Přehled zpráv – RusVesna 2.10.2018

neft_marki_brent1; Poprvé za 28 let Kuvajt přestal dodávat ropu do USA. Kuvajt zastavil dodávky ropy do Spojených států poprvé od roku 1990.

2; Šéf generálního štábu ukrajinské armády informoval, k čemu je Ukrajině vojenská základna námořní flotily v Azovském moři. Podle jeho slov Ukrajina zvětšila v Azovském moři své vzdušné, pozemní, námořní a dělostřelecké síly.

3; Čínská loď „zaútočila“ na torpédoborec amerického vojenského námořnictva. Nebezpečný incident se odehrál v Jihočínském moři.

4; Ukrajinské ministerstvo zahraničí podezírá Rusko z rozmisťování jaderných zbraní na Krymu. Ukrajinský ministr zahraničí si myslí, že Rusko mohlo na Krymském poloostrově rozmístit jaderné zbraně.

5; V Rusku chtějí vydat člena domobrany Donbasu. V Uzbekistánu, odkud pochází, by dostal 12 let. Na Ukrajině by ho mohli zabít.

6; USA berou pod svou kontrolu všechny biologické laboratoře na Ukrajině, říká KyberBerkut. Pronikání do biologických objektů Ukrajiny se děje pod bohulibými záminkami.

7; Po propuštění. Topazova matka mu nedovolí dávat komentáře médiím. Koncem minulého týdne byl propuštěn jeden z nejznámějších polních velitelů Antimajdanu z období zima-jaro 2014.

8; Macron navrhuje „vyléčit OSN z impotence kastrací“. Celou dobu, co existuje OSN, je kritizována za neefektivnost a impotenci, neschopnost řešit globální světové problémy.

9; Armáda Doněcké republiky a Ruspomošč: Od Doněcka až do okrajů Republiky. Včera byl do Doněcku dopraven další humanitární náklad.

10; Německý cisternový kamion se pokoušel ukrást mořskou vodu v Itálii. Mořskou vodu chtěl odvézt do německého oceanária. Řidič byl pokutován v italském městě Terst.

11; Bitva o korunu. Boris Johnson zaútočil na Theresu May. Pozornost mnoha voličů mohla být odpoutána od nadcházejících voleb ve Velké Británii.

12; Rusofobie na postupu aneb Rumunská tvář proevropské opozice v Moldávii. Moldavská politička prakticky veřejně vyzývá zahraniční stát, aby se vměšoval do vnitropolitických procesů.

13; Ukrajinská „Doktorka Smrt“ navrhla svým spoluobčanům, aby se léčili tancem. Zatímco se na Ukrajině objevují nejrůznější epidemie, Suprun rozdává přihlouplé rady, které nikomu nepomohou.

14; O čem Ukrajina mlčí aneb Strašlivá pravda o Babím Jaru. Jednou z nejděsivějších stránek historie 20. století je genocida židů v letech Velké Vlastenecké války. Kromě nejznámějšího případu v Kyjevě proběhly podobné masakry v mnoha dalších ukrajinských městech.

15; Putinova agrese, jaká ve skutečnosti je. Andrej Vadžra vydal další ze svých ironických komentářů současného dějí na Ukrajině. Kdyby prý nebylo putinovské kryptoagrese, byla by Ukrajina prý už dávno druhou Francií.

16; Průvodčí na Ukrajině vyhodila cestujícího bez lístku z rozjíždějícího se vlaku. Informovali o tom kolegové nešťastného pasažéra, kteří vše natočili na telefon z nástupiště.

17; Pro Rusy může být zavedena norma spotřeby elektrické energie. V roce 2013 vláda vypracovala podobnou reformu, ale její zavedení bylo tehdy odloženo.

18; Co tak najednou? Britský tisk informoval o Putinově vítězství v referendu v Makedonii. Pro nízkou účast není výsledek referenda závazný, což prý vyhovuje Putinovi, který se snaží zabránit Makedonii v cestě do Evropy.

19; Za rozhovory o přátelství s Ruskem navrhují na Ukrajině vězení na dobu pěti let. Příslušný návrh změn zákonů byl zaslán k posouzení do výboru Nejvyšší rady.

20; Rusové drží své úspory v rublech. Rusové upřednostňují držení úspor v rublech a nikoli v zahraničních měnách.

21; Státní dluh USA dosáhl rekordní výše 21,516 bilionu dolarů. Informuje o tom řada amerických médií. Předchozí rekord byl dosažen za prezidenta Obamy.

22; Čína tvrdě odpověděla Spojeným státům na obvinění z agrese proti americkému torpédoborci. Čína má v úmyslu podnikat kroky nutné pro ochranu národní suverenity a bezpečnosti.

23; Vojenští námořníci USA byli pohnáni před soud za sex s nezletilou. O tomto incidentu informovala tisková služba amerického válečného námořnictva.

24; Sankce proti Rusku likvidují hliníkářské odvětví v USA. Po zavedení sankcí proti RusAlu se zjistilo, že utrpět mohou samy americké společnosti.

25; Putin podpořil dedolarizaci ruské ekonomiky. Prezident Ruské federace podporuje návrhy na dedolarizaci ruské ekonomiky, prohlásil šéf banky VTB Andrej Kostin.

26; Putin se umístil před Trumpem ve světovém žebříčku důvěry. V roce 2017 tentýž průzkum rovněž ukázal, že lidé více důvěřují Putinovi (30%) než Trumpovi (27%). Čínskému nejvyššímu představiteli Si Ťin-pchingovi důvěřuje 34%, francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi 46% a německé kancléřce Angele Merkel 52% z více než 26 tisíc dotázaných z 25 zemí světa.

27; Čínské úřady informovaly o „agresi“ své lodě proti americkému torpédoborci. Připomeňme, že čínský torpédoborec doslova vytlačil americké plavidlo ze sporné oblasti pomocí série „agresivních manévrů“.

28; Otvor v plášti Sojuzu se neobjevila náhodně, říká Rogozin. Šéf Roskosmosu poznamenal, že si nepřeje podobnou díru ve vztazích s NASA.

29; Skripal nevěří, že ho otrávil Kreml, píše britský novinář. Reportér BBC, který osobně mluvil se Skripalem, píše, že bývalý důstojník vnější rozvědky v mnoha ohledech podporuje politiku Moskvy.

30; V Kyjevě se chystají teroristické činy, říká Mosijčuk. Mám informaci ze samotného srdce „země-agresora“ – z Moskvy. Snažím se předvídat a zastavit teroristy.

31; Agresivní vepř zakousl čínského farmáře. Obrovské dvěstěpadesátikilogramové zvíře zaútočilo na muže a překouslo mu tepnu.

32; Pouliční nepokoje v hlavním městě Katalánska. Demonstranti začali útočit na budovu parlamentu. V Barceloně přerostly protestní akce u příležitosti prvního výročí referenda o nezávislosti Katalánska v masové nepokoje.

33; Zemřel známý humorista. Oblíbený bavič Roman Karcev zemřel dnes ve věku 79 let.

34; V Rusku vyzvali k uzavření hranice pro banderovce. Rusko má nejvyšší čas přejít k otevřené válce s hnědým svinstvem.

35; V Doněcké republice informovali, zdali se budou měnit ceny energií pro domácnost. Ostrá otázka byla zadána úřadujícímu šéfovi cenové politiky. V Doněcké republice platba za komunální služby jako celek nesmí v průměru přesáhnout 10% celkového příjmu rodiny.

36; Ukrajina musí vyplatit MMF třetinu svého rozpočtu. Premiér Grojsman zveřejnil šokující čísla. Ukrajina je dnes rukojmí, přiznal premiér. Zdůraznil, že jde o dluhy z Janukovičových dob.

37; Čínské ministerstvo obrany informovalo o „útoku“ na americký torpédoborec. V USA označily manévry čínského torpédoborce Luyang za „nebezpečné a neprofesionální“.

38; Ukrajinská armáda ostřelovala třináct měst a obcí Donbasu. Při plnění zločinného rozkazu Najeva ukrajinští ozbrojenci 36. brigády ukrajinské armády pálili po obci Kominternovo.

39; „Kyiv“ a ne „Kiev“. Ukrajinské ministerstvo zahraničí se rozhodlo bojovat proti listu The New York Times a agentuře Reuters. Ministerstvo tvrdí, že nastal čas zbavit se sovětské minulosti Ukrajiny i v pravopise.

40; Pro podporu Moskvy. Prezident Srbska přijel do Ruska projednat kosovský problém. Cesta má neplánovaný charakter. Ještě 21. srpna na ruském ministerstvu zahraničí mluvili o přípravě Putinovy cesty do Bělehradu.

41; Rusko může vybudovat stanici na Měsíci spolu s Čínou, říká Rogozin. Předtím šéf Roskosmosu hovořil už o tom, že Rusko může vytvořit na Měsíci vědeckou stanici v partnerství se zeměmi BRICS.

42; Došlo k výbuchu a požáru na litevském parníku v Baltském moři. Byla zahájena evakuace. Na palubě parníku se nacházelo 335. Nikdo nebyl zraněn, na evakuaci cestující čekali shromážděni na bezpečném místě.

43; NATO obvinilo Rusko z porušení Smlouvy o likvidaci raket. Dohoda o likvidaci raket je ohrožena kvůli novému ruskému raketovému systému 9M729, prohlásil Stoltenberg.

44; Jak Skripal prodával svou vlast. V Británii vychází kniha o životě bývalého důstojníka vnější rozvědky. V roce 1996 se Skripal vrátil do Moskvy, kde se stal šéfem personálního odboru. Londýn byl nadšený.

45; VE Francii byl zadržen ukrajinský nákladní automobil se stovkami kilogramů kokainu. Uvnitř nákladního vozu objevili celníci 650 kg kokainu.

46; USA vyhrožují zničením ruských raket. Americká vojska se budou snažit zničit ruské raketové systémy ještě předtím, než začnou fungovat.

47; U vojenské jednotky ukrajinské armády bylo spácháno znásilnění. K mimořádnému případu došlo u vojenské jednotky A2558, která je dislokována v obci Mirnoje u Melitopolu.

48; Ukrajinská diaspora vyzvala ke zrušení výnosu o předání Krymu Ukrajinské sovětské socialistické republice. Krym spěl k sebeurčení během celého období nuceného pobytu v nezávislé Ukrajině.

49; Jednohlasně: V Nejvyšší radě podpořili odvolání Uljany Suprun a jejího náměstka. Výbor pro otázky zdravotnictví podpořil ustanovení o výzvě ukrajinské vládě k propuštění ministryně zdravotnictví.

50; V koalici USA zareagovali na dodávku S-300 do Sýrie. Oficiální představitel koalice Sean Ryan komentoval dodávku ruských komplexů S-300 do Sýrie. Tato dodávka nijak neovlivní operace koalice v čele s USA proti Islámskému státu.

51; Evropský parlament požaduje omluvu od britského ministra zahraničí. Prohlášení britského ministra zahraničí Jeremyho Hunta, který srovnal EU se Sovětským svazem, vyvolalo tvrdou kritiku v Evropském parlamentu.

52; Rozděl a panuj. Podlý plán USA na obsazení Sýrie a Iráku. Spoléhání na Američany si s Kurdskými separatisty krutě zažertuje.

53; OBSE objevila Buky ukrajinské armády v Donbasu. Připravuje se provokace? Dron Zvláštní monitorovací mise OBSE zjistil v Donbasu raketové komplexy Buk patřící ukrajinské armádě.

54; Během Putinovy návštěvy Indie bude podepsán kontrakt na dodávku S-400. V Indii jsou připraveni podepsat kontrakt na dodávku pěti souprav ruských protivzdušných raketových systémů za 5,4 miliardy dolarů.

55; Znásilnění policisty u Kyjeva. Soud dal za pravdu obviněnému. Obuchovský soud v Kyjevské oblasti dal za pravdu muži, který byl obviněn ze znásilnění policisty ve Vasilkově. Pohlavní akt prý probíhal se souhlasem žalujícího.

56; Zacharova odpověděla na prohlášení zástupce USA o záměru likvidovat ruské rakety. Severoatlantická aliance nevnímá stupeň nebezpečnosti své agresivní rétoriky. Co se týče podstaty otázky, naši vojenští experti poskytnou obšírnější odpověď.

57; Ukrajinec se sekerou napadal kolemjdoucí v Polsku. Pětatřicetiletý Ukrajinec zaútočil na lidi uprostřed jedné z centrálních ulic obce.

58; Putin uskutečnil setkání s členy Bezpečnostní rady. Projednány byly aktuální otázky vnitroruské situace.

59; Kyjev nesouhlasil s návrhem na zákaz ostřelování civilních objektů v Donbasu.

60; V případu Zacharčenka byl zadržen bývalý kolega šéfky ruské centrální banky Nabiullinové. Případ se dostal už oficiálně do prostředí Interprogressbanky (IPB).

61; Došlo k pokusu otrávit šéfa Pentagonu. Neznámý travič poslal na ministerstvo obrany USA dvě zásilky s vysoce toxickou látkou.

62; Šojgu informoval, kdy bude v Sýrii vytvořen jednotný systém řízení protivzdušné obrany. Ministr obrany o tom informoval na operativní schůzce prezidenta Ruské federace Vladimira Putina se členy Bezpečnostní rady.

63; Karatelé v panice. Příslušníci ukrajinské armády jsou oslepováni laserovými zbraněmi. Zdroj záření se nacházel na území „dočasně okupovaném rusko-teroristickými vojsky“.

64; Rusko předalo Sýrii S-300. Rusko předalo Sýrii 49 jednotek techniky v rámci dodávky systému S-300.

65; Co stojí za výhrůžkou USA zlikvidovat ruské rakety? Vojenský expert komentoval slova stálé zástupkyně USA při NATO Kay Bailey Hutchinson. Představitelé Washingtonu podobnými prohlášeními maskují vlastní porušování Dohody o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

66; Patriarcha Kirill písemně informoval představené všech místních církví o situaci na Ukrajině.

67; Státní department komentoval prohlášení Sergeje Šojgu o dodávce S-300 do Sýrie. USA nedisponují informacemi o dodávkách ruských systémů S-300 do Sýrie a doufají, že k tomu nedošlo.

68; V Kyjevě čekají Putina. Veteráni ATO jsou v šoku. V Kyjevě na železničním nádraží pracuje pokladní, která podporuje politiku ruského prezidenta Vladimira Putina.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna 2.10.2018

  1. John_Pitralon napsal:

    Města zločinu 3 Detroit – https://www.youtube.com/watch?v=7wBZH_SyYx4
    Petrodolar – Cesta ke 3. světové válce https://www.youtube.com/watch?v=XyeAVBE9miw

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!