před očima, se začínáme svolávat a domlouvat, co s tím. A začínáme počítat, s kým můžeme počítat. Mladí, až na výjimky, naše obavy nechápou. Jsou pro Evropu bez hranic, bez národů a bez tradic.

Až vymřeme, budou ji mít. Jenomže my jsme pořád ještě tady. Možná stihneme vychovat vnuky. V muže a ženy na slovo vzaté, kteří nebudou stiženi křivicí ani ztrátou paměti.

Mnichovské trauma nepřebolí tím, že budeme potomky odsunutých Henleinovců objímat jako „drahé krajany“ a znovu věřit v dobré úmysly krajty. Dnešní diktát sice zní z Bruselu, ale to je jen převodovka. Malý národ žijící na křižovatce vlivů musí mít širší rozhled, než ten, který je mu vnucován. K rozhledu patří i poučení z minulých omylů. Když nás zklamali někdejší spojenci a předhodili Československou republiku jako kostičku vyhrožujícímu hltavci, není moudré opakovat tu chybu a spoléhat se dnes na spojence z NATO.

Masarykova republika rozšiřovala vzdělanost svých občanů, podporovala průmysl a budovala silnou armádu. Jak tyto tři oblasti vypadají nyní, sto let od vzniku suverénního státu? Na to si každý může neradostně odpovědět sám.

Achillovou patou první republiky byly národnostní menšiny, což byla záminka k mnichovskému rozsudku. Ve jménu lidských práv.

Letos v prosinci proběhne v marockém Marrákeši konference o přijetí globálního paktu OSN, který legalizuje ilegální migraci. Ve jménu lidských práv se tak i právo šaría může stát v Evropě zákonem, o jehož lidskosti se přesvědčíme sami. Konference v Marrákeši tedy nezachraňuje mír ani právo národů na sebeurčení, stejně jako je před osmdesáti lety nezachránila zrada v Mnichově. Tentokrát však naši političtí reprezentanti nebudou na rozsudek potupně čekat za dveřmi. Jsou přizvaní, aby zradu národa osobně signovali. A my máme už jen několik týdnů na to, abychom se zmobilizovali a přiměli je sudbu odmítnout. Povyk páté kolony přestane být slyšet, když se o slovo přihlásí občané – jinak řečeno národ. Nadcházející volby je proto nutné vnímat jako referendum o suverenitě našeho státu. Možná je to poslední příležitost, kdy můžeme demokratickým hlasováním vyjádřit svůj odpor ke kapitulaci.
62 Komentářů k Lenka Procházková: KAPITULACE NEBO ODPOR? – Projev na demonstraci na Václavském náměstí k výročí Mnichova 30.9.2018

 1. HVzV? napsal:

  PROCHÁZKOVÁ,ANI KAPITULACE ANI ODPOR,ALE BOJ ZA DEMOKRACII.

  což je diskuse.
  Škoda,že jste se ještě nic nedozvěděla o Společnosti voličů,která je avantgardou boje proti kapitalismu BEZ přivlasků implantovaném domorodcům ČR,který je odrůdou gangsterismu a ne,že ne ANO!

  Víte,že by jste mohla pani spisovatelko sepsat prima bezceler

  CO JE TO SOCIÁLNĚ EKOLOGICKÝ TRŽNI HOSPODÁŘSKÝ SYSTÉM A JAK HO SPOLU S NÁMI VOLIČI INSTALUJETE DO PRVNIHO ČLÁNKU NAŠI ÚSTAVY!

  Připomináme,že už je tu i NÁRODNI PROGRAM BBČANŮ VOLIČŮ,tak se přidejte a objevte se tady mezi námi svěžimivýlupky demokraciie,kteři budou nyni bojovat za mír a naše peníze.

  S POZDRAVEM MIRU ZDAR nebo taky ne

  vám posiláme video pana ČE GEVARY,kde jste vyplesknuta i vy!
  https://www.youtube.com/watch?v=UGPCSUCRLGY

  • eva napsal:

   Mladý policista s černými brýlemi a s již upraveným mozkem; vyškolený zejména na písmena KS a portréty revolucionářů; tiše snící o možnostech ušáků, kteří nejdřív střílí a pak zjišťují totožnost…..
   Díky, paní Procházková, akorát se Vaše řeč nedostane do škol. Tam vše gumuje člověk v plísni..

   • proud napsal:

    Jak dlouho jsi zila v Americe?

    • .lak napsal:

     :-D Po comunismu priidišiel sociopatapatát, v pindostanu po éře hipís a tady po pozvratu s caldovými mediálníky velitelele cisterny v mezinárodním leteckém prostoru a nebo jak se vy i jádřil že je to jedno jestli to byl vysavač píp.oven.
     https://www.youtube.com/watch?v=UWUppUMhtIg

     • proud napsal:

      To byla reakce na tenhle spravne cechackovskej,pochopitelne prolhanej vyblitek:“…..kteří nejdřív střílí a pak zjišťují totožnost“,oni ne,ale nasi vidlaci by si to radi zavedli……………nic vic v tom nehledej :-))))))))))))))))

   • proud napsal:

    Mimochodem,kdyz na me nekdo vytahne bouchacku nebo nuz,taky me jeho totoznost nebude zajimat,na to jaksi dokud dejcha,neni cas!

  • HVzV? napsal:

   TAK CO VY BANDO MIZERŮ BUDETE VOLIT TOHO REBELA DOKA DAVIDA

   nebo ne?
   Pokud se nám to povede poslechněte si co navrhuje za vizi a špička intelektuálů ze Společnosti voličů,ho poslouchala jako hodiny,kdo je proti at tu napiše proč.

   http://svobodne-radio.cz/2018-09-29-studio-beta-ivan-david-kandidat-na-senatora-za-spd/

   • HVzV? napsal:

    ZA TO,ŽE JSME TO TADY NAPSALI NÁS SOROS Z VNIRA ČSSD ¨

    prý odpáli na orbit,takže je možné,že bude po nás voličich ze Společnosti voličů veta A NIC PO PO NICH NEZBUDE!

    My gojimové jsme totiž přišli na geniálni myšlenku.
    Tam kde my gojimové máme sotva JEDNU myšlenku,naš vzor sionisti jich maji dvě stě.
    Nač by jsme se namáhali myslet,stači když vše co jde od nich OKOPÍRUJEME a uvidite jak se naserou a puknou vzteky a věřte nebo ne už jsma to u nich i trochu zkusili napsat a běda IHNED DALI TI ZLOČINCI GUMMI!

    No neni to prima?

 2. petr napsal:

  Za koho ta baba vlastně kope?
  To zednářské tatíčkomasarykovství smrdí chazarem na sto honů.
  Ta první republika nebyla zdaleka takový med jak nám dnes nalhávají. Zvlášť havloidi.

  • proud napsal:

   Byla,pro prachace,tem je dobre vsude,na ukor vsech,vsude nachazis jejich podpisy,i na hrobech predcasne zesnulejch……….

   • Rocco napsal:

    Otec Procházkové je Žid Procházka, který na IV. Sjezdu spisovatelů (27. – 29. 6. 1967) rozpoutal tzv. Pražské jaro kvůli Izraeli.

    Prezident a gen. tajemník Antonín Novotný přerušil dne 10.6.1967 diplomatické vztahy Československa s Izraelem kvůli šestidenní válce o rozsáhlá území Sinaje a Golanských výšin a zrušil velvyslanectví v Tel Avivu. Československo stejně jako ostatní státy sovětského bloku v konfliktu podporovali po vzoru SSSR arabskou koalici. Zájmy ČSSR v Izraeli poté zastupovalo Rakousko, v opačném vztahu Švédsko. Diplomatické styky na úrovni velvyslanectví byly obnoveny až 9.2.1990 Václavem Havlem.

    http://www.ztis.cz/rubrika/z-domova/clanek/ctvrtstoleti-obnovenych-vztahu-mezi-cr-izraelem

    Zejména část intelektuálů jako byli např. spisovatel Arnošt Lustig, šachový velmistr Luděk Pachman nebo spisovatel Jan Procházka však dávala jasně najevo své sympatie k Izraeli. Demonstrativně do Izraele odešel v době Šestidenní války slovenský spisovatel Ladislav Mňačko a 14. srpna 1967 byl zbaven československého občanství.

    A. J. Liehm: „Na stranické skupině před sjezdem spisovatelů se však nemluvilo o sjezdu, ale Pavel Auersperg, který vystupoval za sekretariát ÚV KSČ, strašlivě seřval Honzu Procházku za to, že napsali společný dopis proti československé politice na Blízkém východě. Tehdy probíhala šestidenní válka Izraele s Egyptem a Honza Procházka s Ivanem Klímou a Arnoštem Lustigem napsali protest proti naší politice, která byla protiizraelská. Text měl vyjít v Literárkách, cenzura ho samozřejmě zabavila, ale poslala na ÚV KSČ.“

    https://casopis.hostbrno.cz/archiv/2007/6-2007/spisovatele-bojovali-za-svobodu-slova-a-tim-padem-za-svobodu-vubec

    • Paw napsal:

     Sotva jistej Goldstucker vylez , byl pustenej Novotnym z vezeni a dostal skoro pul milionu , uz zacal poradat shromazdeni , kde se z jasotem oslavovali jisteho kafku..A kde z nej delali uber Genia…Ovsem , je to porad dokola…
     Tito a jim podobni pak meli za komunistu Hlavni Slovo !! A vsude a ve vsem..

    • benmil napsal:

     Rocco

     První tajemník. Generální tajemník byl zaveden až později

    • petr napsal:

     Já jen nechápu jak to, že za ní lidi jdou jak můry za světlem zcela slepě a nekriticky. A to i jinak rozumní a zkušení alternativci.

     Mě byla od začátku nějaká podezřelá, ikdyž jsem s ní v principu souhlasil. A díky vám už vím proč. A taky už vím, proč je tak silně protikřesťanská (ikdyž se tváří že jen protikatolická).
     Asi už mám silně vyvinutý antichazar-radar.
     Té babě uvěřím až ji uvidím vystupovat na pár demonstracích proti izrahelli.

     Podobné jako s chazarkou Šichtařovou, která se tváří jaká je rebelka proti současnému chazarskému bankovnímu systému a přitom…

     • proud napsal:

      O ty nekriticnosti,tedy stadnosti a vsichni sborem za tim prvnim volem to vsechno je.Muze mi bejt clovek sebesympatictejsi,muze mi mluvit z duse,ale ani tak nevypnu onu kriticnost a „cerveny,vystrazny svetylko“ v hlave a hlavne se o tom budu bavit nahlas s ostatnima.Drzeni pysku ke kvakani vlastizradcu,nebo proste jen tech hamty hamty at mam vic nez tamty, uz bylo dost.

    • Maroš napsal:

     Bez „nich“ to tu prosto nejde – čím dlhšie varíš s nimi – tým ich je viac – ako mastnoty – vypláva na povrch! Máme ich pod kožou, medzi svalstvom, v kostiach, v bruchu, na črevách. „Libové masíčko! – no nekúp to!

  • Paw napsal:

   Ale za Grafomany kope. Nekonecna zvaneni dnes nemaji konce a jsou neklamnym znamenim udesnyho upadu a totalnide-generace…Absolutni prazdnota bez jedine VLASTNI MYSLENKY , JE TYPICKA PRO TYHLE ZVASTALY, ani jeden vlastni pohled na situace a problem , nic co by stalo za pozornost, , tupe zvaneni zacku ze treti obecne pred katedrou ,za ktere by se starsi zaci stydeli…
   Zakladni problem vsech zenskejch , je ze jsou bud uplne pasivni a k nicemu a nektere z nich pak musi byt
   G R O U P I E !!! Bylo jim nakecano jak je muzi utlacuji …Aby na tom jisti advokati vysekali miliardy. Dnes to ale znamena uplna masochisticka podrizenost sve modle a cim vice se do nich kope tim vice miluji objekt svych sadomasochistickych fanatickych vasni !!! To je nedilnou soucasti jejich psychiky…
   Take se to nazyva Stockholm Syndrom.. Velkou praci take dela stejna uroven primitivniho uvazovani a chovani na podobne urovni jako u afroarabu… Tady nachazeji to co potrebuji. Nasili a im hrubsi tim lepe, od svych novych panu, protoze bili jiz od toho upustili…
   Priklad dobrej je Merkel a/ Makarona/a dalsi feministky a jejichmilackoveafroarabove /at,udelajicokoliv/ !..
   ..Zboznovani , vitani ,bezpodminecna bezohlednost vuci ostatnim I na ukor evropskych deti, zde neberou konce , ale vuci nam sadisticka nenavist, snaha nas odstranit z cesty..Ponevadz prekazime…To vsak ani pro ne nekonci dobre…Dobre to bylo videt kdyz nemky fanaticky milovaly smesneho saska Hitlera , delaly si doma oltaricky, aby se k nemu mohly denne nekolikrat modlit !!!, az do jeho konce I s jeho knirkem a hysterickym jecenim …
   Dalsim charakteristickym priznakem jsou Hystericke orgie sebeobvinovani ze vsech moznych nasich #%^&^$#!!! vin sahajicich treba do 9. stoleti, to ale nevadi..Musi se kricet porad sorry !!Kdokoliv by se odvazil jen trochu kritizovat jejich MILACKY rozpoutaji peklo. Maji po ruce dnes Media , ktera jsou v jejich sluzbach ,zalobci, poroty, soudci , prokuratori a KATI !!!
   Chaos , absurdni nesmysly , zdani ze nas rozum opustil a vladnouci ted na svete silenstvi muzeme s klidem jim pripsat , chteji moc za kazdou cenu bez jedine schopnosti udelat dobre cokoliv a bez normalniho rozumu…Protoze ani zadna zenska s normalnim myslenim mezi nimi nemuze prezit !!

 3. Rocco napsal:

  Spojenci nás zradili a Hermann Göring kudy chodil, tudy říkal, jak se těší, že Luftwaffe předvede celému světu kobercové bombardování Prahy.

  Opravdu by nás německé Junckery a Messerschmity vybombardovaly jako špenělskou vesnici Guernica.

  Byla by to vojenská sebevražda.

  Ale chyba byla, že armádní sklady respektovaly rozkaz a nevydaly alespoň lehké zbraně a granáty civilistům k odbojové činnosti. S tím byl pak problém celou válku. Srbští partyzáni byli vyzbrojení daleko lépe.

  • niSas napsal:

   Si myslím, že tak se to nedá kvantifikovat. Každej zlo děj počítá se ztrátama, to jó, ale často se na to prostě vysere, gdyž to nestojí za to. De do teho jen v případě, že má za zády za-kon, a přizdisráče z party, co mu říkaj, že ho jistí. Čím více přizdisráčů, tím více ujišťování, zlo dějskou nosáčovskou federací, že bude jištěnej. První rozstřel rozhodně, esli se přizdisráči seběhnou nebo rozeběhnou. Esli se při první Káóó sebhnou nebo rozeběhnou může poreferovat hrbáč, proud z kostela matky pojebané z emeriky. Muheeeee

  • niSas napsal:

   No a eště todle:

   Esli by synům a dcerám od naší mámy tím kobercovým vybombardováním Prahy vlastně danajsky nepomohl. ˇAle blboňům z Němec to furt nedá spát. Takovým způsobem pomáhat svému nepříteli, to pokušení jim způsobuje velké odpírání. Heh

  • niSas napsal:

   No a eště todle..
   No, a napadá mě aji to, že Karel IV byl taky něco jako vožralej Junkers, přez kterého jezujiti „pomálhlali“ k nám, na území našich synů a dcer, navážet němce a cigány aby měli větší vejvar. A všichni gdyž jim teklo do bot, tak byli jednou Němcama, pák Čechama, jen na cigánech se to dycky pozná. A esli těm kriplům nedá něgdo na piču, tak nechcu vidět ty učébnice histórie za dvěstě let.

 4. niSas napsal:

  Procházková je ročník 77.

 5. niSas napsal:

  Blíží se doba, gdy bude sháňka. Kokoti budou shánět národ. Blboňi začnou lajkovat pod články sepisovatelů, keří se jim budou zdát, že vypadají jako ti naši. Budou posílat esémesky, psát majly, ale příjemci nebudou. Šmejdi začnou srdceryvně lkát z televíze jaký sme bezva národ a budou ukazovat obrázky bezva národních komediantů a budou ukazovat výdobitky. na kerých otročili naší synové a dcery v akcích Z, a že ty je potřeba zase chránit pro budoucí akce Z. Psychopati tam budou strkat obrázky „svých“ továren, hradů, polí, lesů, že ty je potřeba chránit jako nejdřív, že ty ukradené podíly jen tak spravují. Že to dycky mysleli dobře, že všechno patří všem, že to sou naše kulturní hodnoty. To všechno kvůli tomu, že lidi nepíšou svoje potřeby a jen se hrbí před potřebama psychopatů, keří k tomu pro sebe sepsali tisíce za-konů, že gdyž se něco šlohne dvakrát, že po třetí to je už legální. Že igdyž jim ukradené hodnoty schované v cizíně, cizáci zpoloviny taky ukradnou, že to je furt dobrej poctivej zisk. Heh

  • Jan Kowak napsal:

   A wši-mnul sis Sasíne jag je mistr OUD pod článkama p. Procházzkowý krotkej ??
   muheeee

   • niSas napsal:

    Du kolem televíze a tam řeší co chtějí jacísi koaliční partneři“. Ani slovo o potřebách na prvních místech, keré by četli z výsledků potřeb z inventůry tohoto měsíca. Ani sem nestihl pochopit o jakých potřebách, těch partnerů koaličnícho obchodování se vlastně jedná. Třeba esli už budou vracet podíly na ukradené půdě a rozpočtu a gdy nechají vystavět ty sečitatelná místa na sečítání potřeb každého našeho , né turistů, syna a dcery od naší, né turistické, mámy nebo esli to zvládnou na poštách, ouřadech a v sazce. No nechápu o čem ty ludry jednaj. Asi se už háranti šmejdů háraj a nutně potřebujou nějaká místa, gdyž ti staří šmejdi furt ne a ne vod koryt vypadnout. Mě ani nezajímá co chce Pražák nebo Brňák, chcu jen aby moje potřeby tam furt byly sečítaný s ostatníma. A ani nechcu furt někam běhat a vyrovnávat skóre, si chcu dát trvalej příkaz na svoje potřeby abych nemusel proudům blboňů furt něco inte-LEK-TUálního vysvětlovat a aby mě jako nepředběhli přez noc, gdyž budu spát. Bych vám dal kokoti, se předbíhat a uplácet bbandity a vymejšlet kokotiny. Pěkně byste debatovali vo tom co je podstatné a né jen gdákat o tom, že jako všechno patří všem a že více“práce“ to je naše agitace nebo že gdo má nakradeno nejvvíc dělá předsedu. No kua pitomci, eště vám to nezapaluje??? Heh P.S. Zas Tupytelé vás vokradou dohola a eště vás hoděj do jámy lvové, jen škrtem pera. Muheeeeee

    • proud napsal:

     No vidis jak jsi blbej:-))).Kdyby patrilo vsechno vsem tak jak ma,davno by bylo prace min a casu vic,nedelalo by se na sklad aby to plnilo kokotum sasinum kapsy!!! Ani picu! Nasrat na tvoje potreby a na tvy podily,nepratelum spolecnyho a nepratelum naroda ,nasrat! Nelibi se ti spolecny,budes mit hovno,sam to tak chces,hajzle ze sionu!

     • proud napsal:

      Sereme na zmrdy co se chtej obohacovat na ukor ostatnich a jednou se jim zalibi moc a budou chtet zpatky starej system!!! Radsi je postrilet nez se nechat zotrocovat!

      • niSas napsal:

       Hujer z filmu Metelesku blesku byl typickým zastupitelem budovatelského blba, Narozdíl od proudů pitomců, donesl svému kantorovi pytlík švestiček ze zahrádky. Muheeeee

    • proud napsal:

     „zastupitele“ nejsou nicim jinym,nez taky otrokari,nebo jejich pohunci,poturcenci! Dulezity je co chce vetsina lidi a ne nejakej nablblej sasin,maros,nebo zastupitel,poser se!

    • proud napsal:

     Nedivim se ze ti nevonej moje navrhy,ani nemuzou,kdyz ti nevoni ani to dobry ze sociku a nechal sis to sebrat,vole blbej! Jen proto,zes kdysi prisel o nejaky imbecilni pole a tak hodlas celej zivot skodit,zmrde!Tahni v prdel a kolaboranta zmrda z kotaru,si vem s sebou!Beztak je to placenej donasec.

    • .lak napsal:

     Proč mne napadá obchod s lidmi? marakéšského postulátu?legálních klimatických uprchlíků a ani nevím co to je za habaďůru kolonialistů naruby?
     https://www.youtube.com/watch?v=QAk557u_GGA

 6. Rocco napsal:

  Projev Vladimíry Vítové, předsedkyně Aliance národních sil, kandidátka do Senátu PČR v obvodu Praha 8, přednesený na shromáždění k výročí mnichovské zrady, Praha 30. 9. 2018
  http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/ukolem-prezidenta-csr-e-benese-v-roce-1938-bylo-aby-cesi-prezili.html

  ÚKOLEM PREZIDENTA ČSR E. BENEŠE V ROCE 1938 BYLO, ABY ČEŠI PŘEŽILI
  Edvard Beneš věděl, že je Německem plánována – jako náhrada za Mnichov (v případě, že by nevyšel) – operace Grün. Šlo o německý plán vojenského úderu proti Československu, který nacisté chystali od roku 1937. Operace měla být alternativou, pokud by selhal diplomatický nátlak na Prahu. Berlín byl připraven roztrhat Československo na kusy v každém případě.
  Úkolem každého skutečného politika, hodného toho jména, je, aby v dané chvíli přežil národ – lidské bytosti – ne stát. Stát totiž mohou posléze právě přeživší lidské bytosti opět obnovit, což se i stalo. Češi opět získali svůj stát za minimální ztráty, to znamená, že strategie Edvarda Beneše tehdy byla brilantní. V dané situaci byla skutečnost, že prezident Edvard Beneš přijal mnichovskou kapitulaci, optimálním řešením pro lid Československa.
  V současné době jsme svědky snah o zásadní přepsání historie. A proto právě ČMF i ANS mají ve svých základních programových požadavcích – nepřipustit zrušení poválečných dekretů prezidenta ČSR Edvarda Beneše.
  Prezident vydal ústavní dekrety s právní silou ústavních zákonů. Ve Sbírce zákonů bylo publikováno 98 dekretů prezidenta a 7 dekretů bylo dodatečně republikováno. Všechny ústavní dekrety a dekrety prezidenta republiky byly po válce, 5. března 1946, dodatečně schváleny Prozatímním Národním shromážděním ústavním zákonem č. 57/1946 Sb.
  Málo se ví o tom, že vedle dekretů, které jsou spojené především s konfiskací majetku etnických Němců a Maďarů, zrádců a kolaborantů, se ztrátou československého státního občanství Němců a Maďarů, zrušením německé university a německých vysokých škol technických, sem patří i dekrety o znárodnění většiny průmyslových podniků, pojišťoven, bank, zavedení centrálního plánování a všeobecné pracovní povinnosti.
  Je nutné si naši historii neustále připomínat, protože, když nás připraví o historickou paměť, pak nás připraví i o naši národní identitu a o Českou republiku jako takovou.

  • proud napsal:

   „Je nutné si naši historii neustále připomínat, protože, když nás připraví o historickou paměť, pak nás připraví i o naši národní identitu a o Českou republiku jako takovou.“…………s tim z jednoho zasadniho duvodu nesouhlasim.Navic ono preziti za cenu hanby a vlastniho ponizeni,zkurveni cesstvi i charakteru,to je nejspis lepsi padnout ve valce,je to i cestnejsi vuci detem,aby se nemuseli stydet nejen oni,ale i jejich deti,nasledky toho vidime vsude kolem nas,vsak si ctes ty protinarodni a protistatni nazory,nebo ne? Kdo jednou zradil,bude zrazovat porad.A tak to s nami jde.

  • Maroš napsal:

   „ÚKOLEM PREZIDENTA ČSR E. BENEŠE V ROCE 1938 BYLO, ABY ČEŠI PŘEŽILI“ – a čo bolo kurva úlohou prezidenta Tisa voči Slovákom?! A nechať sa za to zavraždiť Benešom?! Choďte do piče!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!